Anunț

Adună
Nici un anunț încă.

Turneu "A" București AMATouR-Chrotex

Adună
X
Adună
Currently Active Users Viewing This Thread: 0 (0 members and 0 guests)
 
  • Filtrează
  • Ora
  • Arată
Curăță tot
postări noi

  • cred ca ar fi bine sa se inchirieze sala pentru toata ziua , chiar daca ne costa mai mult ! sau , daca vin mai multi se strang si bani mai multi , pt. ca nu vad prea bine refuzul doritorilor sa participe ! parerea mea !
    Blade: SCHLAGER CARBON OF+
    FH: Tenergy 05 FX
    BH: Tenergy 05 FX

    Comentariu


    • Postat în original de ursuleanvasile
      cred ca ar fi bine sa se inchirieze sala pentru toata ziua , chiar daca ne costa mai mult ! sau , daca vin mai multi se strang si bani mai multi , pt. ca nu vad prea bine refuzul doritorilor sa participe ! parerea mea !
      exact, pentru 5 lei in plus...am facut eu un calcul mai sus
      BalsaCarbo X5
      Tenergy 80 2.1
      Challenger Attack 2.1

      Comentariu


      • SALL


        DORESC SHI EU SA MA INSCRIU

        Angelescu MIHAI ......

        Comentariu


        • am vazut mai sus ca nu se mai pot inscrie .... doresc sa fac shi eu un ultim apel la inscriere rog pe domnu valy care ma cunoaste sa ma inscrie shi pe mn ! pls! la grupa open deoarece sunt legitimat!

          Comentariu


          • asta daca inca se mai poate deshi crd ca participarea unui om in plus nu ar deranja cu nik turneul acum las la latitudinea voastra

            Comentariu


            • Pentru Rflash:
              Sunt pertinente obiectiile tale, dar voi incerca sa-mi apar oferta:
              - Cei 16+8 sunt desemnati cu o zi inaintea turneului si vor incepe turneul la ora anuntata. Au timp sa vina din provincie si vor juca compact meciurile, in doar cateva ore.
              -cei 12+6 asteapta ~2 ore, dar in cazul unui turneu de 10 timpul mediu de asteptare intre jocuri este de ~ o ora. Cel putin ei asteapta concentrandu-se pe turneul final, depasind o treapta dificila(poate).
              -Perntru A4 si B4 este intr-adevar putin probabil sa se califice, dar este mult mai convenabil decat sa priveasca turneul de pe margine prin nepartricipare sau prin eliminare. Si sa nu uitam ca un jucator poate fi pe locul 4 in clasament, dar cu acelasi nr de puncte ca locurile2 si 3.
              -cei 16+9 au un avantaj, dar si un handicap. Avantajul de a juca direct in turneul final se datoreaza pentru OPEN mai mult valorii, dar, poate, si perseverentei, iar pentru amatori perseverentei, dar, poate si valorii. handicapul este ca vor juca neincalziti. Care din ele predomina?
              Cei mai slabi vor juca 6 meciuri (George crede ca ar fi multumitor si cu 5, dar in regulament scrie ca se garanreaza un nr minim de 6 jocuri...
              In privinta celor cu 15 jocuri, ce sa zic... de-aia sunt calificari, sa joace mai mult pentru a-si atinge scopul, iar recalificari… ca sa joace si mai mult decat primii... In privinta oboselii, iti dau exemplul meu de la Miercurea Ciuc: In grupe am jucat 11 meciuri lamentabil si derutat (la sfarsit si plictisit) de 8 ierbari, iar turneul de 5 a fost (pentru mine) memorabil.
              Sunt convins ca pot exista si variante mai bune decat aceasta, dar ar fi bine sa le vedem, sa le intelegem si apoi sa le criticam, deoarece este mult mai usor a critica ceva -poate imperfect dar functional- decat a construi ceva mai bun decat ceea ce criticam
              In privinta calculului, nu este nimic de calculat: se creeaza niste simple grile, care daca sunt corect intocmite si respectate, totul vine de la sine.
              Numarul de 9 mese a fost luat in calcul numai pentru faza preliminariilor si modificarea pentru jocul pe 8 mese nu poate modifica decat in mod neesential timpul de joc.

              Comentariu


              • Loc

                Ce s-a grabit lumea

                Ma inscriu si eu la open daca mai e loc.

                Poate uita cineva sa se trezeasca...

                Legitimat in onoare, joc cand apuc...


                Bye
                Lemn: XIOM ZETRO Quad OFF Zylon/Aramid/Carbon
                Forhand: Donic BF M2 Max Backhand: Donic BF M3 2.0 mm
                Oricine se joaca insa putini joaca...

                Comentariu


                • Postat în original de valigti
                  Participantii la AMATORI :
                  Daniel Gheorghe Buc
                  Ursulean Florin Suceava
                  Milos Geanni Alexandria
                  Chelu Dan Alexandria
                  Aurel Onut / Buc
                  Frusina Marius Buc
                  Daniel Cioata Buc
                  Nitescu Horia Ploiești
                  Nicolae Andrei Ploiești
                  Balan Mihai Ploiești
                  George Ghita Ploiești
                  Arseni Florin București
                  Laurentiu Necula Buc
                  Mihai Silviu Micu Buc
                  Bratu Bogdan Buc
                  Rozescu Valentin Buc
                  Robert Tivriu Buc
                  Leolea Andrei Ct
                  Chipaila Mircea Ct
                  Fratea Aurel Ct
                  Lica George Ct
                  Gabriel Afunz Ct
                  Stanescu Marian Ct
                  Gainuse Nicu Ct
                  Bud Aurelian Buc
                  Pantelin Sergiu Buc
                  Ionescu Dumitru Ct
                  Popa Irinel Buc
                  Doru Tivriu Buc
                  Arseni Florin Buc
                  Gutu Victor Galați
                  Rosca Virgil Galați
                  Dutu Constantin Galați
                  Mocanu Eugen Galați
                  Dumitrache Marius Galați
                  Zainescu Corneliu Galați
                  Cumelschi Sergiu Galați
                  Cumelschi Eugen Galați
                  Pop Alexandru Cimpina
                  Chiru Andrei Cimpina
                  Grigore A. Mihai Cimpina
                  Popa Liviu Buc
                  Gigi Nastase Buc
                  Sechea Serban Buc
                  Dinu Gheorghe Buc
                  Nicolae Radu Buc
                  Grama Victor Adjud
                  Iordachi Adrian Adjud
                  Dinicescu Ion Pitești
                  Doba Vasile Pitești
                  Participantii la OPEN :
                  Florin Apian Bistrița
                  Eugen Dona Buc
                  George Vaduva Buc
                  Paul Chiru Buc
                  Mocanu David Buc
                  Matache Liviu Buc
                  Vasile Viorel Buc
                  Alexandrescu Marius Buc
                  Dumitru Marius Buc
                  Bogdan Trifu Buc ?
                  Leorda Rares Reghin
                  Daniela Stefan Buc
                  Razvan Nuta Buc
                  Mircea Alexandru Buc
                  Mircea Valentin Buc
                  Ciobanu Alexandru Buc
                  Barbu Mihai Buc
                  Panea Ovidiu Buc
                  Ispas Emil Alba
                  Cristian Rusu Buc
                  Marian Puiu Buc
                  Ursulean Vasile Suceava
                  Iacob Claudiu Oradea
                  She Ming Yau Buc
                  Octavian Savu Buc
                  Deci sintem 50 cu 24 . In total 74 persoane .
                  Deja multi , sper sa vina toti cei care s-au inscris , daca ceva nu e in ordine anuntati-ma va rog .
                  Sal Vali
                  Vezi ca Barbu Mihai s-a inscris la amatori si l-ai pus la open.mersi
                  nu raspunsul este cel care lumineaza ci intrebarea

                  Comentariu


                  • Mai inscriu si eu pe:

                    Calcaianu George,Adjud , grupa open-legitimat div Onoare
                    Scurtescu Ovidiu,Targoviște, grupa Open-legitimat div Onoare

                    Comentariu


                    • Postat în original de leordarares
                      Mai inscriu si eu pe:
                      Calcaianu George,Adjud , grupa open-legitimat div Onoare
                      Scurtescu Ovidiu,Targoviște, grupa Open-legitimat div Onoare
                      Rares... ce sa mai zic ?
                      Sa vina ca rezerve .. dak nu vin cei inscrisi atunci inlocuim , sau .. nu stiu , poate gasim o varianta...
                      Mai sint 2 pe "tuse " Angelescu si Macabinschi
                      Vedem , nu pot promite nimic .
                      Barbu a fost trecut la categoria amatori .
                      Palete si accesorii tenis de masa la preturi de importator
                      Fete de palete tenis de masa
                      TT.MGVSPORT - www. ttsport.ro

                      Comentariu


                      • Vali, eu inteleg situatia dar e cam nedrept sa vina pana la sala si sa se uite la noi mai ales ca ei nu sunt la prima participare
                        Intr-un fel e vina mea pt ca nu am anuntat mai demult pe forum desi stiam de participarea lor.Pe de alta parte nu m-am gandit ca se va ajunge pana la limitarea numarului de jucatori.

                        ps Inca o mica observatie,Sorin Voinea cred ca si-ar dori mai degraba sa joace la grupa open,mai ales ca a jucat ca legitimat in tinerete.

                        Comentariu


                        • Probleme..

                          O sa fie o problema foarte mare cu jucatorii care in acest moment sunt legitimati si inca sunt activi pe plan profesional. Eu am fost legitimat acum 9 ani de zile si va pot spune clar ca nu exista nici o sansa in fata unui adversar care inca joaca la profesionisti (sau care abia a renuntat, de cateva luni, la acest statut).

                          Toti dorim un concurs corect.
                          Blade : Butterfly BalsaCarbo X3
                          FH : Tenergy 0.5 (2.0)
                          FB : Yasaka Mark V 30* (2.0)



                          http://www.smartprint.wordpress.com

                          Comentariu


                          • Daca se doreste respectarea criteriului cu minim 6 meciuri ar fi de preferat sa limitam nr de jucatori inscrisi astfel : 56 la Amatori si 28 la Open. Astfel s-ar face 8, respectiv 4 grupe de cate 7 persoane si se califica primii 4 pentru un eliminatoriu de 32, respectiv 16.

                            Asta inseamna un total de 168+84+31+15=298 meciuri ... cu care in mod normal ar trebui sa ne incadram in timpul alocat.

                            S-ar putea merge si pe 9 grupe la Amatori , deci 63 in loc de 56 ... asta ar insemna 21 de meciuri in plus in grupa respectiva .... iar apoi dintre cei 9 clasati pe locul 4 trebuie redusi la 5 ...... cel cu cel mai bun punctaj trece automat, iar restul de 8 mai joaca un meci, castigatorul intrand pe tabloul principal .... in total 25 de meciuri suplimentare fata de cele 298 (300 daca se joaca meciul pt 3-4) ..... daca ne miscam repede eu zic ca ne putem incadra.
                            Blade : Donic Waldner Dotec Carbon

                            FH : DHS Skyline Neo 2 (tuned) - 2.2
                            BH : Haifu Shark 2 (tuned) - 2.0

                            Comentariu


                            • da Rares dar cum a spus FILO nu am voie.SA speram ca mai joc in continuare si am sa trec peste baremul impus.Sper sa ne intilnim acolo Rares.
                              Deci asta ar fi cam ultimu concurs la amatori.Cu toate ca nu sint nici macar in primii 900

                              Comentariu


                              • cazare...

                                stie cineva care ar fi cel mai apropiat hotel de sala unde se joaca? ca as veni de vineri, e greu dimineata si pe drum si concurs
                                Kreanga Carbon
                                Bryce Fx PowerSponge

                                Comentariu


                                • Sofitel
                                  nu raspunsul este cel care lumineaza ci intrebarea

                                  Comentariu


                                  • nicu, chiar la complexul tineretului este cazare de doua stele, daca nu esti prea pretentios(pt o noapte... merge), nu-i nici scump! numai sa aiba locuri!
                                    eu am stat de cateva ori pe-acolo cand faceam sport... sau inainte de cate un avion... vorbim la sala diseara!
                                    Xiom -Mitzutani - Xiom

                                    Comentariu


                                    • [quote="ursulean" cred ca ar fi bine sa se inchirieze sala pentru toata ziua , chiar daca ne costa mai mult ! sau , daca vin mai multi se strang si bani mai multi , pt. ca nu vad prea bine refuzul doritorilor sa participe ! parerea mea ![/quote]
                                      ce parere aveti ?
                                      Blade: SCHLAGER CARBON OF+
                                      FH: Tenergy 05 FX
                                      BH: Tenergy 05 FX

                                      Comentariu


                                      • La complex nu se poate caza , a fost scos din functiune de ceva vreme , ca altfel va invitam pe toti acolo la cazare ca era nemaipomenit .
                                        Am vrut sa limitez la 64 participanti de la inceput , dar ma gindesc si la cei care nu au apucat , nu au vazut s.a.m.d.
                                        Acum am acceptat cu 25-30 in plus .. nu e vb de mine , e vorba de sala ca avem pina la 18.00 si oricum depasim cu buna intelegere a celor de acolo , dar are si omul programari pe care trebuie sa le anuleze . Sponsorul era pregatit pentru un turneu normal cu 3 locuri pe podium , a facut si dinsul un efort si avem de 2 x 3 locuri .
                                        daca depasim numarul participantilor cu mult atunci din cauza celor inscrisi ultimi putem rata turneul pentru restul de 80 , deci nu lasam 80 ptr. 10-15 .
                                        Nici sa-l lungim pina noaptea tirziu ca uni au de prins trenuri , mai au treburi acasa si stiti bine cum e cu starea de spirit si oboseala dupa orele 18.00 in sus .
                                        Cel mai important e sistemul de joc decit celelalte probleme .
                                        Oricum facem tot ce e omeneste posibil .
                                        Palete si accesorii tenis de masa la preturi de importator
                                        Fete de palete tenis de masa
                                        TT.MGVSPORT - www. ttsport.ro

                                        Comentariu


                                        • Deci pana la urma sa inteleg shi eu fratilor ...... am postat pe forum sa ma inscriu ..... sunt bagat shi eu la foile de inscriere la turneu ( open ) sau nu sunt?? Multumesc aticipat!

                                          Comentariu


                                          • din Galați dni CUMELSCHI o problema de ultimu moment si nu mai pot ajunge

                                            Comentariu


                                            • meci la albaiulia

                                              numarul lui doru florescu este 0766460686
                                              el poate sa vina cu radu popa cu un tren de noapte
                                              eu cred ca vin miine pe zi si o sa dorm in buc.
                                              mai povestim miine

                                              pa pa pa

                                              Comentariu


                                              • Din Constanța nu mai poate participa : Stanescu Marian.

                                                Comentariu


                                                • s-a strecurat o eroare...

                                                  Postat în original de valigti
                                                  completare la amatori :
                                                  Vlase Dorin Iași
                                                  Ciobanu Marius Iași
                                                  Anghele Cristian Galați
                                                  Voinea Sorin Galați
                                                  Matei Dumitru Galați
                                                  Olteanu Emil Buc
                                                  Stefan Dumitru Buc
                                                  Maritanu Luminita Ct
                                                  completare la open:
                                                  Pirvu Mircea Buc
                                                  Florescu Eleodor Deva
                                                  Popa Radu Deva
                                                  Bodeanu Mihai Buc
                                                  Soare Valentin Valeni de munte
                                                  Mosloc Andrei Buc
                                                  deci avem 58 la cat. amatori si 30 la cat. open
                                                  Rog pe cei care nu au reusit sa se inscrie pina acum sa fie intelegatori si sa vina la urmatorul concurs .

                                                  in ultima lista, maritanu luminita din constanta nu mai figureaza...
                                                  va rog sa verificati, multumesc
                                                  Kreanga Carbon
                                                  Bryce Fx PowerSponge

                                                  Comentariu


                                                  • Cred ca acum se vede clar ce impact are separarea celor doua grupe, cate nume noi se inscriu la concurs, cat de greu facem fata avalansei de oameni care nu veneau pt ca nu voiau sa fie "carne de tun". Astia-s chiar amatori domnilor!
                                                    Lemn- Bty Viscaria
                                                    FH - TENERGY 05
                                                    BH - TENERGY 80

                                                    Comentariu

                                                    Who has read this thread:
                                                    Procesare...
                                                    X