Anunț

Adună
Nici un anunț încă.

Guangzhou WTTTC 2008

Adună
X
Adună
Currently Active Users Viewing This Thread: 0 (0 members and 0 guests)
 
  • Filtrează
  • Ora
  • Arată
Curăță tot
postări noi

  • #26
    Stiu site-ul, dar chinezii nu prea au transmis altceva decat meciurile lor... In schimb au dat fotbal, baschet s.a.

    Comentariu


    • #27
      Impresia de final dezamagitoare - am jucat cu rezervele in meciul cu Cehia si am pierdut o clasare mai sus . In loc sa jucam pentru locul 5 , acum vom lua probabil locul 8 pentru ca ma indoiesc ca vom bate Germania. Deh , ca la noi la romani - o zbarcim pe romaneste ... imi scapa "strategiile" astea ...
      Blade DHS PG 2
      FH: DHS Hurricane 3
      BH: Stiga Airoc Astro M

      Comentariu


      • #28
        Si Cehia a jucat tot cu rezervele,trebuia sa ii bage si pe cei tineri ca sa prinda si ei experientza.Nu e mare diferentza 8 sau 5, oricum am facut performantza.

        Comentariu


        • #29
          La Andrei Filimon a recidivat accidentarea de acum 2 saptamani iar Adrian Crisan are dureri la genunchi si s-a preferat menajarea lor pentru calificarile de la Nantes pentru Olimpiada. Si Ionescu si Coroian cum sa "creasca" daca nu au posibilitatea sa joace deloc in competitii de anvergura.
          Performanta eu zic ca este foarte mare atat la fete cat si la baieti... si poate, cu putin noroc, la urmatoarea editie luam medalie.
          BUTTERFLY Romania
          Tel. Rasvan: 0721-223501; Magazin: 0263-214505
          E-mail: office@prosoftbn.ro
          BUTTERFLY Store Bucuresti
          Tel. Mihai: 0736-887467
          E-mail: bucuresti@prosoftbn.ro
          Facebook: https://www.facebook.com/ButterflyRomania/
          Instagram: @butterflyromania
          YouTube: https://www.youtube.com/channel/UCCi...bjtiYaVxGQamQA

          http://www.tt-shop.ro
          http://www.butterfly.tt
          http://www.tenisdemasa.ro

          Comentariu


          • #30
            Postat în original de vali
            Impresia de final dezamagitoare - am jucat cu rezervele in meciul cu Cehia si am pierdut o clasare mai sus . In loc sa jucam pentru locul 5 , acum vom lua probabil locul 8 pentru ca ma indoiesc ca vom bate Germania. Deh , ca la noi la romani - o zbarcim pe romaneste ... imi scapa "strategiile" astea ...
            Nimeni si nimic nu-mi poate rapi momentele de mare bucurie , pe care le-am trait in timpul meciului Romania - Germania !!!!!!!! O echipa de .." rezervisti " a fost foarte aproape de o mare victorie !!!! Daca adunam pozitiile din clasament ale "rezervistilor "nostri fac peste O MIE TREI SUTE , iar ale nemtilor in jur de ...O SUTA ! ( pentru edificare se poate consulta clasamentul mondial , dar confrunta si fisele personale ale jucatorilor , si ai sa constati cite milioane de meciuri au in picioare " rezervistii " lor !) Imi pare nespus de rau de accidentarile acestor doi " monstri " ai tenisului de masa romanesc ( Adi Crisan si Andrei Filimon ) , imi pare rau si dupa locul 5 , dar , avind acces la masa de joc si rezervele , poate tot s-a cistigat ceva ! Poate ca te-ai " indoit " de razutat dar sa stii ca de ...." zbircit " nu au " zbircit-o de loc !

            PS . Promit ca nu voi mai incalca promisiunea facuta fiului meu , Ovidiu Ionescu , de a mai scrie ceva despre el ,dar acum am simtit nevoia sa-mi apar copilul , pentru ca stiu cit de mult si-a dorit sa " sparga " gheata !Cel putin asa vad eu performanta de cistiga cu Baum si de lupta strinsa pe care a dat-o in meciul cu Ovtcharov !

            Comentariu


            • #31
              Nu aveti de ce sa il aparati pt ca are valoare ,parca mai de mult am citit undeva ca joaca in Germania in echipa cu Crisan (sper sa nu gresesc).Baum si Ovtcharov sunt jucatori tineri dar asa e au multe meciuri la activ mai ales Ovtcharov care e campion european de juniori si etc iar de batranu Roskopf ce sa mai vorbesc...
              F bine ca i-a bagat sa joace si pe tineri ca doar asa vor creste si iau si ei pulsul competitiei.Multa sanatate si felicitari baietilor pt performanta obtinuta!

              Comentariu


              • #32
                ROMANIA - GERMANIA - 2-3
                Coroian George - Ovtcharov Dimitri - 0-3
                Ionescu Ovidiu - Baum Patrick - 3-0
                Cioti Constantin - Rosskopf Jorg - 3-2
                Ionescu Ovidiu - Ovtcharov Dimitri - 0-3
                Coroian George - Baum Patrick - 0-3

                Comentariu


                • #33
                  Postat în original de costel ionescu
                  Postat în original de vali
                  Impresia de final dezamagitoare - am jucat cu rezervele in meciul cu Cehia si am pierdut o clasare mai sus . In loc sa jucam pentru locul 5 , acum vom lua probabil locul 8 pentru ca ma indoiesc ca vom bate Germania. Deh , ca la noi la romani - o zbarcim pe romaneste ... imi scapa "strategiile" astea ...
                  Nimeni si nimic nu-mi poate rapi momentele de mare bucurie , pe care le-am trait in timpul meciului Romania - Germania !!!!!!!! O echipa de .." rezervisti " a fost foarte aproape de o mare victorie !!!! Daca adunam pozitiile din clasament ale "rezervistilor "nostri fac peste O MIE TREI SUTE , iar ale nemtilor in jur de ...O SUTA ! ( pentru edificare se poate consulta clasamentul mondial , dar confrunta si fisele personale ale jucatorilor , si ai sa constati cite milioane de meciuri au in picioare " rezervistii " lor !) Imi pare nespus de rau de accidentarile acestor doi " monstri " ai tenisului de masa romanesc ( Adi Crisan si Andrei Filimon ) , imi pare rau si dupa locul 5 , dar , avind acces la masa de joc si rezervele , poate tot s-a cistigat ceva ! Poate ca te-ai " indoit " de razutat dar sa stii ca de ...." zbircit " nu au " zbircit-o de loc !
                  PS . Promit ca nu voi mai incalca promisiunea facuta fiului meu , Ovidiu Ionescu , de a mai scrie ceva despre el ,dar acum am simtit nevoia sa-mi apar copilul , pentru ca stiu cit de mult si-a dorit sa " sparga " gheata !Cel putin asa vad eu performanta de cistiga cu Baum si de lupta strinsa pe care a dat-o in meciul cu Ovtcharov !

                  Imi cer scuze daca am ofensat pe cineva. Nu am stiut de accidentarile lui Crisan si Filimon. In aceste conditii rezultatele sunt mai mult decat onorabile. Jos palaria !
                  Blade DHS PG 2
                  FH: DHS Hurricane 3
                  BH: Stiga Airoc Astro M

                  Comentariu


                  • #34
                    China rules ... ca de obicei.

                    Doar Wang Hao a scirtiit un pic la inceput de era sa-l scoata din pepeni pe Liu Guoliang ...

                    In rest, la coreeni am vazut un Ryu dominat si un Joo ametit si fara vlaga.
                    Pacat.

                    Comentariu


                    • #35
                      Meci mai tare decat finala a fost Cehia vs China.

                      Comentariu

                      Who has read this thread:
                      Procesare...
                      X