Anunț

Adună
Nici un anunț încă.

Turneu A Baicoi Cupa "Dupa alegeri" 22.11.2014

Adună
X
Adună
Currently Active Users Viewing This Thread: 0 (0 members and 0 guests)
 
  • Filtrează
  • Ora
  • Arată
Curăță tot
postări noi

  • Bravo Darius, ești unul din copii de aur ai tenisului de masa din România! O parte din felicitările pe care le primești sa i le dai tatălui tău, care ti-a transmis "microbul" tenisului și te susține. Și speram sa te susțină mult mai mult de acum înainte, nu-i asa, Flavius?

    Comentariu


    • Eliminatorii OPEN
      1 PETRESCU LIVIU,5
      ------------------------- PETRESCU LIVIU,5 3-0
      16 SUFLETEL RADU,166
      -------------------------------------------------- PETRESCU LIVIU,5 3-0
      9 TOMICA ANDREI,37
      ------------------------- TOMICA ANDREI,37 3-2
      8 MOCEAN DAN,24

      5 FARCAS VLAD,36
      ------------------------- FARCAS VLAD,36 3-1
      12 SIMION BOBY,41
      -------------------------------------------------- BOACA VALENTIN,40 2-3
      13 BOCANIALA NOROCEL,92
      ------------------------- BOACA VALENTIN,40 1-3
      4 BOACA VALENTIN,40

      1

      3 MOTOROI COSTIN,50
      ------------------------- SOARE VALENTIN,52 0-3
      14 SOARE VALENTIN,52
      -------------------------------------------------- LEORDA RARES,33 1-3
      11 LEORDA RARES,33
      ------------------------- LEORDA RARES,33 3-1
      6 LAZAROIU ADRIAN,29

      7 FODORAN COSMIN,
      ------------------------- FODORAN COSMIN, 3-2
      10 SICOE RODICA,44
      -------------------------------------------------- DAVID DORIN,14 2-3
      15 AFTENII DANIEL,62
      ------------------------- DAVID DORIN,14 1-3
      2 DAVID DORIN,14

      Comentariu


      • Postat în original de Dan2 Vezi post
        Movileanu Darius (9ani) - Pascu Paul (4x9+ceva ani) 6-11;9-11; 11-9; 11-9
        Set 5 1-0; 1-2;2-2;3-3; 4-3; 5-3; 6-3; 6-4; 7-6; 8-6; 9-6; 9-7; 9-8 TO; 10-8; 11-8
        Castigator DARIUS 3-2 !!!
        M-am cutremurat citind rezultatele!
        De fix 5,7?.
        Ultima editare de marcelgiosan; 22.nov.2014, 22:48.
        Blade: Butterfly Amultart; FH: Andro Rasanter R42, BH: Andro Rasanter R37

        Comentariu


        • Semifinale:

          Petrescu liviu - Boaca Valentin 1-1 1-2; 2-2 si 2-1; 2-2; 3-2; 3-3; 3-5; 4-5; 4-6; 4-7; 4-8; 5-8; 5-9; 5-10; 6-10; 7-10 TO 7-11
          Leorda Rares - David Dorin 2-2 si 5-4; 5-5; 5-6; 5-7; 5-8; 6-9; 6-10; 7-10; 8-10; 9-10; 9-11

          Finala:

          Boaca Valentin - David Dorin 0-0; 0-1; 0-2; 1-2; 1-3

          Castigator: DAVID DORIN
          Ultima editare de Dan2; 22.nov.2014, 22:59.

          Comentariu


          • Cosmine (Fodoran)200 de coriene pe zi timp de doua saptamani si cuie in loc de pionieze in talpa

            Comentariu


            • Acum am ajuns acasa si uitandu-ma pe tabloul eliminatoriu de la amatori am ramas cu o mica nelamurire-de ce au primit Bye-uri chiar si jucatorii clasati pe locul 2 in grupele superioare?
              FH:Butterfly-Tackiness Drive 1.7mm
              BLADE: Gewo Clasic-ALL+/Joola Air Fibre
              BH:Stiga Energy Absorber

              Comentariu


              • Clasament OPEN

                1 -- 4
                David Dorin - Barlad
                Boaca Valentin - București
                Leorda Rares - Reghin
                Petrescu Liviu - Pitești
                5 -- 8
                Fodoran Cosmin - București
                Farcas Vlad - Cluj Napoca
                Soare Valentin - Valenii De Munte
                Tomica Andrei - București
                9 -- 16
                Aftenii Daniel - București
                Bocaniala Norocel - Galați
                Lazaroiu Adrian - Targoviște
                Sufletel Radu - Alba Iulia
                Sicoe Rodica - Cugir
                Simion Boby - Cluj Napoca
                Motoroi Costin - București
                Mocean Dan - Cluj Napoca
                17 -- 24 loc 3 gr.sup.
                Uta Adrian - București
                Corcoz Costin - Focșani
                Zamfir Ionel - București
                Bularda Iulian - Barlad
                Grosan Nicu - Piatra Neamț
                Nica Ionut - Brașov
                Panea Ovidiu - București
                Bozga Lucian - Baicoi
                25 -- 32 loc 4 gr.sup.
                Popescu Valentin - București
                Vladoiu Gelu - Brașov
                Badea Daniel - Targoviște
                Draganescu Viorel - Ploiești
                Filimon Bogdan - București
                Puiu Dragos - Urlati
                Olteanu Mihai - Brașov
                Cobeanu Marius - Breaza
                33 -- 36 2v gr.inf.
                Miron Liviu - Campina
                Iancu George - Ploiești
                Popescu Ionut - București
                Chiru Sorin - Campina
                37 -- 41 1v gr.inf.
                Pizlaru Ionel - Focșani
                Mostovoi Andrei - Campina
                Mihaila Nicolae - Breaza
                Ene Dragos - Ploiești
                Damian Ioana - Barlad
                42 -- 48 0v gr.inf.
                Tomica Silviu - București
                Suditu Andrei - Campina
                Viciu Dragos - Pitești
                Popescu George - București
                Guceanu Raluca - București
                Voin Doru - București
                Negoita Edward - București

                Comentariu


                • Postat în original de ADN Vezi post
                  Acum am ajuns acasa si uitandu-ma pe tabloul eliminatoriu de la amatori am ramas cu o mica nelamurire-de ce au primit Bye-uri chiar si jucatorii clasati pe locul 2 in grupele superioare?
                  Din cei 38 de jucatori calificati, 12 au avut un joc de baraj, pentru intrarea in tabloul de 32.Prin scadere rezulta ca 19-12=7 jucatori de pe locul 2 au intrat direct in tabloul de 32.

                  Comentariu


                  • Buna seara,
                    In atentia d-lor organizatori
                    Numele meu este Dragos Florin din Brașov,m-am clasat pe locul 1 in grupele superioare si in eliminatorii am mers doua tururi:
                    -bye
                    -am jucat cu Panaitescu(3-0).
                    Va intreb daca pozitionarea mea in clasamentul final este corecta,avind in vedere ca am colegi din Brașov care au avut acelasi parcurs si sint in 9-16.
                    Astept cu interes raspunsul dvs.
                    Cu stima
                    Dragos Florin

                    Comentariu


                    • Postat în original de Bogdan V Vezi post
                      Și, totuși, ceva a fost în neregula... Pentru cine recunoaște personajul din fotografie, poate sa spună de câte ori l-a văzut cu apa (jur ca apa era!) în mana???


                      Bravo Darius, ești o stea în devenire!
                      Daaa......aici e vorba de o diversiune : Marian era cu apa in mana dar in cap , adica in zona cugetatoare , alte lichide cu grade " si s-a lasat "mituit in meciul pt loc 1 in superiore tocmai pt asemenea degustari venite de la personaje- cetateni seriosi.... daaaaa ne-am simtit bine la Baicoi , multumim organizatorilor !!!!

                      - - - Actualizat - - -

                      Postat în original de dragos florin claudiu Vezi post
                      Buna seara,
                      In atentia d-lor organizatori
                      Numele meu este Dragos Florin din Brașov,m-am clasat pe locul 1 in grupele superioare si in eliminatorii am mers doua tururi:
                      -bye
                      -am jucat cu Panaitescu(3-0).
                      Va intreb daca pozitionarea mea in clasamentul final este corecta,avind in vedere ca am colegi din Brașov care au avut acelasi parcurs si sint in 9-16.
                      Astept cu interes raspunsul dvs.
                      Cu stima
                      Dragos Florin
                      ....clasamentul e corect , nu stiu la cine te referi dintre brasoveni , oricum tu ai avut un traseu excelent ...felicitari !!!

                      Comentariu


                      • Postat în original de dragos florin claudiu Vezi post
                        Buna seara,
                        ...
                        Va intreb daca pozitionarea mea in clasamentul final este corecta,avind in vedere ca am colegi din Brașov care au avut acelasi parcurs si sint in 9-16.
                        ...
                        Florine, conform tabloului afisat aseara de d-l Bodeanu, in turul in care tu ai pierdut, alti doi brasoveni si-au castigat meciul si astfel au mai jucat o partida, prin victoria respectiva adjudecandu-si un loc superior tie in clasament.

                        In rest, felicitari tuturor pentru un turneu pe cinste, pacat ca n-am putut fi cu voi.
                        FH: Butterfly Tackiness Matsushita Pro Model BH: Dr. Neubauer Diamant
                        Tel : 0742 257 995

                        Comentariu


                        • Postat în original de Bogdan V Vezi post
                          Și, totuși, ceva a fost în neregula... Pentru cine recunoaște personajul din fotografie, poate sa spună de câte ori l-a văzut cu apa (jur ca apa era!) în mana???


                          Bravo Darius, ești o stea în devenire!
                          Ce pot sa spun ..... A AVUT DREPTATE !!!!!!

                          - - - Actualizat - - -

                          Postat în original de dantim Vezi post
                          Inconfundabilul Marian Militianul(ce griful meu,nu sa facut capsunica anul asta)
                          1
                          Din păcate a dat piatră . Am facut totuși o damigeană , dar este pentru sufletul meu .......... și apoi tu mai stai în repaus. că am înțeles că este cazul. SĂNĂTATE MULTĂ !

                          - - - Actualizat - - -

                          Postat în original de Popa Mircea Vezi post
                          Daaa......aici e vorba de o diversiune : Marian era cu apa in mana dar in cap , adica in zona cugetatoare , alte lichide cu grade " si s-a lasat "mituit in meciul pt loc 1 in superiore tocmai pt asemenea degustari venite de la personaje- cetateni seriosi.... daaaaa ne-am simtit bine la Baicoi , multumim organizatorilor !!!!

                          - - - Actualizat - - -

                          Salutările mele tuturor brașovenilor ! Mi-ați cam ?nmuiat picioarele .....
                          Acum ......special pt nea Deni - la următorul turneu sticla sper să fie cu palincă cum ai promis !!!
                          Și pentru Gelu tot special din partea profesorului de gramatică - A AVUT DREPTATE !!!!
                          Salutări tuturor participanților


                          ....clasamentul e corect , nu stiu la cine te referi dintre brasoveni , oricum tu ai avut un traseu excelent ...felicitari !!!

                          Comentariu


                          • Buna Poli,
                            Multumesc ptr.raspuns,insa iti dau ex.concret:
                            Marandici si Codreanu(au fost cu mine in masina)au mers doua tururi in eliminatori.
                            La mine a fost la fel,atit ca am avut Bye.Oare din cauza acestui Bye nu am intrat in 9-16?

                            - - - Actualizat - - -

                            Buna Mircea,
                            Multumesc ptr.raspuns,insa iti dau ex.concret:
                            Marandici si Codreanu(au fost cu mine in masina)au mers doua tururi ca si mine in eliminatori.
                            L-am intrebat si pe Poli daca acel Bye care a inlocuit un meci sa fi schimbat pozitionarea mea.
                            Multumesc ptr.aprecieri.
                            Multa sanatate

                            Comentariu


                            • Postat în original de dragos florin claudiu Vezi post
                              Buna Poli,
                              Multumesc ptr.raspuns,insa iti dau ex.concret:
                              Marandici si Codreanu(au fost cu mine in masina)au mers doua tururi in eliminatori.
                              La mine a fost la fel,atit ca am avut Bye.Oare din cauza acestui Bye nu am intrat in 9-16?

                              - - - Actualizat - - -

                              Buna Mircea,
                              Multumesc ptr.raspuns,insa iti dau ex.concret:
                              Marandici si Codreanu(au fost cu mine in masina)au mers doua tururi ca si mine in eliminatori.
                              L-am intrebat si pe Poli daca acel Bye care a inlocuit un meci sa fi schimbat pozitionarea mea.
                              Multumesc ptr.aprecieri.
                              Multa sanatate
                              Domnul Marandici a avut bye si el, si a mai jucat in plus 2 partide.

                              Iar celalalt coleg din Brașov a jucat 3 partide (Bucsan, Darmaz, Movileanu).

                              Deci e corect.
                              FH: Butterfly Tackiness Matsushita Pro Model BH: Dr. Neubauer Diamant
                              Tel : 0742 257 995

                              Comentariu


                              • Postat în original de Bogdan V Vezi post
                                Bravo Darius, ești unul din copii de aur ai tenisului de masa din România! O parte din felicitările pe care le primești sa i le dai tatălui tău, care ti-a transmis "microbul" tenisului și te susține. Și speram sa te susțină mult mai mult de acum înainte, nu-i asa, Flavius?
                                Felicitări și din partea mea pentru Darius ! Și continuănd ideea lui Bogdan cu ajutorul și susținerea lui Flavius, sper că în cel mai scurt timp să ?i faci paleta mult dorită !
                                Nu-i așa Flavius ??????

                                Comentariu


                                • Postat în original de dragos florin claudiu Vezi post
                                  Buna Poli,
                                  Multumesc ptr.raspuns,insa iti dau ex.concret:
                                  Marandici si Codreanu(au fost cu mine in masina)au mers doua tururi in eliminatori.
                                  La mine a fost la fel,atit ca am avut Bye.Oare din cauza acestui Bye nu am intrat in 9-16?

                                  - - - Actualizat - - -

                                  Buna Mircea,
                                  Multumesc ptr.raspuns,insa iti dau ex.concret:
                                  Marandici si Codreanu(au fost cu mine in masina)au mers doua tururi ca si mine in eliminatori.
                                  L-am intrebat si pe Poli daca acel Bye care a inlocuit un meci sa fi schimbat pozitionarea mea.
                                  Multumesc ptr.aprecieri.
                                  Multa sanatate
                                  Marandici si Codreanu au avut si ei bye ,apoi a mers 2 tururi

                                  Comentariu


                                  • Ok,asa este,multumesc tuturor ptr.precizari;
                                    Sa ne vedem cu bine la Turneul Final!
                                    Cele bune.

                                    Comentariu


                                    • Postat în original de dragos florin claudiu Vezi post
                                      Buna Poli,
                                      Multumesc ptr.raspuns,insa iti dau ex.concret:
                                      Marandici si Codreanu(au fost cu mine in masina)au mers doua tururi in eliminatori.
                                      La mine a fost la fel,atit ca am avut Bye.Oare din cauza acestui Bye nu am intrat in 9-16?

                                      - - - Actualizat - - -

                                      Buna Mircea,
                                      Multumesc ptr.raspuns,insa iti dau ex.concret:
                                      Marandici si Codreanu(au fost cu mine in masina)au mers doua tururi ca si mine in eliminatori.
                                      L-am intrebat si pe Poli daca acel Bye care a inlocuit un meci sa fi schimbat pozitionarea mea.
                                      Multumesc ptr.aprecieri.
                                      Multa sanatate
                                      Adi M si Laurentiu au avut cate o victorie in plus in eliminatoriile directe la Petrica Brulea respectiv Adi Bratescu -partide frumoase - confuzia a aparut din faptul ca cei care au avut =bye= au jucat in acelasi timp cu cei de pe locurile 2 din sup care au jucat efectiv primul tur al eliminatoriilor.......si eu cu Tobosaru l-am batut la cap pe Dan ca jucam doi castigatori de gr sup. si langa masa noastra erau parteneri dintre cei clasati pe locul 2....ne-am dumirit" pana la urma....Dan la cate tabele de eliminatorii a conceput ....

                                      Comentariu


                                      • Din punctul meu de vedere,acest copil de 9 ani ,MOVILEANU DARIUS din Targoviște,ar trebui sa participe la turneul final din acest an,acum nefiind inscris.Acolo trebuie sa-si etaleze si totodata sa-si confirme valoarea pe care o are.Ar fi pacat sa nu participe ca intruneste conditiile de participare de pe tabelul de 140 de la amatori.Poate cineva il ajuta sa poate participa(financiar vorbind),dar in primul rand sa-l inscrie la concurs.Asa concursul ar deveni mai puternic.Numai anul acesta are 18 participari la concursuri(inclusiv aceasta).
                                        Blade: JOOLA BOMB EXTREME.
                                        Rubber: TENERGY 05 2,1mm.

                                        Comentariu


                                        • Multumesc, Pali, ca intotdeauna esti prompt si convingator!
                                          Multumesc, Mircea, Petrica, eu nici nu mai apuc sa raspund

                                          Comentariu


                                          • Postat în original de Marian Florea Vezi post
                                            ......
                                            Și pentru Gelu tot special din partea profesorului de gramatică - A AVUT DREPTATE !!!!
                                            Postat în original de Cornel 67 Vezi post
                                            ......Asta daca cumva va pasa de aceasta voința. CA ATI văzut ce se întâmpla DACA NU ASCULTI si de prostime
                                            .
                                            Da Mariane, , a avut dreptate!!!....se referea in general)))))


                                            Altfel:
                                            Eu sunt multumit, puteam mai mult, dar m-a bruiat unul de pe margine,...raman fanul lui si il sustin pe viitor cu aceiasi sicanare dar la un volum superior.

                                            Felicitari organizatorilor, Lucian si Dan Bodeanu, fara condens si fluient!!!
                                            Multumesc!
                                            Hobby: Motoare si ski !
                                            http://www.youtube.com/watch?v=dyNpInTHl2Y

                                            Comentariu


                                            • Darius este cu copil foarte talentat, sprijinit de familie, de echipa Amatur din Targoviște si de D-l Liviu Petrescu (Mioveni) si care promite rezultate super in viitorul apropiat.
                                              Ii poate calca pe urme lui Andrei Tomica (castigator al Paletei de Argint 2014!).
                                              In primul clasament FRTM 2015 Darius va fi pe locul 2 la categoria 10 ani si are deja o victorie la nr 1!
                                              Cu mult antrenament, alaturi de talent, poate deveni campion!

                                              Rezultatele din Amatur din acest an ii dau dreptul sa primeasca un premiu Junior Amatur 2014!
                                              Ultima editare de Dan2; 23.nov.2014, 11:52.

                                              Comentariu


                                              • Multumesc ptr.precizari.Am vorbit si cu Adi M.
                                                Duminica faina.

                                                Comentariu


                                                • Filicitari participantilor,organizatorilor,premiantilor si in special lui Darius .

                                                  Comentariu


                                                  • Super turneu organizat cu profesionalism de dl. Lucian Bozga si dl. Dan Bodeanu.
                                                    Felicitari tuturor participantilor!
                                                    Felicitari Darius Movileanu si Andrei Tomica, doi jucatori realmente spectaculosi! BRAVO!!!

                                                    Comentariu

                                                    Who has read this thread:
                                                    Procesare...
                                                    X