Anunț

Adună
Nici un anunț încă.

Sfaturi antrenament

Adună
X
Adună
Currently Active Users Viewing This Thread: 0 (0 members and 0 guests)
 
  • Filtrează
  • Ora
  • Arată
Curăță tot
postări noi

  • Sfaturi antrenament

    Buna ziua !
    Am o varsta de 13 ani si as dori sa invat sa joc tenis de masă la un nivel catus de cat rezonabil.
    Imi puteti da cateva sfaturi in legatura cu antrenamentul si lovitura de topspin si backspin ?

  • #2
    Sfaturi antrenament

    Buna seara !
    Am o varsta de 13 ani si as dori sa progres in tenis de masă catre un nivel rezonabil.
    Imi puteti da cateva sfaturi in legatura cu antrenamentul ?
    Si inca ceva. Nu reusesc deloc lovitura de topspin si cea de backspin. Ce sa fac ?

    Comentariu


    • #3
      Returnare forehand smash

      Buna seara !
      Oricat de mult as incerca sa intorc lovitura forehand smash nu reusesc. Ce sa fac ?

      Comentariu


      • #4
        Returnare topspin

        Cum sa blochez topspin-ul adversarului ?

        Comentariu


        • #5
          http://www.youtube.com/watch?v=zq94I...feature=relmfuhttp://www.youtube.com/watch?v=ORfCi...feature=relmfu
          Lemn- Bty Viscaria
          FH - TENERGY 05
          BH - TENERGY 80

          Comentariu


          • #6
            Andrei,dupa ce pui o intrebare,asteapta pana ti se raspunde,nu posta din 2 in 2 minute.
            Ai optiunea edit,foloseste-o,si daca mai vrei sa adaugi ceva mesajului intial o sa o faci intr-un singur mesaj.
            Ai luat legatura cu domnii antrenori din Pitești?parca iti daduse un domn niste date de contact.
            Ca sa scoti lovitura de smash,trebuie sa nu il faci pe adversar sa te bubuie,cum s-ar spune,sa pastrezi tu mingea pe masa cat mai razant cu fileul,si sa nu ii salti mingile-asta vine din tehnica deficitara de joc pe care o ai.
            Deocamdata lovitura de block este mult pentru tine,trebuie sa incepi cu contrele,cu lovitura de drive :
            Lemn:Butterfly Liu Shiwen
            FH: Tenergy 05
            BH: Dignics 05

            Comentariu


            • #7
              U o sa progresezi in tenis de masă atunci cand vei fi antrenat sau vei juca cu cnv mai bun decât tn
              Topspinul adversarului se blocheaza simplu pui capac repede(dar trebuie sa sti sa ii pui capac ca altfel sare mingea direct in afara) sau dai re-topspin care e mai pretentios dar ai șanse mai multe sa castigi pct daca nu sti sa pui capac dupa efect
              Lemn: Donic PersoonPowerPlay Senso V2
              Fh: Yasaka Rakza 7
              Bh: Donic Acuda S1

              Comentariu

              Who has read this thread:
              Procesare...
              X