Anunț

Adună
Nici un anunț încă.

Întreabă-l pe Durdun (www.pingpongshop.ro)

Adună
Acesta este un topic important.
X
X
Adună
Currently Active Users Viewing This Thread: 0 (0 members and 0 guests)
 
  • Filtrează
  • Ora
  • Arată
Curăță tot
postări noi

  • Fie ca aroma de brad, portocala, colindele, cozonacul cald si mirosul de iarna sa va umple inimile de bucurie si sufletele de liniste.
    Sarbatori Fericite!

    www.pingpongshop.ro
    #bucurie #emotie #sarbatoare #pingpongshop

    Ultima editare de Durdun Gheorghe; 21.dec.2017, 12:07.

    www.pingpongshop.ro | Magazin online & offline
    www.pingpongacademy.ro| Sala dedicata tenis de masa
    https://facebook.com/clubsportivpingpongacademy
    Distribuitor official | Andro - Der Materialspezialist - DHS - Barna Original
    https://facebook.com/clubsportivpingpongacademy

    Comentariu


    • Remarc la regalul tenisistic de la Fălticeni ( felicitari , dle Catalin !! ) efortul considerabil facut de George Durdun si echipa Andro...a asigurat cu succes standurile expozitionale la cele doua sali in care s-a desfasurat turneul, a dat sfaturi competente, a oferit palete spre proba cu ultimele materiale Andro si capac peste toate, a si jucat tenis...BRAVO ! Multumesc pentru materialele cumparate, mingile cu care s-a jucat au fost la inaltime, toata stima pentru efortul depus !! La multi ani !! PS Ii datorez o buna parte dlui George Durdun din locul 3 castigat la Avansati !! Multumesc !
      TRUST NO ONE !

      Comentariu


      • Postat în original de danmihai Vezi post
        Remarc la regalul tenisistic de la Fălticeni ( felicitari , dle Catalin !! ) efortul considerabil facut de George Durdun si echipa Andro...a asigurat cu succes standurile expozitionale la cele doua sali in care s-a desfasurat turneul, a dat sfaturi competente, a oferit palete spre proba cu ultimele materiale Andro si capac peste toate, a si jucat tenis...BRAVO ! Multumesc pentru materialele cumparate, mingile cu care s-a jucat au fost la inaltime, toata stima pentru efortul depus !! La multi ani !! PS Ii datorez o buna parte dlui George Durdun din locul 3 castigat la Avansati !! Multumesc !
        Multumim ! Apreciem foarte mult aceste cuvinte !

        www.pingpongshop.ro | Magazin online & offline
        www.pingpongacademy.ro| Sala dedicata tenis de masa
        https://facebook.com/clubsportivpingpongacademy
        Distribuitor official | Andro - Der Materialspezialist - DHS - Barna Original
        https://facebook.com/clubsportivpingpongacademy

        Comentariu


        • La revedere 2017, bine ai venit 2018 !
          Incepem anul prin a va prezenta seria lemnelor TREIBER.
          TREIBER H se adreseaza jucatorilor cu un stil orientat pe efecte, un joc ofensiv atat de langa cat si din spatele mesei.
          5% discount in perioada 02/01/2018 - 09/01/2018

          website : https://goo.gl/sNqttV
          facebook : https://goo.gl/H514ZS

          #andro #treiberH #pingpongshop

          www.pingpongshop.ro | Magazin online & offline
          www.pingpongacademy.ro| Sala dedicata tenis de masa
          https://facebook.com/clubsportivpingpongacademy
          Distribuitor official | Andro - Der Materialspezialist - DHS - Barna Original
          https://facebook.com/clubsportivpingpongacademy

          Comentariu


          • In legătura cu produsele comercializate de Georgică: ...jos pălăria. Sa fiu mai exact, am cumpărat acum ceva timp de la el, un Rasanter 42... O fata foarte buna, cu un simt extraordinar, mult spin, control pe măsura, viteza suficienta (pe alocuri prea multa chiar). Eu unul o folosesc pe BH, foarte buna la banana flick, agață mingia foarte bine, excelenta la contre de bh, mingia se duce foarte razant si cu o viteza foarte mare. Per total, este o fata foarte buna, potrivita jucătorilor avansați (nu este pentru începători), care doresc sa joace cu mult spin si control, la o viteza mai mult decât decenta.
            Totodata, as dori sa recomand mingiile andro, care sunt fooooooooooaaaaarte bune, si când spun asta ma refer la: durabilitate (mingiile astea, dacă nu dai canturi, nu se sparg, literalmente sunt indestructibile), sunt rotunde, sunt grele (câteodată parca mi se par prea grele chiar), sar foarte bine. Per total un 10++++...

            Comentariu


            • Achizitionat 2 x Rasanter R47 (ultramax & 2.0) in urma discutiei despre stilul de joc si preferinte.
              Fetele sunt de o calitate superioara cu un simt extra !!
              Multumesc George !


              #andro #pingpongshop

              Comentariu


              • Postat în original de Claudiu84 Vezi post
                In legătura cu produsele comercializate de Georgică: ...jos pălăria. Sa fiu mai exact, am cumpărat acum ceva timp de la el, un Rasanter 42... O fata foarte buna, cu un simt extraordinar, mult spin, control pe măsura, viteza suficienta (pe alocuri prea multa chiar). Eu unul o folosesc pe BH, foarte buna la banana flick, agață mingia foarte bine, excelenta la contre de bh, mingia se duce foarte razant si cu o viteza foarte mare. Per total, este o fata foarte buna, potrivita jucătorilor avansați (nu este pentru începători), care doresc sa joace cu mult spin si control, la o viteza mai mult decât decenta.
                Totodata, as dori sa recomand mingiile andro, care sunt fooooooooooaaaaarte bune, si când spun asta ma refer la: durabilitate (mingiile astea, dacă nu dai canturi, nu se sparg, literalmente sunt indestructibile), sunt rotunde, sunt grele (câteodată parca mi se par prea grele chiar), sar foarte bine. Per total un 10++++...
                Multumesc pentru review si pentru aprecieri Claudiu !

                Postat în original de empty.cool Vezi post
                Achizitionat 2 x Rasanter R47 (ultramax & 2.0) in urma discutiei despre stilul de joc si preferinte.
                Fetele sunt de o calitate superioara cu un simt extra !!
                Multumesc George !


                #andro #pingpongshop
                Ma bucur ca in urma convorbirii telefonice am gasit "reteta" de care aveai nevoie !

                www.pingpongshop.ro | Magazin online & offline
                www.pingpongacademy.ro| Sala dedicata tenis de masa
                https://facebook.com/clubsportivpingpongacademy
                Distribuitor official | Andro - Der Materialspezialist - DHS - Barna Original
                https://facebook.com/clubsportivpingpongacademy

                Comentariu


                • Cu stima si respect . As dori sa-mi spuneti cele mai potrivite fete pe lemnul Xiom Vega Tour. ( cine cunoaste acest lemn) va multumesc!!

                  - - - Actualizat - - -

                  Cu stima si respect . As dori sa-mi spuneti cele mai potrivite fete pe lemnul Xiom Vega Tour. ( cine cunoaste acest lemn) va multumesc!!
                  pe lemn am pus xiom omega v pro . ce parere aveti ? ar fi si alte fete care s-ar potrivi si mai bine? Ca stil de joc : 80% ofensiv.

                  Comentariu


                  • Postat în original de tenis_gelu Vezi post
                    Cu stima si respect . As dori sa-mi spuneti cele mai potrivite fete pe lemnul Xiom Vega Tour. ( cine cunoaste acest lemn) va multumesc!!

                    - - - Actualizat - - -

                    Cu stima si respect . As dori sa-mi spuneti cele mai potrivite fete pe lemnul Xiom Vega Tour. ( cine cunoaste acest lemn) va multumesc!!
                    pe lemn am pus xiom omega v pro . ce parere aveti ? ar fi si alte fete care s-ar potrivi si mai bine? Ca stil de joc : 80% ofensiv.
                    Salutare,

                    Din pacate nu cunosc lemnul XIOM Vega Tour si nici fetele XIOM Omega V PRO. Daca personal nu joc cu un produs nu am de unde sti cum este acesta, iar eu nu ma iau din informatiile tehnice date de producatori deoarece acestea la absolut toate produsele sunt bune, fie ca vorbim de gama hobby sau profi, pana la urma e vorba de marketing, un produs cu specificatii rele nu s-ar vinde niciodata, dar astea nu inseamna ca unele nu sunt bune, ideea e sa fie bun pentru ce are nevoie fiecare dintre noi
                    Descrieti-mi in cateva cuvinte jocul dvs, ce aveti la actuala paleta, ce doriti in plus etc.
                    Deasemenea puteti sa ma sunati 0766.544.295 sa discutam cateva minute sa inteleg mai bine ce doriti !

                    Toate bune,

                    www.pingpongshop.ro | Magazin online & offline
                    www.pingpongacademy.ro| Sala dedicata tenis de masa
                    https://facebook.com/clubsportivpingpongacademy
                    Distribuitor official | Andro - Der Materialspezialist - DHS - Barna Original
                    https://facebook.com/clubsportivpingpongacademy

                    Comentariu


                    • Salut, dupa parerea ta care crezi ca ar fi o fata de la Andro, binenteles, care sa aibe spin mult si ceva control ptr Fh, si control bun si ceva forta pentru Bh, mentionez ca am folosit de cel putin un an fete andro(razant, razant grip, power grip si cred ca inca una sau doua), acum am si pe Fh, si pe Bh DHS Gold Arc 8, am vz ca au aparut fete noi la Andro, ce imi recomanzi la ce te am rugat mai sus.
                      Lemn am un Butterflay vechi, fluture negru, nu se vede denumirea dar este All+ sauu maxim of, si vreau fete sa compenseze, ptr joc ofensiv, mai ales ca joc la semi distanta., multumesc mult!
                      Ultima editare de gaby388; 15.ian.2018, 17:42.

                      Comentariu


                      • Postat în original de gaby388 Vezi post
                        Salut, dupa parerea ta care crezi ca ar fi o fata de la Andro, binenteles, care sa aibe spin mult si ceva control ptr Fh, si control bun si ceva forta pentru Bh, mentionez ca am folosit de cel putin un an fete andro(razant, razant grip, power grip si cred ca inca una sau doua), acum am si pe Fh, si pe Bh DHS Gold Arc 8, am vz ca au aparut fete noi la Andro, ce imi recomanzi la ce te am rugat mai sus.
                        Lemn am un Butterflay vechi, fluture negru, nu se vede denumirea dar este All+ sauu maxim of, si vreau fete sa compenseze, ptr joc ofensiv, mai ales ca joc la semi distanta., multumesc mult!
                        Salutare,

                        Nu am prea multe informatii despre DHS Gold Arc 8, dar o sa am posibilitatea in curand sa testez !
                        Toata seria RASANTER R37, R42, R47, R50 / V42, V47 la capitolul spin exceleaza, deci din punctul asta de vedere nu ai de ce sa iti faci probleme. Singura intrebare pe care trebuie sa ne-o punem este de ce grosime si ce densitatea a buretelui ai nevoie !
                        Avand in vedere ca ai un lemn care nu stii exact ce este ALL+, OFF- sau OFF imi este usor dificil sa iti spun cam ce tip de fata RASANTER ar merge pe el, totusi tinand cont ca joci la semi distanta iti pot recomanda grosimea ultramax, iar ca model poti merge pe andro RASANTER R42, o fata care are atat control cat si viteza fiind de 2.3mm si care merge foarte bine pe oricare din variantele pe care inca nu le stii cu exactitate.

                        Daca lemnul este ALL+ si vrei sa iti arunce putin mai tare, poti merge si pe andro RASANTER R47, cat daca este OFF poti pune chiar si andro RASANTER R37 sa ai un echilibru mai spre control.

                        Toate bune !

                        www.pingpongshop.ro | Magazin online & offline
                        www.pingpongacademy.ro| Sala dedicata tenis de masa
                        https://facebook.com/clubsportivpingpongacademy
                        Distribuitor official | Andro - Der Materialspezialist - DHS - Barna Original
                        https://facebook.com/clubsportivpingpongacademy

                        Comentariu


                        • Multumesc mult, am descoperit, lemnul este OFF, deci ce recomanzi pe Fh Razanter 47, pentru spin si putin control ? si pe Bh Razanter 42 pentru spin si control mai mult? si binenteles ambele ultramax

                          Comentariu


                          • Postat în original de gaby388 Vezi post
                            Multumesc mult, am descoperit, lemnul este OFF, deci ce recomanzi pe Fh Razanter 47, pentru spin si putin control ? si pe Bh Razanter 42 pentru spin si control mai mult? si binenteles ambele ultramax
                            In cazul acesta iti recomand sa mergi cu incredere pe andro RASANTER R42 ultramax (2.3mm) pentru ambele. In aceasta formula iti garantez ca vei avea: control (fete moi), spin foarte mult (concepute special pentru plastic), dar si putere/viteza (grosimea 2.3mm)
                            Dealtfel exact cu aceste fete joc si eu

                            Toate bune,

                            - - - Actualizat - - -

                            Incepem saptamana cu bucurie si avem placerea de a va anunta ca incepand cu 20.01.2017 suntem ditribuitori oficiali in Romania pentru brand-ul Campionilor Mondiali si anume DHS Sports !
                            Super Starurile Ma Long 马龙 Official, Wang Liquin, Wang Hao (王皓) , Ding Ning 丁宁, FAN Zhendong 樊振東, Yuling Zhu sau Chen Meng folosesc produsele DHS !
                            www.pingpongshop.ro

                            #DHS #WorldChampions #pingpongshop

                            www.pingpongshop.ro | Magazin online & offline
                            www.pingpongacademy.ro| Sala dedicata tenis de masa
                            https://facebook.com/clubsportivpingpongacademy
                            Distribuitor official | Andro - Der Materialspezialist - DHS - Barna Original
                            https://facebook.com/clubsportivpingpongacademy

                            Comentariu


                            • Felicitari, la cat mai multe branduri in portofoliu!!!

                              Comentariu


                              • Salut,

                                1. joc practicat
                                Ofensiv - de regula (topspin pe forehand), dar cu jucatorii mult mai buni decat mine devine defensiv
                                semidistanta

                                2.Cu ce jucati mai mult
                                Forehand

                                3. Care este setup-ul actual cu care jucati
                                Lemn Yasaka Ma Lin Extra Offensive
                                Fata FH Ventus Spin 2.0 mm
                                Fata BH Ventus Soft 2.0 mm

                                Precedentul setup (de care am fost destul de multumit):
                                Lemn Yasaka Carbon 3D Max
                                Fata FH Yasaka Rakza 7 Soft - max
                                Fata BH Yasaka Rakza 7 - 2.0 mm

                                La actualul setup as fi vrut pe BH un sandwich (ma gandeam la Joola Express Ultra 1.5 mm? 1.8 mm? 2.0 mm?) care sa fie destul de ofensiv, dar care sa imi rezolve probleme generate de returnare lovituri cu efect lateral - pe partea BH. As vrea ceva care sa nu modifice mult stilul de joc si sa ma adaptez rapid. Aveti vreo recomandare?

                                Multumesc anticipat,

                                Tibi S.

                                - - - Actualizat - - -

                                Adaug - nivelul meu este intre incepatori si avansati, am MP 9.83

                                Comentariu


                                • Postat în original de tibi_stanescu Vezi post
                                  Salut,
                                  1. joc practicat
                                  Ofensiv - de regula (topspin pe forehand), dar cu jucatorii mult mai buni decat mine devine defensiv
                                  semidistanta
                                  2.Cu ce jucati mai mult
                                  Forehand
                                  3. Care este setup-ul actual cu care jucati
                                  Lemn Yasaka Ma Lin Extra Offensive
                                  Fata FH Ventus Spin 2.0 mm
                                  Fata BH Ventus Soft 2.0 mm
                                  Precedentul setup (de care am fost destul de multumit):
                                  Lemn Yasaka Carbon 3D Max
                                  Fata FH Yasaka Rakza 7 Soft - max
                                  Fata BH Yasaka Rakza 7 - 2.0 mm
                                  La actualul setup as fi vrut pe BH un sandwich (ma gandeam la Joola Express Ultra 1.5 mm? 1.8 mm? 2.0 mm?) care sa fie destul de ofensiv, dar care sa imi rezolve probleme generate de returnare lovituri cu efect lateral - pe partea BH. As vrea ceva care sa nu modifice mult stilul de joc si sa ma adaptez rapid. Aveti vreo recomandare?
                                  Multumesc anticipat,
                                  Tibi S.
                                  - - - Actualizat - - -
                                  Adaug - nivelul meu este intre incepatori si avansati, am MP 9.83
                                  Salutare,

                                  In primul rand e normal ca atunci cand joci cu jucatori mai buni sa nu iti mai poti executa anumite lovituri, se intampla tuturor
                                  Lemnul pe care il ai in momentul de fata este un lemn bun, dar destul de rigid care arunca un pic cam tare si chiar daca ii pui niste fete moi controlul va fi destul de scazut (nu cunosc fetele pe care le ai, in sensul ca nu am dat cu ele, dar stiu ca sunt medii spre moi), mai mult simt as putea spune ca aveai la lemnul anterior.
                                  Fetele de pe ambele setup-uri sunt fete de generatie veche, concepute pentru mingea de celuloid, fiind usor deficitare la capitolul efect, dar cu o saritura ok.
                                  Varianta cu sendvis pe BH este o varianta buna, in sensul ca te va ajuta intradevar mai usor sa returnezi anuimte efecte, cat si sa incurci mai mult decat ai incurca cu un soft.
                                  Ca si recomandare pentru inceput ar fi sa mergi pe un andro RASANTER R37 ultramax pe FH si pe BH sa pui un andro BLOWFISH 2.0mm, un sendvis cu un burete moale, cu foarte mult control (taiat, capace, dirijat), dar si cu ceva efect.

                                  Toate bune,

                                  www.pingpongshop.ro | Magazin online & offline
                                  www.pingpongacademy.ro| Sala dedicata tenis de masa
                                  https://facebook.com/clubsportivpingpongacademy
                                  Distribuitor official | Andro - Der Materialspezialist - DHS - Barna Original
                                  https://facebook.com/clubsportivpingpongacademy

                                  Comentariu


                                  • doamne ajuta ,
                                    de ceva timp ( cca 6-7 luni cred ) am inceput sa ies cu "baietii" la un pic de miscare.
                                    in principal pentru a uda ( transpira ) cateva tricouri si a elimina cateva toxine si niscai kile daca o fii posibil . incerc ..cel putin.
                                    ma feresc sa dau o nota jocului meu , dar cred ca o comit destul de des si desi i-mi imaginez cam ce as vrea sa fac .. destul de rar i-mi iasa.
                                    pentru ca mi-ar fii greu sa-mi descriu stilul ( daca oi avea vreounul ) m-am decis sa fac o filmare. asa ca ...zis si facut.
                                    cu mentiunea ca era printre ultimele meciuri jucate in aceea zii si deja fizic eram aproape epuizat va rog sa-mi dati unele indicati inspre directia pe care ar trebuii sa o urmez dupa ce vizionati micul fimulet. ideea e ca as dorii sa-mi imbunatatesc tehnica si jocul .
                                    p.s : prietenii spun ca fac mult " balet"

                                    Comentariu


                                    • Postat în original de cristian_popa Vezi post
                                      doamne ajuta ,
                                      de ceva timp ( cca 6-7 luni cred ) am inceput sa ies cu "baietii" la un pic de miscare.
                                      in principal pentru a uda ( transpira ) cateva tricouri si a elimina cateva toxine si niscai kile daca o fii posibil . incerc ..cel putin.
                                      ma feresc sa dau o nota jocului meu , dar cred ca o comit destul de des si desi i-mi imaginez cam ce as vrea sa fac .. destul de rar i-mi iasa.
                                      pentru ca mi-ar fii greu sa-mi descriu stilul ( daca oi avea vreounul ) m-am decis sa fac o filmare. asa ca ...zis si facut.
                                      cu mentiunea ca era printre ultimele meciuri jucate in aceea zii si deja fizic eram aproape epuizat va rog sa-mi dati unele indicati inspre directia pe care ar trebuii sa o urmez dupa ce vizionati micul fimulet. ideea e ca as dorii sa-mi imbunatatesc tehnica si jocul .
                                      p.s : prietenii spun ca fac mult " balet"
                                      Salutare,

                                      E clar ca loviturile tale nu sunt cele mai corecte, faptul ca "valsezi" il consider normal avand in vedere ca nu ai jucat/facut antrenamente cu cineva avizat.
                                      Ca si prima recomandare ar fi de tehnica, incearca in momentul in care executi loviturile (incearca sa lovesti inspre fileu, in fata) sa fixezi putin pozitia, ridicand piciorul greutatea iti este pe calcaie si automat esti pe spate, iar loviturile tale v-or fi in mare parte in afara mesei. BH-ul este o idee mai ok, in sensul ca lovesti in fata si ai pozitia un pic mai fixa; o idee scurtata ai avea un plus de reactie/viteza.

                                      Ca si recomandare de paleta, e clar, ai nevoie de un lemn all + (in functie de buget poti opta intre un andro CS5 ALL+, andro Temper Tech ALL+ sau chiar un andro Ligna ALL+ mai premium), iar ca fete cu siguranta andro RASANTER R37 2.0mm sunt solutia optima pentru ce ai nevoie si pentru un progres corect.

                                      Daca ai nevoie de cineva care sa te poata ajuta in tehnica da-mi de stire si iti las un contact serios cu experienta de la care ai foarte mult de invatat.

                                      Toate bune,

                                      www.pingpongshop.ro | Magazin online & offline
                                      www.pingpongacademy.ro| Sala dedicata tenis de masa
                                      https://facebook.com/clubsportivpingpongacademy
                                      Distribuitor official | Andro - Der Materialspezialist - DHS - Barna Original
                                      https://facebook.com/clubsportivpingpongacademy

                                      Comentariu


                                      • Salut, sunt un incepator care tinde spre avansati. Joc mixt , uneori mult prea ofensiv ( risc mult ), destul de aproape de masa, joc Bh si Fh cu aceeasi placere , mult drept, taiat, capace si doar 15, 20 % topspin. Acesta din urma vreau sa-l imbunatatesc si de aceea mi-am pus o fata chinezeasca si ma impac binisor cu ea de 3 saptamani . Joc de 1 an jumatate cu un lemn Tibhar Stratus, All + cred.
                                        Va rog sa- mi spuneti parerea d-voastra despre urmatoarele setari si care s-ar potrivi stilului meu :
                                        1. BTY TIMO BOLL ALLROUND : - FH - TGY 05 ; BH - TGY 05 FX; ( l-am incercat o data si m-am simtit bine cu el )
                                        2. YASAKA SWEDEN CLASIC sau YASAKA SILVERLINE ALL WOOD : FH - DHS Hurricane 3 ( H 3); BH - Bluefire M2 sau Andro Rasanter ;
                                        3. DHS HURRICANE KING sau XIOM CLASSIC ALLROUND S : FH - DHS Hurricane 3 ( H 3 ); BH - TGY 25 FX sau Rakza 7 Soft ( posed ultimele 2 fete , deci as iesi mai ieftin ).

                                        Multumesc anticipat

                                        Comentariu


                                        • Postat în original de tonycalin Vezi post
                                          Salut, sunt un incepator care tinde spre avansati. Joc mixt , uneori mult prea ofensiv ( risc mult ), destul de aproape de masa, joc Bh si Fh cu aceeasi placere , mult drept, taiat, capace si doar 15, 20 % topspin. Acesta din urma vreau sa-l imbunatatesc si de aceea mi-am pus o fata chinezeasca si ma impac binisor cu ea de 3 saptamani . Joc de 1 an jumatate cu un lemn Tibhar Stratus, All + cred.
                                          Va rog sa- mi spuneti parerea d-voastra despre urmatoarele setari si care s-ar potrivi stilului meu :
                                          1. BTY TIMO BOLL ALLROUND : - FH - TGY 05 ; BH - TGY 05 FX; ( l-am incercat o data si m-am simtit bine cu el )
                                          2. YASAKA SWEDEN CLASIC sau YASAKA SILVERLINE ALL WOOD : FH - DHS Hurricane 3 ( H 3); BH - Bluefire M2 sau Andro Rasanter ;
                                          3. DHS HURRICANE KING sau XIOM CLASSIC ALLROUND S : FH - DHS Hurricane 3 ( H 3 ); BH - TGY 25 FX sau Rakza 7 Soft ( posed ultimele 2 fete , deci as iesi mai ieftin ).

                                          Multumesc anticipat
                                          Salutare,

                                          Fetele chinezesti si vorbesc aici despre ce aveti dvs, sunt bune, foarte bune, pentru jucatorii care si-au format in timp lovituri ample, automatizate si lovesc relativ constant. Personal am jucat cu o astfel de fata si vreau sa va marturiesc ca la capitolul joc drept, capace, contre acest tip de fata lasa de dorit daca nu e boostata (ulei ce inmoaie buretele fetei), ea fiind foarte dura.
                                          Din tot ce mi-ati prezentat si din jocul pe care mi l-ati descris, cea mai buna varianta ar fi sa mergeti pe DHS Hurricane King, un lemn intradevar deosebit atat ca viteza cat si ca, control, si sa mergeti pe gama RASANTER seria V, serie conceputa special pentru jocul drept, dar si pentru mingea de plastic. (tot ce mi-ati prezentat sunt de generatie veche, concepute pentru mingea de celuloid, mai putin RASANTER )
                                          Din aceste fete atat block-urile cat si atacurile pleaca cu o viteza superioara fata de seria RASANTER R spre exemplu, sau orice alta fata marca DHS.
                                          Asadar, ca si recomandare, v-as sugera sa puneti pe DHS Hurricane King, andro RASANTER V42 atat pe FH cat si pe BH, fete moi, efect mult, dar si viteza.

                                          Edit:
                                          Am vazut ca sunteti din Sibiu, iar noi weekendul acesta (sambata) vom fi la AriaSport cu stand-ul si daca treceti pe acolo va astept cu materialele pe care le aveti sa le vedem, testam si sa va recomand cat mai exact ce aveti nevoie

                                          Toate bune!

                                          www.pingpongshop.ro | Magazin online & offline
                                          www.pingpongacademy.ro| Sala dedicata tenis de masa
                                          https://facebook.com/clubsportivpingpongacademy
                                          Distribuitor official | Andro - Der Materialspezialist - DHS - Barna Original
                                          https://facebook.com/clubsportivpingpongacademy

                                          Comentariu


                                          • Buna dimineata,
                                            Daca mi-ati permite o sugestie (care in mod sigur ar duce si la eventuale vanzari..),la turneul din 03 februarie de la Sibiu, tare mult as vrea sa aveti 2-3 palete de proba, setate pentru tot atatea stiluri de joc...Si noua si dvs. ne-ar fi mult mai usor sa descoperim reteta magica,mai ales daca profitam si de safturile unui jucator cu experienta..Mult succes, sper sa va vedem si la masa, ar fi pacat sa ratam momentul...
                                            Cu stima
                                            Ioan Dragomir
                                            MAZUNOV-FL-109GR.
                                            DONIC BLUEFIRE M2
                                            DONIC BLUEFIRE M2

                                            Comentariu


                                            • salut George,

                                              nu cunosc croiul tricourilor andro, asa ca nu stiu ce marime mi s-ar potrivi. exista informatii pe site si nu le-am gasit eu sau se poate proba in prealabil?

                                              mersi frumos.
                                              Viscaria
                                              FH - tenergy 05
                                              BH - tenergy 05 fx

                                              Comentariu


                                              • Postat în original de ioan.dragomir64 Vezi post
                                                Buna dimineata,
                                                Daca mi-ati permite o sugestie (care in mod sigur ar duce si la eventuale vanzari..),la turneul din 03 februarie de la Sibiu, tare mult as vrea sa aveti 2-3 palete de proba, setate pentru tot atatea stiluri de joc...Si noua si dvs. ne-ar fi mult mai usor sa descoperim reteta magica,mai ales daca profitam si de safturile unui jucator cu experienta..Mult succes, sper sa va vedem si la masa, ar fi pacat sa ratam momentul...
                                                Cu stima
                                                Ioan Dragomir
                                                Salutari dl. Dragomir,

                                                Am conceput cateva "retete" pentru mai multe stiluri de joc (momentan doar pe hartie, doar ca ce e pe hartie nu aia e si la masa) , special gandite de mine, in functie de diferite stiluri de joc ce vor fi disponibile si la vanzare ca palete gata facute, momentan suntem in teste la masa de joc cu aprox 20 fete si 30 lemne.
                                                A-ti vazut dealtfel si la Sibiu ce inseamna sa ofer personal sfaturi in alegerea paletei, rezultatele celor ce au facut schimbarea au vorbit chiar acolo.

                                                Sa ne revedem sanatosi,

                                                Postat în original de Red1978 Vezi post
                                                salut George,

                                                nu cunosc croiul tricourilor andro, asa ca nu stiu ce marime mi s-ar potrivi. exista informatii pe site si nu le-am gasit eu sau se poate proba in prealabil?
                                                mersi frumos.
                                                Salutari Red1978,

                                                Croiul tricourilor este standard, daca porti M, M este si la andro.
                                                Bineinteles ca se si pot proba in prealabil fara nici cea mai mica problema!

                                                Toate bune,
                                                Ultima editare de Durdun Gheorghe; 06.feb.2018, 21:06.

                                                www.pingpongshop.ro | Magazin online & offline
                                                www.pingpongacademy.ro| Sala dedicata tenis de masa
                                                https://facebook.com/clubsportivpingpongacademy
                                                Distribuitor official | Andro - Der Materialspezialist - DHS - Barna Original
                                                https://facebook.com/clubsportivpingpongacademy

                                                Comentariu


                                                • Postat în original de Red1978 Vezi post
                                                  nu cunosc croiul tricourilor andro, asa ca nu stiu ce marime mi s-ar potrivi. exista informatii pe site si nu le-am gasit eu sau se poate proba in prealabil?
                                                  Se poate sa va masurati circumferinta la bust, iar cei de la magazin ar avea cu ce marime de la ei sa compare.
                                                  Yasaka Rakza 7 Soft / Gewo Zoom Pro OFF- / Joola World Cup / Newgy 1050

                                                  Comentariu


                                                  • La mine schimbarea de la Nittaku la Andro a fost destul de usora, cu ajutorul lui Durdun pe care l-am intrebat ce mi s-ar potrivi la stilul meu de joc.Multumesc pentru sfaturi.

                                                    Comentariu

                                                    Procesare...
                                                    X