Anunț

Adună
Nici un anunț încă.

AmaTur, Sfântu Gheorghe - 08.12.2012

Adună
X
Adună
Currently Active Users Viewing This Thread: 0 (0 members and 0 guests)
 
  • Filtrează
  • Ora
  • Arată
Curăță tot
postări noi

  • Postat în original de &1c Vezi post
    Cosmina, nu era o gluma.
    Era o intrebare. Si o evidenta. Cu gust amar.
    ;


    Comentariu


    • exista mIRC pentru astfel de discutii...
      Suntem in pline zile de sarbatoare, oamenii se-mpaca, se distreaza, se simt bine dupa un an de competitii si incercari iar voi o lalaiti pe-aici cu subiecte care n-au legatura cu acest topic. Daca tot insistati, exista topic creat pentru acest subiect.
      Sarbatori fericite !
      Blade: lemn off...ce lemn !
      Bh: cu tepi
      Fh: fara tepi

      Comentariu


      • Postat în original de alexa Vezi post
        Ok,am citit mesajele de mai sus si vad ca sunt unii foarte suparati pe ierbari.Cum spunea si un domn de la alta postare"frate,esti bun,ii bati pe toti!".Fiecare joaca cu ce vrea si cu ce poate,parerea mea.Dar nu e nici asa usor sa joci cu iarba(pe cat s-ar crede).Si noi,ierbarii,mancam bataie la randul nostru de la alti ierbari,dar nu avem motive sa ne plangem,recunoastem ca adversarul a fost mai bun si gata!Asta inseamna fair-play!
        Spre deosebire de cei suparati pe ierbari, eu din contra sunt FOARTE FERICIT atunci cand joc impotriva lor.In afara de domnul POP COSMIN de la Campia-Turzii,care este la fel de fericit cand joaca impotriva celor cu materiale,ni se mai alatura vreun amaturist(nu si openist) curajos?.Noi ne-am dori sa cadem in grupe ,NUMAI cu ierbari.
        Blade: JOOLA BOMB EXTREME.
        Rubber: TENERGY 05 2,1mm.

        Comentariu


        • Blade: lemn off...ce lemn !
          Bh: cu tepi
          Fh: fara tepi

          Comentariu


          • Postat în original de alexa Vezi post
            Ok,am citit mesajele de mai sus si vad ca sunt unii foarte suparati pe ierbari.Cum spunea si un domn de la alta postare"frate,esti bun,ii bati pe toti!".Fiecare joaca cu ce vrea si cu ce poate,parerea mea.Dar nu e nici asa usor sa joci cu iarba(pe cat s-ar crede).Si noi,ierbarii,mancam bataie la randul nostru de la alti ierbari,dar nu avem motive sa ne plangem,recunoastem ca adversarul a fost mai bun si gata!Asta inseamna fair-play!
            Am vazut chiar aici pe forum un filmulet (nu stiu cine l-a pus si unde dar mi-ar place sa-l posteze inca odata) in care Joo Se Hyuk manca bataie nene de la unu gras si pe la 50 de ani asa si care juca cu o paleta din asta ciudata, probabil coapta la cuptor, si era nauc saracu Joo, radea asa cam intr-o parte. Bineinteles meciul era amical. Cred ca la fel de nauc ar fi fost si Timo Boll sau oricare alt meserias chinez. Eu zic ca astia de la ITTF gresesc amarnic in ierarhia lor, eu zic ca grasu ala ar trebui sa fie no.1, si zic eu ca daca l-ar baga si pe Constantin Gica al nostru la masa ar iesi si el cel putin pe locul 2 lasandu-i nauci pe toti, inclusiv pe spectatori si telespectatori, si cred ca alde Jhank Jike, Wang Hao ar intra in depresie si s-ar lasa de tenis.

            Comentariu


            • Probabil ca era un meci de hard bat. A avut probleme pentru ca juca si el cu o paleta hard bat si acolo e un joc diferit.
              Primorac Carbon
              FH Dignics 09C
              BH JOOLA MAXX

              Comentariu


              • Postat în original de tycutz Vezi post
                Probabil ca era un meci de hard bat. A avut probleme pentru ca juca si el cu o paleta hard bat si acolo e un joc diferit.
                Ai dreptate. Am cautat ce inseamna Hardbat si in Wikipedia scrie " Hardbat table tennis is the classical table tennis playing style that existed prior to the advent of sponge rubber in the 1950-60s. The main difference between hardbat and modern table tennis lies in the racket used, which greatly affects the dynamics and strategy of the game. Hardbat rackets use short outward "pips" with no sponge, resulting in decreased speeds and reduced spin compared to rackets using sponge rubber. This results in slower shots, and a more strategic game rather than the fast paced, heavy topspin attacking style that dominates regular table tennis." . Adica utilizeaza fețe cu pini exteriori fara burete, cam ce utilizeaza si ierbarii nostri. Am gasit si jocul lui Joo Se Hyuk pe youtube, nu este cam ce se joaca pe la noi prin Amatur?

                Comentariu


                • Nu stiu la cine ai facut referire,si chiar daca ai facut la mine,nu ma supar.Eu spuneam doar ca daca esti ierbar"viata nu e chiar roz"pe cat cred multi.Si nu stiu despre ce s a vorbit anterior,eu doar mi am dat cu parerea.

                  Comentariu


                  • Postat în original de PRIZA TOK Vezi post
                    Spre deosebire de cei suparati pe ierbari, eu din contra sunt FOARTE FERICIT atunci cand joc impotriva lor.In afara de domnul POP COSMIN de la Campia-Turzii,care este la fel de fericit cand joaca impotriva celor cu materiale,ni se mai alatura vreun amaturist(nu si openist) curajos?.Noi ne-am dori sa cadem in grupe ,NUMAI cu ierbari.
                    Da eu, la turneul final am intalnit 3 sau 4 nu mai retin exact si cred ca as fi mers pana in finala daca intalneam doar ierbari
                    - - - Actualizat - - -
                    Postat în original de alexa Vezi post
                    Nu stiu la cine ai facut referire,si chiar daca ai facut la mine,nu ma supar.Eu spuneam doar ca daca esti ierbar"viata nu e chiar roz"pe cat cred multi.Si nu stiu despre ce s a vorbit anterior,eu doar mi am dat cu parerea.
                    Alexa , cu tine am jucat la turneul final in grupele superioare?
                    Blade :Butterfly Timo Boll Spirit
                    BH : Tenergy 05Fx
                    FH : Tenergy 05Fx

                    Comentariu


                    • Postat în original de Ben Vezi post
                      Da eu, la turneul final am intalnit 3 sau 4 nu mai retin exact si cred ca as fi mers pana in finala daca intalneam doar ierbari
                      - - - Actualizat - - -
                      Alexa , cu tine am jucat la turneul final in grupele superioare?
                      La Sfantul Gheorghe?Daca esti cel care spunea ca pun multe pe masa,atunci da)

                      Comentariu


                      • Si dl BEN si noul meu prieten dl Ciobanu alias PRIZA TOK,v-am vazut jucand si jucati bine contra ierbarilor dar sa stiti ca ati intalnit ierbari mai slabuti,ironia face ca dl.PRIZA TOK a fost eliminat de un ierbar care a luat si locul 3 asa ca......

                        Comentariu


                        • Postat în original de alexa Vezi post
                          La Sfantul Gheorghe?Daca esti cel care spunea ca pun multe pe masa,atunci da)
                          Da eu sunt ala care punea multe pe masa ) si tu esti aia care mi le returna pe toate )
                          - - - Actualizat - - -
                          Postat în original de Bogdan Raducan Vezi post
                          Si dl BEN si noul meu prieten dl Ciobanu alias PRIZA TOK,v-am vazut jucand si jucati bine contra ierbarilor dar sa stiti ca ati intalnit ierbari mai slabuti,ironia face ca dl.PRIZA TOK a fost eliminat de un ierbar care a luat si locul 3 asa ca......
                          Poate ca asa e, dar am mai invins un ierbar la acest turneu, chiar daca a fost amical domnul Stancu Tiberiu a dorit sa`si ia revansa de la mine si nu a reusit, si pe el chiar nu`l consider un ierbar slab.
                          Blade :Butterfly Timo Boll Spirit
                          BH : Tenergy 05Fx
                          FH : Tenergy 05Fx

                          Comentariu


                          • Buna Ben, stiu eu niste ierbari din Ciuc care ti-ar fi facut zile fripte la Sfantu Gheorghe! Dar se pare ca soarta a fost miloasa cu tine, nu te-a scos in calea lor! Nu ca la Cluj, daca nu ma insel!
                            Levi SIC Gloria OFF, Fețe: FH Xiom VEGA X max black+BH Der materialspezialist Kamikaze OX red
                            Levi SIC Carbo Def, Fețe: FH Tibhar Evolution MX-D 2mm black+BH Tibhar Grass Dtecs OX red

                            Comentariu


                            • Ce va mai place sa va "atacati" intre voi ..... pentru o treaba simpla .. jocul cu iarba e jocul cu iarba .. cine stie sa joace contra stie cine nu ... o sa invete...evolutia trebuie sa fie de ambele parti


                              Lemn : Nittaku Septear ; InnerForce ALC
                              FH: Xiom Omega IV Elite ; Joola Maxx
                              BH: Xiom Omega IV Elite ; Joola Maxx .... No more Anti .. Game

                              Comentariu


                              • SARBATORI FERICITE TUTUROR IERBARILOR ,TUTUROR SOFTISTILOR.TUTUROR ATACANTILOR,TUTUROR APARATORILOR,TUTUROR TENISMENILOR.
                                Oameni buni vin sarbatorile , haideti sa fim fericiti ca putem juca indiferent cu cine,haideti sa fim fericiti ca suntem sanatosi,sa ne vedem cat de des ne tine picioarele si punga.Inca odata SARBATORI FERICITE
                                Blade . PHOTINO
                                Fh. Tibhar ev. Mx-p
                                Bh.:Tibhar ev. Mx-p MATERIALE TENIS DE MASA EMI.TT

                                Comentariu


                                • Postat în original de laky Vezi post
                                  Buna Ben, stiu eu niste ierbari din Ciuc care ti-ar fi facut zile fripte la Sfantu Gheorghe! Dar se pare ca soarta a fost miloasa cu tine, nu te-a scos in calea lor! Nu ca la Cluj, daca nu ma insel!
                                  S-a intamplat la turneul de la Bistrița unde nu am avut o zi tocmai buna, si nu e o regula sa inving toti jucatorii ca atunci probabil activam in divizia A, sunt doar un amator , tot ce vreau sa zic e ca stiu sa joc impotriva ierburilor, daca ma ajuta mana in acea zi si capul binenteles, eu fiind mai tinerel nu prea`mi folosesc capul intotdeauna cand joc.
                                  Va pot da o lista cu ierbari destul de buni pe care i-am invins de`a lungul timpului dar nu cred ca intereseaza pe nimeni.

                                  Cu mult respect domnule Laky
                                  Blade :Butterfly Timo Boll Spirit
                                  BH : Tenergy 05Fx
                                  FH : Tenergy 05Fx

                                  Comentariu


                                  • Ei, mai uit si eu pe unde am fost si cu cine am jucat. Esti un jucator foarte bun si in momentul in care capul tau va fi la nivelul mainii...va fi vai si amar de multi! Tu esti pe linia ascendenta, pe cand noi astia mai in etate, incercam sa ne mentinem din greu pe acel mic palier ce ne desparte de derdelus!
                                    Levi SIC Gloria OFF, Fețe: FH Xiom VEGA X max black+BH Der materialspezialist Kamikaze OX red
                                    Levi SIC Carbo Def, Fețe: FH Tibhar Evolution MX-D 2mm black+BH Tibhar Grass Dtecs OX red

                                    Comentariu


                                    • Postat în original de Ceausescu Vezi post
                                      Ce va mai place sa va "atacati" intre voi ..... pentru o treaba simpla .. jocul cu iarba e jocul cu iarba .. cine stie sa joace contra stie cine nu ... o sa invete...evolutia trebuie sa fie de ambele parti
                                      Prin definitie noi nu atacam, ne aparam...intotdeuna. Nu atacam, cel mult ne tachinam, asa sa ne aflam in treaba, dar fara rautate!
                                      Levi SIC Gloria OFF, Fețe: FH Xiom VEGA X max black+BH Der materialspezialist Kamikaze OX red
                                      Levi SIC Carbo Def, Fețe: FH Tibhar Evolution MX-D 2mm black+BH Tibhar Grass Dtecs OX red

                                      Comentariu


                                      • Postat în original de PRIZA TOK Vezi post
                                        Spre deosebire de cei suparati pe ierbari, eu din contra sunt FOARTE FERICIT atunci cand joc impotriva lor.In afara de domnul POP COSMIN de la Campia-Turzii,care este la fel de fericit cand joaca impotriva celor cu materiale,ni se mai alatura vreun amaturist(nu si openist) curajos?.Noi ne-am dori sa cadem in grupe ,NUMAI cu ierbari.
                                        D-l Doctor sunt din Turda, nu din Campia-Turzii.Acest fapt a fost foarte important pt. luarea unei decizii surprinzatoare.Am încercat sa merg sa ma antrenez la Clubul CSM din Campia Turzii si directorul clubului,d-l Viorel Crisan nu m-a lasat sa fac antrenamente deoarece a zis dansul ca sunt din Turda si nu se accepta așa ceva.
                                        Ba mai mult nici pe Soos Deszo partenerul meu de antrenament nu il mai lasa sa se antreneze in cadrul Clubului deși el este din Campia Turzii pe motiv ca am indraznit sa-i cerem acest lucru.
                                        Referitor la iarba,secretul sta in antrenament mult împotriva aparatorilor.
                                        Sa ma scuze moderatorii daca am scris Off topic.
                                        Blade: Bty Primorac Carbon off+
                                        Bh:Tenergy 80 fx
                                        Fh:Tenergy 80 fx

                                        Comentariu


                                        • De câteva pagini se vorbeste despre palete de tot felul. P?na va aparea regulamentul nou va pot spune ca ram?ne tot asa în privinta paletelor cu fete "interzise", a fost o discutie de aprox. 40 minute pe aceasta tema. Au fost zeci de spete în care un jucator nu suporta paleta adversarului, dar s-a ajuns la concluzia ca regulamentul este ok.
                                          Sa va mai povestesc câteva spete si câteva contradictii, cum ar fi:
                                          S-a vrut interzicerea numai anumitor palete, ...fete de aceiasi culoare, dintisori de iarba lipsa, fete care nu sunt marcate sau lipite corespunzator, numai ca pe buna dreptate nu prea se poate sa mentionezi aceste aspecte in regulament...si de ce?
                                          -pt. ca daca scriem de una (lipirea cu solventi interzisi) de ce nu scriem si de cealalta (fete care nu acopera toata suprafata lemnului);
                                          -pt. ca daca scriem de solventi nocivi sau periculosi cand vom merge la tenis in loc sa jucam stam si adulmecam ca niste catelusi si pâna la urma tot jucam ca doar nu ai ce sa faci fara un laborator mobil, ....si atunci care ar fi rezultatul?...un joc cu de-a sila sau cu nervii intinsi spre maxim.
                                          Nu glumesc ca discutia a durat 40 minute si a fost pe cât se poate de serioasa tinând cont de contradictiile, neplacerile si doleantele dvs., iar rezultatul a fost clar, "cine se crede nedreptatit sa mearga la organizator sa ia masurile necesare", dar ATENTIE! Nu la jumatatea jocului sau dupa ce ai inceput sa joci pe puncte, ci imediat dupa incalzire, restul nu mai conteaza.
                                          V-as mai scrie dar mi-e teama ca va plictisesc, sper ca este deajuns sa se înteleaga ca se mai lasa loc si de bun simt.
                                          Personal ma bucur ca v-am cunoscut, pe cei care i-am suparat am avut grije sa le cer scuze, iar cei care m-au suparat si nu au dat inca m?na cu mine sunt pregatit ca pâna la sf?rsitul acestui an sa intind m?na in speranta ca trecem mai usor si mai placut peste multe neajunsuri din aceasta perioada pe care o traim.
                                          In încheiere vreau sa va aduc aminte ca printre organizatori s-a aflat si un om deosebit, din multe puncte de vedere (jucator, caracter, etc.) si despre care cred ca merita mai multa atentie din partea noastra, respectiv in cele 45 de pagini, in care sa recunoastem ca multe postari nu au loc aici la Sf. Gh.
                                          Felicitari ?IMON TEODOR! si binenteles echipei din care a facut parte.
                                          La multi ani la toata lumea, sa ne vedem sanatosi si mai pacifisti!
                                          Hobby: Motoare si ski !
                                          http://www.youtube.com/watch?v=dyNpInTHl2Y

                                          Comentariu


                                          • Postat în original de boogdyvl Vezi post
                                            nu vreau sa supar pe nimeni va cunosc si pe dumneavoastra domnule lakatos si pe domnul nistor ,dar aici dau dreptate lui darie,ca sa nu se mai ajunga la asa ceva cel mai bine ar fi sa se foloseasca materiale regulamentare,mai pe romaneste iarba cu burete,nu dracovenii lipite direct pe lemn.exista atatia amaturisti cu iarba ca sincer nu au nici o legatura cu tenisul ,nu fac referire la persoanele de fata,care doar pun bloc si atat ,ei nu stiu sa traga ,ba unii nici sa tina paleta corect in mana.e normal sa vina frustrarea unuia care s-a antrenat sa loveasca si cu reverul si cu forheandul si sa fie batut de unu care daca ii pui in mana o paleta cu fete soft nu stie ce sa faca cu ea....... parerea mea ar trebui sa se umble putin la regulament si sa se interzica iarba fara burete.imi cer inca o data scuze acum poate imi spun mai mult frustrarile mele acumulate de la intalnirile cu ierbari.va dau un exemplu de urmat cornel migea de la sibiu,care desi are iarba(omologata) joaca tenis,e o placere sa joci contra lui.inca o data imi cer scuze daca v-am suparat cu ceva
                                            Gresesti in legatura cu notiunea de iarba aprobata! Criteriul, pentru care unele au fost scoase de pe lista ITTF nu este lipsa buretelui, ci neatingerea unui coeficient de frecare minim impus. In plus, ITTF aproba doar topshetul, nu are treaba cu buretele! Deci un OX care indeplineste conditiile de frecare impuse, este la fel de legal ca oricare alata fata cu burete. Cu un topshet de pe lista si bureti cumparati separat, iti faci tot felul de combinatii, dar cu conditia de a nu depasi grosime maxima admisibila de 4 mm, pentru o fata. Pe www.eacheng.net gasesti topsheturi separare, atat pips in, cat si pips aut, plus bureti de tot felul, alcatuirea unei fete devenind un joc de lego!
                                            O priza atipica la un jucator, nu trebuie desconsiderata, deoarece poate fi chiar motivul direct al eficientei in joc. Si in plus de ce ar trebui sa-i pui cuiva obligatoriu fete soft, daca exista varianta utilizarii de short pips, long pips, half long pips, antispin si o groaza de softuri cu caracteristici total diferite? Pai atunci sa organizam campionate de hard bat, ca in America, unde toate paletele sunt absolut la fel, nu vii cu ea de acasa, ci o primesti in mana cu cinci minute inaintea meciului.
                                            In tenisul de masa, frumusetea nu va veni niciodata din monotonia uniformizarii stilurilor, ci din promovarea in continuare a marii diversitati. Un principiu filozofic descrie lumea ca o unitate si lupta a contrariilor. Asa este si asa trebuie sa ramana si lumea noastra, a tenisului de masa!
                                            Levi SIC Gloria OFF, Fețe: FH Xiom VEGA X max black+BH Der materialspezialist Kamikaze OX red
                                            Levi SIC Carbo Def, Fețe: FH Tibhar Evolution MX-D 2mm black+BH Tibhar Grass Dtecs OX red

                                            Comentariu


                                            • Imi place mesajul D-le Laky, dar nu credeti ca locul acestor discutii este altundeva ?
                                              Aviz si celorlati amaturisti care ocupa spatiul virtual dedicat unui anume subiect/topic cu discutii pe langa subiectul topicului respectiv sau unele chiar fata rost.
                                              Tuturor amuturistilor si familiilor lor SARBATORI FERICITE !

                                              Comentariu


                                              • Pe langa latura comerciala pe care unii vor cu tot dinadinsul sa o scoata in evidenta,ne-am propus urmatoarele tinte:

                                                1. Cei trei sportivi proveniti din Amatur(Lungu,Durdun si Boaca) sa joace la nivel de divizia A si/sau superliga in urmatorii doi ani
                                                2. Sa sponsorizam cei mai reprezentativi sportivi ai Romaniei pe toate categoriile de varsta.
                                                3. Sa sponsorizam jucatorii emblematici din AMATUR sau proveniti din AMATUR chiar daca ei nu fac parte din clubul VIVA SPORT.

                                                Daca la primele doua puncte suntem pe drumul cel bun, din pacate la punctul trei ne-am lovit de o opozitie cel putin ciudata atunci cand am propus o sponsorizare sportivului Alex Ciobanu,pe care l-am considerat o emblema a circuitului AMATUR.
                                                Era vorba de o sponsorizare Yasaka nu de cooptarea in VIVA SPORT.

                                                Echipele de amatori VIVA SPORT (patru la numar) care evolueaza in "calificari divizie" sunt sustinute prin:
                                                tarife preferentiale la echipamente,
                                                antrenamente cu costuri reduse cu unii dintre cei mai buni antrenori,
                                                masa de joc gratis la meciuriurile de acasa,
                                                abonamente cu pret redus si sauna inclusa,
                                                reducere la sala de fitness si antrenor personal pentru desavarsirea pregatirii fizice.

                                                Si nu este decat inceputul

                                                In luna ianuarie se va desfasura in sala VIVA SPORT "TOP 12 ROMANIA" atat pentru feta cat si pentru baieti, iar in prima saptamana din februarie speram sa obtinem organizarea returului divizei B(fete+baieti).


                                                .
                                                Postat în original de dantim Vezi post
                                                Pai domnul Tanase sustine sportivii ca sa ajunga la performanta.

                                                - - - Actualizat - - -

                                                Apropo nu era vorba de Sport Kombat2 din calificari divizie ca pe aia ii sustin eu .

                                                Comentariu


                                                • Este de apreciat intentia d-voastra d-le Tanase, doar ca sunt unele inexactitati.
                                                  1. Durdun nu provine din Amatur.
                                                  2. Alex Ciobanu nu putea onora oferta d-voastra deoarece era obligat sa poarte, pe langa emblema Yasaka si emblema clubului Vivasport ( el fiind component al SPORT KOMBAT ). Puteati alege alti reprezentanti ai Amaturului daca doreati cu adevarat.
                                                  3. Aceste sponsorizari reprezinta de fapt o strategie de marketing, laudabila de altfel, cu intentia de a face reclama si pentru promovarea produselor d-voastra. Nu este nici un repros, este chiar o apreciere din partea mea.
                                                  4. Nu inteleg in schimb frustrarea d-voastra atunci cand sunteti refuzat politicos.

                                                  Comentariu


                                                  • Postat în original de costinmotoroi Vezi post
                                                    Este de apreciat intentia d-voastra d-le Tanase, doar ca sunt unele inexactitati.
                                                    1. Durdun nu provine din Amatur.
                                                    2. Alex Ciobanu nu putea onora oferta d-voastra deoarece era obligat sa poarte, pe langa emblema Yasaka si emblema clubului Vivasport ( el fiind component al SPORT KOMBAT ). Puteati alege alti reprezentanti ai Amaturului daca doreati cu adevarat.
                                                    3. Aceste sponsorizari reprezinta de fapt o strategie de marketing, laudabila de altfel, cu intentia de a face reclama si pentru promovarea produselor d-voastra. Nu este nici un repros, este chiar o apreciere din partea mea.
                                                    4. Nu inteleg in schimb frustrarea d-voastra atunci cand sunteti refuzat politicos.
                                                    Stimate domn,
                                                    Daca doream sa intru in dialog cu dumneavoastra pe acest forum o faceam mai demult cu alte ocazii.
                                                    Nu am sa va dau satisfactie nici de aceasta data.
                                                    Sarbatori fericite!

                                                    Comentariu

                                                    Who has read this thread:
                                                    Procesare...
                                                    X