Anunț

Adună
Nici un anunț încă.

"Cupa Septembrie 2018", Ploiești - 09.09.2018

Adună
X
Adună
Currently Active Users Viewing This Thread: 0 (0 members and 0 guests)
 
  • Filtrează
  • Ora
  • Arată
Curăță tot
postări noi

  • AmaTur: Turneu B "Cupa Septembrie 2018", Ploiești - 09.09.2018

    Turneu B "Cupa Septembrie 2018" ;Ploiești, Duminica 09.09.2018 ? Amatori/Open

    LOCALITATEA: Ploiești;
    DATA: Duminica 9 septembrie 2018;
    CATEGORII: Amatori/Open;
    ORA DE ÎNCEPERE:
    AMATORI/OPEN - 08.30 - 08.45 ? validare înscrieri, la 09.00 încep meciurile;
    SALA: INDOOR TABLE TENNIS, Str. Valeni, nr. 141 (in incinta Romfarmachim);
    LOGISTICĂ:6 mese Donic Persson 25 aprobate ITTF, mingi Red+Black **sau ***;
    SPAȚIU DE JOC: 200 mp;
    SUPRAFAȚA DE JOC: Taraflex;
    FACILITĂȚI: Vestiare;
    TAXA: adulți 25 Lei, copii 15 Lei, din care 1 Leu/participant vor fi donati în contul AmaTur;
    Se asigură: apă plată ? 2 litri ;

    MATERIALE DE PREMIERE:
    - Amatori/Open: Locurile 1-4 ? diplome si cupe;

    INSCRIEREA/RETRAGEREA PARTICIPANȚILOR:
    - pe forum sau telefonic;
    - prioritatea la înscriere: primul venit, primul servit;
    - ultima retragere Vineri 07.09.2018, ora 21,00;
    - retragerile înainte de termen vor fi monitorizate: R1;
    - retragerile după termen vor fi penalizate cu 2 puncte: R2;
    - absenții vor fi penalizați cu 3 puncte N;
    - organizatorul își rezervă dreptul de a refuza persoanele care au creat probleme referitoare la abateri regulamentare sau de natură a împiedica sub orice formă bunul mers al competiției (atitudine necuviincioasă, nemotivați, retrageri multiple, etc.);

    SISTEMUL DE JOC:
    Amatori/Open
    - Număr maxim de participanți 30;
    - Se joacă în sistemul cel mai bun din 5 seturi (3/5);
    - Grupe inferioare de câte 6,5 jucători după regula șarpelui cu eventuale modificări funcție de localități (locul 1 nu se schimbă) ? se califică primii 4;
    - Capi de serie grupe inferioare ? conform MP;
    - Tablou eliminatoriu 32;
    - Ordine favoriți eliminatorii ? conform număr de ordine grupe inferioare;

    * - Daca vor fi mai multi inscrisi , este posibil sa facem categoriile separate, caz in care amatorii vor incepe la 9, openistii la 14 ! Voi anunta acest lucru pe forum pana in data de 06.09.2018 !
    * - Organizatorii isi rezerva dreptul, in functie de dinamica inscrierilor, sa faca modificari (ora de incepere, separare pe categorii daca nr de inscrisi va fi mare, sistem de joc) acestea urmand a fi anuntate in timp util, pana in data de 06.09.2018 orele 18:00 !

    ORGANIZATORI:
    - Visan Bogdan, tel. 0729983041;
    - Iancu George, tel. 0744576977;

  • #2
    Rezervat inscrieri

    Inscrieri Amatori/Open - on 9/8/2018 at 2:40:00 PM

    1. Neagoe Costin, București, 73 - 33.93 - E
    2. Sorescu Mircea, Paulesti, 128 - 27.9 - O
    3. Bratescu Adrian, Targoviște, 88 - 26.54 - OW
    4. Sarbu Dan, Ploiești, 102 - 26.47 - OW
    5. Brulea Petre, Paulesti, 127 - 26 - OW
    6. Cudalbu Ciprian, Ploiești, 565 - 23.2 - O
    7. Stancescu Sebastian, Ploiești, 180 - 22.86 - O
    8. Vlasceanu Valentin, Darmanesti, 765 - 16.28 - A
    9. Tudor Valeriu, Ploiești, 1084 - 13.95 - A
    10. Banuta Dumitru, Ploiești, 585 - 12.62 - A
    11. Bistreanu Armand, București, 711 - 10 - A
    12. Stoian Rares, Filipestii de Targ, 3158 - 9.2 - I
    13. Rizoiu Claudiu, Filipestii de Targ, 3441 - 6 - I
    14. Nedelcu Mihai, Azuga, 1351 - 5.93 - I
    15. Popescu Tiberiu, Ploiești, 2265 - 5.75 - I
    16. Cudalbu Tiberiu, Ploiești, 1988 - 4 - I
    17. Apostol Maria, Filipestii de Targ, 3846 - 4 - IF
    18. Ciocan Denisa, Filipestii de Targ, 3848 - 4 - IF
    19. Danila Albert, Filipestii de Targ, 3858 - 4 - I
    20. Dascalescu Edi, Filipestii de Targ, 3859 - 4 - I
    21. Mocanu Luca, Filipestii de Targ, 3865 - 4 - I
    22. Modrisan Miruna, Filipestii de Targ, 5001 - 0 - A
    23. Dumitrescu Iulian, Ploiești, 5002 - 0 - A
    Ultima editare de george60; 08.sep.2018, 13:41.

    Comentariu


    • #3
      Bistreanu Armand - București.

      Comentariu


      • #4
        Brulea Petre - Paulesti

        Comentariu


        • #5
          Bănuță Dumitru . Mulțumesc .

          Comentariu


          • #6
            Tiberiu Cudalbu
            Ciprian Cudalbu

            Comentariu


            • #7
              Sorescu Mircea - Paulesti

              Comentariu


              • #8
                Stancescu Sebastian - Ploiești

                Comentariu


                • #9
                  Postat în original de george60 Vezi post
                  Turneu B "Cupa Septembrie 2018" ;Ploiești, Duminica 09.09.2018 – Amatori/Open

                  LOCALITATEA: Ploiești;
                  DATA: Duminica 9 septembrie 2018;
                  CATEGORII: Amatori/Open;
                  ORA DE ÎNCEPERE:
                  AMATORI/OPEN - 08.30 - 08.45 – validare înscrieri, la 09.00 încep meciurile;
                  SALA: INDOOR TABLE TENNIS, Str. Valeni, nr. 141 (in incinta Romfarmachim);
                  LOGISTICĂ:6 mese Donic Persson 25 aprobate ITTF, mingi Red+Black **sau ***;
                  SPAȚIU DE JOC: 200 mp;
                  SUPRAFAȚA DE JOC: Taraflex;
                  FACILITĂȚI: Vestiare;
                  TAXA: adulți 25 Lei, copii 15 Lei, din care 1 Leu/participant vor fi donati în contul AmaTur;
                  Se asigură: apă plată – 2 litri ;

                  MATERIALE DE PREMIERE:
                  - Amatori/Open: Locurile 1-4 – diplome si cupe;

                  INSCRIEREA/RETRAGEREA PARTICIPANȚILOR:
                  - pe forum sau telefonic;
                  - prioritatea la înscriere: primul venit, primul servit;
                  - ultima retragere Vineri 07.09.2018, ora 21,00;
                  - retragerile înainte de termen vor fi monitorizate: R1;
                  - retragerile după termen vor fi penalizate cu 2 puncte: R2;
                  - absenții vor fi penalizați cu 3 puncte N;
                  - organizatorul își rezervă dreptul de a refuza persoanele care au creat probleme referitoare la abateri regulamentare sau de natură a împiedica sub orice formă bunul mers al competiției (atitudine necuviincioasă, nemotivați, retrageri multiple, etc.);

                  SISTEMUL DE JOC:
                  Amatori/Open
                  - Număr maxim de participanți 30;
                  - Se joacă în sistemul cel mai bun din 5 seturi (3/5);
                  - Grupe inferioare de câte 6,5 jucători după regula șarpelui cu eventuale modificări funcție de localități (locul 1 nu se schimbă) – se califică primii 4;
                  - Capi de serie grupe inferioare – conform MP;
                  - Tablou eliminatoriu 32;
                  - Ordine favoriți eliminatorii – conform număr de ordine grupe inferioare;

                  * - Daca vor fi mai multi inscrisi , este posibil sa facem categoriile separate, caz in care amatorii vor incepe la 9, openistii la 14 ! Voi anunta acest lucru pe forum pana in data de 06.09.2018 !
                  * - Organizatorii isi rezerva dreptul, in functie de dinamica inscrierilor, sa faca modificari (ora de incepere, separare pe categorii daca nr de inscrisi va fi mare, sistem de joc) acestea urmand a fi anuntate in timp util, pana in data de 06.09.2018 orele 18:00 !

                  ORGANIZATORI:
                  - Visan Bogdan, tel. 0729983041;
                  - Iancu George, tel. 0744576977;
                  Imi cer scuze George dar mi se pare un gest foarte urit(face si Cornel un B si hop mai f...em un turneu si la la Ploiești care cred ca este suprasaturat de B-euri ,nu cred sa este un gest frumos fata de Cornel............

                  Comentariu


                  • #10
                    Pacat ca nu se comunica si nu se dezbat problemele astea-Dan are dreptate;macar noi cei din regiunea de sud sa ne avem ca fratii,noi venim cu mare placere la turnee la Prahova, Dâmbovița, Ilfov, Giurgiu ce este pe o raza de maxim 150 km.

                    Comentariu


                    • #11
                      Fara suparare, dar nu vad care e pb! Nu sunt 2 turnee in aceeasi zi....cred ca ar tre sa ne bucuram ca avem de unde alege! Eu vin din Buc si voi incerca sa ajung la ambele....pt cei din zona e mult mai usor!De ce trebuie sa criticam ceva facut din suflet? In plus, nu e obligatoriu de mers...fiecare merge unde vrea. Ma bucur ca dl. Iancu mai are rabdarea de a organiza lunar turnee - si lasati-ma cu castigul finanaciar, 1-nimeni nu face ceva pe gratis, 2-faceti si voi, daca vreti bani ( desi eu nu m-as inhama la asa ceva, e f complicat si tot timpul vor fi oameni nemultumiti)! Mai ales pt. cei din Buc. (unde nu e decat o sala), aceste turnee sunt binevenite (vb in numele meu, cel putin!). Daca lumea considera ca nu e necesar turneul, nu se inscrie si gata....nu trebuie sa aruncam cu vorbe urate!O zi buna tuturor si sa ne vedem cu bine!
                      Ultima editare de armani; 04.sep.2018, 07:58.

                      Comentariu


                      • #12
                        Bratescu adrian - targoviste- multumesc

                        Comentariu


                        • #13
                          Postat în original de armani Vezi post
                          - si lasati-ma cu castigul finanaciar, 1-nimeni nu face ceva pe gratis
                          Toti banii rezultati in urma turneului B de la Giurgiu vor fi donati clubului ACSM Dunarea Giurgiu aflat in criza financiara.

                          Comentariu


                          • #14
                            Postat în original de Cornel 67 Vezi post
                            Toti banii rezultati in urma turneului B de la Giurgiu vor fi donati clubului ACSM Dunarea Giurgiu aflat in criza financiara.
                            Este un lucru laudabil si ar trebui cat mai multa lume sa faca asa ceva. O sa contribui si eu (daca, bineinteles , ajung). Felicitari!
                            Dar, dupa cum spuneam, totul e pe bani, nu e gratis....altfel nu ar mai fi nimic de donat, nu??

                            Comentariu


                            • #15
                              Postat în original de Cornel 67 Vezi post
                              Toti banii rezultati in urma turneului B de la Giurgiu vor fi donati clubului ACSM Dunarea Giurgiu aflat in criza financiara.
                              Remarcabil gest faci Cornele.Intr un circuit pentru amatori unde unii vin cu planuri de afaceri pe hartie si cauta investitori cu 1.000.000 de euro , iau bani de la persoane cu dizabilitati,si cat mai cate mai multe altele citim aici pe forum,tu dai putinii bani care raman unui club de tenis de masă aflat in impas.

                              Felicitari !!!!!

                              Comentariu


                              • #16
                                Ei, Mihai, daca ar fi totul asa de simplu si usor...
                                FH: Butterfly Tackiness Matsushita Pro Model BH: Dr. Neubauer Diamant
                                Tel : 0742 257 995

                                Comentariu


                                • #17
                                  Nu e simplu.Ce crezi ca ar trebui facut Pali?

                                  Eu am cateva pareri:
                                  1.Personalitate juridica.
                                  2.Atragere sponsori (fabrici de bere, sucuri, oricine, vrea sa si faca reclama in salile amatur)
                                  3.Carnete de membri, o cotizatie anuala ( cred ca ar fi mai mica decat 16 turnee pe an x35 lei=560 lei cat prevede grila completa a turneelor)
                                  4.Transparenta in evidenta fondurilor
                                  5. Un staff tehnic votat democratic de membrii Amatur.
                                  Ultima editare de arjen_robben; 04.sep.2018, 10:02.

                                  Comentariu


                                  • #18
                                    Mihai, acum inteleg mai bine, la ce te-ai referit cand ai scris mai sus:

                                    Postat în original de arjen_robben Vezi post
                                    iau bani de la persoane cu dizabilitati,
                                    Sunt sigur ca cele enumerate de tine se vor realiza intr-un viitor nu prea indepartat. Dar nu aici e locul pentru aceasta discutie.
                                    Scuze organizatorilor, si succes tuturor in week-end!
                                    FH: Butterfly Tackiness Matsushita Pro Model BH: Dr. Neubauer Diamant
                                    Tel : 0742 257 995

                                    Comentariu


                                    • #19
                                      Postat în original de Cornel 67 Vezi post
                                      Toti banii rezultati in urma turneului B de la Giurgiu vor fi donati clubului ACSM Dunarea Giurgiu aflat in criza financiara.
                                      Vad altfel lucrurile ! Nu este bun amestecul Amatur ( gestul lui Cornel ) in treaba FRTM . Ati vazut vreodata o implicare a FRTM-ului in ajutarea unui amaturist ?

                                      Comentariu


                                      • #20
                                        Ca sa fiu mai explicit,pot sa ti spun ca la un turneu municipal,un turneu local, organizat de Primaria Alexandria ( numai pentru persoane domiciliate in Alexandria) cu ocazia Zilelor Municipiului Alexandria- cu taxa 0.00 lei - am primit multe premii ( rucsac, tricou, medalie, diploma,palete tenis-slabute insa, mingii)- fiecare categorie de varsta locurile 1, 2, 3. Pacat ca se organizeaza doar o data pe an,era super sa fi fost mai multe.

                                        Cand ai personalitate juridica si bani, da, sigur ca se se poate!!!!

                                        Va doresc un turneu excelent si scuzati deranjul provocat.

                                        Comentariu


                                        • #21
                                          Postat în original de adilazaroiu Vezi post
                                          Vad altfel lucrurile ! Nu este bun amestecul Amatur ( gestul lui Cornel ) in treaba FRTM . Ati vazut vreodata o implicare a FRTM-ului in ajutarea unui amaturist ?
                                          Adi, si eu vad lucrurile altfel:

                                          Sprijinul pe care il ofera Cornel nu este pentru FRTM, este pentru comunitatea de tenis din Giurgiu, care, chiar este activa in Amatur;
                                          Pe de o parte sunt banii organizatorului, pe de alta parte, turneele din Giurgiu chiar de fac cu sprijinul clubului de tenis, care ofera sala si mesele de tenis, alaturi de cele doua mese ale Amaturului..

                                          Nu in ultimul rand, eu cred ca simbioza dintre cluburile (mici, din provincie) si comunitatile Amatur apropiate sunt un castig si pentru unii si pentru ceilalti. Gandeste-te, te rog, la posibilitatea sa infiintati chiar voi in Targoviște un club, prin care sa promovati tenisul de masa atat pentru amatori, cat si pentru performanta. Aveti valori, cresteti valori, ele ar putea reprezenta Targoviștea sau Ploieștiul si nu CSA sau Slatina... FRTM ul e o fictiune.

                                          Comentariu


                                          • #22
                                            Postat în original de adilazaroiu Vezi post
                                            Vad altfel lucrurile ! Nu este bun amestecul Amatur ( gestul lui Cornel ) in treaba FRTM . Ati vazut vreodata o implicare a FRTM-ului in ajutarea unui amaturist ?
                                            Nu știu dacă ma crezi, sper ca da, dar și la turneul B dedicat zilei mondiale a tenisului de masa am donat toți banii aceluiași club. Nu am păstrat nimic pt. mine. Și când am dat premii de 600 lei în Iulie tot banii mei au fost nu ai Amaturului. Te asigur ca voi plăti și 1 leu de participant Amaturului, nu am zis ca nu plătesc și sa abuzez de acest circuit.

                                            Comentariu


                                            • #23
                                              Postat în original de george60
                                              Turnee B la Indoor Table Tennis : 9 septembrie, 30 septembrie, 14 octombrie, 21 octombrie !!!
                                              Postat în original de george60
                                              Nu o sa renunt la nici unul fiindca se apropie turneul final si sunt multi care isi calculeaza sansele, dar daca "cineva" ar fi vrut sa faca turneu in vreuna din datele anuntate
                                              in primul rand ar fi trebuit sa ma sune si sa-mi spuna acest lucru inainte sa posteze pe forum ! Si in aceste conditii daca ma suna tot am sa cedez una din date iar eu o sa fac
                                              intr-o zi de vineri sau de luni !

                                              L.E. Turneele B sunt pentru a atrage cat mai multi jucatori catre miscarea AmaTur !!!
                                              L.L.E. Si nu uitati : de ziua mondiala a tenisului de masa am organizat cele mai multe concursuri si nimeni ... nu a obiectat!?!
                                              Postat în original de adilazaroiu
                                              ...faca-se voia ta !
                                              Am observat ca asta nu te deranjeaza Adrian.

                                              Comentariu


                                              • #24
                                                Postat în original de Cornel 67 Vezi post
                                                Am observat ca asta nu te deranjeaza Adrian.
                                                Daca se poate....NU....fara turnee in zilele de luni sau vineri, caci cei care nu sunt din Ploiești nu prea au cum sa ajunga. Multumesc.

                                                PS: unde este postarea cu datele turneelor Indoor? Nu o gasesc...;(

                                                Comentariu


                                                • #25
                                                  Nu vreau sa intru in nici un fel de polemici ! Multumesc atat celor care au o parere buna despre ceea ce fac cat si celor care au o alta parere !
                                                  Am mentionat deja ca daca vreun organizator din zona IV sau alaturata are ceva impotriva organizarii in zilele postate nu trebuie decat sa ma sune si renunt la
                                                  data respectiva ! (Cornele ne cunoastem f bine si cred ca puteam discuta amical si rezolva problema ! Asa cum tu ajuti clubul din Giurgiu la randul meu incerc sa supravietuiesc
                                                  cu sala asta dedicata tenisului de masa ! Nu stii nici cat platesc chirie acum si nici mai ales cat voi plati la iarna ! Dupa cum probabil ai vazut in calendar in 15 sep si 22 sep sunt turnee
                                                  A la București si Fieni - motiv pt care am ales datele de 9 si 30 ! Daca vrei sa renunt la primul turneu o voi face !) Daca AmaTurul are ceva impotriva mea, nu voi mai organiza nici un
                                                  turneu sub egida AmaTur si voi face numai turnee de casa care nu vor tine seama de nici o data din calendar ! Va multumesc tuturor ca practicati acest sport pe care il iubesc, fie ca ma sustineti sau nu!
                                                  VOI ANUNTA MAINE 05.09.2018 DACA VOI MAI ORGANIZA TURNEUL DIN 09.09 SAU NU !

                                                  Comentariu

                                                  Who has read this thread:
                                                  Procesare...
                                                  X