Anunț

Adună
Nici un anunț încă.

Cine ma poate ajuta sa construiesc asa ceva?

Adună
X
Adună
Currently Active Users Viewing This Thread: 0 (0 members and 0 guests)
 
  • Filtrează
  • Ora
  • Arată
Curăță tot
postări noi

  • Cine ma poate ajuta sa construiesc asa ceva?

    Ma intereseaza sa fac un returnboard mic, dar nu am timpul necesar. Cam asa as vrea sa arate :
    Daca cineva poate face, desigur contracost, va rog sa ma contactati!
    ---------- Post added 05.04.2012 at 15:30 ----------
    Nimeni?
    Blade 1 : Butterfly Jun Mizutani Super ZLC Blade 2: Butterfly Custom Arylate
    Fh: Tenergy 05 2.1 mm Fh: Tenergy 05 2.1 mm
    Bh: Tenergy 05 FX 2.1 mm Bh : Tenergy 05 FX 2.1 mm

  • #2
    eu as putea....socrul meu este meserias mare....te putem ajuta daca poti sa vii la noi...nu avem nici noi timp sa ne deplasam
    Blade:Primorac Carbon Off+ Old
    Fh: Xiom Omega IV Pro Max
    Bh:Joola Phenix Max

    Comentariu


    • #3
      Tu la 16 ani ai socru?!? (scuze de off...)

      Comentariu


      • #4
        Buna asta, pe la 25 de ani o sa ai nepoti probabil. On topic, nu ma pot deplasa, din lipsa de timp.
        Blade 1 : Butterfly Jun Mizutani Super ZLC Blade 2: Butterfly Custom Arylate
        Fh: Tenergy 05 2.1 mm Fh: Tenergy 05 2.1 mm
        Bh: Tenergy 05 FX 2.1 mm Bh : Tenergy 05 FX 2.1 mm

        Comentariu


        • #5
          offf...asta este..poate gasesti pe altcnv sa te ajute...nici noi nu putem pierde o zii de munca...si da...la 16 ani am socru ....
          Blade:Primorac Carbon Off+ Old
          Fh: Xiom Omega IV Pro Max
          Bh:Joola Phenix Max

          Comentariu


          • #6
            Eu la varsta ta nu stiam ce e ciocolata... " Mancam hartia si aruncam bucata "....foarte precoce tineri de azi ...scuze de offtopic.
            BLADE :VISCARIA(FL) fluture negru , FH : Victas v 01 Limber , BH : Tibhar Evolution FX-P
            "Atentie : Dacă aprinzi proiectoarele de ceață noaptea (afară nefiind ceață) mașina ta primește automat 25 CP in plus !"

            Comentariu


            • #7
              Salut Bogdan sper sa nu ma insel dar o filmare cu un returnboard am vazut la domnul Cristi "grasomega" . Stiu ca returnboard-ul si l-a facut singur , poate iti da cateva informatii cum sa ti-l faci singur . Succes !
              Lemn : Yasaka Sweeden Classic
              Fh : Butterfly bryce
              Bh : Butterfly bryce

              Comentariu


              • #8
                Radu, el are un alt model, care necesita mult mai multe fete si mai mult spatiu. Eu vreau ceva experimental, care sa nu necesite o investitie prea mare.
                Blade 1 : Butterfly Jun Mizutani Super ZLC Blade 2: Butterfly Custom Arylate
                Fh: Tenergy 05 2.1 mm Fh: Tenergy 05 2.1 mm
                Bh: Tenergy 05 FX 2.1 mm Bh : Tenergy 05 FX 2.1 mm

                Comentariu


                • #9
                  Da inteleg ... tocmai asta e si problema mea timpul ... chiar as fii si eu interesat de un returnboard .
                  Lemn : Yasaka Sweeden Classic
                  Fh : Butterfly bryce
                  Bh : Butterfly bryce

                  Comentariu


                  • #10
                    Daca reusesc sa il fac si iese cum vreau eu, o sa scriu si un review cu siguranta. Eventual te astept pe la mine la sala sa incerci intr-un weekend.
                    Blade 1 : Butterfly Jun Mizutani Super ZLC Blade 2: Butterfly Custom Arylate
                    Fh: Tenergy 05 2.1 mm Fh: Tenergy 05 2.1 mm
                    Bh: Tenergy 05 FX 2.1 mm Bh : Tenergy 05 FX 2.1 mm

                    Comentariu


                    • #11
                      ACEST MODEL DUPA CUM E FACUT SE ASEAZA DIRECT PE MASA nu e nimic complicat pri luna mai am sa fac eu pt mine un asemenea set si daca vor fi doritori voi face si pt ei si pt dvs !!
                      DAN UNIVERSAL balustrade din inox &confectii metalice fier forjat!http://danuniversal.000space.com/ vezi aici!

                      Comentariu


                      • #12
                        Postat în original de alehandro Vezi post
                        ACEST MODEL DUPA CUM E FACUT SE ASEAZA DIRECT PE MASA nu e nimic complicat pri luna mai am sa fac eu pt mine un asemenea set si daca vor fi doritori voi face si pt ei si pt dvs !!
                        salut,vreau si eu unul,poti sa pui doua fete chinezesti si-i ok 0720222908
                        multumesc

                        Comentariu


                        • #13
                          evident ca eu o sa construiesc tabla dar fara sa pun fete ! daca se dorete si fete atunci voi achizitiona de la un dealer si voi si lipi pe placa ! pt dl toni sunatima dupa 5 mai si discutam nr meu de tel 0748352369 !
                          DAN UNIVERSAL balustrade din inox &confectii metalice fier forjat!http://danuniversal.000space.com/ vezi aici!

                          Comentariu


                          • #14
                            Eu am prioritate!!! In alta ordine de idei, a ajuns fata armstrong cu bine?
                            Blade 1 : Butterfly Jun Mizutani Super ZLC Blade 2: Butterfly Custom Arylate
                            Fh: Tenergy 05 2.1 mm Fh: Tenergy 05 2.1 mm
                            Bh: Tenergy 05 FX 2.1 mm Bh : Tenergy 05 FX 2.1 mm

                            Comentariu


                            • #15
                              bine inteles ca dvs aveti prioritate dar dupa cum am discutat in caz ca nu gasiti pe altcineva sa va mestereasca tabla mai repede decat pot eu sa va servesc ! fata a juns cu bine ansa nu e cea ce am crezut eu asa ca o sa o scot la vanzare!! multumesc!
                              DAN UNIVERSAL balustrade din inox &confectii metalice fier forjat!http://danuniversal.000space.com/ vezi aici!

                              Comentariu


                              • #16
                                Eu am construit singur un returnboard acum 1,5 ani. Nu am fost prea multumit de el pentru ca diferea destul de mult fata de realitate. In primul rand trebuie sa inveti sa lovesti in el pentru ca altfel nu il poti folosii. Si loviturile sunt relativ diferite fata de cele care vin de la un partener(in general prea inalte).Daca loveam un pic mai incet mingea, aceasta nu trecea intotdeauna peste fileu iar daca modificam unghiul boardului la o lovitura un pic mai puternica mingea era returnata in afara mesei. Am descoperit, dupa un timp, ca foarte importanta era prima minge care o trimiteam in board. Mai exact nu puteam repeta multe lovituri cu aceeasi minge. La inceput nici macar nu reuseam sa aduc macar o data din returnboard mingea pe jumatatea mea a mesei. Am dat sa exerseze si unor prieteni iar dupa aproximativ 3min de incercari nereusite acestia au renuntat definitiv. Ciudatenia de baza este ca daca nu stapanesti destul de bine loviturile nu ai sanse sa faci mai multe schimburi cu returndboardul pentru ca nu se intorc cum vrei tu din board. Iar daca le stapanesti nu are rost sa mai il mai folosesti pentru ca nu iti mai este de folos . Treci intr-o etapa superioara. De asemenea gama de lovituri pe care le puteam exersa era foarte limitata. Am facut boardul pe toata latimea mesei si destul de greu il putem folosii. Asa ca unul pe jumatate de masa are tote sansele sa ajunga in scurt timp in pivnita, acoperit de praf. Eu iti recomand sa nu investesti foarte mult in el ca poate nu iti este de folos. Pune pe o bucata de melamina niste polistiren etrudatde 4-5mm(care e mai dur, mai compact si cu o suprafata care aduce cu cea a unei fete) iar inclinareaincearca se o faci cu o improvizatie si vezi cum te impaci cu el. Daca e ok atunci investeste mai mult si fa un board ca cel din pozele de mai sus. Succes!
                                YASAKA MA LIN Soft CARBON / YASAKA RAKZA 7 Soft

                                Comentariu


                                • #17
                                  Sustin ceea ce a spus Tradu mai sus, in mare parte e asa cum zice el. Eh, macar am incercat
                                  Blade 1 : Butterfly Jun Mizutani Super ZLC Blade 2: Butterfly Custom Arylate
                                  Fh: Tenergy 05 2.1 mm Fh: Tenergy 05 2.1 mm
                                  Bh: Tenergy 05 FX 2.1 mm Bh : Tenergy 05 FX 2.1 mm

                                  Comentariu

                                  Who has read this thread:
                                  Procesare...
                                  X