tt-shop.ro 468x60vivasportshop.ro 1 468x60ttmall.ro 468x60
Pagina 66 din 67 PrimulPrimul ... 165664656667 UltimulUltimul
Rezultate 976 la 990 din 992

Subiect: pingpongshop.ro Setup Support - voi intrebati, noi va raspundem

boboc
    Data înscrierii
    30.05.2017
    Locație
    Racari
    Vârstă
    29
    Postări
    2
    Mulțumesc / Îmi place post
    Timp total online
    2 h 32 m
    Timp online pe zi
    1 m
    Reputație
    0
    Citat Postat în original de Durdun Gheorghe Vezi post
    Salut,

Scade un pic viteza lemnului, incearca un OFF- , chiar si din seria Burn.
    Posibilitati sunt nenumarate, de la mai multi producatori. Sweden Extra este un ALL+ / OFF- in timp de Offensive Classic este un OFF- / OFF
    Ambele sunt lemne bune. Poti alege oricare din ele, ambele sunt ceva mai lente decat ce ai in momentul asta. Personal as merge pe Sweden Extra, fiind mai controlabil.

- - - Actualizat - - -
    Multumesc pentru raspuns!

boboc
    Data înscrierii
    28.06.2017
    Locație
    Cluj-Napoca
    Vârstă
    28
    Postări
    2
    Timp total online
    43 m
    Timp online pe zi
    N/A
    Reputație
    0
    Salutare,

Ma documentez de vreo 2 zile, incercand sa aleg o paleta adecvata pentru mine, insa cu cat citesc mai mult cu atat mai mult intru in ceata.
    Initial ma gandeam la o paleta pre-fabircata, dar vazand ca accentul se pune foarte mult pe palete custom am decis sa va intreb parerea.

Bugetul meu ar fi aproximativ 200 de lei, din mai multe motive:
    - Experienta mea in tenis de masa provine din copilarie, cand jucam cu palete dintr-un singur strat si fara burete, deci sa zicem ca stiu sa joc recreational si stiu sa dau efecte de baza, insa nu stiu sa atac sau sa anulez efecte date de oponent foarte eficient.
    - Am re-inceput sa joc recent, odata cu schimbarea locului de munca, unde sportul de recreere preferat este tenisul de masa, deci doresc sa am o paleta care ma ajuta intr-o astfel de situatie, nu neaparat intr-un mediu competitiv.
    - Nu doresc sa distrug o paleta extrem de scumpa

Ati putea sa-mi recomandati o paleta, pre-fabricata sau customizata in bugetul respectiv tinand cont si de natura necesitatilor?

Eu asa dupa mintea mea m-am gandit la Cornilleau Perform 500 sau Palio Expert 2 / Butterfly Zhang Jike Platin (fiind f. recoamndate in afara).

Pana la urma cam orice ar fi un upgrade, fiindca acum joc cu o paleta Joola Python care a trecut demult de prima tinerete...

Multumesc anticipat!

maestru
    Data înscrierii
    20.01.2009
    Locație
    Bucuresti, Romania
    Vârstă
    29
    Postări
    1.168
    Timp total online
    30 z 22 h 19 m
    Timp online pe zi
    18 m
    Reputație
    1093
    Citat Postat în original de jokerman170 Vezi post
    Salutare,

Ma documentez de vreo 2 zile, incercand sa aleg o paleta adecvata pentru mine, insa cu cat citesc mai mult cu atat mai mult intru in ceata.
    Initial ma gandeam la o paleta pre-fabircata, dar vazand ca accentul se pune foarte mult pe palete custom am decis sa va intreb parerea.

Bugetul meu ar fi aproximativ 200 de lei, din mai multe motive:
    - Experienta mea in tenis de masa provine din copilarie, cand jucam cu palete dintr-un singur strat si fara burete, deci sa zicem ca stiu sa joc recreational si stiu sa dau efecte de baza, insa nu stiu sa atac sau sa anulez efecte date de oponent foarte eficient.
    - Am re-inceput sa joc recent, odata cu schimbarea locului de munca, unde sportul de recreere preferat este tenisul de masa, deci doresc sa am o paleta care ma ajuta intr-o astfel de situatie, nu neaparat intr-un mediu competitiv.
    - Nu doresc sa distrug o paleta extrem de scumpa

Ati putea sa-mi recomandati o paleta, pre-fabricata sau customizata in bugetul respectiv tinand cont si de natura necesitatilor?

Eu asa dupa mintea mea m-am gandit la Cornilleau Perform 500 sau Palio Expert 2 / Butterfly Zhang Jike Platin (fiind f. recoamndate in afara).

Pana la urma cam orice ar fi un upgrade, fiindca acum joc cu o paleta Joola Python care a trecut demult de prima tinerete...

Multumesc anticipat!
    Salutare,

Din tot ce mi-ai mentionat tu toate sunt palete preasamblate, adica hobby.
    Recomandarea mea ar fi sa mergi pe un lemn allround si cu o pereche de fete mai de inceput grosime 1.7mm, maxim 2.0mm, iar dupa 6luni de joc schimbi fetele cu unele mai bune si pastrezi lemnul.

Recomandare mea pentru bugetul tau ar fi urmatoarea :
    andro CS 5 ALL+ + andro UPGRADE 1.7mm

Toate bune,

4. Îmi place remy le-a plăcut acest mesaj
    boboc
    Data înscrierii
    28.06.2017
    Locație
    Cluj-Napoca
    Vârstă
    28
    Postări
    2
    Timp total online
    43 m
    Timp online pe zi
    N/A
    Reputație
    0
    Multumesc pentru sfat!

Dupa consultarea si a altor surse, am decis sa-mi comand de la tabletennis11 urmatoarele:

Lemn: Yasaka Sweden Classic
    Fata FH: 729 Super FX Blue Sponge 2.0
    Fata BH: 729 Super FX 2.0

Am decis ruta asta fiind-ca am vrut sa invat direct cu stilul chienzesc (lemn moale + fete tari)
    Sunt curios cum merge, daca nu, raman cu un lemn decent (din spusele unora) si voi trece pe alte fete

maestru
    Data înscrierii
    20.01.2009
    Locație
    Bucuresti, Romania
    Vârstă
    29
    Postări
    1.168
    Timp total online
    30 z 22 h 19 m
    Timp online pe zi
    18 m
    Reputație
    1093
    Citat Postat în original de jokerman170 Vezi post
    Multumesc pentru sfat!

Dupa consultarea si a altor surse, am decis sa-mi comand de la tabletennis11 urmatoarele:

Lemn: Yasaka Sweden Classic
    Fata FH: 729 Super FX Blue Sponge 2.0
    Fata BH: 729 Super FX 2.0

Am decis ruta asta fiind-ca am vrut sa invat direct cu stilul chienzesc (lemn moale + fete tari)
    Sunt curios cum merge, daca nu, raman cu un lemn decent (din spusele unora) si voi trece pe alte fete
    E ok si combinatia asta, nu cunosc fetele (fiind chinezesti este posibil sa fie un pic dure), dar pot spune ca aveti un lemn bun.

Spor la antrenamente !

7. Îmi place remy le-a plăcut acest mesaj
    boboc
    Data înscrierii
    09.07.2017
    Locație
    Chișinău
    Vârstă
    29
    Postări
    1
    Timp total online
    8 h 5 m
    Timp online pe zi
    6 m
    Reputație
    0
    Bună ziua,
    Am 3 lemne și 3 perechi de fete cum aș putea să le conbin.
    Lemne
    tibhar stratus samsonov carbon,
    tibhar iv l balsa
    stiga wood nct defensive
    Fete
    Două tibhar el-p 2mm
    Doua joola rhyzm p max
    Doua stiga airoc astro s max
    Sunt începător jocul e mixt 60% atac 40 defensiva
    Joc mai mult apropiat de masă
    Mulțumesc

maestru
    Data înscrierii
    20.01.2009
    Locație
    Bucuresti, Romania
    Vârstă
    29
    Postări
    1.168
    Timp total online
    30 z 22 h 19 m
    Timp online pe zi
    18 m
    Reputație
    1093
    Citat Postat în original de Leos Vezi post
    Bună ziua,
    Am 3 lemne și 3 perechi de fete cum aș putea să le conbin.
    Lemne
    tibhar stratus samsonov carbon,
    tibhar iv l balsa
    stiga wood nct defensive
    Fete
    Două tibhar el-p 2mm
    Doua joola rhyzm p max
    Doua stiga airoc astro s max
    Sunt începător jocul e mixt 60% atac 40 defensiva
    Joc mai mult apropiat de masă
    Mulțumesc
    Salutare,

Nu stiu mai nimic despre lemnele Tibhar si fata Tibhar EL-P. As putea sa citesc pe net, dar nu e concludent.
    O luam prin eliminare:

Lemnul Tibhar Stratus Carbon probabil este un lemn rapid si sincer nu ti l-as recomanda. Stiga Defensive Wood NCT este un lemn de aparare, prea incet si nu are forta mai deloc orice ai pune pe el.
    La fete cunosc fetele Stiga Airoc Astro S si Joola Rhyzm P, care amandoua sunt destul de rapide, cea din urma are ceva mai mult control, deci as merge pe ele. EL-P nu le cunosc, deci nu pot sa ma pronunt.
    1. Mergi pe lemnul Tibhar balsa (nu stiu ce este, dar ma gandesc ca e cam OFF) cu fetele tibhar EL-P ca sunt de grosime 2.0 aici e cam la ghici, daca sunt moi fetele sunt bune, daca sunt rigide nu prea e bine.
    2. Tot lemnul Tibhar balsa si pui Stiga Airoc Astro S max, chiar daca sunt max, sunt suficient de moi cat sa ai si control, Rhyzm P sunt mai rigide.

Spor !

10. Îmi place remy le-a plăcut acest mesaj
    boboc
    Data înscrierii
    19.07.2017
    Locație
    Constanta
    Postări
    1
    Timp total online
    48 m
    Timp online pe zi
    N/A
    Reputație
    0
    Bună ziua,
    aş dori să mi achiziționez o paletă custom formată din Lemn stiga infinity vps diamond touch, cu Yasaka mark V pe bh, iar pe forehand un andro rasant grip,
    joc ofensiv, aproape de masă
    ce părere aveți? mulțumesc anticipat

maestru
    Data înscrierii
    20.01.2009
    Locație
    Bucuresti, Romania
    Vârstă
    29
    Postări
    1.168
    Timp total online
    30 z 22 h 19 m
    Timp online pe zi
    18 m
    Reputație
    1093
    Citat Postat în original de dani525 Vezi post
    Bună ziua,
    aş dori să mi achiziționez o paletă custom formată din Lemn stiga infinity vps diamond touch, cu Yasaka mark V pe bh, iar pe forehand un andro rasant grip,
    joc ofensiv, aproape de masă
    ce părere aveți? mulțumesc anticipat
    Salutare,

Lemnul STIGA Infinity VPS este un lemn foarte bun. Viteza si controlul au un raport foarte bun, fiind printre cele mai apreciate lemne ale brand-ului STIGA.
    Yasaka Mark V este o fata de generatie veche, folosita indeosebi cu solutiile vechi care afectau buretele fetelor si le faceau sa sara mai tare; andro Rasant Grip este o fata de generatie mai noua, dar la fel, este conceputa pentru mingiile de celuloid.
    Ca lemn iti mai recomand andro TEMPER TECH ALL+ (poti citi review-uri despre el), unul din cele mai apreciate lemne din segmentul allround+.

Recomandarea mea ar fi urmatoarea :

1.) Mai multa viteza, dar si control
    LEMN : STIGA Infinity (maner concav; FL)
    FATA FH : andro RASANTER V42 2.0mm
    FATA BH : andro RASANTER V42 2.0mm

2.) Mai mult control, dar si viteza;
    LEMN : andro TEMPER TECH ALL+ (maner concav; FL)
    FATA FH : andro RASANTER R42 2.0mm
    FATA BH : andro RASANTER R37 2.0mm

Marea diferenta dintre produsele pe care mi le-ai enumerat tu si produsele pe care ti le-am recomandat eu este de generatie, acelea fiind destul de vechi. Mark V cel putin am jucat cu ele acum aproape 15 ani si sunt la fel neschimbate, in timp ce andro RASANT GRIP (cat si toata gama RASANT) a incetat in a mai fi fabricate de curand.
    Nu sunt subiectiv, dar gama andro RASANTER, d.p.m.d.v. este gama cu cel mai echilibrat raport control/efect/viteza din tot ce am testat pana acum.
    Din aproape tot ce am scris aici, cel mai important aspect este nivelul la care te afli, daca ai deja un automatism in miscari (daca joci de cativa ani) iti recomand sa mergi pe prima varianta, daca esti la inceput de drum iti recomand a doua varianta (iti permite mai usor sa progresezi, ambele variante sunt palete custom premium)

Spor la antrenamente !

13. Îmi place remy le-a plăcut acest mesaj
    boboc
    Data înscrierii
    20.03.2017
    Locație
    Cta
    Vârstă
    33
    Postări
    2
    Timp total online
    11 h 38 m
    Timp online pe zi
    3 m
    Reputație
    0
    Salut , vreau sa cumpar o paleta de max 400 lei si m-am gandit la lemn Yasaka Sweden Classic si faţa Butterfly Tackiness Drive pe bh si ceva mai de viteza pe fh. Stilu meu de joc este unul mixt ,imi place sa joc mult cu backhand si backspin,si trag cu forehand ,nu prea departe de masa (1 metru ). Ce parere ai se potriveste paleta pe jocul meu?

boboc
    Data înscrierii
    14.08.2017
    Locație
    Bucuresti
    Vârstă
    20
    Postări
    3
    Timp total online
    55 m
    Timp online pe zi
    1 m
    Reputație
    1
    Salutare. As vrea sa stiu și eu pe care dintre aceste 2 fete sa le aleg. Este vorba de Haifu Shark ll și Kokutaku Blutenkirsche 868.
    Mulțumesc!
    Ultima modificare făcută de ALexandru_Mihai; 15.08.2017 la 22:35.

maestru
    Data înscrierii
    20.01.2009
    Locație
    Bucuresti, Romania
    Vârstă
    29
    Postări
    1.168
    Timp total online
    30 z 22 h 19 m
    Timp online pe zi
    18 m
    Reputație
    1093
    Citat Postat în original de Geoorgebaha Vezi post
    Salut , vreau sa cumpar o paleta de max 400 lei si m-am gandit la lemn Yasaka Sweden Classic si faţa Butterfly Tackiness Drive pe bh si ceva mai de viteza pe fh. Stilu meu de joc este unul mixt ,imi place sa joc mult cu backhand si backspin,si trag cu forehand ,nu prea departe de masa (1 metru ). Ce parere ai se potriveste paleta pe jocul meu?
    Salutare,

Combinatia cu lemnul Yasaka si fata BTY este ok pentru BH, deoarece iti permite sa faci un joc defensiv.
    Pentru FH iti recomand o fata tensor de generatie noua, doar ca aceasta depaseste bugetul tau.

Dealtfel iti pot recomanda urmatorul setup :

Lemn andro CSV ALL+ maner drept -> link
    iar ca fete poti merge pe BH cu un andro Shifter Powersponge pe BH grosime 1.9mm link (o fata moale care fiind pe lemnul CSV ALL+ te ajuta atat la taiat din spate cat si la blocurile si dirijatul de langa masa), iar pe FH poti pune un andro RASANT Powergrip 2.1mm link (o fata mai rigida care agata foarte mult si iti permite sa faci atacuri drepte cat si sa dai topspin), doar ca iti depaseste un pic bugetul.

17. Îmi place remy le-a plăcut acest mesaj
    maestru
    Data înscrierii
    20.01.2009
    Locație
    Bucuresti, Romania
    Vârstă
    29
    Postări
    1.168
    Timp total online
    30 z 22 h 19 m
    Timp online pe zi
    18 m
    Reputație
    1093
    Citat Postat în original de ALexandru_Mihai Vezi post
    Salutare. As vrea sa stiu și eu pe care dintre aceste 2 fete sa le aleg. Este vorba de Haifu Shark ll și Kokutaku Blutenkirsche 868.
    Mulțumesc!
    Salutare !

Cred ca pe prima varianta, a doua este o fata destul de dura.
    Dealtfel iti mai pot recomanda o fata din gama Rasanter, in functie de stiul de joc pe care il practici.

Toate bune !

19. Îmi place remy le-a plăcut acest mesaj
    junior

Data înscrierii
    22.01.2014
    Locație
    Botosani
    Vârstă
    42
    Postări
    123
    Timp total online
    3 z 6 h 12 m
    Timp online pe zi
    3 m
    Reputație
    145
    buna ziua,
    ma intereseaza o parere avizata despre yasaka valmo, intentionez sa o pun pe zhang jike t5000 pentru FH. Pe BH am yasaka rakza 9. Jocul meu este preponderent de aparare de la distanta medie, cand ma lasa adversarul atac si eu cu spin.

va multumesc.

maestru
    Data înscrierii
    20.01.2009
    Locație
    Bucuresti, Romania
    Vârstă
    29
    Postări
    1.168
    Timp total online
    30 z 22 h 19 m
    Timp online pe zi
    18 m
    Reputație
    1093
    Citat Postat în original de Marfius Vezi post
    buna ziua,
    ma intereseaza o parere avizata despre yasaka valmo, intentionez sa o pun pe zhang jike t5000 pentru FH. Pe BH am yasaka rakza 9. Jocul meu este preponderent de aparare de la distanta medie, cand ma lasa adversarul atac si eu cu spin.

va multumesc.
    Salut,

Atat lemnul cat si fata pe care o ai Yasaka Rakza 9 cu certitudine nu sunt de aparare si in jocul pe care mi l-ai descris 100% nu te ajuta deloc.
    Nu stiu nimic despre Yasaka Valmo si nici despre BTY ZJ T500, in schimb iti pot spune ca Yasaka Rakza 9 este o fata foarte buna. Am jucat cu ea aproape 1 an de zile si am fost multumit.
    O fata asemanatoare Yasaka Rakza 9, dar cu mai mult spin iti pot spune ca este andro Rasanter R47.
    D.p.m.d.v. Yasaka Rakza 9 este o fata de FH, dar daca te-ai obisnuit cu ea pe BH este ok, probabil ataci mai mult pe BH.

Sincer iti recomand un lemn maxim OFF-, andro Temper Tech OFF- ar fi un super lemn, iar fetele sa aiba o duritate medie (cu cat sunt mai rigide cu atat iti va arunca mai tare, iar tu nu vei putea face aparare) ca andro Rasanter R42, chiar si R37.

Un setup pentru stilul tau de joc pe care as putea sa ti-l recomand ar fi :

Lemn : andro Temper Tech OFF-
    Fata FH : andro Rasanter R47 ultramax
    Fata BH : andro Rasanter R37 2.0

Toate cele bune,

22. Îmi place remy le-a plăcut acest mesaj

Subiecte similare

1. andro Romania ( www.pingpongshop.ro )
    De Durdun Gheorghe în forumul Anunțuri Vânzare-Cumpărare
    Răspunsuri: 33
    Ultimul post: 19.09.2017, 07:31
  2. Dezbateri - cum sa raspundem celor care cer ajutor -mutat
    De codrinpantea în forumul Fight Club
    Răspunsuri: 14
    Ultimul post: 04.12.2012, 13:36
  3. Bun setup?
    De haotique în forumul Echipament
    Răspunsuri: 3
    Ultimul post: 16.09.2012, 21:30

Permisiuni postare