Anunț

Adună
Nici un anunț încă.

Turneu B la Alesd

Adună
X
Adună
Currently Active Users Viewing This Thread: 0 (0 members and 0 guests)
 
  • Filtrează
  • Ora
  • Arată
Curăță tot
postări noi

  • Turneu B la Alesd

    Pe 8 martie la Alesd in Sala Sporturilor se va desfasura un turneu B, sunt invitati toti cei care doresc sa participe.

    Cu detalii revin mai tarziu.

  • #2
    nu mai juca cu dreapta...in poza ca-mi place cu-mi joci cu st,

    Comentariu


    • #3
      Datorita faptului ca in sala se va tine un meci de handbal exista posibilitatea ca turneul sa fie mutat pe duminica sau sa facem sambata pauza intre orele 13 si 15 timp in care putem lua masa.

      Turneul se tine in sala sporturilor din Alesd, pe 6 mese deci nu ar fi nici o problema cu respectiva pauza.


      PREZENTARE TURNEU

      LOCALITATEA: Alesd (jud. Bihor)
      DATA: 8 martie
      ORA: 9:00

      SALA: Sporturilor
      ADRESA+INDICATII ACCES: Prima strada la staga la intrarea in Alesd cum se intra dinspre Oradea dupa peco Petrom
      TIP MESE: 3 Active asa-si-asa, 1 Joola buna, 2 slabe
      NR. MESE: 6
      SPATIU DE JOC: foarte bun

      PLATA ORARA A MESELOR:---
      TIMPUL PROBABIL ALOCAT: 9:00-13:00 si 15:00-18:00
      NUMARUL MAXIM DE JUCATORI ADMISI: 40
      TAXA PROBABILA PER JUCATOR: inca nu s-a stabilit (depinde de unde o sa facem mancarea)
      TAXA ORGANIZARE:---
      MATERIALUL DE PREMIERE: diplome, cupe

      SISTEMUL PROBABIL DE JOC: grupe inferioare, grupe superioare, juniorii separat
      NR. DE CAPI DE SERIE: dupa clasamentul la zi
      POSIBILITATE GRUPE SATELIT: da
      INSCRIEREA PARTICIPANTILOR: telefonic 0723605965 Iacob Claudiu,
      0747278743 Tibi Varadi, loco


      Daca cei care vin la turneu prefera sa il desfasuram duminica va rog sa anuntati extrem de repede.

      Comentariu


      • #4
        Ceva noutati: taxa aplicata va fi de 15 ron datorita faptului ca vom face ceva mancare (mici, etc).
        Pana acum si-au anuntat prezenta Oradea, Salonta, Cluj, Zalău, Satu-Mare, si Deva.

        Dupa cum s-a anuntat pe site turneele B cu mai mult de 40 de persoane vor fi punctate ca A-uri dar nu cred ca va fi cazul.............

        Comentariu


        • #5
          Am avut o participare de 60 de persoane, din care 40 de seniori, 13 juniori si 7 la feminin.

          Turneul de seniori a fost castigat de Toth Laszlo (evident), pe locul 2 Szilaghi Zoltan din Satu Mare si semifinalisti au fost Gergely Anton din Oradea si Florescu Eleodor din Deva.

          Dupa acest turneu ma gandesc cu seriozitate sa ma retrag din activitatea organizatorica ca m-am saturat sa vina unul si altul sa-mi faca tot felul de figuri pe nervii si banii mei.

          Comentariu


          • #6
            ai avut ceva probleme?

            Comentariu


            • #7
              A fost un turneu excelent cu o singura problema la final. Sper ca Filo sa uite incidentul si sa continue cu activitatea organizatorica. Trebuie sa se gandeasca in primul rand la cei 39 de participanti care s-au simtit bine si si nu la un singur om. Merci Filo!
              TBS/T05

              Comentariu


              • #8
                a fost un turneu foarte reusit iar ceea ce priveste pe Filo sper sa se razgindeasca pentru ca ceea ce face el e un lucru extraordinar

                Comentariu


                • #9
                  lui Filo cred ca ii sunt recunoscatori cei aproape 1000 de amatori printre care sunt si eu , si nu trebuie sa ne impiedicam in 1 sau 2 care sunt cum sunt , asa ca , DOAMNE AJUTA , INAINTE !
                  MULTUMESC FILO !
                  Blade: SCHLAGER CARBON OF+
                  FH: Tenergy 05 FX
                  BH: Tenergy 05 FX

                  Comentariu


                  • #10
                    Mersi de incurajari, dar problema este ca eu am cam multe stresuri in aceasta perioada si chiar nu imi lipseste niste nervi in plus.
                    Nu e mai bine pentru mine sa stau sa ma odihnesc acasa decat sa imi mananc nervii organizand turnee? Ce importanta are pentru mine ca din 60 de persoane 57 au fost `baieti buni` cu care ma inteleg bine oriunde si oricand daca eu ajung acasa cu nervii la pamant de la celelate 3?

                    Cam asa sta problema. Probabil voi introduce in regulament un sitem de `ban`-uri prin care un organizator are dreptul sa dea unui jucator care creaza probleme o interdictie de a participa la turneu si daca acel jucator are ban de la 2 organizatori sa ii limitam acesul la turnee, sau ceva in genul asta.

                    Comentariu


                    • #11
                      da , e foarte bine ! cei care fac probleme sa fie scosi din amatour !
                      Blade: SCHLAGER CARBON OF+
                      FH: Tenergy 05 FX
                      BH: Tenergy 05 FX

                      Comentariu


                      • #12
                        Postat în original de filo
                        Mersi de incurajari, dar problema este ca eu am cam multe stresuri in aceasta perioada si chiar nu imi lipseste niste nervi in plus.
                        Nu e mai bine pentru mine sa stau sa ma odihnesc acasa decat sa imi mananc nervii organizand turnee? Ce importanta are pentru mine ca din 60 de persoane 57 au fost `baieti buni` cu care ma inteleg bine oriunde si oricand daca eu ajung acasa cu nervii la pamant de la celelate 3?
                        Cam asa sta problema. Probabil voi introduce in regulament un sitem de `ban`-uri prin care un organizator are dreptul sa dea unui jucator care creaza probleme o interdictie de a participa la turneu si daca acel jucator are ban de la 2 organizatori sa ii limitam acesul la turnee, sau ceva in genul asta.

                        de acord
                        nu raspunsul este cel care lumineaza ci intrebarea

                        Comentariu

                        Who has read this thread:
                        Procesare...
                        X