Anunț

Adună
Nici un anunț încă.

Întreabă-l pe Durdun (www.pingpongshop.ro)

Adună
Acesta este un topic important.
X
X
Adună
Currently Active Users Viewing This Thread: 0 (0 members and 0 guests)
 
  • Filtrează
  • Ora
  • Arată
Curăță tot
postări noi

  • Bună ziua am un lemn Timo Boll w 7 și a-și schimba cu un lemn mai bun.

    - - - Actualizat - - -

    Postat în original de barabassandor Vezi post
    Bună ziua am un lemn Timo Boll w 7 și a-și schimba cu un lemn mai bun.
    pe bh am tg 05 si fh tg 05fx a-si vrea sa schimb lemnul ce ati putea recomanda.

    Comentariu


    • Postat în original de barabassandor Vezi post
      Bună ziua am un lemn Timo Boll w 7 și a-și schimba cu un lemn mai bun.
      - - - Actualizat - - -
      pe bh am tg 05 si fh tg 05fx a-si vrea sa schimb lemnul ce ati putea recomanda.
      W7 daca nu ma insel sare cam ca SK7 doar ca e un pic mai dur. Puteti merge pe ceva mai incet, fetele din gama Tenergy arunca destul de tare.
      Incercati pe un ALL+ sa puneti fetele si va garantez ca o sa va placa foarte mult.
      De la BTY aveti ca optiuni Grubba ALL+ si de ce nu chiar Primorac OFF-, de la Yasaka aveti optiuni Sweden Extra, Sweden Classic, de la STIGA aveti Allround Wood NCT, Celero (mai premium) s.a.m.d.

      Toate bune!

      www.pingpongshop.ro | Magazin online & offline
      www.pingpongacademy.ro| Sala dedicata tenis de masa
      https://facebook.com/clubsportivpingpongacademy
      Distribuitor official | Andro - Der Materialspezialist - DHS - Barna Original
      https://facebook.com/clubsportivpingpongacademy

      Comentariu


      • Postat în original de Durdun Gheorghe Vezi post
        W7 daca nu ma insel sare cam ca SK7 doar ca e un pic mai dur. Puteti merge pe ceva mai incet, fetele din gama Tenergy arunca destul de tare.
        Incercati pe un ALL+ sa puneti fetele si va garantez ca o sa va placa foarte mult.
        De la BTY aveti ca optiuni Grubba ALL+ si de ce nu chiar Primorac OFF-, de la Yasaka aveti optiuni Sweden Extra, Sweden Classic, de la STIGA aveti Allround Wood NCT, Celero (mai premium) s.a.m.d.

        Toate bune!
        Eu a-și fi vrut TB spirit, ce ați putea spune.

        Comentariu


        • Buna ziua! Am mare nevoie de ajutorul dumneavoastra. Tatal meu are un lemn Yasaka Ma Lin EXTRA OFFENSIVE si niste fete TIBHAR NIMBUS pe care ar vrea sa si le schimbe. Stilul lui de joc este simplu, de pe backhand taie adanc iar mingile inalte le "plesneste", iar forehand-ul il are slab in sensul ca nici mingile inalte nu le ataca. Topspin nu stie de pe nicio parte. Imi puteti recomanda va rog niste fete? Multumesc anticipat!

          Comentariu


          • Am si eu o întrebare: Am o paletă formată din lemn Butterfly Gruba All+,Fh Butterfly Bryce speed,iar pe Bh Butterfly Takinnes chop 2.Ideea este ca nu prea ma ?mpac cu paleta,in ideea că scap jocul de sub control.As vrea să păstrez lemnul,ce fete recomandați pentru acesta .Eventual un anti power ceva sau ce credeți?
            Ultima editare de gabi_74; 03.dec.2016, 19:39.

            Comentariu


            • Salut,

              Puteti sa recomandati o configuratie pentru un incepator? Joc de aproximativ 5 luni, iar de doua luni fac antrenament si cu un antrenor. In mare parte joc ofensiv si nu astept sa fiu atacat.
              In momentul de fata folosesc o paleta de 80 ron cumparata din decathlon, care surprinzator prinde destul de bine. Nu am folosit vreo alta paleta pana acum.


              1. Ce joc practicati
              - Ofensiv

              2.Cu ce jucati mai mult
              - Forehand

              3. Care este setup-ul actual cu care jucati
              - Folosesc o paleta de 80 RON: Artengo FR950
              - Pe lemn scrie Artengo FR 950
              - Pe fete scrie: Artengo 05-014 893 O


              Recomandati alta paleta? E mai bine sa raman cu aceasta?

              As fi postat si un video cu paleta dar sunt inregistrat de doar 1 zi si nu pot pune link-uri in mesaj

              Comentariu


              • Salut,

                Puteti sa-mi dati o recomandare?
                Joc de 1 an si acum am:
                Lemn Xiom Allround
                Fete Xiom Vega Japan 1.8 pe FH si BH.
                As dori ceva cu mai multa viteza si ma gandeam la: Yasaka Ma Lin Extra ofensive cu fete Yasaka Rakza7 pe FH si Rakza7 Soft pe BH.
                Credeti ca este buna combinatia sau Rakza 7 este prea rapida si ar trebui sa pun Rakza 7Soft pe ambele fete?
                Va multumesc.
                Xiom Feel HX
                FH- Tenergy 05FX
                BH- Nittaku Fastarc G1

                Comentariu


                • Salut George!

                  te rog sa ma ajuti cu o recomandare de set-up pentru un prieten. El n-are cont aici si m-am gandit sa-i dau o mana de ajutor...ca stil de joc e all-arround, sta mai mult langa masa, ca e cam grasut si lenes , dar are ceva simt al mingii si isi doreste sa invete mai mult. E mai bun pe FH, loveste binisor drept (dar e loc si de mai bine), iar cu reverul mai mult taie si incearca sa puna pe masa. In trecut a jucat cu un BTY Grubba (nu mai stiu ce fete avea), pe care l-a rupt, dar acum ar vrea ceva mai "de buget". Multumesc!
                  Ultima editare de Red1978; 25.ian.2017, 16:47.
                  Viscaria
                  FH - tenergy 05
                  BH - tenergy 05 fx

                  Comentariu


                  • Salut,

                    Ce combinatie intre lem si fetele de mai jos considerati ca ar fi mai potrivita pentru a oferi un feedback/ feeling mai bun, control si spin?
                    Lemn:
                    Tibhar Samsonov Force Pro Black Edition
                    sau
                    Stiga Infinity VPS V

                    fete:
                    Xiom Vega Japan
                    Xiom Vega Pro
                    Tibhar Evolution MX-P
                    dhs-hurricane-3-neo

                    Stil joc All+

                    Comentariu


                    • Postat în original de Toma Adrian Vezi post
                      Buna ziua! Am mare nevoie de ajutorul dumneavoastra. Tatal meu are un lemn Yasaka Ma Lin EXTRA OFFENSIVE si niste fete TIBHAR NIMBUS pe care ar vrea sa si le schimbe. Stilul lui de joc este simplu, de pe backhand taie adanc iar mingile inalte le "plesneste", iar forehand-ul il are slab in sensul ca nici mingile inalte nu le ataca. Topspin nu stie de pe nicio parte. Imi puteti recomanda va rog niste fete? Multumesc anticipat!
                      Salut,

                      Imi cer scuze pentru raspunsul intarziat, dar am intampinat niste probleme si nu am mai putut scrie.
                      La paleta in cauza problema principala este lemnul. Ma Lin Extra Offensive este un lemn foarte bun, dar trebuie sa ai ceva cunostinte pentru a-l pune in valoare.
                      Iti recomand sa mergi pe un lemn all- / all+ si sa ramai pe fetele actuale, eventual poti incerca ceva chiar mai moi.

                      Spor !

                      ---------- Post added 05.03.2017 at 10:23 ----------

                      Postat în original de gabi_74 Vezi post
                      Am si eu o întrebare: Am o paletă formată din lemn Butterfly Gruba All+,Fh Butterfly Bryce speed,iar pe Bh Butterfly Takinnes chop 2.Ideea este ca nu prea ma ?mpac cu paleta,in ideea că scap jocul de sub control.As vrea să păstrez lemnul,ce fete recomandați pentru acesta .Eventual un anti power ceva sau ce credeți?
                      Intradevar nu lemnul este problema ci fetele. Takinnes Chop e o fata care prinde efect si poti face atat joc defensiv cat si ofensiv, in timp ce Anti-Power e o fata care nu prinde efect si mai mult trebuie incerci la greseala adversarului.
                      Incercati sa puneti niste fete din gama celor soft (mai moi) si va garantez ca o sa fiti multumit. Daca vreti tot BTY incercatati T05FX 1.9mm.
                      Spor !

                      ---------- Post added 05.03.2017 at 10:27 ----------

                      Postat în original de vgabriel Vezi post
                      Salut,

                      Puteti sa recomandati o configuratie pentru un incepator? Joc de aproximativ 5 luni, iar de doua luni fac antrenament si cu un antrenor. In mare parte joc ofensiv si nu astept sa fiu atacat.
                      In momentul de fata folosesc o paleta de 80 ron cumparata din decathlon, care surprinzator prinde destul de bine. Nu am folosit vreo alta paleta pana acum.


                      1. Ce joc practicati
                      - Ofensiv

                      2.Cu ce jucati mai mult
                      - Forehand

                      3. Care este setup-ul actual cu care jucati
                      - Folosesc o paleta de 80 RON: Artengo FR950
                      - Pe lemn scrie Artengo FR 950
                      - Pe fete scrie: Artengo 05-014 893 O


                      Recomandati alta paleta? E mai bine sa raman cu aceasta?

                      As fi postat si un video cu paleta dar sunt inregistrat de doar 1 zi si nu pot pune link-uri in mesaj
                      Salut,

                      Paleta pe care o ai este o paleta de tip hobby.
                      Pentru inceput poate fi benefica deoarece te forteaza sa lovesti si iti formezi niste lovituri.
                      Iti recomand sa mergi pe paleta asta, daca zici ca prinde ceva efect si dupa o perioada de cateva luni bune iti poti cumpara o prima paleta profesionala cu un lemn de viteza maxim all+ iar fete grosime maxim 2.0mm de tip soft.
                      Tentatia va fi mare sa joci cu o paleta care sare tare ca nu te forteaza sa lovesti, dar ai rabdare si mai tarziu o sa intelegi ca ai facut bine.

                      Spor !

                      www.pingpongshop.ro | Magazin online & offline
                      www.pingpongacademy.ro| Sala dedicata tenis de masa
                      https://facebook.com/clubsportivpingpongacademy
                      Distribuitor official | Andro - Der Materialspezialist - DHS - Barna Original
                      https://facebook.com/clubsportivpingpongacademy

                      Comentariu


                      • Multumesc mult pentru post o sa incerc sa ma ghidez mai mult si un sfat in plus nu mi-ar strica. Imi place f mult acest sport si incerc sa-l practic cat pot de mult . Problema e ca deja am 55 de ani si nu stiu cat de mult mai pot progresa. Nu am tot timpul la dispozitie sa joc si acest lucru il fac in concedii intre 2 voiaje fiind navigator. Am incercat si am luat ceva ore de antrenament, am investit si ceva bani in palete si fete. Jocul meu s-ar putea spune ca ar fi ofensiv mixt cu probleme la deplasare din cate imi dau seama. Ultima paleta pe care tocmai am adus-o din Germania este un Spinlort Ultrapower pe care am pus fete Andro Rasant beat maxim pe FH/BH. Am mai incercat pana acum Joola Aruna Off cu Joola MaxxxP maxim pe ambele fete. Mai am de la inceput un Nittaku Basic pe care am pus Xiom Omega Japan maxim si ultima este tot un Spinlord Ultraspin pe care am Yasaka Rakza soft 2mm. Am fost destul de nemultumit deoarece la finalizare din apropierea mesii toate mingile trase nu ajungeau pe masa si alta problema este ca am jucat multi ani cu o paleta asamblata cumparata din Singapore (Batterfly All) care era destul de usoara in comparatie cu toate aceste palete. In momentul de fata joc pe prima paleta si sunt in perioade de cunoastere si obisnuire. Am tot cautat pe net cat de mult variaja calitatea paletei in functie de grosimea buretelui . As fi vrut sa obtin o paleta mai usoara cu tensorul mai mic sa sara mai putin mingea cu un cotrol bun . Din cate ti-am scris poate reusesti sa-mi dai un sfat.
                        Multumesc f mult anticipat
                        Ady Rujan

                        Comentariu


                        • Buna seara. As dori o recomandare pentru un robot.Bugetul ar fi undeva pe la 1500 ron, dar in acesti bani as vrea sa iau si o plasa pentru colectarea mingiilor, deci undeva pe la 1200 ron pentru robot.De preferat unul cu cat mai multe functii.
                          Va multumesc anticipat!

                          Comentariu


                          • Postat în original de mike19 Vezi post
                            Buna seara. As dori o recomandare pentru un robot.Bugetul ar fi undeva pe la 1500 ron, dar in acesti bani as vrea sa iau si o plasa pentru colectarea mingiilor, deci undeva pe la 1200 ron pentru robot.De preferat unul cu cat mai multe functii.
                            Va multumesc anticipat!
                            Salut,

                            Iti recomand cu drag robotul de la NEWGY ROBOPONG 540 e undeva pe la 1100 lei iar o plasa colectoare o poti cumpara separat profi e undeva pe la 300-400 lei sau iti poti confectiona tu una, nu e mare inginerie.
                            Ai mai jos un video unde poti sa vezi despre ce este vorba in mare.


                            ---------- Post added 24.03.2017 at 23:05 ----------

                            Postat în original de Unchiul Mortimar Vezi post
                            Salut,

                            Puteti sa-mi dati o recomandare?
                            Joc de 1 an si acum am:
                            Lemn Xiom Allround
                            Fete Xiom Vega Japan 1.8 pe FH si BH.
                            As dori ceva cu mai multa viteza si ma gandeam la: Yasaka Ma Lin Extra ofensive cu fete Yasaka Rakza7 pe FH si Rakza7 Soft pe BH.
                            Credeti ca este buna combinatia sau Rakza 7 este prea rapida si ar trebui sa pun Rakza 7Soft pe ambele fete?
                            Va multumesc.
                            Salut Unchiule,

                            Nu stiu cum este lemnul Xiom Allround, dar stiu ca Yasaka Ma Lin Extra Offensive este un lemn destul de rapid spre rapid.
                            Iti recomand sa mergi daca tot ai specificat Yasaka pe Yasaka Max Wood sau Yasaka Sweden Extra lemne cu viteza buna dar care nu isi pierd asa mult controlul, iar ca fete poti merge pe Rakza 7 soft 2.0mm pe ambele, ulterior sa schimbi decat fetele cu Rakza 7, iar dupa Rakza 9 si tot asa..

                            Spor la treaba !

                            ---------- Post added 24.03.2017 at 23:08 ----------

                            Postat în original de Red1978 Vezi post
                            Salut George!

                            te rog sa ma ajuti cu o recomandare de set-up pentru un prieten. El n-are cont aici si m-am gandit sa-i dau o mana de ajutor...ca stil de joc e all-arround, sta mai mult langa masa, ca e cam grasut si lenes , dar are ceva simt al mingii si isi doreste sa invete mai mult. E mai bun pe FH, loveste binisor drept (dar e loc si de mai bine), iar cu reverul mai mult taie si incearca sa puna pe masa. In trecut a jucat cu un BTY Grubba (nu mai stiu ce fete avea), pe care l-a rupt, dar acum ar vrea ceva mai "de buget". Multumesc!
                            Salve,

                            Depinde ce brand ii place.. daca vrea sa ramana pe BTY poate sa mearga pe acelasi lemn care nu este rau deloc sau de ce nu Primorac OFF-, iar ca fete sa buna Tenergy 05FX grosime 2.1 pe FH si 05FX grosime 1.9 pe BH, asta pentru un joc spre ofensiv, daca vrea sa mai si taie la rever are varianta Tackiness care e super ok.

                            Spor la treaba !

                            ---------- Post added 24.03.2017 at 23:13 ----------

                            Postat în original de ionut.adi Vezi post
                            Salut,

                            Ce combinatie intre lem si fetele de mai jos considerati ca ar fi mai potrivita pentru a oferi un feedback/ feeling mai bun, control si spin?
                            Lemn:
                            Tibhar Samsonov Force Pro Black Edition
                            sau
                            Stiga Infinity VPS V

                            fete:
                            Xiom Vega Japan
                            Xiom Vega Pro
                            Tibhar Evolution MX-P
                            dhs-hurricane-3-neo

                            Stil joc All+
                            Salut,

                            Nu cunosc lemnul de la Tibhar, dar stiu fetele de la Tibhar si sunt super, doar ca sunt un pic cam rapide pentru un stil de joc ALL+.
                            Daca mergi pe lemnul STIGA Infinity VPS fetele MXP ies din schema Xiom-urile nu prea le stiu ca nu le-am testat, DHS nu recomand ca e o fata rigida care nu sare cum trebuie daca nu o lovesti corect.. asadar ti-as recomanda urmatoarea varianta
                            Lemn allround maxim allround + si fete din gama soft duritate nu mai mare de 36 grade.

                            Spor la treaba !

                            www.pingpongshop.ro | Magazin online & offline
                            www.pingpongacademy.ro| Sala dedicata tenis de masa
                            https://facebook.com/clubsportivpingpongacademy
                            Distribuitor official | Andro - Der Materialspezialist - DHS - Barna Original
                            https://facebook.com/clubsportivpingpongacademy

                            Comentariu


                            • Postat în original de Durdun Gheorghe Vezi post
                              Salut,

                              Iti recomand cu drag robotul de la NEWGY ROBOPONG 540 e undeva pe la 1100 lei iar o plasa colectoare o poti cumpara separat profi e undeva pe la 300-400 lei sau iti poti confectiona tu una, nu e mare inginerie.
                              Ai mai jos un video unde poti sa vezi despre ce este vorba in mare.


                              ---------- Post added 24.03.2017 at 23:05 ----------


                              Multumesc frumos, cam la asta ma gandeam si eu.De fapt inca sunt cam indecis intre acesta si varianta 1050, dar care e cam dublu la pret insa ma incanta destul de mult faptul ca la 1050 nu trebuie mutat efectiv robotul pentru a schimba directia in care e trimisa mingea.Ramane sa ma decid daca chiar merita diferenta de pret. Va multumesc pentru sfat.

                              O zi buna!

                              Comentariu


                              • Electronica de la robot merita fiecare banut ! Deci minim 1050 e recomandarea mea.De asemenea si plasa de captare si un minciog de mingi.

                                Comentariu


                                • Bună ziua tuturor !
                                  Am o dilemă: Vreau să reconfigurez niște palete și am la dispoziție următoarele setup-uri:
                                  1. Paletă cu lemn Levi 5 straturi lemn (ar trebui să fie OFF-, cam lent însă, nu a plăcut nici unui jucător cu experiență, mi-au spus că vibrează enervant și nu are niciun control, e "aiurea" (!), lucru total surprinzător pentru mine, deoarece dl. Levi are doar recomandări de excepție pe forum, nu știu ce să zic, eu nu am experiența necesară pentru a da un verdict competent), față B.T. 80 FX pe FH (2,0) și Tackiness Chop II (1,9) pe BH. O paletă de control, dar neputincioasă în fața unui adversar mai agresiv. Se pare că nici Chop II nu se prea potrivește în setup...;

                                  2. Paletă cu lemn Tibhar Red Cypress (7 straturi lemn), OFF- spre OFF, fețe B.T. 05 (mai veche și cu fețele uzate, a fost prima achiziție profesională acum un an și jumătate, nu m-am adaptat, am renunțat destul de repede);

                                  3. Paletă cu lemn Butterfly Petr Korbel SK 7 ( 7 straturi lemn, OFF, un lemn bun pentru mine), față B.T. 80 (2,0) pe FH și TUTTLE BEIJING IV (2,1) pe BH (chinezească). O am de aproape o lună, toți au apreciat-o, au considerat că are și control și spirit ofensiv, eu mai am nevoie de timp, mai ales că fața chinezească e un pic diferită de celelalte ( poate o schimb cu Yasaka Rakza 7 Soft sau cu Yasaka X Soft)...
                                  ?n privința lemnelor aș încerca mai târziu doar un Primorac OFF- (varianta japoneză)...

                                  ?n privința fețelor vreau să experimentez ceva defensiv, potrivit unui apărător modern (momentan o Giant Dragon's Talon Special, apoi, poate, Yasaka Antipower).
                                  Aș folosi pentru început primele două lemne sus-menționate. Variante:
                                  1.Lemn Tibhar cu Tackiness Chop II pe BH și B.T. 80 FX pe FH ( sau păstrez B.T. 05 pe FH).

                                  2.Lemn Tibhar (05 pe negru și iarba pe roșu).

                                  3.Lemn Levi cu iarbă pe roșu și ceva de atac și control pe negru (Tuttle Beijing IV, Yasaka X, B.T. 80, Tibhar Evolution MX-S etc.
                                  Vă rog, niște sfaturi competente, incluz?nd variante realiste Mulțumiri anticipate !

                                  Comentariu


                                  • Salutare !
                                    Am si eu o dilema legata de fetele care ar face echipa buna cu un Nittaku Violin 87 gr FL.
                                    Din cate am inteles ar merge fetele cu burete mediu-tare dar nu stiu ce sa aleg.
                                    Am speranta ca o sa primesc iarasi sfaturi bune la fel cum a fost si cu setup-ul din semnatura.
                                    Multumesc anticipat.
                                    Mentionez ca finalizez de cele mai multe ori cu backhand loopul din apropierea mesei.

                                    Blade: Yasaka Sweeden Classic
                                    FH: Victas V 01 Limber
                                    BH: Victas V 01 Limber
                                    Ultima editare de FatOne; 10.mai.2017, 16:51. Motiv: no siganture
                                    Blade: Yasaka Sweeden Classic FL
                                    FH: Victas V 01 Limber
                                    BH: Victas V 01 Limber

                                    Comentariu


                                    • Ce fete s-ar potrivi la un lemn viscaria, in conditiile unui joc desfasurat preponderent in apropierea mesei, rar ajung la mai mult de 0,5 m (doar cand sunt nevoit), bazat pe topspin atat pe fh cat si pe bh si capace ?
                                      blade:butterfly korbel SK 7
                                      FH:victas limber
                                      BH:rakza 7 soft

                                      Comentariu


                                      • Pentru un prieten
                                        "Doresc sa cumpar fete si lemn pentru o paleta si as vrea putin ajutor . Nu folosesc foarte mult BH . Folosesc foarte mult top spinul de FH . Joc ofensiv si doresc sa opresc spinul adversarului . Multumesc"

                                        Comentariu


                                        • Postat în original de FatOne Vezi post
                                          Salutare !
                                          Am si eu o dilema legata de fetele care ar face echipa buna cu un Nittaku Violin 87 gr FL.
                                          Din cate am inteles ar merge fetele cu burete mediu-tare dar nu stiu ce sa aleg.
                                          Am speranta ca o sa primesc iarasi sfaturi bune la fel cum a fost si cu setup-ul din semnatura.
                                          Multumesc anticipat.
                                          Mentionez ca finalizez de cele mai multe ori cu backhand loopul din apropierea mesei.

                                          Blade: Yasaka Sweeden Classic
                                          FH: Victas V 01 Limber
                                          BH: Victas V 01 Limber
                                          Salutare,

                                          Sunt multe fete care merg bine pe Violin. In principiu, mai toate fetele moi merg cam pe orice lemn.
                                          Iti recomand sa mergi pe fete cu burete de duritate medie, nu tari.
                                          Pe BH in schimb poti lasa ceva mai moale pentru mai mult ajutor la "loop-uri"

                                          Spor la treaba !

                                          - - - Actualizat - - -

                                          Postat în original de roscasorin2000 Vezi post
                                          Ce fete s-ar potrivi la un lemn viscaria, in conditiile unui joc desfasurat preponderent in apropierea mesei, rar ajung la mai mult de 0,5 m (doar cand sunt nevoit), bazat pe topspin atat pe fh cat si pe bh si capace ?
                                          Puteti merge cu incredere pe fete europene de tip mai soft.
                                          Puteti incerca un burete de 2.0mm pe BH si un max pe FH daca va luati ceva foarte moale, iar daca mergeti pe ceva mai mediu ca duritate puteti merge fara probleme pe grosimea 2.0mm

                                          - - - Actualizat - - -

                                          Postat în original de Stefanodea Vezi post
                                          Pentru un prieten
                                          "Doresc sa cumpar fete si lemn pentru o paleta si as vrea putin ajutor . Nu folosesc foarte mult BH . Folosesc foarte mult top spinul de FH . Joc ofensiv si doresc sa opresc spinul adversarului . Multumesc"
                                          Salut,

                                          Reteta e simpla :
                                          Se ia un lemn allround si se pun 2 fete moi cu mult control dupa care se face antrenament/joaca cateva luni dupa care se schimba fetele cu ceva mai moi

                                          Spor !
                                          Ultima editare de Durdun Gheorghe; 21.mai.2017, 20:23.

                                          www.pingpongshop.ro | Magazin online & offline
                                          www.pingpongacademy.ro| Sala dedicata tenis de masa
                                          https://facebook.com/clubsportivpingpongacademy
                                          Distribuitor official | Andro - Der Materialspezialist - DHS - Barna Original
                                          https://facebook.com/clubsportivpingpongacademy

                                          Comentariu


                                          • si acum pentru mine.
                                            joc mai ofensiv
                                            imi place mai mult sa joc din spatele mesei.
                                            dau mai mult cu forehandul dar folosesc si backhandul.
                                            acum folosesc fete tackiness chop 2 si pe fh si pe bh cu lemnul Gionis carbon all+. As vrea sa pastrez lemnul daca se poate.
                                            as vrea sa am mai mult control pe bh

                                            Comentariu


                                            • Postat în original de Stefanodea Vezi post
                                              si acum pentru mine.
                                              joc mai ofensiv
                                              imi place mai mult sa joc din spatele mesei.
                                              dau mai mult cu forehandul dar folosesc si backhandul.
                                              acum folosesc fete tackiness chop 2 si pe fh si pe bh cu lemnul Gionis carbon all+. As vrea sa pastrez lemnul daca se poate.
                                              as vrea sa am mai mult control pe bh
                                              Salut,

                                              Ramai cu Gionis si treci la niste fete ofensive. Daca vrei tot BTY poti merge pe Tenergy gama FX grosime 2.1mm FH sa te ajute din spate la topspin si 1.9mm pe BH pentru mai mult control.

                                              Spor !

                                              www.pingpongshop.ro | Magazin online & offline
                                              www.pingpongacademy.ro| Sala dedicata tenis de masa
                                              https://facebook.com/clubsportivpingpongacademy
                                              Distribuitor official | Andro - Der Materialspezialist - DHS - Barna Original
                                              https://facebook.com/clubsportivpingpongacademy

                                              Comentariu


                                              • Salutare! Am urmatorul setup: Lemn "Donic Burn OFF" cu fete "Donic Barracuda 2.0" pe FH iar pe BH "Donic Acuda Blue P3" (mai am o Barracuda de rezerva pentru ca setup-ul initial era full Barracuda) si doresc sa schimb lemnul cu ceva mai controlabil. Dupa ce m-am documentat putintel pe forum si l-am intrebat si pe "goagal" am identificat doua posibile variante: Yasaka Sweden Extra si la Stiga Offensive Classic. Sunt ok? Aveti alte sugestii? Bugetul, destul de sarac, este de maxim 160 lei.

                                                Comentariu


                                                • Salutare. As avea si eu nevoie de un sfat in alegerea unui nou lemn.
                                                  Joc de aproape 2 ani cu un lemn Primorac OFF- ,primul meu lemn profi .Am avut la inceput fete xiom vega asia si pe fh si pe bh,apoi am schimbat cu 05 fx care am constatat ca sunt prea rapide pt. mine ,iar acum am rakza 7 soft pe fh ,si kokutaku oo7 tuple pe bh. Am incercat o perioada si Ma Lin extra offensive dar mi sa parut foarte dur ,destul de rapid pt. mine .
                                                  In acest moment simt ca am nevoie de un upgrade ,si as vrea sa schimb lemnul . Jocul meu este orientat spre atac cu fh ,unde dau destul de bine top spin ,si cu ceva problem la mingiile drepte ,iar pe bh momentan mai mult aparare ,inca avem de lucrat la atac pe bh.
                                                  Mi-ar trebui ceva orientat pe control cat mai mult , Viteza nu ma avantajeaza ,si de acea de multe ori stau mai mult in spatele mesei.
                                                  Multumesc anticipat
                                                  Blade: - Andro Temper Tech FH: Rasanter R47 , BH: Tenergy 64

                                                  Comentariu


                                                  • Postat în original de stefandragos Vezi post
                                                    Salutare! Am urmatorul setup: Lemn "Donic Burn OFF" cu fete "Donic Barracuda 2.0" pe FH iar pe BH "Donic Acuda Blue P3" (mai am o Barracuda de rezerva pentru ca setup-ul initial era full Barracuda) si doresc sa schimb lemnul cu ceva mai controlabil. Dupa ce m-am documentat putintel pe forum si l-am intrebat si pe "goagal" am identificat doua posibile variante: Yasaka Sweden Extra si la Stiga Offensive Classic. Sunt ok? Aveti alte sugestii? Bugetul, destul de sarac, este de maxim 160 lei.
                                                    Salut,

                                                    Scade un pic viteza lemnului, incearca un OFF- , chiar si din seria Burn.
                                                    Posibilitati sunt nenumarate, de la mai multi producatori. Sweden Extra este un ALL+ / OFF- in timp de Offensive Classic este un OFF- / OFF
                                                    Ambele sunt lemne bune. Poti alege oricare din ele, ambele sunt ceva mai lente decat ce ai in momentul asta. Personal as merge pe Sweden Extra, fiind mai controlabil.

                                                    - - - Actualizat - - -

                                                    www.pingpongshop.ro | Magazin online & offline
                                                    www.pingpongacademy.ro| Sala dedicata tenis de masa
                                                    https://facebook.com/clubsportivpingpongacademy
                                                    Distribuitor official | Andro - Der Materialspezialist - DHS - Barna Original
                                                    https://facebook.com/clubsportivpingpongacademy

                                                    Comentariu

                                                    Procesare...
                                                    X