Anunț

Adună
Nici un anunț încă.

TURNEU "A" LA REGHIN

Adună
X
Adună
Currently Active Users Viewing This Thread: 0 (0 members and 0 guests)
 
  • Filtrează
  • Ora
  • Arată
Curăță tot
postări noi

  • #51
    Cazare Reghin

    Pentru Matei Dumitru si toti cei care doresc cazare in Reghin Va anunt ca rezervarile le-am facut la Casa de oaspeti a Bisericii Reformate din Reghin. Pret de persoana este de 45 Ron/noapte cu mic dejun inclus. O singura conditie este: regulamentul intern nu permite fumatul in cladire. In rest cladirea este o bijuterie arhitecturala, cu tot confortul si sala de tenis se afla la 5 minute de aceasta cladire. Cu masina 1 minut. In alte locuri nu m-am interesat deoarece aici cazarea este cea mai ieftina. Rog toti doritorii de cazare sa anunte din timp, pentru a face rezervarea. Ocsi Kantor

    Comentariu


    • #52
      Re: Cazare Reghin

      Postat în original de Kantor Imre-Zoltan
      Pentru Matei Dumitru si toti cei care doresc cazare in Reghin Va anunt ca rezervarile le-am facut la Casa de oaspeti a Bisericii Reformate din Reghin. Pret de persoana este de 45 Ron/noapte cu mic dejun inclus. O singura conditie este: regulamentul intern nu permite fumatul in cladire. In rest cladirea este o bijuterie arhitecturala, cu tot confortul si sala de tenis se afla la 5 minute de aceasta cladire. Cu masina 1 minut. In alte locuri nu m-am interesat deoarece aici cazarea este cea mai ieftina. Rog toti doritorii de cazare sa anunte din timp, pentru a face rezervarea. Ocsi Kantor
      in principiu, eu sunt de acord cu aceasta oferta, mai ramine sa-i consult si pe ceilalti 3 colegi si am sa va dau un raspuns concret dupa ora 20,00 daca nu este prea tirziu.
      multumesc mult

      Comentariu


      • #53
        De la Campia Turzii vor veni Soos Dezso si Zamblau Ionut
        Primorac Carbon
        FH Dignics 09C
        BH JOOLA MAXX

        Comentariu


        • #54
          In jurul orelor 21:30 s-a incheiat concursul de la Reghin.
          A fost un concurs lung si obositor in care cei 65 de participanti au demonstrat un nivel de joc peste medie datorat in principal prezentei a 14 din primii 20 de jucatori din clasament.

          Clasamentul arata astfel:


          I.Nistor Dorel,Bistrița

          II.Erdos Ferenc,Miercurea Ciuc

          III.Soos Dezso,Campia Turzii
          Rusu Stefan,Cluj

          5-8
          Ivan Alexandru,Bistrița
          Preuss Valentin,Germania
          Leorda Rares,Reghin
          Dumitru Ioan,Bistrița

          9-16
          Popa Radu,Deva
          Ciobanu Gabriel,Vatra Dornei
          Nagy Endre,Reghin
          Florescu Eleodor,Deva
          Ursulean Vasile,Straja
          Pal Zoltan,Miercurea Ciuc
          Apian Florin,Bistrița
          Toth Laszlo,Cluj

          17-24
          Hagatis Andrei,Vatra Dornei
          Horhat Sergiu,Reghin
          Bratu Andrei,Brașov
          Bacotiu Ciprian,Cluj
          Toncean Mircea,Reghin
          Zidar Victor,Reghin
          Racz Zoltan,Tg Mureș
          Stancu Tiberiu,Deva

          25-32
          Garaz Mircea,Bistrița
          Bondoc Alexandru,Brașov
          Kantor Imre,Reghin
          Silviu Niculae,Bucuresi
          Sargu Mihail,Bistrița
          Moldovan Ioan,Cluj
          Zamblau Ionut,Cluj
          Capota Gugu,Bistrița

          33-40
          Rus Andrei,Brașov
          Balaiu Gabriel,Bistrița
          Ursulean Florin,Sraja
          Jozsa Zoltan,Odorhei
          Matei Dumitru,Deva
          Sorohan Anca,Cluj
          Iurco Nicolae,Reghin
          Scurtu Nicolae,Bistrița

          41-48
          Biro Istvan,Reghin
          Georgiu Dragos,Vatra Dornei
          Miron Mihai,Cluj
          Capra Artur,Vatra Dornei
          Szakacs Attila,Tg Mureș
          Cazacu Florin,Vatra Dornei
          Curut Gabriel,Deva
          Baricz Istvan,Miercurea Ciuc

          49-57
          Rusu Ovidiu,Cluj
          Onut Aurel,București
          Campean Ioan,Reghin
          Szabo Mihai,Cluj
          Pop Eugen,Bistrița
          Pop Gheorghe,Bistrița
          Dinu Gheorghe,București
          Iusan Mircea,Cluj
          Szakacs Raul,Deva

          58-65
          Daniel Zsambor,Css Tg Mureș
          Daniel Istvan,Css Tg Mureș
          Botos Radu,Css Tg Mureș
          Bende Norbert,Css Tg Mureș
          Ungvari Kinga,Css Tg Mureș
          Ursuly Tmea ,Css Tg Mureș
          Sipos Feri,Css Tg Mureș
          Ispas Emil,Unirea Alba Iulia

          Jucatorii de la 58-65,legitimati fiind,au jucat in grupele inferioare si superioare,rezultatele lor nefiind luate in calcul la intocmirea clasamentelor.

          Comentariu


          • #55
            salut

            cu parere de rau trebuie sa spun pt. organizarea de la reghin ca nu sint multumit in felul cum s-a desfasurat turneu.S-a petrecut 2 probleme grave dupa mine:1-la masa 2 s-a ivit o cearta dintre un bistritean si un jucator de etnie maghiara mult n-a lipsit si se lua si la bataie,si 2 la shema de eliminatorie de 16 nu s-a respectat ordinea favoritilor 1-4 dupa regulament creeind un culoar jucatoriilor din bistrita sa cistige turneu.( in semifinala se intilnea nistor - apian). La nistorasul meu nu-i place in clasament unde se afla e prea slab si nu recunoaste.Dupa aceste incidente sint foarte hotarit sa ma las de acest sport si sa pun paleta in dulap.N-am crezut ca si in tenis se pot face aranjamente pt unii jucatori.Eu am propus si sustin in continuare ca sistemul de eliminatoriu de 16 sa nu mai fie cu favorirti,sa traga fiecare un nr de la 1 la 16 sau de la 1 la 8.Mai intreb si altceva daca orasul Reghin organizeaza un turneu atunci de ce sa baga bistritenii la desfasurarea turneului,atunci sa se scrie concurs in Reghin organizat de Bistrița.Acelasi incident s-a petrecut si anul trecut la Cimpia - Turzii cind s-a ajuns la eliminatorie de 16 pe cind toti bistriteni era in josul schemei si clujenii erau in susul schemei.(bistrita a facut gargara in schimb clujul a tacut).Sint al doilea jucator dupa filo care se gindeste la retragere foarte serios si las pe bistriteni sa joace intre ei pina se ajunge ca in primii 100 sa fie numai cei din bistrita.
            In incheiere doresc jucatoriilor de religie catolica si reformata un PASTE FERICIT si KELLEMES HUSVETI UNEPEKET.Adio tenis, adio prieteni ramineti cu bine.

            Comentariu


            • #56
              Surprize ! Surprize!
              Foarte multe si de toate culorile.
              Blade: TSP Balsa 8.5 Top Speed​ //Re-Impact Medusa// Gergely Carbon​​
              FH: Yasaka Rakza 7 soft // Yasaka Rakza 7 soft // Tenergy 05
              BH:HALLMARK Power Spin // R.I.T.C.802-40 // Tenergy 05

              Comentariu


              • #57
                In atentia organizatorilor:
                In sezonul 2007-2008 PAL ZOLTAN - Intersport Miercurea Ciuc a disputat 3 partide in Div. B Seia II ( cei drept toate pierdute ). Ocupa in prezent pozitia 44 inclasament din 52 de jucatori activi in Div. B

                Niciodata nu m-am opus participarii, mai putin clasificarii.

                Daca este coincidenta de nume "mia culpa"
                Blade: TSP Balsa 8.5 Top Speed​ //Re-Impact Medusa// Gergely Carbon​​
                FH: Yasaka Rakza 7 soft // Yasaka Rakza 7 soft // Tenergy 05
                BH:HALLMARK Power Spin // R.I.T.C.802-40 // Tenergy 05

                Comentariu


                • #58
                  Re: salut

                  Postat în original de NICOVALA CUGIR
                  cu parere de rau trebuie sa spun pt. organizarea de la reghin ca nu sint multumit in felul cum s-a desfasurat turneu.S-a petrecut 2 probleme grave dupa mine:1-la masa 2 s-a ivit o cearta dintre un bistritean si un jucator de etnie maghiara mult n-a lipsit si se lua si la bataie,si 2 la shema de eliminatorie de 16 nu s-a respectat ordinea favoritilor 1-4 dupa regulament creeind un culoar jucatoriilor din bistrita sa cistige turneu.( in semifinala se intilnea nistor - apian). La nistorasul meu nu-i place in clasament unde se afla e prea slab si nu recunoaste.Dupa aceste incidente sint foarte hotarit sa ma las de acest sport si sa pun paleta in dulap.N-am crezut ca si in tenis se pot face aranjamente pt unii jucatori.Eu am propus si sustin in continuare ca sistemul de eliminatoriu de 16 sa nu mai fie cu favorirti,sa traga fiecare un nr de la 1 la 16 sau de la 1 la 8.Mai intreb si altceva daca orasul Reghin organizeaza un turneu atunci de ce sa baga bistritenii la desfasurarea turneului,atunci sa se scrie concurs in Reghin organizat de Bistrița.Acelasi incident s-a petrecut si anul trecut la Cimpia - Turzii cind s-a ajuns la eliminatorie de 16 pe cind toti bistriteni era in josul schemei si clujenii erau in susul schemei.(bistrita a facut gargara in schimb clujul a tacut).Sint al doilea jucator dupa filo care se gindeste la retragere foarte serios si las pe bistriteni sa joace intre ei pina se ajunge ca in primii 100 sa fie numai cei din bistrita.
                  In incheiere doresc jucatoriilor de religie catolica si reformata un PASTE FERICIT si KELLEMES HUSVETI UNEPEKET.Adio tenis, adio prieteni ramineti cu bine.
                  Pacat! vad ca se intampla in anumite turnee, tocmai intre ardeleni, (Ardealul, etalonul fair-play-ului...) lucruri mai neplacute, chiar urate, decat eterna controversa <"fost legitimat" versus "amator pur"> pt. care am fost blamat si pus la zid!...

                  PS totusi pt liderul autoritar al clasamentului nu ar trebui sa fie o problema cine ii este adversar in sferturi... credeam ca poate castiga indiferent de adversar... accidente se mai intampla, dar deja e al doilea turneu cand liderul nu intra in semifinale. Cat despre retragere, Shuni iti propun sa nu iei hotarari "la cald"...
                  PASTE FERICIT CATOLICILOR!!
                  Xiom -Mitzutani - Xiom

                  Comentariu


                  • #59
                    TURNEU REGHIN

                    PENTRU CA ORGANIZATORII KANTOR SI RARES NU AU POSIBILITATEA ASTAZI SA-SI EXPRIME POZITIA FATA DE REPLICA LUI SHUNI(TOTH LASZLO PE NUMELE SAU REAL SAU NICOVALA CUGIR CUM ESTE CUNOSCUT PE FORUM) AM SA O FAC EU.IN CEEA CE CONSIDER CA ESTE MAI IMPORTANT,CONFLICTUL LA CARE SE REFERA SHUNI NOI NU AM REUSIT SA-L IDENTIFICAM(IN GRUPA SUPERIOARA 2 DIN BISTRITA AU FOST PREZENTI APIAN FLORIN SI IVAN ALEXANDRU SI DE ETNIE MAGHIARA DOAR BENDE NORBERT DIN TG. MURES CARE ESTE IN VARSTA DE 10-12 ANI IAR IN GRUPA INFERIOARA 2 SINGURUL BISTRITEAN PREZENT A FOST ACELASI APIAN FLORIN PE CARE NU IL STIU CONFLICTUAL.NE VOM INTERESA LUNI SI VA VOM OFERI DATE SUPLIMENTARE.IN CE PRIVESTE AMPLASAREA PE TABLOUL ELIMINATORIU NR1 SI NR2 DIN CLASAMENT(TOTH SI APIAN) AU PRIMIT POZITIILE 1 SI 16 PE TABLOU IAR POZITIILE 8 SI 9 AU FOST ATRIBUITE PRIN TRAGERE LA SORTI CAPILOR DE SERIE NR3 SI4(RESPECTIV SOOS DEZSO SI NISTOR DOREL),POSIBILA INTALNIRE CONTESTATA DE TOTH (CU NISTOR)NEFIIND POSIBILA INAINTE DE SEMIFINALA.
                    DR. NEUBAUER SPECIAL
                    DR.NEUBAUER DOMINATION+SUPERANTI 1.5

                    Comentariu


                    • #60
                      In grupa mea (inf. 2, masa 2) a mai fost un jucator din Bistrița, Balaiu Gabriel - chiar am discutat mult impreuna, ca ierbari ce suntem .

                      Eu n-am vazut nici un conflict cit am stat acolo

                      Ultimul meci, la care nu am asistat, Balaiu-Pal, nu mai avea absolut nici un impact asupra locurilor 1-4 de calificare.
                      Acolo sa se fi intimplat ceva ???

                      Oricum, au fost multi nervi si multa tensiune la acest turneu ... pacat.

                      Comentariu


                      • #61
                        Una e sa nu iti convina sistemul si alta e sa te porti ca un copil. La disputa respectiva organizatorul a decis ca pozitia favoritilor 3 si 4 sa fie trasa la sorti.Daca nu convine la cineva sistemul de joc sa nu mai participe. Din puctul meu de vedere amotourul este un capitol inchis pana nu se produce o separare a circuitului.Este inadmisibil sa se tremine primele grupe la ora 18:30 si sa trebuiasca sa incepi sa joci la ora 19 dupa ce ziua o inceput la ora 5:30.Tot respectul pentru cei care pot practica maraton-tenisu da nu e pt mine!!
                        Primorac Carbon
                        FH Dignics 09C
                        BH JOOLA MAXX

                        Comentariu


                        • #62
                          SALUTARE TUTUROR !
                          acum am ajuns acasa , si vreau sa va spun ca m-am simtit bine , asta pt. ca nu am un loc prea sus in clasament .
                          cat despre domnu Shuni , eu cred ca revine repede la masa de tenis , nu-l cunosc foarte bine dar sper sa-i treaca supararea pt. ca asa un sport frumos merita sa nu-l lasam asa usor.
                          Blade: SCHLAGER CARBON OF+
                          FH: Tenergy 05 FX
                          BH: Tenergy 05 FX

                          Comentariu


                          • #63
                            Shuni,sincer imi pare rau ca picatura care a umplut paharul in conflictul tau cu bistritenii s-a produs la Reghin.
                            Dupa mesajul tau reiese ca turneul de la Reghin a fost slab organizat,desi majoritatea nu au fost de aceeiasi parere.
                            In ceea ce priveste posibilul scandal intre etnii,chiar nu am nici o cunostiinta,desi m-am plimbat toata ziua intre mese.Am sa ma interesez si vom detalia subiectul
                            In ceea ce priveste problema ta cu eliminatoriul de 16,tin sa te contrazic.A fost langa mine tot timpul cate un reprezentant din fiecare oras astfel incat sa nu iasa discutii.Pozitia 8 si 9 s-a tras la sorti astfel incat sa nu existe discutii.
                            Ce ma mira pe mine e ca la Galați erai langa mine cand am procedat la fel in cazul lui Trifu si Nitu,si chiar ai fost de acord.Pe de alta parte iti sustin si ideea ta cu privire la impartirea locurilor 1 pe tabloul de 16 aleator,astfel incat si cei clasati mai slab sa aiba sanse mai multe.
                            Shuni,sper ca relatia ta de prietenie cu reghinenii sa nu fie afectata de conflictul public pe care il ai cu cei din Bistrița.

                            Numai bine

                            Comentariu


                            • #64
                              Postat în original de tycutz
                              Una e sa nu iti convina sistemul si alta e sa te porti ca un copil. La disputa respectiva organizatorul a decis ca pozitia favoritilor 3 si 4 sa fie trasa la sorti.Daca nu convine la cineva sistemul de joc sa nu mai participe. Din puctul meu de vedere amotourul este un capitol inchis pana nu se produce o separare a circuitului.Este inadmisibil sa se tremine primele grupe la ora 18:30 si sa trebuiasca sa incepi sa joci la ora 19 dupa ce ziua o inceput la ora 5:30.Tot respectul pentru cei care pot practica maraton-tenisu da nu e pt mine!!
                              Ionut,astea sunt conditiile pentru toti.
                              Sunt oameni mai in varsta ca noi care nu se plang de calendarul incarcat si de durata concursului.Nu putem sa incepem concursul direct din grupele superioare.
                              Pana si la Bistrița unde s-a jucat pe 16 mese tot a durat pana seara concursul.

                              Comentariu


                              • #65
                                dupa parerea mea , organizarea a fost foarte buna !
                                multumesc ! organizatorilor !
                                Blade: SCHLAGER CARBON OF+
                                FH: Tenergy 05 FX
                                BH: Tenergy 05 FX

                                Comentariu


                                • #66
                                  Postat în original de marius
                                  In atentia organizatorilor:
                                  In sezonul 2007-2008 PAL ZOLTAN - Intersport Miercurea Ciuc a disputat 3 partide in Div. B Seia II ( cei drept toate pierdute ). Ocupa in prezent pozitia 44 inclasament din 52 de jucatori activi in Div. B
                                  Niciodata nu m-am opus participarii, mai putin clasificarii.
                                  Daca este coincidenta de nume "mia culpa"
                                  La concursul de anul trecut de la Bistrița respectiv Miercurea Ciuc de ce nu s-a sesizat nimeni?
                                  Sincer,nu am absolut nimic impotriva cu participarea in continuare a fostilor jucatori de la Intersport Miercurea Ciuc.
                                  Exista totusi un regulament care trebuie respectat,iar cine e in masura sa ia niste decizii in aceasta privinta,sa o faca.

                                  Comentariu


                                  • #67
                                    Anul trecut cei de la Intersport aveau drept de participare (un amator care se legitimeaza are drept de participare pana la sfarsitul anului respectiv).
                                    Ei nu au dreptul sa participe in schimb anul acesta pentru ca au participat in divizia B, dar dupa cate stiu au renuntat la echipa, asa ca dezbaterea ramane deschisa daca si cand ar avea drept de participare din nou in AMATouR. Eu propun ca ei sa nu aibe drept de participare decat pe langa turneu pana prin septembrie (nu putem sa interzicem unor jucatori care incearca sa evolueze spre alte sisteme competitionale acest lucru, dar in momentul in care revin in AMATouR trebuie sa avem o perioada de gratie). Eventual putem sa dam o `dispensa` pe o anumita perioada de timp jucatorilor care vor sa evolueze in div B si daca nu le convine trebuie sa `stea` o perioada apoi poate participa din nou in AMATouR. Nu este aceeasi situatie cu Soos Dezso (de ex) care a participat la calificarile pentru divizie dar nu au intrat deci acesti jucatori au drept de participare in AMATouR fiind considerati ca legitimati fara activitate de performanta.

                                    Comentariu


                                    • #68
                                      Personal sunt de parere ca organizatorii au facut tot posibilul ca turneul sa fie o reusita. Nu pot decat sa le multumesc pentru efort si ospitalitate.

                                      Din nefericire, cum spuneam mai devreme, nervii s-au intins in unele momente critice si cam multe palete au zburat prin aer ...

                                      Chiar daca in trecut si eu am avut unele schimburi de replici cu 1-2 jucatori din Bistrița, de data asta pot sa spun ca am colaborat perfect cu d-l Garaz, atunci cand am fost solicitati de Rares la a da o mina de ajutor la formarea grupelor inferioare.

                                      Nimic nu e ireconciliabil, si chiar propun pentru rezolvarea fairplay a rivalitatii Cluj-Bistrița o mega-partida directa (4 meciuri din 7) pe teren neutru (nu la turneu AmaTour) intre cei mai tari, sa se linisteasca odata spiritele si sa se impace apoi la o bere. DUELUL ...

                                      Comentariu


                                      • #69
                                        Mie mi s-a parut ca a fost bine organizat turneul, chiar daca s-a intins mai mult decit eram obisnuit, dar asta este, face parte din distractie.
                                        Scandalul care a aparut a fost intre Scurtu Nicu (Bistrița) si un domn din Tg.Mureș pe ceva probleme de scor, dar a fost cind mai mult de jumatate din grupele superioare erau deja incheiate, si oricum nu cred ca a deranjat pe cineva atit de mult cit m-au deranjat pe mine paletele aruncate in zid de la 10m distanta si urarile de bine care le-au insotit.
                                        Nu stiu ce nu-i convine liderului la sistemul asta de tragere a sorti, s-a mai folosit si pina acum si nu l-au inventat bistritenii.
                                        Cit priveste rivalitatea Cluj-Bistrița habar n-am cind, cum, unde si de ce a aparut ... probabil atunci cind orgoliul a luat locul dorintei de distractie.
                                        E binevenita ideea cu mega-partida pe teren neutru unde sper sa nu fie nevoie de bodyguarzi (bodyguards).
                                        TEnergy 05 FX | Timo Boll ALC 30th A | TEnergy 05 FX

                                        Comentariu


                                        • #70
                                          salut

                                          conflictul era dintre scurtu nicolae si un om mai invarsta din grupele superioara.cu idea de retragere sint hotarit.nicaieri in lume nu se trage la sorti primii 4 favoriti,oricum si la nivel mai mare duelul dintre cluj-bistrita exista.imi pare rau daca am jignit pe cineva dar asta e parerea mea.sistemul de eliminatorie de 16 nu trebuie sa fie cu favoriti,vreau in primul tur sa pic cu nistorasul meu suparaciosul care nu recunoaste infringerile pe care le primeste sau sa pic cu apian.inca odata cer iertare daca am jignit pe cineva dar cu idea de retragerea din circuit nu ma poate opri nimeni,sintem cu totii cu nervii la pamint,orgolile sint extrem de mari

                                          Comentariu


                                          • #71
                                            E foarte usor sa pici cu Nistor sau Apian in primul tur, e suficient ca unul dintre noi 3 sa iasa pe locul 2 din grupele superioare si sa ai un deget norocos la tragerea la sorti. De altfel, lucrul asta ti-e bine cunoscut de la turneul final București'2006 cind ai facut asta intentionat, dar nu prea ti-a folosit in cele din urma.
                                            Later edit:
                                            Pacat ca nu poti spune ca te retragi in plina glorie
                                            TEnergy 05 FX | Timo Boll ALC 30th A | TEnergy 05 FX

                                            Comentariu


                                            • #72
                                              salut

                                              ai dreptate florin,nu mai vorbim meciuri aranjate intre voi.altceva intreb pe toti iubitori ai acestui sport mai ales pe dorelus dupa terminarea meciului indiferent daca cistigi sau pierzi ce trebuia sa faca ambii jucatori?la bistrita nu exista asa ceva.

                                              Comentariu


                                              • #73
                                                Florine, vad ca si tu ai ceva amintiri ...

                                                Hai sa facem un efort sa uitam toate politele de platit, ca nu face bine nimanui. Chiar si daca ai dreptate, uneori e mai bine sa faci pasul inainte spre impacare, dovedind ca orgoliul nu exista !

                                                Comentariu


                                                • #74
                                                  Eu consider ca aceasta rivalitate e binevenita indiferent de unde a aparut. Exista rivalitate si intre centrele de formare a jucatorilor profesionisti, era normal sa existe si la amatori. Atat timp cat nu degenereaza in lipsa de fair play e bine sa existe putina ambitie si orgoliu. Un turneu fara Shuni, Ionut sau oricare dintre noi ar fi mult mai sarac. Exista rezolvare pt toate problemele dar asta presupune implicarea directa a jucatorilor nemultumiti si nu abandonarea turneului.
                                                  TBS/T05

                                                  Comentariu


                                                  • #75
                                                    salut

                                                    haideti fratilor si raspundeti la intrebare.nu aveti curaj

                                                    Comentariu

                                                    Who has read this thread:
                                                    Procesare...
                                                    X