Anunț

Adună
Nici un anunț încă.

Topspinul de BH in detaliu

Adună
X
Adună
Currently Active Users Viewing This Thread: 0 (0 members and 0 guests)
 
  • Filtrează
  • Ora
  • Arată
Curăță tot
postări noi

  • Topspinul de BH in detaliu


    Cel mai interesant mi se pare ca arata si ce sa nu faci.
    Blog de tenis de masă

  • #2
    Deaia dai tu asa bine cu reveru
    Setup: Timo Boll ZLC + Dignics 05
    Însă Dumnezeu Și‑a dovedit dragostea față de noi prin faptul că, pe când eram păcătoși, Cristos a murit pentru noi - Romani 5:8

    Comentariu


    • #3
      mi se pare mie sau vin destul de tare australienii din urma cu tenisul de masa ?

      ping skills, acum ttedge, si cu asa profesori, cu siguranta gasesc si ei elevi ...

      frumos video Grasomega !
      Boys, be ambitious !

      Comentariu


      • #4
        Un video foarte bun si explicativ, cam tot ce isi doreste un incepator ca mine.Multumiri domnului (at)grasomega!

        Comentariu


        • #5
          In spatele Ttedge este William Henzell si inca un jucator de top din Australia.
          Sunt sigur ca oamenii stiu ce spun - ei joaca tenis in era noastra.
          Pingskills au filme foarte frumoase, dar mi se pare ca loviturile lor sunt cam invechite - au miscarile largi. Topspinurile sunt abordate cateodata cu un ritm mai lent - mingea ajunge sa cada si apoi este lovita. In tenisul de masa modern, mingea trebuie lovita repede, in urcare sau in cel mai inalt punct, mai rar in cadere.
          Pentru un incepator, nu e problema, isi va regla lovvitura in timp. Pentru unul care nu face cu antrenor, va dura infinit.
          Blog de tenis de masă

          Comentariu


          • #6
            Postat în original de paul_bv Vezi post
            Un video foarte bun si explicativ, cam tot ce isi doreste un incepator ca mine.Multumiri domnului (at)grasomega!
            dl CRISTI il cheama.

            Comentariu


            • #7
              Postat în original de grasomega Vezi post
              In spatele Ttedge este William Henzell si inca un jucator de top din Australia.
              Sunt sigur ca oamenii stiu ce spun - ei joaca tenis in era noastra.
              Pingskills au filme foarte frumoase, dar mi se pare ca loviturile lor sunt cam invechite - au miscarile largi. Topspinurile sunt abordate cateodata cu un ritm mai lent - mingea ajunge sa cada si apoi este lovita. In tenisul de masa modern, mingea trebuie lovita repede, in urcare sau in cel mai inalt punct, mai rar in cadere.
              Pentru un incepator, nu e problema, isi va regla lovvitura in timp. Pentru unul care nu face cu antrenor, va dura infinit.
              Activitatea dvs pe forumul Amatur este de apreciat!Aveti toata stima si consideratia CS Agnita.Va salut cu respect.
              I love table tennis !

              Comentariu


              • #8
                mie mi se pare foarte util acest video:


                - - - Actualizat - - -

                Nittaku Acoustic
                FH - Xiom Omega V Tour
                BH - Xiom Omega V Tour

                Comentariu


                • #9
                  Sau alt exemplu:
                  Nittaku Acoustic
                  FH - Xiom Omega V Tour
                  BH - Xiom Omega V Tour

                  Comentariu


                  • #10
                    Un alt exemplu de topspin executat cu paleta inchisa: ( pacat ca e in germana, dar miscarile sunt destul de frumoase si explicite)
                    Ultima editare de marian oancea; 18.apr.2015, 20:06.
                    Nittaku Acoustic
                    FH - Xiom Omega V Tour
                    BH - Xiom Omega V Tour

                    Comentariu

                    Who has read this thread:
                    Procesare...
                    X