Anunț

Adună
Nici un anunț încă.

caut un lemn all+ ,off- ce recomandati?

Adună
X
Adună
Currently Active Users Viewing This Thread: 0 (0 members and 0 guests)
 
  • Filtrează
  • Ora
  • Arată
Curăță tot
postări noi

  • caut un lemn all+ ,off- ce recomandati?

    imi caut un lemn all+ ,off- ,un lemn cu care sa pot sa fac bine si partea defensiva dar si cea de atac ,stilul meu de joc este de la semi distanta,aparare clasica si atac pe mingile inalte, folosec foarte mult spinul in jocul meu
    am gasit 5 lemne si imi este foarte greu sa`mi aleg unul
    1.DONIC DIMA SAW TEC AR
    2.DONIC ALLIGATOR COMBI
    3.DONIC BURN ALL+
    4.TSP Reflex-Combi ALL
    5.Joola EAGLE SPEED
    cel mai mult parca inclin spre primul sau ultimul...
    daca stiti careva ceva de aceste 5 lemne si ma puteti ajuta va rog sa nu ezitati sa o faceti,chiar am nevoie
    multumesc

  • #2
    eu spun ca un Yasaka Ma Lin Soft carbon,dar depinde si ce fete ai,si Nitaku Septear este super...sau Butterfly Precision OFF-
    Blade:Primorac Carbon Off+ Old
    Fh: Xiom Omega IV Pro Max
    Bh:Joola Phenix Max

    Comentariu


    • #3
      Depinde ce vrei de la lemn, -sa fie elastic (cea ce e indicat de la semi\distanta) sa fie mai rigid, vrei sa dai si topspin, smash s.a. Deci lemnul trebuie ales dupa nevoile tale si nu dupa marca sau pret. Depinde si de combinatie cu fețele, deci trebuie sa te hotaresti prima data ce stil vrei sa adopti cu ce fețe. Bine de stiut ca "sufletul" unei paleta este lemnul!
      lemn:HML -carbon, hinoki
      fetze; Victas V>01 Limber
      si echipament Xiom

      Comentariu


      • #4
        Postat în original de levi Vezi post
        Depinde ce vrei de la lemn, -sa fie elastic (cea ce e indicat de la semi\distanta) sa fie mai rigid, vrei sa dai si topspin, smash s.a. Deci lemnul trebuie ales dupa nevoile tale si nu dupa marca sau pret. Depinde si de combinatie cu fețele, deci trebuie sa te hotaresti prima data ce stil vrei sa adopti cu ce fețe. Bine de stiut ca "sufletul" unei paleta este lemnul!
        ca fete voi folosi cred tibhar genius optimum si omega4 pro , sunt fetele mele cu care ma impac cel mai bine,deci imi caut un lemn pt. ele , stilul meu de joc l`am descris mai sus,

        Comentariu


        • #5
          Da, sunt fețe destul de rapide (cam greu sa faci aparare "clasice", cu ele), oricum o sa trebuiasca un lemn care "domine" fețele sau fețele sa "domine" lemnul- deci un lemn cu vibratie fina, nu exagerata...
          lemn:HML -carbon, hinoki
          fetze; Victas V>01 Limber
          si echipament Xiom

          Comentariu


          • #6
            Postat în original de levi Vezi post
            Da, sunt fețe destul de rapide (cam greu sa faci aparare "clasice", cu ele), oricum o sa trebuiasca un lemn care "domine" fețele sau fețele sa "domine" lemnul- deci un lemn cu vibratie fina, nu exagerata...
            apararea clasica o fac doar cand sunt nevoit sa o fac ,nu este stilul meu de joc ,zi un lemn care sa "domine" fetele astea ,sa nu fie nici prea rapid ca toate mingile ies afara sau se opresc in fileu am incercat o multime de lemne si inca nu am gasit unu care sa ma caracterizeze si sa pot sa fac tot cu el

            Comentariu


            • #7
              eu as zicea donic burn all+... dar vedeti dvs.
              lemn:HML -carbon, hinoki
              fetze; Victas V>01 Limber
              si echipament Xiom

              Comentariu


              • #8
                Postat în original de levi Vezi post
                eu as zicea donic burn all+... dar vedeti dvs.
                la asta m`am gandit si eu pana la urma dupa o ampla informare...
                ms mult pt. ajutor

                Comentariu


                • #9
                  si eu iti recomand seria Burn de la Donic.
                  calitativ sunt foarte bune
                  au un control peste medie
                  viteza va fi medie, dat fiind tipul ALL+
                  greutatea ar trebui sa fie undeva la 75-80 grame

                  cred ca o sa te impaci bine cu un astfel de lemn !
                  Boys, be ambitious !

                  Comentariu


                  • #10
                    Postat în original de TimeShift Vezi post
                    si eu iti recomand seria Burn de la Donic.
                    calitativ sunt foarte bune
                    au un control peste medie
                    viteza va fi medie, dat fiind tipul ALL+
                    greutatea ar trebui sa fie undeva la 75-80 grame

                    cred ca o sa te impaci bine cu un astfel de lemn !
                    iti multumesc pt. ajutor TimeShift , este de real folos informatiile tale, te salut

                    Comentariu


                    • #11
                      eu zic ca trebuie mult antrenament !! cu un lemne all si fete moi pana mai avansezi! degeaba tot schimbi lemnele si fetele ca nu o sa ati mearga mai bine decat atunci cand joci cu un setup 5-6 luni cel putin sa poti sa ai siguranta in joc sa ati cunosti paleta si sa stii ce poti face cu ea ! daca tot schimbi cu greu vei avansa pt ca fiecare lemn sau fata au personalitati diferite !! succes !!
                      DAN UNIVERSAL balustrade din inox &confectii metalice fier forjat!http://danuniversal.000space.com/ vezi aici!

                      Comentariu


                      • #12
                        Postat în original de alehandro Vezi post
                        eu zic ca trebuie mult antrenament !! cu un lemne all si fete moi pana mai avansezi! degeaba tot schimbi lemnele si fetele ca nu o sa ati mearga mai bine decat atunci cand joci cu un setup 5-6 luni cel putin sa poti sa ai siguranta in joc sa ati cunosti paleta si sa stii ce poti face cu ea ! daca tot schimbi cu greu vei avansa pt ca fiecare lemn sau fata au personalitati diferite !! succes !!
                        fetele le`am gasit mai trebuie sa gasesc lemnul ,bine am lemne destule dar vreau sa incerc mai multe ,cu toate lemnele pot sa joc cu aceste fete in afara de lemnele foarte rapide in cazul asta nu mai am control.mi`am facut un setup nou lemn donic burn all+ si fete omega 4 pro cu care vreau si sper sa ma impac bine si sa joc mai mult timp,

                        Comentariu


                        • #13
                          De ce crezi ca niste fete dure la aproximativ 47 de grade cum e cazul celor mentionate de tine te-ar putea ajuta sa simti mai bine mingea cand lovesti ?
                          Nittaku violin​Fastarc S-1 / Baracuda

                          Comentariu


                          • #14
                            Postat în original de adishorul Vezi post
                            De ce crezi ca niste fete dure la aproximativ 47 de grade cum e cazul celor mentionate de tine te-ar putea ajuta sa simti mai bine mingea cand lovesti ?
                            pai nu sunt chiar incepator ,joc sa zic la un nivel mediu, imi cautam un lemn pt. ele ,chiar din cauza ca sunt mai dure si au o viteza relativ maricica am vrut un lemn mai moale si echilibrat .eu sper sa fie bine

                            Comentariu


                            • #15
                              atunci incearca si ce am eu in semnatura!
                              DONIC LI PING KITEX( kiso hinoki-ayous-texalium-kiri-texalium-ayous-kiso hinoki) - XIOM SIGMA PRO 2.2
                              FH-DONIC COPPA X3 SILVER - DONIC WALDNER DIABLO GLASS FIBRE - BH-DONIC F3 BIG SLAM

                              Comentariu


                              • #16
                                Postat în original de laurentiucat Vezi post
                                atunci incearca si ce am eu in semnatura!
                                pe viitor tot ce e posibil,momentan am achizitionat un donic burn all+, azi a ajuns, sper ca pe diseara sa am timp sa ma duc sal incerc. ms pt. intentiile bune salut

                                Comentariu


                                • #17
                                  iti zic eu sigur, ca nu o sa te dezamageasca Burn All+
                                  e un lemn echilibrat, si chiar cineva de pe forum mi l-a incercat al meu azi si i s-a parut foarte bun.
                                  Boys, be ambitious !

                                  Comentariu


                                  • #18
                                    Postat în original de TimeShift Vezi post
                                    iti zic eu sigur, ca nu o sa te dezamageasca Burn All+
                                    e un lemn echilibrat, si chiar cineva de pe forum mi l-a incercat al meu azi si i s-a parut foarte bun.
                                    ai dreptate este un lemn foarte bun , am jucat ieri cu el cu fete omega 4 pro , super,am reusit sa oftic pe cineva pe care nu puteam sa`l bat , imi iese cam tot cu el ,inca cateva antrenamente si voi putea sa fac tot ce vreau cu paleta asta .FOARTE MULTUMIT !

                                    Comentariu


                                    • #19
                                      Ma bucur si eu, "ca iese cam tot" cu lemnul burn all+. Succes in continuare! Stima!
                                      lemn:HML -carbon, hinoki
                                      fetze; Victas V>01 Limber
                                      si echipament Xiom

                                      Comentariu


                                      • #20
                                        Postat în original de levi Vezi post
                                        Ma bucur si eu, "ca iese cam tot" cu lemnul burn all+. Succes in continuare! Stima!
                                        ms levi ,la nivelul meu de joc momentan este foarte bun ,salut

                                        Comentariu


                                        • #21
                                          butterfly Timo Bol este f. buna

                                          Comentariu


                                          • #22
                                            salut,
                                            eu am yasaka ma lin extra offensive...daca pui fete rakza7 soft il faci off- si duci deja setupul la o calitate superioara.
                                            din ce ai enumerat tu DONIC BURN ALL+ este ok...insa nu stiu ce fete merg pe el.
                                            Nu-ti recomand nimic cu carbon...mai ales daca esti incepator.
                                            Yasaka Ma Lin Extra Offensive
                                            Rakza 7
                                            Rakza 7 Soft

                                            Comentariu


                                            • #23
                                              am reusit sa`mi achizitionez un KOKUTAKU whitestar turbo, tocmai din japonia, lemn de nota 11,este un OFF dar are un control incredibil, un lemn foarte greu de gasit,va spun din propria experienta

                                              Comentariu


                                              • #24
                                                Cat te a costat lemul din Japonia?

                                                Trimis de pe al meu SM-N915FY folosind Tapatalk

                                                Comentariu


                                                • #25
                                                  Incearca un lemn dintre urmatoarele: Butterfly primorac off- sau schlager precision cu fete Donic baracuda respectiv yasaka rakza 7 soft!
                                                  Lemne: DHS Hurricane Long W997
                                                  FH: DHS Hurricane Neo 3 nationala blue sponge 2,1/ 40
                                                  BH: DHS GoldArc 8

                                                  Comentariu

                                                  Who has read this thread:
                                                  Procesare...
                                                  X