Anunț

Adună
Nici un anunț încă.

Mos Craciun ...suntem noi!

Adună
X
Adună
Currently Active Users Viewing This Thread: 0 (0 members and 0 guests)
 
  • Filtrează
  • Ora
  • Arată
Curăță tot
postări noi

  • Mos Craciun ...suntem noi!

    Sarbatorile de iarna se apropie cu pasi repezi; multi dintre noi si-au facut deja cumparaturile, au surprizele pregatite si asteapta doar momentul potrivit pentru a pune sub pom cadoul potrivit persoanei iubite sau prichindelului pe care abia asteapta sa-l auda strigand: Tati, uite ce mi-a adus Mos Craciun!
    Daca ca unii dintre noi inca nu stiu, vor afla acum: Mos Craciun... suntem noi!
    Noi, oamenii mari, pentru care lacrimile de bucurie ale unui copil care primeste un cadou inseamna mai mult decat orice.
    Asa ca, noi, oamenii mari ne-am gandit sa facem o mica bucurie copiilor din orasul nostru.
    In orasul nostru Fălticeni, Baicoi sau Timișoara, Reghin, sau București, Agnita, Constanța, sau Cluj, sau in oricare oras din tara, ne-am hotarat sa invitam copiii la turnee. Si am scris si Mosului ca avem copii cuminti si iubitori de tenis, care-l asteapta.
    Pe 15, 16 decembrie (sau in 22, 23 decembrie) va propun, ca si anul trecut, turnee B sau turnee pentru copii, la care invitam cat mai multi copii iubitori ai tenisului de masa.
    Formatul turneelor nu este standard, fiecare organizator va tine cont de conditiile locale, pot fi turnee cu grupe si eliminatorii, sau format normal. Majoritatea turneelor vor fi anuntate asa:

    Cupa Mos Craciun [București]- Turneu B si turneu pentru copii

    Taxa de participare 20 sau 25 de lei va fi platita numai de oamenii mari, copiii avand intrarea gratuita, iar o parte din taxa (unde este posibil chiar toata!) se va transforma in cadouri pentru cei mici.
    Turneele vor fi separate –turneu pt copii si turneu B- sau mixte, dupa cum vor anunta organizatorii.,

    Asadar, dragi amaturisti, daca doriti sa petreceti cateva ore in compania prietenilor de tenis, sau daca doriti sa oferiti copiilor bucuria unui mic cadou de Craciun, inscrieti-va la turneele care se anunta!

    Va asteptam cu drag!

    Asteptam organizatori din orice oras sa ni se alature!
    Firmele sau persoanele care sunt dispuse sa participe la aceasta sarbatoare, sunt rugate sa ia legatura cu organizatorii locali, sau prin Amatur.

  • #2
    Reghinul va organiza!!! Vom anunta din timp data turneului.

    Comentariu


    • #3
      VIVASPORTSHOP & VIVA SPORT
      revenim cu detalii

      Comentariu


      • #4
        Aradul si Timișoara...prezenti la datorie.
        BLADE: Stiga Allround Classic
        FH: Stiga Almana Sound
        BH: Stiga Neos Sound Synergy Tech

        Comentariu


        • #5
          "Mos Craciun" a promis inca de anul trecut ca o sa treaca cu siguranta si anul acesta la sala noastra din Agnita ,curios sa vada daca promisiunile facute atunci au fost respectate!!Copii,si nu numai ei,sunt pregatiti sa-l intampine pe Mos cum se cuvine!!
          I love table tennis !

          Comentariu


          • #6
            Mos Craciun trebuie sa aiba sustinere ,asa ca vom organiza si la Sighetu Marmatiei (unde se agata harta in cui) un turneu B pentru copii si copii mai mari . Vom reveni cu detalii.
            Lemn:Matsushita Def:,Fh:Nitaku P1Bh: TSP Curl P-4 Chop
            http://www.tenismasa.ro/

            Comentariu


            • #7
              Si in Ploiești vine Mosu!!!
              Anuntam din timp.

              Comentariu

              Who has read this thread:
              Procesare...
              X