Anunț

Adună
Nici un anunț încă.

AmaTur, Sfântu Gheorghe - 08.12.2012

Adună
X
Adună
Currently Active Users Viewing This Thread: 0 (0 members and 0 guests)
 
  • Filtrează
  • Ora
  • Arată
Curăță tot
postări noi

  • PROPUNERE: Sunt multe discuti in legatura cu cine ar putea participa la Turneul Campionilor!!!!!Eu as organiza putin diferit acest turneu: daca sunt 72 de locuri la OPEN , normal ar fi sa participe primii 60 in ordinea clasamentului ,acestia particpand tot anul la competitii, iar pentru cele 12 locuri ramase as organiza un turneu de calificare sau chiar 4 (pentru fiecare zona a tarii) in care primii sa aiba drept de participare ,la fel as face si pentru amatori.Poate asa nu ar mai fi atatea discutii. Spor la joc ,GO WITH THE FLOW!
    Lemn:Matsushita Def:,Fh:Nitaku P1Bh: TSP Curl P-4 Chop
    http://www.tenismasa.ro/

    Comentariu


    • Adica sa se bata vreo 5 judete pt 3 locuri la un concurs al campionilor ? Dar se da premiu vreun Mercedes la acest concurs si nu s-a spus ? O propunere cel putin bizara !
      Se pare totusi ca denumirea de turneu al campionilor este un pic gresit inteleasa. Se fac propuneri care ar trebui spuse cel mult la turnee de A+ si nu la un turneu ce din start are anumite conditii. Desigur ca orice propunere este binevenita dar, repet, fiecare turneu are specificul lui si e bine sa se respecte conditiile ce au fost impuse la inceputul anului.
      Exista o sectiune in regulament unde se pot face propuneri si pentru modificarea criteriilor de inscriere. Acum insa trebuie respectat ceea ce s-a propus la inceputul anului sau, ma rog, cand s-au propus aceste reguli.
      Blade: lemn off...ce lemn !
      Bh: cu tepi
      Fh: fara tepi

      Comentariu


      • Postat în original de Adrian Lazaroiu Vezi post
        Apar discutii pe care le consider banale , cu cine si de ce sa participe la turneul Campionilor . Observ pe listele de la cele doua sectiuni cativa participanti care sporadic participa la competitii si acum i-si au locul pe liste .S-a gandit oare cineva ca la cel mai important turneu ar fi bine ca primul criteriu de participare sa fie numarul total de participari si bineanteles taxa amatur achitata . Multumesc ! La buna vedere !
        Fiindca tot ai adus vorba, eu as intreba pe toti membrii Amatur, ce parere au despre urmatoarea situatie :

        La turneul pe echipe, din anul acesta, a participat si echipa Team Deva, compusa din : Szakacsi Bela, Szakacsi Raul, Popa Radu si Stancu Tiberiu. In afara de Stancu Tiberiu, nici unul nu a platit taxa amatur pe anul 2012 ( poate nici pe anul 2011 , nu stiu precis ). De aici se vede ce consideratie au avut ei fata de miscarea Amatur si fata de membrii ei. De altfel, 3 dintre ei, au avut participari putine sau deloc, in anul 2012.
        Dar, cind au vazut ca premiul cel mare este o masa ITTF , au fugit repede la 2 turnee, pentru a indeplini conditiile de participare. Si, baietii nostri au cistigat locul unu, deci vor fi premiati cu mult dorita ( dar nemeritata) masa.
        Credeti ca dupa cistigarea mesei au mai participat la turnee ? Nu si nici nu vor mai participa. De ce ? Fiindca scopul lor era sa cistige masa, doar pentru a cistiga bani, de pe urma inchirierii acesteia.
        Eu cred ca masa o merita echipa clasata pe urmatorul loc, care indeplineste aceste conditii de bun simt.
        Dumneavoastra ce credeti ?... tinind cont si de faptul ca masa a fost achizitionata din taxa amatur platita de noi, nu de ei.

        Comentariu


        • Postat în original de Adrian Lazaroiu Vezi post
          Apar discutii pe care le consider banale , cu cine si de ce sa participe la turneul Campionilor . Observ pe listele de la cele doua sectiuni cativa participanti care sporadic participa la competitii si acum i-si au locul pe liste .S-a gandit oare cineva ca la cel mai important turneu ar fi bine ca primul criteriu de participare sa fie numarul total de participari si bineanteles taxa amatur achitata . Multumesc ! La buna vedere !
          Intr-adevar,stimate coleg,aceasta este si o chestiune de bun simt din partea acelora care nu si-au achitat taxa pe anul 2012 si sunt acum cuprinsi in "perioada de gratie" .Daca sunt actualizate fisierele din clasamentul de pe 20 nov atunci rezulta ca 10 openisti si 29 de amatori(pana la locul 300),majoritatea dintre ei inscrisi la Turneul Campionilor,ne trateaza cu lipsa de respect!Prima obligatie a (TUTUROR) amaturistilor este achitarea taxei anuale!!!!
          I love table tennis !

          Comentariu


          • Postat în original de sorin_client Vezi post
            Adica sa se bata vreo 5 judete pt 3 locuri la un concurs al campionilor ? Dar se da premiu vreun Mercedes la acest concurs si nu s-a spus ? O propunere cel putin bizara !
            Se pare totusi ca denumirea de turneu al campionilor este un pic gresit inteleasa. Se fac propuneri care ar trebui spuse cel mult la turnee de A+ si nu la un turneu ce din start are anumite conditii. Desigur ca orice propunere este binevenita dar, repet, fiecare turneu are specificul lui si e bine sa se respecte conditiile ce au fost impuse la inceputul anului.
            Exista o sectiune in regulament unde se pot face propuneri si pentru modificarea criteriilor de inscriere. Acum insa trebuie respectat ceea ce s-a propus la inceputul anului sau, ma rog, cand s-au propus aceste reguli.
            In regulament este definit TURNEU FINAL de categoria A+.
            Regulamentul este un plagiat nereusit fiindca au fost introduse multe paragrafe ambigue de catre dl BODEANU.

            Comentariu


            • PROPUNERE: Sunt multe discuti in legatura cu cine ar putea participa la Turneul Campionilor!!!!!Eu as organiza putin diferit acest turneu: daca sunt 72 de locuri la OPEN , normal ar fi sa participe primii 60 in ordinea clasamentului ,acestia particpand tot anul la competitii, iar pentru cele 12 locuri ramase as organiza un turneu de calificare sau chiar 4 (pentru fiecare zona a tarii) in care primii sa aiba drept de participare ,la fel as face si pentru amatori.Poate asa nu ar mai fi atatea discutii. Spor la joc ,GO WITH THE FLOW!
              INTREBARE:daca din primii 60 unul(sau mai multi) nu poate participa,vei organiza un alt turneu de calificare,care vor fi criteriile de participare?sper ca e de la sine inteles ca turneul de calificare sa se desfasoare dupa sistemul tur-multiretur,adica fiecare
              sa aiba posibilitatea sa joace 1 data acasa,cine refuza sa fie penalizat putin diferit
              ALTA INTREBARE:daca din primii 60 unul (sau mai multi) nu se prezinta(din motive subiective ) intai se va disputa turneul de calificare si apoi turneul propriu-zis?
              In spiritul propunerii,propun invers sau vice-versa
              Ultima editare de adriane; 27.nov.2012, 11:40.

              Comentariu


              • PROGRAM

                8,30 Deschiderea salii
                8,30-9,15 Confirmarea participarii amatori
                9,30-9,45 Anunt bun venit, informatii, afisare grupe inferioare
                9,45-14,00 Grupe inferioare amatori
                14,00- 15,30 Pauza de masa amatori
                12,30-13,15 Confirmarea participarii OPEN
                13,30-18,00 Grupe inferioare OPEN
                15,30-18,00 Grupe superioare amatori
                18,00-19,00 Premiere campioni judeteni si pe categorii
                19,00-22,00 Eliminatorii Amatori
                19.30-20.30 Grupe superioare OPEN
                20,30-22.30 Eliminatorii OPEN
                22,30-23,00 Premiere turneu + Campion Amatur

                Comentariu


                • Meniuri pentru turneu

                  Posibilitati de a alege dintre trei tipuri de mancare

                  1.snitel piept pui
                  cu piure de cartofi
                  salata de varza prospata

                  2.ceafa porc la gratar
                  piure de cartofi
                  salata de varza proaspata

                  3.cotlet de porc la gratar
                  cartofi natur
                  salata de varza proaspata

                  meniul costa 15 lei

                  si restaurantul este alaturi (50 de metri de sala)

                  rog toti participantii sa-si exprime
                  dorinta la inscriere, optiunea pentru
                  meniul pe care doresc (daca este cazul si vor meniu)
                  meniul 1 sau 2 sau 3
                  o-sa mai aduc niste fluturase de la firme care
                  au pizza si fac livrare la comanda

                  Comentariu


                  • Postat în original de adriane Vezi post
                    PROPUNERE: Sunt multe discuti in legatura cu cine ar putea participa la Turneul Campionilor!!!!!Eu as organiza putin diferit acest turneu: daca sunt 72 de locuri la OPEN , normal ar fi sa participe primii 60 in ordinea clasamentului ,acestia particpand tot anul la competitii, iar pentru cele 12 locuri ramase as organiza un turneu de calificare sau chiar 4 (pentru fiecare zona a tarii) in care primii sa aiba drept de participare ,la fel as face si pentru amatori.Poate asa nu ar mai fi atatea discutii. Spor la joc ,GO WITH THE FLOW!
                    INTREBARE:daca din primii 60 unul(sau mai multi) nu poate participa,vei organiza un alt turneu de calificare,care vor fi criteriile de participare?sper ca e de la sine inteles ca turneul de calificare sa se desfasoare dupa sistemul tur-multiretur,adica fiecare
                    sa aiba posibilitatea sa joace 1 data acasa,cine refuza sa fie penalizat putin diferit
                    ALTA INTREBARE:daca din primii 60 unul (sau mai multi) nu se prezinta(din motive subiective ) intai se va disputa turneul de calificare si apoi turneul propriu-zis?
                    In spiritul propunerii,propun invers sau vice-versa
                    Era doar o propunere, cand am zis primii 60 m-am referit desigur la locuri ocupate in ordinea clasamentului. Am facut aceasta propunere pentru anul 2013, (pe mine nu ma deranjeaza absolut deloc criteriie de organizare a acestui turneu). In rest nimic de adaugat la calificari tur -retur,mie imi place sa joc in orice conditii si oriunde
                    Lemn:Matsushita Def:,Fh:Nitaku P1Bh: TSP Curl P-4 Chop
                    http://www.tenismasa.ro/

                    Comentariu


                    • Postat în original de dinicescuion Vezi post
                      In regulament este definit TURNEU FINAL de categoria A+.
                      Regulamentul este un plagiat nereusit fiindca au fost introduse multe paragrafe ambigue de catre dl BODEANU.
                      Stiu ca e turneu de categoria A+ dar, denumirea de turneul campionilor imi sugereaza ca e un turneu cu conditii un pic diferite fața de un A+ normal. Sper sa nu gresesc.

                      In ce priveste regulamentul, ca e plagiat sau nu, ca sunt paragrafe ambigue sau sunt "interpretate" altfel decat am dori unii dintre noi, asta e. Asta-i muzica, pe asta dansam dar, sunt sigur ca d-nul Bodeanu, d-nul Apian, d-nul Cozma si ceilalti mai mari ai tenisului amator care ne reprezinta au cautat cea mai buna varianta pentru tenisul amator. Personal doar imi dau cu parerea si nu vreau sa contrazic sau sa supar pe nimeni atata timp cat nu sunt la curent cu celelalte reguli ale ping pong-ului profesionist si probabil ca d-vs sunteti mai la curent cu multe altele, de aceea sunteti un pic iritat de regulamentul actual. Banuiesc ca dupa regulile tenisului profesionist ne-au adoptat si noua un regulament convenabil. Banuiesc.

                      Jenant este ca toti se inghesuie la concursuri de A+ iar la celelalte competitii a scazut simtitor prezenta jucatorilor. As marca absenta lor la sectiunea open motiv pentru care propusesem undeva mai sus scaderea MA-ului la 18. Se poate readuce in discutie repunctarea prezentei la concursuri fapt care ar duce la "obligativitatea" jucatorilor de a avea cat mai multe prezente. Poate fi si asta o varianta.
                      Dar hai sa lasam aceste discutii in aceasta sectiune dedicata concursului si zic ca n-ar fi rau de redeschis subiectul pe aceste teme undeva la sectiunea regulament si de propus ceva variante pentru imbunatatirea lui.

                      Respect.
                      Ultima editare de sorin_client; 27.nov.2012, 15:35.
                      Blade: lemn off...ce lemn !
                      Bh: cu tepi
                      Fh: fara tepi

                      Comentariu


                      • Postat în original de sorin_client Vezi post
                        Stiu ca e turneu de categoria A+ dar, denumirea de turneul campionilor imi sugereaza ca e un turneu cu conditii un pic diferite fața de un A+ normal. Sper sa nu gresesc.

                        In ce priveste regulamentul, ca e plagiat sau nu, ca sunt paragrafe ambigue sau sunt "interpretate" altfel decat am dori unii dintre noi, asta e. Asta-i muzica, pe asta dansam dar, sunt sigur ca d-nul Bodeanu, d-nul Apian, d-nul Cozma si ceilalti mai mari ai tenisului amator care ne reprezinta au cautat cea mai buna varianta pentru tenisul amator. Personal doar imi dau cu parerea si nu vreau sa contrazic sau sa supar pe nimeni atata timp cat nu sunt la curent cu celelalte reguli ale ping pong-ului profesionist si probabil ca d-vs sunteti mai la curent cu multe altele, de aceea sunteti un pic iritat de regulamentul actual. Banuiesc ca dupa regulile tenisului profesionist ne-au adoptat si noua un regulament convenabil. Banuiesc.

                        Jenant este ca toti se inghesuie la concursuri de A+ iar la celelalte competitii a scazut simtitor prezenta jucatorilor. As marca absenta lor la sectiunea open motiv pentru care propusesem undeva mai sus scaderea MA-ului la 18. Se poate readuce in discutie repunctarea prezentei la concursuri fapt care ar duce la "obligativitatea" jucatorilor de a avea cat mai multe prezente. Poate fi si asta o varianta.
                        Dar hai sa lasam aceste discutii in aceasta sectiune dedicata concursului si zic ca n-ar fi rau de redeschis subiectul pe aceste teme undeva la sectiunea regulament si de propus ceva variante pentru imbunatatirea lui.

                        Respect.
                        Dar de ce sa dansam daca nu ne place muzica ?... doar fiindca asa vrea dresorul ?

                        Comentariu


                        • Da d-nule Dumitru, aveti si dumneavoastra dreptate dar...stiti cum e, au ani de experienta, s-au ocupat indeaproape ca s-avem si noi o activitate recreativa, ar fi multe motive pentru care "sa-mi convina dresorul".
                          Avem si alte exemple chiar aici. Ni s-au dat adrese de pensiuni cu cazare. Toate sunt in limba maghiara. Naiba intelege ce-i acolo. Asta inseamna ca nu-mi mai trebuie cazare ? Cam asa e si cu muzica.
                          Blade: lemn off...ce lemn !
                          Bh: cu tepi
                          Fh: fara tepi

                          Comentariu


                          • Postat în original de sorin_client Vezi post
                            Da d-nule Dumitru, aveti si dumneavoastra dreptate dar...stiti cum e, au ani de experienta, s-au ocupat indeaproape ca s-avem si noi o activitate recreativa, ar fi multe motive pentru care "sa-mi convina dresorul".
                            Avem si alte exemple chiar aici. Ni s-au dat adrese de pensiuni cu cazare. Toate sunt in limba maghiara. Naiba intelege ce-i acolo. Asta inseamna ca nu-mi mai trebuie cazare ? Cam asa e si cu muzica.
                            Avem dreptul sa ne alegem si muzica si cazarea

                            Comentariu


                            • Nu va suparati dar intradevar sunt 3 care sunt in limba maghiara dar aveti acolo in dreapta niste stegulete cu care puteti sa schimbati limba pe site (daca pana acuma nu ati observat)
                              adresele pe care le-am pus pe site am cerut de la camera de comert din sf.gheorghe.im pare rau
                              dar nu am verificat adresele am crezut ca sunt bune.o -sa revin cu adresele verificate celtarziu maine

                              Comentariu


                              • Eu cred ca nu este vreo problema cu pensiunile daca scrie ungureste daca conditile de masa si cazare sint bune.
                                Nu cred ca sar simti cineva bine sa scrie romineste si sa fie tratat aiurea.
                                Din cite am experimentat eu am fost foarte bine tratat de unguri si sint patriot ca nevastamea este unguroaica

                                Comentariu


                                • Postat în original de sorin_client Vezi post
                                  Avem si alte exemple chiar aici. Ni s-au dat adrese de pensiuni cu cazare. Toate sunt in limba maghiara. Naiba intelege ce-i acolo. Asta inseamna ca nu-mi mai trebuie cazare ? Cam asa e si cu muzica.
                                  sau cam asa !
                                  http://www.peteava.ro/id-751226-toma...mul-publicitar

                                  Comentariu


                                  • Dasoveanu Liviu amatori București

                                    Comentariu


                                    • Postat în original de Dan2 Vezi post
                                      PROGRAM
                                      8,30 Deschiderea salii
                                      8,30-9,15 Confirmarea participarii amatori
                                      9,30-9,45 Anunt bun venit, informatii, afisare grupe inferioare
                                      9,45-14,00 Grupe inferioare amatori
                                      14,00- 15,30 Pauza de masa amatori
                                      12,30-13,15 Confirmarea participarii OPEN
                                      13,30-18,00 Grupe inferioare OPEN
                                      15,30-18,00 Grupe superioare amatori
                                      18,00-19,00 Premiere campioni judeteni si pe categorii
                                      19,00-22,00 Eliminatorii Amatori
                                      19.30-20.30 Grupe superioare OPEN
                                      20,30-22.30 Eliminatorii OPEN
                                      22,30-23,00 Premiere turneu + Campion Amatur
                                      Dl.BODEANU,prezentarea programului este depasita conceptual.Un program care se respecta ar trebuii sa aiba alte date cum ar fi .nr mesei ,orele , cine joaca A sau O la care se ataseaza componenta grupelor inferioare ,superioare si eliminatoriile.(ITTF ,FRTM prezinta asemenea programe de turnee)
                                      Intre orele 13,30 si 14 pe ce mese joaca openul dc amatorii nu termina inferioarele?
                                      Intre orele 14-15,30 OPENUL joaca pe 24 mese?
                                      Anuntul de bun venit,informatii,pauza masa ,premierile nu ar trebuii sa franeze desfasurarea partidelor mai ales dc apar si probleme la alcat. grupelor superioare si a eliminatorilor.Dupa orele 23 dv conform regulamentului decontati cheltuilile organizatorilor locali care au muncit fara interese marunte.

                                      Comentariu


                                      • Pentru d-vs este suficient sa stiti ca trebuie sa fiti la sala pana la 9,15 si ca puteti lua masa intre orele 14 si 15,30.
                                        Toate celelalte amanunte lasati-le in grija organizatorilor.
                                        E pacat ca pentru cateva voci ragusite care canta fals, strigand ca nu le place repertoriul, majoritatea priveste tacuta criticile lipsite de haz ale celor doi carcotasi cazuti din Muppets.

                                        Comentariu


                                        • Postat în original de Dan2 Vezi post
                                          E pacat ca pentru cateva voci ragusite care canta fals, strigand ca nu le place repertoriul, majoritatea priveste tacuta criticile lipsite de haz ale celor doi carcotasi cazuti din Muppets.
                                          N-ati prins nimic de black friday ? aceleasi lucruri doar mai ieftine ! tot "teatru" se numeste...



                                          Postat în original de dantim
                                          Din cite am experimentat eu am fost foarte bine tratat de unguri si sint patriot ca nevastamea este unguroaica
                                          .

                                          ...si sunteti fericit ?



                                          Revenind, n-a fost cu suparare chestia cu pensiunile am facut doar o observatie timida, o remarca daca vreti. Interesant e ca informatia a venit in maghiara de la camera de comert ! (stiam ca e optiune alta limba decat cea romana). Dar chiar nu ma intereseaza si nu vreau sa discut subiectul. A fost greseala mea sa evidentiez acest lucru dar am facut-o ca un raspuns la o alta intrebare (alta tampenie de-a mea).
                                          Asadar imi cer scuze pentru modul in care m-am facut inteles, n-a fost cu rautate, am mai fost gazduit la familii din regiune (maghiari) si m-am simtit foarte bine in mijlocul lor.
                                          Blade: lemn off...ce lemn !
                                          Bh: cu tepi
                                          Fh: fara tepi

                                          Comentariu


                                          • chiar super !..in schimb vorba Otiliei Badescu"un sport fara spectatori,nu-si ar avea farmecul"..asa si aici !
                                            Inca- Amaturul este un curent super ok ! si fara aceste mici intepaturi,si-ar pierde din farmec

                                            Comentariu


                                            • da, da
                                              ce-ar fi sa va fac si eu o oferta de cazare in moldovinesti ? sa vad, va convine ?
                                              Blade: lemn off...ce lemn !
                                              Bh: cu tepi
                                              Fh: fara tepi

                                              Comentariu


                                              • Postat în original de sorin_client Vezi post
                                                da, da
                                                ce-ar fi sa va fac si eu o oferta de cazare in moldovinesti ? sa vad, va convine ?
                                                corect,dar atunci cand turneul final va fi in Moldova !

                                                Comentariu


                                                • Daca meniul este la domnul Dragomir la Galați nici o problema.

                                                  Comentariu


                                                  • Balazs lorant Sf.Gheorghe la OPEN,Cocean Valer din Baraolt si Petho Mihaly din Racosul de Sus la amatori.

                                                    Comentariu

                                                    Who has read this thread:
                                                    Procesare...
                                                    X