Anunț

Adună
Nici un anunț încă.

"AmaTur 2014", Sf. Gheorghe - 06.12.2014

Adună
X
Adună
Currently Active Users Viewing This Thread: 0 (0 members and 0 guests)
 
  • Filtrează
  • Ora
  • Arată
Curăță tot
postări noi

  • Felicitari organizatorilor , openul s-a desfasurat foarte bine cu multe meciuri frumoase , o sa revin cu drag la Sf Gheorghe .
    Felicitari Gicu pentru locul 1 si domnului Marcu .
    GEWO TABLE TENNIS

    Comentariu


    • Un lucru trebuie spus, trebuie sa existe un echilibru intre critici si laude. Eu unul ii respect foarte mult pe organizatori chiar daca organizarea concursurilor devine incet incet o afacere pe masura ce creste numarul participantilor, nu este usor sa organizezi un turneu, cu atat mai mult turneul final. Dar nici sa cadem in extrema cealalta in care sa spunem ca lumina a fost excelenta desi cum zice Mihai Micuda cateodata nu vedeai mingea, sau sa spui ca a fost cald in sala desi ti-au inghetat mainile de frig. Trebuie sa ne exprimam nemultumirile cand acestea exista si sa nu acceptam tot ce ni se baga sub nas. Vad ca taxa de joc se mareste din ce in ce iar ceea ce ni se ofera se micsoreaza. Daca acum cativa ani intr-o taxa de 15-20 de lei intra o sticla de apa si un sandwich astazi doar la unele turnee A si A+ mai ti se ofera cate ceva. La fel si cu mingile de joc 3 stele, rar mai gasesti acum concurs unde sa joci cu ele, poate doar la open, ca n-are rost sa strici orzul pe gaste. Anul trecut ni se spunea ca suma de 2 lei din fiecare taxa de joc va fi folosita pentru dezvoltarea amaturului, se vor cumpara mese si altele care vor fi distribuite in teritoriu. Acum am intrebat pe cineva din conducerea amatur de o masa si mi s-a spus ca nu s-ar mai cumpara. Probabil ca s-au cumparat atat cat a fost nevoie pentru ca anumite persoane sa scape de mesele lor, la preturi foarte bune, dupa care dintr-o data cheful de a dezvolta Amatur-ul s-a estompat. Il apreciez pe Mihai si pe ceilalti care au avut curajul sa spuna ce i-a nemultumit fiindca sunt sigur ca nu o fac pentru a distruge circuitul ci pentru a il face mai bun. Probabil in urma acestor observatii ale lor la viitorul turneu de la Sf. Gheorghe vor mai apare niste becuri in plus sau niste perdele si toata lumea va fi multumita. De ce trebuie sa fim jigniti cei care ies din rand si isi exprima opinia si nu frustrarile, cum le numesc unii?

      Comentariu


      • Semifinala Amatori: Marcu Vasile - Bacanu Paulian



        Blade: Butterfly Amultart; FH: Andro Rasanter R42, BH: Andro Rasanter R37

        Comentariu


        • FELICITĂRI tuturor celor implicați la organizarea Turneului Final,organizatori,sponsori,participanți.
          Trebuie să fim realiști și să recunoaștem că s-a depus o muncă impresionantă pentru desfășurarea turneului.
          Este adevărat că nu au fost condiții egale pentru toți, dar nu poți mulțumi pe toți participanți,acestea sunt condițiile actuale.
          Să fim sănătoși și să ne revedem cu plăcere la următoarele turnee.

          Comentariu


          • Postat în original de Claudiu84 Vezi post
            Bine ai venit in club Dane, eu de ceva timp am luat hotararea de a participa doar la concursurile unde se asigura conditii decente, de unde poti veni cu amintirile unor meciuri frumoase si placute in compania unor oameni abia cunoscuti dar pe care ii poti numi prieteni, nu cu frustrarile stranse in perioadele astronomice de asteptare, din cauza condensului din sala, a iluminatului prost, sau meselor de carton. Este de apreciat replica d-lui mihais mioveni, "De aia suntem unde suntem ca prea multi vad doar partea plina a paharului si se multumesc cu asta. Norocul nostru este ca altii nu vad asa treburile si au impins societatea umana ca sa nu ramana in epoca de piatra"... De ce sa cautam consolare si resemnare facand comparatie cu anii trecuti, daca in momentul de fata se poate mai mult? Am spus-o de atatea ori, si am observat ca au inceput si alti membrii sa isi exprime parerile cu privire la acest lucru. Se prefera cantintatea in detrimentul calitatii... Nu este normal... Si da, ai dreptate Dane, noi suntm fraieri ca mergem si incurajam acest lucru...
            ...propuneri de desfasurare a turneului final : Mamaia plaja (luna iulie ok) , Arena Nationala -cu deschiderea acoperisului si de ce nu Palatul Parlametului...

            Comentariu


            • Pacat ca la acest nivel unde ar trebui sa fim doar o familie, iar cuvantul fair play sa fie la ordinea zilei, mai exista oameni patimasi prntru care conteaza doar rezultatul final indiferent de modalitatea prin care il obtin. Ma refer la domnul Coman Emil din Breaza, care in grupa superioara 27 amatori a gresit rezultatul meciului disputat cu mine trecand in foaia de concurs victoria in contul sau chiar daca acest rezultat nu modifica clasamentul final al grupei. Rezultatul corect a fost de 3-2 in favoarea mea.

              Comentariu


              • Felicitari pt. organizare! Totul a fost deosebit de impresionant! Multumim mult pentru premii! Flaviu si Darius Movileanu.

                Comentariu


                • Postat în original de Popa Mircea Vezi post
                  ...propuneri de desfasurare a turneului final : Mamaia plaja (luna iulie ok) , Arena Nationala -cu deschiderea acoperisului si de ce nu Palatul Parlametului...
                  Nea Popa ti-ai expus punctul de vedere referitor la turneul final.Nu cred ca este normal sa faci ''caterinca'' vis-a-vis de postarile si parerile altor colegi amaturisti si sa incerci sa-i combati pe cei ce nu sunt de parere cu dvs,in felul acesta determinati pe multi sa nu-si mai exprime opiniile si sugestiile referitoare la modul de desfasurare al turneelor amatur.Bine ar fi ca toti amaturistii prezenti la turneul final de la Sf.Gheorghe sa-si spuna parerea lor despre turneu, in felul asta o sa vedem noi astia ''carcotasii'',''neoamenii'' ,nemultumitii daca suntem minoritari sau majoritari.
                  FH:Butterfly-Tackiness Drive 1.7mm
                  BLADE: Gewo Clasic-ALL+/Joola Air Fibre
                  BH:Stiga Energy Absorber

                  Comentariu


                  • Postat în original de Cornel 67 Vezi post
                    . Acum am intrebat pe cineva din conducerea amatur de o masa si mi s-a spus ca nu s-ar mai cumpara. Probabil ca s-au cumparat atat cat a fost nevoie pentru ca anumite persoane sa scape de mesele lor, la preturi foarte bune, dupa care dintr-o data cheful de a dezvolta Amatur-ul s-a estompat....
                    Da Claudiu, probabil ca si eu sunt suspectat de imbogatire, asa ca sunt dator cu o explicatie, si poate asa iti dai seama cam cat am castigat.

                    Scurt istoric:
                    Cei de la Mangalia, prin Medeleanu Stefan, au sistat evenimentele de genul acesta (diferite motive, probabil s-au saturat de imbogatire ) si au scos la vanzare toate cele 20 mese la pretul de 1350 lei. Eu pentru a ma imbogati rapid, m-am hotarat sa le cumpar pentru turneele si numai pentru cele doua turnee pe an. Zis si facut, le-am achitat, am tinut cele doua turnee, m-am imbogatit si m-am gandit sa scot si un profit, asa ca le-am scos la vanzare cu fabuloasa suma de 1000.

                    Initial le-am scos la vanzare, si am vandut catre terte persoane 11 buc. La sedinta de la Tgv de anul acesta a venit vorba de mesele Amatur, si am fost intrebat de dl.Bodeanu daca mai am mese la vanzare si cate. Fara sa-mi dau seama cate mai am, am spus 13, desi mai aveam doar 9. Dumnealui m-a rugat sau mi-a propus sa le dau Amaturului pe datorie, sa le achitate in rate. Am zis DA. Cand am inceput sa trimit mesele prin tara mi-am dat seama ca nu am 13, si ca sa ma imbogatesc din nou am cumparat restul de mese cu banii jos si le-am dat pe datorie Amaturului, iarasi cu o suta de lei mai ieftin pentru ca am pus si fileu la fiecare masa.

                    Cred ca aici este vorba de altceva, si daca voi nu mai doriti sa fim impreuna nu este nicio problema. Parerea ta conteaza, si va fi tratata ca atare. Tocmai ca am tinut seama de cerintele participantilor am gresit de multe ori, asa ca poate este loc sa te imbogatesti si tu sau altii care vad ca sunt destul de capabili.

                    Refritor la turneul de la Sf Gh pot sa-ti spun ca nu am avut profit dintr-un singur motiv: am fost "organizator tehnic" si nu am ajuns la bani, iar recuzita necesara a fost pusa de mine sau de Florin A din placere (imprimanta, coli, toner, medicamente, etc).

                    Pot sa mai spun ca pt TF s-a mai facut ceva efort (din partea lui Oliver cu Emi, impreuna cu alti voluntari) si au carat mese de joi si pana astazi. Saptamana trecuta au luat de la mine din curte cu ajutorul lui Dan Rosu zece corpuri de iluminat industrial, cu becuri de 300 w si le-a montat (improvizat) in sala cu probleme, tocmai pentru a rezolva problema iluminatului.

                    Desi odata cu suplimentarea locurilor s-a redus taxa cu 5 lei tot a existat o tendinta de imbogatire. Poate ca odata si-o data vine timpul sa echipati o sala pentru o zi, si-o sa va dati seama cat este de simplu la sfarsit cand nu veti avea nicio satisfactie.

                    Personal, pentru ca nu mai am nevoie de profit am decis sa fac un turneu pe an, daca se poate la Sala Polivalenta (stiu de pe acum ca nu vei fi prezent, boicotul fiind de vina), dar mai stiu ca taxa de participare va egala cu cheltuielile (chirie, apa, cupe, etc), iar numarul de persoane va fi exact de 6 x 16 mese (sa vezi calitate), ambele categorii la aceiasi ora, locurile fiind impartite egal.

                    Mi-e dor sa organizez un turneu ca la carte, dar si multora le va fi dor sa mai aibe un TF in centrul tarii.

                    Apropo, urmatorul TF se tine la Focșani in luna octombri 2015.
                    Ultima editare de GeluBv; 07.dec.2014, 21:40.
                    Hobby: Motoare si ski !
                    http://www.youtube.com/watch?v=dyNpInTHl2Y

                    Comentariu


                    • De ce nu se tine cont si de parerea pinguinilor pentru organizarea turneului final (nu am nimic impotriva Focșaniului ,chiar a fost placuta organizarea lui Costin)

                      Dar se pot afisa mai multe cereri de organizare si noi am putea alege prin vot locatia in functie de conditiile organizatorilor.

                      Comentariu


                      • Finala Amatori TF: Marcu Vasile - Ciobanu Gabriel





                        P.S.:
                        Cineva propunea ca finala sa se numeasca Finala Serbarile Zăpezii "Vatra Dornei".
                        Blade: Butterfly Amultart; FH: Andro Rasanter R42, BH: Andro Rasanter R37

                        Comentariu


                        • Postat în original de ADN Vezi post
                          Nea Popa ti-ai expus punctul de vedere referitor la turneul final.Nu cred ca este normal sa faci ''caterinca'' vis-a-vis de postarile si parerile altor colegi amaturisti si sa incerci sa-i combati pe cei ce nu sunt de parere cu dvs,in felul acesta determinati pe multi sa nu-si mai exprime opiniile si sugestiile referitoare la modul de desfasurare al turneelor amatur.Bine ar fi ca toti amaturistii prezenti la turneul final de la Sf.Gheorghe sa-si spuna parerea lor despre turneu, in felul asta o sa vedem noi astia ''carcotasii'',''neoamenii'' ,nemultumitii daca suntem minoritari sau majoritari.
                          Despre ce discutam ?? !! ...cei care sunt nemultumiti au fost opriti de la a-si exprima opiniile...sau nu suporta alte pareri pt ca doar "dansii " au dreptate....si nu uitati onestitatea organizatorilor care au redus taxa ( 1500 lei /total participanti)....daca se vine numai pt a gasi motive de discutii , mai bine se sta acasa , participarea la astfel de actiuni , domnilor , este o stare de spirit , o bucurie si o satisfactie personala , Alex a punctat unele intamplari "( in iarna lui 2008 la Moinesti erau in sala -5 gr. C toata ziua si n-au fost obiectii....)....

                          Comentariu


                          • Un singur lucru nu mi s-a parut ok la turneul final, iar aici nu sunt implicati organizatorii.
                            Un domn mi-a povestit cele intamplate, si anume: presupun ca era ultimul pe lista de asteptare la amatori, a sunat joi, chiar si vineri si a intrebat daca poate veni. I s-a transms ca poate sa vina ca e imposibil sa nu lipseasca cel putin un jucator din 190.
                            La fata locului a aflat ca lipsesc vreo 3 jucatori si i s-a transmis ca poate sa joace si a fost inscris intr-o grupa oarecare. Din pacate o parte din jucatorii din acea grupa s-au revoltat deoarce acest domn avea media 15,6 si nu era corect sa fie inscris in grupa lor de pe ultimul loc.
                            Le dau dreptate pe undeva, e pacat sa mergi la turneul final si sa nu iesi din grupa ca un jucator mai tehnic e cotat cu ultima sansa, dar fratilor suntem AMATUR, de asta s-a infiintat, pentru a juca cu jucatori din alte zone geografice, cu stiluri diferite, pentru a invata noi miscari pentru a socializa, pentru a ne face prieteni, pentru a ne ambitiona pentru ca anul viitor sa muncim mai mult si sa facem o figura mai frumoasa
                            Blade :Butterfly Timo Boll Spirit
                            BH : Tenergy 05Fx
                            FH : Tenergy 05Fx

                            Comentariu


                            • Mirciulica ,mama ei de matematica (fa un calcul redus 5 lei de participant si plusul de participanti ori 30 de lei)

                              Comentariu


                              • Intotdeuna exista loc de mai bine in toate , poate c-ar trebui sa ne bucuram si atunci cand nu este totul perfect!
                                Mie unul mi-a placut si daca sambata viitoare s-ar mai face un turneu la Sf. Gheorghe garantez c-as veni din nou.
                                Felicitari organizatorilor pt eforturile depuse si sincer mi-ar face mare placere sa particip la turnee organizate de persoanele nemultumite de acest turneu final , posibil sa fie totul ca la carte.
                                Felicitari tuturor participantilor si va doresc la toti tot binele!
                                Ultima editare de Cristi I; 07.dec.2014, 22:33.

                                Comentariu


                                • Comentariu


                                  • Festivitate de premiere Amatori

                                    Blade: Butterfly Amultart; FH: Andro Rasanter R42, BH: Andro Rasanter R37

                                    Comentariu


                                    • Postat în original de Ben Vezi post
                                      Un singur lucru nu mi s-a parut ok la turneul final, iar aici nu sunt implicati organizatorii.
                                      Un domn mi-a povestit cele intamplate, si anume: presupun ca era ultimul pe lista de asteptare la amatori, a sunat joi, chiar si vineri si a intrebat daca poate veni. I s-a transms ca poate sa vina ca e imposibil sa nu lipseasca cel putin un jucator din 190.
                                      La fata locului a aflat ca lipsesc vreo 3 jucatori si i s-a transmis ca poate sa joace si a fost inscris intr-o grupa oarecare. Din pacate o parte din jucatorii din acea grupa s-au revoltat deoarce acest domn avea media 15,6 si nu era corect sa fie inscris in grupa lor de pe ultimul loc.
                                      Le dau dreptate pe undeva, e pacat sa mergi la turneul final si sa nu iesi din grupa ca un jucator mai tehnic e cotat cu ultima sansa, dar fratilor suntem AMATUR, de asta s-a infiintat, pentru a juca cu jucatori din alte zone geografice, cu stiluri diferite, pentru a invata noi miscari pentru a socializa, pentru a ne face prieteni, pentru a ne ambitiona pentru ca anul viitor sa muncim mai mult si sa facem o figura mai frumoasa
                                      Am sa-ti raspund eu pentru ca sunt unul din jucatorii care nu am fost de acord cu lucrul asta(apropos din ceilalti cinci jucatori din grupa respectiva numai Marian Florin a fost de acord sa joace restul de 4 jucatori din grupa respeciva nu au fost de acord si o pot confirma aici pe forum oricand) si nu ii inteleg nemultumirea domnului respectiv pentru ca organizatorii turneului final i-au respectat dorinta de a juca si i-au oferit un loc la Open.Ar trebui sa ne obisnuim odata pentru totdeauna ca regulile sunt facute pentru a fi respectate!
                                      FH:Butterfly-Tackiness Drive 1.7mm
                                      BLADE: Gewo Clasic-ALL+/Joola Air Fibre
                                      BH:Stiga Energy Absorber

                                      Comentariu


                                      • Nu va judec , eu doar mi-am spus parerea, e prea multa incrancenare totusi pentru locurile fruntase, personal cred ca ar trebui focalizata totusi in antrenamente si in dorinta de a deveni mai bun
                                        Blade :Butterfly Timo Boll Spirit
                                        BH : Tenergy 05Fx
                                        FH : Tenergy 05Fx

                                        Comentariu


                                        • Comentariu


                                          • RASPUNS :
                                            5 lei ori 300 este 1500 in minus
                                            48 ori 30 este 1440 in plus
                                            48 ori 1,2 este 57,6 lei apa minus
                                            48 ori 3 lei 144 lei sendwich minus
                                            plus stresul de la 48 de persoane in plus (NU SE CALCULEAza)
                                            satisfactia celor 48 de oameni depaseste mult cele sus mentionate

                                            CREDETI CA ESTE USOR SA ORGANIZEZI UN EVENIMENT DE ASEMENEA ANVERGURA
                                            VA INVIT SA EXPERIMENTATI CU TOTII DACA AVEII SANSA
                                            DAR CEI CARE NU ORGANIZEAZA ASEMENEA EVENIMENTE SA NU CRITICE ASA DE ASPRU
                                            AM INCERCAT SA FACEM TOT POSIBILUL CA TOTII MEMBRII CARE AU FOST PREZENTII SA
                                            SE SIMTA BINE ,DAR NU SUNTEM PERFECTII.
                                            CRITICILE CE NI SE ADUC CRED CA SUNT PENTRU A NE PERFECTIONA
                                            VA PROMIT CA LA CONCURSUL URMATOR O-SA AVEM IN VEDERE GRESELILE
                                            FACUTE SI CORECTAM TOT CE SE POATE.
                                            PROPUN CA LA URMATORUL TURNEU FINAL SA AVEM 100 DE PARTICIPANTI
                                            30 OPEN
                                            70 AMATORII
                                            RESTUL SPECTATORII
                                            ATUNCI POTI SA ORGANIZEZI UN TURNEU PERFECT
                                            TAXA SA SE PLATEASCA DUPA CE TOATE CHELTUIELILE SAU FACUT
                                            Ultima editare de olah oliver; 07.dec.2014, 22:59.

                                            Comentariu


                                            • Primul meu Turneu Final la care pot participa (datorita pozitiei din clasament ) , anul trecut ma inscrisesem la Brașov dar nu am prins loc pe lista deoarece eram nou intrat in circuit . Acum dupa un an de zile de prezenta in Amatur sunt multumit si fericit ca am putut sa particip si sa ma bucur de spectacol .

                                              Eu consider ca a fost un Turneu Final frumos , cu bune si cu rele , organizatorii sunt convins ca au vrut sa faca totul cat mai bine si in mare masura au reusit . Vreau sa ii felicit pe aceasta cale si sa le urez Sarbatori fericite ! Felicitari si castigatorilor de la ambele categorii OPEN si AMATORI , am vazut multe meciuri spectaculoase , viu disputate si aplaudate ! Multumesc si dl. Oliver Olah pentru cazare si ca ne-a mai gasit un loc in camera pe ultima suta de metri .
                                              Blade: XIOM Feel ZX3
                                              Bh: XIOM OMEGA VII ASIA
                                              Fh: XIOM OMEGA VII ASIA

                                              Comentariu


                                              • e foarte usor si simplu sa stai in fata monitorului cu tastatura sub degete si sa apesi tastele cu cuvinte jignitoare si nu tocmai placute pt organizatori si nu numai.. nu e frumos..ganditiva inainte sa scrieti obiectii si acuze in ceea ce priveste turneul final..organizarea unui asemenea turneu implica o munca titanica..nu va bateti joc..
                                                Oricum STIMA pt acei oameni fantastici pt care, zic eu,nu ar fi fost posibil acest superb turneu final:Gelu,Florin,Oliver,Sorin,Catalin,Emi..felici tari domnilor..
                                                Lama:Timo Boll Tricarbon OFF+
                                                Pe spate: Tenergy 80
                                                Pe fata.: Tenergy 64

                                                Comentariu


                                                • Prieteni ai tenisului de masa anul acesta nu am avut ok de a participa la turneul final .E greu doar pe forum si pe telefon cu dr Toma ca sa auzi vesti ... Am fost inainte la la alte 2 turnee finale , dar placerea jocului , de a vedea amicii e mai placuta .Nu totul poate fi ca la carte la un turneu .fie si final .Pregatitul unui turneu de asemenea anvergura e greu de atins . Nu trageti in pianisti ...Joc din 2009 fara a fi un valoros in ale tenisului , dar conditiile de la turnee au crescut de la an la an...Am sporit ca numar , s-au facut investitii, au crescut multi juniori in Amatur , etc Cred ca amicii tenisului vor invata din aceste situatii, deci rabdare ... se vor remedia ...A fost si o participare masiva, 190 si 110 persoane e dificil pentru organizatori...S-a dorit ca lumea sa fie multumita ...

                                                  Comentariu


                                                  • Postat în original de dantim Vezi post
                                                    Cel mai emotionant moment a fost cand la un moment dat a inceput si sala sa planga de mila noastra
                                                    Curgea apa si in tribuna unde am stat si la masa unde vroiam sa jucam in superioare.
                                                    Daca tot la-ti exmatriculat pe Dan Bodeanu macar faceti ceva mai bun decit el nu mai rau
                                                    Voi organizatorii nu aveti nici o vina,noi cei care venim la turnee santem vinovati pentru ca vrem sa participam.
                                                    Cred ca a fost ultimul turneu final la care am vrut sa particip.
                                                    Nu cobi

                                                    - - - Actualizat - - -

                                                    Eu vreau sa multumesc echipei de organizatori pentru ca a avut curajul sa se inhame la o activitate care, stiau ei de la inceput , ca le va aduce mai multe reprosuri decit multumiri. Eu sunt convins ca au facut tot ce a fost posibil pentru ca toata lumea sa fie multumita. Din pacate, sunt si lucruri a caror rezolvare nu mai depindea doar de dorinta lor de a le rezolva. Dorinta lor de a se implica in organizarea turneului, precum si munca pe care au depus-o, sunt demne de toata admiratia noastra. Dupa cum spunea si Alexandrel, acum citiva ani jucam in conditii mult mai proaste. Trebuie sa recunoastem ca, de la an la an, conditiile de joc s-au imbunatatit si sunt convins ca ele se vor imbunatati si in continuare, daca nu-i impuscam pe organizatorii de azi. Criticile noastre trebuie sa fie obiective si sa nu fie tendentioase, pentru a avea un caracter constructiv.
                                                    Trebuie sa avem rabdare si, rind pe rind, se vor rezolva toate. Important este sa avem incredere unii in altii.

                                                    Va doresc la toti, un an nou care sa va satisfaca mai mult decit precedentul !

                                                    Comentariu

                                                    Who has read this thread:
                                                    Procesare...
                                                    X