Anunț

Adună
Nici un anunț încă.

"AmaTur 2014", Sf. Gheorghe - 06.12.2014

Adună
X
Adună
Currently Active Users Viewing This Thread: 0 (0 members and 0 guests)
 
  • Filtrează
  • Ora
  • Arată
Curăță tot
postări noi

  • Postat în original de mihais mioveni Vezi post
    Am dat "Imi place mesajul" tuturor mesajelor de bine si mesajului critic al lui Gelu. Dar oare cand vom putea fi corecti pana la capat? Daca CFR-ul recunoaste ca are in cadrul trenului doua categorii de vagoane de calatori, clasa I si clasa a II-a cu tarifele aferente de ce nu se recunoaste si in cadrul turneelor Amatur acelasi lucru? Drept sa spun eu m-am cam saturat sa joc pe mese fara lumina decenta si la intervale de timp neprevazute. Om fi noi o tara de mana treia, dar cred ca am putea fi un pic mai onesti si sa recunoastem ca exista discrepante foarte mari intre conditiile de joc ale unor jucatori si a altora. Anul trecut la Turneul Final openistii au inghetat de frig, iar anul acesta o parte dintre amatorii au jucat pe bajbaiala. Se doreste cumva ascutirea simturilor? Foarte bine! Dar macar sa se denumeasca Amatur Extrem.
    deși aveți dreptate, am dat „nu-mi place”. îmi cer scuze și vă explic de ce:

    problema asta cu lumina (dar și alte probleme „tehnice” sau de logistică) apar frecvent pe forumul acesta. și nu doar cu ocazia turneelor finale.

    iar cei care o semnalează și o critică iar și iar nu sunt aceiași, ci destul de mulți. toți au dreptate.

    întrebare retorică: din 3000 de amaturiști, câți au încercat vreodată să ofere ajutor organizatorilor cu sfaturi sau chiar cu soluții practice...?

    un organizator nu construiește săli de sport și nici nu le dotează el cu rețea de iluminat. iar ceea ce oferă ca locație la un moment dat sigur este ce a găsit el mai bun la momentul acela. dacă cele 2 săli există în Sfantu Gheorghe și ele sunt așa cum sunt, nu-i organizatorul de vină.


    ar exista o soluție de compromis:

    să se ia toate experiențele din anii anteriori (nu doar de la TF, ci de la toate turneele organizate peste tot) și să se analizeze serios, de către toți jucătorii. să se mai dechidă o discuție special pentru asta, în care să se discute FOARTE CONCRET ȘI PUNCTUAL despre anumite locații, care de-a lungul timpului s-au dovedit ceva mai bune decât celelalte (c?rcoteli și critici au existat totdeauna, indiferent cât de bună a fost locația). forumiștii (și ar fi bine să nu fie mereu aceiași) să-și mai prezinte odată argumentele pro și contra în legătură cu locațiile propuse la această temă nou creată. ARGUMENTE OBIECTIVE. cineva să ia toate argumentele, să le cântărească foarte bine. la final, oamenii toți să hotărască, pe baza acestei cântăriri a argumentelor, ca de acum încolo Turneul Final să se desfășoare ?N FIECARE AN ?N ACEEAȘI LOCAȚIE. în plus de asta, cu 2 sau trei luni înainte, toți cei care se pricep să se întâlnească și să încerce să mai rezolve din problemele locației respective, acelea care mai sunt și care sunt inevitabile.

    asta e cea mai simplă soluție.

    Comentariu



    • TURNEUL CAMPIONILOR AMATUR s-a desfasurat anul asta la Sf. Gheorghe si, coincidenta, finala OPEN a fost castigata de un Gheorghe. Felicitari, Litovcenko Gheorghe!

      Pana la filmarile oficiale, o secventa din Finala OPEN : Litovcenco Gheorghe – Lukasz Klimas 3-1

      Comentariu


      • Daca imi permiteti o sa imi exprim si eu parerea. O sa fac abstractie de ce s-a scris pana acum pentru a nu fi influentat in vreun fel.
        Imi este foarte greu sa zic adevarul direct, pentru ca am un respect foarte mare pentru fiecare din cei care au participat in organizarea acestui eveniment, dar consider ca trebuie sa o fac, fara nici un fel de atac personal.

        Ideea de baza este urmatoarea: s-a pus mult accent pe CANTITATE si foarte putin pe CALITATE. Ati crede ca daca am jucat in sala polivalenta am fost cumva privilegiat, insa momentul in care a iesit soarele ne-a aratat ca nu exista astfel de privilegii, pentru ca f multe mese au fost compromise complet o buna perioada de vreme. Am jucat un meci in care trebuia pur si simplu sa ghicesc unde e mingea. Poate a fost si greseala mea ca nu am avut ochelari de soare.

        Un alt privilegiu pe care NU l-am avut a fost un ritm al jocurilor MACAR decent. Am jucat in 5 ore 5 meciuri, dupa care am mai asteptat 4 ore pentru grupa urmatoare, ceea ce nu mi se pare DELOC in regula. In timp ce jucam bineinteles ca s-au gasit niste smecheri dintr-o alta grupa de amatori sa vina sa pretinda un loc la masa noastra, unde oricum noi jucam deja 50%, impartind grupa cu cei de la open. Cand le-am explicat ca nu se poate, si ca trebuie sa echilibram cumva meciurile pentru ca oricum nu vor incepe superioarele pana nu terminam toti, mi s-a ras in fata si mi-a zis unu ca EU nu inteleg cum trebuie jucate meciurile si ca e vina MEA ca sunt in urma grupele. Acelasi om a comentat si a ranjit langa mine intr-una in primul meci din superioare cand de la 10-9 pt mine am primit 3 tusuri consecutive urmate de cho-urile de rigoare, pentru ca de...asta e nivelul anumitor oameni. Pentru acest om am un mesaj "esti prea prost si iti urez sa nu ne intalnim vreodata la masa". Poate ca mai am si eu mult de lucrat la toleranta si sa invat sa ignor anumite chestii, promit sa ma pregatesc pentru turneul final de anul viitor.

        Ca sa va zic sincer, am jucat meciurile din superioare "la misto". De ce? Pentru ca dupa 3 ore dormite cu o noapte inainte, 3,5 ore pe drum, 5 ore in care am jucat 5 meciuri si 4 ore in care am stat degeaba in sala am simtit pur si simplu ca nu mai pot. Oboseala, foamea si dezamagirea m-au facut sa imi doresc sa plec cat mai repede acasa, ceea ce pt mine unul este o premiera.
        Este o diferenta uriasa intre organizarea turneului de saptamana trecuta din București, Memorialul George Vaduva si turneul final. Si nu cred ca are sens sa zic in favoarea cui e diferenta.
        Domnilor, asta a fost turneu final, ar fi trebuit sa fie o reflexie a celor intamplate de-a lungul anului, un turneu al campionilor, in care sa apara cei mai valorosi jucatori. Sa fie o selectie, nu o adunatura. Ati pus mai multi cartofi in plasa decat puteati duce, si s-a rupt plasa. In loc de 300+ oameni din care 200 sa ramana cu un gust amar, puteati sa faceti un turneu de 200 in care 200 sa ramana cu o amintire frumoasa. Personal nu inteleg de ce s-a intamplat asta, tot incerc sa imi zic ca ati vrut sa multumiti cat mai multi oameni...dar nu pot sa imi scot din cap nici ideea ca ati vrut sa scoateti cat mai mult cu incasarile.

        Daca este sa vorbesc despre lucruri care mi-au placut la turneul asta, nu pot sa o mentionez decat pe domnisoara Andreea Balog, care joaca atat de bine pe cat este de frumoasa

        Eu imi cer scuze anticipat, stiu ca o sa imi atrag multa ura...pentru ca asa se intampla. Am fost si eu de partea cealalta a baricadei si de multe ori am luat apararea organizatorilor. Repet, nu am decat respect pentru fiecare din organizatori, dar cuvintele cheie din punctul meu de vedere pentru turneul asta sunt: cantitate peste calitate, pierdere de timp, soare, plictiseala, oboseala, dezamagire.

        O zi buna
        Blade: Viscaria
        FH: Tenergy05
        BH: Tenergy05

        Comentariu


        • Postat în original de samsonoVictor Vezi post
          Desi am intrat in primii 8 la un turneu A+ pana in prezent nu am primit o medalie ( eu si alte persoane), in schimb am toata increderea ca dl. Vladoiu Gelu este un om integru si o sa se tina de promisiune si " o sa- mi trimita medalia prin posta". Referitor la organizare, consider ca a fost Ok , deoarece au fost depuse eforturi mari pt. Organizarea unui turneu asa de mare.
          Vreau sa multumesc foarte mult persoanelor care apreciaza efortul depus de mine. Multa bafta!
          Medalia la locul 8 este ca si cum am alergat de unul singur si am iesit pe locul 2.Campionii primesc medalii.Legendele... nemurirea!
          Poți vorbi neintrebat dar nu intreba nevorbit.

          Comentariu


          • colegul ADI are dreptate insa e greu sa faci ceva intro sala fara ca primaria sa se interpuna si sa aproabe sau ,nu ce vrei sa faci de regula te refuza ,PT ca mai TOATE SALILE APARTIN DE PRIMARII si aici trebuie umblat ca sa se faca ceva la iluminat sa se schimbe becuri sau alte inbunatatiri ! aici la sala din sf gheorghe ,org au incercat sa faca lumina cum au putut dar nu prea au reusit ! am observat becuri puse prin sala cu cabluri improvizate dar dintre care au functionat f putine probabil instalatia improvizata nu a tinut ! e de apreciat org efortul de a acoperii geamurile pt a nu bate soarele pe masa si utilitatea acelei schele care se putea folosii si la schimbarea becurilor arse !
            org ,sau straduit ,desi a fost cam harababura la inceput ,mai tarziu treaba a mers mai bine insa consider ca la un turneu final treba cu apa si sandwiciul trebuia gandita dinainte si sticlele de apa trebuiau sa fie duse la sala inainte de concurs !
            taxa sa fie colectata de organizatori prin reprezentanti desemnati din partea gazdelor nu de capii de serie, grupele sa nu depaseasca nr meselor ,grupa mea a jucat pe o singura masa dar alte grupe au jucat si pe masa noastra si pe alta masa cea ce a mers f greu ! sala mare din sf gh este foarte ok toate conditile le, are asa si trebuie in rest toate bune si la mai multe !

            felicitari invingatorilor succes la antrenamente invinsilor adica si mie multumesc dlui OLAH PT CAZAREA DE ULTUM MOMENT LA HOTELUL DIN INCINTNA CSM!
            Ultima editare de Dan Universal; 07.dec.2014, 22:10.
            DAN UNIVERSAL balustrade din inox &confectii metalice fier forjat!http://danuniversal.000space.com/ vezi aici!

            Comentariu


            • Postat în original de noro Vezi post
              Medalia la locul 8 este ca si cum am alergat de unul singur si am iesit pe locul 2.Campionii primesc medalii.Legendele... nemurirea!
              - - - Actualizat - - -

              Datorita faptului ca ceilalti concurenti clasati in primii 8 au primit medalii, mi se pare corect sa primesc si eu una, sau facem diferente? Alte cometarii sunt de prisos!

              Comentariu


              • Postat în original de Brulea Petre Vezi post
                O sala aranjata pt sarbatori
                Ai uitat sa pui si semnul?
                P.S.Multi oameni printre care s-au strecurat si neoameni!

                Comentariu


                • Postat în original de Brulea Petre Vezi post
                  Din pacate nu pot sa felicit organizatori .pt ca nu am motive.Cei care a fost in sala mica ,stiu de ce.Felicit castigatorii si toti particiantii
                  E usor sa fii " carcotas "....organizatorii ar trebui nu numai felicitati ci PREMIATI !!!! problema celor doua sali e - falsa - unde se puteau gasi alte locatii care sa intruneasca atatea conditii :sa fie in centrul tarii , sa fie conditii decente pt atatia " NEBUNI ARZATORI " ,sa fie alaturate....etc , tot falsa consider si frustrare amatorilor fata de "open-isti" , refularea nemultumirilor sa ne-o manifestam prin "munca la domiciliu (sala de anrenament) " si sa ajungem toti la OPEN sa facem meciuri ca cele de aseara din sala mare .........e BINE ca avem asemenea dezbateri , rezulta un = AMATUR = mai apreciat si de ividiat de cei care nu participa la el " sa auzim de bine "

                  Comentariu


                  • Multumim organizatorilor pt. reusita concursului(mai ales pt. faza cu masina,,TOATA STIMA,,).Un concurs reusit,avind in vedere un asa numar mare de participanti.Multe succese in continuare si SARBATORI FERICITE tuturor colegilor din Amatur!!! PS. Un adevarat jucator nu se plange ca nu-i sare paleta,nu merg fetele,nu este lumina... JOACA SI STRANGE DIN DINTI PT. FIECARE PUNCT!
                    LEMN:MAZE(Old Tag)
                    Fh:TEN. 05
                    Bh:,TEN. 05

                    Comentariu


                    • Am ajuns cu bine dupa un drum lung si obositor felicitări organizatorilor pentru straduinta eu personal pe parte de cazare si conditi de joc nu am ce sa le reprosez.Un an nou mai bun si sa ne revedem la turneul final in octombrie 2015.

                      Comentariu


                      • Pentru mine a fost un turneu fabulos.Daca masa mea ar fi fost pe holul de la intrarea in sala,la fel de incantat as fi fost.Participarea la un turneu de o astfel de anvergura,presupune insusirea tuturor riscurilor,esecurilor,disconfortului in egala masura cu a succesului,placerii si a voiei bune.A fost un"1 Decembrie " a comunitatii amatorilor de tenis de masă.Doresc sa-i felicit pe organizatori si, in masura in care am contribuit(fara sa vreau) la stressul imens la care au fost supusi,sa-mi cer scuze.Doresc sa-i felicit pe toti organizatorii de turnee de peste an care,mi-au asigurat ospitalitate si mi-au schimbat macar pentru o zi, starea de spirit si le multumesc.Ii felicit pe Dorneni pentu cotropirea podiumului si pe toti cei care au participat la aceasta sarbatoare. Anul nou cu bine si cu sanatate, pt toti amatorii de tenis de masă.

                        Comentariu


                        • Chiar daca nu au fost toate la superlativ,nici nu avea cum in conditiile date,eu am vazut ca echipa de organizatori s-a straduit sa faca lucrurile sa mearga cat mai bine,stiu ca nu a fost usor.A fost un turneu cu meciuri frumoase,disputate.Una peste alta,am ramas cu o impresie placuta de la acest concurs!Felicitari inca o data organizatorilor!
                          Blade : Nitakku Violin FH : Tenergy 05 fx max: Nitakku Beautry-2,0.

                          Comentariu


                          • Din punctul meu de vedere a fost un turneu foarte reusit si organizatorii s-au achitat de sarcini!!!Intreaga echipa de organizare merita numai felicitari!!! Totodata vreau sa felicit toti jucatorii prezenti, consider ca toti am fost invingatori si am venit acasa numai cu amintiri placute!!! Sa ne intalnim sanatosi in 2015!!!

                            Comentariu


                            • Postat în original de Popa Mircea Vezi post
                              E usor sa fii " carcotas "....organizatorii ar trebui nu numai felicitati ci PREMIATI !!!! problema celor doua sali e - falsa - unde se puteau gasi alte locatii care sa intruneasca atatea conditii :sa fie in centrul tarii , sa fie conditii decente pt atatia " NEBUNI ARZATORI " ,sa fie alaturate....etc , tot falsa consider si frustrare amatorilor fata de "open-isti" , refularea nemultumirilor sa ne-o manifestam prin "munca la domiciliu (sala de anrenament) " si sa ajungem toti la OPEN sa facem meciuri ca cele de aseara din sala mare .........e BINE ca avem asemenea dezbateri , rezulta un = AMATUR = mai apreciat si de ividiat de cei care nu participa la el " sa auzim de bine "
                              Dupa parerea mea ar trebui cautate solutii pentru ca macar incepand de anul viitor niciun turneu final(bine ar fi daca s ar putea ca niciun turneu A) sa nu se mai desfasoare in asemenea sali unde din cauza luminii insuficiente practicarea acestiu sport indragit de noi toti devine aproape imposibila.NU vreau sa dau vina pe organizatorii acestiu turneu ci din contra sa ii felicit pentru organizare si pe aceasta cale doresc sa le multumesc tuturor organizatorilor de turnee care stiu ca depun foarte mult efort si timp pentru ca noi jucatorii amatori de tenis de masă sa ne putem intalni sambata ori de cate ori timpul ne permite.In alta ordine de idei si eu sunt de parere ca problema celor 2 sali e falsa de ce trebuie neaparat sa dispunem de 2 sali ''dotate'' corespunzator tenisului de masa cand este suficient sa avem o singura sala iar concursul in sine sa se desfasoare pe durata a 2 zile:sambata sa se desfasoare turneul de OPEN iar in ziua urmatoare,respectiv duminica,concursul de AMATORI sau invers in functie de cum decid organizatorii.eu zic ca in felul acesta mai toata lumea ar fi multumita.
                              FH:Butterfly-Tackiness Drive 1.7mm
                              BLADE: Gewo Clasic-ALL+/Joola Air Fibre
                              BH:Stiga Energy Absorber

                              Comentariu


                              • Voi veni ! Am fost la Câmpulung-Moldovenesc, Suceava, Bistrița, Piatra-Neamț, Gura-Humorului, stiu cat de frumoasa este Bucovina!

                                Comentariu


                                • Va mai amintiti concursurile de la inceputurile miscari Amatur? Se juca pe 12 mese (8 erau profi , iar celelalte erau de la metro sau mese de lemn vechi gen ella,reghin,piv...etc), cu mingi donic de antrenament,se juca in sali tip nASTASE (cu lumina pe lateral) si nu mai erau discuti de lumina si altele. Toata lumea se simtea ok ca intr-o mare familie. Eu zic ca de atunci pana azi am crescut enorm de la nr de participanti pana la capitolul logistica(turneu final in doua sali cu 40 mese profi -cine ar fi crezut), turnee in tara pe 20 mese si multe altele.
                                  Maine, poimane o sa comentam ca meciurile din inferioare le-am jucat pe mese Yasaka iar grupele superioare pe mese Butterfly si ca e diferenta la cum sare mingea din masa , ca o masa e verde si una albastra si de aia nu ne-am calificat mai departe.
                                  Cine nu a organizat niciodata un turneu nu are de unde sa stie cata munca este in spatele unui asemenea turneu. Felicitari organizatorilor si tuturor celor care au pus umarul la organizarea acestui turneu final. Trebuie sa vedem si partea plina a paharului si sa nu uitam ca in Romania astea sunt conditiile si ca sunt destul de ok.
                                  Pe viitor propun sa votam ptr buget si constructia unei sali de 40 mese cu lumina de 600 lucsi pe masa cu spatiu de 12/6
                                  NU UITATI ca acest sport nu este fotbal(poate asa eram si noi bagati mai mult in seama de autoritatile locale).
                                  Ultima editare de Alexandrel Bv13; 07.dec.2014, 19:05.
                                  13 Rules

                                  Comentariu


                                  • Turneul Final este si trebuie sa ramana mereu, cat va exista, o sarbatoare a noastra, a amaturistilor, iar participarea la "marea sarbatoare" sa fie un obiectiv care sa ne stimuleze si motiveze la antrenamentele de acasa sau in jocurile turneelor de peste an. Nu toti putem fi sau ajunge campioni, desi pasiunea o avem cu totii. Multi au afirmat aici ca nu ar lipsi pentru nimic in lume de la asemenea regal, ca este o onoare sa participi, indiferent de statut sau aspiratii, si-i inteleg bine. Asta este in fapt esenta fenomenului Amatur ...
                                    A fot o adevarata sarbatoare la Sf. Gheorghe, iar meritul este al vostu, al tuturor, dragi colegi amaturisti. Felicitari ! Castigatori am fost cu totii ...
                                    Am vazut meciuri interesante, jucatori talentati, valoare ridicata, dramatism, bucurie, mahnire, indirjire, lacrimi de bucurie sau dezamagire ...
                                    Mai presus de toate insa, am vazut pe fețele noastre bucuria sincera a revederii - prieteni, colegi de suferinta, dar si voluptatea cu care sorbeam din ochi figurile celebre ale circuitului Amatur, meciurile lor, admirandu-le maiestria si visand cu ochii deschisi sa le calcam pe urme ...
                                    Cel mai mult m-a incantat meciul dintre Cristian Bogdan si Andrei Tomica, doi copii supertalentati. O feerie ... !!! Din pacate nu am avut inspiratia sa filmez meciul, prins fiind de derularea lui, si nici nu am vazut pe altcineva facand-o ....
                                    Am remarcat si jocul excelent al Andreei Balog, pe care o felicit in mod special.
                                    Cu Vladut Farcas, Deian Sorescu, Cristi Muntean, Dan Mocean, Bence Farcas - m-am obisnuit deja. Cu totii (si mai sunt multi tineri talentati pe care nu am avut inca privilegiul sa-i cunosc mai bine) dau culoare si valoare oricarei competitii la care participa. Nu pot decat sa fiu mandru, desi nu am absolut nici un merit in asta.

                                    Vrau sa mai felicit, in mod special, pentru rezultate si prestatia sportiva, dar si fair play, pe langa castigatorii celor doua sectiuni - Gh.Litovcenco si Vasile Marcu (bineeee nea Vasile !!!!), pe: Gabi Gogu, Kocsis Balazs, Aron Darie, Fazakas Attila, Groza Alexandru, Beches Andrei, Cristi Rozenfeld, Laky, Paly, Dorel Mureșan, Polotca Stefan, ....
                                    Regret ca (inca) nu-i cunosc pe toti cei care m-au incantat, prin jocul lor, la acest turneu final ... Niciodata timpul nu este suficient de ingaduitor cu noi si nu reusim sa stam cat am vrea, de povesti, cu prietenii si cunoscutii ... Noroc cu forumul, care ne inlesneste cunoasterel lor, indirecta ...

                                    Hai, fiti fericiti si veseli de Sarbatori. Si nu uitati de cei (cele) dragi. Si ei (ele) au un merit in faptul ca am reusit sa ne cunoastem ...
                                    Sa ne revedem sanatosi, bucurosi si dornici de noi infruntari, in anul care vine, prin salile de sport ale tarii, sa continuam poveste Amatur ...

                                    Comentariu


                                    • Postat în original de Alexandrel Bv13 Vezi post
                                      Trebuie sa vedem si partea plina a paharului si sa nu uitam ca in Romania astea sunt conditiile si ca sunt destul de ok.
                                      De aia suntem unde suntem ca prea multi vad doar partea plina a paharului si se multumesc cu asta. Norocul nostru este ca altii nu vad asa treburile si au impins societatea umana ca sa nu ramana in epoca de piatra.
                                      Blade: VICTAS - Koji Matsushita DEF
                                      FH: Butterfly - Dignics 80
                                      BH: Sauer & Troger - Hellfire-X, OX

                                      Comentariu


                                      • Cronică de familie!

                                        Blade: Butterfly Amultart; FH: Andro Rasanter R42, BH: Andro Rasanter R37

                                        Comentariu


                                        • Cel mai emotionant moment a fost cand la un moment dat a inceput si sala sa planga de mila noastra
                                          Curgea apa si in tribuna unde am stat si la masa unde vroiam sa jucam in superioare.
                                          Daca tot la-ti exmatriculat pe Dan Bodeanu macar faceti ceva mai bun decit el nu mai rau
                                          Voi organizatorii nu aveti nici o vina,noi cei care venim la turnee santem vinovati pentru ca vrem sa participam.
                                          Cred ca a fost ultimul turneu final la care am vrut sa particip.

                                          Comentariu


                                          • Si unde putem vedea lista cu premiantii - doar pe site?
                                            Inteleg ca anul acesta avem un campion:
                                            TsE

                                            Comentariu


                                            • O rugaminte din partea mea ,cand mai afisati organizarea unui turneu sa scrieti si conditiile de joc ca sa nu se mai supere lumea pe voi.
                                              Asa nu cred ca vor mai fi discuti inutile dar cine nu respecta anuntul sa fie exmatriculat din rindul organizatorilor

                                              Comentariu


                                              • Bine ai venit in club Dane, eu de ceva timp am luat hotararea de a participa doar la concursurile unde se asigura conditii decente, de unde poti veni cu amintirile unor meciuri frumoase si placute in compania unor oameni abia cunoscuti dar pe care ii poti numi prieteni, nu cu frustrarile stranse in perioadele astronomice de asteptare, din cauza condensului din sala, a iluminatului prost, sau meselor de carton. Este de apreciat replica d-lui mihais mioveni, "De aia suntem unde suntem ca prea multi vad doar partea plina a paharului si se multumesc cu asta. Norocul nostru este ca altii nu vad asa treburile si au impins societatea umana ca sa nu ramana in epoca de piatra"... De ce sa cautam consolare si resemnare facand comparatie cu anii trecuti, daca in momentul de fata se poate mai mult? Am spus-o de atatea ori, si am observat ca au inceput si alti membrii sa isi exprime parerile cu privire la acest lucru. Se prefera cantintatea in detrimentul calitatii... Nu este normal... Si da, ai dreptate Dane, noi suntm fraieri ca mergem si incurajam acest lucru...

                                                Comentariu


                                                • Bravo Laur Boro ! Prahova iti multumeste pentru performanta !

                                                  Comentariu


                                                  • Postat în original de mihais mioveni Vezi post
                                                    De aia suntem unde suntem ca prea multi vad doar partea plina a paharului si se multumesc cu asta. Norocul nostru este ca altii nu vad asa treburile si au impins societatea umana ca sa nu ramana in epoca de piatra.
                                                    .....da ma...jucau aia "in draci " ping-pong in epoca de piatra.....

                                                    Comentariu

                                                    Who has read this thread:
                                                    Procesare...
                                                    X