Anunț

Adună
Nici un anunț încă.

Impresii Maner DOTEC

Adună
X
Adună
Currently Active Users Viewing This Thread: 0 (0 members and 0 guests)
 
  • Filtrează
  • Ora
  • Arată
Curăță tot
postări noi

  • Impresii Maner DOTEC

    As dori informatii despre acest maner. Ce avantaje si ce dezavantaje ofera? Ma refer in special la cel de la DONIC Multumesc
    Ultima editare de Cosnic; 10.iun.2012, 13:20.
    We are what we repeatedly do. Excellence, then, is not an act, but a habit.
    Aristotle



    Stiga Offensive Classic ||| DHS G888 / Banco Ouragane

  • #2
    avantajeaza fh-ul, limiteaza bh-ul, asa mai pe scurt...
    Blade-Darker speed 90
    Fh- Butterfly Tenergy 05 fx
    Bh- Testing

    Comentariu


    • #3
      Este o priza foarte comoda. Exceptionala. Nu simiti nici o muchie. Se muleaza perfect in palma. Si asa cum a spus dado_daniel, iti creaza un unghi natural in spre FH. La BH va trebui sa iti ajustezi putin lovitura (sa inchizi putin unghiul).

      Comentariu


      • #4
        Cum a zis si anomis e o priza foarte naturala. Te ajuta la FH prin inchiderea unghiului si in functie de lovitura de BH te ajuta sau te incomodeaza un pic. Plecand un paleta un pic mai deschisa la BH daca faci contactul cu mingea spre finalul loviturii, cand deja unghiul s-a inchis ai o idee in plus mai multa forta. Daca insa lovesti mai din scurt va trebui sa-ti ajustezi lovitura corespunzator, adica miscarea de inchidere sa fie un pic mai pronuntata.
        Blade : Donic Waldner Dotec Carbon

        FH : DHS Skyline Neo 2 (tuned) - 2.2
        BH : Haifu Shark 2 (tuned) - 2.0

        Comentariu


        • #5
          Observ din semnatura dumneavoastra ca folositi acest tip de maner. Puteti spune ca recomandati? sau avantajele sunt insignifiante?
          We are what we repeatedly do. Excellence, then, is not an act, but a habit.
          Aristotle



          Stiga Offensive Classic ||| DHS G888 / Banco Ouragane

          Comentariu


          • #6
            Nu stiu exact cui ai adresat intrebarea (mie sau lui Rflash), dar imi permit sa-ti spun opinia mea.
            Am jucat cu aproape toate modelele de Dotec (Persson off, Hinoki, Alround, si Carbon). Cu unele mai putin, cu unele mult.
            Dotec Carbon mi se pare cel mai echilibrat din punct de vedere al raportului viteza / control. Ca sa poti scoate spin maxim din el, este nevoie de o fata care sa ajute in aceasta privinta. Lemn Stiff.
            Dotec Persson OFF, este mai incet decat Carbon, dar - surprinzator - controlul mi se pare destul de scazut. Nu sare foarte linear.
            Dotec Hinoki a fost (spun a fost pentru ca am inteles ca nu se mai fabrica) un lemn excelent, dar mai rapid decat Dotec Carbon (cu Dotec Hinoki am jucat doar vreo doua meciuri).
            Dotec Allround este un lemn bunicel in general, fara sa exceleze la ceva anume (cu asta am jucat foarte putin).
            Cam asta e ceea ce am 'inteles' eu din gama DOTEC. Poate mai sunt si alte pareri care sa te mai lamureasca putin.
            Succes

            Comentariu

            Who has read this thread:
            Procesare...
            X