Anunț

Adună
Nici un anunț încă.

"EMI-TT & GEWO-TT", Dumbrăvița - 18.01.2020

Adună
Acest topic este închis
X
X
Adună
Currently Active Users Viewing This Thread: 0 (0 members and 0 guests)
 
  • Filtrează
  • Ora
  • Arată
Curăță tot
postări noi

  • Buna ziua,

    Voi interveni si eu in aceasta polemica.
    Mentionez pentru toata lumea ca am participat si eu la acest turneu la aceasi categorie (Avansati).

    Organizarea si conditiile acestui turneu, au fost impecabile.
    Dar va spun sincer, daca eu mi-as trata clientii (colaboratorii) asa cum ati tratat dvs. jucatorii la acest turneu, in scurt timp as ramane fara.
    Pe parcurul intregului turneu am avut impresia ca "certati" la microfon pe toata lumea. Poate pentru ca NU se intelegea nimic din ceea ce spuneati la microfon.
    Cand am adus rezultatele grupei 1 (desi fiind locul 3 din acea grupa) ne-ati intrebat pe mine si pe Dl. Herteg pe un ton "apostrofator" cum aducem foaia necompletata (tabel superior si clasamentul grupei), desi noi nu am fost informati cum doriti sa completam hartia. In 2min le-am completat.
    V-am mai auzit apostrofand lumea care venea la dvs. sa va intrebe una, alta (mai ales de partea de bye-uri). "Cum nu stiti!? Doar nu sunteti la primul turneu!"
    Unii poate sunt la turneul 1.000, altii poate chiar sunt la primul.
    Cu totii ar trebui tratati cu respect si cu rabdare.

    Gurstul amar din pacate l-am resimtit si eu.
    M-am reapucat de tenis de masă dupa o pauza de 13 ani.
    Si vreau sa vin sa joc de placere, in spiritul unei competitii in care primeaza "OMUL".
    Daca o persoana este EXCLUSA pe o perioada de 1an, de la o competitie, pentru ca organizatorul nu este capabil sa isi insuseasca un feed-back negativ (si nu pe considerente sportive sau de fair-play), atunci eu personal nu vreau sa iau parte la acestea.

    O zi buna va doresc,
    Si MULTA SANATATE!

    Comentariu


    • Din nou, aceasta discutie era legata de o suspendare si nu de starea sănătății (?) unui jucător participant sau nu, ori de timpul alocat unei competitii!
      înțeleg că nerespectarea regulamentului aduce suspendarea unui jucător pe anumite perioade, dar aceasta ar trebui să se aplice jucatorului la toate competițiile Amatur, nu doar la cele organizate de o anumită persoană (citez “o sa incep cu dumneavoastra in a va suspenda pe o perioada de un an de la toate turneele unde voi fi implicat, atat ca organizator, suport tehnic, etc”) pentru că dacă asta se poate, atunci clar există loc de abuz și ar trebui eliminata/refacuta o astfel de regulă.

      Comentariu


      • Eu zic sa ne vedem de tenis de masă,,de jocul in general nu de a scrie romane si contre..succese pe mai departe si sa ne bucuram ca asa aproape de Timișoara a fost chiar un turneu frumos.

        Comentariu


        • Postat în original de MariusD86 Vezi post
          Buna ziua,

          Voi interveni si eu in aceasta polemica.
          Mentionez pentru toata lumea ca am participat si eu la acest turneu la aceasi categorie (Avansati).

          Organizarea si conditiile acestui turneu, au fost impecabile.
          Dar va spun sincer, daca eu mi-as trata clientii (colaboratorii) asa cum ati tratat dvs. jucatorii la acest turneu, in scurt timp as ramane fara.
          Pe parcurul intregului turneu am avut impresia ca "certati" la microfon pe toata lumea. Poate pentru ca NU se intelegea nimic din ceea ce spuneati la microfon.
          Cand am adus rezultatele grupei 1 (desi fiind locul 3 din acea grupa) ne-ati intrebat pe mine si pe Dl. Herteg pe un ton "apostrofator" cum aducem foaia necompletata (tabel superior si clasamentul grupei), desi noi nu am fost informati cum doriti sa completam hartia. In 2min le-am completat.
          V-am mai auzit apostrofand lumea care venea la dvs. sa va intrebe una, alta (mai ales de partea de bye-uri). "Cum nu stiti!? Doar nu sunteti la primul turneu!"
          Unii poate sunt la turneul 1.000, altii poate chiar sunt la primul.
          Cu totii ar trebui tratati cu respect si cu rabdare.

          Gurstul amar din pacate l-am resimtit si eu.
          M-am reapucat de tenis de masă dupa o pauza de 13 ani.
          Si vreau sa vin sa joc de placere, in spiritul unei competitii in care primeaza "OMUL".
          Daca o persoana este EXCLUSA pe o perioada de 1an, de la o competitie, pentru ca organizatorul nu este capabil sa isi insuseasca un feed-back negativ (si nu pe considerente sportive sau de fair-play), atunci eu personal nu vreau sa iau parte la acestea.

          O zi buna va doresc,
          Si MULTA SANATATE!
          Buna ziua,

          Din TIMISOARA ne inscriem:
          - DUMBRAVA MARIUS - Avansati
          - NEAG IOAN - Avansati
          - DUMBRAVA DAN - Incepatori

          Se vede din toate inscrierile de pana acum ca sunteti foarte apropiat domnului Neag si ati intervenit pt a ma denigra cu tot felul de acuze.
          Dar sa o luam sistematic.Da asa este ati avut impresia ca certam la microfon lumea , dar de fapt le acordam atentie si incercam sa ii ajut pe toti cei care veneau la mine la masa sa se planga ca adversarii lor nu erau la masa, care mie mi-se pare o lipsa de respect a acelora fata de restul participantiilor ,si dumneavoastra incercati sa imi imputati mie acest disconfort, care incercam sa va ajut si sa dau o cursivitate turneului.
          Cand ati adus foaia grupei ati lasat-o pe masa fara sa am contact cu nimeni.In momentul in care introduceam rezultatele si am ajuns la grupa dumneavoastra, am strigat la microfon toata grupa si v-am rugat sa veniti sa clarificam situatia deoarece foaia era goala,si pe deasupra mai era si un organizator printre voi,Fekete Istvan care a spus ca cei ce castiga partida sunt cei care noteaza rezultatele.Dinnou intoarceti vina dumneavoastra asupra mea.Dar ganditi-va daca ar proceda toti asa.?

          Cu totii ar trebui tratati cu respect si cu rabdare.

          Sunt perfect deacord,dar pe mine ma excludeti din aceasta postura si voi aveti voie sa ma bombardati cate 5-6 o data fara sa va dati rand si eu daca nu sunt Mafalda sa pot sa va raspund la toti odata, ma decapitati sistematic.
          Eu voi organiza pe mai departe turnee asa in felul meu ,in spiritul fair-play-ului,al corectitudini si al respectului fata de celalalt si cei care vor sa obstructioneze si sa deranjeze competitia prin diferite tertipuri ii rog insistent sa nu mai dea curs anuntului turneului unde imi vede macar numele.

          O zi buna sa aveti.
          Gr.inferioara nr. 1 - Avansati
          Nume si prenume Localitate
          1
          2
          3
          4
          5
          6
          V
          Loc
          1 FEKETE ISTVAN ARAD
          2-3
          3-2
          2-3
          3-2
          2
          4
          2 HERTEG DORINEL ARAD
          3-2
          1-3
          2-3
          3-0
          2
          3
          3 DUMBRAVA MARIUS TIMISOARA
          2-3
          3-1
          3-1
          3-0
          3
          1
          4 LASCU MARIUS TIMISOARA
          3-2
          3-2
          1-3
          3-1
          3
          2
          5 FAUR LUCIAN JIMBOLIA
          2-3
          0-3
          0-3
          1-3
          0

          Comentariu


          • Revin cu replica pentru prima si ultima data in cadrul acestui post.

            Adevarat. Sunt foarte bun prieten cu Dl. Neag Ioan.
            De asemenea o persoana care mai mult ca orice apreciaza corectitudinea si fair-play-ul.
            Nu stiu de ce vorbim de "vina"? NU a avut loc nici un incident in cadrul caruia trebuie sa avem pe cineva culpabil.
            A fost un simplu feed-back (un pic negativ, adevarat) la care dvs. ati reactionat peste masura, luand o hotarare nepotrivita si exagerata (facand abuz de putere).

            Aflati va rog ca persoanele care vor cu adevarat sa progreseze, spun MULTUMESC unui feed-back negativ din care pot trage invataminte.
            O zi buna!

            Comentariu


            • Postat în original de Zosim1 Vezi post
              Buna ziua,

              Din TIMISOARA ne inscriem:
              - DUMBRAVA MARIUS - Avansati
              - NEAG IOAN - Avansati
              - DUMBRAVA DAN - Incepatori

              Se vede din toate inscrierile de pana acum ca sunteti foarte apropiat domnului Neag si ati intervenit pt a ma denigra cu tot felul de acuze.
              Dar sa o luam sistematic.Da asa este ati avut impresia ca certam la microfon lumea , dar de fapt le acordam atentie si incercam sa ii ajut pe toti cei care veneau la mine la masa sa se planga ca adversarii lor nu erau la masa, care mie mi-se pare o lipsa de respect a acelora fata de restul participantiilor ,si dumneavoastra incercati sa imi imputati mie acest disconfort, care incercam sa va ajut si sa dau o cursivitate turneului.
              Cand ati adus foaia grupei ati lasat-o pe masa fara sa am contact cu nimeni.In momentul in care introduceam rezultatele si am ajuns la grupa dumneavoastra, am strigat la microfon toata grupa si v-am rugat sa veniti sa clarificam situatia deoarece foaia era goala,si pe deasupra mai era si un organizator printre voi,Fekete Istvan care a spus ca cei ce castiga partida sunt cei care noteaza rezultatele.Dinnou intoarceti vina dumneavoastra asupra mea.Dar ganditi-va daca ar proceda toti asa.?

              Cu totii ar trebui tratati cu respect si cu rabdare.

              Sunt perfect deacord,dar pe mine ma excludeti din aceasta postura si voi aveti voie sa ma bombardati cate 5-6 o data fara sa va dati rand si eu daca nu sunt Mafalda sa pot sa va raspund la toti odata, ma decapitati sistematic.
              Eu voi organiza pe mai departe turnee asa in felul meu ,in spiritul fair-play-ului,al corectitudini si al respectului fata de celalalt si cei care vor sa obstructioneze si sa deranjeze competitia prin diferite tertipuri ii rog insistent sa nu mai dea curs anuntului turneului unde imi vede macar numele.

              O zi buna sa aveti.
              Gr.inferioara nr. 1 - Avansati
              Nume si prenume Localitate
              1
              2
              3
              4
              5
              6
              V
              Loc
              1 FEKETE ISTVAN ARAD
              2-3
              3-2
              2-3
              3-2
              2
              4
              2 HERTEG DORINEL ARAD
              3-2
              1-3
              2-3
              3-0
              2
              3
              3 DUMBRAVA MARIUS TIMISOARA
              2-3
              3-1
              3-1
              3-0
              3
              1
              4 LASCU MARIUS TIMISOARA
              3-2
              3-2
              1-3
              3-1
              3
              2
              5 FAUR LUCIAN JIMBOLIA
              2-3
              0-3
              0-3
              1-3
              0
              Emi ,si noi doi sintem amici ,cel mai fain ar fi sa nu mai suspenzi pe nimeni ( deci nici pe Titi care este Burebista Amaturului)crede-ma ca ar fi bine sa ne intoarcem la spiritul Amaturului de alta data

              Comentariu


              • Și nea' Titi este suspendat Dane?
                BLADE: Stiga Allround Classic
                FH: Stiga Almana Sound
                BH: Stiga Neos Sound Synergy Tech

                Comentariu


                • Postat în original de Dantim Vezi post
                  Emi ,si noi doi sintem amici ,cel mai fain ar fi sa nu mai suspenzi pe nimeni ( deci nici pe Titi care este Burebista Amaturului)crede-ma ca ar fi bine sa ne intoarcem la spiritul Amaturului de alta data
                  Asa e Dane, cred ca nu cauti bine Spiritul Amatur, eu cred ca l-ai pierdut pe la Blejoi acum cativa ani.
                  Iar de Nea Titi trebuie sa avem noi grija ca turneele cu superioare il obosesc prea tare si nu mai prinde varsta lui Burebista, asa ca eu ii vreau tot binele din lume si il menajez sa mai vina la turnee grele ca ale mele cu arbitraj, cu rigurozitate si multe meciuri una dupa alta.

                  Comentariu


                  • Postat în original de Bogy Vezi post
                    Și nea' Titi este suspendat Dane?
                    S-a auto suspendat el o vreme, dar i-a trecut.
                    Bogy vad ca nu prea mai intelegi ce se imtampla prin Amatur, suspendare exista daca acumulezi puncte din absente nemotivate si retrageri dupa termen, in rest notiunea de suspendat de la turnele mele inseamna mai pe romaneste daca nu iti convine de mine sau de modul meu de organizare e mai bine sa ne evitam o perioada, mai ales daca turneul s-a desfasurat in litera Regulamentului aflat in vigoare si nu am incalcat nici o regula care sa pericliteze cumva integritatea fizica sau morala a vreunui participant. La fel cum Nea Titi refuza participarea la turneele unde nu sunt grupe superioare, nu ca ar iesi din inferioare in ultima vreme, asa nici cei care sunt deranjati de modul meu mai strict de organizare ar trebui sa se autosuspende si toata lumea e multumita.

                    Comentariu


                    • Salut.
                      Am participat la multe turnee organizate de tine si o voi face in continuare cu placere.
                      Am facut si mici afaceri impreuna si voi face si in continuare cu placere.
                      Daca vreo parere de-a ta de pe forum nu mi-a placut, am ignorat-o, daca mi-a placut, am apreciat-o.
                      Am avut si eu momente mai putin placute la turnee, dar am evitat sa ajung la organizatori cu ele, au ei destule alte probleme mei importante de rezolvat.
                      La acest turneu am participat la categoria Hobby. Am ajuns pana in semifinale. Cum zicea un partener de tenis cu cateva posturi mai devreme, chiar daca nu schimba datele problemei, trebuie sa corectezi 3 rezultate:
                      - Semifinala Dobanda Dinu - Oprean Andrei, 3 - 2 (felicitari Dinu, ti-a trecut "glontul" pe la ureche , am facut un meci frumos si disputat, ca toate cele de pana acuma);
                      - Finala mica Cojocaru Mircea - Oprean Andrei, 3 - 0 (felicitari, Mircea, nici nu stiu ce m-a "lovit", imi cer scuze de prestatia mea, nu as fi vrut sa cedez asa usor, dar eram epuizat);
                      - Finala mare Sedda Stefano - Dobanda Dinu, 3 - 2.
                      La finalul meciurilor mele te-am cautat sa-mi iau ramas bun (ca de obicei...), dar erai ocupat cu logistica si nu te-am mai deranjat. Sper ca nu te superi si nu ma suspenzi
                      Le multumesc partenerilor de grupe si eliminatorii pentru fair play.
                      Ii felicit pe hunedorenii mei care au avut rezultate bune si foarte bune.
                      Ma bucur ca m-am intalnit cu foarte multi fosti sau actuali parteneri de joc si acest lucru il consider mai important decat o cupa, medalie sau diploma
                      Respect tuturor!
                      Lemn: Victas Koki Niwa
                      Forehand: Yasaka Rakza X
                      Backhand: Yasaka Rakza X

                      Comentariu


                      • Bravo andrei, bravo stoica, bravo gipsy, restul spor la antrenamente.

                        Comentariu


                        • Postat în original de Romulus70 Vezi post
                          Bravo andrei, bravo stoica, bravo gipsy, restul spor la antrenamente.
                          Baga mare, Busule[emoji16]

                          Trimis de pe al meu SM-J510FN folosind Tapatalk

                          Comentariu


                          • Amu ca sa ma bag si eu in seama, as zice ca lui Emi ar trebui sa ii dati circumstante atenuante. Zic pentru ca am fost si eu certat cu el si ne-am evitat o perioada, dar uitandu-ma in urma vina in toata treaba aia imi apartine,m-am purtat copilareste . Noi jucatorii de ping-pong suntem "naravasi" ca temperament si cam uitam ca este doar un joc.
                            Turneul asta a fost organizat prea perfect as zice pentru lalaiala obisnuita la turneela Amatur si asta l-a consumat fizic si psihic pe organizator, mai ales daca tinem cont ca a venit din spital direct.(asta ar trebui sa ne puna un pic pe ganduri si sa gandim de doua ori inainte sa atacam la baioneta).
                            Blade DHS PG 2
                            FH: DHS Hurricane 3
                            BH: Stiga Airoc Astro M

                            Comentariu


                            • Postat în original de vali Vezi post
                              Amu ca sa ma bag si eu in seama, as zice ca lui Emi ar trebui sa ii dati circumstante atenuante. Zic pentru ca am fost si eu certat cu el si ne-am evitat o perioada, dar uitandu-ma in urma vina in toata treaba aia imi apartine,m-am purtat copilareste . Noi jucatorii de ping-pong suntem "naravasi" ca temperament si cam uitam ca este doar un joc.
                              Turneul asta a fost organizat prea perfect as zice pentru lalaiala obisnuita la turneela Amatur si asta l-a consumat fizic si psihic pe organizator, mai ales daca tinem cont ca a venit din spital direct.(asta ar trebui sa ne puna un pic pe ganduri si sa gandim de doua ori inainte sa atacam la baioneta).
                              ?n momentul când un organizator percepe unui jucător care prezintă certificatul de handicap jumătate din taxă, atunci te descalifici pe tine ca și persoană. Și exact asta a făcut domnul Emi la Dumbrăvița.
                              Așa că nu vorbim de circumstanțe atenuante aici. Dacă ești bolnav, atunci stai la spital, sau în concediu medical.
                              BLADE: Stiga Allround Classic
                              FH: Stiga Almana Sound
                              BH: Stiga Neos Sound Synergy Tech

                              Comentariu


                              • Eu înțeleg ca nu vă place, dar lui Pișcoiu Viorel din Buziaș, jucător cu handicap, care a făcut 40 de km. până la Dumbrăvița credeți că i-a plăcut când a trebuit să plătească 20,00 RON taxă?
                                BLADE: Stiga Allround Classic
                                FH: Stiga Almana Sound
                                BH: Stiga Neos Sound Synergy Tech

                                Comentariu


                                • Postat în original de Bogy Vezi post
                                  ?n momentul când un organizator percepe unui jucător care prezintă certificatul de handicap jumătate din taxă, atunci te descalifici pe tine ca și persoană. Și exact asta a făcut domnul Emi la Dumbrăvița.
                                  Așa că nu vorbim de circumstanțe atenuante aici. Dacă ești bolnav, atunci stai la spital, sau în concediu medical.
                                  Nu stiu ce vrei si ce urmaresti, dar devi plictisitor cu toate insistentele tale.

                                  Dar ca sa te lamuresc si pe tine, aceasta discutie a mai fost dezbatuta de n-ori si eu voi ramane la parerea majoritati celor care au un pic de creier si gandesc logic si normal.O diferentiere financiara o faci pe criterii financiare si nici decum pe alte criterii.Daca te referi la persoanele cu dizabilitati am facut si voi face diferentiere si facilitate pe criteriile dizabilitatii fiecarui.La Victoria pe Nelutu Dirlea l-am cazat la parter si a parcat masina in curte, iar rampa pt persoane cu dizabilitati motrice am dezapezit-o si am curatat-o de gheata cu un sac de sare in valoare de 50 lei pentru ca mi-se pare normal si logic sa ii ofer aceste conditii, dar nu mi-se pare normal sa il scutesc de taxa de participare.Am scutit de taxa de participare pe cei care i-am cunoscut pasionati ,dar cu dificultati financiare.

                                  Ideea falsa care s-a impamntenit in capul unora, este ca cersetorii care intind mana sunt majoritatea mutilatii de niste brute ,pt a indupleca sufletele miloase si a beneficia de maruntis pt traiul de zi cu zi, dar eu personal cunosc in Amatur foarte multe persoane cu dizabilitati motrice sau de diferite forme care sunt mandri de ceea ce fac si isi castiga existenta muncind cinstit si nu asteapta cu mana intinsa asemanindu-se cu cersetorii.Scutindu-i de taxa de participare mie personal mi se pare o jignire la adresa lor, si consider o descalificare a celor care ii scutesc de taxe ,dar nu le curata rampa de acces in cladire si nu le creeaza culoare suficiente pt deplasarea lor.

                                  Si ceea ce tine de circumstantele mele atenuante si ce fac eu cu starea mea de sanatate e problema mea si numai a mea.

                                  Pe tine te rog sa iti vezi de treaba ta ca eu nu am avut treaba cu tine si sala ta.

                                  P.S.Descalificati ca oameni sunt aceei care au avut mese gratis de la Amatur si le-au inchiriat pe bani.

                                  Comentariu


                                  • Postat în original de Bogy Vezi post
                                    Eu înțeleg ca nu vă place, dar lui Pișcoiu Viorel din Buziaș, jucător cu handicap, care a făcut 40 de km. până la Dumbrăvița credeți că i-a plăcut când a trebuit să plătească 20,00 RON taxă?
                                    Scria clar in anuntul turneului, si in toate turneele mele eu nu am facut aceasta nedreptate nimanui.Si nu am organizat primul turneu la Dumbravita si nici in tara.Cui nu ii convin conditile oferite sa nu vina la turneele organizate de mine.Nu este o adunare de propaganda electorala unde se sta cu mana intinsa ,este o competitie sportiva cu reguli ,regulamente,drepturi si obligatii care trebuie studiate si acceptate altfel se transforma intr-o propaganda de doi bani.

                                    Nu inteleg ce vrei sa demonstrezi.?

                                    Comentariu


                                    • Bullshit! Vă rog să-i cereți scuze lui Neag Ioan, și să ?i anulați suspendarea de un an de zile.
                                      BLADE: Stiga Allround Classic
                                      FH: Stiga Almana Sound
                                      BH: Stiga Neos Sound Synergy Tech

                                      Comentariu


                                      • Comentariu


                                        • Postat în original de Zosim1 Vezi post

                                          P.S.Descalificati ca oameni sunt aceei care au avut mese gratis de la Amatur si le-au inchiriat pe bani.
                                          Nu știu la cine vă referiți. Eu nu mă regăsesc în această postură.
                                          BLADE: Stiga Allround Classic
                                          FH: Stiga Almana Sound
                                          BH: Stiga Neos Sound Synergy Tech

                                          Comentariu


                                          • Postat în original de Bogy Vezi post
                                            Bullshit! Vă rog să-i cereți scuze lui Neag Ioan, și să ?i anulați suspendarea de un an de zile.
                                            Bogy,Eu sunt un participant la sala la tine si sunt nemultumit de cum iti conduci tu sala , de cum te porti tu cu participantii in sala ta si iti sugerez sa te schimbi si sa tratezi participantii cum vreau eu si nu cum vrei tu.Tu te simti mai bine daca nu mai ai de aface cu mine ,cu mentalitatea mea si ma poftesti sa nu mai calc pragul salii tale.Daca eu il rog pe un prieten sa te roage sa ma ierti si sa ma primesti inapoi la sala ca te vei conforma ideologiei mele si te vei debarasa de principile tale, cum ai proceda?
                                            Este foarte important raspunsul ,cat si sinceritatea lui.Atunci voi proceda si eu in consecinta.

                                            Comentariu


                                            • Postat în original de Bogy Vezi post
                                              Nu știu la cine vă referiți. Eu nu mă regăsesc în această postură.
                                              asta era si ideea ,(dar pescarii stiu)

                                              Nici eu nu ma regasesc in cele scrise de tine.

                                              Comentariu


                                              • Dacă ați fi conștient despre cum vorbesc jucătorii din Banat despre dumneavoastră, nu cred că ați mai călca pe aici.
                                                Jucătorii vin pentru sălile unde organizați turnee. Nu vă mai amăgiți că vin pentru dumneavoastră. Vă detestă mulți dintre ei, dar nu au curajul să o spună public, doar în privat.
                                                BLADE: Stiga Allround Classic
                                                FH: Stiga Almana Sound
                                                BH: Stiga Neos Sound Synergy Tech

                                                Comentariu


                                                • Postat în original de Bogy Vezi post
                                                  Dacă ați fi conștient despre cum vorbesc jucătorii din Banat despre dumneavoastră, nu cred că ați mai călca pe aici.
                                                  Jucătorii vin pentru sălile unde organizați turnee. Nu vă mai amăgiți că vin pentru dumneavoastră. Vă detestă mulți dintre ei, dar nu au curajul să o spună public, doar în privat.
                                                  Sunt foarte constient despre cum vorbesc jucatorii din Banat despre mine, si chiar am simtit asta la ultimul turneu cand majoritatea au venit si mi-au strans mana si m-au felicitat deja de la inceputul competitiei, si spre sfarsit au venit si m-au felicitat din nou.
                                                  Aici va dau dreptate cu salile, stiti proverbul "omul sfinteste locul" , si chiar din ce in ce mai multi au inceput sa observe asta, ca la mai toate salile unde organizez eu este maturat in jurul sali,la intrare este un pres sau mai multe,geamurile la intrare sunt sterse,exista si o femeie de servici care e activa, la toate toaletele exista si hartie igienica de calitate, toate usile functioneaza si se inchid si deschid, la unele sali,Victoria si Mediaș chiar am schimbat capacele de Wc, exista sapunuri lichide ,prosoape, in sali sunt cosuri de gunoi si sau saci de gunoi, sala este spalata cu detergenti de podea, exista afise indicatoare, exista locuri amenajate pt protocol cu cele necesare, si majoritatea functioneaza toate luminile care au fost sterse de praf si curtate, instalatii de caldura deasemeni curatate, este umbrire facuta special pt tenis, si o logistica care sa fie atractiva cu mese sterse si filee reglate,cu mese si scaune de arbitraj,si multe altele care nu le mai mentionez, da si toate astea poarta amprenta EMI-TT.

                                                  Cat tine de cei care ma detesta ii rog insistent sa isi manifeste frustrarea sau indignarea sau ura, in alte locuri decat la turneele organizate de mine sau unde voi fi implicat,altfel o sa aiba parte de incapatanarea mea continuua in a fi perseverent in principile mele.Cat tine de curaj, eu stiu ca cei lasi sunt lipsiti de asa ceva.

                                                  Comentariu


                                                  • Pe bune? Acestea sunt lucruri minime de bun simț, care ar trebui sa existe în orice sală de sport.
                                                    Insist, totuși să vă cereți scuze față de Neag Ioan.
                                                    BLADE: Stiga Allround Classic
                                                    FH: Stiga Almana Sound
                                                    BH: Stiga Neos Sound Synergy Tech

                                                    Comentariu

                                                    Who has read this thread:
                                                    Procesare...
                                                    X