Anunț

Adună
Nici un anunț încă.

TURNEU A+ ''Cupa AMATUR România '' Sibiu 07 Februarie 2015

Adună
X
Adună
Currently Active Users Viewing This Thread: 0 (0 members and 0 guests)
 
  • Filtrează
  • Ora
  • Arată
Curăță tot
postări noi

  • Sibiu A+ in imagini 3

    Comentariu


    • Postat în original de adimucu Vezi post
      pun pariu că Adonis a avut și de data asta o contribuție mai mult decât ?nsemnată. mulțumesc pentru că ați „găsit” o poză și cu el printre altele...


      Aline..urmareste forumul..daca te uiti cu cateva pagini in spate..(pag.24,post 350),ai sa vezi ca apare in primele poze postate de la turneu..
      Ultima editare de cule; 08.feb.2015, 12:03.
      Lama:Timo Boll Tricarbon OFF+
      Pe spate: Tenergy 80
      Pe fata.: Tenergy 64

      Comentariu


      • Sibiu A+ in imagini 4 - Open

        Comentariu


        • Ar fi multe de spus despre acest super-mega-extra turneu insa voi rezuma totul la un singur cuvant:CHAPEAU !!!!!
          Pe langa toate afirmatiile si ramarcile facute de colegii mei amaturisti in legatura cu organizarea si desfasurarea cu success a acestui turneu,tin sa evidentiez inca o data profesionalismul si omogenitatea team ului organizator si,mai ales, originalitatea formulii de prezentare a evenimentului pe formatul electronic si politica de marketing foarte reusita!Acest lucru demonstreaza ca,incet,incet,miscarea amatoriala poate capata alte dimensiuni iar locatii ca aceasta de la ARIA pot devenii adevarate puncte de referinta pentru alti "nebuni curajosi" indragostiti de sport!
          Remarcatii mei speciali la cele doua categorii au fost tinerii Andrei T,Cristi M,Dragos B,Deian si Vladut la Open;copilul Darius Movileanu si Maria Ionica cu Bence de la Amatori al caror salt de calitate este enorm.Felicitari tuturor!
          Ultima editare de csabazedler; 08.feb.2015, 12:08.
          I love table tennis !

          Comentariu


          • Ola,ei sunt cei doi norocosi care alaturi de fam. lor vor petrece 3 zile frumoase la Casa Timaru din Ocna Sibiului. Ion Marius - Brăila - open si Padurariu Costel - Brașov - amator. Casa Timaru prin mine Timy va multumeste ca a putut fi partener la acest turneu, felicitari organizatorilor, salutarile mele tuturor participantilor open, amator. Cu stima si respect Timy.

            Comentariu


            • Un turneu remarcabil prin organizare si valoarea concurentilor.Felicitari laureatilor si tuturor participantilor.Personal ,ma consider un castigator pt faptul ca am participat la un turneu de o asemenea anvergura.Daca te uiti numai la cei care nu s-au calificat in superioare iti dai seama de valoarea turneului.Tin sa elogiez pe unul din concurenti care nu a castigat nici un tofeu dar merita sa fie remarcat.Este vorba de Kromec Iulian.Daca va uitati la gr 7 inferioare,remarcati ca toate partidele lui Iulian s-au terminat cu 3-2.Deci a jucat in plus cca 2-3 partide.In superioare i-a fost se pare,mai usor,terminand turneul pe un loc onorabil.Este un "ocnas" al tenisului de masa.Felicitari.

              Comentariu


              • Multumesc organizatorilor,si participantilor care au facut o atmosfera placuta,frumoasa(ne-am simtit acasa ) la acest turneu

                Comentariu


                • SALUTARE TUTUROR

                  Multumsc tuturor participanților , organizatorilor, sponsorilor și partenerilor
                  acestui turneu de tenis de masă

                  aș vrea să mulțumesc:

                  lui Alex Mureșanu - pentru EFORTUL depus pe toată durata organizării turneului, pt ca a răspuns la telefoane (multe) și atunci cind s-au ivit anumite probleme , pentru ca a pus in practica anumite sfaturi care au ajutat și de asemenea pentru deciziile pe care le-a luat în anumite împrejurări , pt buna desfașurare a turneului

                  stiu ca mă repet dar precizez că fără acest om ALEX MURESANU nu ar fi avut loc acest turneu și alte concursuri organizate la Sibiu


                  lui Gelu Vlădoiu - pentru sprijinul și ideea acestui turneu la Sibiu, pt idea de a împărții forumul în înscrieri și discuții deoarece au fost 237 de înscrieri și 51 de retrageri numai la amatori , ceea ce era foarte greu de gestionat dacă mai erau si discuțiile în acelasi topic, pt sfaturile care mi le-a dat pentru acest turneu și efortul pe care la depus pt buna desfașurare a turneului

                  lui Dumitru Beltechi - pentru sprijinul acordat, pt ideea cu împartirea atribuțiilor cu privire la mingi și grupe astfel încât am reusit sa introducem rezultatele în grupe cu cât mai puține greseli și timp cit mai scurt , modul în care a albitrat anumite situații aparute și efortul pe care la depus pt buna desfașurare a turneului

                  lui Pol Tokos - pentru atentia cu care a urmărit desfasurarea turneului la amatori, și viteza de reactie pt problemele aparute, pt modul în care a postat în timp real poze, rezultate și informații (desi în același timp a jucat și a ajuns în eliminatorii) , pt sfaturile și efortul pe care la depus pt buna desfașurare a turneului

                  lui Hășmășan Nuțu care a a fost tot timpul pe faza când au aparut probleme, care ne-a ajutat foarte mult în privința sălii și la materialele pt desfaurarea turneului atât înainte cit și după turneu , pt sfaturile și efortul pe care la depus pt buna desfașurare a turneului

                  Gligor Corina și Dragomir Paul pentru ajuor și efortul depus care au fost tot timpul prezenți când am avut nevoie de ajutor
                  Popa Rareș pentru ajuorul și efortul depus

                  Și participanților care ne-au atras atentia la anumite aspecte pt a nu se ajunge la o problemă, pentru înțelegere și sprijinul acordat

                  VĂ MULȚUMESC

                  Comentariu


                  • Postat în original de tokosp Vezi post
                    10-12,
                    11-7,
                    0-1, 1-1, 1-2, 1-3, 2-3, 3-3, 4-3, 4-4, 4-5, 5-5, 6-5, 6-6, 6-7, 6-8, 6-9, 6-10, 6-11
                    1-0, 2-0, 3-0, 3-1, 3-2, 3-3, 4-3, 5-3, 6-3, 6-4, 7-4, 7-5, 8-5, 8-6, 9-6, 9-7, 10-7, 10-8, 11-8

                    scuze PALI am scris de pe telefon si am dat din greseala unlike pe cand tu si ceilalti organizatori de la Sibiu meritati 10 like-uri
                    pt acest concurs puternic si bine organizat! de la DEJ TOATE CELE BUNE SI SA NE VEDEM SANATOSI LA URMATOARELE CONCURSURI !

                    felicitari organizatorilor



                    DAN UNIVERSAL balustrade din inox &confectii metalice fier forjat!http://danuniversal.000space.com/ vezi aici!

                    Comentariu


                    • Felicitari organizatorilor,un turneu cursiv ,fara timpi morti si foarte tare ,datorita valori concurentilor. Eu nu am iesit din inferioare dar am batut castigatorul turneului. Sper sa mai vin la Sibiu

                      Comentariu


                      • Nu știu cum a fost la OPEN,dar la amatori totul a decurs ca pe roate. îmi pare rău dar nu pot sa critic pe nimeni dintre cei ce au contribuit la organizarea si desfășurarea turneului. Păcat ca mai exista participanți care, prin comportamentul lor la masa de joc, încearcă prin orice mijloace sa-si enerveze adversarul pentru a-l putea învinge. Concret, este vorba despre Stancalie Doru care a apelat chiar si la furtul de puncte. Rușine ! Ii mulțumesc lui EMI pentru promptitudinea cu care a intervenit pentru dezamorsarea situației. Mulțumesc si lui Nelutu Negreanu pentru asistenta medicală. Sibiul a reușit sa-si facă o serioasă reclama si este printre candidatele serioase la găzduirea turneului final.
                        Sa ne vedem sănătoși !

                        Comentariu


                        • Postat în original de Brulea Petre Vezi post
                          Felicitari organizatorilor,un turneu cursiv ,fara timpi morti si foarte tare ,datorita valori concurentilor. Eu nu am iesit din inferioare dar am batut castigatorul turneului. Sper sa mai vin la Sibiu
                          Sper ca n-a fost de vina incheietura prea incalzita.

                          Comentariu


                          • Echipa de Tenis a Oravitei multumeste ptr buna primire,gazduire si organizare a acestui turneu,iar colegilor de la masa de joc multa bafta la urm turnee si sa ne vd sanatosi!

                            Comentariu


                            • felicitari organizatoriilor..este primul Turneu ,cand nu a fost pauza intre grupe,voi revenii cu placere la SIBIU...Turneul a fost foarte greu , fata de Turneul Final 2014, felicitari castigatoriilor...succes pe mai departe....sa ne vedem cu bine.

                              Comentariu


                              • Salutare stimati Amaturisti!
                                Sper si cred ca ,cu totii ati ajuns sanatosi , la casele voastre.Dupa ce am tras un somn lung ,la cald doresc sa va transmit urmatoarele:
                                1.Ma bucur ca am incheiat cu succes aceasta competitie care s-a denumit Cupa Amatur Romania-Sibiu-7.februarie.2015.A fost un turneu reusit ,si spun asta dupa chipurile intregilor participanti la aceasta Cupa.Am intalnit pentru prima oara "oameni"care au respectat regulile de baza ale sportului:RESPECT,DISCIPLINA,FAIR-PLAY.Asta cu mici exceptii!
                                2.Organizarea turneului a fost "PERFECTA" datorita TEAM-ului format din Vladoiu Gelu,Mureșanu Alex si Popa Rares care s-au ocupat de Openisti si Filea Adonis,Takos Pall,Beltechi Dumitru,Dragomir Paul ,Prof.Hasmasan Ioan(Univ.Lucian Blaga)si Gligor Corina de la Amatori.
                                3.Lista scurta de particianti(120 Amatori+72 Open)ne-a permis sa terminam turneul la o ora rezonabila a.i. concurentii sa ajunga la o ora rezonabila la casele lor.Pe parcursul ultimelor saptamani premergatoare turneului am fost mereu pe punctul sa maresc numarul de participanti a.i.mai multi pasionati ai acestui frumos sport sa intre le listele principale.Acum ,ca am ajuns la final,ma felicit ca nu am cedat anumitor telefoane si turneul sa desfasurat fara prea multi timpi morti.Orele la care s-au terminat cele doua sectiuni au fost mai mult decat acceptabile.
                                4.Ar trebui sa le multumesc pe rand lui Gelu,Adonis,Palli,Nutzu,Paul,Rares,Emi,Corina,Nea NIculae etc dar nu as avea loc pe acest forum.Atata pasiune am vazut in ei incat merita sa ma asez in genunchi in fata lor(si ar trebui sa o facem cu totii)si sa le multumesc.Voi sunteti " NEBUNII FRUMOSI"ai Amaturului.Felicitari si va multumesc!
                                5.Multumesc personal tuturor concurentilor care ,desi se anunta cod galben de ninsoare s-au pus la drum sa ne onoreze cu prezenta lor la acest regal al tenisului de masa pentru amatori!In nume personal ,RESPECT !
                                6.Doamnelor,domnilor,domnisoarelor dupa acest turneu am inteles un lucru important!Efortul nostru ,al organizatorilor nu a fost in zadar iar prin prezenta voastra,sufletul nostru (al meu in special) prin acele cuvinte<A fost super vom reveni de fiecare data!>a crescut si ne da puterea necesara sa punem la cale organizarea urmatoarelor turnee.
                                In final ,Va multumesc si va doresc Spor la Antrenamente!
                                Cu stima ,
                                Alex Mureșanu

                                Comentariu


                                • Postat în original de mateidumitru Vezi post
                                  Nu știu cum a fost la OPEN,dar la amatori totul a decurs ca pe roate. îmi pare rău dar nu pot sa critic pe nimeni dintre cei ce au contribuit la organizarea si desfășurarea turneului. Păcat ca mai exista participanți care, prin comportamentul lor la masa de joc, încearcă prin orice mijloace sa-si enerveze adversarul pentru a-l putea învinge. Concret, este vorba despre Stancalie Doru care a apelat chiar si la furtul de puncte. Rușine ! Ii mulțumesc lui EMI pentru promptitudinea cu care a intervenit pentru dezamorsarea situației. Mulțumesc si lui Nelutu Negreanu pentru asistenta medicală. Sibiul a reușit sa-si facă o serioasă reclama si este printre candidatele serioase la găzduirea turneului final.
                                  Sa ne vedem sănătoși !
                                  Am jucat si eu cu Stăncălie Doru la București si intradevar așa a procedat si cu mine, ma refer la tactica enervării adversarului. A venit o minge de la o masa alăturată care a țopăit de doua ori pe masa noastră, eu am greșit bineînțeles mingea jucata de mine după care am cerut rejucarea punctului. El se uita la mine mimand nedumerirea că de ce cer rejucarea punctului. Scuze de off topic dar am vrut sa ?ntăresc cele spuse de d-l Matei.

                                  Comentariu


                                  • Postat în original de mateidumitru Vezi post
                                    Nu știu cum a fost la OPEN,dar la amatori totul a decurs ca pe roate. îmi pare rău dar nu pot sa critic pe nimeni dintre cei ce au contribuit la organizarea si desfășurarea turneului. Păcat ca mai exista participanți care, prin comportamentul lor la masa de joc, încearcă prin orice mijloace sa-si enerveze adversarul pentru a-l putea învinge. Concret, este vorba despre Stancalie Doru care a apelat chiar si la furtul de puncte. Rușine ! Ii mulțumesc lui EMI pentru promptitudinea cu care a intervenit pentru dezamorsarea situației. Mulțumesc si lui Nelutu Negreanu pentru asistenta medicală. Sibiul a reușit sa-si facă o serioasă reclama si este printre candidatele serioase la găzduirea turneului final.
                                    Sa ne vedem sănătoși !
                                    Trebuie sa-mi dati o bere pentru ca vazand atmosfera foarte ''incinsa'' de la masa de joc i-am sugerat lui EMI ca e mai bine daca ar veni la masa voastra sa va arbitreze ca altfel cred ca partida se transforma intr-o partida de K1.
                                    FH:Butterfly-Tackiness Drive 1.7mm
                                    BLADE: Gewo Clasic-ALL+/Joola Air Fibre
                                    BH:Stiga Energy Absorber

                                    Comentariu


                                    • Ar fi fost o disputa dezechilibrata... Titi Matei are centura neagra (4 DAN) in aikido... Imi cer scuze Titi ca am dezvaluit pe forum unul din secretele tale...
                                      Butterfly Timo Boll ALC ST FH: Yasaka Rakza 7 soft BH: Yasaka Rakza 7 soft

                                      Comentariu


                                      • Foarte frumos a fost acest REGAL de la Sibiu!
                                        Totul a fost super la turneul Open-istilor. Dupa confirma si obuna parte a colegilor de la categoria Amatori, se pare ca totul a fost impecabil organizat in cele doua sali.
                                        De fapt, trupa de la ARIA ne-a obisnuit, inca de la primul turneu organizat anul trecut, ca la ei totul decurge normal, asa cum ar trebui sa se intample si in alte turnee prin tara. Sunt sigur ca aceste laude ale tuturor ii va obliga pe Alex Mureșan &Co sa continue in acelasi mod si chiar sa mai imbunatateasca acolo unde vor crede ei si simt ca mai este posibil, dar cel mai mult, cred ca ii va determina si pe altii sa ridice stacheta acolo unde organizeaza ei.
                                        Turneul a fost foarte puternic, poate cel mai puternic de pana acum prin prisma valorii tuturor jucatorilor prezenti, si bineinteles, a avut castigatori merituosi!

                                        Comentariu


                                        • Postat în original de gruia_lu_novac Vezi post
                                          Ar fi fost o disputa dezechilibrata... Titi Matei are centura neagra (4 DAN) in aikido... Imi cer scuze Titi ca am dezvaluit pe forum unul din secretele tale...
                                          Si in palinkido citi dani are

                                          Comentariu


                                          • Postat în original de Cornel 67 Vezi post
                                            Am jucat si eu cu Stăncălie Doru la București si intradevar așa a procedat si cu mine, ma refer la tactica enervării adversarului. A venit o minge de la o masa alăturată care a țopăit de doua ori pe masa noastră, eu am greșit bineînțeles mingea jucata de mine după care am cerut rejucarea punctului. El se uita la mine mimand nedumerirea că de ce cer rejucarea punctului. Scuze de off topic dar am vrut sa ?ntăresc cele spuse de d-l Matei.
                                            Cornele după logica ta și a altcuiva eu ar trebui sa dau "NU-MI PLACE" pentru indiferent ce scrii..... dar nu e chiar așa ....eu ?ți dau" ?MI PLACE "

                                            Comentariu


                                            • Un turneu frumos, fara timpi morti, totul ok.Felicitari organizatorilor si tuturor celor care au ajutat ca acest turneau sa fie intr-adevar reusit.
                                              O placere sa vii la Sibiu.

                                              Comentariu


                                              • Un turneu foarte reusit cu multi jucatori valorosi (am intalnit foarte multi ierbari , am avut chiar 4 in gr. inferioara) , sala pentru amatori a fost in regula , s-a jucat cursiv , fara timpi morti , organizarea foarte buna . Sala Aria are conditii excelente pentru tenis de masă , am jucat timp de o saptamana acolo (in tabara) si vreau sa spun ca sunt impresionat de felul cum se prezinta totul la Aria . Sibiul este si va fi in continuare o locatie excelenta pentru iubitorii tenisului de masa .
                                                Felicitari castigatorilor de la Open si Amatori , si felicitari tuturor organizatorilor acestui turneu !

                                                Mi-am uitat in tribune un prosop Donic albastru in Sala de la Amatori la scoala . Daca l-a gasit cineva sa ma anunte , ofer o bere recompensa !
                                                Multumesc
                                                Blade: XIOM Feel ZX3
                                                Bh: XIOM OMEGA VII ASIA
                                                Fh: XIOM OMEGA VII ASIA

                                                Comentariu


                                                • Aseara am postat o poza, cu o masa din mijlocul arenei, unde patru copii jucau un fel de dublu, in timp ce majoritatea celor care mai eram in cursa ne trageam sufletele dupa infernul inferioarelor si superioarelor, insa - cum marturiseste planul indepartat dintr-un colt al fotografiei - mai erau 2-3 mese unde se desfasurau ultimele acte ale luptelor crancene pentru calificarea pe tabloul eliminatoriilor.
                                                  O imagine asemanatoare m-a primit si azi pe la 11 la Aria, unde ma dusesem dupa un tricou uitat acolo ieri de unul dintre "fratii nostri mai mari" (cum ii placea sa spuna inimosului domn Vladoiu cu circa un an mai devreme) - sala deja era linistita si curatata de orice urma a sambetei, de parca ieri nu s-ar fi intrecut intre ei/ele Cosmin si d-l Petrescu, Roman si Roman, Boaca si Marinescu, Sicoe si Balog si ceilalti merituosi openisti... Insa la prima masa (care, presupun, ieri era a favoritului 1, Cosmin, si unde activam si eu mai devreme, in iunie si iulie...) se intreceau deja trei amatori ai tenisului de masa, in plin matineu de duminica - cu niste lovituri si pozitionari care mi-i aminteau pe copii din poza de aseara.

                                                  Sic transit gloria mundi, sau vorbind mai vesel, asa este farasul normal al lucrurilor: campionii se duc acasa, si-si lasa locul altora, care la randul lor au sansa sa devina viitori purtatori ai coroanelor de laur. (cum zice vorba lu' Napoleon despre bastonul de maresal purtat in ranita)

                                                  Un turneu tare, un eveniment special si frumos lasa intotdeauna urme adanci...
                                                  Gelu merita felicitari pentru formatul de turneu ales pentru primul turneu A+ al anului (aviz si la urmatoarele mega-turnee). Felicitari si pentru cuvintele frumoase si meritate exprimate de cei de la open.

                                                  In ce priveste amatorii, pa langa cei 4 merituosi de pe podium, care sunt mai aproape de open decat de noi, pamantenii simpli ai pingpongului, trebuie sa remarc trei cunostinte bune de pe locurile 5-8: Farkas junior, Imecs senior si colegul Barabas (singurul care m-a batut ieri, insa categoric, si chiar de doua ori - perfect meritat...) - care au atins o performanta foarte frumoasa la un turneu de "Grand Slam" al AMatuRului, cu dispute/grupe super-echilibrate si unde in fiecare sectiune de eliminati (0 victorii, o vicotrie, 2 victorii, loc 3 superioare, etc.) gasim posesori de cupe si medalii AmaTur!!

                                                  Alex, Adonis si Emi, a fost o placere sa fiu langa voi, cat-de-cat la butoanele uneia dintre sectiunile turneului. De mult n-am mai lucrat intr-o echipa asa de buna.

                                                  Inchei reluand cateva dintre cuvintele lui Dani Leo: scuze daca ieri am suparat pe cineva. Daca s-a intamplat sa nu fiu in anumite momente atat de politicos pe cat doream, in mod sigur era pentru ca sa ma pot concentra pe gestionarea cat mai eficienta a timpului, ca sa ne incadram intr-un interval cat mai scurt si sa ne simtim cat mai bine pana la capat. (Subliniez si eu ideea extrem de buna a lui Emi privind impartirea sarcinilor si contabilizarea de catre el a mingilor, paharelor + a foilor grupelor. Si sa nu uit, Adonis, tine-o tot asa, ai fost la inaltime ca figura-cheie a staffului toata ziua, si ti-ai pastrat calmul si ai fost in continuu intelegator cu noi totii!!)

                                                  Chapeau si multumiri - Hai ai nostri!!
                                                  FH: Butterfly Tackiness Matsushita Pro Model BH: Dr. Neubauer Diamant
                                                  Tel : 0742 257 995

                                                  Comentariu


                                                  • Postat în original de gruia_lu_novac Vezi post
                                                    Ar fi fost o disputa dezechilibrata... Titi Matei are centura neagra (4 DAN) in aikido... Imi cer scuze Titi ca am dezvaluit pe forum unul din secretele tale...
                                                    Ai reusit sa inveselesti atmosfera.

                                                    - - - Actualizat - - -

                                                    Postat în original de dantim Vezi post
                                                    Si in palinkido citi dani are
                                                    Oricum, nu te intrec

                                                    Comentariu

                                                    Who has read this thread:
                                                    Procesare...
                                                    X