Anunț

Adună
Nici un anunț încă.

Turneu "A" "Cupa Pinguinul Vesel" 21 Februarie 2015 - București

Adună
Acest topic este închis
X
X
Adună
Currently Active Users Viewing This Thread: 0 (0 members and 0 guests)
 
  • Filtrează
  • Ora
  • Arată
Curăță tot
postări noi

  • Postat în original de dantim Vezi post
    Emi cica hai ai nostri (ein nem cinatom semit)
    Cu hai ai nostri ma refeream la "tartom?ny".?rt engem Dane.Vad ca de cand te-ai indepartat de granita e tot mai greu cu tine,nu mai intelegi mai nimica.

    Comentariu


    • Cei doi pianisti Gelu si Mihai chiar s-au descurcat bine ,tot respectul pentru Tiberiu cum a redecorat sala dar trebuia sa ai mai lase pe muzicanti sa se termine
      turneul

      - - - Actualizat - - -

      Postat în original de Zosim1 Vezi post
      Cu hai ai nostri ma refeream la "tartom?ny".?rt engem Dane.Vad ca de cand te-ai indepartat de granita e tot mai greu cu tine,nu mai intelegi mai nimica.
      Ma eu mis jumate sirb da o sa o intreb pe nevasta-mea ca ea este unguroaica

      Comentariu


      • Postat în original de dantim Vezi post
        Cei doi pianisti Gelu si Mihai chiar s-au descurcat bine ,tot respectul pentru Tiberiu cum a redecorat sala dar trebuia sa ai mai lase pe muzicanti sa se termine
        turneul

        - - - Actualizat - - -



        Ma eu mis jumate sirb da o sa o intreb pe nevasta-mea ca ea este unguroaica
        Ori cum Dane,n-o sa intelegi nimic,chiar daca i-ti deseneaza,cum n-ai inteles nimic nici din meci!

        Comentariu


        • Petresc Liviu - David Dorin 3-0 (Finala)
          Hobby: Motoare si ski !
          http://www.youtube.com/watch?v=dyNpInTHl2Y

          Comentariu


          • Bine, Pali !!! Felicitari !

            Comentariu


            • Postat în original de dantim Vezi post


              Ma eu mis jumate sirb da o sa o intreb pe nevasta-mea ca ea este unguroaica
              Important in ce limba o intrebi,si si mai important in ce limba iti traduce.
              Ca eu parca vad ca tu traduci din romana in sarba si o intrebi in ungureste ,si ea o sa=ti traduca din ungureste in romana si iti da raspunsul in sarba,si uite asa ia finta si telefonul fara fir. de n-o sa mai intelegem nimica.

              Comentariu


              • Multumim organizatorilor pentru acest turneu.
                Blade: Timo Boll ALC
                Fh:Palio AK 47 Red
                Bh:Palio AK 47 Red

                Comentariu


                • Postat în original de sevraj Vezi post
                  Clasament Amatori

                  1
                  Movileanu Darius - Targoviște
                  Bravo, Darius, desi esti o mana de om, ai demonstrat, inca o data, ca esti un MARE jucator! Vezi-ti de treaba ta, fa-ti jocul pe care il sti si vei da peste nas multor asa numiti "valori" ce-ti contesta talentul enorm, desi aceste este incontestabil, fara drept de apel.

                  Felicitari!

                  Comentariu


                  • Vreau sa multumesc si eu lui Gelu ptr ajutorul acordat cu organizarea la open si lui Pali ptr ajutorul acordat de fiecare daca cand l am solicitat

                    Comentariu


                    • De asemenea acum la final vreau sa spun si care a fost ideea cu Gelu "organizator tehnic". I am propus chestia asta acum o luna, o luna si jumatate nu ca sa dau cuiva motive (diverse), sau ca sa dau cuiva peste nas, ba din contra ideea a fost sa aratam ca desi ne contram foarte des cand avem idei si opinii diferite, putem de asemenea sa si colaboram. Sper sa fie un prim semn spre normalitate, sa lasam toti de la noi si sa facem in continuare miscarea asta tot mai frumoasa, mai bine organizata. Multumesc!

                      Comentariu


                      • Postat în original de dantim Vezi post
                        A fost fain pana au venit trompetistii
                        Daca e vorba de altceva in context nea Dane, chiar nu stiu la ce te referi si nu ma bag ca '' nu-mi apartine''. Dar daca scoti in relief venirea acelei formatii de jazz, ei da, iti dau dreptate ca si cultura se intrepatrunde cu sportul, dar pana la un anumit punct. Nu as vrea sa se supere organizatorul pe mine personal, dar am simtit ca intrecerea sportiva a cam fost pusa pe fuga pe final si chiar exilata in cealalta ''alveola'' datorita pregatirii concertului... Si eu sunt un adept infocat al culturii, dar nu facuta asa, cu orice pret. Dar ma rog, traim in capitalism si afacerile sunt afaceri. Gata cu ''prelegerea''. DARIUS, TE FELICIT SINCER PENTRU SPIRITUL DE LUPTATOR SI PENTRU SERIOZITATEA SI STAPANIREA DE SINE DE CARE AI DAT DOVADA PANA LA FINAL. AI IMPRESIONAT PE MULTI CARE AU ANI DE TENIS LA ACTIVUL LOR CAT NU AI TU ANI DE VIATA ! SANATATE SA ITI DEA DUMNEZEU SI MULTA CONSTIINTA IN TOT CEEA CE FACI !
                        Când vulturii tac, papagalii încep să trăncănească.

                        Comentariu


                        • Nu se supara nimeni, doar spuneti un adevar.

                          Comentariu


                          • Clasament Open

                            1 -- 4
                            Petrescu Liviu - Pitești
                            David Dorin - Barlad
                            Tomica Andrei - București
                            Calin Mihai - Barlad
                            5 -- 8
                            Balog Andreea - Arad
                            Uta Adrian - București
                            Leorda Rares - Reghin
                            Stanciu Alin - Călărași
                            9 -- 16
                            Zamfir Ionel - București
                            Iancu George - Ploiești
                            Vranceanu Mihai - București
                            Panea Ovidiu - București
                            Bularda Iulian - Barlad
                            Enciu Alexandru - Slobozia
                            Fodoran Cosmin - București
                            Wischegg Robert - Galați
                            17--24 - Loc 3 gr. sup
                            Dumitrescu Cornel - București
                            Vladoiu Gelu - Brașov
                            Tomica Silviu - București
                            Popescu Valentin - București
                            Cionoiu Cristian - București
                            Biro Attila - Miercurea Ciuc
                            Popa Cristian - București
                            Aftenii Daniel - București
                            25--32 - Loc 4 gr.sup
                            Filimon Bogdan - București (1v)
                            Popescu Ionut - București (0v)
                            Uratu Denisa - Craiova (0v)
                            Dascalasu Viorel- București (0v)
                            Bocaniala Norocel - București (0v)
                            Mostovoi Andrei - Campina (0v)
                            Nistor Iosif - Siculeni (0v)
                            Banescu Dragos - Pitești (0v)
                            33 -- 2v gr.inf.
                            Guceanu Raluca - București
                            34 -- 42 1v gr.inf.
                            ON HO - București
                            Constantin Teodor - București
                            Dinicescu Ion - Pitești
                            Moise Mihai - Alexandria
                            Dumitru Gheorghe - București
                            Bradatan Lenuta - București
                            Dumitru Traian - București
                            Istrate Andrei - București
                            Kiss Janos - Miercurea Ciuc
                            43 -- 48 0v gr.inf.
                            Dobre Titus - București
                            Munteanu Octavian - Tecuci
                            Negoita Edward - București
                            Damian Ioana - Barlad
                            Pata Andrei - București
                            Acsinte Oana - București

                            Pentru cei ce doresc sa-si calculeze punctele obtinute ii informez ca turneul OPEN a avut 433,48 puncte (adunate de la primii 16 participanti), deci impartite la 16 avem MEDIA 27,09
                            Ultima editare de GeluBv; 22.feb.2015, 01:26.
                            Hobby: Motoare si ski !
                            http://www.youtube.com/watch?v=dyNpInTHl2Y

                            Comentariu


                            • Felicitari d-lui Petrescu Liviu!
                              Blade: VICTAS - Koji Matsushita DEF
                              FH: Butterfly - Dignics 80
                              BH: Sauer & Troger - Hellfire-X, OX

                              Comentariu


                              • Eu as vrea să-l felicit pe Tibi de la Viva pentru felul in care a transformat clubul de tenis si pentru munca pe care o face zi de zi acolo. Nu vreau să perii, nu vreau vreo reducere, dar merită apreciat. Locul a devenit foarte familiar si prietenos. Referitor la turneu, o organizare foarte buna din partea celor doi, Mihai si Gelu.

                                Comentariu


                                • Mihai, tre' sa te felicit pentru 2 lucruri... iarasi...
                                  Includerea notiunii copirightizate a domnului Dantim in numele turneului (cu un aport de circa 20% la ambianta superba de ieri), respectiv alegerea organizatorului tehnic al turneului (acest gest aducandu-ma la Viva).
                                  In rest, Horia, Tibi si toata gasca frumoaso-nebuna de la Viva: chiar povesteam aseara cu ununl dintre principalii investitori in tdm din tara si-i spuneam ca Viva e intr-o continua crestere si e super cea ce faceti. Tineti-o tot asa...
                                  Pe baza celor de mai sus ma puteti crede ca ziua de ieri mi-a adus cel mai frumos turneu din Amatur din cele circa 60 din cei doi anisori la activ, nu pentru ca adversarii chiar au considerat ca si pinguinii secuiesti (ailaltii, nu din Teleorman) merita o cupa, pe care nu Sass s-o ia la Ciuc, ci io la Odorhei.
                                  Felicitari celor care m-au batut (4 boabe cred ca am luat numai la Sovata, prin 2009...si la openul frumusel de acasa din ianuarie). Felicitari si tuturor adversarilor, unul si unul, care fiecare s-au predat foarte greu.
                                  (Dane (Berov), esti mai bun, dai in ea mult-mult mai fin si mai cu rutina decat mine. E o onoare ca pot juca in circuit cu valori de tipul tau. Dar, vorba domnului Fodoran, cand joci cu luptatori ca si mine, pana nu castigi mingea de meci...)
                                  Hai, ca vorba lunga e o chestie de saracie..
                                  Felicitari tuturor, merci AmaTur & Hai ai nostri, cum zice o veche vorba nord-estica.
                                  FH: Butterfly Tackiness Matsushita Pro Model BH: Dr. Neubauer Diamant
                                  Tel : 0742 257 995

                                  Comentariu


                                  • Un turneu interesant, felicitari inca o data Liviu. Desi am avut rezultate destul de bune pierzand ”doar” (prietenii stiu de ce)
                                    la cei doi finalisti, vreau sa spun ca este pentru prima oara in cei aproape 45 de ani de cand tin paleta in mana cand joc ....
                                    (sau poate ar fi mai bine sa spun ”dansez”) tenis acompaniat de o orchestra sau ”band” ( incepand cu ultimul meci din superioare).
                                    ”Poate” din cauza asta turneul s-a numit Pinguinul vesel si noi nu am stiut. Oricum ii propun lui Lucian Bozga ca la turneul din
                                    7 martie sa tocmeasca, pt schimbarea registrului, un ”taraf” de lautari, poate incingem in jurul meselor o hora sau o sarba ..!!!

                                    Comentariu


                                    • Gelu a organizat exact cum ii place lui ,perfect,multa sanatate Gelule.
                                      BH: Donic Bluestorm Z1 Turbo
                                      Blade: Huieson V1 ALL+
                                      FH: Donic Bluestorm Z1 Turbo

                                      Comentariu


                                      • Felicitari Andrei Tomica !
                                        Noro, n-a fost ziua ta, clar ! Sunt sigur insa ca nu disperi.
                                        Tavi, iti admir in continuare curajul si perseverenta, dar mai ales intuitia ...
                                        Lui Gelu si Pali Prezenta lor la butoane, la orice turneu, este garantia reusitei acestuia.
                                        Tuturor celor mentionati, salutul meu !

                                        Comentariu


                                        • Postat în original de george60 Vezi post
                                          Un turneu interesant, felicitari inca o data Liviu. Desi am avut rezultate destul de bune pierzand ”doar” (prietenii stiu de ce)
                                          la cei doi finalisti, vreau sa spun ca este pentru prima oara in cei aproape 45 de ani de cand tin paleta in mana cand joc ....
                                          (sau poate ar fi mai bine sa spun ”dansez”) tenis acompaniat de o orchestra sau ”band” ( incepand cu ultimul meci din superioare).
                                          ”Poate” din cauza asta turneul s-a numit Pinguinul vesel si noi nu am stiut. Oricum ii propun lui Lucian Bozga ca la turneul din
                                          7 martie sa tocmeasca, pt schimbarea registrului, un ”taraf” de lautari, poate incingem in jurul meselor o hora sau o sarba ..!!!

                                          DANSANT TURNEU- un nou sport!
                                          Liviu Petrescu

                                          Comentariu


                                          • Felicitari lui Darius si Tomica.
                                            Blade: Timo Boll ALC
                                            Fh:Palio AK 47 Red
                                            Bh:Palio AK 47 Red

                                            Comentariu


                                            • Un turneu foarte frumos, felicitari organizatorilor!
                                              Felicitari Darius!
                                              Felicitari tuturor participantilor!
                                              Totusi, impartirea salii nu cred ca este benefica datorita spatiului limitat la mesele de langa bar ( canapelele alea incurca foarte mult ).
                                              In rest, sa ne vedem sanatosi la urmatorul concurs!

                                              Comentariu


                                              • Felicitari George Iancu!

                                                Pentru toti care se antreneaza in salile din Ploiești esti un model de seriozitate si eficienta in antrenament.
                                                Succesul tau nu este o surpriza si sper sa ai rezultate si mai bune.

                                                In acelas timp vreau sa-ti multumesc ca ti-ai facut timp in pauzele dintre meciuri si ai ajutat cativa (pinguini) ploiesteni.

                                                Comentariu


                                                • Postat în original de GeluBv Vezi post
                                                  Petresc Liviu - David Dorin 3-0 (Finala)
                                                  Felicitări Liviu Petrescu pentru câștigarea unui nou turneu foarte puternic. Nu pot sa nu remarc și ușurința cu care l-ai învins pe David Dorin un jucător extrem de puternic în ultimul timp pe care îl felicitam de asemenea.

                                                  Comentariu


                                                  • Postat în original de george60 Vezi post
                                                    Un turneu interesant, felicitari inca o data Liviu. Desi am avut rezultate destul de bune pierzand ”doar” (prietenii stiu de ce)
                                                    la cei doi finalisti, vreau sa spun ca este pentru prima oara in cei aproape 45 de ani de cand tin paleta in mana cand joc ....
                                                    (sau poate ar fi mai bine sa spun ”dansez”) tenis acompaniat de o orchestra sau ”band” ( incepand cu ultimul meci din superioare).
                                                    ”Poate” din cauza asta turneul s-a numit Pinguinul vesel si noi nu am stiut. Oricum ii propun lui Lucian Bozga ca la turneul din
                                                    7 martie sa tocmeasca, pt schimbarea registrului, un ”taraf” de lautari, poate incingem in jurul meselor o hora sau o sarba ..!!!
                                                    Sa vinaaa Floooorin Salaaam..

                                                    Comentariu

                                                    Who has read this thread:
                                                    Procesare...
                                                    X