Anunț

Adună
Nici un anunț încă.

TURNEU "A" LA REGHIN

Adună
X
Adună
Currently Active Users Viewing This Thread: 0 (0 members and 0 guests)
 
  • Filtrează
  • Ora
  • Arată
Curăță tot
postări noi

  • #76
    salut

    raspunsul este urmatoarea:
    -la terminarea meciului intre doi jucatori la sfirsit dau mina unu altuia,la nistoras problema asta nu exista si la mine doare,plus ca am filmat acest gest care s-a petrecut la miercurea ciuc.

    Comentariu


    • #77
      Nu de curaj ai nevoie, si dai mina cu adversarul daca acesta merita, zi mersi ca Dorel nu are un comportament ca al tau atunci cind pierde (nu mai discutam motivele pentru care a pierdut ca intram in alt bors).
      TEnergy 05 FX | Timo Boll ALC 30th A | TEnergy 05 FX

      Comentariu


      • #78
        salut

        hai ca imi place,zi mai departe ,ma voi cei din bistrita nu cunoasteti fair playul,vad daca spun adevarul va suparati hai ca astept replica oricum declar razboi cu voi

        Comentariu


        • #79
          salut

          daca dorel ar servi regulamentar ar fi mai jos in clasament,am vazut si acum la reghin cum a servit cind a jucat cu rares,serva lui este incorect toate lumea spune asta.

          Comentariu


          • #80
            salut

            inca o intrebare de ce turneele fara bistriteni sint mai bine organizate decit sint ei prezenti?hai florin hai ca astept ce stai pe ginduri,mai am multe de spus despre bistriteni.

            Comentariu


            • #81
              misto
              TB SPIRIT
              TGY 05
              TGY 05 FX

              Comentariu


              • #82
                Bla bla bla, si unii servesc din mina, altii arunca mingea invirtit, unii striga shoooww in timpul mingii, altii fac tot felul de gesturi, unii spun stop cind nu e, altii nu spun cind este, dar oricum, nimeni din Bistrița nu e suparat, chiar daca nu adevarul este cel pe care-l promovezi.
                Cit despre razboi, ti-am dat solutia, lasa-te batut in grupele superioare (ceea ce nu cred ca e asa de greu) si ai 2 sanse din 8 sa pici cu mine sau cu Dorel in primul tur. Evident ca e riscant ca poti cadea cu Rares, Ivan, Rusu Stefan sau Opincaru, dar macar va iesi cu distractie.
                TEnergy 05 FX | Timo Boll ALC 30th A | TEnergy 05 FX

                Comentariu


                • #83


                  Disputa asta trebuie rezolvata in afara AmaTour ... va duelati acolo cit vreti, cu arbitru federal etc. .... sa stim odata cine-i Maestrul.

                  Cel care pierde nu mai are voie sa comenteze nimic un an de zile contra celuilalt aici pe forum !

                  Mai stiti filmele alea chinezesti cu scolile de kung-fu care se luptau si nimic nu putea sa-i impace ?

                  Comentariu


                  • #84
                    "Auditur et altera pars" spune un dicton vechi latin si ma simt obligat sa clarific anumite aspecte in calitate de coorganizator al acestui turneu.
                    Acuzatiile lui Sunyi le consider total netemeinice si nefondate. A uitat un aspect foarte important ce s-a intamplat la Reghin , intamplare fara precedent in istoria Amatourului. Este vorba de acel concetatean al D-lui Sunyi( numele nu-l dau) care a facut un gest incalificabil si unic pana in prezent. D-l Sunyi nu face public acest eveniment si pentru derutarea adversarului vine cu asa zisa """""""""" problema interetnica""""""""""????????????????? intre Scurtu si Racz Zoli din Targu Mureș. Toti care joaca cu Zoli se vor certa cu el. Asta este una dintre strategiile lui secrete. Zoli a avut un " incident" si cu Mircea Toncean , un asa zis tus, dar care era la distanta de masa. Eu personal de cate ori joc cu el ma mai ciondanesc cu el . Atata tot si nimic altceva. Cunoscandu-i pe Bistriteni, in calitate de etnic maghiar Va pot spune ca am o relatie de prietenie deosebita cu ei. Ne felicitam de cate ori avem ocazia si nici odata nu au fost asemenea probleme. D-l Sunyi a aruncat mortul( de beat) in curtea noastra, fapt catalogat ca fiind unul jenant si penibil. Problema grava si cea adevarata este ca AMATOURUL a crescut in calitatea jocului si ajung sa castige turneele cei care sunt pregatiti atat fizic cat si psihic. Unii au spus ca nu mai participa la turneele Amatour pentru ca este ping-pong -maraton. Domnilor, organizati turnee cu numar limitat de jucatori si care indeplinesc anumite conditii: joaca numai cu soft, sunt pana in 30 de ani, sunt blonzi, inaltime 175, sunt dreptaci si se prezinta cu actul de identitate din care rezulta ca nu sunt din Bistrița. Anul trecut Dorel nu a avut rezultate, dar nu s-a plans atata. Vad ca sunt unii frustrati, care dau vina pe tot felu de baliverne. Sunteti ca femeile cu moravuri usoare care mereu se plang ca nu au bani si duc dorul de sex. Dacda am inceput cu un dicton latin termin tot cu unul latin" Per aspera ad astram"- adica pe drumuri anevoioase se ajunge la stele. Puneti mana si munciti si nu aruncati cu rahat in munca oamenilor. Cei care au organizat un asemenea concurs stiu ce implica. Daca Sunyi il batea pe Ivan Alexandru nu mai erau asemenea discutii. Cu toata " manaria" s-a vazut ca Apian cu Dorel nu s-au intalnit, eventuala lor intalnire era in finala. QED. ca Sunyi nu are dreptate in cele afirmate de el. Rusinoasa atitudine. Va promitem solemn ca cei din Reghin nu VA vor deranja la turneele organizate in Cluj. Pe aceasta cale Rog si Bistritenii sa evite turneele din Cluj. Cu deosebita stima Ocsi Kantor.

                    Comentariu


                    • #85
                      Stima d-lui Kantor pentru felul cum scrie romaneste, latina si pentru obiectivitate, desi in discutie apar persoane de etnia dansului.
                      Pacat ca aceste discutii sunt generate tocmai de cei care sarbatoresc zilele acestea Pastele.
                      Invit la mai multa toleranta de ambele parti iar ca solutie de participare la concursuri mai "umane" (ca timp si omogenitate), mai ales ca se vede ca a crescut sensibil nr. participantilor Amatour(vezi ultimele turnee-București, Galați, Reghin), propun reanalizarea ideii formarii a macar doua grupe valorice, pe baza nr-lui de puncte din clasament, si participarea pe aceste criterii la turnee, care vor deveni mai interesante si mai concentrate si pentru o grupa(de elita) si pentru cealalta(aspirantii), cu promovari si retrogradari(meciuri care ar creste interesul, pe langa meciurile pentru locurile fruntase)!
                      noi constantenii (10 din 13) nu mai dorim sa batem tara sa fim doar "carne de tun", ci dorim sa participam si noi cu sanse cand intram la masa, cu cei de categoria noastra... (cu cei de la locul 50-60 inspre finalul clasamentului Amatour).
                      Sper ca dl. Filo si dl. Leorda sa se gandeasca serios la treaba aceasta, pentru ca absolut in toate disciplinele (fie amator sau non-amator) exista diferite categorii de participare, iar IN PREZENT, se pare ca acest fenomen Amatour a luat o amploare suficienta pentru a se lua o asemenea masura! Va multumesc! Cu respect, George Lica
                      Xiom -Mitzutani - Xiom

                      Comentariu


                      • #86
                        OOPS !

                        Se va dezlantui Jihadul ... casa Atreides contra Harkonnen

                        Shai Hulud !

                        Comentariu


                        • #87
                          Scuze, George ... nu la mesajul tau faceam referire ... scriam in timp ce tu ai postat !

                          Comentariu


                          • #88
                            Am si eu o mica propunere: sa se interzica folosirea cuvantului ETNIE si a sinonimelor sale in cadrul acestui forum. Si pentru asta cer acordul, chiar a celor implicati la varful acestei dispute.
                            Lemn- Bty Viscaria
                            FH - TENERGY 05
                            BH - TENERGY 80

                            Comentariu


                            • #89
                              Postat în original de ciprian
                              Scuze, George ... nu la mesajul tau faceam referire ... scriam in timp ce tu ai postat !
                              Da, Ciprian, am realizat!... oricum tu esti o persoana rationala si de foarte mult bun-simt, asa ca nu-mi faceam probleme!... sper sa se ajunga rapid la un armistitiu, caci aceasta disputa nu face cinste nimanui! Dimpotriva!

                              Visco, total de acord cu mentiunea ta, sa fim mai atenti cum vorbim, adaugand ca si denumirea de "mitic" atribuita lui cosapewe (si in general bucurestenilor) de catre tycutz nu-si avea rostul!

                              Cele bune!
                              Xiom -Mitzutani - Xiom

                              Comentariu


                              • #90
                                Eu nu mai suport sa vad din partea unor oameni de calitate incontestabila, referiri la departajari legate de limba, asezare geografica sau alte criterii de acest gen, etape de mult depasite!
                                Lemn- Bty Viscaria
                                FH - TENERGY 05
                                BH - TENERGY 80

                                Comentariu


                                • #91
                                  salut

                                  domnul kantor ivan nu m-a batut ,am dat meciul la 2-0 am oprit si am plecat din sala pt ca la momendat ati oprit meciul ca nu s-a tras la sorti mesele.nu trebuie sa ocoliti clujul domnul kantor m-am retras eu personal atit las tinerul,inca ceva eu n-am facut scandal ca m-a batut rares sau ivan sau x-y-z.Nu era frumos din partea d-voastra sa ma opriti din timpul meciul.Imi pare rau ca ginditi asa despre mine,m-ar fi rusina ca la virtsa dumitale sa spui niste lucruri care nu sint adevarate.Daca te gindesti la cele 2 persoane la care nu vrei sa spui pe nume pe mine nici nu ma intereseaza.chiar doresc sa nu se mai organizeze nici un turneu in cluj,nici cel din 10 mai si nici cel din 20 septembrie.Pina ce nistor era pe primul loc in 2006 nu era nici o problema ca sint eu acum ungur sau cum vrei sa spui mie domnul kantor nu va place,ca sint pe primul loc.Chiar doresc sa spuneti numele celor doi intr-un mesaj privat sau daca aveti curaj sa scrieti pe forum.Eu am crezut ca sintem o familie dar acum nici nu am cuvinte.

                                  Comentariu


                                  • #92
                                    oameni buni !
                                    nu e vorba nici de etnie , nici de clujeni , nici de bistriteni .....toti suntem oameni ! si avem acelasi DUMNEZEU !
                                    este vorba de domnii NISTOR si SHUNI !
                                    lectia noastra sa invatam asa :
                                    -sa nu avem bun simt ca a lui NISTOR ,
                                    -sa nu avem orgoliu ca a lui SHUNI.
                                    zic asta pt. ca la prima cunostinta cu Nistor , cand eram in coada clasamentului , si oricum nu-l bateam , in timpul meciului am avut o mica disputa de scor , si la sfirsitul meciului am ramas cu mana intinsa spre el si nu a vrut sa dea mana cu mine , ... l-am urmarit cand a jucat cu altcineva , si am urmarit atent scorul , s-a ivit aceiasi dsputa de scor la care dl. Nistor a fost vinovat . (ex. cu dl. Tic din Oradea).
                                    si dn. Shuni poate sa recunoasca , ca poate veni oricand cineva mai bun ca el sau nu e mai bun dar in ziua respectiva a fost mai bun.
                                    nu vreau sa supar pe nimeni dar asta e realitatea .
                                    sa auzim de bine !
                                    Blade: SCHLAGER CARBON OF+
                                    FH: Tenergy 05 FX
                                    BH: Tenergy 05 FX

                                    Comentariu


                                    • #93
                                      Domnule george catalogarea de mitic am facut-o in urma raspunsului primit pe masura de la derbedeul ala(da derbedeu ca alta categorisire nu merita).Eu zic ca am fost politicos folosind cuvantul respectiv.Nu am absolut nimic cu cetatenii capitalei noastre dragi care participa la turnee oameni absolut remarcabili: domnul Visco ,valigti, bogdan trifu si restul.
                                      Legat de problema aparuta in paginile anterioare eu zic ca doar orgoliul prea mare a facut sa se ajunga in situatia asta. Depinde de fiecare.Eu si alti jucatori clujeni suntem in relatii f bune cu jucatorii bistriteni.Nu stiu daca din cauza ca nu ne agitam prea tare cand ii avem adversari sau din alt motiv . Mare filosofie ca m-o batut nistor sau apian la 8 seara. Sa vina sa jucam odihnit si atunci o sa ma agit, pana atunci nu merita cand stiu ca dupa 6 sau 7 ore de turneu is ca o carpa de sters pe jos cu ea. Si shuni si dorel un pic de modestie nu strica).
                                      Si evident sustin impartirea circuitui.
                                      Primorac Carbon
                                      FH Dignics 09C
                                      BH JOOLA MAXX

                                      Comentariu


                                      • #94
                                        Re: salut

                                        Postat în original de NICOVALA CUGIR
                                        daca dorel ar servi regulamentar ar fi mai jos in clasament,am vazut si acum la reghin cum a servit cind a jucat cu rares,serva lui este incorect toate lumea spune asta.
                                        asa este ! i-am zis si eu de serva neregulamentara , de la un anume nivel sunt pretentii !
                                        Blade: SCHLAGER CARBON OF+
                                        FH: Tenergy 05 FX
                                        BH: Tenergy 05 FX

                                        Comentariu


                                        • #95
                                          Re: salut

                                          Postat în original de NICOVALA CUGIR
                                          daca dorel ar servi regulamentar ar fi mai jos in clasament,am vazut si acum la reghin cum a servit cind a jucat cu rares,serva lui este incorect toate lumea spune asta.
                                          Ce-i drept,Dorel are cateva serve extraoridinare dar cand e in impas ascunde mingea facand punctul din serviciu.Am simtit-o pe pielea mea la Reghin.
                                          Nu am nimic cu Dorel, dar daca ar fi putin mai modest si mai fair-play l-as aprecia poate mai mult.

                                          Comentariu


                                          • #96
                                            REALITATEA IN CLASAMENT E ALTA (AS TINE CONT SI DE ALTII), cat despre oboseala din concurs sunt perfect deacord, grupe intr-o zi si superioare a doua zi,una este un jucaor care asteapta greseala si alta un jucator care face punctul

                                            Comentariu


                                            • #97
                                              Mai, mai............daca mai faceti scandal inchid topicul fratilor.................. nu se poate asa ceva.

                                              Comentariu


                                              • #98
                                                Fir-ar sa fie el de clasament !!!!

                                                NIMENI NU STIE CARE E REALITATEA : totul e relativ, de la calculul punctajelor, la hazardul tragerii la sorti/culoarului favorabil, incluzind numarul si tipul turneelor la care diferitii "GREI" participa.

                                                Toti suntem grozavi, macho, mari jucatori internationali

                                                Cei care doresc sa se ia in coarne cu orice pret pentru primele locuri in AmaTour n-au decit atunci sa faca un fel de top 12(16), sa joace fiecare cu fiecare vreo 2-3 zile cu arbitri de la FRTM ... si atunci si noi ceilalti, mai amariti, vom avea putina pace la restul turneelor.

                                                Am mai spus-o si propun din nou : vreau MACAR 1 turneu pe an de placere, de meciuri amicale, fara grupe, ierarhii, diplome, premii si alte cele care gidila orgoliul ... sa avem timp sa discutam, sa schimbam fețe, palete, sa invatam ceva mai multe despre sportul asta ... lectii si demonstratii de topspin, chop, iarba X, antitopspinul Y etc. Fiecare sa ajute un prieten cu ce stie !

                                                Care trebuie sa fie motorul participarii la turnee ? Doar mirajul ca mai urcam 1-2 locuri in clasament ??? Sau "lasa ca-i arat eu lui X de data asta" ???

                                                Ce facem cu AmaTour-ul asta, oameni buni ?

                                                Comentariu


                                                • #99
                                                  Iar am fost mai lent cu 2 minute

                                                  Comentariu


                                                  • Asa-s aparatorii, mai lenti .
                                                    Lemn- Bty Viscaria
                                                    FH - TENERGY 05
                                                    BH - TENERGY 80

                                                    Comentariu

                                                    Who has read this thread:
                                                    Procesare...
                                                    X