Anunț

Adună
Nici un anunț încă.

turneul bucuresti

Adună
X
Adună
Currently Active Users Viewing This Thread: 0 (0 members and 0 guests)
 
  • Filtrează
  • Ora
  • Arată
Curăță tot
postări noi

  • turneul bucuresti

    exact cum spunem Andrei Traista, finalistul, nu se incadreaza in Regulament, este in lista FRF pe locul 164 la seniori si pe locul 73 la junioriI. intradevar el este unul dintre cei despre care vorbeam,prefer sa ma inscriu sa ma snopeasca un neica nimeni in ale tenisului de masa ca si mine de altfel decat sa joc cu Traista si sa se numeasca AmaTour
    nu raspunsul este cel care lumineaza ci intrebarea

  • #2
    Respectivul jucator este descalificat.

    Comentariu


    • #3


      haideti baieti...l-ati vazut pe Andrei Traista vreodata???


      e un copil, ce naiba, de ce sa il descalificati???

      Comentariu


      • #4
        nu mai e asa copil, e chiar un pusti, legitimat, superantrenat, care joaca finale in turnee amatour... daca e fair-play sa participe pt ca e pusti, mai chemati-l... nu-i bai ca e legitimat...nu ne mai mira nimic!
        da-le naibii de regulamente! dealtfel sa incurajam cat mai multi activi de 13-14 ani sa se joace si ei cu noi, iar in semifinale, finala sa ne uitam noi la ei, ca d-aia ne-am inscris in Amatour!
        ganditi-va doar ca a luat locul unui alt pusti de varsta lui, amator, iubitor de miscare, care a vrut sa participe si el la concurs dar s-a speriat cand a vazut ce poate etala Traista!
        Xiom -Mitzutani - Xiom

        Comentariu


        • #5
          Postat în original de george, c-ta
          nu mai e asa copil, e chiar un pusti, legitimat, superantrenat, care joaca finale in turnee amatour... daca e fair-play sa participe pt ca e pusti, mai chemati-l... nu-i bai ca e legitimat...nu ne mai mira nimic!
          da-le naibii de regulamente! dealtfel sa incurajam cat mai multi activi de 13-14 ani sa se joace si ei cu noi, iar in semifinale, finala sa ne uitam noi la ei, ca d-aia ne-am inscris in Amatour!
          ganditi-va doar ca a luat locul unui alt pusti de varsta lui, amator, iubitor de miscare, care a vrut sa participe si el la concurs dar s-a speriat cand a vazut ce poate etala Traista!
          pai e un pusti de 14 ani care arata ca de 11, legitimat, superantrenat, care joaca finale in turnee amatour... dar a pierdut finala in fata unui amator, nu? pana la urma inteleg punctul tau de vedere, e normal sa nu doresti sa vii pana la bucuresti ca sa te spulbere vreun jucator din superliga, dar din moment ce valorile sunt apropiate, nu vad care e baiul...

          Comentariu


          • #6
            Eugen, nu e neaparat vorba de drumul pana la bucuresti, sunt pareri vizavi de subiect si al al bucurestenilor (vezi cosapewe) si era vorba de respectarea unui regulament, care si-asa nu este multumitor pentru tagma amatorilor...
            Sper sa se invete din greseli si sa ne corectam din mers!
            Organizatorii au si ei scuza lor, ca nu pot intotdeauna sa stie daca un legitimat este de buna credinta cand minte cu seninatate ca nu este legitimat...
            Spor la topspinuri!
            Xiom -Mitzutani - Xiom

            Comentariu


            • #7
              Postat în original de george, c-ta
              Eugen, nu e neaparat vorba de drumul pana la bucuresti, sunt pareri vizavi de subiect si al al bucurestenilor (vezi cosapewe) si era vorba de respectarea unui regulament, care si-asa nu este multumitor pentru tagma amatorilor...
              Sper sa se invete din greseli si sa ne corectam din mers!
              Organizatorii au si ei scuza lor, ca nu pot intotdeauna sa stie daca un legitimat este de buna credinta cand minte cu seninatate ca nu este legitimat...
              Spor la topspinuri!
              pai nu vad unde e controversa...jucatorii din calificari si onoare au dreptul de participare din cate stiu eu...de ce ne contrazicem? sa inteleg ca andrei traista este jucator de superliga sau de divizie????
              cred ca deja incepem sa exgeram si oti de cate ori apare un jucator care joaca bine ne imginam ca a facut mii de ore de antrenament cu cine stie ce antrenori...nu poate oare lumea sa accepte ca exista jucatori amatori care pur si simplu joaca bine si au lovituri corecte???

              Comentariu


              • #8
                daca e doar jucator de calificari, judet, si nu de FRTM, atunci s-a comis o eroare cu descalificarea si excludera lui din Amatour!
                Pana la urma care este adevarul?
                Xiom -Mitzutani - Xiom

                Comentariu


                • #9
                  Daca un jucator apare in clasamentul FRTM este excus din AMATouR. Problema este ca nu putem verifica la fata locului (am patit-o si eu la Paleu).

                  Va trebui sa avem fiecare organizator o lista cu cei care apar in clasamentul national ca sa nu mai avem surprize.

                  Comentariu


                  • #10
                    Postat în original de george, c-ta
                    daca e doar jucator de calificari, judet, si nu de FRTM, atunci s-a comis o eroare cu descalificarea si excludera lui din Amatour!
                    Pana la urma care este adevarul?
                    Acum doi ani, cand impreuna cu Filo am propus sa admitem in concursuri pe toti cei care nu au participat in ultimii doi ani la concursuri de divizia B, A, superliga, si juniori 1, am luat in calcul si variante mai sentimentale (ca doi ani e putin, mai bine 5, ca poate mai bine amator pur, etc) dar am stabilit limita de doi ani dintr-un motiv pragmatic: trebuie sa putem si demonstra ca un jucator poate sau nu sa participe. Pe atunci exista numai un anuar emis de FRTM, care se gasea greu, dar cu ajutorul lui puteam afla daca un presupus participant se incadreaza sau nu in regulament.
                    Acum este mult mai simplu si nu cred ca au rost prea multe comentarii:
                    1 Participantul trebuie sa se incadreze in regulament si nu se admit exceptii;
                    2 Putem afla in cateva secunde care sunt jucatorii care nu au acest drept din site-ul FRTM; clasamentul jucatorilor seniori si juniori 1 este la indemana oricarui organizatorsau participant.
                    Iar daca mai apar si exceptii, e chiar foarte bine, aflam si noi care e valoarea profesionistilor, afla si profesionistii care e valoarea amatorilor.
                    Dupa cum se vede, finalul e acelasi: cine nu respectat regulamentul a fost descalificat.
                    PS Andrei Traista are 16 ani si este pe locul 178 in clasamentul national.

                    Comentariu


                    • #11
                      Eu l-am avut in grupa inferioara si pe castigatorul turneului si pe Traista. Baiatul este simpatic si nu am nimic personal cu el, dar argumentele de genul "este copil, nu are unde sa joace, a venit si el sa participe la concurs", nu stau in picioare. As putea sa demontez pe rand fiecare din aceste argumente dar as fi prea patimas. Doar atat: exista un regulament si trebuie respectat. Legat de moralitate am mai propus undeva ca inainte de fiecare turneu, organizatorul sa intrebe pe fiecare participant daca in ultimii doi ani a sustinut meciuri in divizia/liga... este o masura asemanatoare cu panourile de la vama unde esti invitat sa declari bunurile aflate sub un anumit regim. Daca omiti sau minti si esti prins, esti aspru sanctionat!
                      Lemn- Bty Viscaria
                      FH - TENERGY 05
                      BH - TENERGY 80

                      Comentariu


                      • #12
                        Postat în original de VISCO
                        Eu l-am avut in grupa inferioara si pe castigatorul turneului si pe Traista. Baiatul este simpatic si nu am nimic personal cu el, dar argumentele de genul "este copil, nu are unde sa joace, a venit si el sa participe la concurs", nu stau in picioare. As putea sa demontez pe rand fiecare din aceste argumente dar as fi prea patimas. Doar atat: exista un regulament si trebuie respectat. Legat de moralitate am mai propus undeva ca inainte de fiecare turneu, organizatorul sa intrebe pe fiecare participant daca in ultimii doi ani a sustinut meciuri in divizia/liga... este o masura asemanatoare cu panourile de la vama unde esti invitat sa declari bunurile aflate sub un anumit regim. Daca omiti sau minti si esti prins, esti aspru sanctionat!
                        pai fii patimas atunci si demonteaza-le, ca sa zic asa...
                        oameni buni, poate nu mai sunt eu la curent, eu il stiu pe traista cel mic de cativa ani de cand a pus paleta in mana si ceva nu imi este clar...jucatorii de onoare si calificari au dreptul de particpare...deci traista joaca in divizie sau in superliga? este o intrebare foarte serioasa, nu sunt ironic, chiar nu stiu...

                        Comentariu


                        • #13
                          cine spunea ca "are 14 ani si arata de 11" ?
                          iar el micutzul n-are decat...16! cred ca are si agenda cu femei!

                          sau tot vizavi de ce adversar e copilul andrei se exprima cineva :
                          "hai sa fim seriosi!"

                          propunere: participantii trebuie sa prezinte organizatorului buletinul/cartea de identitate la inscriere, altfel ce sa verifici daca un legitimat din alta localitate isi da nume fals?
                          Xiom -Mitzutani - Xiom

                          Comentariu


                          • #14
                            Postat în original de george, c-ta
                            cine spunea ca "are 14 ani si arata de 11" ?
                            iar el micutzul n-are decat...16! cred ca are si agenda cu femei!
                            sau tot vizavi de ce adversar e copilul andrei se exprima cineva :
                            "hai sa fim seriosi!"
                            propunere: participantii trebuie sa prezinte organizatorului buletinul/cartea de identitate la inscriere, altfel ce sa verifici daca un legitimat din alta localitate isi da nume fals?
                            hmmm...nu reusesc sa atasez o poza a acestui pusti de 16 ani cu agenda plina de numere de femei, dar parca oricum nu mai conteaza, ca doar l-ati vazut si voi...singura lui vina e ca joaca mai bine decat unii dintre noi. despre asta a fost vorba mereu la aceste turnee...daca apare unul care joaca mai bine decat restul, ii dam la cap, nu ne apucam noi sa ne crestem nivelul, mai bine sa scada al celorlalti

                            spor la joc!

                            Comentariu


                            • #15
                              Postat în original de george, c-ta
                              propunere: participantii trebuie sa prezinte organizatorului buletinul/cartea de identitate la inscriere, altfel ce sa verifici daca un legitimat din alta localitate isi da nume fals?
                              ... si cazierul si dovada ca nu a fost membru de partid (PCR) ... eventual si raportul de activitate pe ultimii 5 ani ...
                              TEnergy 05 FX // Timo Boll ALC 30th A // TEnergy 05 FX

                              Comentariu


                              • #16
                                traista joaca in superliga, este rezerva, si nu a jucat nici un meci pana acum...acolo inca nu are loc, la amatour e prea bun...sa nu mai joace nicaieri?
                                Blade: Butterfly Phalanx II fl
                                FH: Yasaka Fusion max
                                BH: Yasaka Mark V Gps max

                                Comentariu


                                • #17
                                  Postat în original de gigea
                                  traista joaca in superliga, este rezerva, si nu a jucat nici un meci pana acum...acolo inca nu are loc, la amatour e prea bun...sa nu mai joace nicaieri?
                                  pai na, doar nu o sa le ia locul lui seni sau coroian, ca nu are cum...sa se joace la blocul lui domne

                                  Comentariu


                                  • #18
                                    Postat în original de FlorinBN
                                    Postat în original de george, c-ta
                                    propunere: participantii trebuie sa prezinte organizatorului buletinul/cartea de identitate la inscriere, altfel ce sa verifici daca un legitimat din alta localitate isi da nume fals?
                                    ... si cazierul si dovada ca nu a fost membru de partid (PCR) ... eventual si raportul de activitate pe ultimii 5 ani ...
                                    la vrajeala si ironii suntem toti campioni, dar sa facem in asa fel incat sa nu jucam la amatori pana si cu legitimatii activi(fie ei rezerve la echipa), nu ne mai pricepem! o dam in caterinci! oricum, mistoul cu ultimii 5 ani e de bun augur, ca cei doi din regulamentul actual sunt prea putini!...
                                    de acord cu antrenamentele, asta si facem, dar ce folos ca vin acum si actvi care intra lejer in finala, doar unul (castigatorul) din 45 concurenti putand sa-i faca fata? unde este normalitatea aici? unul din 45!!!
                                    sa acceptam si pe viitor, sa devina un obicei, sa calcam regulamentul actual in picioare ca asa le-ar conveni catorva fosti-actuali?
                                    de ce nu se exprima favorabil "cei multi pur amatori"?
                                    iar atunci cand amatorii isi dau cu parerea lor umila, regulamentara, corecta, le sar ceilalti in cap!!
                                    v-am mai spus, ne faceti sa ne simtim noi intrusi in circuitul Amatour si nu viceversa!
                                    ok, sa facem loc pentru toata lumea care se apropie de jocul non-profesionist, sa creasca nivelul, dar respectand regulamentele in vigoare macar!!
                                    acum, activii ne mai lipseau!...
                                    no offence!
                                    Xiom -Mitzutani - Xiom

                                    Comentariu


                                    • #19
                                      unul din 45!!!

                                      ca de obicei se exagereaza. copilul nu a jucat cu cei 45 de jucatori prezenti, te asigur ca se gaseau cel putin 5-6 care sa il bata. a avut parte de un culoar favorabil si atat. tu esti 100% convins ca daca ar fi jucat cu tine te-ar fi batut?

                                      Comentariu


                                      • #20
                                        Postat în original de george, c-ta
                                        cine spunea ca "are 14 ani si arata de 11" ?
                                        iar el micutzul n-are decat...16! cred ca are si agenda cu femei!
                                        sau tot vizavi de ce adversar e copilul andrei se exprima cineva :
                                        "hai sa fim seriosi!"
                                        propunere: participantii trebuie sa prezinte organizatorului buletinul/cartea de identitate la inscriere, altfel ce sa verifici daca un legitimat din alta localitate isi da nume fals?
                                        Eu l-am vazut dupa concurs sarind pe trambulina pentru copii, asa ca o poate el sa aibe 16 ani, dupa comportament si "freza", tot copil este . Dar problema este varsta sau nivelul de performanta?
                                        Lemn- Bty Viscaria
                                        FH - TENERGY 05
                                        BH - TENERGY 80

                                        Comentariu


                                        • #21
                                          Postat în original de Eugen
                                          unul din 45!!!
                                          ca de obicei se exagereaza. copilul nu a jucat cu cei 45 de jucatori prezenti, te asigur ca se gaseau cel putin 5-6 care sa il bata. a avut parte de un culoar favorabil si atat. tu esti 100% convins ca daca ar fi jucat cu tine te-ar fi batut?
                                          nu am exagerat , am luat clasamentul: locul doi din 46 participanti!
                                          se poate interpreta, dar de-asta se fac grupa inferioare/superioare si apoi eliminatoriu, sa fie un clasament cat mai fidel!
                                          bineinteles ca ma batea, daca am luat-o (fie si la limita:3-2) si de la Alex, baiatul lui Valigti, care are vreo 11-12 anisori, dar probabil dupa unii arata de 6-7 (sa respectam diferenta pronuntata despre pustiul Andrei, de la 16 la 11...)
                                          iar cu culoarul favorabil sunt povesti! am auzit mai multi participanti bucuresteni pronosticand din start aceasta finala! asa ca... lasati!...

                                          Visco, la trambulina mai sar si eu vara pe litoral, sau in Norvegia recent, am si o poza din fiorduri daca vrei... iar freza.. mai am de-o baie si de-o ploaie!
                                          Xiom -Mitzutani - Xiom

                                          Comentariu


                                          • #22
                                            Ma baieti maaa.... gata , lasa-ti baiatul in pace , ca nu are nici o vina , cum spuneam il stiam de mult , si nu am stiut ca acum joaca unde o juca el acolo si ca e in FRTM.. si asa mai departe . A fost o vina a mea ca nu i-am facut un interogatoriu la 8.30 dimineatza , tocmai repet ca il cunosteam si habar nu aveam ca el acum e "vedeta" ca sa zic asa , ca daca nu era , il facem noi acum prin discutiile pe aceasta tema .
                                            Deci cum zice Visco , o sa fiu mult mai atent la cine participa la noi in Amatour si unde situatia nu e clara o sa rog sa-mi spuna "statutul" actual . Voi fi mult mai atent si o sa pun intrebari tuturor .
                                            L-am excus gata .
                                            Ma gindeam acum ca daca toti participantii s-ar inscrie pe forum la topicul respectiv ar fi mult mai usor de gestionat si de realizat tabloul de joc si lasa timp de gindire si organizatorului si celorlalti sa mai spuna de unul si de altul ca poate participa sau nu din diverse motive .Si aici sint inconveniente , ca uni nu au "net" , alti nu vor sa se inscrie din timp , uni stau pe ginduri sa vada cine participa si daca vine sau nu vine si el , altii vad tirziu , uni nu stiu programul de simbata si incearca sa-si faca loc si daca nu vine e ok dar daca poate veni si nu stie zice ca se inscrie dimineatza "pe loc " si mai sint motive destule , ca sa nu mai zic ca uni zic ca vin si nu vin...
                                            Vina e a mea .

                                            Dar va rog... concentrativa atentia pe alte subiecte mult mai "bune " pentru Amatour si sa nu raminem agatati de acest subiect .



                                            Sper din tot sufletul sa aveti intelegere si sa renuntati la acest subiect
                                            Palete si accesorii tenis de masa la preturi de importator
                                            Fete de palete tenis de masa
                                            TT.MGVSPORT - www. ttsport.ro

                                            Comentariu


                                            • #23
                                              Mai bine ziceti cum procedez in cazul in care gasesc un sponsor pentru turneul din Martie , ca poate gasesc , cum procedez cu dinsul daca vrea un act pe banutii donati in interesul Amatour ptr aceasta ocazie .


                                              .
                                              Palete si accesorii tenis de masa la preturi de importator
                                              Fete de palete tenis de masa
                                              TT.MGVSPORT - www. ttsport.ro

                                              Comentariu


                                              • #24
                                                Da, Vali, buna intrebare/dezbatere!
                                                Tocmai de aceea trebuie sa ne canalizam energiile sa inregistram circuitul, turneele, sub forma unei asociatii sportive nationale de amatori, cu regulamente clare pentru participanti, cu cotizatii anuale, cu posibilitati legale de atragere sponsori/investitori!
                                                Sa-i dam un statut oficial, sa-l respectam si sa contribuim cu totii la acest circuit!
                                                Astfel eliminam si acele discutii inutile!
                                                Poate la București daca se strang cei multi si vechi pe-aici, sa se faca un consiliu, un "Sfat al batranilor" si sa se hotarasca ce si cum!

                                                Ideea cu asociatii zonale(buc. ardeal,banat, oltenia, moldova, dobrogea) e foarte buna... si un sediu central unde se hotaraste!
                                                Xiom -Mitzutani - Xiom

                                                Comentariu


                                                • #25
                                                  sponsorizare

                                                  poate sa faca o sponsorizare pe o asociatie sau altceva
                                                  nu raspunsul este cel care lumineaza ci intrebarea

                                                  Comentariu

                                                  Who has read this thread:
                                                  Procesare...
                                                  X