Anunț

Adună
Nici un anunț încă.

Întreabă-l pe Durdun (www.pingpongshop.ro)

Adună
Acesta este un topic important.
X
X
Adună
Currently Active Users Viewing This Thread: 0 (0 members and 0 guests)
 
  • Filtrează
  • Ora
  • Arată
Curăță tot
postări noi

  • Salut!

    Lemn: Butterfly ALL+ Grubba carbon fl
    Fete Tibhar Genius+optimumsound de 2.0 rosu pe forehand
    Donic M3 negru de 2.0 pe backhand

    Joc ofensiv cu atac mai mult pe FH. Multumesc!

    Ar merge pe acest lemn Xiom Vega Pro pe FH ? si ce mi-ai recomanda sa pun pe BH?
    Multumesc!
    Ultima editare de dimateo69; 13.aug.2016, 14:08. Motiv: vreau sa pun fete Xiom!

    Comentariu


    • Bună ziua,
      Revin cu dilema mea; m-am oprit la două setup-uri:
      A1) Lemn Butterfly Primorac OFF-;
      A2) Fețe: Tibhar Evolution MX-S (FH) + Rakza 7 Soft 2.0 (BH).
      B1) Lemn Butterfly Petr Korbel SK 7;
      B2) Fețe: Butterfly Tenergy 80 (FH) + Butterfly Tenergy 80 FX (BH).
      ...Sau - eventual - o altă combinație, incluz?nd elementele de mai sus..
      Despre stilul meu de joc am făcut precizări pe această pagină, ceva mai sus.
      Mulțumesc !

      - - - Actualizat - - -

      Grosime fețe la B2: 2mm (FH) și 1,8 mm (BH).

      - - - Actualizat - - -

      Un echilibru între viteză, spin și control (dar, nu allround...), un plus de 25-30% pentru atac...

      - - - Actualizat - - -

      Mă gîndeam la un moment dat să combin Primorac OFF- cu fețele de la B2 și Korbel SK 7 cu fețele de la A2...

      Comentariu


      • Va salut,
        Am Rakza 7 soft pe ambele fete si la primirea servelor taiate, aproape de fileu, am probleme cu returul in sensul ca paleta arunca greu ( pe backhand) mingea peste fileu. Simt nevoia unei fete ceva mai rapide pe backhand dar fara spin. Pentru forehand ma descurc bine cu tipul asta de fata. Imi puteti recomanda o varianta de modificare a setup-ului curent? Lamnul este Yasaka sweden classic

        Comentariu


        • Salut!
          As dori sa imi imbunatatesc stilul de joc si sa imi schimb paleta. Momentan folosec o paleta hobby.
          Imi place sa joc ofensiv si sa stau aproape de masa. Ma consider un jucator mediu si joc de 2-3 ori pe saptamana.
          Cu FH atac si cu BH ma apar.
          Ma gandeam sa profit de anunturile a 2 colegi de pe forum sa imi cumpar
          - un lemn All+ de la Levi; cam ce dimensiune ar trebuie sa aiba paleta?
          - o fata Joola Samba+ si o fata Ysaka Pryde 30 de la DDMIT.
          - un lipci de la roman bogdan.
          Ce parere aveti de acest setup?
          Sau alte recomandari.
          Multumesc!

          Comentariu


          • Va salut
            Am inceput sa joc tenis de un an cu antrenor,acumjoc cu butterfly innerforce zlf si tenergy 05 de 2,1 mm.
            Doresc sa schimb lemnul fiind elastic si cu vibratii,as dori ceva mai rigid.
            Daca ma puteti ajuta cu sugestii va rog.
            Antrenorul spune sa merg pe un lemn photino.

            Comentariu


            • Salut PGI!

              iti urez toate cele bune si sa cheltuiesti banii intelept!
              Ultima editare de Red1978; 24.oct.2016, 09:09.
              Viscaria
              FH - tenergy 05
              BH - tenergy 05 fx

              Comentariu


              • Postat în original de PGI Vezi post
                Va salut
                Am inceput sa joc tenis de un an cu antrenor,acumjoc cu butterfly innerforce zlf si tenergy 05 de 2,1 mm.
                Doresc sa schimb lemnul fiind elastic si cu vibratii,as dori ceva mai rigid.
                Daca ma puteti ajuta cu sugestii va rog.
                Antrenorul spune sa merg pe un lemn photino.
                In scurta mea incursiune ( pana acum ) in lumea tenisului, am intalnit doua tipuri de antrenori : cei pe care nu-i intereseaza ce tii in mana ( acestia vor insista asupra corectiei posturii, loviturilor, pozitiei fata de masa de joc, etc ) si cei care iti indruma pasii functie de nivelul de la care pleci ( incepator se traduce printr-un setup moale, controlabil, etc , mediu inseamna un lemn bun cu fete controlabile iar avansat rezoneaza cu setup rapid, viteza, forta, etc desigur adaptat stilului propriu de joc )...citind prima parte a postarii, l-as incadra pe antrenorul tau in prima categorie ( mai ales ca majoritatea nu-si bat capul cu paletele elevilor trecuti de " prima tinerete " , insa la sfarsit, zici ca-ti recomanda un lemn anume...lucru oarecum ciudat. Nu schimba setupul daca tii la cunostintele dobandite pana acum...ti-o zice unul care face acest lucru aproape saptamanal ...chiar si Sisif era mic copil pe langa mine ! Da-i inainte asa si dupa cativa ani, o sa simti cu exactitate momentul schimbarii...spor !
                TRUST NO ONE !

                Comentariu


                • Salut tuturor care au scris in acest topic!

                  Imi cer scuze ca nu am mai raspuns de foarte multa vreme, dar nu mai am suficient timp la dispozitie (de altfel, si la tenis am mers destul de rar).
                  Drept urmare, va rog sa nu va suparati si sa cititi ceea ce s-a scris deja mai sus.

                  Nu stiu daca George Durdun mai poate scrie, dar stiu ca si el are foarte putin timp.
                  Blog de tenis de masă

                  Comentariu


                  • Buna seara
                    O intrebare
                    am lemn gergely alpha +, fete tenergy 25fx si as dori sa schimb fetele cu yoola topspin c pentru un mai bun control , sunt incepator si e prea rapid setapul ptr, mine.Intrebarea era daca alegerea e cat decat corecta
                    multumesc

                    Comentariu


                    • Schimba lemnul.
                      T05-ALC-T05
                      Adrian Gorum

                      Comentariu


                      • Postat în original de kdt123 Vezi post
                        Schimba lemnul.
                        pai asta e o problema
                        stiu ca am un lemn bun si nu as vrea sa renunt la el
                        mai degraba caut sa schimb fetele
                        multumesc oricum

                        Comentariu


                        • Postat în original de dimateo69 Vezi post
                          Salut!

                          Lemn: Butterfly ALL+ Grubba carbon fl
                          Fete Tibhar Genius+optimumsound de 2.0 rosu pe forehand
                          Donic M3 negru de 2.0 pe backhand

                          Joc ofensiv cu atac mai mult pe FH. Multumesc!

                          Ar merge pe acest lemn Xiom Vega Pro pe FH ? si ce mi-ai recomanda sa pun pe BH?
                          Multumesc!
                          Salut,

                          Setup-ul care il ai este bun, atat pentru viteza cat si pentru control.
                          Lemnul chiar daca are carbon este un lemn foarte controlabil, iar fetele Genius si M3 se pupa bine pe el.

                          Banuiesc ca vrei mai multa viteza, Xiom Vega Pro este mai rigida si arunca mai tare.
                          Daca vrei sa mergi pe Xiom poti pune pe Xiom Vega Pro pe FH si Xiom Sigma (nu stiu ce model, dar stiu ca Sigma sunt mai moi) pe BH.
                          Sau poti sa incerci pe la prieteni Yasaka Rakza 9, Tibhar MX-P, Donic Acuda Blue P1, Stiga Airoc Astro M, Stiga Genesis M iar pe BH ceva mai moale Yasaka Rakza 7 soft, Tibhar F-XP, Donic Acuda Blue P2, Stiga Airoc Astro S, Stiga Genesis etc.

                          Restul tine de antrenament !

                          Spor !

                          - - - Actualizat - - -

                          Postat în original de comunicatorul_5 Vezi post
                          Bună ziua,
                          Revin cu dilema mea; m-am oprit la două setup-uri:
                          A1) Lemn Butterfly Primorac OFF-;
                          A2) Fețe: Tibhar Evolution MX-S (FH) + Rakza 7 Soft 2.0 (BH).
                          B1) Lemn Butterfly Petr Korbel SK 7;
                          B2) Fețe: Butterfly Tenergy 80 (FH) + Butterfly Tenergy 80 FX (BH).
                          ...Sau - eventual - o altă combinație, incluz?nd elementele de mai sus..
                          Despre stilul meu de joc am făcut precizări pe această pagină, ceva mai sus.
                          Mulțumesc !

                          - - - Actualizat - - -

                          Grosime fețe la B2: 2mm (FH) și 1,8 mm (BH).

                          - - - Actualizat - - -

                          Un echilibru între viteză, spin și control (dar, nu allround...), un plus de 25-30% pentru atac...

                          - - - Actualizat - - -

                          Mă gîndeam la un moment dat să combin Primorac OFF- cu fețele de la B2 și Korbel SK 7 cu fețele de la A2...
                          Buna ziua,

                          Va recomand varianta cu Primorac OFF- si fete Rakza 7 soft, in acest fel aveti o paleta bine echilibrata, cu un control foarte bun, dar si o viteza suficienta.
                          Daca sunteti mai avansat puteti sa mergeti pe SK7 cu Rakza 7 sau chiar Rakza 9 sau de ce nu Tenergy 05 !

                          Toate bune !

                          - - - Actualizat - - -

                          Postat în original de Valentin Boscan Vezi post
                          Va salut,
                          Am Rakza 7 soft pe ambele fete si la primirea servelor taiate, aproape de fileu, am probleme cu returul in sensul ca paleta arunca greu ( pe backhand) mingea peste fileu. Simt nevoia unei fete ceva mai rapide pe backhand dar fara spin. Pentru forehand ma descurc bine cu tipul asta de fata. Imi puteti recomanda o varianta de modificare a setup-ului curent? Lamnul este Yasaka sweden classic
                          Va salut !

                          Sincer nu aveti ce sa modificati la setup-ul acesta. Problema e de antrement. Sunt anumite miscari care cu orice paleta nu le poti executa.
                          O fata mai rapida niciodata nu o sa fie mai controlabila ca una moale.
                          Punand o fata rapida (nu zic lemn rapid deoarece pierdeti si mai mult, din fata se ajusteaza cel mai bine) pe BH o sa va ajute sa preluati mingi taiate langa fileu, dar o sa pierdeti la capitolul control, la dirijare etc. Decizia va apartine!

                          Sfatul meu e sa investiti in niste antrenamente, sa gasiti pe cineva care sa va indrume un pic. O sa vedeti ca ceea ce aveti este foarte bun !

                          Toate bune !

                          - - - Actualizat - - -

                          Postat în original de andreitc Vezi post
                          Salut!
                          As dori sa imi imbunatatesc stilul de joc si sa imi schimb paleta. Momentan folosec o paleta hobby.
                          Imi place sa joc ofensiv si sa stau aproape de masa. Ma consider un jucator mediu si joc de 2-3 ori pe saptamana.
                          Cu FH atac si cu BH ma apar.
                          Ma gandeam sa profit de anunturile a 2 colegi de pe forum sa imi cumpar
                          - un lemn All+ de la Levi; cam ce dimensiune ar trebuie sa aiba paleta?
                          - o fata Joola Samba+ si o fata Ysaka Pryde 30 de la DDMIT.
                          - un lipci de la roman bogdan.
                          Ce parere aveti de acest setup?
                          Sau alte recomandari.
                          Multumesc!
                          Salutare,

                          Venind de la o paleta hobby, orice paleta profesionala va fi aur
                          Ca solutie low budget poti merge linistit pe ce te-ai gandit.
                          Lemnele de la Levi sunt lemne foarte bune, bine finisate si un lemn allround+ este intotdeauna o solutie foarte buna pentru cei la inceput de drum.
                          Atentie la fete sa incerci sa gasesti grosime de 2.0mm, lemnul fiind moale o fata 1.8mm e posibil sa arunce prea incet (oricum va fi mai bine decat paleta hobby)
                          Mai tarziu o sa te orientezi catre niste fete mai de viteza, iar dupa o sa schimbi si lemnul. Cam astia ar trebui sa fie pasii.
                          Intotdeauna vei vrea mai multa viteza.

                          Toate bune !

                          - - - Actualizat - - -

                          Postat în original de PGI Vezi post
                          Va salut
                          Am inceput sa joc tenis de un an cu antrenor,acumjoc cu butterfly innerforce zlf si tenergy 05 de 2,1 mm.
                          Doresc sa schimb lemnul fiind elastic si cu vibratii,as dori ceva mai rigid.
                          Daca ma puteti ajuta cu sugestii va rog.
                          Antrenorul spune sa merg pe un lemn photino.
                          Va salut !

                          Combinatia pe care o aveti este super daca aveti ceva automatizari in miscari si jucati sa zic asa in Amatur la OPEN.
                          Daca jucati cu antrenor si aveti doar 1 an imi vine greu sa cred ca aveti automatizarile de care zic eu.
                          Altfel spus setup-ul care il aveti este unul destul de rapid, sa nu zic foarte rapid.
                          Eu in 9 ani de antrenoriat nu am recomandat niciunui elev lemne cu carbon (singurul care l-am recomandat si stiu ca este un lemn cu mult control chiar daca are carbon este BTY Grubba ALL+)
                          Motiv : o paleta care sare tare nu te mai forteaza sa lovesti si te obisnuiesti sa pui paleta ca na.. doar sare din paleta, merge bine la antrenamente acolo se pacalesc multi, dar in meciuri cand preiei, pui paleta si sare mingia aiurea pentru ca nu esti obisnuiesti sa lovesti, iar lovitura anuleaza efectul (vb de efectul lateral ca este problema nr 1 in aceste cazuri)
                          Recomandarea mea ca sa fie tot pe BTY si sa ramanem pe Tenergy ar fi urmatoarea :
                          Grubba Carbon ALL+
                          Tenergy 80 FX 1,9mm

                          Photino mie personal imi place, are si viteza si un simt placut, daca nu ma insel e mai rapid decat Innerforce ZLF.

                          Spor la antrenamente !

                          - - - Actualizat - - -

                          Postat în original de cornel1 Vezi post
                          Buna seara
                          O intrebare
                          am lemn gergely alpha +, fete tenergy 25fx si as dori sa schimb fetele cu yoola topspin c pentru un mai bun control , sunt incepator si e prea rapid setapul ptr, mine.Intrebarea era daca alegerea e cat decat corecta
                          multumesc
                          E normal sa fie prea rapid, sa nu zic racheta, avand in vedere ca sunteti incepator. Ca sa fiu sincer si pentru mine ar fi prea rapid si am aproape 20ani de tenis profi..
                          Ca sa fie tot BTY mergeti pe ce i-am recomandat user-ului PGI cu incredere !

                          Spor la antrenamente !

                          - - - Actualizat - - -

                          Postat în original de cornel1 Vezi post
                          pai asta e o problema
                          stiu ca am un lemn bun si nu as vrea sa renunt la el
                          mai degraba caut sa schimb fetele
                          multumesc oricum
                          E un lemn bun, dar asta nu inseamna ca este bun pentru dvs..
                          Schimband fetele o sa obtineti ceva mai mult control, dar foarte putin. Lemnul este cel care da puterea unui setup intotdeauna.
                          Avand un lemn allround puteti sa il ajustati usor pentru a face setup-ul din ce in ce mai rapid, pana in momentul in care ajungeti sa schimbati lemnul o treapta mai sus.
                          Va dau un exemplu rapid de la Yasaka marind viteza din aproape in aproape :

                          1. Lemn Yasaka 2040 fete Yasaka Original Extra HG
                          2. Lemn Yasaka 2040 fete Yasaka Mark V HPS Soft
                          3. Lemn Yasaka 2040 fete Yasaka Rakza 7 soft
                          4. Lemn Yasaka 2040 fete Yasaka Rakza X soft
                          5. Lemn Yasaka 2040 fete Yasaka Rakza X
                          6. Lemn Yasaka 2040 fete Yasaka Rakza 9
                          si iata cum cu un lemn de 80 lei allround am marit viteza incet, incet.
                          Acum a venit timpul sa schimbam lemnul..
                          punem Yasaka Sweden Classic
                          si incepem :
                          7. Lemn Yasaka Sweden Classic fete Yasaka Rakza 9
                          8 s.a.m.d

                          Cam acesta e principiul in care ar trebuii sa il foloseasca fiecare dintre incepatori !

                          Toate bune si sper ca v-am ajutat pe toti !

                          www.pingpongshop.ro | Magazin online & offline
                          www.pingpongacademy.ro| Sala dedicata tenis de masa
                          https://facebook.com/clubsportivpingpongacademy
                          Distribuitor official | Andro - Der Materialspezialist - DHS - Barna Original
                          https://facebook.com/clubsportivpingpongacademy

                          Comentariu


                          • Buna ziua.sunt incepator(6 luni) si folosesc lemn xiom solo VITEZA 7- CONTROL 9 si ambele fete xiom musa Speed 90 Spin 100 Control 99 .deocamdata paleta este mult peste mine.probabil peste unu-doi ani voi reusi sa o muncesc la 100%.am citit mult pe net si nu reusesc sa inteleg cum aleg urmatoarea paleta?care sunt principiile in alegerea paletei?va multumesc
                            Ultima editare de Vizitator; 11.nov.2016, 18:25.

                            Comentariu


                            • Multumesc de indrumare am sa va tin la curent cu rezultatele.

                              Comentariu


                              • Buna ziua,
                                Va rog sa imi spuneti care lemn este mai rapid dintre Stiga carbonado 45 si Timo Boll Tamca 5000 ?
                                Va multumesc.

                                Comentariu


                                • Postat în original de mariandan Vezi post
                                  Buna ziua.sunt incepator(6 luni) si folosesc lemn xiom solo VITEZA 7- CONTROL 9 si ambele fete xiom musa Speed 90 Spin 100 Control 99 .deocamdata paleta este mult peste mine.probabil peste unu-doi ani voi reusi sa o muncesc la 100%.am citit mult pe net si nu reusesc sa inteleg cum aleg urmatoarea paleta?care sunt principiile in alegerea paletei?va multumesc
                                  Buna ziua,

                                  Paleta pe care o aveti pare a fi buna potrivita unui incepator din caracteristici.
                                  Incercati ceva mai lent. Fete de grosime 2.0mm (obligatoriu gama soft, mai moi) iar ca lemn mergeti maxim pe un ALL.
                                  Eu sincer v-as recomanda Yasaka 2040 cu Yasaka Original Extra HG 2.1mm sau Donic Waldner Exclusive AR cu Donic Liga Plus

                                  Toate bune !

                                  Postat în original de Marfius Vezi post
                                  Buna ziua,
                                  Va rog sa imi spuneti care lemn este mai rapid dintre Stiga carbonado 45 si Timo Boll Tamca 5000 ?
                                  Va multumesc.
                                  Nu stiu ce sa va spun de BTY Timo Boll Tamca 5000, dar cred ca e mai rapid decat STIGA Carbonado 45.
                                  Care stiu sigur ca e mai rapid ca BTY TB T5000 e STIGA Rosewood XO

                                  Toate bune

                                  www.pingpongshop.ro | Magazin online & offline
                                  www.pingpongacademy.ro| Sala dedicata tenis de masa
                                  https://facebook.com/clubsportivpingpongacademy
                                  Distribuitor official | Andro - Der Materialspezialist - DHS - Barna Original
                                  https://facebook.com/clubsportivpingpongacademy

                                  Comentariu


                                  • Buna ziua ,
                                    Joc tenis de masă la nivel hobby de peste 30 de ani dar cu multe pauze de-a lungul timpului,datorita unui program foarte incarcat.De aproximativ o luna mi-am cumparat masa de tenis si o paleta noua si am jucat aproximativ 2 ore pe zi , de 3...4 ori pe saptamana.
                                    Stilul meu este unul de genul atac-aparare 60/40% in functie de adversar,in special pe FH cu lovituri mai mult drepte...cu efect,cu schimbari de intensitate a loviturilor si alternarea directiei,la maxim 1,5 m de masa. Pana de curand jucam fara sa ma intereseze aspectele tehnice dar multumita acestui forum am aflat o gramada de informatii noi pe care le pun in aplicare,la inceput e mai greu de corectat miscari pe care le-am facut gresit de-a lungul a multor ani.Am exersat mult pe BH, topspinul pe FH,serviciile si cresterea controlata a vitezei de joc iar rezultatele au inceput sa se vada.Sunt constient ca mai am multe de invatat dar pana nu ating un nivel de joc satisfacator, nu ma las.Am cumparat si vreo 150 de mingi si exersez permanent.Pana acum am folosit multe palete din comert la nivelul maxim de pret dar acum am achizitionat un BTY Timo Boll ZLC cu fata Joola Samba 19 pe FH si BTY Flextra pe BH.Am vrut un ALC dar din ce am citit pe net ZLC are un control mai bun iar aceste fete mi-au fost recomandate pentru limitarea vitezei lemnului si majorarea controlului.Prefer sa pastrez acest lemn si sa limitez/cresc viteza de joc prin schimbarea fetelor in timp.
                                    La inceput paleta mi s-a parut foarte rapida pentru stilul meu de joc dar acum cu putina concentrare, cred ca ne impacam din ce in ce mai bine.Am incercat putin sa joc si cu vechile palete dar acum mi se par foarte lente.
                                    Mai pot da detalii dar cred ca plictisesc lumea ! Intrebarea e ce fete ar urma in viitorul apropiat si daca Tenergy 05 FX pe FH ar fi mult prea rapida pentru mine.
                                    Va multumesc anticipat pentru sprijin si pentru suportul oferit cu generozitate de cei care poseda experienta si cunostinte avansate.
                                    Cu stima,
                                    Ultima editare de TBSS; 23.nov.2016, 16:31.

                                    Comentariu


                                    • Postat în original de TBSS Vezi post
                                      Buna ziua ,
                                      Joc tenis de masă la nivel hobby de peste 30 de ani dar cu multe pauze de-a lungul timpului,datorita unui program foarte incarcat.De aproximativ o luna mi-am cumparat masa de tenis si o paleta noua si am jucat aproximativ 2 ore pe zi , de 3...4 ori pe saptamana.
                                      Stilul meu este unul de genul atac-aparare 60/40% in functie de adversar,in special pe FH cu lovituri mai mult drepte...cu efect,cu schimbari de intensitate a loviturilor si alternarea directiei,la maxim 1,5 m de masa. Pana de curand jucam fara sa ma intereseze aspectele tehnice dar multumita acestui forum am aflat o gramada de informatii noi pe care le pun in aplicare,la inceput e mai greu de corectat miscari pe care le-am facut gresit de-a lungul a multor ani.Am exersat mult pe BH, topspinul pe FH,serviciile si cresterea controlata a vitezei de joc iar rezultatele au inceput sa se vada.Sunt constient ca mai am multe de invatat dar pana nu ating un nivel de joc satisfacator, nu ma las.Am cumparat si vreo 150 de mingi si exersez permanent.Pana acum am folosit multe palete din comert la nivelul maxim de pret dar acum am achizitionat un BTY Timo Boll ZLC cu fata Joola Samba 19 pe FH si BTY Flextra pe BH.Am vrut un ALC dar din ce am citit pe net ZLC are un control mai bun iar aceste fete mi-au fost recomandate pentru limitarea vitezei lemnului si majorarea controlului.Prefer sa pastrez acest lemn si sa limitez/cresc viteza de joc prin schimbarea fetelor in timp.
                                      La inceput paleta mi s-a parut foarte rapida pentru stilul meu de joc dar acum cu putina concentrare, cred ca ne impacam din ce in ce mai bine.Am incercat putin sa joc si cu vechile palete dar acum mi se par foarte lente.
                                      Mai pot da detalii dar cred ca plictisesc lumea ! Intrebarea e ce fete ar urma in viitorul apropiat si daca Tenergy 05 FX pe FH ar fi mult prea rapida pentru mine.
                                      Va multumesc anticipat pentru sprijin si pentru suportul oferit cu generozitate de cei care poseda experienta si cunostinte avansate.
                                      Cu stima,
                                      Buna ziua,

                                      Puterea unui setup pleaca din lemn si nicidecum din fete. Se poate ajusta din fete, dar cam putin. (nu ma refer la extreme)
                                      Orice paleta e buna dupa un anumit timp facand antrenament/jucand cu ea pentru ca mana incepe se obisnuiasca cu acel simt. Ideea e sa fie pe langa dvs cineva avizat cat de cat sa va dirijeze loviturile pentru ca automatismul ce va urma sa vina, sa fie cat mai corect.

                                      Puteti sa treceti pe la Viva Sport (JAZZ PONG) ma gasiti de L-V intre 10:00 - 17:00
                                      Eventual poate dam si 2-3 mingi !


                                      Toate bune si spor la antrenamente !

                                      www.pingpongshop.ro | Magazin online & offline
                                      www.pingpongacademy.ro| Sala dedicata tenis de masa
                                      https://facebook.com/clubsportivpingpongacademy
                                      Distribuitor official | Andro - Der Materialspezialist - DHS - Barna Original
                                      https://facebook.com/clubsportivpingpongacademy

                                      Comentariu


                                      • Stimate Domn,
                                        Eu va multumesc pentru raspuns dar tocmai aici e problema , la capitolul timp disponibil,din aceasta cauza am ales varianta comunicarii pe forum.Programul meu este de la 9 dimineata pana...cand se termina , de obicei minim pana la ora 19,de multe ori si in weekend.Ca sa ajung la dvs. imi trebuie minim 3 ore pentru dus-intors+timpul de discutii.Altfel era simplu si veneam direct.In plus nu se pot invata miscarile corecte la o singura vizita ! Va rog sa-mi recomandati niste fete pentru urmatoarea configurare fata de ce am pe moment si sa-mi spuneti in mod concret daca Tenergy 05 FX sunt o varianta avantajoasa pentru un control bun ! Oricum nu am de gand sa particip la competitii!
                                        Cu stima,

                                        Comentariu


                                        • Postat în original de TBSS Vezi post
                                          Stimate Domn,
                                          Eu va multumesc pentru raspuns dar tocmai aici e problema , la capitolul timp disponibil,din aceasta cauza am ales varianta comunicarii pe forum.Programul meu este de la 9 dimineata pana...cand se termina , de obicei minim pana la ora 19,de multe ori si in weekend.Ca sa ajung la dvs. imi trebuie minim 3 ore pentru dus-intors+timpul de discutii.Altfel era simplu si veneam direct.In plus nu se pot invata miscarile corecte la o singura vizita [emoji14] ! Va rog sa-mi recomandati niste fete pentru urmatoarea configurare fata de ce am pe moment si sa-mi spuneti in mod concret daca Tenergy 05 FX sunt o varianta avantajoasa pentru un control bun ! Oricum nu am de gand sa particip la competitii!
                                          Cu stima,
                                          Nu cred ca ati inteles. Eu va invitam la sala sa dam 2-3 mingi sa vedem cam ce ati avea nevoie NU sa va invat lovituri. Nici in cateva luni nu as putea sa va invat sa nu zic ani (automatism); eu ma refeream strict la echipament si v-am raspuns in postul anterior.
                                          Sfatul meu e sa ramaneti pe BTY Flextra cel putin 6 luni iar dupa puteti trece pe BTY Tenergy 05FX.
                                          Cat despre program .. nu stiu ce sa zic, dar fata de mine sa stiti ca aveti un program lejer si destul de flexibil [emoji1]

                                          Toate bune,



                                          Trimis de pe al meu SM-G928F folosind Tapatalk

                                          www.pingpongshop.ro | Magazin online & offline
                                          www.pingpongacademy.ro| Sala dedicata tenis de masa
                                          https://facebook.com/clubsportivpingpongacademy
                                          Distribuitor official | Andro - Der Materialspezialist - DHS - Barna Original
                                          https://facebook.com/clubsportivpingpongacademy

                                          Comentariu


                                          • Acum am inteles ! Multumesc pentru suport !

                                            Comentariu


                                            • Buna ziua, am si eu o intrebare. Am intrat pe site-ul magazinelor Butterfly de la noi si am vazut ca au o oferta cu 4 palete preasamblate (lipite cu chalk, nu cu lipici permanent).
                                              Setupul este lemn allround + Flextra 2.1 mm sau Sriver FX 2.1 mm
                                              sau Roundell Soft 2.1 mm.
                                              Eu joc la nivel mediu ( am 47 de ani si jocul meu de atac din tinerete s-a cam transformat in aparare controlata cu atacuri pe contre dar destul de rare), iar in acest context v-as intreba daca mi se potriveste vre-unul din setupurile de mai sus.

                                              Comentariu


                                              • Buna ziua . as avea cateva intrebari daca ati avea timp. Legat de ce ati intrebat dvs, stilul meu este mixt... Un priete mi-a dat cateva palete(butterfly gurubba pro all- ,andro blax ,stiga nfc, stiga allaround evolution) sunt decat lemnul. Ce ar trebiu sa aleg si ce fete sa folosesc? Multumesc

                                                Comentariu


                                                • Postat în original de radu_marincea Vezi post
                                                  Buna ziua, am si eu o intrebare. Am intrat pe site-ul magazinelor Butterfly de la noi si am vazut ca au o oferta cu 4 palete preasamblate (lipite cu chalk, nu cu lipici permanent).
                                                  Setupul este lemn allround + Flextra 2.1 mm sau Sriver FX 2.1 mm
                                                  sau Roundell Soft 2.1 mm.
                                                  Eu joc la nivel mediu ( am 47 de ani si jocul meu de atac din tinerete s-a cam transformat in aparare controlata cu atacuri pe contre dar destul de rare), iar in acest context v-as intreba daca mi se potriveste vre-unul din setupurile de mai sus.
                                                  Buna ziua,

                                                  Daca sunteti la prima paleta profesionala (asa imi pare) puteti merge cu incredere pe oricare din cele 4.
                                                  Jucati 6 luni cu una din cele 4 dupa care schimbati fetele cu unele ceva mai rapide.

                                                  Toate bune,


                                                  Postat în original de Iustin Vezi post
                                                  Buna ziua . as avea cateva intrebari daca ati avea timp. Legat de ce ati intrebat dvs, stilul meu este mixt... Un priete mi-a dat cateva palete(butterfly gurubba pro all- ,andro blax ,stiga nfc, stiga allaround evolution) sunt decat lemnul. Ce ar trebiu sa aleg si ce fete sa folosesc? Multumesc
                                                  Buna ziua,

                                                  Dintre toate lemnele mentionate de dvs, BTY Grubba Pro ALL-, andro BLAX nu stiu ce tip este, stiga nfc nu am auzit de el, iar STIGA Allround Evolution este un model mai vechi, dar cred ca este bun pentru ce aveti dvs nevoie.
                                                  In principiu oricare din lemnele de mai sus sunt lemne de control, cu viteza mica care va permite sa evoluati relativ corect, in sensul ca va obliga sa loviti.
                                                  Ca fete puteti merge pe orice din gama soft (moi) in grosime nu mai mare de 2.0mm.

                                                  Toate bune,

                                                  www.pingpongshop.ro | Magazin online & offline
                                                  www.pingpongacademy.ro| Sala dedicata tenis de masa
                                                  https://facebook.com/clubsportivpingpongacademy
                                                  Distribuitor official | Andro - Der Materialspezialist - DHS - Barna Original
                                                  https://facebook.com/clubsportivpingpongacademy

                                                  Comentariu


                                                  • Multumesc frumos pentru timpul dvs. Si ma scuzati,stiga wood nct defensive classic,iar andro este cross ply superlite off.

                                                    Comentariu

                                                    Who has read this thread:
                                                    Procesare...
                                                    X