Anunț

Adună
Nici un anunț încă.

Am nevoie de sfaturi

Adună
X
Adună
Currently Active Users Viewing This Thread: 0 (0 members and 0 guests)
 
  • Filtrează
  • Ora
  • Arată
Curăță tot
postări noi

  • Am nevoie de sfaturi

    In acest moment, setup-ul meu este format din lemn nittaku new defense si fete donic vario big slam.
    Tinand cont de faptul ca in scurt timp ma voi inscrie la club, doresc sa achizitionez fete noi(lemnul este folosit o singura data si sunt foarte multumit de el)

    Nu am un stil de joc aparte, deoarece pot juca defensiv de la distanta fata de masa pana si ofensiv de la scurta distanta.

    Doresc ca fetele ce urmeaza a fii achizitioneaza sa-mi permita sa joc defensiv in general dar sa si atac momentele oportune.

    M-am gandit iar pe backhand as pune o fata de iarba, deoarece foarte multi adversari cu care am avut de-a face executa serve cu foarte mult spin, fapt ce ma deranjeaza in momentul in care incerc sa le returnez si nu reusesc mereu. Pe forehand m-am gandit sa folosesc o fata rapida cu un control accentuat cum ar fii joola samba+, joola mambo extreme , joola rhyzm sau joola mambo ultra

    Astept sugestii in legatura cu ambele fete

    Multumesc pentru timpul acordat.

  • #2
    Parerea mea este ca Joola Samba+ ar fi cam cea mai buna alegere dintre fetele alea, mai ales daca vrei sa pui o iarba pe rever. Joc cu un aparator care tine in forehand Samba+ si poate sa faca destul de multe cu ea...si aparare (push / chop / lob / capac) si atac (topspin / smash / contre decisive ). E o fata buna...doar mana si antrenament in rest...
    --=?!? / XIOM Strato / ?!?=--
    --=Yasaka Rakza 7 Soft MAX / Nittaku Septear / Donic Baracuda MAX=--

    Comentariu


    • #3
      Daca vrei iarba pe BH, incearca intai pe cele mai ieftine. Ti-as recomanda 729 Friendship 837 OX (atentie, se lipeste numai cu apa sau folie dublu adeziva). Daca te intelegi bine cu ea, vei putea trece si la ierburile de top, Tibhar Grass D-tecs, Joola Badman Reloaded sau cele de la dr. Neubauer. Eu zic sa te sfatuiesti cu un antrenor. Paradoxal pentru multi, cu o viziune superficiala, drumul ierbii e foarte...accidentat.
      Levi SIC Gloria OFF, Fețe: FH Xiom VEGA X max black+BH Der materialspezialist Kamikaze OX red
      Levi SIC Carbo Def, Fețe: FH Tibhar Evolution MX-D 2mm black+BH Tibhar Grass Dtecs OX red

      Comentariu


      • #4
        http://www.eacheng.net/index.php?act=detail&ID=928
        E cea mai ieftina de pe piata, usor de controlat (chiar si fara burete), excelenta pt chop si bloc si se-mpaca bine cu majoritatea lemnelor. Merge si atacul daca nimeresti lemnul potrivit. In plus, e si destul de deranjanta pt adversar. Am testat multe ierburi scumpe doar pt a constata cu surprindere ca obtin aproape aceleasi rezultate cu Dawei 388D-1. Giant Dragon Dragon's Talon e ceva mai buna dar si mai scumpa (13 EUR) si mai pretentioasa (nu se-mpaca bine cu orice tip de lemn, ceva mai greu de controlat, etc).
        DR. Levi All+; FH: Andro Impulse PowerSponge 2.0 mm; BH: Giant Dragon Dragon's Talon OX
        Dr. Levi All; FH: Yasaka Razka Max; BH: TSP Curl-PH OX

        Comentariu

        Who has read this thread:
        Procesare...
        X