Anunț

Adună
Nici un anunț încă.

Yasaka Ma Lin Soft Carbon vs. Butterfly Timo Boll Spirit

Adună
X
Adună
Currently Active Users Viewing This Thread: 0 (0 members and 0 guests)
 
  • Filtrează
  • Ora
  • Arată
Curăță tot
postări noi

  • Yasaka Ma Lin Soft Carbon vs. Butterfly Timo Boll Spirit

    Va rog niște pareri avizate și daca aceste lemne merg combinate cu fețe Butterfly Tenergy 05 FX (jucator bazat mai mult pe topspin light, nu neaparat pe viteza).
    Butterfly Tenergy 05 / Butterfly Timo Boll Spirit / Butterfly Tenergy 05

  • #2
    Sunt foarte apropiate ca proprietati, dar acum depinde si ce fete lipesti pe ele!!! Cele tensor merg super bine, gen Xiom Omega IV Pro!!!
    Blade - Timo Boll ZLF - OFF
    FH - Xiom Sigma II Pro
    BH- Xiom Sigma II Pro

    Comentariu


    • #3
      TBS mai rapid, mai rigid, mai stabil, mai potrivit de la distanta, control mai mic. Se potriveste perfect cu T 05, dar necesita "mana" indelung exersata.
      YMLSC mai lent, mai elastic, instabil la distanta dar foarte bun langa masa. Dwell time mai mare, deci imprima efect mare la topspin sau alte procedee cu unghi ascutit. Mai potrivit cu fete "tensor" cu duritate mica sau medie, gen "D. Acuda S2-S3", "Y.Rakza-Rakza soft", J. Samba +, Energy X-tra, X-tra Soft, X. Vega, Omega 4, variantele "europe" sau "elite" si altele de acest gen.
      Lemn- Bty Viscaria
      FH - TENERGY 05
      BH - TENERGY 80

      Comentariu


      • #4
        Cred ca pâna la urma o sa încerc o combinație între YMLSC cu T 05 sa vedem ce iese. Daca nu mi se potrivește o sa gasiți un anunț în plus la vânzari...
        Mulțumesc pentru sfaturi și sper sa vin cu vești bune despre noua paleta.
        Butterfly Tenergy 05 / Butterfly Timo Boll Spirit / Butterfly Tenergy 05

        Comentariu


        • #5
          eu am jucat si cu tbs si cu ymlsc dar cu xiom omega iv pro max....si ymlsc mi s-a parut destul de rapid si destul de controlabil...este mult mai bun decat tbs...eu am jucat cu cateva lemne dar.....tbs,tb alc,tb zlf,viscaria...bani aruncati in vant....asta-i parerea mea
          Blade:Primorac Carbon Off+ Old
          Fh: Xiom Omega IV Pro Max
          Bh:Joola Phenix Max

          Comentariu


          • #6
            Postat în original de GeanynyRusu Vezi post
            eu am jucat si cu tbs si cu ymlsc dar cu xiom omega iv pro max....si ymlsc mi s-a parut destul de rapid si destul de controlabil...este mult mai bun decat tbs...eu am jucat cu cateva lemne dar.....tbs,tb alc,tb zlf,viscaria...bani aruncati in vant....asta-i parerea mea
            ...e si asta o parere insa TBS a facut istorie in cariera sa de lemn, a demonstrat ca are valoare, e versatila...ca pretul e exagerat e posibil insa nu sunt bani aruncati in vant, eventual doar atunci daca vrei sa joace paleta singura...e aceeasi poveste ca si cu fetele tenergy...putini (amatori) stiu sa joace BINE cu aceste fete, asta nu inseamna ca nu sunt bune
            Setup : Tenergy 05 | Viscaria | Tenergy 64 FX

            Lume multa, oameni putini...

            Comentariu


            • #7
              ptr tbs trebuie sa ai mana formata....asta e destul de greu
              Blade:Primorac Carbon Off+ Old
              Fh: Xiom Omega IV Pro Max
              Bh:Joola Phenix Max

              Comentariu


              • #8
                Postat în original de GeanynyRusu Vezi post
                ptr tbs trebuie sa ai mana formata....asta e destul de greu
                ...mana formata ca sa ce?...daca pui fete ALL de 1.8 ai o paleta numai buna de invatat...daca pui tenergy 05...obtii ceva frumos dar "salbatic"... nu uita, paleta e formata din lemn si fete ... iar este mai recomnadat sa schimbi vitezele de la fete si nu de la lemn ... acest lucru face sa fie TBS un mare campion ... poti sa cresti pe acest lemn, iar cand ai crescut mare nu trebuie sa-l schimbi, schimbi doar fetele...
                Setup : Tenergy 05 | Viscaria | Tenergy 64 FX

                Lume multa, oameni putini...

                Comentariu


                • #9
                  Geany e diferenta intre a juca cu un lemn si a da cateva mingi 2 min si sa zici dupa ca TBS e mai prost decat YMLSC...
                  Fh: Rakza X
                  Blade: Bty Innerforce ULC
                  Bh: Rakza X Soft

                  Comentariu


                  • #10
                    Nu a nuantat. A vrut sa spuna ca pt el este mult mai bun YMLSC decat TBS, ALC,ZLF, Viscaria. Simplu.
                    Lemn- Bty Viscaria
                    FH - TENERGY 05
                    BH - TENERGY 80

                    Comentariu


                    • #11
                      TBS a facut istorie in cariera sa de lemn, a demonstrat ca are valoare, e versatila...ca pretul e exagerat e posibil insa nu sunt bani aruncati in vant, eventual doar atunci daca vrei sa joace paleta singura...e aceeasi poveste ca si cu fetele tenergy...putini (amatori) stiu sa joace BINE cu aceste fete, asta nu inseamna ca nu sunt bune
                      == crossword puzzles ==

                      Comentariu


                      • #12
                        Daca te uiti mai atent subiectul era altul iar ultima postare e din 2012 si cred ca cel care l-a generat nu mai este interesat.
                        blade :TB ALC
                        fh : joola rhyzm-P, 2.0
                        bh : andro rasant grip, 2.0

                        Comentariu

                        Who has read this thread:
                        Procesare...
                        X