Anunț

Adună
Nici un anunț încă.

Turneu A la IASI - "CUPA UNIRII" - 09 februarie 2013 - amatori si open

Adună
X
Adună
Utilizatori activi care vizualizează acest topic: 1 (0 membri și 1 vizitatori)
 
  • Filtrează
  • Ora
  • Arată
Curăță tot
postări noi

  • Turneu A la IASI - "CUPA UNIRII" - 09 februarie 2013 - amatori si open

    Dragi prieteni ,Iasii va organiza primul turneu al anului ce vine -,,CUPA UNIRII" ,sambata 09 februarie in SALA DE SPORT a Scolii G .CALINESCU-primul turneu iesean ,din cele 4 propuse pentru 2013.In principiu ,se vor disputa doar doua categorii ,amatour si open ,copii vor avea o competitie separata ,conditiile fiind similare cu cele de la concursurile anterioare .Ca de obicei ,organizatorii Gigi Ciobotaru si Adrian Valcu se vor stradui sa se descurce onorabil... Stiti foarte bine ,acest concurs este reprogramat datorita conditiilor meteo nefavorabile .Sper ca inscrierile facute deja sa ramana valabile!Dar mai asteptam si alte inscrieri...
    Ultima editare de GigiC; 02.feb.2013, 08:57. Motiv: Modificare data concurs

  • #2
    Turneu A - Iasi

    Organizarea concursului - specificatii:
    Numar de mese: 16;
    Numar jucatori (maxim): Open:28 (4 mese); Amatori:84 (12 mese)
    7
    Numar jucatori/grupa (maxim): 7
    Se va juca in sistem 3/5 (3 seturi castigate din 5 posibile)
    Sistem concurs:
    - grupe inferioare: calificare 4 din 7;
    - grupe superioare: calificare 2 din 4;
    - tablou eliminator (amatori: 24 jucatori; open:8 jucatori)
    - se joaca si finala mica pentru locuri 3.4
    Inscrierea: pe forum sau telefonic
    Data limita a inscrierilor: 08.02.2013, ora 22.00
    Grupele vor fi afisate in holul salii de concurs, sambata 09.02.2013, ora 8.30
    Obs:
    - intarziatii (cei care ajung mai tarziu in Iasi), vor contacta telefonic organizatorii
    - se vor face inscrieri si "la fata locului" (sambata, 09.02.2013), in limita locurilor disponibile dar nu mai tarziu de ora 9.30
    - meciurile vor incepe la ora 10.00
    Succes!


    On 2/812/2013 at 11:09 AM
    Clasament Open
    Loc Nume si prenume
    1 CALIN MIHAI
    2 LITOVCENCO GHEORGHE
    3 CIOLAN VLAD
    4 CRETU FLORIN
    5-8 SUMULEA MIHAI
    5-8 CORCOZ COSTIN
    5-8 CARPOVICI BORIS
    5-8 ALBU VLAD
    9 MOSNEAGU MARIUS ( 2 v. Sup. )
    10-14 ONISEI FLORIN ( 1 v. Sup. )
    10-14 SURDU MARCEL
    10-14 DAVID DORIN
    10-14 NEMTOI GABRIEL
    10-14 ILIES IOAN
    15-16 BABONEA CLAUDIU ( 0 v. Sup. )
    15-16 SENGOZ MEHMET
    17 BULARDA IULIAN ( 5 v. Inf. (retras) )
    18-20 PIZLARU IONEL ( 3 v. Inf. )
    18-20 VALCU ALIN
    18-20 CAPUSA BOGDAN
    21 MOROSANU VASILE ( 2 v. Inf. )
    22-26 TIGANAS MIHAI ( 1 v. Inf. )
    22-26 PREDA IONUT
    22-26 COROIU ANDREI
    22-26 URSULEAN FLORIN
    22-26 PURDILA DAN
    27-28 CIUBOTARIU ANDREI ( 0 v. Inf. )
    27-28 APOSTOL LUCIAN
    ************************************************** *********************
    Clasament Amatori (data afisarii 12.02.2013, ora 13.37)

    1 CIOBANU GABRIEL
    2 ACATRINEI DANIEL
    3 ONUFREI CIPRIAN
    4 BODIN ION
    5-8 IRIMIA SORIN JR
    5-8 AVRAM GABRIEL
    5-8 GHERASIM FLORIN
    5-8 URSULEAN VASILE

    9-16 DUCEAC CATALIN
    9-16 COTILICI ANA MARIA
    9-16 ALDEA IULIAN
    9-16 MUNTEANU OCTAVIAN
    9-16 CONSTANTINOVICI CIPRIAN
    9-16 DABIJA RAZVAN
    9-16 AGA ALEXANDRU
    9-16 VOLOSTIUC MARIUS

    17-32 POTURU IOAN
    17-32 NEMACIUC MIHAI
    17-32 ALDEA NELU
    17-32 MORARU EUGEN
    17-32 CIRNU EUGEN
    17-32 CORNEANU SORIN
    17-32 FETCU CRISTIAN
    17-32 GASNER PAUL
    17-32 NICULITA SORIN
    17-32 CIRNU EUGEN JR
    17-32 COLESNIUC ROMEO
    17-32 ALUPOAIE DUMITRU
    17-32 CRAMBA CRISTIAN
    17-32 DUMBRAVA DANIEL
    17-32 ZANESCU CRISTIAN
    17-32 SOFIAN CORNELIU

    33-40 BENCSI CSABA (0 v. sup)
    33-40 DUMITRESCU DAN
    33-40 URSULESCU IOAN
    33-40 CIUBOTARU LEO
    33-40 PINTILIE VLAD ( IASI, nou )
    33-40 URECHE IOAN
    33-40 AXINTE TIBERIUS ( IASI, nou )
    33-40 BUZDUGAN IUSTIN ( IASI, nou )

    41-44 SAVA SORIN (4 v. inf)
    41-44 NASTASE VINTILA ( IASI, nou )
    41-44 MAHU BOGDAN
    41-44 DUNGA REMUS ( IASI, nou )
    45-49 MOROSAN MARIAN (3 v. inf.)
    45-49 VILCU CATALIN ( IASI, nou)
    45-49 CORNEANU GABRIEL
    45-49 ROBU VALENTIN
    45-49 ALEXIU ANDREI

    50-58 GHIUREA VIOREL (2 v. inf.)
    50-58 RUSU RADU
    50-58 CARPOVICI SERGIU
    50-58 IACOB GABRIEL
    50-58 CIOBICA BOGDAN
    50-58 ZVORISTEANU CRISTI
    50-58 DRAGOMAN VASILE
    50-58 DUMBRAVA OVIDIU
    50-58 MARTINAS MARIUS

    59-68 CIOBICA CRISTIAN (1 v. Inf.)
    59-68 DAVID MADALINA
    59-68 CRETU CRISTIAN
    59-68 VANACHI VALENTIN ( IASI, nou )
    59-68 MALAESCU ELENA
    59-68 PATRASCU CRISTIAN
    59-68 GRAUR ROBERT
    59-68 ACATRINEI LUCIAN
    59-68 CHITIC PAUL
    59-68 MORARU RAZVAN

    69-78 JIPA COSTICA (0 v. inf.)
    69-78 ABABEI RAZVAN ( IASI, nou )
    69-78 ALEXANDRU LIVIU
    69-78 CONSTANTIN BOGDAN ( FOCSANI, nou )
    69-78 NICU CONSTANTIN ( IASI, nou )
    69-78 CUDRIC ANDREI ( IASI, nou )
    69-78 CRUSOS CRISTIAN
    69-78 BODNARESCU BOGDAN
    69-78 OGRINJI NICU ( IASI, nou )
    69-78 POPESCU DORU VIOREL
    ************************************************** **********************
    Eliminatorii Open
    1 CORCOZ COSTIN
    -------------------- LITOVCENCO GHEORGHE 0-3
    8 LITOVCENCO GHEORGHE
    ---------------------------------------- LITOVCENCO GHEORGHE 3-0
    5 CIOLAN VLAD
    -------------------- CIOLAN VLAD 3-0
    4 ALBU VLAD
    ------------------------------------------------------------ CALIN MIHAI 2-3
    3 CALIN MIHAI
    -------------------- CALIN MIHAI 3-1
    6 SUMULEA MIHAI
    ---------------------------------------- CALIN MIHAI 3-1
    7 CRETU FLORIN
    --------------------- CRETU FLORIN 3-0
    2 CARPOVICI BORIS
    Eliminatorii Amatori
    1 CIOBANU GABRIEL
    -------------------- CIOBANU GABRIEL 3-0
    32 BUZDUGAN IUSTIN
    ---------------------------------------- CIOBANU GABRIEL 3-0
    17 NEMACIUC MIHAI
    -------------------- DUCEAC CATALIN 0-3
    16 DUCEAC CATALIN
    ------------------------------------------------------------ CIOBANU GABRIEL 3-0
    9 COTILICI ANA MARIA
    -------------------- COTILICI ANA MARIA 3-1
    24 ALDEA NELU
    ---------------------------------------- IRIMIA SORIN JR 1-3
    25 MORARU EUGEN
    -------------------- IRIMIA SORIN JR 0-3
    8 IRIMIA SORIN JR
    A
    -------------------------------------------------------------------------------- 1 CIOBANU GABRIEL 3-1

    5 ONUFREI CIPRIAN
    -------------------- ONUFREI CIPRIAN 3-0
    28 CIRNU EUGEN
    ---------------------------------------- ONUFREI CIPRIAN 3-0
    21 ALDEA IULIAN
    -------------------- ALDEA IULIAN 3-2
    12 CORNEANU SORIN
    ------------------------------------------------------------ ONUFREI CIPRIAN 3-2
    13 AVRAM GABRIEL
    -------------------- AVRAM GABRIEL 3-1
    20 FETCU CRISTIAN
    ---------------------------------------- AVRAM GABRIEL 3-1
    29 GASNER PAUL
    -------------------- MUNTEANU OCTAVIAN 0-3
    4 MUNTEANU OCTAVIAN


    3 BODIN ION
    -------------------- BODIN ION 3-0
    30 NICULITA SORIN
    ---------------------------------------- BODIN ION 3-0
    19 CIRNU EUGEN JR
    -------------------- CONSTANTINOVICI CIPRIAN 0-3
    14 CONSTANTINOVICI CIPRIAN
    ------------------------------------------------------------ BODIN ION 3-2
    11 DABIJA RAZVAN
    -------------------- DABIJA RAZVAN 3-0
    22 COLESNIUC ROMEO
    ---------------------------------------- GHERASIM FLORIN 0-3
    27 ALUPOAIE DUMITRU
    -------------------- GHERASIM FLORIN 0-3
    6 GHERASIM FLORIN
    B
    -------------------------------------------------------------------------------- 2 ACATRINEI DANIEL 0-3

    7 AGA ALEXANDRU
    -------------------- AGA ALEXANDRU 3-1
    26 CRAMBA CRISTIAN
    ---------------------------------------- ACATRINEI DANIEL 2-3
    23 DUMBRAVA DANIEL
    -------------------- ACATRINEI DANIEL 1-3
    10 ACATRINEI DANIEL
    ------------------------------------------------------------ ACATRINEI DANIEL 3-0
    15 VOLOSTIUC MARIUS
    -------------------- VOLOSTIUC MARIUS 3-2
    18 ZANESCU CRISTIAN
    ---------------------------------------- URSULEAN VASILE 0-3
    31 SOFIAN CORNELIU
    -------------------- URSULEAN VASILE 2-3
    2 URSULEAN VASILE


    Finala mica amatori:

    Bodin Ion - Onufrei Ciprian: 2-3
    Finala mare amatori:
    Ciobanu Gabriel - Acatrinei Daniel:3-2
    Grupe inferioare Open
    1. Pizlaru Ionel, Ilies Ioan, Capusa Bogdan, Carpovici Boris, Calin Mihai, Albu Vlad, Apostol Lucian
    2. Morosanu Vasile, Sengoz Mehmet, Purdila Dan, Ciubotariu Andrei, Litovcenco Gheorghe, Sumulea Mihai, Ciolan Vlad
    3. Ursulean Florin, Mosneagu Marius, Coroiu Andrei, Cretu Florin, David Dorin, Valcu Alin, Onisei Florin
    4. Corcoz Costin, Tiganas Mihai, Surdu Marcel, Nemtoi Gabriel, Bularda Iulian, Preda Ionut, Babonea Claudiu
    Grupe inferioare Amatori
    1. Ciobanu Gabriel, Rusu Radu, Zanescu Cristian, Sava Sorin, Ureche Ioan, Acatrinei Daniel, Jipa Costica
    2. Corneanu Sorin, Nemaciuc Mihai, Gherasim Florin, Carpovici Sergiu, Gasner Paul, Cretu Cristian, Ababei Razvan
    3. Ursulean Vasile, Morosan Marian, Alexandru Liviu, Cotilici Ana Maria, Iacob Gabriel, Bencsi Csaba, Axinte Tiberius
    4. Bodin Ion, Corneanu Gabriel, Cramba Cristian, Alupoaie Dumitru, Ciobica Bogdan, Malaescu Elena, Constantin Bogdan
    5. Avram Gabriel, Robu Valentin, Cirnu Eugen Jr, Fetcu Cristian, Dumitrescu Dan, Patrascu Cristian, Constantin Nicu
    6. Ursulescu Ioan, Duceac Catalin, Graur Robert, Cirnu Eugen, Mahu Bogdan, Zvoristeanu Cristi, Cudric Andrei
    7. Colesniuc Romeo, Aldea Nelu, Acatrinei Lucian Marian, Ciubotaru Leo, Dragoman Vasile, Poturu Ioan, Majeed Mahmud
    8. Aldea Iulian, Onufrei Ciprian, Moraru Eugen, Dumbrava Ovidiu, Bodnarescu Bogdan, Chitic Paul, Melinte Gabi
    9. Munteanu Octavian, Alexiu Andrei, Aga Alexandru, Irimia Sorin Jr, Martinas Marius, Moraru Razvan, Ogrinji Nicu
    10. Sofian Corneliu, Dumbrava Daniel, Popescu Doru Viorel, Ghiurea Viorel, Niculita Sorin, Ciobica Cristian, Pintilie Vlad, Vilcu Catalin
    Inscrieri OPEN
    1. Pizlaru Ionel - Focsani - 34
    2. Morosanu Vasile - Suceava - 45
    3. Ursulean Florin - Straja - 58
    4. Corcoz Costin - Focsani - 76
    5. Tiganas Mihai - Radauti - 89
    6. Mosneagu Marius - Falticeni - 98
    7. Sengoz Mehmet - Botosani - 130
    8. Ilies Ioan - Radauti - 136
    9. Capusa Bogdan - Bacau - 268
    10. Purdila Dan - Falticeni - 277
    11. Coroiu Andrei - Roman - 285
    12. Surdu Marcel - Iasi - 311
    13. Ciubotariu Andrei - Moinesti - 321
    14. Cretu Florin - Iasi - 353
    15. Nemtoi Gabriel - Suceava - 358
    16. Carpovici Boris - Falticeni - 376
    17. Calin Mihai - Barlad - 385
    18. Litovcenco Gheorghe - Iasi - 391
    19. David Dorin - Barlad - 429
    20. Bularda Iulian - Barlad - 615
    21. Preda Ionut - Moinesti - 657
    22. Albu Vlad - Iasi - 689
    23. Sumulea Mihai - Iasi - 703
    24. Valcu Alin - Botosani - 906
    25. Onisei Florin - Iasi - 947
    26. Ciolan Vlad - Iasi - 1003
    27. Apostol Lucian - Iasi - 1182
    28. Babonea Claudiu - Iasi - 1236
    On 2/8/2013 at 11:24:30 PM
    Inscrieri AMATORI
    1. Ciobanu Gabriel - Vatra Dornei - 90
    2. Corneanu Sorin - Botosani - 100
    3. Ursulean Vasile - Straja - 107
    4. Bodin Ion - Tecuci - 161
    5. Avram Gabriel - Radauti - 208
    6. Ursulescu Ioan - Bacau - 238
    7. Colesniuc Romeo - Botosani - 243
    8. Aldea Iulian - Falticeni - 297
    9. Munteanu Octavian - Tecuci - 299
    10. Sofian Corneliu - Suceava - 306
    11. Dumbrava Daniel - Focsani - 315
    12. Alexiu Andrei - Falticeni - 328
    13. Onufrei Ciprian - Botosani - 333
    14. Aldea Nelu - Falticeni - 336
    15. Duceac Catalin - Botosani - 344
    16. Robu Valentin - Botosani - 380
    17. Corneanu Gabriel - Botosani - 400
    18. Morosan Marian - Suceava - 410
    19. Nemaciuc Mihai - Suceava - 422
    20. Ciubotariu Ioan - Preutesti - 463
    21. Rusu Radu - Falticeni - 503
    22. Zanescu Cristian - Roman - 574
    23. Gherasim Florin - Iasi - 616
    24. Acatrinei Lucian Marian - Roman - 653
    25. Popescu Doru Viorel - Botosani - 683
    26. Cirnu Eugen Jr - Bacau - 711
    27. Graur Robert - Focsani - 744
    28. Moraru Eugen - Iasi - 796
    29. Alexandru Liviu - Botosani - 808
    30. Aga Alexandru - Botosani - 844
    31. Cramba Cristian - Iasi - 848
    32. Ciubotaru Leo - Iasi - 893
    33. Fetcu Cristian - Iasi - 950
    34. Sava Sorin - Iasi - 955
    35. Dumbrava Ovidiu - Focsani - 988
    36. Cirnu Eugen - Bacau - 999
    37. Irimia Sorin Jr - Moinesti - 1061
    38. Alupoaie Dumitru - Iasi - 1079
    39. Cotilici Ana Maria - Iasi - 1081
    40. Carpovici Sergiu - Falticeni - 1120
    41. Ghiurea Viorel - Piatra Neamt - 1208
    42. Ureche Ioan - Botosani - 1251
    43. Gasner Paul - Iasi - 1252
    44. Iacob Gabriel - Iasi - 1253
    45. Dragoman Vasile - Iasi - 1289
    46. Dumitrescu Dan - Piatra Neamt - 1377
    47. Mahu Bogdan - Pascani - 1419
    48. Ciobica Bogdan - Bacau - 1483
    49. Bodnarescu Bogdan - Straja - 1520
    50. Martinas Marius - Iasi - 1534
    51. Niculita Sorin - Iasi - 1538
    52. Chitic Paul - Iasi - 1682
    53. Moraru Razvan - Iasi - 1862
    54. Patrascu Cristian - Iasi - 1877
    55. Poturu Ioan - Pascani - 1882
    56. Zvoristeanu Cristi - Iasi - 1915
    57. Ciobica Cristian - Bacau - 2104
    58. Malaescu Elena - Barlad - 2160
    59. Bencsi Csaba - Moinesti - 2551
    60. Cretu Cristian - Piatra Neamt - 2587
    61. Acatrinei Daniel - Iasi - 2755
    62. Jipa Costica - Iasi - 2844
    63. Ababei Razvan - Iasi -
    64. Axinte Tiberius - Iasi -
    65. Constantin Bogdan - Focsani -
    66. Constantin Nicu - Iasi -
    67. Cudric Andrei - Iasi -
    68. Majeed Mahmud - Iasi -
    69. Melinte Gabi - Iasi -
    70. Ogrinji Nicu - Iasi -
    71. Pintilie Vlad - Iasi -
    72. Vilcu Catalin - Iasi -
    Va multumim si va asteptam cu drag!
    Ultima editare de adrian_vilcu; 12.feb.2013, 12:41.
    Blade: Timo Boll Spirit
    Fh:Tibhar Genius 2.0
    Bh:Tibhar Genius 2.0
    materiale pentru tenis de masa: http://www.ttsport.ro/

    Comentariu


    • #3
      Corneanu Sorin - Botosani - amatori
      Blade: lemn off...ce lemn !
      Bh: cu tepi
      Fh: fara tepi

      Comentariu


      • #4
        Din Suceava:
        Nemaciuc Mihai-Amatori.
        Blade: Butterfly Timo Boll ALC
        Bh: Tenergy 64
        Fh: Tenergy 05

        Comentariu


        • #5
          Din Preutesti Ciubotariu Ioan Amatori
          Blade: TIMO BOLL ZLC
          Fh:TIBHAR MX-S 2.0mm
          Bh:TIBHAR MX-S 2.0mm

          Comentariu


          • #6
            Buna,
            De la Radauti:
            Foca Stefan - juniori clasele 5-8
            Foca Ciprian - juniori clasele 1-4 (baieti)
            Foca Melania - juniori clasele 1-4 (fete)
            Foca Dorin - amatori
            Bafta tuturor participantilor!

            Comentariu


            • #7
              Din Suceava:
              Nemaciuc Mihai -Daca se poate copii si amatori
              Blade: Butterfly Timo Boll ALC
              Bh: Tenergy 64
              Fh: Tenergy 05

              Comentariu


              • #8
                Din Preutesti Vizitiu Iulian-amatori

                Comentariu


                • #9
                  Munteanu Octavian amatori Tecuci
                  Stiga Clipper Butterfly Tenergy 64 Yasaka Antipower

                  Comentariu


                  • #10
                    Turneu A la IASI -,,CUPA UNIRII"-amatori si open (copiilor ,cadetilor si juniorilor le voi organiza o competitie separata!)
                    Data -26 ianuarie 2013 -Sala de sport a Scolii G.Calinescu ,situata in Cartierul Dacia , pe partea dreapta a axului principal al Bulevardului ALEX.CEL BUN.
                    Orele 9-22(sau pana la final)
                    Mese omologate ITTF-12-18 .Se acorda -Cupe ,medalii ,figurine tenis de masa ,diplome(au si fost comandate)
                    Se asigura apa minerala ,cafea ,biscuiti ,prajituri
                    Taxa -25 lei ,din care 3 lei vor merge la cotizatia Amatour.
                    Sistem de joc -cel deja clasic ,cu grupe inferioare ,superioare si eliminatoriu (se disputa si ,,finala mica")
                    Echipament sportiv-obligatoriu .
                    Firma VIVA SPORT va fi probabil prezenta!!!Voi comunica ulterior acest aspect.
                    Se va tine cont de clasamentul actualizat in alcatuirea grupelor.
                    Contact-Gigi Ciobotaru-tel-0743192192 ,0735210815-Adrian Valcu-tel-0741641845
                    Se vor face si inscrieri in ziua concursului ,intre orele 8.30-9.30-Competitia va demara la ora 10.00.
                    Presupun ca stiti de ce va asteptam!!-Ca sa va batem!!!!~Pentru detalii suplimentare ,contactati-ne!
                    Antrenor Gigi Ciobotaru.
                    .

                    Comentariu


                    • #11
                      La" Memorialul Cornel Macovei "desfasurat in noiembrie 2012 toata lumea a inceput concursul la aceeasi ora(juniori,cadeti,amatori,openisti),grupele inferioare la open terminandu se in jurul orei 5.30 pm.Nu credeti ca ar fi mai bine sa incepeti decalat concursul de open in jurul pranzului?In acest fel,amatorii vor putea disputa grupele inferioare lejer,fara a se inghesui 2 grupe la o masa sau 3 grupe la doua mese,iar copii se vor putea desfasura in voie.Cam asta e tendinta in concursurile din ultimii doi ani,datorita numarului crescut de paerticipanti.E doar o sugestie.
                      of all the things i lost i miss my mind the most

                      Comentariu


                      • #12
                        Din Suceava- Toporas Cosmin-copii si amatori daca se poate
                        Blade: Butterfly Primorac
                        FH: Butterfly Sriver G3
                        BH: Butterfly Roundell

                        Comentariu


                        • #13
                          Postat în original de cata_60 Vezi post
                          La" Memorialul Cornel Macovei "desfasurat in noiembrie 2012 toata lumea a inceput concursul la aceeasi ora(juniori,cadeti,amatori,openisti),grupele inferioare la open terminandu se in jurul orei 5.30 pm.Nu credeti ca ar fi mai bine sa incepeti decalat concursul de open in jurul pranzului?In acest fel,amatorii vor putea disputa grupele inferioare lejer,fara a se inghesui 2 grupe la o masa sau 3 grupe la doua mese,iar copii se vor putea desfasura in voie.Cam asta e tendinta in concursurile din ultimii doi ani,datorita numarului crescut de paerticipanti.E doar o sugestie.
                          e o idee buna insa ma gandesc ca s-ar elibera cateva ore doar 4 mese...
                          tibhar def plus jumulita
                          gambler reflectoid 1,0
                          dawei 388 D-1 ox

                          Comentariu


                          • #14
                            M-am gandit la urmatoarea strategie pentru inscrierile la acest turneu (o voi discuta maine cu dl. antr. Gigi Ciobotaru):
                            1. vom dimensiona turneul la 16 mese, 4 pentru open si 12 pentru amatori
                            2. in fiecare grupa vor fi cel mult 7 jucatori => 7x4=28 open (maxim), 12x7=84 amatori (maxim)
                            3. inscrierile se vor termina vinerea 25.01.2013 la ora 22.00, cu respectarea urmatoarelor criterii:
                            a) numarul de locuri pe fiecare sectiune
                            b) ordinea de inscriere (primul inscris, primul servit)
                            obs: inscrierile se vor face pe forum sau telefonic pana la data si ora limita
                            4. grupele vor fi facute in noaptea de vineri si dimineata (ora opt) vor fi afisate, in holul salii de concurs (componenta grupei, masa de joc )
                            5. la ora 10 vom da drumul efectiv la meciuri pe ambele sectiuni (open si amatori)
                            Timp de joc estimat:
                            1. grupele inferioare:1+2+3+4+5+6=21 meciuri (la o frecventa de 3meciuri/1h) =>7 ore (timp real: 17.00)
                            2. grupele superioare: 1+2+3=6 meciuri (3 meciuri/1h) =>2 ore (timp real: 19.00)
                            3. tablou eliminator: 2h 30' (timp real: 21.30)
                            Obs: in dimineata zilei de sambata, se vor mai face inscrieri in limita locurilor ramase libere in grupe (ora 9)
                            Va asteptam cu drag!
                            Blade: Timo Boll Spirit
                            Fh:Tibhar Genius 2.0
                            Bh:Tibhar Genius 2.0
                            materiale pentru tenis de masa: http://www.ttsport.ro/

                            Comentariu


                            • #15
                              as dori daca se poate sa ma inscriu si la juniori
                              Blade: TIMO BOLL ZLC
                              Fh:TIBHAR MX-S 2.0mm
                              Bh:TIBHAR MX-S 2.0mm

                              Comentariu


                              • #16
                                Salutari! revenim cu o precizare -NU se organizeaza intreceri pentru copii ,cadeti ,juniori ,acestora le vom organiza ,numai lor ,o competitie in luna martie...In ceea ce priveste propunerea domnului Catalin ,o vom lua in considerare ,voi discuta cu Adi ca sa gasim solutia optima.Va asteptam ,stiti motivul!!!!
                                - - - Actualizat - - -
                                Salutari! revenim cu o precizare -NU se organizeaza intreceri pentru copii ,cadeti ,juniori ,acestora le vom organiza ,numai lor ,o competitie in luna martie...In ceea ce priveste propunerea domnului Catalin ,o vom lua in considerare ,voi discuta cu Adi ca sa gasim solutia optima.Va asteptam ,stiti motivul!!!!

                                Comentariu


                                • #17
                                  Coroiu Andrei Catalin - Open

                                  Comentariu


                                  • #18
                                    Alexiu Andrei-Amatori

                                    Comentariu


                                    • #19
                                      Din Suceava-Toporas Cosmin doar amatori
                                      Blade: Butterfly Primorac
                                      FH: Butterfly Sriver G3
                                      BH: Butterfly Roundell

                                      Comentariu


                                      • #20
                                        In fiecare zi voi face update la lista cu participantii la turneu (prima pagina, postul 2)
                                        Axinte Tiberiu, Iasi, amatori
                                        Ultima editare de adrian_vilcu; 14.ian.2013, 13:59.
                                        Blade: Timo Boll Spirit
                                        Fh:Tibhar Genius 2.0
                                        Bh:Tibhar Genius 2.0
                                        materiale pentru tenis de masa: http://www.ttsport.ro/

                                        Comentariu


                                        • #21
                                          Din Bacau Ursulescu Ioan amatori

                                          Comentariu


                                          • #22
                                            Rusu Radu Falticeni

                                            Comentariu


                                            • #23
                                              Postat în original de cata_60 Vezi post
                                              La" Memorialul Cornel Macovei "desfasurat in noiembrie 2012 toata lumea a inceput concursul la aceeasi ora(juniori,cadeti,amatori,openisti),grupele inferioare la open terminandu se in jurul orei 5.30 pm.Nu credeti ca ar fi mai bine sa incepeti decalat concursul de open in jurul pranzului?In acest fel,amatorii vor putea disputa grupele inferioare lejer,fara a se inghesui 2 grupe la o masa sau 3 grupe la doua mese,iar copii se vor putea desfasura in voie.Cam asta e tendinta in concursurile din ultimii doi ani,datorita numarului crescut de paerticipanti.E doar o sugestie.
                                              Data trecuta s-a jucat in grupe cam 1 meci la interval de o ora...
                                              O alta ideea buna mi s-ar parea ca in functie de numarul de mese disponibile sa se joace grupele defalcat la anumite ore.
                                              De exemplu daca sunt 2 grupe de cate 7 persoane care ar trebui sa se joace la aceeasi masa, avand in vedere durata medie a unui meci ar putea sa se anunte participantii de exemplu:
                                              -1 grupa sa joace meciurile de la ora 10 la ora 13
                                              -2 grupa sa joace meciurile de la ora 13 la 16
                                              Avantajul ar fi ca cei care joaca nu ar juca fiecare meci neincalziti, si s-ar evita si frustrarea de a astepta 1 ora ca sa joci un meci.
                                              Daca stii ca grupa ta o sa joace de la 10 ramai si joci toate meciurile si dup-aia iei o pauza de 3 ore daca te califici.
                                              Daca stii ca grupa ta o sa joace de la 13 atunci pleci acasa, sau vizitezi orasul si vii inapoi la 13 ca sa joci meciurile.
                                              Probabil ca pentru acest turneu e tarziu sa se mai schimbe ceva, dar macar pentru viitor poate se va schimba ceva.
                                              P.S. : Ati putea posta cand faceti update la cine s-a mai inscris si numarul de locuri ramase disponibile la amatori si la open?
                                              Multumesc!
                                              Bodnarescu Bogdan - Suceava
                                              Patrascu Cristian - Iasi
                                              Ultima editare de bbogdanmircea; 16.ian.2013, 12:14.
                                              Blade: HM Levi 7 ply OFF 2 Carbon / STIGA AllWood Offensive
                                              FH: Donic Bluefire M3 2.0 / Andro Hexer
                                              BH: Tibhar Sinus Sound 2.0 / Andro Plaxon

                                              Comentariu


                                              • #24
                                                Se va juca o grupa pe o masa. De aici si limitarea numarului de participanti: 16 grupe (pe 16 mese) * 7 jucatori = 112 participanti. Noutatea va consta in afisarea grupelor in dimineata zilei de desfasurare a concursului, astfel incat cand veti ajunge la sala, puteti sa va incalziti chiar la masa unde veti juca meciurile. Succes!
                                                Blade: Timo Boll Spirit
                                                Fh:Tibhar Genius 2.0
                                                Bh:Tibhar Genius 2.0
                                                materiale pentru tenis de masa: http://www.ttsport.ro/

                                                Comentariu


                                                • #25
                                                  Se înscrie din Iași, la amatori, Paul Gasner.
                                                  TB ZLF & T05/T05FX

                                                  Comentariu

                                                  Cine a citit topicul
                                                  Procesare...
                                                  X