Anunț

Adună
Nici un anunț încă.

MEMORIAL PANETH FARKAS A+ Amatur- Open 6 octombrie 2012 Cluj - Napoca

Adună
X
Adună
Currently Active Users Viewing This Thread: 0 (0 members and 0 guests)
 
  • Filtrează
  • Ora
  • Arată
Curăță tot
postări noi

  • S-a jucat la lumina luminarilor, care a produs o atmosfera relaxanta, de-ti venea s-o injuri si pe mama care te-a facut.
    Noroc cu vodca ABSOLUT, care m-a facut sa vad totul in roz.

    P.S. La mai multe turnee si la mai multi lucsi ( imi pare rau, dar nu stiu sigur care este pluralul de la lux... nici proiectantii salii n-au stiut )
    - - - Actualizat - - -
    Felicitari Valentin pentru progresul pe care l-ai facut ! Ma uitam la tine cum joci si nu-mi venea sa cred ca e acelasi jucator care m-a batut cu citva timp in urma. BRAVO !!! si succes in continuare !

    Comentariu


    • Au drept de joc si jucatori activi din diV. A nationala ?
      Oare cum se simt participantii eliminati de jucatorul din ARAD M. BOGDAN?
      - - - Actualizat - - -
      Postat în original de dinicescuion Vezi post
      Au drept de joc si jucatori activi din diV. A nationala ?
      Oare cum se simt participantii eliminati de jucatorul din ARAD M. BOGDAN?
      ROMAN BOGDAN

      Comentariu


      • Postat în original de mateidumitru Vezi post
        S-a jucat la lumina luminarilor, care a produs o atmosfera relaxanta, de-ti venea s-o injuri si pe mama care te-a facut.
        Noroc cu vodca ABSOLUT, care m-a facut sa vad totul in roz.
        P.S. La mai multe turnee si la mai multi lucsi ( imi pare rau, dar nu stiu sigur care este pluralul de la lux... nici proiectantii salii n-au stiut )
        - - - Actualizat - - -
        Felicitari Valentin pentru progresul pe care l-ai facut ! Ma uitam la tine cum joci si nu-mi venea sa cred ca e acelasi jucator care m-a batut cu citva timp in urma. BRAVO !!! si succes in continuare !
        Multumesc pentru felicitari si pentru ”puterea ursului”. Mi-a prins bine.
        Hurricane III (by Nittaku)
        Jun Mizutani ZLC
        Nittaku Hammond Z2

        Comentariu


        • Postat în original de dinicescuion Vezi post
          Au drept de joc si jucatori activi din diV. A nationala ?
          Oare cum se simt participantii eliminati de jucatorul din ARAD M. BOGDAN?
          - - - Actualizat - - -
          ROMAN BOGDAN
          Roman Bogdan din div A este nascut in 1990 iar cel din Amatur in '81 - o fi vreo coincidenta de nume si localitate, dupa cum a scris si el mai demult pe forum.
          TEnergy 05 FX // Timo Boll ALC 30th A // TEnergy 05 FX

          Comentariu


          • Florin, cand ai timp pune pozele de la final. Multumesc.
            Hurricane III (by Nittaku)
            Jun Mizutani ZLC
            Nittaku Hammond Z2

            Comentariu


            • Postat în original de dinicescuion Vezi post
              au drept de joc si jucatori activi din div. A nationala ?
              Oare cum se simt participantii eliminati de jucatorul din arad m. Bogdan?
              stimate domn, este pura coincidenta de nume, la arad mai este un jucator pe care il cheama exact ca pe mine, si este mai mic cu 9 ani ca mine.
              Privind jocul de tenis: Am ales sa joc cu material pt faptul ca sunt operat si am suruburi de titan in genunchi care nu-mi permit deplasari bruste.
              Roman bogdan
              Blade: VECHITURA CU 70 LEI
              FH: FATA DE ROATA DE MASINA
              BH: PIAPTAN CU EFECTE SECUNDARE

              Comentariu


              • Postat în original de adriane Vezi post
                Din pacate turneul de la Cluj s-a inscris in "buna" traditie romaneasca a lui "la's ca merge si asa"!
                1)Suruburile de prindere a portilor de handbal se ridicau semete printre mese,mingi ,palete.Inadmisibil.Ne putem felicita cu totii ca nu am asistat la o tragedie!
                2)10 din cele 25 de mese au fost cvasi-utilizabile datorita luminii.Regretabil.Consider ca nu poti avea pretentii de A+ si oferi conditii de D- pt aproape
                2/5 din participanti!
                Luand in considerare doar aceste 2 aspecte dau calificativul de NESATISFACATOR organizatorilor!
                Doresc sa precizez ca nu-i cunosc personal pe organizatori,pe cale de consecinta nu fac un atac la persoana ci doar sper ca pe viitor organizatorii de turnee sa aiba in vedere si siguranta participantilor precum si un minim de contidii decente pt a putea sa ne bucuram de acest frumos sport si de minunatii sai fani "amaturisti".
                Felicitari invingatorilor!Onoare invinsilor!
                Cred ca e ok sa semnalizam micile erori sau neajunsuri in organizarea unui concurs,dar sa incepem sa dam si calificative ,cred ca mergem prea departe.
                Ultima editare de victorache; 07.oct.2012, 19:58.
                BLADE- BUTTERFLY TIMO BOLL ALC
                FH - TENERGY 64
                BH - XIOM VEGA EUROPE

                Comentariu


                • Eu cred ca a fost un turneu reusit. Pentru "carcotasi" nu va fi niciodata asa ceva (probabil sunt ei nereusiti). Bravo VALI. Traieste bucuria victoriei ca o provocare pentru altele.

                  Comentariu


                  • Postat în original de florinCJ Vezi post
                    Eu cred ca a fost un turneu reusit. Pentru "carcotasi" nu va fi niciodata asa ceva (probabil sunt ei nereusiti). Bravo VALI. Traieste bucuria victoriei ca o provocare pentru altele.
                    Avand in vedere faptul ca este un memorial in cinstea unei legende ale tenisului de masa cred ca organizatorii merita numai laude!!!! Din pacate nu ei sunt administratorii salii si nu au putere de decizie in ceea ce priveste lumina in sala!!! Important este ca ne-am adunat un numar impresionant de jucatori, ne-am simtit bine, am vazut numeroase rasturnari de scor, in final singura concluzie asteptam editia a IV-a a memorialului. BRAVO CLUJ!!!

                    Comentariu


                    • Felicitari participantilor,organizatorilor si in special castigatorilor Iulian[O];Vali [A]

                      Comentariu


                      • Asa cum am spus, imi pare tare rau ca nu am ajuns, felicitari organizatorilor ca sunt consecventi si pun suflet in ciuda remarcilor aiurite de pe forum. Felicitari speciale primiilor 4 openisti, oameni chiar faini toti! Felicitari Vali pt reusita!!
                        E impresionant sa vezi un asa numar de persoane adunate intr-o sala bucurandu-se de sport si unii de altii.
                        O seara buna tuturor!
                        Setup: Timo Boll ZLC + Dignics 05
                        Însă Dumnezeu Și‑a dovedit dragostea față de noi prin faptul că, pe când eram păcătoși, Cristos a murit pentru noi - Romani 5:8

                        Comentariu


                        • Postat în original de roman bogdan Vezi post
                          stimate domn, este pura coincidenta de nume, la arad mai este un jucator pe care il cheama exact ca pe mine, si este mai mic cu 9 ani ca mine.
                          Privind jocul de tenis: Am ales sa joc cu material pt faptul ca sunt operat si am suruburi de titan in genunchi care nu-mi permit deplasari bruste.
                          Roman bogdan
                          Felicitari Bogdane pt. locul de pe podium ! si sper ca urci mai sus la openul de la Arad...
                          ...salutari aradenilor care au ajuns la Cluj...
                          TB ZLF - T05 / T05

                          Comentariu


                          • Un succes colectiv intr-un sport individual

                            Multumesc organizatorilor pentru faptul ca mi-au dat sansa sa joc tenis de masă pana la epuizare, apoi ca am cunoscut persoane interesante cu aceasta ocazie. Ma gandesc cu bucurie la faptul ca ne uneste ceva pe cei care am participat, sau care isi doreau sa participe si nu au mai ajuns. Ma bucur sa citesc pe forum parerile celor care sunt "carcotasi", cat si pe cele ale moderatilor. E bine ca cinstim memoria celor care au avut curajul sa dedice viata lor unui scop nobil si curat. Concluzionez faptul ca MEMORIAL PANETH FARKAS A+ Amatur- Open 6 octombrie 2012 Cluj - Napoca a fost un succes ! Un succes colectiv intr-un sport individual. Chiar ma gandeam, in timp ce contemplam sala plina de indivizi care aveau o singura dorinta : sa-i invinga pe toti ceilalti, cat de mult egoism ar fi in acea sala daca nu ne-am impartasi intre noi atat victoriile cat si infrangerile in culorile vii ale bucuriei de a concura in sport. Ne-am pus egoismul la comun si a iesit un eveniment memorabil. Asteptam editia a IV-a a memorialului PANETH FARKAS.

                            Comentariu


                            • Felicitari pt organizare? Care organizare? Felicitari pt organizatori? Care organizatori? Este o mare rusine ce s-a intimplat cu mesele prost plasate fara sa interesezepe pe nimeni de asta in timpul concursului.Lipsa spatiului de joc prost delimitat, sonorizarea la ceremonie unde s-a incercat sa se vorbeasca de un om pe care eram poate multi curiosi sa-i cunoastem viata mai bine , lipsa de apa de la jumatatea competitiei cind eram mai dezhidratati . sandwich-ul cu doua feliute de salam fara nici un gust , si ... ce sa mai vorbim de soarele de la mesele 1 si 2 care ne-a orbit si ne-a tocat nervii si punctele din joc. Ma gindesc insa la orele nedormite din tren si la cei aproape o mie de km parcursi pt acest turneu simbolic, comemorativ . Oare a meritat ? Dar pt ca am ajuns la Cluj si pt ca Paneth Farkash a avut o viata prigonita in tinerete cu mult chin si sacrificii sunt gata sa uit totul si ma gindesc la partile bune, in acest concurs am cistigat niste puncte cu niste lovituri noi care mi-au iesit excelent. Numai bine tuturor. Ne vedem la urmatorul concurs!

                              Comentariu


                              • Vali nu pot sa spun decat felicitari pentru rezultatul obtinut, si il meriti pe deplin pentru ca se vede ca ai muncit. Cine munceste departe ajunge. Asa ca dati bataie daca vreti sa fiti mai buni. Multumesc si organizatorilor pentru un turneu foarte frumos si reusit. Si inca odata felicitari castigatorilor de la open si matori.

                                Comentariu


                                • Dragii mei ,fac parte dintre cei ce ,din cand in cand ,mai organizeaza competitii!De fiecare data este altceva !Pentru un grup restrans de persoane ,se pare ca niciodata nu vor fi si lipsuri ,mai mari sau mai mici!Ideea generoasa de a organiza un concurs de o asa amploare ,comparabila cu un campionat national ,mai ales ca nr. de sportivi ,comporta multe activitati conexe-cat ai dori ,nu le poti acoperi pe toate!Important este ca balanta sa se incline cu un procent semnificativ in favoarea celor ce au depus nu numai munca ,ci si suflet!Mult! M-AM SIMTIT FOARTE PROST CAND SI LA MINE ,LA IASI ,A FOST O SINGURA PERSOANA ,LA ULTIMUL TURNEU ,CARUIA NU I-A PLACUT CEVA -a pierdut pe mana lui -la tragerea la sorti a nimerit adversarul pe care nu si l-a dorit...Organizatorul era vinovat!A da vina pe conditii ,cand nici nu dispui de control pe sala mi se pare absurd!Altceva -important este ca aceste competitii sa continuie ,chiar daca nu vom mai fi onorati de cateva prezentze ...in rest ,sa auzim numai de bine (va astept la Iași ,la Memorialul CORNEL MACOVEI-ASII PALETEI)

                                  Comentariu


                                  • Carcotasii sa rezolve problema

                                    Felicitari organizatorilor! Putini cunosc la ce ora au parasit sala atat vineri cat si sambata. Spre deosebire de anul trecut au fost cu mult superiori. Bufetul "suedez" excelent, ...vin, coniac, cola,papa bun, apa la discretie, etc.
                                    Putini cunosc ca Nasta, fica organizatorului, a abandonat tenisul din cauza durerii de masea dar nu a abandonat sa stranga mesele in timp ce noi ne uitam cu coada ochiului.
                                    Intradevar lumina, si cea de zi si cea de noapte, a fost impotriva tuturor, dar nu-si inchipuie oricine ca se va schimba iluminatul intr-o sala polivalenta, sau chiar intr-o sala de sport pentru un turneu de tm.
                                    Nemultumirile sunt intemeiate, propunerile nu sunt concrete.
                                    Multumim lui Florin Apian, care distruge timpii morti dintre inferioare si superioare si nu numai. Sa nu mai vb de rapiditatea cu care ne informeaza aici, despre grupe, despre clasamant, etc.
                                    Inca odata felicitari!
                                    Ultima editare de GeluBv; 08.oct.2012, 08:48. Motiv: ...
                                    Hobby: Motoare si ski !
                                    http://www.youtube.com/watch?v=dyNpInTHl2Y

                                    Comentariu


                                    • Postat în original de roman bogdan Vezi post
                                      stimate domn, este pura coincidenta de nume, la arad mai este un jucator pe care il cheama exact ca pe mine, si este mai mic cu 9 ani ca mine.
                                      Privind jocul de tenis: Am ales sa joc cu material pt faptul ca sunt operat si am suruburi de titan in genunchi care nu-mi permit deplasari bruste.
                                      Roman bogdan
                                      Dl. BOGDAN mii de scuze ,felicitari ptr. rezultate si mult succes in continuare in tot cea ce faci.

                                      Comentariu


                                      • TEnergy 05 FX // Timo Boll ALC 30th A // TEnergy 05 FX

                                        Comentariu


                                        • Stimati colegi amaturisti!
                                          Parerile exprimate in mod decent la finele unui turneu de catre participanti au rolul de a avertiza organizatorii in legatura cu lipsurile semnalate si de trage concluziile care se impun.Sau altfel spus"
                                          TURNEUL TURNEELOR
                                          (sau ''la pomul laudat sa nu mergi cu sacul gol''
                                          sau ''nu-i pentru cine se pregateste, ca-i pentru cine se nimereste'' )
                                          Ne-am adunat cu totii, cu forta si tupeul,
                                          Sa nu lipsim acuma, sa nu ratam TURNEUL
                                          Caci asta-i cel mai tare si ultimul din viata
                                          ?i cine-acum nu joaca nu mai ajunge-n fata!
                                          Pe saptezeci de drumuri, când tara-i adormita,
                                          Zorim sa prindem startul la ora stabilita............"
                                          Versurile colegului nostru poet Adimucu reflecta cum nu se poate mai bine starea de spirit(total diferita cateodata) care pune stapanire pe amaturistii din toata tara prezenti la un MEGA turneu.
                                          I love table tennis !

                                          Comentariu


                                          • Aloha dragilor...multumesc mult cluj napoca ...dar in special organizatorilor ca au reusit sa ne scoata din case...si sa ne faca sa ne simtim mai tineri si mai fericiti ca nu ne-am apucat de fotbal..felicitari tuturor si mai ales castigatorilor..multumiri pentru urari prietenului din blaj..pina ne-om revedea primiti acelas salut voios....long live rock and roll

                                            Comentariu


                                            • no, de la Cluj ,na,,, Felicitari tuturor participantilor!!!

                                              .../Amatorii!/ 1-8.

                                              .../Open!/1-6.
                                              Bat-o vina de lumina!
                                              ...
                                              Felicitari tuturor participantilor!!!
                                              Ultima editare de leo33; 11.oct.2012, 06:18.

                                              Comentariu


                                              • Pagina turneu
                                                Ultima editare de FlorinBN; 19.oct.2012, 14:00.
                                                TEnergy 05 FX // Timo Boll ALC 30th A // TEnergy 05 FX

                                                Comentariu

                                                Who has read this thread:
                                                Procesare...
                                                X