Anunț

Adună
Nici un anunț încă.

Cupa campionilor - Bistrița - 26 ianuarie

Adună
X
Adună
Currently Active Users Viewing This Thread: 0 (0 members and 0 guests)
 
  • Filtrează
  • Ora
  • Arată
Curăță tot
postări noi

  • Cupa campionilor - Bistrița - 26 ianuarie

    PREZENTARE TURNEU

    LOCALITATEA: Bistrița
    DATA:26 / 01 /2008
    ORA:9:00 (la 10 incep meciurile).

    SALA: Scoala generala nr.5 (Lucian Blaga), sala de tenis de masă.
    ADRESA+INDICATII ACCES: voi pune o harta pina miercuri.
    NR. MESE: 5
    TIMPUL PROBABIL ALOCAT: 9:00- sfirsit
    NUMARUL MAXIM DE JUCATORI ADMISI: finalistii tuturor turneelor A si A+ si organizatorii turneelor A+ (se stiu ei care-s, dar poate va aparea si o lista) + fondatorul circuitului.
    TAXA PROBABILA PER JUCATOR: 20-25 ron
    TAXA ORGANIZARE: - 0
    MATERIALUL DE PREMIERE: cupe, medalii si diplome;
    SISTEMUL PROBABIL DE JOC: 2 grupe inferioare apoi 1 grupa finala in care se va juca turneu, cu pastrarea rezultatelor.
    NR. DE CAPI DE SERIE: dupa clasament
    INSCRIEREA PARTICIPANTILOR: pe forum , telefonic , si la fața locului , preferabil cit mai din timp .
    ORGANIZATOR: Nistor Dorel, 0740 511665
    TEnergy 05 FX | Timo Boll ALC 30th A | TEnergy 05 FX

  • #2
    Am asteptat sa pui topicul sa pot pune lista cu cei admisi:
    Bodeanu Mihai
    Mircea Valentin
    Rusu Stefan
    Horvath Tibi
    Baccardi Nicu
    Rusti Catalin
    Toth Laszlo
    Opincaru Marius
    Dascalitei Mihai
    Nistor Dorel
    Leorda Dan
    Bodeanu Dan
    Popute Remus
    Andrecu? Viorel
    Sargu Mihail
    Opincaru Marcel
    Berescu Claudiu
    Boescu Tinel
    Soos Dezso
    Apian Florin
    Moraru Ionel
    Dorca Valentin Catalin
    Nitu Bogdan
    Ciobanu Gabriel
    Trandafir Liviu
    Trifu Bogdan
    Garaz Mircea
    Nemtoi Gabriel
    Onisei Florin
    Farkas Lorant
    Il mai accept si pe Erdos Ferencz (ca fiind jucator de top10)
    Mai are drept de participare unul dintre organizatorii de A+ de la Cluj
    Inca un loc este la alegerea organizatorului local.

    Cam astia ar fi cei care au dreptul sa participe, restul mai invatam si poate la anu`.....

    Comentariu


    • #3
      Din pacate, nu pot ajunge la Bistrița decat in urma unui divort , pe care sincer n-as dori sa-l initiez anul acesta. Oricum voi face tot posibilul ca in acest an sa fiu o prezenta cat mai neplacuta la turneele din tara.
      Multumesc si multa bafta.

      Comentariu


      • #4
        salut

        din cluj vine Sargu Mihail,Rusu Stefan,Toth Laszlo si din partea organizatorului turneului A+ din cluj nu vine nimeni,asta e

        Comentariu


        • #5
          Cu mare parere de rau ( pentru noi, poate ca altii se bucura ) nu vine nimeni de la Piatra Neamț.
          Dorim succes tuturor participantilor si meciuri cit mai frumoase!
          Blade: TSP Balsa 8.5 Top Speed​ //Re-Impact Medusa// Gergely Carbon​​
          FH: Yasaka Rakza 7 soft // Yasaka Rakza 7 soft // Tenergy 05
          BH:HALLMARK Power Spin // R.I.T.C.802-40 // Tenergy 05

          Comentariu


          • #6
            Conform listei afisate , si la nivelul de participare estimat ( de mine ) cred ca se poate juca fiecare cu fiecare... O sugestie, pentru ca tare mi-as fi dorit sa fiu acolo.
            Blade: TSP Balsa 8.5 Top Speed​ //Re-Impact Medusa// Gergely Carbon​​
            FH: Yasaka Rakza 7 soft // Yasaka Rakza 7 soft // Tenergy 05
            BH:HALLMARK Power Spin // R.I.T.C.802-40 // Tenergy 05

            Comentariu


            • #7
              Mno, se pare ca nu va fi mare bataie pe cupe. Daca vom fi mai putin de 10 se va forma o singura grupa si se va juca turneu.
              Din Bistrița vor fi:
              Nistor Dorel
              Apian Florin
              Garaz Mircea
              Dumitru Ioan (din partea organizatorului local)
              Andrecut Viorel, daca nu e zi buna de mers la pescuit.
              TEnergy 05 FX | Timo Boll ALC 30th A | TEnergy 05 FX

              Comentariu


              • #8
                Daca nu vor fi cel putin 15-16 participanti turneul se anuleaza si nici nu mai facem un turneu de tipul asta (ideea e ca nu prea merge nimeni in deplasare de unul singur) si vom ramane cu celelate turnee, deci cine doreste sa participe sa anunte URGENT.

                Comentariu


                • #9
                  Cum vrei sa fie 15 sau 16 cand din cei de pe lista doua treimi is jucatori care nu mai participa in circuit sau au participat la un singur turneu
                  Mai mult de 10 nu o sa fie. Propunerea mea(nu ca m-ar interesa eu si asa las locul amatorilor) ar fi ca turneul sa se fi desfasurat intre primii 16 din clasament pt ca sigur is activi.Asa cu finalisti se vede ca multi nu mai participa in Amatour
                  Primorac Carbon
                  FH Dignics 09C
                  BH JOOLA MAXX

                  Comentariu


                  • #10
                    tycutz, filo, lumeeee, ce inseamna ca "primii 16 din clasament sunt activi"?
                    daca inseamna ce cred eu, ce cauta la amatori? si "fostii" sunt prea mult pentru noi, exista si actvi pana la urma??
                    iata, tycutz "lasa" locul amatorilor, nu asa este firesc sa se intample de fapt?
                    Adytzu de ce a renuntat la AMATouR, dar george calcianu? Ei erau doi amatori puri, cu microb de tenis in sange, nu?
                    de ce trebuie sa renunte amatorii la circuit si nu non-amatorii?
                    de ce nu ne lasati fratilor sa ne masuram fortzele doar intre noi?
                    varfurile de la noi, pot participa la voi daca asa doresc ei...
                    Xiom -Mitzutani - Xiom

                    Comentariu


                    • #11
                      Postat în original de george, c-ta
                      tycutz, filo, lumeeee, ce inseamna ca "primii 16 din clasament sunt activi"?
                      Activ in cazul de fata se refera la faptul ca a luat parte la un singur turneu dupa care nu a mai participat...sau s-a retras intre timp (ex.Mihai Bodeanu"
                      Postat în original de george, c-ta
                      Adytzu de ce a renuntat la AMATouR, dar george calcianu? Ei erau doi amatori puri, cu microb de tenis in sange, nu?
                      George Calcaianu nu s-a retras.A participat la concursul de la Brașov,va veni probabil si la cel de maine si va participa si la urmatoarele turnee AMATourR.Au fost cateva controverse cu privire la jucatorii din Onoare si Calaficari,dar in urma voturilor situatie s-a clarificat!

                      Comentariu


                      • #12
                        OK, d-le Dan! Mi-a mai venit inima la loc!

                        Despre dl George Calcianu am tot citit niste pareri (indreptatite) ale dansului (nu l-am vazut nici pe lista lui Filo pt Bistrița) si credeam ca a renuntat... ca si Adytzu dealtfel...

                        Succes maine!
                        Viva amatorii!!
                        Xiom -Mitzutani - Xiom

                        Comentariu


                        • #13
                          Eu am renuntat, din pacate, din lipsa de timp. Nu vreau sa se intre in alte polemici datorita renuntarii unuia sau altuia. Asta nu inseamna ca nu sunt in continuare alaturi de voi. Am mai participat, in calitate de spectator, la cateva turnee.
                          Crede-ma, ca stau acasa seara si ma uit ca prostu' la echipament si nu stiu ce sa fac: sa-l vand (mentionez ca ca am un lemn nou nout, ca si fetele dealtfel, cu care nu am apucat sa joc mai mult de 4 ore adunate) sau sa-l tin, cu speranta ca, candva, am sa gasesc si timpul necesar intrebuintarii lui.
                          Asta e, cateodata chiar nu se poate face ceva, oricat ti-ai dori.

                          Ne vedem maine dimineata la IDM.
                          Blade: Butterfly Cofferlait FL or Viscaria
                          FH: Sriver G2 FX 2.1 - red
                          BH: Sriver G2 FX 2.1 - black

                          Comentariu


                          • #14
                            Lasa Aditzule ca o sa vem timp mai mult cand o sa iesim la pensie si atunci o sa vada ei.
                            Lemn- Bty Viscaria
                            FH - TENERGY 05
                            BH - TENERGY 80

                            Comentariu


                            • #15
                              George esti intr-o mare confuzie.Am folosit cuvantul activ in sensul de participanti frecventi la turnee nicidecum cu legatura la statutul de legitimat sau amator. Legat de renuntarea mea nu are legatura cu legionarii de care vorbesti tu.
                              Impartiti odata borcanele si o sa vedeti ca majoritatea aleg borcanu cu miere!!!!
                              Primorac Carbon
                              FH Dignics 09C
                              BH JOOLA MAXX

                              Comentariu


                              • #16
                                Da tycutz, am retinut!
                                Mierea insa e mai gustoasa daca e naturala 100% si nu artificiala, cu adaos de zahar(fosti performeri deveniti amatori)!
                                Xiom -Mitzutani - Xiom

                                Comentariu


                                • #17
                                  George, lasa mierea, du-te la culcare ca maine te scoli devreme.
                                  Lemn- Bty Viscaria
                                  FH - TENERGY 05
                                  BH - TENERGY 80

                                  Comentariu


                                  • #18
                                    Salut!
                                    Azi am aflat de turneul asta numai si nu pot sa merg si nici Erdos Feri nu cred ca are examene. Sorry!
                                    Dar daca se amana fac timp si vin! Mersi pt invitatie!

                                    Pa!

                                    Comentariu

                                    Who has read this thread:
                                    Procesare...
                                    X