Anunț

Adună
Nici un anunț încă.

Turneu "A" București AMATouR-Chrotex

Adună
X
Adună
Currently Active Users Viewing This Thread: 0 (0 members and 0 guests)
 
  • Filtrează
  • Ora
  • Arată
Curăță tot
postări noi

  • #76
    sau niste console wii.......ca mere mai repede
    nu raspunsul este cel care lumineaza ci intrebarea

    Comentariu


    • #77
      Panea Ovidiu /30 / open
      Dinu Gheorghe /55/ amatori
      Nicolae Radu / open

      Daca se aduna asa multi o sa vedem cum procedam asa incit sa tinem cont si sa facem tot posibilul sa jucam 3 din 5 .
      Palete si accesorii tenis de masa la preturi de importator
      Fete de palete tenis de masa
      TT.MGVSPORT - www. ttsport.ro

      Comentariu


      • #78
        Postat în original de VISCO
        Nu va suparati dar in sistem 2 din 3 eu nu mai joc. Am dorit sa fie doua grupe valorice ca sa joc meciuri echilibrate si ca sa joc cat mai mult. La 2 din 3, meciul se termina "inainte sa inceapa". Dupa ce ca seturile s-au injumatatit (de la 21 la 11), acum jucam si 2 din 3? Nu se poate, asta nu-i tenis si o spun cu toata raspunderea. Am vazut zeci de meciuri de nivel maxim in sistem 4 din 7, unde situatia sa intors de la 3-0 la 3-4. Stiu ca este prea mult 4 din 7 la numarul de mese disponibile dar 3 din 5 se poate si este mult mai normal. Rog organizatorul sa ne comunice ce sistem de joc se va adopta, ca sa stiu daca contramandez invoirea de la serviciu sau nu.
        Sunt de acord cu tine. Un meci 2 din 3 nu este suficient de relevant. Dar trebuie facut ceva, pentru ca la Miercurea-Ciuc era ora 16 si inca nu eram la jumatate cu meciurile din grupa inferioara. Daca sunt multi participanti nu se poate incheia concursul intr-o singura zi. Ori se scurteaza meciul, ori se prelungeste durata concursului cu inca o zi, ori se gaseste o alta modalitate de joc...

        Comentariu


        • #79
          Se va juca 3din5 dar fara grupele superioare ci cu un sistem in care jucatorii care ies din grupele inferioare sa joace cel putin 2 meciuri, de exemplu daca sunt 4 grupe inferioare se califica 16 in eliminatoriu, din acestia in optimi castiga 8 care merg in sferturi. jucatorii care au pierdut in optimi vor mai juca un meci de departajare (dar este posibil chiar sa facem ca jucatorii ce ies din grupe sa joace 3 meciuri) sistemul cu recalificari (pentru cine cunoaste), deci nemaifacand grupele superioare castigam ceva timp care sa il folosim pentru sistemul 3din5 in loc de 2din3 in grupe.

          Comentariu


          • #80
            Postat în original de jordach
            scrieti denumirea corecta a strazii ca duceti lumea in eroare
            ,,Premio Neviolo"
            deci strada se numeste exact ca in primul post ( in anunt)
            Eu stiam dar totusi am zis ca poate ma insel si am sunat acum la sala si avem certitudinea ca e strada PRIMO NEBIOLO .
            Palete si accesorii tenis de masa la preturi de importator
            Fete de palete tenis de masa
            TT.MGVSPORT - www. ttsport.ro

            Comentariu


            • #81
              daca este asa imi cer scuze ptr denumirea strazii dar pe site-ri asa am gasit
              din adjud: grama victor si iordachi adrian -amatori

              Comentariu


              • #82
                Avem 44 ptr. grupa Amatori
                si 18 ptr. Open pina acum sintem 62 , mai stiu eu de inca 5-6 care se vor inscrie , si 8-9 judete participante .
                O sa intocmesc o lista pentru cele 2-ua grupe , eventual sa corectam greselile aparute .
                Palete si accesorii tenis de masa la preturi de importator
                Fete de palete tenis de masa
                TT.MGVSPORT - www. ttsport.ro

                Comentariu


                • #83
                  Postat în original de filo
                  Se va juca 3din5 dar fara grupele superioare ci cu un sistem in care jucatorii care ies din grupele inferioare sa joace cel putin 2 meciuri, de exemplu daca sunt 4 grupe inferioare se califica 16 in eliminatoriu, din acestia in optimi castiga 8 care merg in sferturi. jucatorii care au pierdut in optimi vor mai juca un meci de departajare (dar este posibil chiar sa facem ca jucatorii ce ies din grupe sa joace 3 meciuri) sistemul cu recalificari (pentru cine cunoaste), deci nemaifacand grupele superioare castigam ceva timp care sa il folosim pentru sistemul 3din5 in loc de 2din3 in grupe.
                  Am fost 12 in grupa si daca se continua cu 3/5 nu se terminau meciurile din grupa pana pe la 22-23...

                  Comentariu


                  • #84
                    Postat în original de Razvan
                    Postat în original de VISCO
                    Nu va suparati dar in sistem 2 din 3 eu nu mai joc. Am dorit sa fie doua grupe valorice ca sa joc meciuri echilibrate si ca sa joc cat mai mult. La 2 din 3, meciul se termina "inainte sa inceapa". Dupa ce ca seturile s-au injumatatit (de la 21 la 11), acum jucam si 2 din 3? Nu se poate, asta nu-i tenis si o spun cu toata raspunderea. Am vazut zeci de meciuri de nivel maxim in sistem 4 din 7, unde situatia sa intors de la 3-0 la 3-4. Stiu ca este prea mult 4 din 7 la numarul de mese disponibile dar 3 din 5 se poate si este mult mai normal. Rog organizatorul sa ne comunice ce sistem de joc se va adopta, ca sa stiu daca contramandez invoirea de la serviciu sau nu.
                    Sunt de acord cu tine. Un meci 2 din 3 nu este suficient de relevant. Dar trebuie facut ceva, pentru ca la Miercurea-Ciuc era ora 16 si inca nu eram la jumatate cu meciurile din grupa inferioara. Daca sunt multi participanti nu se poate incheia concursul intr-o singura zi. Ori se scurteaza meciul, ori se prelungeste durata concursului cu inca o zi, ori se gaseste o alta modalitate de joc...
                    O solutie absolut logica ar fi limitarea numarului de participanti. Stiu ca nu suna deloc bine dar la IDM sau la "Tineretului" daca te duci sa joci si nu gasesti mese libere, nu joci! Un numar de mese poate primii doar un numar limitat de jucatori, intr-o unitate de timp. Nu putem sa procedam ca in timpul comunismului (da-ti mai putin sa ajunga la toata lumea). In cel mai rau caz, cedez "gaina" mea, unuia mai "flamand" decat mine, dar nu ma multumesc numai cu tartita (scuze pt comparatie).
                    Lemn- Bty Viscaria
                    FH - TENERGY 05
                    BH - TENERGY 80

                    Comentariu


                    • #85
                      Eu am dorit doar sa va previn la ce se intimpla la un nr de 10, 11, 12 jucatori in grupa inf.pe o masa. Dupa grupele inf., concursul mai dureaza doar 2,5-3 ore indiferent ce sistem se adopta ( gr. sup. + elim. de 16), nu aici este problema.
                      Atentie problema se afla la gr. inf.
                      Blade: TSP Balsa 8.5 Top Speed​ //Re-Impact Medusa// Gergely Carbon​​
                      FH: Yasaka Rakza 7 soft // Yasaka Rakza 7 soft // Tenergy 05
                      BH:HALLMARK Power Spin // R.I.T.C.802-40 // Tenergy 05

                      Comentariu


                      • #86
                        inscriere

                        Marian Puiu | open
                        Blade: Tibhar Samsonov Alpha FL
                        Fh: Xiom Omega II euro black
                        Bh: Xiom Omega I euro max red
                        Glue: Xiom i-bond
                        http://www.okclub.lx.ro

                        Comentariu


                        • #87
                          Din CONSTANTA mai participa : Stanescu Marian, Gainuse Nicu, grupa Amatori.

                          Comentariu


                          • #88
                            Re: inscriere

                            Postat în original de Marian023
                            Marian Puiu | open
                            Dupa cate stiu eu nu ai dreptul sa te inscrii la Open.


                            Atentie pentru cei care se inscriu la Open: inscrierea nu este asa de libera pe cum se crede pentru ca cei care nu si-au castigat dreptul de participare in grupa Open nu pot fi inscrisi decat la amatori, deci un jucator ca Marian Puiu care a participat la un turneu A la care a facut 5p nu poate sa se inscrie in aceasta grupa. Faptul ca un jucator este fost legitimat nu-i da drept automat de inscriere la Open pentru ca atunci fiecare care doreste sa joace la Open vine si zice ca e fost legitimat...........
                            Pentru jucatorii fosti legitimati vom stabili la fata locului in ce grupa il inscriem (depinde daca e fost legitimat de performanta sau fost legitimat amator!!!!!!)

                            Comentariu


                            • #89
                              Postat în original de ursuleanvasile
                              200 ron ??? ... e prea mult !...
                              cu 20 ron venim si noi...
                              din Straja-SUCEAVA :
                              Ursulean Vasile -senior amator
                              Ursulean Florin -junior amator.
                              Ursulean Vasile - categoria Open

                              Comentariu


                              • #90
                                Bud Aurelian (Buc) - 18 ani - cat. amatori
                                Pantelin Sergiu (Buc) - 15 ani - cat. amatori
                                BalsaCarbo X5
                                Tenergy 80 2.1
                                Challenger Attack 2.1

                                Comentariu


                                • #91
                                  As avea si eu cateva intrebari legate de turneu:
                                  1) Pot veni si spectatori in sala? doresc sa vin cu prietenii...
                                  2) Spectatorii platesc ceva?
                                  3) Concursul incepe la ora 9:00 sau la ora asta trebuie sa ajungem ca sa ne incalzim?

                                  Multumesc anticipat!
                                  BalsaCarbo X5
                                  Tenergy 80 2.1
                                  Challenger Attack 2.1

                                  Comentariu


                                  • #92
                                    Il inscriu si eu pe unu`Iacob Claudiu amator pur-sange cu drept de participare la grupa Open

                                    Comentariu


                                    • #93
                                      Postat în original de filo
                                      Postat în original de ursuleanvasile
                                      200 ron ??? ... e prea mult !...
                                      cu 20 ron venim si noi...
                                      din Straja-SUCEAVA :
                                      Ursulean Vasile -senior amator
                                      Ursulean Florin -junior amator.
                                      Ursulean Vasile - categoria Open
                                      de ce open ? ca inca nu sunt cu verde in clasament !
                                      Blade: SCHLAGER CARBON OF+
                                      FH: Tenergy 05 FX
                                      BH: Tenergy 05 FX

                                      Comentariu


                                      • #94
                                        cum se puncteaza grupa amatori in comparatie cu open ?
                                        Blade: SCHLAGER CARBON OF+
                                        FH: Tenergy 05 FX
                                        BH: Tenergy 05 FX

                                        Comentariu


                                        • #95
                                          salutare, il insccriu si pe Sze Ming Yau, din București ca sa zic asa
                                          categoria Open...maine revin cu alt nume exotic

                                          bafta!

                                          Comentariu


                                          • #96
                                            Re: inscriere

                                            Postat în original de filo
                                            Postat în original de Marian023
                                            Marian Puiu | open
                                            Dupa cate stiu eu nu ai dreptul sa te inscrii la Open.
                                            Filo,ziceai tu intr-un post anterior ca jucatorii din onoare si calificari sunt inscrisi automat in grupa open.Marian joaca in onoare.

                                            Comentariu


                                            • #97
                                              Cred ca turneul de la Miercurea Ciuc ne-a invatat minte ceva:
                                              ca organizatorii trebuie sa aiba scheme pregatite pentru orice numar de jucatori si nu improvizate la momentul inscrierii.
                                              Asta pentru ca numarul total de jocuri a fost de 396+60+1+15=472, din care majoritatea pentru stabilirea unei ierarhii care nu a folosit ulterior.
                                              Cu acelasi numar de jucatori, turneul ar fi durat mult mai putin daca se lua in calcul una din urmatoarele variante:

                                              Varianta 1 Mai multe grupe preliminarii (varianta a fost propusa, dar nu s-a adoptat deoarece “erau numai 6 mese”:
                                              In loc de 6 grupe a cate 12 participanti, se pot organiza 12 grupe a cate 6 participanti. In loc de 66 jocuri la o masa s-ar juca numai 15+15=30. Daca luam in considerare un numar mediu (acoperitor) de 5 meciuri pe ora (3 din 5), ar insemna ca grupele primare sa se incheie la orele 16.00, grupele finale la 18,00, iar finala cel tarziu la orele 20.00, cu acelasi numar de jucatori ca la Miercurea Ciuc.
                                              Numarul total de jocuri: 180+60+1+15=256.

                                              Varianta 2 Turneu preliminar si turneu principal
                                              Din cei 72 participanti primii 24 in ordinea clasamentului Amatour intra direct in grupele finale, iar ceilalti 48 vor juca un turneu cu 12 grupe X 4 participanti ; primul se califica in turneul final, ceilalti continua turneul prin cumularea in grupe de 6, cu pastrarea rezultatelor din primul turneu, din fiecare grupa se califica primii 2.
                                              Numarul total de meciuri la o masa este de 21 (cam 4 ore), fiecare participant care este eliminat in prima faza joaca 6 meciuri.
                                              Turneul principal cu 48 jucatori incepe la ora 14 si se incheie la 19,30 finala la ora 21,30.
                                              Numarul total de meciuri 72+54+168+15=309.
                                              Avantaje: fiecare participant joaca mimim 6 meciuri, toti participantii au sanse la fazele finale; schema este usor de organizat inainte de inceperea turneului, cei direct calificati fiind inscrisi pe baza clasamentului si a anuntului de participare anticipat; participantii cu valoare mai scazuta joaca grupat cele 6 meciuri, dupa care lasa loc celor cu valoare ridicata, care si ei vor juca compact, la final, fara pauze mari. Cei cu valoare medie vor fi chiar mai avantajati, deoarece vor juca mai multe meciuri, pentru a-si demonstra valoarea.

                                              Schema si orele de joc sunt aceleasi pentru 48 jucatori la 4 mese, sau 72 la 6 mese sau 96 la 8 mese.
                                              Cred ca este o varianta care poate fi utilizata la București, in doua grupe separate, a cate 48 jucatori la cate 4 mese.
                                              Ca incheiere, turneul mi-a placut, am vazut si am jucat meciuri frumoase, gazdele au fost primitoare; dar cel mai mult m-a bucurat fericirea din ochii unui pusti simpatic si ambitios, Endre Sas, care dupa ce a plonjat un meci intreg in lungul si latul mesei,dupa mingi aproape imposibile, m-a invins cu un forehand naprasnic, sub privirile si vorbele catorva colegi nerabdatori sa inceapa un meci mult mai important (pentru ei).

                                              Comentariu


                                              • #98
                                                Apropo, care se plictisesc si vor sa rada un pic, ma puteti vedea intr'un filmulet si poate dati si o nota dupa preferinte. >>>
                                                [gvideo:31zbnhz5]http://video.google.com/videoplay?docid=-5903475848509310009&ei=ZEv3SJ_UGor82wLp7P3cDg&q=Vi seaza+by+Einstein+[/gvideo:31zbnhz5]
                                                BalsaCarbo X5
                                                Tenergy 80 2.1
                                                Challenger Attack 2.1

                                                Comentariu


                                                • #99
                                                  Re: inscriere

                                                  Postat în original de filo
                                                  Postat în original de Marian023
                                                  Marian Puiu | open
                                                  Dupa cate stiu eu nu ai dreptul sa te inscrii la Open.
                                                  Atentie pentru cei care se inscriu la Open: inscrierea nu este asa de libera pe cum se crede pentru ca cei care nu si-au castigat dreptul de participare in grupa Open nu pot fi inscrisi decat la amatori, deci un jucator ca Marian Puiu care a participat la un turneu A la care a facut 5p nu poate sa se inscrie in aceasta grupa. Faptul ca un jucator este fost legitimat nu-i da drept automat de inscriere la Open pentru ca atunci fiecare care doreste sa joace la Open vine si zice ca e fost legitimat...........
                                                  Pentru jucatorii fosti legitimati vom stabili la fata locului in ce grupa il inscriem (depinde daca e fost legitimat de performanta sau fost legitimat amator!!!!!!)
                                                  Daca ai fi fost mai atent ai fi vazut ca la categoria:AMATuoR: INSCRIERE, am specificat ca sunt legitimat in divizia onoare(nu fost legitimat), eu nu ma gasesc in clasament, anul asta am participat doar la cel de la galati iar anul trecut la cel de la bucuresti. Cum a spus si Rares anterior ai specificat cei din onoare intra direct la open. Dupa cate sti tu unde ar trebui sa joc ? Imi e indiferent unde dar apoi cei amatori poate o sa zica ca le iau cascavalul ca eu joc zi si noapte in comparatie cu ei(doar sunt legitimat). Daca vrei iau legitimatia la mine sa nu crezi ca sunt un fost legitimat si ca nu mi-am castigat dreptul....organizatorul oricum ma cunoaste si stie cine sunt si unde joc.
                                                  Blade: Tibhar Samsonov Alpha FL
                                                  Fh: Xiom Omega II euro black
                                                  Bh: Xiom Omega I euro max red
                                                  Glue: Xiom i-bond
                                                  http://www.okclub.lx.ro

                                                  Comentariu


                                                  • Postat în original de Ryk23
                                                    Apropo, care se plictisesc si vor sa rada un pic, ma puteti vedea intr'un filmulet si poate dati si o nota dupa preferinte. >>>
                                                    [gvideo:2fsp8q7m]http://video.google.com/videoplay?docid=-5903475848509310009&ei=ZEv3SJ_UGor82wLp7P3cDg&q=Vi seaza+by+Einstein+[/gvideo:2fsp8q7m]
                                                    Cel cu masina trece chiar prin spatele blocului unde stau in clip la faza cu accidentul...
                                                    Blade: Tibhar Samsonov Alpha FL
                                                    Fh: Xiom Omega II euro black
                                                    Bh: Xiom Omega I euro max red
                                                    Glue: Xiom i-bond
                                                    http://www.okclub.lx.ro

                                                    Comentariu

                                                    Who has read this thread:
                                                    Procesare...
                                                    X