Anunț

Adună
Nici un anunț încă.

AmaTur, Sfântu Gheorghe - 08.12.2012

Adună
X
Adună
Currently Active Users Viewing This Thread: 0 (0 members and 0 guests)
 
  • Filtrează
  • Ora
  • Arată
Curăță tot
postări noi

  • Multumim tuturor celor implicati in organizare, felicitari castigatorilor si participantilor, multumim sponsorilor.
    blade: Zhang Jike Super ZLC
    fh: Butterfly Tenergy 05
    bh: Dr. Neubauer Killer

    Comentariu


    • Era sa uit!Multumiri d-lui Vladoiu,care a facut eforturi vizibile pentru intanlirea de vineri seara.RESPECT-GELU!

      Comentariu


      • Felicit si eu pe toata lumea,promit sa nu mai lipsesc de la un asemenea spectacol!
        Stima,
        Daniel aftenii
        Blade: Dr. Neubauer-SPECIAL
        Fh: JOOLA X-PLODE SENSITIVE
        Bh: Dr. Neubauer-SUPER BLOCK

        Comentariu


        • Laudele la adresa organizatorilor pe care le-am citit pe forum, cit si ceea ce mi-au povestit prietenii aradeni, ma fac sa-mi para si mai rau ca nu am putut participa la acest "festin". Cu siguranta anul viitor vom face in asa fel incit sa fim si noi, timisorenii, prezenti la Turneul Final.

          Observ cu bucurie ca spiritul de fair-play continua sa primeze in aceasta comunitate, motiv pentru care tin musai sa-l felicit pentru atitudinea sa, mai mult decit onorabila, si sa-i multumesc (si in mod public) lui DAN PETROV, pentru faptul ca NU si-a revendicat titlul de Campion al judetului Timis, titlu pe care il putea cistiga printr-un mic "artificiu tehnic".
          BLADE: Stiga Allround Classic
          FH: Stiga Almana Sound
          BH: Stiga Neos Sound Synergy Tech

          Comentariu


          • Nu ma asteptam ca un turneu atit de mare , sa beneficieze de conditii de desfasurare atit de bune. Felicitari organizatorilor pentru modul in care s-au implicat pentru a multumi puhoiul de purtatori de palete. De cite ori voi avea ocazia, voi reveni la Sf. Gheorghe.

            Comentariu


            • Sincere felicitari si de la mine pt organizare (remarcabila)
              Cu stima

              Comentariu


              • As vrea sa-l felicit pe domnul Ursulean Florin care a tratat cu seriozitate meciul din grupele superioare impotriva domnului Georgiu Dragos. Desi de pe margine domnul Corneanu Sorin incerca din rasputeri sa-l convinga pe tanarul Ursuleanu sa piarda meciul si sa se califice impreuna cu domnul Georgiu fiind din aceeasi zona geografica, Florin a tratat cu verticalitate meciul. Nu inteleg domnule Corneanu cum de ati fost premiat la acest turneu, deoarece caracterul dumneavoastra nu prea se potriveste cu acest sport. Poate pe viitor organizatorii, la completarea grupelor superioare ar putea lua in considerare ca si la grupele inferioare zonele de provenienta a concurentilor.Si nu in ultimul rand felicitari organizatorilor pentru acest turneu minunat la care sunt mandru ca am putut participa.
                BLADE:Kreanga Aeros
                BH:Tibhar Torpedo
                FH: Globe National

                Comentariu


                • Felicitari organizatorilor pentru reusita acestui turneu final felicitari pentru faptul ca ati reusit sa-l coordonati in doua sali felicitari organizatorilor locali pentru daruirea lor in amenajarea salilor si nu in ultimul rand felicitari castigatorilor celor doua categorii
                  BLADE: NITTAKU SEPTEAR
                  FF: XIOM VEGA EUROPE MAX
                  BH: XIOM VEGA EUROPE MAX

                  jucam tenis ... si asta ne ocupa tot timpul

                  Comentariu


                  • Plecat de vineri dimi din Craiova cu mari peripetii cu masina,dupa ce am schimbat 2 microbuze si 4 taxiuri,am ajuns cu bine acasa.In alta ordine de idei TOATA STIMA SI FELICITARILE PT ORGANIZATORI,a fost extraordinar din orice punct de vedere,nu am cuvinte cat de bine m-am simtit,cazarea a fost la 2metri de sala si ieftina si calduroasa.Felicitari si tuturor participantilor , SARBATORI FERICITE SI SA NE REVEDEM CU BINE.

                    Comentariu


                    • Din partea mea, un 10 pentru organizare si conditiile de concurs, voua, organizatorilor si celor din umbra care au ajutat la reusita acestui mega turneu, alaturi de felicitarile mele adresate castigatorilor pentru reusita si admiratie si recunostinta tuturor participantilor pentru efortul deplasarii si pasiunea pentru acest minunat sport.
                      Iata si cateva instantanee, mult asteptate. Voi incerca sa le postez in mai multe serii, asa ca.... rabdare!

                      Comentariu


                      • Postat în original de Bogdan Raducan Vezi post
                        Plecat de vineri dimi din Craiova cu mari peripetii cu masina,dupa ce am schimbat 2 microbuze si 4 taxiuri,am ajuns cu bine acasa.In alta ordine de idei TOATA STIMA SI FELICITARILE PT ORGANIZATORI,a fost extraordinar din orice punct de vedere,nu am cuvinte cat de bine m-am simtit,cazarea a fost la 2metri de sala si ieftina si calduroasa.Felicitari si tuturor participantilor , SARBATORI FERICITE SI SA NE REVEDEM CU BINE.
                        Sper ca nu te-ai cazat in brazii de pe langa sala Bogdane....No offense.
                        - - - Actualizat - - -
                        Postat în original de johny_b Vezi post
                        As vrea sa-l felicit pe domnul Ursulean Florin care a tratat cu seriozitate meciul din grupele superioare impotriva domnului Georgiu Dragos. Desi de pe margine domnul Corneanu Sorin incerca din rasputeri sa-l convinga pe tanarul Ursuleanu sa piarda meciul si sa se califice impreuna cu domnul Georgiu fiind din aceeasi zona geografica, Florin a tratat cu verticalitate meciul. Nu inteleg domnule Corneanu cum de ati fost premiat la acest turneu, deoarece caracterul dumneavoastra nu prea se potriveste cu acest sport. Poate pe viitor organizatorii, la completarea grupelor superioare ar putea lua in considerare ca si la grupele inferioare zonele de provenienta a concurentilor.Si nu in ultimul rand felicitari organizatorilor pentru acest turneu minunat la care sunt mandru ca am putut participa.
                        Pacat ca exista asemenea caractere.Personal si eu cunosc cateva personaje de gen,si cred ca este imperios necesar sa se deschida un topic pentru a semnala in timp real(chiar in timpul sau dupa fiecare turneu) astfel de intamplari care nu ne fac cinste.
                        Ultima editare de victorache; 09.dec.2012, 22:00.
                        BLADE- BUTTERFLY TIMO BOLL ALC
                        FH - TENERGY 64
                        BH - XIOM VEGA EUROPE

                        Comentariu


                        • Felicitari organizatorilor, a fost cel mai tare turneu la care am participat , din toate punctele de vedere.Totul a fost bine , chiar foarte bine, ca sa`l citez pe unul din bunii mei prieteni:"nu am mai participat la un turneu, unde organizatorii sa fie printre participanti sa urmareasca foarte atent ce masa se elibereaza pentru fluidizarea concursului.
                          A fost un turneu foarte echilibrat valoric, ne-am intalnit cu prietenii din amatur, ne-am facut prieteni noi si am vazut meciuri extraordinare.
                          Bravo Sf. Gheorghe
                          Blade :Butterfly Timo Boll Spirit
                          BH : Tenergy 05Fx
                          FH : Tenergy 05Fx

                          Comentariu


                          • Postat în original de Adrian Lazaroiu Vezi post
                            Era sa uit!Multumiri d-lui Vladoiu,care a facut eforturi vizibile pentru intanlirea de vineri seara.RESPECT-GELU!
                            Subscriu la cele precizate de Adi,si nu pot decat sa multumesc in nume personal cat si a lui Lucica Bozga ,pentru o asa initiativa,foarte constructiva.
                            BLADE- BUTTERFLY TIMO BOLL ALC
                            FH - TENERGY 64
                            BH - XIOM VEGA EUROPE

                            Comentariu


                            • Postat în original de victorache Vezi post
                              Sper ca nu te-ai cazat in brazii de pe langa sala Bogdane....No offense.
                              - - - Actualizat - - -
                              Nu este suparare chiar m-ai distrat,dar intadevar brazii imi bateau in geam deci ai putina dreptate

                              Comentariu


                              • Galeria Foto

                                Foto seria 1:

                                Comentariu


                                • Felicitari organizatorilor!Bravo Sfantu Gheorghe!Multumiri lui Gelu pentru ospitalitate!La multi ani 2013 si sa ne vedem sanatosi toti amaturistii!

                                  Comentariu


                                  • Postat în original de johny_b Vezi post
                                    As vrea sa-l felicit pe domnul Ursulean Florin care a tratat cu seriozitate meciul din grupele superioare impotriva domnului Georgiu Dragos. Desi de pe margine domnul Corneanu Sorin incerca din rasputeri sa-l convinga pe tanarul Ursuleanu sa piarda meciul si sa se califice impreuna cu domnul Georgiu fiind din aceeasi zona geografica, Florin a tratat cu verticalitate meciul. Nu inteleg domnule Corneanu cum de ati fost premiat la acest turneu, deoarece caracterul dumneavoastra nu prea se potriveste cu acest sport. Poate pe viitor organizatorii, la completarea grupelor superioare ar putea lua in considerare ca si la grupele inferioare zonele de provenienta a concurentilor.Si nu in ultimul rand felicitari organizatorilor pentru acest turneu minunat la care sunt mandru ca am putut participa.
                                    Se pare ca e un obicei al acestui personaj sa faca "jocuri" de care sa beneficieze el ori prietenii lui. Si eu am avut o experienta neplacuta cu personajul, beneficiarul blatului nu era el, ci un prieten de-al lui din aceeasi grupa cu noi. Eu le-am stricat combinatia, iar beneficiarul faptului ca am fost corect, cu toate ca eu nu mai aveam sanse de calificare, a venit sa-mi multumeasca pentru ca am fost impartial.
                                    Pe viitor, concurentii ce vor fi in grupele superioare cu el e bine sa fie atenti la manevrele pe care, din obicei, ar putea incerca sa le faca.
                                    Ultima editare de BGD; 09.dec.2012, 22:36.
                                    Rudius

                                    Comentariu


                                    • Galeria foto

                                      Galeria foto 2

                                      Comentariu


                                      • Flicitari organizatorilor a fost un turneu reusit din toate punctele de vedere si va multumim.Am reusit sa venim si noi la acest turneu si sincer a fost deosebit de placut in numele meu si al colegilor mei din Agnita si Sighiroara va multumim. Un nou an mai bun cu multe realizari.LA MUTI ANI!!!

                                        Comentariu


                                        • Postat în original de johny_b Vezi post
                                          As vrea sa-l felicit pe domnul Ursulean Florin care a tratat cu seriozitate meciul din grupele superioare impotriva domnului Georgiu Dragos. Desi de pe margine domnul Corneanu Sorin incerca din rasputeri sa-l convinga pe tanarul Ursuleanu sa piarda meciul si sa se califice impreuna cu domnul Georgiu fiind din aceeasi zona geografica, Florin a tratat cu verticalitate meciul. Nu inteleg domnule Corneanu cum de ati fost premiat la acest turneu, deoarece caracterul dumneavoastra nu prea se potriveste cu acest sport. Poate pe viitor organizatorii, la completarea grupelor superioare ar putea lua in considerare ca si la grupele inferioare zonele de provenienta a concurentilor.Si nu in ultimul rand felicitari organizatorilor pentru acest turneu minunat la care sunt mandru ca am putut participa.
                                          Cunosc toate persoanele implicate in aceasta discutie.Cu toate ca Ursulean Florin se cunoaste bine cu Georgiu Dragos,fiind intr-adevar din aceasi zona geografica,nu pot decat sa-l felicit pe Florin pentru ca a dat dovada de caracter.Imi place sa vad asemena aranjamente in eliminatoriu:dai meciul,esti eliminat din concurs(te afecteaza in mod direct o asemenea decizie).

                                          Comentariu


                                          • In atentia organizatorilor !!!!
                                            In componenta grupei inferioare nr. 21 s-au aflat Dima Victor si Grama Mihai, singurii care au participat din Azuga, joaca impreuna de 3 ori pe saptamana, locuiesc in acelasi bloc, au venit cu aceeasi masina si in grupa au jucat meciul decisiv pentru calificarea pentru locul 3. Nu credeti ca e prea mult ? Rog explicatii de la organizatori si propuneri pentru evitarea pe viitor a acestei situatii.

                                            Comentariu


                                            • Felicitari,stima,respect tuturor celor care au pus umarul la desfasurarea acestui turneu .SF.GHEORGHE a ridicat o stacheta pe care toti organizatorii ar trebui macar sa incerce sa o atinga.Jos palaria,am ramas placut impresionat.Nu va cunosc personal pe toti,desi mi-ar placea,ati fost extraordinari.De astfel de oameni(caractere,suflete) avem nevoie,nu de tot felul de carcatosi.Va doresc sarbatori fericite.Felicitari,respect,stima,..............LU CIAN BOZGA

                                              Comentariu


                                              • O intrebare pentru mai mariiAmaturului, organizatori ai festivitatii de premiere. Poate mi-a scapat mie, dar nu trebuia premiat si Erdos Feri, ca si campion al judetului Harghita?
                                                Levi SIC Gloria OFF, Fețe: FH Xiom VEGA X max black+BH Der materialspezialist Kamikaze OX red
                                                Levi SIC Carbo Def, Fețe: FH Tibhar Evolution MX-D 2mm black+BH Tibhar Grass Dtecs OX red

                                                Comentariu


                                                • Postat în original de cucurucu Vezi post
                                                  Trecand (cu greu) peste carentzele lingvistice as vrea sa-ti aduci aminte cum arata acea "guma" (cu multi dinti lipsa). Eu nu am vrut sa jucam in acele conditii (organizatorii au fost intru-totul de acord cu mine), pentru ca era o competitie si am vrut sa se desfasoare "fair". Poate ca nu-ti dai seama inca, dar aceasta intamplare aparent nefericita te va ajuta pe viitor daca vei intzelege ceva din ea.
                                                  p.s. ...de fapt ai pierdut cu 1-3
                                                  Intradevar fata avea dinti lipsa, dar majoritatea in zona inactiva a paletei, acolo unde datorita unei prize atipice, degetul aratator a distrus zimtii. In zona activa, lipseu exact cinci zimti, prea putini insa pentru a influenta jocul. Daca o luam la sange, Aron Darie a avut dreptate.Totusi conform aceleasi logici, insa am putea include la categoria fete deteriorate si franjurii existenti la multele din fetele prezente la acest concurs! As fi putut si eu personal sa refuz sa joc cu aceia la care fata era prea mica si nu acoperea 100% lemnul. In acest caz insa, consider ca s-a fortat limita unui regulament inexact, in sensul inhibarii unui adversar foarte incomod. Regulamentul, pentru a fi aplicat in litera si spiritul lui, ar trebui sa precizeze exact procentul minim admisibil de zimti deteriorati.
                                                  In plus "carentele de exprimare" nu au legatura cu esenta acestui caz, asa ca nu vad de ce ar trebui trecute peste ele! Sa nu uiti...Darie!
                                                  Levi SIC Gloria OFF, Fețe: FH Xiom VEGA X max black+BH Der materialspezialist Kamikaze OX red
                                                  Levi SIC Carbo Def, Fețe: FH Tibhar Evolution MX-D 2mm black+BH Tibhar Grass Dtecs OX red

                                                  Comentariu


                                                  • Postat în original de laky Vezi post
                                                    O intrebare pentru mai mariiAmaturului, organizatori ai festivitatii de premiere. Poate mi-a scapat mie, dar nu trebuia premiat si Erdos Feri, ca si campion al judetului Harghita?
                                                    Denes Ferenc a terminat pe locul 47 iar Erdos pe 56, voi posta astazi clasamentul general.
                                                    TEnergy 05 FX | Timo Boll ALC 30th A | TEnergy 05 FX

                                                    Comentariu

                                                    Who has read this thread:
                                                    Procesare...
                                                    X