Anunț

Adună
Nici un anunț încă.

Turneu "A" București AMATouR-Chrotex

Adună
X
Adună
Currently Active Users Viewing This Thread: 0 (0 members and 0 guests)
 
  • Filtrează
  • Ora
  • Arată
Curăță tot
postări noi

  • b

    as fi venit si eu,dar vad ca nu mai este loc....unde ziceati ca se organizeaza acest turneu????......in bucuresti?!?!?!?!? "misto"
    TB SPIRIT
    TGY 05
    TGY 05 FX

    Comentariu


    • Postat în original de VISCO
      Cred ca acum se vede clar ce impact are separarea celor doua grupe, cate nume noi se inscriu la concurs, cat de greu facem fata avalansei de oameni care nu veneau pt ca nu voiau sa fie "carne de tun". Astia-s chiar amatori domnilor!
      Asa este Visco!
      De cand tot "bat eu toba" pe forum cu delimitarea asta de mi-am pus si "lumea in cap" pe-aici!...
      Eu o sa plec iar periodic din tara si o sa vin mai rar la turnee, dar hotararea aceasta "istorica" ramane si o sa fie de bun-augur pe viitor!
      Un mare merit pentru Filo, care a luat finalmente aceasta initiativa cu votul si separarea grupelor!
      nu se mai putea nega evidentza!
      asta dupa ce el si altii m-au tot certat direct sau voalat ca sunt un novice, ca n-am turnee, ca sa nu mai vin daca nu-mi convine, etc!
      eu am tot spus ca multi gandesc/doresc aceasta separare insa nu o exprima pe forum, dar iata ca o exprima la inscrieri, unde li s-a oferit dreptul sa-si aleaga grupa si cei mai multi merg la AMATORI, acolo unde se simt in largul lor si stiu si ei ca le este locul!

      Pe maine baieti!
      Xiom -Mitzutani - Xiom

      Comentariu


      • Angelescu Mihai este inscris .
        Am notat pe cei doi din Galați Cumelschi Eugen/ Sergiu care nu pot veni si pe Stanescu Marian din Ct .
        D-na Luminita M / Ct este in prima lista cea de-a doua e doar completarea.
        Multumesc celor care comunica faptul ca nu mai pot venii , sa se poata inscrie altii in locul lor ca sa nu mai zic ca si sponsorul nostru dorea sa participe dar a vazut ca nu mai e loc . Acum are .
        Palete si accesorii tenis de masa la preturi de importator
        Fete de palete tenis de masa
        TT.MGVSPORT - www. ttsport.ro

        Comentariu


        • daca sunt mai slabutzi,antrenorii de ce n-au voie?!?

          Comentariu


          • Sponsorul turneului bucurestean, precum si dl Galant-Galați, se vede ca sunt persoane de f. buna calitate!
            Ma bucur totusi ca va lua si el pulsul competitiei de la masa, nu doar de langa...
            Data viitoare la Galați sper "sa fie loc" pe liste si pt Dl. Galant...
            Xiom -Mitzutani - Xiom

            Comentariu


            • Un ultim amanunt Luminita Marutanu a jucat vreo 12 ani tenis, s-a lasat de vreo 6 ani, cred ca trebuia trecuta la grupa OPEN.Multumesc.

              Comentariu


              • Dupa indelungi dezbateri am ajuns la concluzia urmatoare :
                Sistemul Open 6 grupe de 6 sau 7 cu 3/5 in grupe , doua grupe per masa grupe care se vor juca una dupa cealalta .
                Din fiecare grupa se califica in eliminatoriu primi 2 , iar jucatori de lpe locurile 3 si cei mai buni 2 de pe locurile 4 vor juca in baraj pentru ultimele 4 locuri de pe tabloul eliminatoriu.
                Daca terminam mai repede de orele 15 .30 grupele , vom lua in considerare un sistem cu grupe superioare si eliminatoriu de 16 .
                La cat. Amatori :
                10 grupe de 6 sau 7 cu 3/5 in grupa 2 grupe per masa ,se califica in eliminatoriu de 32 primi 3 + cei mai buni 2 de pe locul 4 .
                Iar jucatori care pierd primul meci in eliminatoriu vor mai juca inca un meci de departajare .
                Daca la open nu depasim 30 si la amatori 50 , vom face 3 grupe /open si 5 grupe/amatori cu 2/3 in grupa .

                Doamne ajuta !
                Palete si accesorii tenis de masa la preturi de importator
                Fete de palete tenis de masa
                TT.MGVSPORT - www. ttsport.ro

                Comentariu


                • Re: turneul de la bucuresti - precizare

                  Postat în original de filo
                  Postat în original de mateidumitru
                  matei dumitru este din deva nu din galati
                  relativ la inscrierea lui popa radu din deva la open, o sa va lamuriti dupa ce o sa numarati pe cati jucatori buni din open ii va bate.
                  de asemenea, a avut rezultate bune si la primul lui turneu de la reghin.
                  Eu nu contest valoarea lui ci faptul ca nu are drept de participare.....
                  Pentru a intra direct in grupa open trebuie sa ajungi in semifinale la un turneu A, sau sa mergi bine la minim 3 turnee (cazul lui Florescu care e admis in Open)

                  Si daca el nu a mai jucat niciodata, .... vine la turneu ... si or sa se sara cu gura ca acel om nu este amator pur ... ca a mai jucat ... sau cine stie ce motiv
                  Blade: Butterfly Photino
                  Fh: Butterfly Tenergy 05
                  Bh:Yasaka Rakza 9

                  www.lovetodance.ro

                  Comentariu


                  • puteti sa ma treceti si pe mine pe lista la open
                    YOU WANT SOME CANDY???DYIN' AIN'T MUCH OF A LIVIN' BOY!!!

                    Comentariu


                    • Pantelin Sergiu București nu mai poate sa ajunga!Imi cer scuze in numele lui.
                      BalsaCarbo X5
                      Tenergy 80 2.1
                      Challenger Attack 2.1

                      Comentariu


                      • Postat în original de Ryk23
                        Pantelin Sergiu București nu mai poate sa ajunga!Imi cer scuze in numele lui.
                        tirziu dar tot e bine
                        Palete si accesorii tenis de masa la preturi de importator
                        Fete de palete tenis de masa
                        TT.MGVSPORT - www. ttsport.ro

                        Comentariu


                        • Postat în original de valentin soare
                          puteti sa ma treceti si pe mine pe lista la open
                          da , deja esti trecut
                          Palete si accesorii tenis de masa la preturi de importator
                          Fete de palete tenis de masa
                          TT.MGVSPORT - www. ttsport.ro

                          Comentariu


                          • In caz ca mai e loc a bag si io ... Teodor Cristian - amator
                            Fan Zendong Super ALC - FL
                            FH: Dignics 09C
                            BH: Tibhar K3

                            Comentariu


                            • Seara in sala am gasit 2 tricouri o sapca si o paleta .
                              Paleta deja si-a gasit propietarul , au mai ramas celelalte .
                              Foile turneului au luat drumul Oradei si o sa puna Filo clasamentul din 12/04/08 .
                              Multumesc dlui Filo , Fratea si lui Rares pentru ajutor . Fara ei nu cred ca faceam fata .
                              O sa fac o evidenta a celor care s-au inscris si nu au venit din diverse motive , pentru ca pe viitor sa nu pun baza pe ei . Au fost multi pe care nu i-am putut inscrie datorita lor . Cei care nu au participari in Amatour si erau la primul turneu si nu au venit vor ramine ultimii pe listele de inscriere . Vor avea prioritate cei vechi si cu participari .
                              Asta doar in cazul in care sala nu face fata nr. mare de participanti .
                              Altii , venitii ca "rezerve " au avut noroc si au putut participa dar la fel de bine puteau ramine doar ca simpli spectatori . Pe viitor vom tine cont si la inscrieri de "statutul" celor inscrisi , repet doar in cazul in care avem un numar de mese insuficient .
                              In rest cu citeva amanunte totul a decurs mai bine decit ma asteptam .
                              Sistemul de joc pregatit de seara fiind de mare ajutor, cea ce ne-a permis sa intram la mese imediat dupa inscriere .
                              Numarul mare de participanti din ultima perioada ma bucura f. mult cea ce inseamna ca oamenii pun mai mare accent pe sport si implicit pe tenisul de masa , fapt imbucurator care ne va obliga la luarea unor decizii in pregatirea turneelor .
                              Palete si accesorii tenis de masa la preturi de importator
                              Fete de palete tenis de masa
                              TT.MGVSPORT - www. ttsport.ro

                              Comentariu


                              • Intradevar, la teama care a fost ca nu o sa fie bine, si la sacul de disutii in contradictoriu, a iesit mai bine decat ne-am fi asteptat (cel putin eu ).

                                FELICITARI

                                Comentariu


                                • P.S. d-l vlase ciprian din iasi si-a uitat o bluza de trening albatra cu dungi albe in sala
                                  daca a gasitt-o cineva dati un raspus eventual poate fi adusa la etapa de la galati
                                  multumim

                                  Comentariu


                                  • Felicitari !

                                    Intradevar numarul a crescut si probabil va creste parerea mea pt ca:

                                    - foarte bine organizate ( eu am participat anul asta la 2 concursuri: Galați - unde am fost primit(i) vorba unui prieten parca as fi fost Timo Boll si la acesta care tocmai s-a incheiat unde fiind din bucuresti m-am simtit intre prieteni...
                                    - lumea vrea sa faca miscare sa faca sport in conditii 'bune' iar tenisul de masa e un sport care poate fi practicat de foarte multi nu conteaza nivelul, varsta, sexul..

                                    *si la galati au fost poate cei mai multi si au jucat toti 'la gramada' nu cred ca vine lumea multa doar pt ca s-a separat acum, parerea mea lumea vine sa joace in primul rand si apoi in functie de jocul lor(daca se mai si antreneaza) apar si rezultatele...

                                    Tre facut un sistem sa nu se lasa doritorii pe afara sau se fie seturi mai putine...
                                    Blade: Tibhar Samsonov Alpha FL
                                    Fh: Xiom Omega II euro black
                                    Bh: Xiom Omega I euro max red
                                    Glue: Xiom i-bond
                                    http://www.okclub.lx.ro

                                    Comentariu


                                    • Da-ti cate jumatate de gaina sa ajunga la toata lumea! Am 46 de ani si am auzit asta, inainte de revolutie, de prea multe ori.
                                      Sa facem un mic scenariu: la urmatorul concurs din București se vor inscrie 350 de doritori din toata tara. Nimic imposibil pt ca sunt mii de familii care au cate o paleta de tenis de masă, uitata pe undeva printr-un sertar. Sala si numarul de mese raman aceleasi. Pentru ca nu-i frumos sa lasi pe nimeni pe afara, in conditiile in care la un numar de participanti de ~ 100, concursul a durat 12 ore, la 350 ar trebui sa dureze vre-o 40. Cam la cate seturi va ganditi sa reducem un meci?
                                      Lemn- Bty Viscaria
                                      FH - TENERGY 05
                                      BH - TENERGY 80

                                      Comentariu


                                      • Dupa un turneu epuizant am ajuns la urmatoarele concluzii:
                                        Separarea in 2 categorii a circuitului are avantajele:
                                        -nivelul de joc este mai omogen in interiorul celor 2 categorii
                                        -mai ajung la premii si jucatori amatori care altfel nu ar fi castigat nimic datorita valorii mari a jucatorilor din categoria Open
                                        -atmosfera este mai relaxata (la categoria Amatori)
                                        Dezavantaje:
                                        -EXTREM de greu de organizat
                                        -nu se poate organiza decat in localitatile cu un numar de mese mare si cu minim 3 organizatori (care se pricep)
                                        -anumiti jucatori amatori cu drept de participare la Open au trecut la Amatori pentru a ajunge sa castige premii ceea ce este frustrant cumva pentru ceilalti amatori care au participat la Open, de aceea vom interzice migrarea jucatorilor intre cele 2 categorii in afara de sistemul de promovare-retrogradare. In plus vom institui pentru turneele cu 2 grupe o clauza in care un jucator amator care a castigat premii la categoria amatorilor sa nu mai aibe posibilitatea sa participe decat la categoria Open.

                                        Este buna varianta in care anumiti jucatori noi care nu au participat si despre care se stie ca au valoare de Open sa fie inscrisi in respectiva categorie pentru ca un jucator ca Popa Radu pe care eu nu am vrut sa-l inscriu la Open ar fi fost muuult peste nivelul amatorilor.
                                        Ceea ce pot zice despre turneul de la București ca nivelul finalistilor de la Amatori (fara sa doresc sa supar pe cineva) a fost sub nivelul jucatorilor care au ajuns la Open abia in primii 16 (cine nu crede poate consulta lista cu jucatorii eliminati in primii 16 de la Open), cu toate acestea punctajul lor va fi comparabil cu al acestora datorita efortului mare pe care l-au depus pentru a ajunge acolo.
                                        Un lucru care m-a suparat un pic a fost pretentia unor amatori de a da punctaje egale celor 2 categorii desi diferenta de valoare a fost cum nu se poate mai evidenta....cu toate acestea punctajele turneului vor fi asemanatoare cu cele ale turneului de la Galați (acesta fiind de 93 de persoane aprox) cu mentiunea ca pentru Open grila va fi intre 30 maxim si 8 minim iar la amatori intre 18 maxim si 5 minim.

                                        Cam acestea sunt concluziile, astept si reactiile voastre.


                                        Clasamentul la Open a fost:
                                        1. Trifu Bogdan București 30p
                                        2. Vaduva George București 30p
                                        3-4.
                                        Bodeanu Mihai București 25p
                                        Mocanu David București 25p
                                        5-8.
                                        Leorda Rares Reghin 20+3p
                                        Iacob Claudiu Alesd 20+3p
                                        Soare Valentin Valenii de Munte 20+3p
                                        Ciobanu Alex București 20p
                                        9-16.
                                        Dona Eugen București 15p
                                        Apian Florin Bistrița 15+3p
                                        Rusu Cristian București 15p
                                        Bratu Andrei Brașov 15+3p
                                        She Ming Yau București 15p
                                        Motoroi Constantin București 15p
                                        Mircea Valentin București 15+3p (org)
                                        Florescu Eleodor Deva 15+3p
                                        17-20(eliminati la baraj).
                                        Chiru Paul București 12p
                                        Popa Radu Deva 12+3p
                                        Maritanu Luminita Constanța 12+3p
                                        Panter Robert București București 12p
                                        21-26 (2 victorii in grupa inferioara)
                                        Scurtescu Ovidiu București 10p
                                        Panea Ovidiu București 10p
                                        Ciobanu Marius Iași 10+3p
                                        Ursuleanu Vasile Suceava 10+3p
                                        Savu Octavian București 10p
                                        Angelescu Mihai București 10p
                                        27-29(1 victorie in grupele inferioare)
                                        Nuta Razvan București 9p
                                        Pop Alexandru București 9p
                                        Mircea Alexandru București 9p
                                        30-35 (fara victorie in grupele inferioare) - jucatori trecuti la categoria Amatori
                                        Calcaianu George Adjud 8+3p
                                        Mosloc Andrei București 8p
                                        Stefan Daniela București 8p
                                        Marian Puiu București 8p
                                        Panea George București 8p
                                        Parvu Mircea București 8p

                                        La Amatori fac clasamentul mai tarziu ca trebuie sa plec de acasa.........

                                        Comentariu


                                        • Mai am un mic comentariu: jucatorul Ispas Emil care joaca in divizia B si care nu are o valoare mai mare de a primilor 50 de jucatori din AMATouR poate fi primit de la urmatorul turneu in circuit daca nu mai participa in div B. Daca cineva are vreo obiectie o ascult (la București a participat pe langa turneu la categoria Open si a castigat un meci sau 2)

                                          Comentariu


                                          • Tre facut un sistem sa nu se lasa doritorii pe afara sau se fie seturi mai putine...[/quote]

                                            Rectific Visco ca se poate intelege altfel:
                                            Tre facut un sistem sa nu se lasa doritorii pe afara si sa nu se ajunga sa fie redus numarul de seturi.
                                            Ai dreptate ca se poate ajunge la un nr. mare de participanti... daia tre vazut dinainte cat de cat in anumite situatii...sa se stie ce e de facut, sa multumeasca pe toti(sau pe majoritatea).
                                            Blade: Tibhar Samsonov Alpha FL
                                            Fh: Xiom Omega II euro black
                                            Bh: Xiom Omega I euro max red
                                            Glue: Xiom i-bond
                                            http://www.okclub.lx.ro

                                            Comentariu


                                            • Poze a facut cineva?
                                              BLADE: DR. NEUBAUER TITAN
                                              FH: TENERGY 64 2.1
                                              BH: GIANT DRAGON - METEORITE

                                              Comentariu


                                              • Da, dar cele mai faine sint cenzurate. Prietenii stiu de ce
                                                TEnergy 05 FX | Timo Boll ALC 30th A | TEnergy 05 FX

                                                Comentariu


                                                • parca ati jucat la București, atatia Bucuresteni sunt

                                                  Comentariu


                                                  • ..pai este normal ca nivelul finalistilor de Amatori sa fie de inceput de Open..

                                                    Comentariu

                                                    Who has read this thread:
                                                    Procesare...
                                                    X