Anunț

Adună
Nici un anunț încă.

intamplare ciudata..

Adună
X
Adună
Currently Active Users Viewing This Thread: 0 (0 members and 0 guests)
 
  • Filtrează
  • Ora
  • Arată
Curăță tot
postări noi

  • intamplare ciudata..

    Mi-am cumparat de la buzau un Kreanga Aeros.Presupun ca toata lumea stie ca pe lemn scrie off+ si altele... insa, cand am aplicat solutie de lipit, scrisul acela a inceput sa se intinda.Mentionez ca solutia care o folosesc este HOME MADE. I s-a mai intamplat cuiva acest lucru? Multumesc.
    Blade: Butterfly Kreanga Aeros
    FH: Sriver FX 2.1
    BH: Sriver FX MAX

  • #2
    Sa intamplat acest lucru datorita faptului ca solutia este "home made". Au mai patit-o si altii care folosesc in loc de adezivi originali, toluen si alte "minuni". Solventii continuti de adezivii de brand sunt special conceputi sa nu atace inscrisurile de pe lemne. Ceilalti... nu Acum, ori stergi de tot scrisul cu o carpa inmuiata in solventul pe care l-ai folosit in adeziv, ori daca vrei sa vinzi lemnul asa, zici ca sa intins scrisul din cauza vitezei cu care dai topspinul
    Lemn- Bty Viscaria
    FH - TENERGY 05
    BH - TENERGY 80

    Comentariu


    • #3
      ahah da ... mersi.. deci asta e nu stiam dar nu mai conteaza acum nu cred ca cel care il cumpara il intereseaza sa scrie pe el:-S
      Blade: Butterfly Kreanga Aeros
      FH: Sriver FX 2.1
      BH: Sriver FX MAX

      Comentariu


      • #4
        din pacate nu solventul e de vina ci calitatea lemnului,respectiv a vopselei...cu toate lemnele de la buzau am patit acelasi lucru,insa cu ultimele 5 lemne luate direct din Japonia,am dat cu toate mamele de solutii,inclusiv cu toluen si....surpriza,un punctulet de vopsea nu se ia de pe lemn....ce sa fie asta oare??
        TB SPIRIT
        TGY 05
        TGY 05 FX

        Comentariu


        • #5
          Sunt inscriptionate cu vopsea acrilica care nu reactioneaza de fel la solventii obisnuiti.
          Lemn- Bty Viscaria
          FH - TENERGY 05
          BH - TENERGY 80

          Comentariu


          • #6
            deci asta e motivu... am inteles... romania :-s
            Blade: Butterfly Kreanga Aeros
            FH: Sriver FX 2.1
            BH: Sriver FX MAX

            Comentariu


            • #7
              da....produse pt.europa de est
              TB SPIRIT
              TGY 05
              TGY 05 FX

              Comentariu


              • #8
                Macar de ar fi folosit exact materialele care compun "formula" si tehnologiile de lipirea straturilor. Restul cosmeticelor nu sunt importante pt joc.
                Lemnele BTY care se fac in Japonia au toate serie acum si fluturasul de pe cotor nu mai este din tabla neagra batut in doua cuisoare ci este o tablita dreptunghiulara de culoarea aluminiului/argintului cu un fluturas stilizat pe ea care este lipita pe capatul manerului.
                Lemnele BTY facute de diviziile Europene, au capatat si ele serii dar continua sa aibe pe cotor acel fluturas din rasini epoxi sau modelele cu tabla care pleaca de pe o fața, traverseaza cotorul si urca pe cealalta fata, cum sunt Carbo X5, Schlager Inspire, Creanga Aeros, etc. La fel ca cele facute in Japonia si acestea se vand in toata lumea, deci nu exista lemne facute pt Europa de est. Fluturasul de epoxi se poate intalni si in America, Canada sau... Australia.
                Lemn- Bty Viscaria
                FH - TENERGY 05
                BH - TENERGY 80

                Comentariu


                • #9
                  am o oferta, un BTY Timo boll spirit... este in stare buna, merita sa-mi dau lemnul pe el? daca nu, va rog spuneti-mi si motivul...
                  Blade: Butterfly Kreanga Aeros
                  FH: Sriver FX 2.1
                  BH: Sriver FX MAX

                  Comentariu


                  • #10
                    Depinde cum te impaci cu Aeros. Daca te impaci bine, nici un lemn din lume nu-i mai bun. Daca te-ai antrenat mult si simti ca viteza lui este sub ceea ce-ti doresti, treci la Boll Spirit ca nu-i un salt catastrofal de mare. Senzatia va fi diferita. Fibra de sticla da un control bun, Arilate-Carbonul absoarbe vibratiile, da viteza si o senzatie "umana". Asta privind materialele sintetice dar in ce priveste lemnele propriuzis, nu stiu sa-ti spun pt ca BTY nu prea face publice formulele.
                    Lemn- Bty Viscaria
                    FH - TENERGY 05
                    BH - TENERGY 80

                    Comentariu


                    • #11
                      am un prieten care a comandat un kreanga aeros tot de la buzau, si a dat cu solutie si nu s-a mai luat scrisu`... nu mai inteleg NIMIC
                      Blade: Butterfly Kreanga Aeros
                      FH: Sriver FX 2.1
                      BH: Sriver FX MAX

                      Comentariu


                      • #12
                        N-o mai tot dati cu calitatea lemnului si kestii piratatate . Dupa cum se vede in poza si la profesionisti se duce inscrisul de pe lemne ...

                        Blade DHS PG 2
                        FH: DHS Hurricane 3
                        BH: Stiga Airoc Astro M

                        Comentariu


                        • #13
                          da adevarat. dar problema e ca la mine a fost prima lipire... era nou noutz lemnu ...si s-a luat
                          Blade: Butterfly Kreanga Aeros
                          FH: Sriver FX 2.1
                          BH: Sriver FX MAX

                          Comentariu


                          • #14
                            Se mai intampla, ce sa-i faci. Consoleaza-te cu ideia ca exista multe branduri f bune care nu inscriptioneaza nimic pe lama si totusi se joaca excelent cu ele.
                            Lemn- Bty Viscaria
                            FH - TENERGY 05
                            BH - TENERGY 80

                            Comentariu


                            • #15
                              Postat în original de VISCO
                              Se mai intampla, ce sa-i faci. Consoleaza-te cu ideia ca exista multe branduri f bune care nu inscriptioneaza nimic pe lama si totusi se joaca excelent cu ele.
                              Exact - Donic nu cred ca are inscriptionat nimic pe nici unele si sunt excelente ... folositi lipici ca lumea pe viitor . Daca nu era Visco sa imi atraga atentia imi stergeam poate si io ceva lemne cu toluen si alte minuni
                              Blade DHS PG 2
                              FH: DHS Hurricane 3
                              BH: Stiga Airoc Astro M

                              Comentariu


                              • #16
                                stai VISCO. problema nu era ca nu pot sa joc daca nu are scris pe lemn ci doar ca pur si simplu nu e normal. deaia v-am si intrebat pe voi...acum am inteles.e de la solutie multumesc
                                Blade: Butterfly Kreanga Aeros
                                FH: Sriver FX 2.1
                                BH: Sriver FX MAX

                                Comentariu


                                • #17
                                  Postat în original de raduku-
                                  stai VISCO. problema nu era ca nu pot sa joc daca nu are scris pe lemn ci doar ca pur si simplu nu e normal. deaia v-am si intrebat pe voi...acum am inteles.e de la solutie multumesc
                                  si io de aia am pus poza aia ca sa fii linistit ca nu e rebut sau lemn pirat sau cine stie ce minune - si la profesionisti li se mai duce vopseaua , iar daca ei nu au lemne ca lumea ...
                                  Blade DHS PG 2
                                  FH: DHS Hurricane 3
                                  BH: Stiga Airoc Astro M

                                  Comentariu

                                  Who has read this thread:
                                  Procesare...
                                  X