Anunț

Adună
Nici un anunț încă.

Întreabă-l pe Durdun (www.pingpongshop.ro)

Adună
Acesta este un topic important.
X
X
Adună
Currently Active Users Viewing This Thread: 0 (0 members and 0 guests)
 
  • Filtrează
  • Ora
  • Arată
Curăță tot
postări noi

  • multumesc.
    Viscaria
    FH - tenergy 05
    BH - tenergy 05 fx

    Comentariu


    • Postat în original de Red1978 Vezi post
      salut George,

      nu cunosc croiul tricourilor andro, asa ca nu stiu ce marime mi s-ar potrivi. exista informatii pe site si nu le-am gasit eu sau se poate proba in prealabil?

      mersi frumos.
      Eu la 1.76 m inaltime si 80 kg, marimea M de la Andro, se potriveste foarte bine. Asta ca un punct de referinta, daca va ajuta.

      Comentariu


      • Ieri bunul meu prieten George Mirea a facut acest scurt video pentru a putea vedea si altii calitatea fetelor andro in special seria RASANTER.
        Prima fata pe care a supus-o la test a fost R42, fata cu care joc atat eu, in grosime ultramax pe ambele parti cat si el ultramax pe FH si 2.0mm pe BH.

        Scurta biografie George MIREA

        Test viteza si control andro RASANTER R42 protagonisti MIREA George si DURDUN George



        www.pingpongshop.ro | Magazin online & offline
        www.pingpongacademy.ro| Sala dedicata tenis de masa
        https://facebook.com/clubsportivpingpongacademy
        Distribuitor official | Andro - Der Materialspezialist - DHS - Barna Original
        https://facebook.com/clubsportivpingpongacademy

        Comentariu


        • f frumos clipul, George!
          multumesc.

          PS: evident, glumesc... George, ai "omis" sa subliniezi un alt aspect, poate si mai important, dincolo de calitatea fetelor Andro > protagonistii clipului au mana foarte buna

          PPS: stiu foarte bine ca cine stie sa invarta mingea, o face (exagerez intentionat in exprimare) si cu un carton de fata, daramite cu o fata de calitate!

          ca fapt divers, am dat de curiozitate cu R42 pe un viscaria. nu cred ca a fost cel mai inspirat lemn ptr mine, astfel incat fata mi s-a parut "taricica", desi stiu ca e medie ca duritate...
          Viscaria
          FH - tenergy 05
          BH - tenergy 05 fx

          Comentariu


          • Salutare George,

            Am un stil foarte ofensiv, pe forehand, atac mingea atat de langa masa cat si de la departare. Folosesc mult spin.
            Pe backhand reusesc backspin pe jumatate cat si blocuri ok blocuri.

            Lemn: Butterfly Timo Ball ZLF OFF
            FH: Tenergy 64 2.1
            BH: Joola Samba 19 2.0
            Lemnul mi se pare prea rigid, sare mingea prea repede din paleta.
            Prefer viteza moderata spre rapid si cat mai mult spin.

            Daca binevoiesti sa-mi dai cateva sfaturi ce as putea sa imbunatatesc. Am de gand sa vand lemnul si sa incerc altceva. Plus de asta voiam sa-mi iau rakza 7 soft si sa le probez.

            Multam fain.

            Comentariu


            • Hi,
              Joc de 5 ani de 1-2 ori pe spatamana, de doi ani joc cu urmatoarea configurare: lemn Gergely tamca 500 cu fete butterfly tenergy 05 fx, vreau altceva, am reusit sa am un simt si un control super cu aceasta configuratie. Ma tenteaza bluestorm z2, vreau mai mult spin sa nu scada viteza si sa raman cu un control macar cat am cu configuratia actuala. Ce imi recomanzi sa incerc? Lipite pe baza de apa. Multumesc
              butterfly gergely tamca 5000
              xiom sigma pro II
              xiom sigma pro II

              Comentariu


              • Red1978 f frumos clipul, George! multumesc.
                Salutare Red1978,
                Multumim pentru aprecieri !


                PS: evident, glumesc... George, ai "omis" sa subliniezi un alt aspect, poate si mai important, dincolo de calitatea fetelor Andro > protagonistii clipului au mana foarte buna
                R : Intradevar, avem undeva la peste 20 ani de tenis de masă la nivel profi, oricine cu acesti ani in spate nu are cum sa nu joace cel putin la nivelul nostru.
                PPS: stiu foarte bine ca cine stie sa invarta mingea, o face (exagerez intentionat in exprimare) si cu un carton de fata, daramite cu o fata de calitate!
                R : Aici tin sa te contrazic, atat noi, cat si orice alt jucator nu poate fi la un nivel maxim al lui cu orice paleta, e foarte important ca ce folosim sa fie ce ne trebuie cu adevarat!
                ca fapt divers, am dat de curiozitate cu R42 pe un viscaria. nu cred ca a fost cel mai inspirat lemn ptr mine, astfel incat fata mi s-a parut "taricica", desi stiu ca e medie ca duritate...
                andro RASANTER R42 :
                - o fata cu o duritate a buretelui mediu-moale, faptul ca este in grosime de 2.3mm (ultramax) ajuta atat la putere cat si la control.
                - Multe lemne au carbonul imediat dupa primul strat de furnir, iar atunci e normal ca mingea sa plece foarte repede din lemn, dand fetei un plus de rigiditate (asta ai simtit tu); pusa pe un lemn all-wood sau cu un carbon situat mai la interior andro Ligna OFF) situatia se schimba 360 grade


                Daca ne intalnim pe la Top Tenis da-mi un semn si iti dau sa testezi paleta mea
                Toate bune,


                __________________________________________________ __________________________________________________ _____

                Salutare George,
                Salutare Silviu,

                Am un stil foarte ofensiv, pe forehand, atac mingea atat de langa masa cat si de la departare. Folosesc mult spin.
                Pe backhand reusesc backspin pe jumatate cat si blocuri ok blocuri.
                Lemn: Butterfly Timo Ball ZLF OFF
                FH: Tenergy 64 2.1
                BH: Joola Samba 19 2.0
                Lemnul mi se pare prea rigid, sare mingea prea repede din paleta.
                R : Avem 2 variante, putem merge pe un lemn tot cu compozit, dar mai mult control andro Ligna OFF daca vrei sa ramai in feelingul acesta, sau putem merge pe un lemn fara carbon gen andro SUPER CORE CELL OFF
                Prefer viteza moderata spre rapid si cat mai mult spin.
                R : Ca si fete iti recomand andro RASANTER R37 ultramax atat pe FH cat si pe BH, consider ca e ce ai nevoie pentru stilul de joc exprimat mai sus, viteza suficienta pe oricare din lemnele de mai sus, control cu gramada, dar si foarte mult efect.
                Daca binevoiesti sa-mi dai cateva sfaturi ce as putea sa imbunatatesc. Am de gand sa vand lemnul si sa incerc altceva. Plus de asta voiam sa-mi iau rakza 7 soft si sa le probez.
                R : Oricand cu drag !
                Multam fain.
                R : Toate bune,

                __________________________________________________ __________________________________________________ _______________

                - - - Actualizat - - -

                benozaurul : Hi,
                Salut Benozaurul,

                Joc de 5 ani de 1-2 ori pe spatamana, de doi ani joc cu urmatoarea configurare: lemn Gergely tamca 500 cu fete butterfly tenergy 05 fx, vreau altceva, am reusit sa am un simt si un control super cu aceasta configuratie. Ma tenteaza bluestorm z2, vreau mai mult spin sa nu scada viteza si sa raman cu un control macar cat am cu configuratia actuala. Ce imi recomanzi sa incerc? Lipite pe baza de apa. Multumesc
                Da, ai o paleta destul de rapida, foarte buna dealtfel daca o poti stapanii.
                Iti recomand andro RASANTER R42, fete de generatie noua, concepute special pentru mingea de plastic (efect balamuc ), grosime ultramax (2.3mm) pe FH si 2.0 pe BH sau poti merge cu ambele ultramax.

                De ceva ani buni se lipeste doar pe baza de apa asa ca nu iti fa griji
                Toate bune,
                Ultima editare de Durdun Gheorghe; 20.feb.2018, 22:32.

                www.pingpongshop.ro | Magazin online & offline
                www.pingpongacademy.ro| Sala dedicata tenis de masa
                https://facebook.com/clubsportivpingpongacademy
                Distribuitor official | Andro - Der Materialspezialist - DHS - Barna Original
                https://facebook.com/clubsportivpingpongacademy

                Comentariu


                • Salut George
                  De multi ani practic acest frumos sport, la nivel hobby. Acum vre-o 7 ani am descoperit circuitul Amatur, unde impreuna cu un grup de prieteni si ,,impatimiti,, ai tenisului de masa am plecat la lupta cea mare. Incet, am descoperit cu ce se mananca (uneori cu iarba!), si am tot schimbat, lemne si fete (de obicei second) pentru a cauta o sulutie. Este drept, chiar daca dispunem de o sala si mese super (Donic Persson si Butterfly Octet) nu am suficient timp sa joc mai mult de odata pe saptamana. dar sa trec la subiect. Am achizitionat acum 1 an(second hand) un lemn Donic Appelgren Dotec Control ,,imbracat,, cupe FH cu yasaka Mark V HPS si pe BH cu Mark V XS. Evident am vrut control mai mult, pentru ca am o varsta si chiar daca inca fac mult sport, incerc sa stopez efuziunile de viteza si joc ofensiv (ma mai ia valul!). Cu toate astea, am ramas la statutul de incepatori spre avansati in competitiile din Amatur, unde mi-am facut si foarte multi prieteni in aceasta comunitate minunata, iar de 5 ani organizez in localitate si un simpatic turneu B. Dar sa revin la ce ma intereseaza: ,,Obiectul,, nu ma mai ajuta prea mult de cand cu noile mingii de plastic (am achizitionat 60 mingi Donic 40+ care se sparg in draci!), adica in afara de control, nu mai am nici spin, nici viteza! Poate fetele sunt prea batute, nu stiu ce sa zic. As vrea sa achizitionez ceva nou, si de calitate, nu de altceva, dar sa pot tine cat de cat piept celor care de vin din urma (si ma bucur extrem cde mult ca vin tineri), asa ca vreau un sfat de la un adevarat profesionist! Multumesc anticipat, si felicitari pentru ceea ce faci! Cu stima si spor, Gabriel Neacsu

                  Comentariu


                  • multumesc, George!
                    amabil si de buna-credinta te-am cunoscut acum cativa ani la viva (cand venisem, la sfatul cuiva, sa-mi cumpar o racheta, dar m-ai sfatuit sa investesc in antrenamente si abia apoi sa investesc intr-un alt set-up), la fel de amabil si bine intentionat esti si acum cand iti promovezi propria afacere.
                    apreciez aceasta calitate umana!
                    PS: eu imi fac veacul prin grand arena (unde te-am vazut de 2-3 ori cu acelasi George), dar daca ne intersectam la top tenis, vorbim.
                    vanzare cat mai buna iti doresc!
                    Viscaria
                    FH - tenergy 05
                    BH - tenergy 05 fx

                    Comentariu


                    • Cum vi se pare noua abordare de raspunsuri postul #1107 comparativ cu postul #1097 ?

                      @ RED DOG - Am sa va raspund in cursul zilei de astazi, cel mai probabil pe seara.
                      @ Red1978 - Cand mai ma vezi prind Grand da-mi un semn, am paleta mereu cu mine


                      In perioada 22.02.2018 - 25.02.2018 voi participa alaturi de echipa T.T.T. București la Campionatul National Echipe Divizia B retur, concurs ce se desfasoara la Buzău in Sala Sporturilor "Romeo Iamandi"; Asadar este posibil ca unele comenzi/mesaje/telefoane sa aiba mici intarzieri. Totul se regleaza incepand cu luni 26.02.2018, iar comenzile din aceasta perioada vor beneficia de 5% EXTRA DISCOUNT!

                      www.pingpongshop.ro

                      www.pingpongshop.ro | Magazin online & offline
                      www.pingpongacademy.ro| Sala dedicata tenis de masa
                      https://facebook.com/clubsportivpingpongacademy
                      Distribuitor official | Andro - Der Materialspezialist - DHS - Barna Original
                      https://facebook.com/clubsportivpingpongacademy

                      Comentariu


                      • Postat în original de Durdun Gheorghe Vezi post
                        Cum vi se pare noua abordare de raspunsuri postul #1107 comparativ cu postul #1097 ?

                        @ RED DOG - Am sa va raspund in cursul zilei de astazi, cel mai probabil pe seara.
                        @ Red1978 - Cand mai ma vezi prind Grand da-mi un semn, am paleta mereu cu mine


                        In perioada 22.02.2018 - 25.02.2018 voi participa alaturi de echipa T.T.T. București la Campionatul National Echipe Divizia B retur, concurs ce se desfasoara la Buzău in Sala Sporturilor "Romeo Iamandi"; Asadar este posibil ca unele comenzi/mesaje/telefoane sa aiba mici intarzieri. Totul se regleaza incepand cu luni 26.02.2018, iar comenzile din aceasta perioada vor beneficia de 5% EXTRA DISCOUNT!

                        www.pingpongshop.ro
                        Este ok George. multumesc pentru rapiditatea raspunsului la postare. Banuiesc ca ai inteles perfect ce vreau, chiar daca in timpul redactarii am ,,adaugat,, ici-colo cate o litera! De obicei verific, dupa ce redactez, atat ortografic cat si gramatical. Spor!

                        Comentariu


                        • Hi,

                          Poti sa imi spui de unde pot cumpara fetele recomandade de tine Rasanter R42 Andro?


                          Multumesc
                          Ultima editare de benozaurul; 23.feb.2018, 19:25.
                          butterfly gergely tamca 5000
                          xiom sigma pro II
                          xiom sigma pro II

                          Comentariu


                          • Postat în original de RED DOG Vezi post
                            Salut George
                            De multi ani practic acest frumos sport, la nivel hobby. Acum vre-o 7 ani am descoperit circuitul Amatur, unde impreuna cu un grup de prieteni si ,,impatimiti,, ai tenisului de masa am plecat la lupta cea mare. Incet, am descoperit cu ce se mananca (uneori cu iarba!), si am tot schimbat, lemne si fete (de obicei second) pentru a cauta o sulutie. Este drept, chiar daca dispunem de o sala si mese super (Donic Persson si Butterfly Octet) nu am suficient timp sa joc mai mult de odata pe saptamana. dar sa trec la subiect. Am achizitionat acum 1 an(second hand) un lemn Donic Appelgren Dotec Control ,,imbracat,, cupe FH cu yasaka Mark V HPS si pe BH cu Mark V XS. Evident am vrut control mai mult, pentru ca am o varsta si chiar daca inca fac mult sport, incerc sa stopez efuziunile de viteza si joc ofensiv (ma mai ia valul!). Cu toate astea, am ramas la statutul de incepatori spre avansati in competitiile din Amatur, unde mi-am facut si foarte multi prieteni in aceasta comunitate minunata, iar de 5 ani organizez in localitate si un simpatic turneu B. Dar sa revin la ce ma intereseaza: ,,Obiectul,, nu ma mai ajuta prea mult de cand cu noile mingii de plastic (am achizitionat 60 mingi Donic 40+ care se sparg in draci!), adica in afara de control, nu mai am nici spin, nici viteza! Poate fetele sunt prea batute, nu stiu ce sa zic. As vrea sa achizitionez ceva nou, si de calitate, nu de altceva, dar sa pot tine cat de cat piept celor care de vin din urma (si ma bucur extrem cde mult ca vin tineri), asa ca vreau un sfat de la un adevarat profesionist! Multumesc anticipat, si felicitari pentru ceea ce faci! Cu stima si spor, Gabriel Neacsu
                            Salutare RED DOG,

                            In primul rand iti multumesc pentru asteptare, zilele acestea am un timp destul de limitat si imi este greu sa fiu on-time
                            Paleta pe care o ai este una ok pentru o prima paleta raportata control-viteza, lemnul are control bun, iar manerul Dotec iti ofera o priza fixa cu care poti progresa mai corect (daca te indruma cineva la antrenamente), dar in acelasi timp te poate trage in jos neputand sa schimbi usor priza in mana e destul de greu cu un maner FL (concav), cu un Dotec e spre imposibil iar multi dintre jucatori o schimba, multi fara sa isi dea seama

                            Daca te-ai obisnuit cu lemnul poti schimba doar fetele deoarece ai fete de generatie destul de veche sa nu zic foarte veche, au fost concepute pentru solutia denumita "speed-glue" o solutie pe baza de toluen daca nu gresesc substanta toxica ce influenta buretele, inmoinandu-le si dandu-le o saritura mai buna.
                            Acum cu fetele noi, ele vin deja tensionate si teoretic nu mai este nevoie sa aplicam pe burete solutii ce inmoaie buretele , cu toate ca sunt jucatori care inca prefera sa inmoaie buretele folosind "booster" sau ulei de parafina, problema este ca aceste solutii afecteaza buretele cat si cauciucul facand-ule mai putin rezistente in timp.

                            Ca si recomandare ar fi andro RASANTER, fete concepute special pentru mingea de plastic cu un efect net superior fata de orice alta fata de generatie veche, in functie de stilul de joc putem gandi mai mult combinatii, dar sa mergem la siguranta ar fi sa punem andro RASANTER R37 grosime ultramax pe FH si 2.0 pe BH sa ai si putere in lovituri iar daca vrei sa schimbi si lemnul ti-as recomanda un andro TEMPER TECH ALL+, cel mai bun de pe piata (toate brand-urile) in segmentul ALL+.

                            Toate bune si sper ca ti-am fost de ajutor,
                            Ultima editare de Durdun Gheorghe; 23.feb.2018, 21:02.

                            www.pingpongshop.ro | Magazin online & offline
                            www.pingpongacademy.ro| Sala dedicata tenis de masa
                            https://facebook.com/clubsportivpingpongacademy
                            Distribuitor official | Andro - Der Materialspezialist - DHS - Barna Original
                            https://facebook.com/clubsportivpingpongacademy

                            Comentariu


                            • Va salut
                              Joc de doi ani tenis.Imi place enorm sa atac.Trag destul de binisor forehand,la Backhand stau ceva mai slab dar ma antrenez.Joc defensiv maxim 30 secunde si devin ofensiv chiar daca nu e momentul oportun.Topspin este lovitura preferata.Am lemn Xiom Solo si fete Nitaku Renanos Hold pe ambele parti.Deocamdata sunt multumit,fetele au efect formidabil.Asi putea imbunatati ceva?Multumesc pentru raspuns

                              Comentariu


                              • Postat în original de mariandan Vezi post
                                Va salut
                                Joc de doi ani tenis.Imi place enorm sa atac.Trag destul de binisor forehand,la Backhand stau ceva mai slab dar ma antrenez.Joc defensiv maxim 30 secunde si devin ofensiv chiar daca nu e momentul oportun.Topspin este lovitura preferata.Am lemn Xiom Solo si fete Nitaku Renanos Hold pe ambele parti.Deocamdata sunt multumit,fetele au efect formidabil.Asi putea imbunatati ceva?Multumesc pentru raspuns
                                Salutare,

                                In primul rand nu am nici cel mai mic habar despre paleta pe care o ai acum, in alta ordine de idei nu stiu ce doresti/simti in plus sau in minus la actuala paleta ca sa iti pot recomanda ceva..
                                ex : sare tare, sare incet etc.. exact ce simti la masa cu ea.. unde gresesti mai mult..
                                A doua problema ar fi ca nu inteleg treaba cu jocul devensiv maxim 30 secunde..

                                Astept o completare a mesajului

                                Toate bune,

                                www.pingpongshop.ro | Magazin online & offline
                                www.pingpongacademy.ro| Sala dedicata tenis de masa
                                https://facebook.com/clubsportivpingpongacademy
                                Distribuitor official | Andro - Der Materialspezialist - DHS - Barna Original
                                https://facebook.com/clubsportivpingpongacademy

                                Comentariu


                                • Postat în original de Durdun Gheorghe Vezi post
                                  Salutare RED DOG,

                                  In primul rand iti multumesc pentru asteptare, zilele acestea am un timp destul de limitat si imi este greu sa fiu on-time
                                  Paleta pe care o ai este una ok pentru o prima paleta raportata control-viteza, lemnul are control bun, iar manerul Dotec iti ofera o priza fixa cu care poti progresa mai corect (daca te indruma cineva la antrenamente), dar in acelasi timp te poate trage in jos neputand sa schimbi usor priza in mana e destul de greu cu un maner FL (concav), cu un Dotec e spre imposibil iar multi dintre jucatori o schimba, multi fara sa isi dea seama

                                  Daca te-ai obisnuit cu lemnul poti schimba doar fetele deoarece ai fete de generatie destul de veche sa nu zic foarte veche, au fost concepute pentru solutia denumita "speed-glue" o solutie pe baza de toluen daca nu gresesc substanta toxica ce influenta buretele, inmoinandu-le si dandu-le o saritura mai buna.
                                  Acum cu fetele noi, ele vin deja tensionate si teoretic nu mai este nevoie sa aplicam pe burete solutii ce inmoaie buretele , cu toate ca sunt jucatori care inca prefera sa inmoaie buretele folosind "booster" sau ulei de parafina, problema este ca aceste solutii afecteaza buretele cat si cauciucul facand-ule mai putin rezistente in timp.

                                  Ca si recomandare ar fi andro RASANTER, fete concepute special pentru mingea de plastic cu un efect net superior fata de orice alta fata de generatie veche, in functie de stilul de joc putem gandi mai mult combinatii, dar sa mergem la siguranta ar fi sa punem andro RASANTER R37 grosime ultramax pe FH si 2.0 pe BH sa ai si putere in lovituri iar daca vrei sa schimbi si lemnul ti-as recomanda un andro TEMPER TECH ALL+, cel mai bun de pe piata (toate brand-urile) in segmentul ALL+.

                                  Toate bune si sper ca ti-am fost de ajutor,
                                  Salut George
                                  Multumesc mult pentru sfaturile si opiniile tale extrem corecte si mai ales profi! Despre lemn, nu ti-am spus chiar tot are manerul putin ...indreptat, asa ca nu ma deranjeaza foarte tare la priza. Ma gandesc sa-i mai dau o sansa! Cat despre fete, cred ca trebuie sa luam masuri, asa ca m-am hotarat sa fac achizitia celor doua fete RASANTER R37 recomandate de tine, chiar daca bugetul alocat tenisului de masa pe anul asta nu este prea generos! Astept detalii de la tine in ceea ce priveste modalitatea de achizitie (direct pe site sau cumcrezi ca este mai rapid si mai simplu) si transfer a celor doua fete (am lipici bun pe baza de apa). Inca o data multumesc de ajutor si spor in tot ceea ce faci!

                                  - - - Actualizat - - -

                                  Salut George. Am primit fetele inca de ieri dimineata (multumesc pentru micile bonusuri). Le-am si pus la treaba aseara la sala cu baietii mei, iar primele impresii sunt urmatoarele:
                                  1. Viteza si spinul sunt net superioare fata de ce aveam pana acum pe lemn.
                                  2. Topspin-ul pe FH intra foarte bine pe masa
                                  3. Pe BH am foarte bun control si pot lovi destul de tare si eficient
                                  4. la mingiile taiate si la capace trebuie sa mai lucrez cu noile fete pentru ca elasticitatea este mai mare si uneori mingea sare masa, dar este normal, doar dupa o seara de joc mana nu poate face trecerea atat de rapid!
                                  Oricum, rezultatul este unul peste asteptari, noua combinatie este una foarte ok . Mai am o intrebare: Cum se intretin fetele RASANTER (curatare, pastrare, lipire, etc)? Multumesc mult pentru ajutor, si continua ce faci, pentru ca faci bine! Spor!

                                  PS Apropo, mingia Andro, trei stele este super!!!

                                  - - - Actualizat - - -

                                  Salut George. Am primit fetele inca de ieri dimineata (multumesc pentru micile bonusuri). Le-am si pus la treaba aseara la sala cu baietii mei, iar primele impresii sunt urmatoarele:
                                  1. Viteza si spinul sunt net superioare fata de ce aveam pana acum pe lemn.
                                  2. Topspin-ul pe FH intra foarte bine pe masa
                                  3. Pe BH am foarte bun control si pot lovi destul de tare si eficient
                                  4. la mingiile taiate si la capace trebuie sa mai lucrez cu noile fete pentru ca elasticitatea este mai mare si uneori mingea sare masa, dar este normal, doar dupa o seara de joc mana nu poate face trecerea atat de rapid!
                                  Oricum, rezultatul este unul peste asteptari, noua combinatie este una foarte ok . Mai am o intrebare: Cum se intretin fetele RASANTER (curatare, pastrare, lipire, etc)? Multumesc mult pentru ajutor, si continua ce faci, pentru ca faci bine! Spor!

                                  PS Apropo, mingia Andro, trei stele este super!!!

                                  Comentariu


                                  • Ola
                                    Multumesc pt sfat in alegerea fetei pt BH-Rasanter 42
                                    E ceea ce cautam. Spor la vanzari
                                    Ola

                                    Comentariu


                                    • Postat în original de RED DOG Vezi post
                                      Salut George.
                                      Am primit fetele inca de ieri dimineata (multumesc pentru micile bonusuri). Le-am si pus la treaba aseara la sala cu baietii mei, iar primele impresii sunt urmatoarele:
                                      1. Viteza si spinul sunt net superioare fata de ce aveam pana acum pe lemn.
                                      2. Topspin-ul pe FH intra foarte bine pe masa
                                      3. Pe BH am foarte bun control si pot lovi destul de tare si eficient
                                      4. la mingiile taiate si la capace trebuie sa mai lucrez cu noile fete pentru ca elasticitatea este mai mare si uneori mingea sare masa, dar este normal, doar dupa o seara de joc mana nu poate face trecerea atat de rapid!
                                      Oricum, rezultatul este unul peste asteptari, noua combinatie este una foarte ok . Mai am o intrebare: Cum se intretin fetele RASANTER (curatare, pastrare, lipire, etc)? Multumesc mult pentru ajutor, si continua ce faci, pentru ca faci bine! Spor!

                                      PS Apropo, mingia Andro, trei stele este super!!!
                                      Salutare RED DOG,
                                      Eu stiam, dar ma bucur ca a-ti remarcat ca v-am dat ce aveati nevoie !
                                      Fetele se intretin cu solutia standard de curatare si degresare ex : andro FREE CLEAN , eventual niste folii de protectie (adezive sau neadezive) andro PROTECTION FOIL ar fi indicate, iar pentru lipit clasica solutie pe baza de apa, un tub de 30ml, 45ml sau chiar 100ml e ok sa il avem in geanta pentru eventualale dezlipiri involuntare, fie ele in masa la anumite lovituri sau chiar la suparare
                                      Mai putem adauga si niste banda de cant, ce protejeaza cat de cat lemnul, dar mai mult de atat, tine fetele prinse si se dezlipesc ceva mai greu la atingerile de care am pomenit.

                                      Toate bune si multumesc !

                                      Postat în original de timy15 Vezi post
                                      Ola
                                      Multumesc pt sfat in alegerea fetei pt BH-Rasanter 42
                                      E ceea ce cautam. Spor la vanzari
                                      Ola
                                      Salutare Timy15,
                                      Ma multumeste nespus sa vad ca sunteti multumiti de ce primiti de la mine, fie ele sfaturi, produse etc

                                      Oricand cu drag !

                                      www.pingpongshop.ro | Magazin online & offline
                                      www.pingpongacademy.ro| Sala dedicata tenis de masa
                                      https://facebook.com/clubsportivpingpongacademy
                                      Distribuitor official | Andro - Der Materialspezialist - DHS - Barna Original
                                      https://facebook.com/clubsportivpingpongacademy

                                      Comentariu



                                      • www.pingpongshop.ro | Magazin online & offline
                                        www.pingpongacademy.ro| Sala dedicata tenis de masa
                                        https://facebook.com/clubsportivpingpongacademy
                                        Distribuitor official | Andro - Der Materialspezialist - DHS - Barna Original
                                        https://facebook.com/clubsportivpingpongacademy

                                        Comentariu


                                        • salut George ......vreau sa te intreb si eu ce fete mi ar trebuii la lemnul stiga clipper 7 wood..... Mi am luat de pe forum 2 fete noi andro grip si andro power grip de 2.1 mm si l am pus pe el ......Sunt foarte dezamagit pt ca nu mi place deloc cum sare minge . Nu am deloc feelingul ca la vechea paleta

                                          Vechea paleta ....- fete Gewo xype Xt50 duritate ( super fete ,,,,,,foarte multumit de ele)
                                          - lemn Joola de la Dechatlon ( e ok lemnul ,,,,m - am inteles bine cu el)
                                          Am jucat cu un lemn stiga clipper si fete yasaka razka 7 al unu amic si mi a placut mult combinatia asta ,,,Am zis sa iau andro ca e super firma si sa le pun pe lemnul asta dar se pare ca nu am ales bine combinatia
                                          Jocul meu e de atac pe topsin si retopsin de la semidistanta sau chiar de langa masa atat cu driveul cat si cu reverul , cat si la capace ......Imi place sa sara mingea din paleta mai rapid si mult .....m am obisnuit cu fetele Gewo care sar asa

                                          Cand ai timp da mi si mie un raspuns te rog

                                          Comentariu


                                          • Postat în original de Stefan Dragos Vezi post
                                            salut George ......vreau sa te intreb si eu ce fete mi ar trebuii la lemnul stiga clipper 7 wood..... Mi am luat de pe forum 2 fete noi andro grip si andro power grip de 2.1 mm si l am pus pe el ......Sunt foarte dezamagit pt ca nu mi place deloc cum sare minge . Nu am deloc feelingul ca la vechea paleta

                                            Vechea paleta ....- fete Gewo xype Xt50 duritate ( super fete ,,,,,,foarte multumit de ele)
                                            - lemn Joola de la Dechatlon ( e ok lemnul ,,,,m - am inteles bine cu el)
                                            Am jucat cu un lemn stiga clipper si fete yasaka razka 7 al unu amic si mi a placut mult combinatia asta ,,,Am zis sa iau andro ca e super firma si sa le pun pe lemnul asta dar se pare ca nu am ales bine combinatia
                                            Jocul meu e de atac pe topsin si retopsin de la semidistanta sau chiar de langa masa atat cu driveul cat si cu reverul , cat si la capace ......Imi place sa sara mingea din paleta mai rapid si mult .....m am obisnuit cu fetele Gewo care sar asa

                                            Cand ai timp da mi si mie un raspuns te rog
                                            Salutare Dragos,

                                            Ne-am auzit la telefon

                                            Toate bune,

                                            www.pingpongshop.ro | Magazin online & offline
                                            www.pingpongacademy.ro| Sala dedicata tenis de masa
                                            https://facebook.com/clubsportivpingpongacademy
                                            Distribuitor official | Andro - Der Materialspezialist - DHS - Barna Original
                                            https://facebook.com/clubsportivpingpongacademy

                                            Comentariu


                                            • Buna ziua. Am vazut ca sunteti specialist in Andro si va deranjez cu o intrebare. Care este diferenta intre ANDRO TEMPER TECH ALL+ si ANDRO LIGNA ALL+ ? Eu am jucat cu TEMPER si a fost o senzatie incredibila. Controlul si feeling-ul acestui lemn sunt evidente. Ca sa ma intelegeti mai bine trebuie sa va spun ca pana acum am jucat numai cu lemne OFF si Off + si trebuie sa recunosc faptul ca este total gresit. Aceste lemne fiind rapide, eu neavand o tehnica buna faceam o groaza de greseli urmate de pierderea increderii in anumite situatii de joc. Dupa ce am vizionat pe net 3000 de tutoriale (glumesc) am urmat sfatul unui antrenor chinez si am incercat un allwood. Am constatat ca totul e diferit, in bine si am decis sa incep sapaturile pt achizitionarea unul lemn allwood cu control f f bun. Stiu ca in oferiea unui sfat este necesar sa va spun si ce fete folosesc. FH - Haifu Whale 3 Factory tuned HARD SPONGE si BH - Tenergy 64 MAX. Multumesc pt timup acordat si rabdarea avuta. Astept un sfat de la dumneavoastra.
                                              DHS - Hurricane Long 5
                                              FH - DHS Hurricane 3 NATIONAL Blue Sponge
                                              BH - Butterfly - Tenergy 64

                                              Comentariu


                                              • Postat în original de GabiOanes Vezi post
                                                Buna ziua. Am vazut ca sunteti specialist in Andro si va deranjez cu o intrebare. Care este diferenta intre ANDRO TEMPER TECH ALL+ si ANDRO LIGNA ALL+ ? Eu am jucat cu TEMPER si a fost o senzatie incredibila. Controlul si feeling-ul acestui lemn sunt evidente. Ca sa ma intelegeti mai bine trebuie sa va spun ca pana acum am jucat numai cu lemne OFF si Off + si trebuie sa recunosc faptul ca este total gresit. Aceste lemne fiind rapide, eu neavand o tehnica buna faceam o groaza de greseli urmate de pierderea increderii in anumite situatii de joc. Dupa ce am vizionat pe net 3000 de tutoriale (glumesc) am urmat sfatul unui antrenor chinez si am incercat un allwood. Am constatat ca totul e diferit, in bine si am decis sa incep sapaturile pt achizitionarea unul lemn allwood cu control f f bun. Stiu ca in oferiea unui sfat este necesar sa va spun si ce fete folosesc. FH - Haifu Whale 3 Factory tuned HARD SPONGE si BH - Tenergy 64 MAX. Multumesc pt timup acordat si rabdarea avuta. Astept un sfat de la dumneavoastra.
                                                Salutare Gabi,

                                                Nu degeaba andro TEMPER TECH ALL+ este lemnul numarul 1 in segmenul ALL+ din toate brand-urile de pe piata. Diferenta intre acesta si andro LIGNA ALL+ este atat de finisaj cat si de saritura, compozitie sau mod de fabricare, de aici si preturile diferite.
                                                Daca andro TEMPER TECH este un lemn din 5 straturi fabricat la temperaturi ridicate (de aici si numele) la exterior cu hinoki si cu un gramaj redus de aprox 70g, andro LIGNA este fabricat manual, cu finisaje mai deosebite, tot in 5 straturi, cu un gramaj ceva mai maricel aprox. 75g si cu o viteza un pic peste Temper, dar cu un control la fel de bun.
                                                Oricare din cele doua se vor impaca bine cu gumele pe care le ai, ceva mai multa viteza vei avea cu andro LIGNA ALL+

                                                Cu prietenie,

                                                www.pingpongshop.ro | Magazin online & offline
                                                www.pingpongacademy.ro| Sala dedicata tenis de masa
                                                https://facebook.com/clubsportivpingpongacademy
                                                Distribuitor official | Andro - Der Materialspezialist - DHS - Barna Original
                                                https://facebook.com/clubsportivpingpongacademy

                                                Comentariu


                                                • Recomand cu mare drag acest OM. întregul proces de la plasarea comenzii până la primirea produselor a fost de scurtă durată (o zi), perioadă în care am apucat să discutăm telefonic detalii referitoare la comandă iar la desfacerea coletului am avut plăcută surpriză să găsesc un cadou din partea domnului Durdun, precum și o frumoasă scrisoare de mulțumire.
                                                  Mi-a plăcut foarte mult stilul profesionist cu care am fost tratat și voi ține cont de acest lucru pe viitor când îmi voi căuta diverse materiale sau echipament.

                                                  Legat de produse, îmi par de o calitate excelentă, dar fiind primele de genul, cumpărate, nu am termen de comparație. Cert este că se simt foarte bine [emoji16]


                                                  Sent from my iPhone using Tapatalk
                                                  Andro TP Ligna CI Off
                                                  Fh: Andro Rasanter R37 ultramax (neagră)
                                                  Bh: Der Materialspezialist Spectre OX (mov)

                                                  Comentariu


                                                  • Am lemn Andro ligna off+ care genereaza mult spin . Pentru un joc de topspin ce fete a-ti recomanda. Momentan joc cu xiom omega IV pro .

                                                    Comentariu

                                                    Who has read this thread:
                                                    Procesare...
                                                    X