Anunț

Adună
Nici un anunț încă.

TURNEU B LA GALATI 1 DECEMBRIE

Adună
X
Adună
Currently Active Users Viewing This Thread: 0 (0 members and 0 guests)
 
  • Filtrează
  • Ora
  • Arată
Curăță tot
postări noi

  • TURNEU B LA GALATI 1 DECEMBRIE

    DESCRIEREA TURNEULUI

    Tip Turneu: B
    Organizatori : Mocanu Ionut si Macabinski Lucian

    LOCALITATEA: Galați
    DATA: 1 decembrie 2007 (sambata)
    ORA: 9.00
    SALA: sala de sport ICMRS
    ADRESA+INDICATII ACCES: in incinta liceului Anghel Saligny (fostul liceu 9), str. Metalurgistilor nr. 4
    Eventual vine o masina la gara pentru intampinare

    TIP MESE: Butterfly competitie
    NR. MESE: 4
    SPATIU DE JOC: conditii de joc foarte bune
    TIMPUL MAXIM ALOCAT: intre 9:00 si 20:00
    NUMARUL MAXIM DE JUCATORI ADMISI: 35
    JUCATORI DEJA INSCRISI: 20
    LOCURI LIBERE: 15
    TAXA PROBABILA PER JUCATOR: 20ron (bautura + senvisuri)
    TAXA ORGANIZARE: 0 ron

    MATERIALUL DE PREMIERE: echipament sportiv Butterfly, diplome, cupe/medalii
    LOCUL I Lemn Timo Boll Spirit si fete Tackiess Chop 2 + Sriver G2 FX + set de curatat fete+set de 3 stele mingii + cupa mare+ diploma

    LOCUL II Rucsac+set de curatat fete+cupa medie+diploma

    LOCUL III Husa+set de curatat fete+cupa mica +diploma

    LOCUL IV Cel mai varstnic amator
    Set de mingi+set curatat fete+medalie+diploma mentiune

    LOCUL V Cel mai 'transpirat' amator
    Set de mingi+set curatat fete+medalie+diploma mentiune


    SISTEMUL PROBABIL DE JOC: grupe inferioare de 6-10, apoi eliminatoriu.
    CAPI DE SERIE: orientativ conform clasamentului AmaTour si nivelul participantilor din sala la momentul concursului
    INSCRIEREA PARTICIPANTILOR: pe site sau telefonic la 0727 331 301 Macabinski Lucian pana vineri ora 12.00
    Ne cerem scuze pentru intarziere dar au fost niste probleme de comunicare.
    Toata lumea e binevenita respectand condiitiile din regulamentul Amatour.
    Lemn: XIOM ZETRO Quad OFF Zylon/Aramid/Carbon
    Forhand: Donic BF M2 Max Backhand: Donic BF M3 2.0 mm
    Oricine se joaca insa putini joaca...

  • #2
    Wow, ce-i cu atitea premii, parca ar fi turneul final ...
    TEnergy 05 FX | Timo Boll ALC 30th A | TEnergy 05 FX

    Comentariu


    • #3
      tot era un post undeva ca nu se joaca tenis la galati

      vrem sa demonstram contrariul

      si multumiri lui filo!

      Comentariu


      • #4
        Foarte interesanta prezentarea!
        Bravo Macarone pentru initiativa!
        As vrea sa particip si eu: Leorda Rares,Reghin

        Comentariu


        • #5
          Il inscriu si pe Chetrone Bebi,Tecuci.

          Comentariu


          • #6
            voi incepeti la 9.00 dar trenul dinspre dinspre bacau, adjud, marasesti ajunge la ora 9.17.
            cum procedati cu cei care ajung la 10.00.
            apropo este mai aproape din gara barbosi sau din gara galati?

            Comentariu


            • #7
              ne vedem la sala la 9......incepem probabil la 10.......gara galati e mai aproape asa ca te asteptam

              Comentariu


              • #8
                Cu inscrierea se mai poate vineri pana seara dar nu multe persoane.

                Chiar daca sunt mai multe locuri libere din cele 15 anuntate.

                Regula celor 15 locuri ramane valabila pana in ora 14.00 maxim.

                Am prelungit ora pentru ca timpul de gandire este scurt si sa aiba toata lumea timp sa se decida.
                Lemn: XIOM ZETRO Quad OFF Zylon/Aramid/Carbon
                Forhand: Donic BF M2 Max Backhand: Donic BF M3 2.0 mm
                Oricine se joaca insa putini joaca...

                Comentariu


                • #9
                  Final neasteptat

                  Astazi in jurul orelor 14.00 s-a incheiat primul turneu B din Galați.

                  Castigatorul este Leorda Rares. A fost o finala foarte frumoasa pe muchie de cutit care s-a terminat la avantaje, jocul ambilor jucatori fiind spectaculos.

                  Au aparut si inerentele mici probleme, insa jocul e fost bine organizat.

                  M-am simtit foarte bine intre prieteni si cu siguranta voi mai merge la urmatorul turneu B sau cine stie, poate chiar A.

                  Am ocupat, zic eu, un onorabil loc 10 din cei 20 de participanti.
                  Se poate si mai bine, din pacate nu prea m-am mai antrenat, iar o veche accidentare ma mai incearca.

                  Am pierdut , frumos pot sa spun, la unii din cei mai buni jucatori de acolo, pacat ca grupele au fost dezechibilibrate ca valoare insa s-a jucat cu suflet si asta e cel mai important. Cu placere aflu ca si in Galați este un sport foarte iubit cu multi adepti de calitate.

                  Evenimentul a fost umbrit la sfarsit de niste mici probleme, eternele discutii despre material, cu care nici eu nu prea sunt de acord, dar trebuie sa accept ca exista si sa invat sa joc si impotriva lui.

                  Multumim domnului Mocanu Eugen pentru amabilitatea de a pune la dispozitie sala si restul personalului, care a facut ca desfasurarea concursului sa se faca in cele mai bune conditii posibile.

                  La mai mare!!!
                  Lemn: XIOM ZETRO Quad OFF Zylon/Aramid/Carbon
                  Forhand: Donic BF M2 Max Backhand: Donic BF M3 2.0 mm
                  Oricine se joaca insa putini joaca...

                  Comentariu


                  • #10
                    face minuni acest Dr Neubauer Super Block (bine ca l interzice)
                    TB ALC/05FX

                    Comentariu


                    • #11
                      Bravo Rares!

                      PS. Le-ai spus din ce echipa faci parte, nu?

                      Comentariu


                      • #12
                        BRAVO, BRAVO, BRAVO, Rares!!!
                        Lemn- Bty Viscaria
                        FH - TENERGY 05
                        BH - TENERGY 80

                        Comentariu


                        • #13
                          Felicitari, Rares !!!!!!!!!!!!!

                          Nu ierta nimic !

                          Chiar daca ITTF asasineaza minunea de SuperBlock, Neubauer a promis ca pina in luna mai va produce noi leacuri babesti (ierburi otravite ) pentru a satisface coeficientul minim de frecare.

                          "Ierbari din toate tarile, uniti-va!"

                          Comentariu


                          • #14
                            N I C I O D A T A BRAVO RARES

                            Comentariu


                            • #15
                              Bravo Rares.
                              Blade: TSP Balsa 8.5 Top Speed​ //Re-Impact Medusa// Gergely Carbon​​
                              FH: Yasaka Rakza 7 soft // Yasaka Rakza 7 soft // Tenergy 05
                              BH:HALLMARK Power Spin // R.I.T.C.802-40 // Tenergy 05

                              Comentariu


                              • #16
                                personal ma bucur ca organizarea a fost buna ceea ce imi da curaj sa mai fac asemenea turnee.

                                avem si poze si filme in cateva zile

                                despre rares no comment a castigat pe merit intr-o finala frumoasa.un tip deosebit cu bun simt ii urez succes mai departe si ne mai intalnim

                                nu ne place materialul dar pana una alta asta e

                                Comentariu


                                • #17
                                  Rares eu cred ca sunt printre putinii care intr-adevar se bucura de reusita ta . Super block-ul isi face onorabil iesirea la pensie. Sa ne bucuram de el pana in iulie 2008
                                  BLADE: DR. NEUBAUER TITAN
                                  FH: TENERGY 64 2.1
                                  BH: GIANT DRAGON - METEORITE

                                  Comentariu


                                  • #18
                                    Multumesc frumos celor care m-au felicitat!Asta denota faptul ca e mai important caracterul decat stilul de joc adoptat si materiale folosite.
                                    Din pacate au fost pe finalul concursului cateva discutii mai aprinse total lipsite de fair-play dar asta e...discutiile in contradictoriu privind stilurile diferite de joc nu se vor termina nicioadata.
                                    As vrea sa il felicit pe organizatorul Ionut Mocanu care a facut eforturi financiare considerabile pentru ca acest concurs sa iasa cat se poate de bine si toata lumea sa plece acasa multumita!Ma bucur ca am intalnit la Galați cativa jucatori noi foarte valorosi care ni se vor alatura in circuit de la anul.

                                    Comentariu


                                    • #19
                                      multumesc Rares oricand cu placere

                                      dupa cum am zis bunul simt nu trebuie sa lipseasca in nici o ocazie dar sunt oameni si oameni................

                                      ne vedem la urmatorul turneu

                                      Comentariu


                                      • #20
                                        Clasament

                                        Rares ai dovedit ca antrenamentul si munca e mai presus de talent. Daca la inceput nu aratai potential si nu aveai talent nativ, acum mi-am schimbat total parerea. Asa e usor cand auzi pe altul sau citesti undeva. Insa cand vezi real pe un om chestia asta. Ai luptat cu toata fiinta ta in acea finala.

                                        Stiu ca te-am enervat cu sfaturile dar stiam ca am dreptate. Am mai mult talent de antrenor decat de jucator, vad lucrurile altfel. La urmatorul turneu ma pregatesc mai bine si mai serios.

                                        Mult succes mai departe si nu materialul e important, ci sa stii sa joci cu el, pentru ca multa lume nu stie ca pentru practicant materialul e de doua ori mai dificil de folosit decat pentru cel care primeste mingea....

                                        Cei care au ceva de zis contra materialului sa joace cu el sa vad cum e si dupa aceea sa vorbeasca. Mie unul mi-a displacut materialul pentru ca e altfel, dar altfel nu inseamna interzis, mai prost sau mai stiu eu ce.

                                        Sa invatam ca a fi altfel e o calitate umana si nu un defect. Iar fair play-ul e mai important decat jocul in sine, chiar daca si mie imi vine greu sa recunosc si multa lume stie ca ma plang pe la meciuri. Fac asta pentru ca vreau sa fiu mai bun, dar respect adversarul indiferent de rezultat.

                                        Au fost mingi in circuitul profesionist in care Wan Liquin avea avantaj si a atins mingea cu tricoul si n-a vazut nimeni. A prins mingea in mana de la adversar si a cerut sa fie pus punctul de la el la oponent, care daduse afara (practic doua puncte a piedut, in loc sa aiba avantaj un punct avea unul in minus). Aici se vede caracterul unui jucator. Nu sa comentezi aiurea si sa strici farmecul unui turneu atat de frumos si palpitant cu o finala care o sa o tin minte toata viata.

                                        Felicitari tuturor inca odata si sa ne auzim cu bine
                                        Lemn: XIOM ZETRO Quad OFF Zylon/Aramid/Carbon
                                        Forhand: Donic BF M2 Max Backhand: Donic BF M3 2.0 mm
                                        Oricine se joaca insa putini joaca...

                                        Comentariu


                                        • #21
                                          ....

                                          " Am mai mult talent de antrenor decat de jucator, vad lucrurile altfel."
                                          Ca bine zici bai luciane... :P

                                          P.S : Rares sa-mi dai mie fețele castigate ca tu nu ai ce sa faci cu ele :P. Felicitari
                                          Pentru o viaţă sănătoasă evitaţi: prietenii falşi, minciuna şi excesul de ?ncredere.

                                          Comentariu


                                          • #22
                                            Cred ca fețele alea sint cu dedicatie speciala, ca sa joace in continuare cu ele.
                                            TEnergy 05 FX | Timo Boll ALC 30th A | TEnergy 05 FX

                                            Comentariu


                                            • #23
                                              Lucrul asta ar trebui spus mai des, asa, pentru fixarea notiunilor: cu "iarba" e foarte dificil de jucat. Stapanirea unei "ierbi" necesita foarte mult timp si chiar daca jocul nu are dinamism exterior, dinamismul mental legat de atentie (cu ce fața a lovit? ce spin are acum mingea?) e foarte intens.
                                              Si eu mereu ma bucur cand cate un utilizator de "iarba" se strecoara in varful clasamentelor.
                                              Blade: Donic Defplay Senso
                                              FH/BH: Stiga Chop&Drive
                                              BH/FH: Stiga Destroyer

                                              Comentariu


                                              • #24
                                                Totusi, ce motiv exista sa se interzica iarba din iulie? S-a ajuns la concluzia ca nu este fair fata de oponenti sau ce??

                                                Altfel, asteptam poze si filmulete de la finala, ca prea o laudati atat!!...

                                                Iar turneul din vara de la Constanța o sa se tina 95% tot dupa 15 august (cand iarba va fi istorie...)
                                                Xiom -Mitzutani - Xiom

                                                Comentariu


                                                • #25
                                                  Nu ai inteles.Nu o sa se scoata "iarba" anul viitor. O sa se scoata anumite fete care nu indeplinesc un anumit coeficient de frecare. Printre aceste materiale sunt cateva "ierburi" dar mai sunt o multime care vor fi regulamentare
                                                  PS : din pacate
                                                  Primorac Carbon
                                                  FH Dignics 09C
                                                  BH JOOLA MAXX

                                                  Comentariu

                                                  Who has read this thread:
                                                  Procesare...
                                                  X