Anunț

Adună
Nici un anunț încă.

Papuci cu gel

Adună
X
Adună
Currently Active Users Viewing This Thread: 0 (0 members and 0 guests)
 
  • Filtrează
  • Ora
  • Arată
Curăță tot
postări noi

  • Papuci cu gel

    Caut niste recomandari pentru papuci de sport cu gel ; am inteles ca de la asics sunt buni ,dar ma intereseaza exact ce modele (sa nici nu deranjeze formele de gel ).
    Sugestiile si link-urile de unde as putea cumpara astfel de adidasi sunt binevenite.

  • #2
    Postat în original de midnight8080 Vezi post
    Caut niste recomandari pentru papuci de sport cu gel ; am inteles ca de la asics sunt buni ,dar ma intereseaza exact ce modele (sa nici nu deranjeze formele de gel ).
    Sugestiile si link-urile de unde as putea cumpara astfel de adidasi sunt binevenite.
    da-mi un telefon si-ti explic cum sta treaba cu asics !
    Boys, be ambitious !

    Comentariu


    • #3
      http://www.tenisdemasa.ro/forum/show...ighlight=asicshttp://www.tenisdemasa.ro/forum/show...ighlight=asics

      Comentariu


      • #4
        http://www.ttsport.ro/incaltaminte-4...speed-953.html
        Blade : OSP Virtuoso AC (Rst)
        Fh : Xiom Omega VII Pro (2,0 mm) black
        Bh : Andro Rasanter R 42 (2,0 mm) green

        Comentariu


        • #5
          eu n-am vazut pana acum papuci cu gel,poate or fi,in schimb exista pantofi de sport cu gel si branturi cu gel

          Comentariu


          • #6
            Postat în original de tony-braila Vezi post
            eu n-am vazut pana acum papuci cu gel,poate or fi,in schimb exista pantofi de sport cu gel si branturi cu gel
            papuci/pantofi de sport ... cu gel ... cam tot acolo este.

            diferenta dintre un papuc normal marca Gheo & Co + branturi cu gel comparativ cu Asics cu gel, este ca Gheo & Co nu a fost proiectat sa fie folosit cu branturi cu gel.
            adaugand branturile, teoretic cresc confortul , dar nu pentru prea mult, pentru ca , in realitate, scade volumul din interiorul papucului, spatiul micsorandu-se , piciorul nu mai are atata spatiu de "manevra", temperatura creste, transpiri, si incepi sa nu mai ai aceeasi aderenta (odor nedorit etc).
            baietii de la Asics, au venit cu ideea mai simpla , de a incorpora gelul direct in talpa. pe langa asta, au "sculptat" interiorul papucului , creand niste arce interesante in structura papucului, care au rol de retinere a labei piciorului. si de distribuire a fortelor ce apasa pe laba/talpa piciorului.
            nu pare mare inginerie, dar , fiind proprietarul unei perechi de Asics, iti pot spune cu "mana pe paleta" ca sunt niste papucu extraordinari, foarte usori, si care , la 4-5 ore de utilizare / zi, nu iti creeaza disconfort.

            daca nu ma insel, dl. Laky si dl. Aurel au cate o pereche de Asics, deci, te poti documenta "direct de la sursa"
            Boys, be ambitious !

            Comentariu


            • #7
              Adidasii Asics sunt foarte tentanti inclusiv pentru tenis de camp, pacat pentru cei din provincie ca e nevoie de un drum la București pentru a proba si alege marimea.
              Jun Mizutani
              Tenergy 05 FX

              Comentariu


              • #8
                Postat în original de end-er Vezi post
                pacat pentru cei din provincie ca e nevoie de un drum la București pentru a proba si alege marimea.
                Asta daca vrei neaparat sa spui ca nu i-ai cumparat "din provincie". Altfel poti sa gasesti si in alte "comune".

                Comentariu


                • #9
                  aici sunt cam scumpi...
                  mersi pentru sugestii ; gel rocket par buni

                  Comentariu


                  • #10
                    Masurile nu prea corespund cu cele obisnuite, trebuie probati.

                    Comentariu


                    • #11
                      de asta imi e teama ; un algoritm de transformare al masurilor lor in cele normale?

                      Comentariu


                      • #12
                        Postat în original de midnight8080 Vezi post
                        Caut niste recomandari pentru papuci de sport cu gel ; am inteles ca de la asics sunt buni ,dar ma intereseaza exact ce modele (sa nici nu deranjeze formele de gel ).
                        Sugestiile si link-urile de unde as putea cumpara astfel de adidasi sunt binevenite.
                        eu ii am pe astia: http://www.ttsport.ro/incaltaminte-4...-gold-509.html

                        i-am luat din Anglia (i-am comandat pe net, dar am dat adresa unui prieten din Anglia care mi i-a adus in tara, deci transportul a fost gratis). i-am prins la reduceri si m-au costat fix 280 ron. eu port 41 -42, in functie de brand (de ex la addidas port 42, la jump port 41). de comandat am comandat 42 (parca nr opt) si imi sunt perfecti.
                        lemn Primorac off-
                        fh xiom sigma euro 2.0
                        bh xiom yanus df 1.5

                        Comentariu


                        • #13
                          Pe estbay sunt niste tabele dar tot nu sunt sigure, mie mi-au fost mai mici cu un numar. Asics au calapodul diferit, poate pe marimi asiatice. Cel mai sigur e probatul.

                          Comentariu


                          • #14
                            Ia-ti cu un numar jumate mai mari decat la pantofi sau uita-te la o pereche de adidasi mai vechi pe care le ai ce scrie la JP (CM) si ia-ti la fel .
                            Ultima editare de Toza; 17.apr.2012, 19:48.
                            Blade : OSP Virtuoso AC (Rst)
                            Fh : Xiom Omega VII Pro (2,0 mm) black
                            Bh : Andro Rasanter R 42 (2,0 mm) green

                            Comentariu


                            • #15
                              Pentru tine este mai aproape BRASOV DECHATLON
                              Uite niste referinte si discutii aici
                              Eu chiar zilele trecute am vazut din nou ASICS GEL ROCKET la Intersport ( erau unii la reducere si m-am gandit ca nu vor mai aduce acel model ) si la DECHATLON dar nu am mai fost atent la preturi ....
                              bafta
                              cristake
                              Mizutani ZLC | MX-S

                              Comentariu


                              • #16
                                va recomand asics gel cyberspeed. aveam niste pantofi de sport obisnuiti la care vanzatoarea imi recomandase niste talpici care cica ar fi amortizat socurile si dupa 20-30 de minute incepeau sa ma doara genunchii. mi s-a recomandat tot pe aici pe forum, pantofii de la asics. mentionez ca aveam 130 de kg si ca eram ingrijorat ptr articulatiile mele. dupa ceva peripetii cu nepotrivirea de numere, am nimerit perechea potrivita si nu regret nicio clipa banii dati. joc aproape zilnic una, doua ore si nu mai am probleme .
                                joc pe ciment si am "frane" f bune cu ei, chiar "scartaie" uneori, plus ca initial mi s-a parut ca am o viteza de reactie in plus fata de pantofii obisnuiti. cand i-am primit, mi s-au parut ingusti si chiar ma strangeau putin in lateral. dar acum, dupa cateva saptamani de folosire, pot spune ca sunt perfecti. chiar ma bate gandul sa mai iau o pereche. sau ceva asemanator ptr strada.
                                eu i-am luat fara sa ma uit la bani. pe principiul ca ies mai ieftin cu "papucii" astia, decat daca imi distrug articulatiile si ajung pe la doctori. nu mai spun de " beneficiul" durerii...
                                ---------- Post added 18.04.2012 at 22:21 ----------
                                http://www.ebay.de/itm/Asics-Schuh-G...item801566c28b
                                DONIC LI PING KITEX( kiso hinoki-ayous-texalium-kiri-texalium-ayous-kiso hinoki) - XIOM SIGMA PRO 2.2
                                FH-DONIC COPPA X3 SILVER - DONIC WALDNER DIABLO GLASS FIBRE - BH-DONIC F3 BIG SLAM

                                Comentariu


                                • #17
                                  Postat în original de midnight8080 Vezi post
                                  aici sunt cam scumpi...
                                  Postat în original de laurentiucat Vezi post
                                  (at)midnight8080: Dupa cum se vede, pe ebay.de au aproximativ acelasi pret, de unde rezulta ca la ttsport.ro nu sunt scumpi, ci asta e pretul produsului.
                                  Recomand si eu Asics Gel Cyberspeed cu aceeasi mentiune: scapi de durerile de genunchi, daca ai problema asta. Bine, eu am si vreo 15 Kg peste normal.
                                  Am probat si Butterfly Radial El si Win Speed, mai ieftini, foarte buni pentru pretul lor, dar ma cam dureau genunchii. De asemenea am niste pantofi Stiga de la Decathlon, care nu sunt rai deloc, dar amortizarea este mai mica.
                                  Oricum, atentie la calapod, daca aveti ocazia sa-i probati, nu ezitati, chiar daca e vorba de 10 lei in plus fata de un magazin virtual. Merita.
                                  Blog de tenis de masă

                                  Comentariu


                                  • #18
                                    Probabil la decathlon-ul din bv ma voi hotari ; mersi ptr sugestii..

                                    Comentariu


                                    • #19
                                      Astazi am avut putin timp pentru un "prospect" de piata pentru tine, pe tema papucilor cu gel. Am dat un raid scurt pe la magazinele de profil din Cluj. Si am gasit Asics, diferite modele.
                                      DECATLON: preturi intre 259-429 Ron (modelul la 259 ron era la promotie)
                                      INTERSPORT: 750 Ron (erau doar doua modele, se pare ambele modele noi)
                                      HERVIS: 249-500 Ron
                                      Asadar ai de unde sa alegi, si se pot si proba.
                                      Succes

                                      Comentariu


                                      • #20
                                        Doresc sa ma reapuc de tenis de masă.Sunt la 9 luni post ligamentoplastie genunchi si vreau sa cumpar incaltaminte adecvata.
                                        Principala caracteristica trebuie sa fie amortizarea socurilor dar nu trebuie neglijate nici celalalte.
                                        Ce parere aveti despre : http://www.decathlon.ro/RO/gel-blast-4-190975890/ ?
                                        Cum trebuie sa fie la probare?fix?mai lejer?
                                        Daca aveti alte propuneri, va rog.
                                        Multumesc.
                                        Ultima editare de adi84_g; 22.mai.2012, 09:16.

                                        Comentariu


                                        • #21
                                          (at)adi84_g: Acei pantofi Asics sunt construiti cu un calapod subtire. Daca ai piciorul lat, cand ii probezi ai grija sa desfaci sireturile pana sus si sa eliberezi siretul din toate gaurile si poarta-i cam 5 minute in magazin. Daca dupa 5 minute nu simti nici o presiune, e ok. Altfel, o sa te stranga la o purtare indelungata.
                                          La un pret apropiat poti gasi TSP Asics Cyberspeed, care au o amortizare foarte buna si sunt facuti special pentru tenis de masă.
                                          Ca idee, mie mi s-au parut confortabili cei care imi stau fix pe picior, dar nu ma strang. Pentru asta, pantofii trebuie sa fie cu 1/2 numar mai mari ca piciorul (nu-mi place sa ating varful pantofului cu degetul daca am fixat pantoful in calcai). Asics Gel Cyberspeed au masuri incrementate cu 1/2 numar.
                                          Blog de tenis de masă

                                          Comentariu


                                          • #22
                                            Sarutmana pt.raspuns.
                                            Cyberspeed-ul il gasesc undeva in afara de online si București?La Cluj ar fi ideal

                                            Comentariu


                                            • #23
                                              Sincer, nu stiu. N-am mai vazut modelul TSP Cyberspeed nicaieri, dar exista si modelul Asics Cyberspeed normal, usor diferit de TSP ca design, dar cred ca e identic ca si structura.
                                              Blog de tenis de masă

                                              Comentariu


                                              • #24
                                                e interesant ca multi se gandesc la incaltaminte dupa ce apar problemele...o incaltaminte adecvata trebuie cumparata simultan cu paleta (parerea mea)...nu e nevoie de cucuri de la asics...sunt si alte firme ce au incaltaminte sport cu diferite sisteme ce absorb socurile la preturi oarecum decente
                                                totodata modelele vechi (dar bune si alea) au preturi mai scazute decat ultimele modele...
                                                blade:
                                                fh:
                                                bh:

                                                Comentariu


                                                • #25
                                                  Postat în original de andrei/frumu Vezi post
                                                  e interesant ca multi se gandesc la incaltaminte dupa ce apar problemele...o incaltaminte adecvata trebuie cumparata simultan cu paleta (parerea mea)...nu e nevoie de cucuri de la asics...sunt si alte firme ce au incaltaminte sport cu diferite sisteme ce absorb socurile la preturi oarecum decente
                                                  totodata modelele vechi (dar bune si alea) au preturi mai scazute decat ultimele modele...
                                                  Exemple?
                                                  Eu caut incaltaminte buna la alte firme de 3 ani si nimic n-a fost bun. La Adidas au fost ok NewTTenium II, dar aveau un calapod ciudat.
                                                  Butterfly Energy Force I nu se mai gasesc, din pacate.
                                                  Blog de tenis de masă

                                                  Comentariu

                                                  Who has read this thread:
                                                  Procesare...
                                                  X