Anunț

Adună
Nici un anunț încă.

Teapa de pe PROTT.CC ???

Adună
Acest topic este închis
X
X
Adună
Currently Active Users Viewing This Thread: 0 (0 members and 0 guests)
 
  • Filtrează
  • Ora
  • Arată
Curăță tot
postări noi

  • Teapa de pe PROTT.CC ???

    Salut!
    Am luat cateva fete destul de scumpe de pe acest site...Parca am luat niste sorici de "porc", scuzati-mi expresia, dar asa arata...si DHS Hurricane 3 comercial a venit mai frumos(ambalat)...etc
    Intrebarea mea este: a mai cumparat cineva de aici produse, inclusiv fetele ma intereseaza...de unde stiu ca nu am luat o mare teapa ? nu ca mi-ar pasa de mine...dar sa nu mai pateasca si alti...Numa Bine!
    PS: Atasasez niste poze;

    Ah...uitasem sa va spun: O fata patrata cantareste 66 grame...)
    BLADE : DHS Hurricane King III - FH: Cauciuc Negru - BH: Cauciuc Rosu

    "Știu că sunt prost dar c?nd mă uit ?n jur prind curaj"

  • #2
    Si eu care ma uitam dupa ceva pe acolo.... par scoase pe usa din spate a fabricii ... Scuze, nu vreau sa par deplasat... si nici haz de necaz nu vreau sa sugerez...
    Si eu ma uitam pe http://tabletenniskingdom.com/ incercand sa fac o comanda , numai ca unele preturi mi s-au parut prea mici decat pe altele .. O fi teapa ....Nu o fi ... ? Voi ce stiti ?
    Mizutani ZLC | MX-S

    Comentariu


    • #3
      Sunt versiuni "no sale" ? In cazul acesta ar fi explicabila ambalarea precara, pentru ca nu trebuie sa ia ochiii cu ambajalul. Daca merg bine fetele, o sa-i iertati
      We are what we repeatedly do. Excellence, then, is not an act, but a habit.
      Aristotle



      Stiga Offensive Classic ||| DHS G888 / Banco Ouragane

      Comentariu


      • #4
        Fetele sunt acestea : http://www.prott.cc/shop/Detailed.aspx?d=NeoNatH3bLUE ...pe mine ma mira greutatea...orice fata am avut pana acum de la DHS se invartea in jurul a o 100 grame...daca nu si mai grele...vorbesc de fata patrata...sper sa dau lovitura cu fetele astea...)
        BLADE : DHS Hurricane King III - FH: Cauciuc Negru - BH: Cauciuc Rosu

        "Știu că sunt prost dar c?nd mă uit ?n jur prind curaj"

        Comentariu


        • #5
          Nu este teapa ,din ce vad,asta este modul de ambalare al celor de la DHS Daca puneti stop la filmulet la secunda 58,vedeti ca suprafata foliei protectoare este mai rau sifonata decat a dumneavoastra
          Lemn:Butterfly Liu Shiwen
          FH: Tenergy 05
          BH: Dignics 05

          Comentariu


          • #6
            Nu e vorba de ciolofanul protector, George...eu vorbeam despre cauciuc in sine...e curbat inspre burete...pur si simplu cand am desfacut pachetul am inceput sa rad...am crezut ca am fost prin "bazar" sau nustiu ce piata la cumparaturi...in fine, nu contest treaba asta, doar am cerut niste pareri...fetele poate chiar asa sunt...
            BLADE : DHS Hurricane King III - FH: Cauciuc Negru - BH: Cauciuc Rosu

            "Știu că sunt prost dar c?nd mă uit ?n jur prind curaj"

            Comentariu


            • #7
              se mai pot returna produsele ?in cazul in care nu le testati la masa si o sa va dati seama!
              tb alc t05/t05 fx

              Comentariu


              • #8
                Postat în original de drukeru Vezi post
                Nu e vorba de ciolofanul protector, George...eu vorbeam despre cauciuc in sine...e curbat inspre burete...pur si simplu cand am desfacut pachetul am inceput sa rad...am crezut ca am fost prin "bazar" sau nustiu ce piata la cumparaturi...in fine, nu contest treaba asta, doar am cerut niste pareri...fetele poate chiar asa sunt...
                Acum am vazut si eu mai bine pozele,nu stiu ce sa zic,totusi nu sunt ieftine deloc,par a fi fost tinute la caldura prea mare,parca de aia se curbeaza cauciucul,la caldura,numai puse pe paleta va puteti da seama daca merg sau nu
                Lemn:Butterfly Liu Shiwen
                FH: Tenergy 05
                BH: Dignics 05

                Comentariu


                • #9
                  Fata aia e curbata spre interior pentru ca cerseste niste booster sa stea dreapta: lol:
                  Blog de tenis de masă

                  Comentariu


                  • #10
                    1.
                    Postat în original de grasomega Vezi post
                    Fata aia e curbata spre interior pentru ca cerseste niste booster sa stea dreapta: lol:
                    Buna asta!
                    2. Asa erau toate fetele DHS pe care le-am cumparat, putin curbate. Incurca la lipire daca lipiti cu apa, dar nu-i bai. Sa fie bune, aia conteaza. Si n-au cum sa nu fie, ca-s Neo National Blue sponge Hurricane 3 ..... Pentru mine, un vis!
                    Sa aveti noroc de ele!
                    We are what we repeatedly do. Excellence, then, is not an act, but a habit.
                    Aristotle



                    Stiga Offensive Classic ||| DHS G888 / Banco Ouragane

                    Comentariu


                    • #11
                      Citez din descriere: "No Package, No digital words and numbers printed on the sponge". Eu cred ca asa trebuiau sa fie.

                      Comentariu


                      • #12
                        Hahaha...Cristi, aia am si facut...s-a indreptat imediat...i-am aplicat doua straturi de http://www.prott.cc/shop/Detailed.aspx?d=Booster100ML ...
                        (at)Cosnic...nustiu ce sa zic...Multumesc mult si chiar sper sa fie pe gustul meu...Pana acum am jucat cu Nationale si Provinciale cu burete portocaliu si am testat si un DHS Hurricane 3 Blue Sponge si mi-a placut. De aia am luat acum si astea sa vedem...Am mai comandat si din alta parte cateva...de exemplu asta : http://www.pingpongonline.com/shop/i...jbkdkhthvd2sa3 ...deja a trecut cam in jur de doua saptamani si nu stiu nimic de colet...Mie cel mai de treaba mi se pare TTNPP(care este dealtfel si cel mai rapid/serios), coletul a ajuns in tara in 6 zile...apoi ce-i de la "eacheng"...presportul si dandoy...
                        ---------- Post added 04.05.2012 at 10:52 ----------
                        Se pare ca nu este "teapa"...Am desigilat fata si am lipit-o pe lemn...apoi am desfacut si una normala(comerciala blue sponge)...si DA! Calitatea se vede...diferente mari intre ele...sa vedem si la joc cum se comporta...o sa incerc sa pun fetele pe doua lemne identice...Revin cu amanunte...Numa Bine!
                        Stanga/hurricane 3 Comercial - Dreapta/Hurricane 3 National
                        BLADE : DHS Hurricane King III - FH: Cauciuc Negru - BH: Cauciuc Rosu

                        "Știu că sunt prost dar c?nd mă uit ?n jur prind curaj"

                        Comentariu


                        • #13
                          asteptam pareri!
                          tb alc t05/t05 fx

                          Comentariu


                          • #14
                            De la pingpononline.com nu ai tracking.
                            O sa vina pachetul, dar cam in 3 saptamani sau o luna.
                            Blog de tenis de masă

                            Comentariu


                            • #15
                              Abia astept pareri. Diferenta e mare si intre Provincial si Comercial. Nationalul trebuie sa fie ...pufu..
                              We are what we repeatedly do. Excellence, then, is not an act, but a habit.
                              Aristotle



                              Stiga Offensive Classic ||| DHS G888 / Banco Ouragane

                              Comentariu


                              • #16
                                Un mini-review(parere personala)
                                Am dat azi cu paleta pe care am pus si fata Hurricane 3 Nationala Blue sponge...A fost peste asteptarile mele...si pot spune peste toate fetele ce le-am avut pana acum.Am facut tot ce am vrut cu ea...atac NIMICITOR...spin destul...dar NU ca si una provinciala(cel putin ce am simtit eu cam in 2 ore de joc)dar compensa cu altceva...efectul imprimat bilei nu centrifuga mingea infiorator, dar avea mai mult nerv/forta in ea(nustiu exact cum sa explic sentimentul)dar stiu sigur ca adversarul era mai deranjat decat cu un efect imprimat de o fata mult mai lipicioasa, daca intelege-ti ce vreau sa spun...In cuvintele noastre: Se urca mingea pe adversar...). controlul: MIRIFIC.Ce m-a incantat foarte tare a fost ca m-am retras cam la 3 metri de masa si am dat cu usurinta retospinurile care pana acum nu le dadeam cu provinciala...dupa vreo doua ore de joc, cu aceasta fata, am pus mana pe o alta paleta pe care aveam un Hurricane 3 blue sponge normal...nu am mai putut da contre...toate mingile mergeau in fileu...simteam ca nu am putere cu ea...) .In fine.Cu Nationala pur si simplu cand primeam un topspin de la adversar il returnam cu re-tospin cu mare usurinta, dar adversarul avand mari probleme, ceea ce nu am putut face cu provinciala de la acea distanta...Parerea mea: este o fata incredibila...dar e prea scumpa pentru noi!
                                BLADE : DHS Hurricane King III - FH: Cauciuc Negru - BH: Cauciuc Rosu

                                "Știu că sunt prost dar c?nd mă uit ?n jur prind curaj"

                                Comentariu


                                • #17
                                  Cat a costat aceasta fata?ai mai boosterito inainte de a o lipi?
                                  Blade :Butterfly Timo Boll Spirit
                                  BH : Tenergy 05Fx
                                  FH : Tenergy 05Fx

                                  Comentariu


                                  • #18
                                    A costat 110$ + transport dar nu ma intreba cat ca habar am. Am dat 2 straturi de: Nittaku SPEED AXEL IMPACT .Cica cu din asta da si nationala japoniei pe fete. Dar atentie: si pe cealalta fata am dat la fel...si lipite cu : Dian Chi Water Based Glue
                                    BLADE : DHS Hurricane King III - FH: Cauciuc Negru - BH: Cauciuc Rosu

                                    "Știu că sunt prost dar c?nd mă uit ?n jur prind curaj"

                                    Comentariu


                                    • #19
                                      Cum este Nittaku Speed Axel IMPACT? Comparativ cu "boosterele" casnice ( ulei de parafina, ulei de lampa sau johnson's Baby oil ? )
                                      We are what we repeatedly do. Excellence, then, is not an act, but a habit.
                                      Aristotle



                                      Stiga Offensive Classic ||| DHS G888 / Banco Ouragane

                                      Comentariu


                                      • #20
                                        Nu ma pot pronunta...pentru ca am dat pe fetele astea chinezesti, care sunt foarte diferite de cele europene...se pare totusi ca are efect de speed glue proaspat( ce am simtit eu...pentru ca am cam lipit cu speed glue in ultima vreme fetele chinezesti)...si ce am citit despre el ar tine intre 7-10 zile
                                        BLADE : DHS Hurricane King III - FH: Cauciuc Negru - BH: Cauciuc Rosu

                                        "Știu că sunt prost dar c?nd mă uit ?n jur prind curaj"

                                        Comentariu


                                        • #21
                                          Te rog sa-mi spui si mie cum stau fetele DHS varianta nationala la capitolul durabilitate.... tin macar vreo 5-6 luni daca tot sunt asa de scumpe? ca tare ma tenteaza si pe mine...
                                          Andro Rasanter 48
                                          Butterfly Timo ALC
                                          Andro Rasanter 48​

                                          Comentariu


                                          • #22
                                            Salut,
                                            Nu stiu ce sa-ti raspund...am testat o fata doar...cateva antrenamente...dupa mine dureaza tipic chinezesti(adica foarte mult)...mi-a placut mult...apoi le-am vandut toate...dar am ajuns la concluzia ca este mai rentabila Neo Provinciala H3...
                                            BLADE : DHS Hurricane King III - FH: Cauciuc Negru - BH: Cauciuc Rosu

                                            "Știu că sunt prost dar c?nd mă uit ?n jur prind curaj"

                                            Comentariu


                                            • #23
                                              Multumesc de raspuns ... Provinciala Neo H3 cum este la greutate, spin, viteza si durabilitate? (tratata cu buster si netratata)
                                              Postat în original de drukeru Vezi post
                                              Salut,
                                              Nu stiu ce sa-ti raspund...am testat o fata doar...cateva antrenamente...dupa mine dureaza tipic chinezesti(adica foarte mult)...mi-a placut mult...apoi le-am vandut toate...dar am ajuns la concluzia ca este mai rentabila Neo Provinciala H3...
                                              Andro Rasanter 48
                                              Butterfly Timo ALC
                                              Andro Rasanter 48​

                                              Comentariu


                                              • #24
                                                Foarte buna fata H3 Neo...spin fenomenal...la viteza este cam peste hurricane 3 neo si hurricane 3 provincial non-neo...durabilitate: daca eu uzam tenergyul in maxim o luna ,astea pot sa zic ca sunt de pe alta planeta ...si cand apare urme de uzura, dar asta dupa foarte mult timp...inca prinde ca in prima zi...tratata cu booster devine o "bestie"...netratata se joaca destul de greu cu ea...poate doar cu speed glue daca da-ti pe ea(pe burete)...oricum si dupa un ciclu de mai multe antrenamente buretele fetei incepe sa se innmoaie...dar aia doar daca aveti rabdare...va spun sincer ca dupa o perioada cam de 6-8 luni de cand joc cu aceste fete nu ma mai pot intoarce la altele...am incercat si mi-am cumparat cu gramada fel si fel de fete care cat de cat se mai aseamana cu chinezestile la spin macar, cum ar fi : tibhar grip's Europe, sau mai stiu eu care...nu mai pot da spin mai deloc...mi-am schimbat si miscarile...cu h3 pro neo, daca dai bine faci punct sigur...chiar daca ai adversar foarte performant...dar daca nu dai bine...nu te iarta...gresesti cam tot...si mingi usoare, care cu alte fete (europene) nu prea le gresesti...cam asta este...daca va mai pot ajuta cu ceva, a'cis!
                                                BLADE : DHS Hurricane King III - FH: Cauciuc Negru - BH: Cauciuc Rosu

                                                "Știu că sunt prost dar c?nd mă uit ?n jur prind curaj"

                                                Comentariu


                                                • #25
                                                  " daca eu uzam tenergyul in maxim o luna "...Waw asa ceva in conditiile in care tenergy au o durabilitate mare ,inseamna ca joci aproape tot timpul tenis de masă...daca e asa maxim respect .
                                                  BLADE :VISCARIA(FL) fluture negru , FH : Victas v 01 Limber , BH : Tibhar Evolution FX-P
                                                  "Atentie : Dacă aprinzi proiectoarele de ceață noaptea (afară nefiind ceață) mașina ta primește automat 25 CP in plus !"

                                                  Comentariu

                                                  Who has read this thread:
                                                  Procesare...
                                                  X