Anunț

Adună
Nici un anunț încă.

sondaj jucatori divizia A

Adună
X
Adună
Currently Active Users Viewing This Thread: 0 (0 members and 0 guests)
 
  • Filtrează
  • Ora
  • Arată
Curăță tot
postări noi

  • sondaj jucatori divizia A

    Sunteti de acord ca jucatorii proveniti din amatur si ajunsi cu echipele de club in divizia A, sa poate juca in continuare in amatur?
    Votul e secret, asa ca fiti sinceri.
    202
    DA
    49,50%
    100
    NU
    50,50%
    102
    Ultima editare de sevraj; 14.feb.2014, 19:37.

  • #2
    Daaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa
    Blade: Dr. Neubauer-SPECIAL
    Fh: JOOLA X-PLODE SENSITIVE
    Bh: Dr. Neubauer-SUPER BLOCK

    Comentariu


    • #3
      Aplauze pentru initiativa!

      Comentariu


      • #4


        - - - Actualizat - - -

        De acord dar emigrantii in sectiunea lor

        Comentariu


        • #5
          din partea mea si a lui vali popescu de doua ori DA

          Comentariu


          • #6
            Adica daca eu ajung campion mondial la karate ma duc in curtea scolii sa ma mai bat cu gorobetii?Ce credeti?

            Comentariu


            • #7
              Da, pentru ca sunt aceeasi colegi amaturisti, chiar daca joaca mai bine.
              TsE

              Comentariu


              • #8
                Sa joace in amatour insa la absolut fiecare turneu la o categorie separata, inclusiv daca participa la turnee B ca sa ii putem admira doar! Nici macar la open! De fapt si la open ar trebui sa joace jucatori amatori foarte buni nu fosti profesionisti de nationala sau cei in devenire! Tot respectul de exemplu pt echipa de tenis din Odorheiu secuiesc care la nici un turneu organizat de ei in cadrul amaturului nu participa ca jucatori profesionisti, nici macar la categoria open!
                Lemne: DHS Hurricane Long W997
                FH: DHS Hurricane Neo 3 nationala blue sponge 2,1/ 40
                BH: DHS GoldArc 8

                Comentariu


                • #9
                  Adica ma duc sa i umilesc din prietenie pentru ei.N as crede.
                  Mai bine jucam table sau rentz,ramanem tot prieteni.

                  - - - Actualizat - - -

                  E o intrebare foarte dificila.Pentru ca e greu sa dai un raspuns apropiat de adevar.

                  - - - Actualizat - - -

                  O certitudine exista insa.
                  Sondajul care implica multimea,numai el va decide adevarul.
                  Multimea cu siguranta ca are dreptate si nu poate gresi.

                  Comentariu


                  • #10
                    Inainte sa luati o decizia de a vota pro sau contra, uitati-va la clasament. Studiati va rog lista cu jucatorii de la OPEN. Oara pe cati ii puteti bate?

                    Si atunci, daca sunteti amator, de ce trebuie sa fiti contra?

                    Haideti atunci sa unim categoriile, asa cum a fost la inceput.

                    Comentariu


                    • #11
                      Postat în original de mmroglobalnet Vezi post
                      Adica daca eu ajung campion mondial la karate ma duc in curtea scolii sa ma mai bat cu gorobetii?Ce credeti?
                      Pai daca gorobetii sunt suficient de buni de ce nu? Ca doar nu joaca cu amatori ci cu jucatori de divizia B sau echivalenti ca valoare.

                      Comentariu


                      • #12
                        Nu am votat pentru ca nu sunt afectat direct de acest aspect. Totusi sunt nedumerit. De ce sa joace numai cei proveniti din Amatur ? De ce nu si ceilalti? Mi se pare o discriminare fara sens.
                        Rudius

                        Comentariu


                        • #13
                          Am votat cu Da, sunt curios daca se va tine cont totusi de acest sondaj la modificarea regulamentului.
                          Blade-Darker speed 90
                          Fh- Butterfly Tenergy 05 fx
                          Bh- Testing

                          Comentariu


                          • #14
                            daca se voteaza Da, atunci sa participe toti, ...sa vedem meciuri de meciuri...
                            Blade: SCHLAGER CARBON OF+
                            FH: Tenergy 05 FX
                            BH: Tenergy 05 FX

                            Comentariu


                            • #15
                              Postat în original de titicostel Vezi post
                              Nu am votat pentru ca nu sunt afectat direct de acest aspect. Totusi sunt nedumerit. De ce sa joace numai cei proveniti din Amatur ? De ce nu si ceilalti? Mi se pare o discriminare fara sens.
                              )))))))Pai este atit de simplu...acest site este facut de amatur-isti pt. amatur-isti.......este f.simplu de explicat...aceste concursuri sunt facute pt. amatur-isti de amatur-isti.....etc.

                              Comentariu


                              • #16
                                Evolutia lucrurilor....de la inceputul AMATURULUI cand jucatorii legitimati nu aveau drept de joc decat dupa 2 ani, pana in 2013 cand au avut drept de joc si jucatori de divizia B masculin si jucatoare de divizia A, au dus la cresterea nivelului de joc si al numarului de meciuri spectaculoase din AMATUR .
                                Un mare regret il am pentru absenta celor doua fete de la Targu Mureș Varga Cristina si Hudusan Andreea, al caror joc era o placere sa`l urmaresti si nici nu au castigat vre-un turneu daca-mi amintesc bine, ba chiar la unele turnee nu au reusit sa depaseasca faza grupelor superioare.
                                Eu consider ca infuzia de jucatori buni nu poate face decat bine si cred ca se pot gasi solutii ca toata lumea sa fie multumita si sa se bucure de acest sport.
                                Blade :Butterfly Timo Boll Spirit
                                BH : Tenergy 05Fx
                                FH : Tenergy 05Fx

                                Comentariu


                                • #17
                                  Cred ca ar trebui sa se aiba foarte bine in vedere ce inseamna jucatori proveniti din amatur. Jucatori proveniti din amatur sunt Alex Ciobanu sau Noro spre exemplu. Despre altii nu pot sa zic acelasi lucru...sper doar sa isi dea seama fiecare unde ii e locul
                                  Blade: Viscaria
                                  FH: Tenergy05
                                  BH: Tenergy05

                                  Comentariu


                                  • #18
                                    Postat în original de vasile fodoran Vezi post
                                    )))))))Pai este atit de simplu...acest site este facut de amatur-isti pt. amatur-isti.......este f.simplu de explicat...aceste concursuri sunt facute pt. amatur-isti de amatur-isti.....etc.
                                    Este greu sa stea cineva sa pazeasca (pe viitor) sa nu intre-n concurs vreun participant profi care nu este "nascut" in Amatur. ...nu cred ca ne vor invada profesionistii, asa ca LIBER!
                                    Parerea mea este ca decat sa ne complicam in organizare mai bine acces neconditionat si gata. Nu cred ca putem selecta fetele de baieti, sau pe cei care joaca mai bine de cei care joaca mai putin bine. A zis Titi mai devreme ceva de discriminare,... păi nu are dreptate?

                                    Sa stiti ca la sedinta de sfarsit de an s-a dezbatut problema celor din div A, si v-as ruga sa va uitati in primul post de la propuneri, ...numai ca in urma discutiilor legate de o noua sectiune/categorie Masters s-a ajuns la concluzia ca este peste m?nă sa organizezi un concurs cu trei-zece jucatori profesionisti, sa cumperi separat materiale de premiere, sa se intarzie concursul din ziua turneului, s.a.m.d.

                                    Tot despre aceasta problema s-a discutat pana acolo incat profesonistii sa joace amestecat la open iar dupa inferioare primi doi sa plece in superioare Masters si urmatorii doi in superioare Open. In fine, asa ceva s-a desfasurat la Brăila si cine cunoaste stie...nu comentez., dar totusi exista varianta sa vrei sa nu te califici in superioare numai ca sa pleci pe ramura cealalta.

                                    Una peste alta se mai stie ca regulamentul s-a modificat an de an, dar numai la sfarsitul anului. Chiar daca este prost, cum spunea dl.DanT, el a fost actualizat conform necesitatilor sau problemelor ivite in anul in curs.

                                    Dupa cate cunosc, nici in regulamentul vechi nu exista posibilitate ca cei din div A sa joace in Amatur. Culmea, era o exceptie (controversata, discriminatorie) in care fetele aveau voie, ba chiar la Amatori, nu la open.

                                    S-a modificat regulamentul, s-a inlesnit intrarea profesionistilor in acest circuit, si daca cititi atent, nu mai este nevoie sa se astepte acea perioada lunga, ci pur si simplu, de ex. Noro daca se hotaraste ca maine sa se intoarca la noi e liber sa o faca.

                                    Tot personal va spun ca mi-e dor de George(Durdun) sa-l vad la turneele noastre, la fel si Cristi R cu Alex C care colora turneul cu finalele lor, asadar sunt de parere ca daca se face o schimbare să se facă, dar nu merge pur si simplu o derogare.

                                    Apropo, au vb unii despre derogari,...ca s-au mai facut, stie cineva despre asa ceva? Eu nu cunosc ca cineva din div A sa fi avut derogare sa joace concomitent si in Amatur. Sa nu confondati cazul Rares care intai a renuntat la div A si dupaia a cerut acceptul, iar in decembrie s-a discutat si aprobat ca toata lumea sa aibe acelasi regim, adica intrarea in Amatur daca nu mai esti legitimat (renunti) la div A.

                                    Acest sondaj este bine venit, trebuie lasat macar 30 zile pt cvorum si sunt convins ca se va tine cont de el, dar nu sunt convins ca se schimba ceva in cursul anului.
                                    Hobby: Motoare si ski !
                                    http://www.youtube.com/watch?v=dyNpInTHl2Y

                                    Comentariu


                                    • #19
                                      Daca ne mai jucam mult cu alba-neagra, s-ar putea sa iasa gri.

                                      Trebuia sa existe mai multa transparenta dupa adunare, sa fie lumea mai deschisa la schimbari. Pana la urma primeaza vointa poporului.

                                      Gelu, crede-ma ca nu iti sunt dusman si nu sunt impotriva ta. Dar tu esti de prea putin timp in Amatur si nu stii cu cata munca si sacrificii s-a construit acest circuit. Dezvoltarea Amaturului a fost posibila tocmai datorita schimbarilor, chiar daca ele nu au multumit pe toata lumea.
                                      Ultima editare de costinmotoroi; 15.feb.2014, 10:57.

                                      Comentariu


                                      • #20
                                        Bună dimineața. Eu îmi mențin părerea de a se juca pe doua categorii valorice si anume avansați pana la media 24 si open de la media 24 in sus ...iar in categoria open sa aiba acces si divizionari A fie ei proveniți din Amatur sau nu.
                                        Cu stima Ionut


                                        Lemn : Nittaku Septear ; InnerForce ALC
                                        FH: Xiom Omega IV Elite ; Joola Maxx
                                        BH: Xiom Omega IV Elite ; Joola Maxx .... No more Anti .. Game

                                        Comentariu


                                        • #21
                                          Pe perioda cand se dezbatea [ne]acordarea dreptului de joc a lui Alex,Rares etc.care au renutat benevol la participarea in AmaTuR pe perioada activari in div. A ca sa nu creeze discuti,tot in acea perioda activa cu succes in turnele amatur nestingerit de nimeni dl. Craioveanu M.
                                          Gelu are dreptate in privinta lui Noro sa se poate intoarce ori cand la noi,il asteptam cu bratele deschise,pana atunci sa participe fara a influenta clasamentul pe care nici pana acum nu-l deranja.
                                          P.S. Te astept la Brașov fiul meu sa mai depanam din amintiri.

                                          Comentariu


                                          • #22
                                            Postat în original de Ceausescu Vezi post
                                            Bună dimineața. Eu îmi mențin părerea de a se juca pe doua categorii valorice si anume avansați pana la media 24 si open de la media 24 in sus ...iar in categoria open sa aiba acces si divizionari A fie ei proveniți din Amatur sau nu.
                                            Cu stima Ionut
                                            Sau asa
                                            Probabil amatorii care au votat DA, pe motiv ca pe ei nu-i afecteaza schimbarea, isi vor cere voturile inapoi.
                                            TEnergy 05 FX // Timo Boll ALC 30th A // TEnergy 05 FX

                                            Comentariu


                                            • #23
                                              Postat în original de costinmotoroi Vezi post
                                              Daca ne mai jucam mult cu alba-neagra, s-ar putea sa iasa gri.

                                              Trebuia sa existe mai multa transparenta dupa adunare, sa fie lumea mai deschisa la schimbari. Pana la urma primeaza vointa poporului.

                                              Gelu, crede-ma ca nu iti sunt dusman si nu sunt impotriva ta. Dar tu esti de prea putin timp in Amatur si nu stii cu cata munca si sacrificii s-a construit acest circuit. Dezvoltarea Amaturului a fost posibila tocmai datorita schimbarilor, chiar daca ele nu au multumit pe toata lumea.
                                              Am avut si eu o parere. Daca sunt prea nou imi cer scuze. Credeam ca putem comunica, si ca ai dreptate cand spui "acum de ce nu raspunde nimeni" No bine, stabileste tu cum este mai bine, pt ca ar fi pacat sa iasă gri, ...mai ales dupa atatea sacrificii...
                                              Hobby: Motoare si ski !
                                              http://www.youtube.com/watch?v=dyNpInTHl2Y

                                              Comentariu


                                              • #24
                                                Gelu, tu ar trebui sa ai mai mult de o părere, tu ar trebui sa iei pulsul celor mulți si sa actionezi in consecință. Doar nu degeaba ți-ai asumat responsabilități. Un rol de conducator, chiar dacă este local, ?ți atribuie si drepturi dar și obligații.
                                                Oricând putem comunica dacă asta ?ți doresti. Doar ca tu mi-ai închis ușa in nas.

                                                Comentariu


                                                • #25
                                                  Postat în original de vasile fodoran Vezi post
                                                  )))))))Pai este atit de simplu...acest site este facut de amatur-isti pt. amatur-isti.......este f.simplu de explicat...aceste concursuri sunt facute pt. amatur-isti de amatur-isti.....etc.
                                                  Multumesc pentru lamuriri si pentru calificativ ! Acum imi e totul clar. Toti utilizatorii acestui site sunt amatur-isti, deci si dumneavoastra...
                                                  Rudius

                                                  Comentariu

                                                  Who has read this thread:
                                                  Procesare...
                                                  X