Anunț

Adună
Nici un anunț încă.

Turneu "A" București AMATouR-Chrotex

Adună
X
Adună
Currently Active Users Viewing This Thread: 0 (0 members and 0 guests)
 
  • Filtrează
  • Ora
  • Arată
Curăță tot
postări noi

  • .. cred ca pe cea mai mare parte dintre Amatorii care au participat la București nu i-au interesat premiile, daca ''ratacitilor'' din Open le-a convenit sa se plicitseasca cu noi este treaba lor..

    Comentariu


    • Clasamentul la Amatori (primii 4 sunt calificati pentru grupa Open):
      1. Zainescu Corneliu Galați 18+3p
      2. Fratea Aurel Constanța 15+3p
      3-4.
      Leolea Andrei Constanța 12+3p
      Dinu Gheorghe București 12p
      5-8.
      Nitescu Horia Ploiești 10+3p
      Balan Mihai Ploiești 10+3p
      Iordachi Adrian Adjud 10+3p
      Nicolae Andrei Ploiești 10+3p
      9-16
      Cioata Daniel București 9p
      Nastase Gigi București 9p
      Vlase Dorin Iași 9+3p
      Bourceanu Andrei București 9p
      Dinicescu Ion Pitești 9+3p
      Doba Vasile Pitești 9+3p
      Lica George Constanța 9+3p
      Chipaila Mircea Constanța 9+3p
      17-32
      Novac Catalin București 8p
      Alexandrescu Marius București 8p
      Grama Victor Adjud 8+3p
      Ursulean Florin Suceava 8+3p
      Gainusa Nicu Constanța 8+3p
      Grigore Mihai Campina 8+3p
      Micuda Mihai București 8p
      Necula Laurentiu București 8p
      Gutu Victor Galați 8+3p
      Rozescu Valentin București 8p
      Daniel Gheorghe București 8p
      Ghita George Ploiești 8+3p
      Matei Dumitru Deva 8+3p
      Teodor Cristian București 8p
      Rosca Virgil Galați 8+3p
      Macabinski Lucian București 8+3p
      33-38 (2 victorii in grupa inferioara)
      Suchea Serban București 7p
      Onut Aurel București 7p
      Ionescu Dumitru Constanța 7+3p
      Botarca Sorin Topoloveni 7+3p
      Anghele Cristian Galați 7+3p
      Zamfirescu Panait București 7p
      39-45 (1 victorie in grupa inferioara)
      Chivu Alin București 6p
      Micu Mihai Silviu București 6p
      Afunz Gabriel Constanța 6+3p
      Nicolae Radu București 6p
      Olteanu Emil București 6p
      Gorun Adrian Topoloveni 6+3p
      Frusina Marius București 6p
      46-54(fara victorie in grupa inferioara)
      Arseni Florin București 5p
      Dutu Constantin Galați 5+3p
      Bratu Bogdan București 5p
      Bud Aurelian București 5p
      Dumitru Marius București 5p
      Popa Irinel București 5p
      Popa Liviu București 5p
      Tivriu Doru București 5p
      Tivriu Robert București 5p

      Comentariu


      • este foarte buna organizarea in 2 grupe, adica amatori si open, doar ca nu am scapat de problemele de oprganizare...eu am terminnat grupa la ora 13 si am jucat urmatorul meci la ora 17:30, iar grupele pare au inceput meciurile la ora 14:00, dsesi venisera e la 8 jumatate...
        Nu zic ca e vina organizatorilor, pt ca stiu ca e greu si pentru ei, dar ma gandesc ca poa6te cate o sugestie pentru urmatoarele turnee nu strica

        cred ca ar fi benefica organizarea in zile separate, asta daca organizatorul isi poate permite sa piarda un weekend intreg. adica sambata de exemplu grupa de amatori, si duminica cea open. asa nu ar mai exista nici probleme cu mesele, nici cu aglomeratia...ca doar a vazut toata lumea ca ne-am incins si a trebuit sa ne scoata la aer....

        si cred ca ar fi bine sa mai cautam sali prin bucuresti, ce zici Valigti? eu unul nu mai calc pe la sala aia...

        Comentariu


        • E adevarat, proprietarul salii parca lucrase anterior doar in padure/zootehnie, nu in sectorul servicii. Daca asa dictatorial isi trateaza zilnic oaspetii care ii trec pragul, o sa ramna sa joace el la perete in sala.
          Doar nu eram la muzeu acolo, sau la vreo piesa de teatru...
          Omu' le-a scos fire albe lui Valigti si Filo, care noroc ca ei sunt niste baieti finutzi si cu tact si au stiut cum sa gestioneze iesirile exagerate ale individului din te-miri-ce! (nu jucati/va incaziti la mese ca e 9 fara cinci, bai nu mai agata plasa despartitoare, inchide usa ca e curent(si era o zapuseala la un moment dat), nu mai manca sandwichi in sala(n-ai matura/aspirator frate?),etc. etc. etc.
          Altfel, conditii mai bune de joc fata de IDM.
          O nota buna pt sponsor, care ne-a surprins placut cu sacosa cu tricou si 3 sticle apa de fiecare! Frumos!
          Iar Vali, esti un mare sufletist, un patimas, cred ca singurul din bucuresti care se lupta cu adevarat sa tina turnee! BRAVO TIE!!! TE STIMAM!!!
          Xiom -Mitzutani - Xiom

          Comentariu


          • Rog pe cei care au pozat/filmat sa-mi trimeata ceva poze alese (mai bune) si filmulete sa le pot pune pe un ftp pentru toti care doresc sa vada .
            Palete si accesorii tenis de masa la preturi de importator
            Fete de palete tenis de masa
            TT.MGVSPORT - www. ttsport.ro

            Comentariu


            • Chiar asa apropo de filmare cineva mi-a filmat meciul cu Bodeanu si as dori si eu filmul (sa vad de ce am pierdut..........)

              Comentariu


              • Postat în original de filo
                Chiar asa apropo de filmare cineva mi-a filmat meciul cu Bodeanu si as dori si eu filmul (sa vad de ce am pierdut..........)
                Cu ce mana ati jucat?
                BLADE: DR. NEUBAUER TITAN
                FH: TENERGY 64 2.1
                BH: GIANT DRAGON - METEORITE

                Comentariu


                • A jucat cu stanga
                  Lemn- Bty Viscaria
                  FH - TENERGY 05
                  BH - TENERGY 80

                  Comentariu


                  • Postat în original de filo
                    Chiar asa apropo de filmare cineva mi-a filmat meciul cu Bodeanu si as dori si eu filmul (sa vad de ce am pierdut..........)
                    Filmarea a facut-o VISCO din cate imi amintesc ... o sa vorbesc eu cu el, deoarece si eu l-am rugat sa imi dea dvd-ul(rile) cu filmarile! Cum le primesc iti voi trimite si tie o copie Filo
                    Blade: Butterfly Photino
                    Fh: Butterfly Tenergy 05
                    Bh:Yasaka Rakza 9

                    www.lovetodance.ro

                    Comentariu


                    • ...

                      ...
                      TB ALC/05FX

                      Comentariu


                      • un turneu reusit...am avut ce vedea !!
                        TB ALC/05FX

                        Comentariu


                        • Cred ca punctajele acordate in acest turneu ar trebui corelate cu cel de la Galați (care a fost mai mare) si sunt curios care vor fi puctajele de la M. ciuc ca acolo s-a jucat pina la ora 2.15.
                          Blade: TSP Balsa 8.5 Top Speed​ //Re-Impact Medusa// Gergely Carbon​​
                          FH: Yasaka Rakza 7 soft // Yasaka Rakza 7 soft // Tenergy 05
                          BH:HALLMARK Power Spin // R.I.T.C.802-40 // Tenergy 05

                          Comentariu


                          • si am ajuns acasa la 6

                            Comentariu


                            • triumph a scris:
                              si faceti ceva cu eliminatoriile de dupa grupele inf. ca nu vine nimeni de la 500km sa joace doar 3-4 meciuri,macar grupe de 10 si apoi eliminatorii..si trebuie specificat un nr max de jucatori in functie de mese si sa aiba prioritate cei care au un anumit nr de turnee... si inscrierile sa se faca de acu numai pe forum(ex. buc)

                              aici ai dreptate !
                              la București este singurul turneu la care am regretat ca am participat !
                              dupa ce m-am inscris la amatori , organizatorii m-au trecut la open , (probabil au crezut ca imi fac un bine , dar m-au facut aprox. ,,carne de tun" in putine meciuri) si mi-au stricat buna dispozitie .
                              Bucureștiul m-a dezamagit din mai multe puncte de vedere , printre care si ciobanul ,,sef de sala".
                              au refuzat ajutorul Galațiului pe motiv ca e rusinos , era rusinos dar sanatos sa le fi adus macar cateva senvishuri
                              fara ironie dar trebuia ......!
                              _________________
                              Blade: SCHLAGER CARBON OF+
                              FH: Tenergy 05 FX
                              BH: Tenergy 05 FX

                              Comentariu


                              • Nu puteau fi facute sandvishuri special ptr. dvs. , in mod normal trebuiau cam 300 de bucati ... si ...
                                Eu zic ca ati fost bine primit si tinind cont ca ati fost singurul jucator care a jucat si la open si la amatori ... deci vi s-a indeplinit dorinta , nu stiu de ce sinteti nemultumit (sinteti primul nemultumit) , si la bar au fost sandvishuri , dar putine .
                                Practic ati jucat toata ziua ! care e baiul ? poate ca nu v-a suris sansa la masa si din acea cauza sinteti nemultumit.
                                Incercati sa priviti per ansamblu situatia nu neaparat din punctul dvs. de vedere .
                                Iar cu grupele .. nu puteau fi facute din 10 ca eram cel putin 12 si nu mai terminam decit luni .
                                Va asteptam cu drag la urmatorul turneu la București .

                                cele bune
                                Palete si accesorii tenis de masa la preturi de importator
                                Fete de palete tenis de masa
                                TT.MGVSPORT - www. ttsport.ro

                                Comentariu


                                • are dreptate vali si apoi daca facea sandwich cu sunca de praga si vroiai cu bacon ce faceam in cazul asta.cine face comentarii de genul asta se vede clar ca habar nu are cum se organizeaza un turneu.era o vorba "la chibiti le put picioarele"oeak
                                  nu raspunsul este cel care lumineaza ci intrebarea

                                  Comentariu


                                  • bai fratilor nu spune nimeni nimic despre faptul ca nu au mai aparut discutii dupa turneu gen legitimati robotei etc.eu personal mi-am luat 4 batai scurte si mi-am fixat plafon ca la urmatorul sa trec de grupe si o voi face
                                    nu raspunsul este cel care lumineaza ci intrebarea

                                    Comentariu


                                    • cosapewe, n-ai nicio sansa!...deocamdata!
                                      poate dupa macar un an de antrenamente serioase... s-ar putea!
                                      Las' ca tu esti campion la pescuit!
                                      Xiom -Mitzutani - Xiom

                                      Comentariu


                                      • deja ne minunezi

                                        Comentariu


                                        • da apropo as vrea shi eu filmarile de la turneul din buk ..... am avut 2 meciuri tari filmate pe camera domnului APIAN .... daca se poate sa mi le trimita shi mie prin int messului sau odc ar fi perfect ... multumesc:*

                                          Comentariu


                                          • Cred ca s-a vazut destul de clar ca numarul de jucatori din grupe trebuie corelat cu nr de mese disponibil.

                                            Au fost 10 grupe de 6 la Amatori si 6 de 6 la Open, deci numai in faza grupelor inferioare s-au jucat 240 de meciuri. Grupele s-au terminat in jur de ora 17 .... deci s-a jucat aproximativ 7 ore, media meciurilor fiind de aproximativ 4.3 meciuri / masa / ora.

                                            In concluzie ar fi indicat ca pe viitor organizatorii sa aiba in vedere de la inceput acest fapt si cunoscand cat timp sala va fi disponibila sau luand in calcul o perioada maxima de 10-12 ore (dupa trecerea carora se joaca turca si nu tenis de masă) sa stabileasca care este numarul maxim de meciuri care se poate juca, iar sistemul de joc sa fie adaptat corespunzator.
                                            Blade : Donic Waldner Dotec Carbon

                                            FH : DHS Skyline Neo 2 (tuned) - 2.2
                                            BH : Haifu Shark 2 (tuned) - 2.0

                                            Comentariu


                                            • Postat în original de valigti
                                              Nu puteau fi facute sandvishuri special ptr. dvs. , in mod normal trebuiau cam 300 de bucati ... si ...
                                              Eu zic ca ati fost bine primit si tinind cont ca ati fost singurul jucator care a jucat si la open si la amatori ... deci vi s-a indeplinit dorinta , nu stiu de ce sinteti nemultumit (sinteti primul nemultumit) , si la bar au fost sandvishuri , dar putine .
                                              Practic ati jucat toata ziua ! care e baiul ? poate ca nu v-a suris sansa la masa si din acea cauza sinteti nemultumit.
                                              Incercati sa priviti per ansamblu situatia nu neaparat din punctul dvs. de vedere .
                                              Iar cu grupele .. nu puteau fi facute din 10 ca eram cel putin 12 si nu mai terminam decit luni .
                                              Va asteptam cu drag la urmatorul turneu la București .
                                              cele bune
                                              la București n-as mai merge niciodata , motivele sunt si din afara tenisului.
                                              greseala mea si a organizatorilor ca nu am jucat numai la amatori dupa cum m-am inscris ,
                                              sansa la masa nu-mi poate surade la open , ca nu am valoare de open , si sunt pur amator.
                                              dar sper sa ne intalnim la Galați si sa mai vorbim... daca m-or primi la amatori , ca la open imi piere chefu de tenis .
                                              Blade: SCHLAGER CARBON OF+
                                              FH: Tenergy 05 FX
                                              BH: Tenergy 05 FX

                                              Comentariu


                                              • daca citeste domnu Filo pe aici , sa-mi dea o parere , daca nu ar fi corect sa joc macar un turneu la amatori , dupa care se vede daca avansez la open sau raman la amatori .
                                                Blade: SCHLAGER CARBON OF+
                                                FH: Tenergy 05 FX
                                                BH: Tenergy 05 FX

                                                Comentariu


                                                • Postat în original de george, c-ta
                                                  cosapewe, n-ai nicio sansa!...deocamdata!
                                                  poate dupa macar un an de antrenamente serioase... s-ar putea!
                                                  Las' ca tu esti campion la pescuit!

                                                  important este sa participi nu
                                                  nu raspunsul este cel care lumineaza ci intrebarea

                                                  Comentariu

                                                  Who has read this thread:
                                                  Procesare...
                                                  X