Anunț

Adună
Nici un anunț încă.

"AmaTur 2014", Sf. Gheorghe - 06.12.2014

Adună
X
Adună
Currently Active Users Viewing This Thread: 1 (0 members and 1 guests)
 
  • Filtrează
  • Ora
  • Arată
Curăță tot
postări noi

  • Daca tenisul de masa e asa de indragit de ce nu se pune conditia de participare la Turneul Final - pretendentii sa aiba minimum 20 de turnee A si A+ in ultimele 12 luni. Atunci sa vedem daca mai da lumea buluc. Timp de 12 luni sunt organizate o multime de turnee pe intreg intinsul patriei, dar cei mai multi vor la Tuneul Final. Il confunda cumva cu Revelionul?
    Blade: VICTAS - Koji Matsushita DEF
    FH: Butterfly - Dignics 80
    BH: Sauer & Troger - Hellfire-X, OX

    Comentariu


    • iar am încercat undeva mai sus să vă opresc din ceea ce ați început să faceți... nici o șansă

      așa-i românul. când i se oferă un lucru, indiferent cât de bun ar fi acel lucru, în loc să se bucure cât mai mult și să scoată maxim din lucrul respectiv, caută cusururi și nod în papură până când reușește și din făr?ma de frumos care există să facă ceva ur?t...

      sunteți niște ipocriți meschini, paranoici și ignoranți. îmi cer scuze: SUNTEM.
      mă includ și pe mine aici, ca să nu mai fie discuții că aș vrea să critic sau să jignesc pe cineva.

      domnilor organizatori ai turneului final de la Focșani de anul viitor (dacă e sigur că acolo va fi turneul final). ar trebui să anunțați turneul pe forum, atunci când o fi vremea. să faceți înscrieri. să se desfășoare totul normal, ca în orice an.... iar în ziua de marți sau miercuri, în săptăm?na turneului, să puneți pe forum un anunț important: cum că în sală lipsesc 2 reflectoare și nu prea merge instalația de aer condiționat, așa că turneul nu se mai desfășoară.... ASTA AM MERITA TOȚI!!!

      domnilor coordonatori și organizatori de turnee (mă refer la toți aici), vă rog să propuneți, să votați și să aprobați o regulă în regulamentul circuitului: la turneele AmaTur SĂ NU SE MAI ACORDE NICI UN FEL DE PREMIU... cine vrea o amintire frumoasă, să stea până la sf?rșit ca să apară în poza de grup. iar aceste poze să fie postate obligatoriu pe forum, ca să și le ia fiecare de acolo. și eventual o poză mare și cu clasamentul final.

      nu-mi vine să cred că există oameni care se supără că nu li se dă apă sau sandvici... atunci cum să nu scriu că sunteți meschini?!?
      eu zic să nu se mai facă catering de acum încolo LA NICI UN TURNEU. organizatorii primesc de la voi critici... păi atunci de ce v-ar mai hrăni? de ce v-ar mai da apă?
      vreau să fiu corect și să nu scriu aici în necunoștință de cauză. vă rog spuneți-mi unde scrie că la turneele AmaTur TREBUIE să primească oamenii mîncare și băutură?
      să vă dea mîncare și băutură cluburile la care sunteți afiliați! iar dacă nu sunteți afiliați la nici un club, ar trebui să vă g?ndiți s-o faceți cât mai repede, altfel veți începe să muriți de foame dacă mai mergeți mult pe la turnee... că oricum lumea e deja „?nfierb?ntată” de la subiectul cu jucătorii legitimați...

      s-a uitat cineva la meciurile Cristian Bogdan-Andrei Tomică și Andreea Balog-Vlad Farcaș? ... sau v-ați uitat doar la becurile care nu ardeau, ori la sandviciurile sau sticlele de apă care nu mai veneau?!? ce-ar fi să ne g?ndim la aceste meciuri? propun să fie votate cele mai frumoase meciuri de la turneul acesta final. și mai propun ceva: să le dați toate premiile primite de voi la acest turneu lor, celor 4 pe care i-am amintit aici. pentru că nici unul dintre cei 4 n-au scos nici o vorbă despre lumina din sală, despre lipsa sticlei de apă, despre pauzele lungi sau foarte lungi dintre meciuri, despre înghesuiala de la mesele unde au jucat două grupe în loc de una.... nici unul din cei 4 nu a „băgat sula-n coaste” organizatorilor pentru neregulile de la turneu. dar ei 4, exact ca și voi ceilalți, au venit tot pe drumuri lungi ca să ajungă la turneu, au avut și ei emoții, și-au făcut planuri și poate n-au avut somn cu o noapte înainte, au stat tot 12 sau mai multe ore în sală ca și voi, iar la urmă au plecat și ei, la fel ca și voi, înapoi spre casă pe drumuri la fel de lungi și obositoare ca și la venire. iar ca să fie mai clar și mai tranșant mai scriu odată numele lor: ANDREEA BALOG...CRISTIAN BOGDAN...VLAD FARCAȘ...ANDREI TOMICĂ
      le-am scris de data asta cu litere mari pentru că așa merită, pentru că premiile pe care ei le-au luat sunt mult mai valoroase decât cele pe care le-ați luat voi, iar dacă n-au luat premii atunci ar fi meritat să le ia pe ale voastre...!!!

      ce să înțeleagă acești 4 tineri dacă vor citi cumva ce scrie aici pe forum??? în afară de faptul că.... SUNTEM NIȘTE IPOCRIȚI...
      să facă și ei la fel când vor fi ca noi?

      Comentariu


      • Postat în original de csabazedler Vezi post
        Open si Amatori,,RESPECTUL si FAIR-PLAYul ne aseaza,cu mandrie si satisfactie,intr-o singura categorie",cea de OAMENI!!!!
        Asta imi place mult,... si pentru ca scrie in Cartea cartilor: ,,Fiti oameni,,!
        Multumim organizatorilor! (am fost organizator si stiu ce inseamna asta).
        Felicitari castigatorilor!
        Bravo tuturor!

        - - - Actualizat - - -



        - - - Actualizat - - -

        Ultima editare de ursuleanvasile; 08.dec.2014, 03:57.
        Blade: SCHLAGER CARBON OF+
        FH: Tenergy 05 FX
        BH: Tenergy 05 FX

        Comentariu


        • Postat în original de adimucu Vezi post
          iar am încercat undeva mai sus să vă opresc din ceea ce ați început să faceți... nici o șansă

          așa-i românul. când i se oferă un lucru, indiferent cât de bun ar fi acel lucru, în loc să se bucure cât mai mult și să scoată maxim din lucrul respectiv, caută cusururi și nod în papură până când reușește și din făr?ma de frumos care există să facă ceva ur?t...

          sunteți niște ipocriți meschini, paranoici și ignoranți. îmi cer scuze: SUNTEM.
          mă includ și pe mine aici, ca să nu mai fie discuții că aș vrea să critic sau să jignesc pe cineva.

          domnilor organizatori ai turneului final de la Focșani de anul viitor (dacă e sigur că acolo va fi turneul final). ar trebui să anunțați turneul pe forum, atunci când o fi vremea. să faceți înscrieri. să se desfășoare totul normal, ca în orice an.... iar în ziua de marți sau miercuri, în săptăm?na turneului, să puneți pe forum un anunț important: cum că în sală lipsesc 2 reflectoare și nu prea merge instalația de aer condiționat, așa că turneul nu se mai desfășoară.... ASTA AM MERITA TOȚI!!!

          domnilor coordonatori și organizatori de turnee (mă refer la toți aici), vă rog să propuneți, să votați și să aprobați o regulă în regulamentul circuitului: la turneele AmaTur SĂ NU SE MAI ACORDE NICI UN FEL DE PREMIU... cine vrea o amintire frumoasă, să stea până la sf?rșit ca să apară în poza de grup. iar aceste poze să fie postate obligatoriu pe forum, ca să și le ia fiecare de acolo. și eventual o poză mare și cu clasamentul final.

          nu-mi vine să cred că există oameni care se supără că nu li se dă apă sau sandvici... atunci cum să nu scriu că sunteți meschini?!?
          eu zic să nu se mai facă catering de acum încolo LA NICI UN TURNEU. organizatorii primesc de la voi critici... păi atunci de ce v-ar mai hrăni? de ce v-ar mai da apă?
          vreau să fiu corect și să nu scriu aici în necunoștință de cauză. vă rog spuneți-mi unde scrie că la turneele AmaTur TREBUIE să primească oamenii mîncare și băutură?
          Vad ca ati inteles foarte bine esenta problemei celor nemultumiti, probabil vesnic nemultumiti, noi venim la turnee pentru sandwich-ul si sticla de apa fiindca nu avem ce manca si bea acasa. Genial. Astept si o poezie pe tema asta.

          Comentariu


          • felicitari Vatra Dornei,Domnul Marcu locul 1 si Domnul Ciobanu locul 2,as vrea si eu dar mai am multe de invatat.........felicitari inca o data

            Comentariu


            • Postat în original de adimucu Vezi post
              iar am încercat undeva mai sus să vă opresc din ceea ce ați început să faceți... nici o șansă

              așa-i românul. când i se oferă un lucru, indiferent cât de bun ar fi acel lucru, în loc să se bucure cât mai mult și să scoată maxim din lucrul respectiv, caută cusururi și nod în papură până când reușește și din făr?ma de frumos care există să facă ceva ur?t...
              Ce usor e sa dai sfaturi fara sa participi la concursuri!
              Concursuri pentru CHIBITI PE NET nu exista?
              Blade: VICTAS - Koji Matsushita DEF
              FH: Butterfly - Dignics 80
              BH: Sauer & Troger - Hellfire-X, OX

              Comentariu


              • Felicit intreaga echipa de organizatori ai Turneului Final.
                A fost, intr-adevar, un regal dedicat amatorilor acestui sport.
                Pot sa spun ca, pentru cei de la categoria Open (pentru care pot sa ma exprim) au fost satisfacute toate cerintele organizatorice ale unui turneu de o asemenea anvergura.
                Il felicit, inca o data, pe Gicu Litovcenco, castigatorul acestui turneu la sectiounea Open, care a fost ... de neoprit!
                sa ne vedem cu bine in anul ce urmeaza, sanatosi si cu buna-dispozitie pentru concursurile ce vor urma.

                Sarbatori Fericite tuturor AmaTur-istilor!

                Comentariu


                • Doua consideratii in urma desfasurarii acestui turneu;:
                  -pe viitor, la orice concurs de asemenea anvergura ce se desfasoara in doua sali(e vorba de turneele A+ si TF) trebuie sa existe doua echipe organizatorice-tehnice complet separate,fiecare urmarind buna desfasurare a concursului doar in sala respectiva.Datorita programelor informatice perfectionate permanent de Florin exista actualmente cel putin15-20 de persoane care pot stapani d.p.d.v I.T un turneu cap-coada.Cu inca unu-doi care sa aiba grija de celelalte detalii in ambele sali treaba devine mai simpla.
                  -16 mese pentru Open sunt arhisuficiente,pe ele vor juca 16 grupe , 96 de participanti, .Nu exista mai multi openisti care sa participe simultan la un concurs,fie el si T.F.,asta e realitatea.
                  Nu am fost in sala unde au jucat amatorii dar din spusele unor amici amaturisti si din cele scrise aici e clar ca au fost unele probleme,aparute cred din dorinta organizatorilor de a permita participarea a cat mai multi jucatori la sectiunea Amatori.Pe viitor organizatorii TF vor pune accent pe calitate in detrimentul cantitatii,cu riscul de a lasa mai mutli doritori pe lista de asteptare,sunt sigur ca asa se va intampla in 2015
                  of all the things i lost i miss my mind the most

                  Comentariu


                  • Postat în original de mihais mioveni Vezi post
                    Daca tenisul de masa e asa de indragit de ce nu se pune conditia de participare la Turneul Final - pretendentii sa aiba minimum 20 de turnee A si A+ in ultimele 12 luni. Atunci sa vedem daca mai da lumea buluc. Timp de 12 luni sunt organizate o multime de turnee pe intreg intinsul patriei, dar cei mai multi vor la Tuneul Final. Il confunda cumva cu Revelionul?
                    Daaa...ar fi intradevar o initiativa excelenta , in cele 2o de turnee ar putea fi admise si 2-3 B-uri , eu revin si cu ideea de premiere ( puncte suplimentare la 10 turnee/ 10 pcte , 20 turnee/20 pcte )....pt amatori ok

                    Comentariu


                    • Postat în original de Cornel 67 Vezi post
                      Vad ca ati inteles foarte bine esenta problemei celor nemultumiti, probabil vesnic nemultumiti, noi venim la turnee pentru sandwich-ul si sticla de apa fiindca nu avem ce manca si bea acasa. Genial. Astept si o poezie pe tema asta.
                      ?mi pare rău dacă n-am înțeles...

                      asta văd mereu pe forum. trebuia să înțeleg altceva?

                      Comentariu


                      • Eliminatorii Open: Ion Marius - Zamfir Ionel

                        Blade: Butterfly Amultart; FH: Andro Rasanter R42, BH: Andro Rasanter R37

                        Comentariu


                        • As vrea sa felicit toata echipa de organizatori, atat cei de la butoane dar si pe cei care au muncit foarte mult dar care nu se vad si care au contribuit la o buna desfasurare a turneului. Cat despre conditiile din sala mica, ne adaptam situatiei, jucam tenis, mai ne suparam, apoi uitam si abia asteptam urmatorul turneu. Cei care s-au plans anul trecut de conditiile de la OPEN nu au venit si anul asta?....Ba da ...stiti de ce?....ca ne macina microbul asta al tenisului...de asta facem mii de Km intr-un an...pierdem week-end-uri...ne invoim de la servici...lasam familiile si plecam la drum.
                          Bravo tuturor celor implicati in organizarea unui turneu cu peste 300 de participanti.
                          Felicitari castigatorilor.
                          Multumim tuturor celor prezenti fara de care nu s-ar putea organiza turnee de asemenea amploare.
                          blade: Zhang Jike Super ZLC
                          fh: Butterfly Tenergy 05
                          bh: Dr. Neubauer Killer

                          Comentariu


                          • Postat în original de Antal Denes Vezi post
                            Ai putina dreptate in vederea nostalgiilor despre acele turnee.
                            Stadiul de intrare pe tabloul principal[eliminatorile]in general se joaca in aceasi sala!
                            Un an intreg amatori sunt marginalizati sa joace pe mesele laterale ale sali pe cand openul are la dispozitie mesele centrale la fiecare turneeu!
                            Ponderea platitorilor de taxe la fondul turneelor si fondul amatur este in favoarea amatorilor cu o proportitie 4/1/an.
                            Premierile sunt invers proprtionale,n-ar fi o problema daca la fiecare turneeu s-ar prezenta 80-100 openisti.
                            Fara suparare merita o data pe an si cei mai multi platitori!
                            Nu a contestat nimeni munca si efortul mare depus de organizatori,sponsori si de toti care au muncit pentru acest eveniment,ori unde sunt plusuri si minusuri,dar nu s-a tinut cont de inpartirea corecta a meselor din cele doua sali!!!
                            Decizia, a nemultumit de a nu amesteca graul cu neghina !
                            Am mai spus si o repet cei multi si nebagati in seama sunt platitorii[cotizantii] AmaTuRului peste 3000 !
                            O singura data pe an meritam sa avem conditile excelente din sala mare!
                            Restul sunt povesti de adormit copii !!!
                            FACETI UN SIMPLU CALCUL IN BUGUTUL 2014
                            Vedem cine si ce merita!
                            Sarbatori fericite !

                            Comentariu


                            • Postat în original de mihais mioveni Vezi post
                              Daca tenisul de masa e asa de indragit de ce nu se pune conditia de participare la Turneul Final - pretendentii sa aiba minimum 20 de turnee A si A+ in ultimele 12 luni. Atunci sa vedem daca mai da lumea buluc. Timp de 12 luni sunt organizate o multime de turnee pe intreg intinsul patriei, dar cei mai multi vor la Tuneul Final. Il confunda cumva cu Revelionul?
                              Vin daca-mi este permis cu o completare:
                              1. sa participe doar cei ce au masini 4x4
                              2.sa participe doar cei cu venituri fffff mari
                              3.fara someri
                              4.daca se poate,doar persoane care locuiesc la oras
                              lista poate fi lunga, dar oare nu exageram?
                              eu unul sunt somer si sincer abia-mi permit sa merg la cateva turnee anual, sa inteleg ca d-astia ca mine n-au loc in amatur?

                              Comentariu


                              • Postat în original de PRIZA TOK Vezi post
                                Vreme rea cu ninsori abundente sunt acum si in judetul Suceava.Nici noi nu suntem siguri de participare,depinde de ce va urma si mai ales de ninsoare si blocaje rutiere,desi ne dorim sa nu lipsim de la acest festival tenisistic.
                                Postat în original de marcu vasile Vezi post
                                Oli, iti plce sa glumesti de dimineata,vino la dorna sau pe valea bistritei si treci muntele spre toplita si mai vorbim de ora 7.00,despre zapada
                                Postat în original de PRIZA TOK Vezi post
                                Interesant ce-mi. ......Daca pronosticul se adevereste,atunci Gelu va fi cel ce va bea primul din cupa,restul stati la rand.
                                M-am trezit dintr-un vis...
                                se facea ca era o iarna grea, grea de tot, si de prin nameti au aparut doi salvatori, fiecare cu plugul său, ....ne-au facut o carare, dar aveau o asa mare viteza incat lumea ramanea tot inzapezita....iar ei in față, mult in față.
                                Eu am fost printre putinii care am ajuns la destinatie (nu ma intrebati cum pentru ca aveam zapada si-n memorie)... de aici a inceput cosmarul care nu se mai termina nici acum cand m-am trezit.
                                Cum este posibil sa rezist atat de mult la bautura incat sa mai tin minte ca nu erau pahare, si toti am tot baut dintr-o singura cupa.
                                V?natul tot v?nat ramane!...desi am baut pe nemîncate.
                                Hobby: Motoare si ski !
                                http://www.youtube.com/watch?v=dyNpInTHl2Y

                                Comentariu


                                • Cupa a fost prea mare si grea!

                                  Comentariu


                                  • Postat în original de Antal Denes Vezi post
                                    Nu a contestat nimeni munca si efortul mare depus de organizatori,sponsori si de toti care au muncit pentru acest eveniment,ori unde sunt plusuri si minusuri,dar nu s-a tinut cont de inpartirea corecta a meselor din cele doua sali!!!
                                    Decizia, a nemultumit de a nu amesteca graul cu neghina !
                                    Am mai spus si o repet cei multi si nebagati in seama sunt platitorii[cotizantii] AmaTuRului peste 3000 !
                                    O singura data pe an meritam sa avem conditile excelente din sala mare!
                                    ... !
                                    Amatorii au avut anul trecut (TF) conditii excelente...trebuia cumva sa echilibram situatia.

                                    Lasa ca ierbarii castiga mai multe pct pe condens
                                    Hobby: Motoare si ski !
                                    http://www.youtube.com/watch?v=dyNpInTHl2Y

                                    Comentariu


                                    • Postat în original de GeluBv Vezi post
                                      Amatorii au avut anul trecut (TF) conditii excelente...trebuia cumva sa echilibram situatia.

                                      Lasa ca ierbarii castiga mai multe pct pe condens
                                      Poate mai echilibram si pe parcursul anului 2015 !

                                      Comentariu


                                      • Domnule Alin Oprisiu ,ma trezesc de dimineata si nu-mi vine sa cred ce incep sa citesc pe forum.Din postarea dvs inteleg ca au existat colegi amaturisti pentru care conteaza mai mult apa si sandvisul primit de la organizatori decat conditiile de joc existente in anumite locatiiunde se desfasoara turneele de tenis de masă.Asa ca mirat peste masura ma apuc si citesc postarile anterioare sa vad care sunt acei colegi amaturisti si ce constat:cel putin in acest topic nu exista niciun coleg amaturist care sa fi adus vorba de asa ceva.Va rog pentru acuratetea spuselor dvs sa postati citate din postarile colegilor amaturisti care se fac vinovati de cele spuse de dvs.In postarile de mai sus se face referire strict la conditiile de joc din sala de sport de unde s-a desfasurat turneul de amatori iar dvs,fara nicio suparare,nu cred ca sunteti cel mai indicat sa criticati colegii amaturisti nemultumiti de conditiile de joc pentru ca dvs nu ati participat si nu ati jucat ''pe bajbaiala'' asa cum bine spunea mai sus domnul Stoica.Acum va intreb eu pe dvs :cine este meschin,paranoic,ignorant si mai presus de toate acestea DIVERSIONIST?Si inca ceva sunt sigur ca daca incepand de anul viitor nu s-ar mai organiza niciun concurs de tenis de masă sau daca conditiile de joc ar deveni improprii desfasurarii turneelor amatur dvs nu ati fi foarte afectat de aceste lucruri pentru ca aveti alte hobbyuri mai importante decat tenisul de masa(a nu se intelege ca acele hobbyuri sunt lipsite de importanta).
                                        FH:Butterfly-Tackiness Drive 1.7mm
                                        BLADE: Gewo Clasic-ALL+/Joola Air Fibre
                                        BH:Stiga Energy Absorber

                                        Comentariu


                                        • Nu ma asociez cu discutia lui Adi, dar sa sti ca si apa conteaza.
                                          Postat în original de Cornel 67 Vezi post
                                          ....... Vad ca taxa de joc se mareste din ce in ce iar ceea ce ni se ofera se micsoreaza. Daca acum cativa ani intr-o taxa de 15-20 de lei intra o sticla de apa si un sandwich astazi doar la unele turnee A si A+ mai ti se ofera cate ceva. ....?
                                          Hobby: Motoare si ski !
                                          http://www.youtube.com/watch?v=dyNpInTHl2Y

                                          Comentariu


                                          • Am reusit si eu sa ajung la acest TF in calitate de spectator si de prieten al multor pasionati.
                                            Felicitari tuturor participantilor, invingatorilor, invinsilor (aveti mai multe de invatat, fata de invingatori, deci sunteti mai castigati) si organizatorilor (Gelu Vladoiu, Catalin Cozma, Olah Oliver, Florin Apian, Simon Teodor,Sorin Botirca) care au facut tot posibilul pentru a oferii conditii propice practicarii acestui sport, acum sigur si clar ca se putea mai bine, dar daca privim un pic in spate... doar cu cativa ani.. e senzational ce se intampla acum !
                                            D.p.m.d.v ar trebuii pe viitor o atentie mai mare cu privire la despartitoarele dintre mese, stiu ca este greu sa aduci atatea despartitoare, (si mai stiu ca lui Emi i-au disparut, stricat grav 30buc x 20-25e\buc in decursul a 1 an de cand este implicat in aceasta miscare) poate se gaseste o modalitate mai ieftina de a rezolva acest lucru, nu cred ca ar deranaja pe cineva, dar am asistat la cateva partide unde chiar a fost haos ca odata la doua mingi se oprea jocul ca sarea mingie in terenul tau.
                                            Intradevar sala unde au jucat categoria amatorilor a fost mai slab iluminata, dar fiind la 20m de cealalta a fost un mare plus, sunt sigur ca daca se juca in alta sala unde lumina era mai buna, dar distanta fata de cealalta era mare tot nu era bine. Numai cand ma gandesc cat de grea este o masa sa o duci de la masina in sala.. nici nu vreau sa ma gandesc la 40 de mese, dar dupa cum au zis si multi altii trebuie sa cantarim un pic cele bune si cele rele, iar dupa ce o sa tragem linie o sa vedem ca rezultatul o sa fie cu mai multe bune.
                                            Aaa.. era sa uit, nu in ultimul rand trebuiesc felicitati Razvan Crisan, Gelu Popescu, Dumitru Beltechi, Tiberiu Tanase pentru contributia la acest TF cu standuri generoase, dar si pentru premiile oferite !

                                            Toate cele bune si cu siguranta o sa ne mai revedem,

                                            www.pingpongshop.ro | Magazin online & offline
                                            www.pingpongacademy.ro| Sala dedicata tenis de masa
                                            https://facebook.com/clubsportivpingpongacademy
                                            Distribuitor official | Andro - Der Materialspezialist - DHS - Barna Original
                                            https://facebook.com/clubsportivpingpongacademy

                                            Comentariu


                                            • Eliminatorii Open: Ion Marius - Gogu Gabriel







                                              Blade: Butterfly Amultart; FH: Andro Rasanter R42, BH: Andro Rasanter R37

                                              Comentariu


                                              • Dragilor inca nu m-am trezit din visul acesta frumos si asa vreau sa raman cu imaginea finala a acestui concurs.
                                                VA MULTUMESC TUTUROR CELOR CARE ATI FOST LA ACEST CONCURS SI MI-ATI DAT OCAZIA SA VA REVAD SAU SA NE CUNOASTEM PTR. PRIMA DATA.
                                                VA DORESC LA TOTI SARBATORI FERICITE ,SANATATE .
                                                CU STIMA VA IMBRATISEAZA MARCU cel cu ARCU
                                                Blade . PHOTINO
                                                Fh. Tibhar ev. Mx-p
                                                Bh.:Tibhar ev. Mx-p MATERIALE TENIS DE MASA EMI.TT

                                                Comentariu


                                                • Buna ziua,
                                                  doresc in primul rand sa felicit participantii pe de o parte si organizatorii plus sponsorii pe de alta; fara de care aceasta competitie nu s-ar fi putut desfasura. Doresc sa multumesc tuturor celor cu care am jucat si de la care am avut de invatat. Apreciez in mod deosebit jocurile si concurentii din superioare si din eliminatorii, am fost placut impresionat sa vad ca cei cu care m-am confruntat la masa, ulterior au venit si m-au sustinut, fie cu a strangere de mana, fie cu sfaturi. Frumoasa atmosfera si fair play-ul de care au dat dovada! Desi sunt unul dintre cei care la ora 23 inca mai jucam nu doresc sa critic organizarea, stiu ca s-a facut tot ce a fost posibil si s-a vazut ca atat organizatorii cat si sponsorii au investit foarte munca multa dar mai ales pasiune in ceea ce au facut. Am insa o rugaminte la ei: sa nu se supere in urma discutiilor iscate si sa continue sa faca ceeea ce fac, bineinteles incercand sa imbunatateasca conditiile, de la concurs la concurs. Un prim sfat pe care imi permit sa-l dau este sa reconsidere organizare TF 2015 la Focșani. Nu pentru ca foscsanenii nu vor fi la inaltime sau ca nu merita asta, ci pentru ca eu cred ca un TF ar trebui organizat cat mai aproape de centrul tarii, incat sa se evite deplasari de 8-12 ore cat ar trebui sa vina un aradean, oradea, clujan, sibian, pana la Focșani...Si nu neaparat ca sa favorizez pe cineva v-as propune Sibiul. Care are acum la Aria o sala cu 12 mese in care TF la Open ar avea conditii excelente si mai are si o sala a sporturilor moderna in care ar incapea linistit 24-30 de mese in conditii de joc cel putin egale cu TF de la open de anul acesta...
                                                  Inca odata multumesc, si scuzele mele daca supar pe cineva...
                                                  ZJ-SZLC
                                                  fh/bh- Btf Tenergy o5fx

                                                  Comentariu


                                                  • In primul rand felicit organizatorii care sunt convis ca au depus mari eforturi ca sa desfasoare o astfel de competitie. In privinta organizarii, orice comentarii negative sunt de prisos. Acestea sunt salile, mesele si mai ales conditiile termice.

                                                    Doresc sa propun cu aceasta ocazie celor care raspund de tot circuitul Amatur urmatoarele:

                                                    Sa imparta orice turneu in 3 sectiuni:
                                                    1. Amatori 1, cu media < 18 p, dar nelegitimati vreodata;
                                                    2. Amatori 2, cu media > 18 p, dar nelegitimati vreodata;
                                                    3. Masters, cu participare libera: fosti legitimati, actuali legitimati in B, A s.a.md. + din cei de la 1 si 2 care doresc in mod voit sa joace cu jucatori f. buni.
                                                    Aici vreau si eu sa-i vad pe divizionarii B cum lupta cu cei din A sau super liga si nu cu amatori care joaca o data sau de doua ori pe saptamana dupa ce vin de la serviciu. Sa-si imparta premiile intre ei.

                                                    Actuala organizare este depasita. Asa cum arata acum, nu este un turneu de amatori, ci lasa impresia unei afaceri in care lupta este inegala din start.
                                                    Stiu ca s-a scris mult pe tema asta, dar mai adaug si eu cateva randuri, in speranta ca voi fi inteles. Daca legitimatii au drept de joc in acest tuneu, de ce nu avem si noi amatorii dreptul de a juca in turneele de superliga, sa fie deci reciproca situatia?

                                                    Pana atunci Sarbatori fericite tuturor si La multi ani !!!

                                                    Comentariu

                                                    Who has read this thread:
                                                    Procesare...
                                                    X