Anunț

Adună
Nici un anunț încă.

7 decembrie 2012 sedinta organizatorilor

Adună
Acest topic este închis
X
X
Adună
Currently Active Users Viewing This Thread: 0 (0 members and 0 guests)
 
  • Filtrează
  • Ora
  • Arată
Curăță tot
postări noi

  • 7 decembrie 2012 sedinta organizatorilor

    Avand in vedere necesitatea tot mai acuta pentru dezbaterea unor probleme aparute in ultima perioada am sa incerc sa vin in sprijinul acestui frumos fenomen numit AmaTur, iar pentru aceasta ma ofer ca pe data de 7 dec (ora o stabilim la propunerea dvs) sa pun la dispozitie un spatiu, un suc, o bere doua, etc. si eventual ceva procent din cazare la hotel pt cei ce oricum vin la turneul final de la Sf. Gheorghe, asta in speranta ca nu deranjez pe nimeni asa cum s-a mai intamplat.
    Am postat acest subiect cu trei saptamani mai devreme tocmai pt a da posibilitatea tuturor membrilor AmaTur sa vina cu propuneri. Referitor la propuneri ar fi de apreciat acele propuneri insotite de solutii in detaliu, realiste si constructive.
    Am citit topic-urile D-lui Motoroi unde parerile sunt extrem de diferite, iar pe aceasta cale doresc sa-i transmit invitatia mea la Brașov unde sper ca nemultumirile dansului vor fi rezolvate de participanti.
    Mentionez ca daca deranjez cu ceva voi inchide rapid acest subiect, iar in caz contrar va rog sa va inscrieti pentru cazare, rezervare ferma pt a ma orienta din timp spre un hotel cu o capacitate adecvata.
    In conditiile in care turneul final nu se tine la Sf. Gh. aceasta intalnire nu poate avea loc la Brașov.
    Multumesc!
    Ultima editare de GeluBv; 15.nov.2012, 10:57.
    Hobby: Motoare si ski !
    http://www.youtube.com/watch?v=dyNpInTHl2Y


  • #2
    Va multumesc pentru initiativa si voi fi prezent. Nemultumirile mele nu sunt personale, nu am ceva anume de impartit cu nimeni. Doar constat ce perspective sunt pentru toti amaturistii.

    Comentariu


    • #3
      Deoarece la aceasta sedinta vor participa numai organizatorii, nu se va rezolva cea mai importanta problema, aceea a luarii oricaror decizii ce privesc activitatea amaturului, NUMAI PE FORUM, PRIN VOTUL TUTUROR MEMBRILOR CARE VOR SA VOTEZE.

      Comentariu


      • #4
        Postat în original de mateidumitru Vezi post
        Deoarece la aceasta sedinta vor participa numai organizatorii, nu se va rezolva cea mai importanta problema, aceea a luarii oricaror decizii ce privesc activitatea amaturului, NUMAI PE FORUM, PRIN VOTUL TUTUROR MEMBRILOR CARE VOR SA VOTEZE.
        mai Titi,tu vrei referendum ?
        E usor sa stai pe margine si sa-ti puta totul...(nu la tine fac referire,dar au sa fie atatia care nu au nici un helis-belis si ar vota aiurea...de acasa,probabil si pe mai multe usere)
        Si Marea Adunare Nationala a Amatorilor,este imposibil de organizat,sunt dificultati si cu locatia turneului final,unde incapem un numar limitat,dar destul de mare...

        Comentariu


        • #5
          Este perfect normal ca cei care muncesc si scot bani din buzunarul lor, adica organizatorii, sa stabileasca regulile Amaturului, asa cum s-a intamplat si pana acum. Nu trebuie confundat Amaturul cu un stat grec democratic. Aici e pe bani. Asa este viata, asa este economia. Daca deciziile ce se vor lua de catre organizatori vor fi proaste, amaturistilor de rand ne ramane o singura sanctiune- neparticiparea!
          Blade-Darker speed 90
          Fh- Butterfly Tenergy 05 fx
          Bh- Testing

          Comentariu


          • #6
            Cel care are de facut propuneri pt imbunatatirea regulamentului Amatur 2013 poate sa deschida un topic nou,unde sa posteze si altii care au idei noi vis-a-vis de aceasta miscare.Decat sa votati niste propuneri ale altora,veniti cu niste lucruri interesante care sa poata fi discutate.Oricum la aceasta sedinta nu participa decat o parte din organizatori,unii venind in ziua concursului din motive logistice(sunt mai multe persoane cuplate cu aceeasi masina) ,din cauza problemelor de la serviciu sau pur si simplu din cauza costurilor legate de deplasare
            of all the things i lost i miss my mind the most

            Comentariu


            • #7
              Exista o definitie a "organizatorului de turnee" ?

              Comentariu


              • #8
                Postat în original de DAN T Vezi post
                Exista o definitie a "organizatorului de turnee" ?

                Prost esti,ma !

                PROST RAU DE TOT
                Ultima editare de Vali Suta; 15.nov.2012, 18:25.

                Comentariu


                • #9
                  Postat în original de DAN T Vezi post
                  Exista o definitie a "organizatorului de turnee" ?
                  uite cu cine vrei sa votezi nea Titi (Matei Dumitru ) !!!

                  Comentariu


                  • #10
                    Postat în original de Vali Suta Vezi post
                    Prost esti,ma !
                    PROST RAU DE TOT
                    Iti inteleg aluzia subtila

                    Comentariu


                    • #11
                      Draga Gelu, iti multumim pentru invitatia de a ne intalni la Brașov si vom incerca sa raspundem invitatiei tale.
                      Localitatea de desfasurare a turneului a fost stabilita la Sf Gheorghe, dar mai sunt cateva amanunte care ar putea schimba destinatia. O data cu aununtul de turneu vom confirma localitatea.
                      Pentru a clarifica datele intalnirii, fac urmatorul anunt:
                      Invitam la aceasta intalnire pentru vineri seara la ora 19,30 toti coordonatorii Amatur: Catalin Cozma, Paul Dragomir, Aurel Fratea, Rares Leorda, Dan Bodeanu. Sorin Botirca, Bogdan Roman, Florin Apian, Imre Kantor. Sunt de asemenea invitati, organizatorii celor mai importante turnee A din 2012: Dan Chirap; Dragos Motisan; Lucian Bozga; Adrian Lazaroiu; Florin Toma; Bogdan Danescu; Laszlo Toth; Dragos Temelie; precum si din cele doua locatii din București: Catalin Dutu si Dan Tanase.
                      Tema intalnirii va fi legata de analiza activitatii in 2012 si de discutarea propunerilor de imbunatatire pentru anul viitor.
                      Participantii sunt rugati sa adune si propunerile participantilor din zonele pe care le reprezinta, alaturi de cele proprii.
                      Multumind inca o data lui Gelu pentru gazduire, va asteptam la intalnire.
                      Bineinteles, postul poate ramane deschis oricarei propuneri de imbunatatite a circuitului.
                      Daca sunt si alti organizatori de turnee A interesati de participare, sunt rugati sa ia legatura cu Gelu.
                      Ultima editare de Dan2; 15.nov.2012, 20:09.

                      Comentariu


                      • #12
                        Postat în original de cata_60 Vezi post
                        Cel care are de facut propuneri pt imbunatatirea regulamentului Amatur 2013 poate sa deschida un topic nou,unde sa posteze si altii care au idei noi vis-a-vis de aceasta miscare.Decat sa votati niste propuneri ale altora,veniti cu niste lucruri interesante care sa poata fi discutate.Oricum la aceasta sedinta nu participa decat o parte din organizatori,unii venind in ziua concursului din motive logistice(sunt mai multe persoane cuplate cu aceeasi masina) ,din cauza problemelor de la serviciu sau pur si simplu din cauza costurilor legate de deplasare
                        Foarte pertinenta observatia,si totodata constructiva.Mi se pare de bun simt si observatia lui dado_daniel,in sensul ca organizatorii sa decida ce si cum,dar numai tinand cont de parerea celor multi,respectiv participantii.Si ca sa nu o mai dam dupa cires,cu siguranta fiecare organizator v-a fi taxat de catre participanti,atat ca aprecieri cat si ca observatii.
                        Revin cu propunerea ca anual sa se actualizeze ce este de actualizat in AMATUR.Regulile principale sunt principale si intangibile,ca sa spun asa...dar restul pot fi discutabile si redezbatute,doar traim intr-o lume in continua miscare si intr-un perpetuu progres(normal dealtfel in societatea actuala),si cred ca ne putem adapta anual la eventualele schimbari constructive,fara a ne arunca cu noroi unii altora.Multumesc pentru atentia acordata.
                        BLADE- BUTTERFLY TIMO BOLL ALC
                        FH - TENERGY 64
                        BH - XIOM VEGA EUROPE

                        Comentariu


                        • #13
                          Postat în original de DeVinSpin Vezi post
                          Am postat acest subiect cu trei saptamani mai devreme tocmai pt a da posibilitatea tuturor membrilor AmaTur sa vina cu propuneri. Referitor la propuneri ar fi de apreciat acele propuneri insotite de solutii in detaliu, realiste si constructive.
                          - - - Actualizat - - -
                          Postat în original de mateidumitru Vezi post
                          Deoarece la aceasta sedinta vor participa numai organizatorii, nu se va rezolva cea mai importanta problema, aceea a luarii oricaror decizii ce privesc activitatea amaturului, NUMAI PE FORUM, PRIN VOTUL TUTUROR MEMBRILOR CARE VOR SA VOTEZE.
                          Probabil ca nu am fost inteles. Propuneri constructive nea Titi.
                          Ultima editare de GeluBv; 15.nov.2012, 20:29.
                          Hobby: Motoare si ski !
                          http://www.youtube.com/watch?v=dyNpInTHl2Y

                          Comentariu


                          • #14
                            Eu multumesc dlui din Brașov pentru invitatie,o intrebare as avea : de ce noi care venim din nord(Moldova,Bistrița,Cluj...)trebuie sa ne intalnim la Brașov si nu la Sf Gheorghe,cum e normal? Ca sa mai facem 100 km in plus? Ar fi fost super invitatia daca turneul era la Brașov cum se stabilise initial.Gresesc cumva?Imi scapa vreun amanunt pe care nu-l sesizez?
                            Ultima editare de cata_60; 15.nov.2012, 20:05.
                            of all the things i lost i miss my mind the most

                            Comentariu


                            • #15
                              Postat în original de cata_60 Vezi post
                              Eu multumesc dlui din Brașov pentru invitatie,o intrebare as avea : de ce noi care venim din nord(Moldova,Bistrița,Cluj...)trebuie sa ne intalnim la Brașov si nu la Sf Gheorghe,cum e normal? Ca sa mai facem 100 km in plus? Ar fi fost super invitatia daca turneul era la Brașov cum se stabilise initial.Gresesc cumva?Imi scapa vreun amanunt pe care nu-l sesizez?
                              Nu ma deranjeaza daca faceti la Sf.Gh., dar nu cred ca va invitat nimeni la Sf.Gh. Apoi sunt exact 26 km, iar eu nu am cum sa va invit acolo. Locatia sedintei este la indemana mea, restaurantul personal si pana la urma aceasta este placerea mea, nu este un amanunt care va scapa.
                              Hobby: Motoare si ski !
                              http://www.youtube.com/watch?v=dyNpInTHl2Y

                              Comentariu


                              • #16
                                Postat în original de Dan2 Vezi post
                                Draga Gelu, iti multumim pentru invitatia de a ne intalni la Brașov si vom incerca sa raspundem invitatiei tale.
                                Localitatea de desfasurare a turneului a fost stabilita la Sf Gheorghe, dar mai sunt cateva amanunte care ar putea schimba destinatia. O data cu aununtul de turneu vom confirma localitatea.
                                Pentru a clarifica datele intalnirii, fac urmatorul anunt:
                                Invitam la aceasta intalnire pentru vineri seara la ora 19,30 toti coordonatorii Amatur: Catalin Cozma, Paul Dragomir, Aurel Fratea, Rares Leorda, Dan Bodeanu. Sorin Botirca, Bogdan Roman, Florin Apian, Imre Kantor. Sunt de asemenea invitati, organizatorii celor mai importante turnee A din 2012: Dan Chirap; Dragos Motisan; Lucian Bozga; Adrian Lazaroiu; Florin Toma; Bogdan Danescu; Laszlo Toth; Dragos Temelie; precum si din cele doua locatii din București: Catalin Dutu si Dan Tanase.
                                Tema intalnirii va fi legata de analiza activitatii in 2012 si de discutarea propunerilor de imbunatatire pentru anul viitor.
                                Participantii sunt rugati sa adune si propunerile participantilor din zonele pe care le reprezinta, alaturi de cele proprii.
                                Multumind inca o data lui Gelu pentru gazduire, va asteptam la intalnire.
                                Bineinteles, postul poate ramane deschis oricarei propuneri de imbunatatite a circuitului.
                                Daca sunt si alti organizatori de turnee A interesati de participare, sunt rugati sa ia legatura cu Gelu.
                                nu cumva ai scapat pe cineva ?

                                Comentariu


                                • #17
                                  Postat în original de Vali Suta Vezi post
                                  nu cumva ai scapat pe cineva ?
                                  Am observat si eu, este clar ca sunt mai multi....eu nu am enumerat pt a nu-mi scapa ceva. Vali, noi ne intalnim oricum sa terminam ce am inceput la Mediaș. Stai sa vedem daca ne intalnim pt ca invit personal pe Csabi, Vali, etc.
                                  Hobby: Motoare si ski !
                                  http://www.youtube.com/watch?v=dyNpInTHl2Y

                                  Comentariu


                                  • #18
                                    D-le DeVinSpin este laudabila si generoasa oferta d-voastra, dar, dupa cum vedeti, exista un om care se crede marele sef al AMATURULUI. El dicteaza cine are acces acasa la d-voastra, el ordona in ce fel vor decurge discutiile, probabil ca el va strange si banii pentru masa si cazare. Aceste practici credeam ca au disparut odata cu Ceausescu! Daca invitatia d-voastra fata de mine este retrasa de acest "domn" catarat pe umerii nostri, va rog sa-mi comunicati pentru a-mi face alt program! Cu respect!

                                    Comentariu


                                    • #19
                                      Imi cer scuze celor pe care i-am omis, am urmarit ca din fiecare zona participe cate un organizator, lista ramane insa deschisa, tocmai de aceea Gelu vrea sa invite si alti organizatori, in functie de cat de mare este sala.
                                      Ultima editare de Dan2; 15.nov.2012, 21:09.

                                      Comentariu


                                      • #20
                                        Postat în original de costinmotoroi Vezi post
                                        D-le DeVinSpin este laudabila si generoasa oferta d-voastra, dar, dupa cum vedeti, exista un om care se crede marele sef al AMATURULUI. El dicteaza cine are acces acasa la d-voastra, el ordona in ce fel vor decurge discutiile, probabil ca el va strange si banii pentru masa si cazare. Aceste practici credeam ca au disparut odata cu Ceausescu! Daca invitatia d-voastra fata de mine este retrasa de acest "domn" catarat pe umerii nostri, va rog sa-mi comunicati pentru a-mi face alt program! Cu respect!
                                        Costi, nu se pune problema asa dur. Vreau sa stam si la un sprit, sa ne impacam, trebuie sa fim calmi, nu avea cum sa-ti treaca numele pentru ca este trecut de mine, dar dupa cum evolueaza subiectul nu stiu daca ajungem la un consens. Sambata sunt la turneu in București si vorbim.
                                        Hobby: Motoare si ski !
                                        http://www.youtube.com/watch?v=dyNpInTHl2Y

                                        Comentariu


                                        • #21
                                          Citat din Maria Sa: "Nimic din activitatea anterioara a d-lui Motoroi nu a fost in interesul Amaturului, singura activitate in interes personal."
                                          Acum putin timp primeam, din mana acestui emerit conducator-organizator-coordonator, o placheta pe care scria "CEA MAI BUNA ECHIPA DIN AMATUR".
                                          Urmarea a fost renuntarea la oameni care au ridicat si ei Amaturul: interzicerea unor jucatori neprofesionisti si anume Ciobanu, Leorda, Rusu si eu, sa participe la turnee! Motivul: am ajuns in Divizia A. La ora actuala in Amatur exista jucatori mai buni, care nu provin din Amatur. Asta arata foarte multe!
                                          Se pare ca Maria Sa si-a dat seama de prostia care a scris-o si a sters-o.

                                          Comentariu


                                          • #22
                                            Postat în original de Vali Suta Vezi post


                                            Prost esti,ma !

                                            PROST RAU DE TOT
                                            Foarte tare definitia!
                                            Mai incercati poate pana dimineata mai gasiti una.

                                            Comentariu


                                            • #23
                                              Costi, am vb cu Dan si a renuntat la provocari, a facut un lucru pe care putini stiu sa-l faca.
                                              Fac apel la calm, chiar nu se poate?
                                              Hobby: Motoare si ski !
                                              http://www.youtube.com/watch?v=dyNpInTHl2Y

                                              Comentariu


                                              • #24
                                                Se poate, pentru ca acest lucru am cerut de la inceput! Calm si fiecare sa-si spuna parerea!

                                                Comentariu


                                                • #25
                                                  Lucian Bozga si Victor Foca -Baicoi vor fi prezenti.
                                                  Ar fi bine sa incepem sa vorbim constructiv,fara atac la persoana.De exemplu ar trebui sa stabilim o ordine de zi,un numar de subiecte pe care o sa le discutam si sa le si rezolvam,aici ar trebui sa intervina toti amaturisti si in functie de importanta subiectului sa-l punem pe ordinea de zi.

                                                  Comentariu

                                                  Who has read this thread:
                                                  Procesare...
                                                  X