Anunț

Adună
Nici un anunț încă.

Iarba

Adună
X
Adună
Currently Active Users Viewing This Thread: 0 (0 members and 0 guests)
 
  • Filtrează
  • Ora
  • Arată
Curăță tot
postări noi

  • Iarba

    Aplicand principiul discriminarii pozitive, as propune infiintarea in cadrul "Discutii legate de tenis de masă" a unei sectiuni intitulate "Totul despre iarba si antitopspin", cu doua capitole, unul referitor la ofertele de vanzare cumparare pentru aceste tipuri de materiale si lemne specifice, si altul referitor la discutii despre echipamente, jocul cu materiale, metode de antrenament si ce o mai fi referitor la acestea. Prea suntem putini si anunturile noastre se pierd usor in marea anunturilor referitoare la softuri. Chiar daca unii ar considera ca prin aceasta s-ar facilita promovarea...antijocului,Green: forumul ar deveni din punctul nostru de vedere mai aerist!:Multumesc pentru intelegere.
    Ultima editare de laky; 09.mai.2012, 16:25.
    Levi SIC Gloria OFF, Fețe: FH Xiom VEGA X max black+BH Der materialspezialist Kamikaze OX red
    Levi SIC Carbo Def, Fețe: FH Tibhar Evolution MX-D 2mm black+BH Tibhar Grass Dtecs OX red

  • #2
    Postat în original de laky Vezi post
    Prea suntem putini si anunturile noastre se pierd usor in marea anunturilor referitoare la softuri. Chiar daca unii ar considera ca prin aceasta s-ar facilita promovarea...antijocului,Green: forumul ar deveni din punctul nostru de vedere mai aerist!:Multumesc pentru intelegere.
    Scuza-ma Zsolt ca nu ma pot abtine. Putini din punctul tau de vedere, dar din punctul meu de vedere jucatori cu materiale sunt foarte-foarte multi.

    Comentariu


    • #3
      Pai da, un ierbar face cat trei softisti!!!
      Levi SIC Gloria OFF, Fețe: FH Xiom VEGA X max black+BH Der materialspezialist Kamikaze OX red
      Levi SIC Carbo Def, Fețe: FH Tibhar Evolution MX-D 2mm black+BH Tibhar Grass Dtecs OX red

      Comentariu


      • #4
        nu ierbarii sunt prea multi ci cei care habar n-au sa dea topspin is putini...is de acord cu propunerea
        tibhar def plus jumulita
        gambler reflectoid 1,0
        dawei 388 D-1 ox

        Comentariu


        • #5
          asa ...zic cei cu burtica.. sau mai lenesi ,, ce sa fug eu dupa mingi lasa ca imi pun ox si fuge colegul ...sa vezi ce transpira ) , ..glumesc.. dar ar fi interesanta o sectiune de produse soft si contra in care sa apara si ceva comenturi de ex: despre ox cu perisori lungi ...sau scurti , despre iarba cu burete subtire sau gros , despre fete antipower ... in fine asta daca se vor face cereri , daca nu sectiunea sa fie doar asa in scop comercial pt unii ar fi mai usor .spor si numai bine.
          Blade-TBS
          Fh- T05-2.1
          Bh- T05fx-1.9

          Comentariu


          • #6
            Si creem eventual o sectiune separata pentru cei care vand mingi, sectiune numita "mingicarie", una pentru cei care vand solutii de lipit, numita "lipitori", una pentru cei care vand paleta cu o fata iarba si una soft dar cu lemn de atac, sectiune numita "ghiveci".
            Lasand gluma la o parte eu as pune topicul asta intr-o sectiune noua numita "Aberatii".
            lemn: Waldner Dotec Carbon
            fețe: Dignics 05/Dignics 05

            Comentariu


            • #7
              Postat în original de clau Vezi post
              Si creem eventual o sectiune separata pentru cei care vand mingi, sectiune numita "mingicarie", una pentru cei care vand solutii de lipit, numita "lipitori", una pentru cei care vand paleta cu o fata iarba si una soft dar cu lemn de atac, sectiune numita "ghiveci".
              Lasand gluma la o parte eu as pune topicul asta intr-o sectiune noua numita "Aberatii".
              Sunt bucuros ca lasi gluma la o parte, si salut cu bucurie creearea acestei sectiuni numite "Aberatii" si sunt mandru ca postul meu e semnatarul certificatului de nastere! Deoarece oricum iarba reprezinta in ochii multora o ABERATIE, un nume mai potrivit nici ca se putea gasi, asa ca nu pot decat sa aplaud promtitudinea cu care tagma noastra de "ciudati" si-a primit propriul coltisor pe acest forum. Tu ai zis-o Clau!!!
              Eu zic ca ar fi cel putin la fel de folositoare ca "Tutorialele", care demult emana un puternic iz de mucegai, prin faptul ca nu prea posteaza lumea pe acolo, fiind din primul moment o dublura nefericita pentru "Echipamente".
              Levi SIC Gloria OFF, Fețe: FH Xiom VEGA X max black+BH Der materialspezialist Kamikaze OX red
              Levi SIC Carbo Def, Fețe: FH Tibhar Evolution MX-D 2mm black+BH Tibhar Grass Dtecs OX red

              Comentariu


              • #8
                Dl laky, apreciez finetea raspunsului si maturitatea de care dati dovada evitand un flame inutil in ciuda mesajului meu mai .. din topor.
                Sunt deschis la noi idei constructive, cred si eu ca o sectiune noua in zona de echipamente, sectiune cu si despre iarba si antitopspin ar fi binevenita. Atata vreme cat acolo ar avea cine sa posteze review-uri, sfaturi, etc. si nu doar inca o sectiune de certuri "soft vs iarba".
                In schimb un forum separat pentru vanzarea ierbii este chiar inutil, ce ne facem cu cei care vand palete complete, incaltaminte dar si iarba, magazinele online.. Le facem topicuri in ambele sectiuni? Ierbarii ar avea voie sa aiba cate 4 anunturi? Doua cu ierburi si doua in zona soft? Parerea mea, impartirea vanzarilor structurata pe felul echipamentului merge la un magazin virtual dar nu si pe forum.
                Si da, aveti dreptate, "Tutoriale" a prins un iz de mucegai, se dorea o sectiune unde incepatorii sa poata gasii diferenta intre OFF+, OFF, ALL, DEF, sau cum sa lipeasca o fata pe un lemn, etc.
                Si este separata de "echipamente" pentru ca cele de mai sus s-ar pierde printre sutele de topicuri despre diferitele comparatii intre doua lemne sau doua fete.
                lemn: Waldner Dotec Carbon
                fețe: Dignics 05/Dignics 05

                Comentariu


                • #9
                  Am vazut ca pe alte forumuri se practica separarea materialelor in sectiuni dedicate: Inverted, SP, MP, LP, Anti. Lemnele sunt separat. Boosterizarea si speedglue separat.
                  La vanzare-cumparare sunt la gramada.
                  Alte forumuri nu au aceasta separare.
                  Personal, cred ca pentru un incepator ar fi mai usor sa gaseasca ce-l intereseaza daca ar fi separate, dar cred ca multe dintre sectiuni nu vor primi un post nou cu lunile, pentru ca nu se scrie pe acest forum atat de mult in general.
                  Blog de tenis de masă

                  Comentariu


                  • #10
                    Postat în original de Joo Vezi post
                    nu ierbarii sunt prea multi ci cei care habar n-au sa dea topspin is putini...is de acord cu propunerea
                    Deci, cei care STIU sa dea topspin sunt.. multi?
                    Blog de tenis de masă

                    Comentariu


                    • #11
                      sau ..dintre ierbari ,sunt putini cei care nu stiu sa dea topspin ,iar printre inverteri sunt multi cei care nu stiu sa dea topspin...eram ironic,ironia fiind "ierbarii,desi nu au nevoie de topspin,stiu sa il dea ,spre deosebire de softisti,care au nevoie si nu stiu.."

                      Comentariu


                      • #12
                        "nu ierbarii sunt prea multi ci cei care habar n-au sa dea topspin is putini"

                        e ceva de genul "nu femeile-s urate, bautura e putina"...daca pe o insula ar naufragia 100 de jucatori ,2 foarte buni, 8 ierbari si 92 de tinatori de paleta, cei 2 f.buni ar zice ca-s putini ierbari dar restul de 92 ar zice totusi ca-s cam multi...sper sa nu ma faceti sa desenez...
                        tibhar def plus jumulita
                        gambler reflectoid 1,0
                        dawei 388 D-1 ox

                        Comentariu


                        • #13
                          in situatia descrisa de tine ,ierbarii si aia buni s-ar baza pe tinatorii de paleta ))

                          Comentariu


                          • #14
                            Eu deduc din toata discutia ca aia 8 ierbari s-ar duce ei singuri sa locuiasca intr-un colt al insulei.
                            Jun Mizutani
                            Tenergy 05 FX

                            Comentariu


                            • #15
                              Postat în original de Joo Vezi post
                              "nu ierbarii sunt prea multi ci cei care habar n-au sa dea topspin is putini"
                              e ceva de genul "nu femeile-s urate, bautura e putina"...daca pe o insula ar naufragia 100 de jucatori ,2 foarte buni, 8 ierbari si 92 de tinatori de paleta, cei 2 f.buni ar zice ca-s putini ierbari dar restul de 92 ar zice totusi ca-s cam multi...sper sa nu ma faceti sa desenez...
                              Daca citesti cele doua fraze, cea initiala si cea cu naufragiatii, vei realiza ca nu e acelasi lucru. Poate ca cei care n-au habar de topspin sunt tot multi? Ca sa aiba vreun sens...
                              Blog de tenis de masă

                              Comentariu


                              • #16
                                pe la voi nu ploua?
                                Blade-Darker speed 90
                                Fh- Butterfly Tenergy 05 fx
                                Bh- Testing

                                Comentariu


                                • #17
                                  jooo care sunt aia doi buni?!! caa din 100 jucatori, 2 sunt f buni si cu 8 ierbari si restul 92 care tin paleta in mana daca adunam sunt 102 ..) aia doi sigur nu sunt ierbari... cred ca aia sunt arbitrii..?!
                                  Blade-TBS
                                  Fh- T05-2.1
                                  Bh- T05fx-1.9

                                  Comentariu


                                  • #18
                                    Postat în original de gasscan Vezi post
                                    jooo care sunt aia doi buni?!! caa din 100 jucatori, 2 sunt f buni si cu 8 ierbari si restul 92 care tin paleta in mana daca adunam sunt 102 ..) aia doi sigur nu sunt ierbari... cred ca aia sunt arbitrii..?!
                                    hmmmm.. pe la voi arbitrii au voie sa se "amestece" prin multime sa bata ierbarii ?
                                    Nittaku violin​Fastarc S-1 / Baracuda

                                    Comentariu


                                    • #19
                                      Postat în original de Joo Vezi post
                                      "cei 2 f.buni ar zice ca-s putini ierbari dar restul de 92 ar zice totusi ca-s cam multi...sper sa nu ma faceti sa desenez...
                                      Un desen ar fi elocvent. Inseamna ca ierbarii bat doar tinatorii de paleta? Trist palmares
                                      We are what we repeatedly do. Excellence, then, is not an act, but a habit.
                                      Aristotle



                                      Stiga Offensive Classic ||| DHS G888 / Banco Ouragane

                                      Comentariu

                                      Who has read this thread:
                                      Procesare...
                                      X