Anunț

Adună
Nici un anunț încă.

Turneu A Mediaș - Editia a V-a - 06.04.2013 OPEN+AMATORI

Adună
X
Adună
Currently Active Users Viewing This Thread: 0 (0 members and 0 guests)
 
  • Filtrează
  • Ora
  • Arată
Curăță tot
postări noi

  • Am fost martori ai unor momente de pura magie sportiva,avand in rolurile principale manuitori ai paletei din Tg.Mureș(Barabas,Farkas,Nandor S. si fetitele Andreea si Krisztina) care ne-au acaparat privirile cu prestatiile lor de exceptie!
    Adaugam "momentul de varf" pe care l-a prins Leo Zbancu,clasa Rodicai Sicoe,tenacitatea lui Corbu(o revelatie!) dar chiar si surprinzatorul moment "NO" a lui Serban Nascu si Gabi Gogu(nu-i nimic baieti,se mai intampla!) si avem,iata,toate ingredientele unui recital de tenis la superlativ!Bravo Zoly!
    Surpriza placuta la amatori a produs-o Iulian Mureșan din Victoria care,dupa emotiile calificarii din fazele inferioare,a crezut pana la capat in sansele lui si a castigat pe merit turneul,etaland un joc deosebit de placut,elegant si foarte pragmatic.Bravo Muri!Felicitari!
    Remarcatul special al turneului a fost insa Beltechi D-tru(Emi) care,asa cum ne-a mai "obisnuit" deja,a facut un rally de 1200 de km,incarcat de mese,ca sa participe la acest turneu!!Beneficiind de clementa organizatorilor si intelegerea colegilor din inferioare,trecand astfel fericit peste oboseala celor 16 ore de condus non-stop,in urma unor prestatii incantatoare a reusit sa ajunga in eliminatorii!!Bravo Emi.CHAPEAU!
    A fost un turneu frumos,cu meciuri spectaculoase dar si cu mult neprevazut,intr-un cuvant...excelent!Felicitari tuturor!Felicitari trupei de la Agnita pentru prestatiile curajoase(Elisei,Alex,Cosmin si Razvan),lui Gabi Tipser pentru excelentul rezultat si lui Alex Grigore pentru "botezul" promitator de la Open!
    Felicitari organizatorior,Dragos,Cosmin si omniprezentului Florin,pentru reusita acestui turneu de traditie!CHAPEAU!
    Ultima editare de csabazedler; 08.apr.2013, 09:09.
    I love table tennis !

    Comentariu


    • TEnergy 05 FX | Timo Boll ALC 30th A | TEnergy 05 FX

      Comentariu


      • Finala Amatori
        part one

        part two
        Ultima editare de FlorinBN; 08.apr.2013, 11:32.
        TEnergy 05 FX | Timo Boll ALC 30th A | TEnergy 05 FX

        Comentariu


        • Postat în original de adi.crainic Vezi post
          un turneu deosebit din toate punctele de vedere cu o,, mica problema'' pacat ca mi s-au furat un pachet de tigari si o paleta
          Pacat de tigari

          Comentariu


          • FELICITARI ORGANIZATORILOR,A FOST UN TURNEU FRUMOS,CLUJUL O SA VA ONOREZE CU PREZENTA TOT TIMPUL!BRAVOOO
            LEMN:MAZE(Old Tag)
            Fh:TEN. 05
            Bh:,TEN. 05

            Comentariu


            • Finala Open
              Set 1

              Set 2

              Set 3

              Set 4
              Ultima editare de FlorinBN; 08.apr.2013, 14:29.
              TEnergy 05 FX | Timo Boll ALC 30th A | TEnergy 05 FX

              Comentariu


              • Semifinala Open - setul decisiv
                Gogu Gabriel - Zbancu Leo 2-3
                Ultima editare de FlorinBN; 08.apr.2013, 16:10.
                TEnergy 05 FX | Timo Boll ALC 30th A | TEnergy 05 FX

                Comentariu



                • Cateva imagini din fazele premergatoare concursului, de la sedinta tehnica unde s-au stabilit amanuntele turneului
                  Felicitari la superlativ participantilor care prin valoarea lor au dat nota acestui Turneu; Felicitari Invingatorilor (Barabas Zoltan, Zbancu Leo, Farkas, Gabi Gogu, Sipos Nandor, Alin Gradinar, fetitelor de la Tg. Mureș Andreea si Kristina care au insufletit turneul Felicitari invingatorilor de la Amatori, Mureșan Iulian, Poleac Aurelian, Silviu Stanciu, Gabi Tipser; Felicitari pentru Dragos Temelie si Florin Apian care au dus greul la organizare, multumim celor care au sponsorizat si pentru invinsi nu uitati "Zambiti maine va fi o noua zi vine si randul vostru"
                  Ultima editare de nadamoc; 08.apr.2013, 17:26.
                  Blade: Butterfly M. Maze//FH: STIGA CALIBRA //[ BH:STIGA CALIBRA/COLOR]
                  Tinteste spre luna! chiar daca nu reusesti, macar vei fi printre stele.

                  Comentariu


                  • Postat în original de nadamoc Vezi post

                    Cateva imagini din fazele premergatoare concursului, de la sedinta tehnica unde s-au stabilit amanuntele turneului
                    Felicitari la superlativ participantilor care prin valoarea lor au dat nota acestui Turneu; Felicitari Invingatorilor (Barabas zltan, Zbancu Leo, Farkas, Gabi Gogu, Sipos Nandor, Alin Gradinar, fetitelor de la Tg. Mureș Andreea si Kristina care au insufletit turneul Felicitari invingatorilor de la Amatori, Mureșan Iulian, Poleac Aurelian, Silviu Stanciu, Gabi Tipser; Felicitari pentru Dragos Temelie si Florin Apian care au dus greul la organizare, multumim celor care au sponsorizat si pentru invinsi nu uitati "Zambiti maine va fi o noua zi vine si randul vostru"
                    Felicitari,
                    poze d-astea asteptam !

                    Comentariu


                    • Multumesc !

                      Multumesc dle Zedler. A fost o zi fasta pentru mine. Le multumesc si noilor oameni pe care i-am intalnit si care m-au sustinut sau nu. Ii multumesc lui Emi Beltechi pentru "coaching", lui Csabi si Geo din Agnita pentru sustinere si incurajari si lui Dorian Pietraru pentru compania placuta si rabdare pana la finalul zilei. Va multumesc si celorlalti membri si cunoscuti care m-ati felicitat. Cele bune si sa ne vedem sanatosi si la alte turnee. Sanatate sa fie ca topspinu' ala devastator va veni si el .
                      - - - Actualizat - - -
                      Cristi, sper sa te avem cat mai repede la masa de tenis si refacut complet.
                      - - - Actualizat - - -
                      Merci, Csabi. Au fost momente grele dar cu incurajarile voastre au trecut. Sper sa ne vedem sanatosi.
                      - - - Actualizat - - -
                      Multumesc, mult. Sper sa aveti ocazia sa va revansati in curand.
                      - - - Actualizat - - -
                      Merci, Adi. Sper sa ne vedem. De-abia astept sa mai dau in antitopsul ala al tau .
                      Poți să știi!

                      Comentariu


                      • Te felicit/Bravo ai reprezentat Victoria cu o victorie te astept la Agnita/Pa

                        Comentariu


                        • Muri pt. tine stateam si pana la ora 05.00, plecam direct la servici daca era cazul,important este ca ai castigat turneul ceea ce este o mare realizare.Inca o data felicitari!

                          Comentariu


                          • Felicitari din suflet finalistului turneului de amatori: AURELIAN POLEAC!!! Mi-am pus mari sperante in acest jucator si ma bucur ca a reusit (cu putina intarziere) sa obtina un prim mare rezultat. Multumiri si partenerului sau actual de joc:SERBAN NASCU, care l-a sustinut in pregatire! Succese in continuare! Stefan Rusu
                            Simt nevoia de a multumi in mod deosebit d-lor Iuliu si Csaba Zedler, care au reusit inca odata sa faca o cronica sportiva f frumoasa competitiei desfasurate la Mediaș. In cateva cuvinte de o incantatoare insiruire ne-au "zugravit" intensitatea confruntarilor dintre eroii mai vechi si cei noi, mentionand invingatorii probelor alaturi de invinsii acestui turneu. Tuturor vreau sa le adresez urmatorul indemn: Continuati cu cinste, ce ati realizat pana acum! Stefan Rusu
                            Ultima editare de stefan_rusu23; 08.apr.2013, 21:15.

                            Comentariu


                            • Domnu' meu, multumesc pentru initiere, multumesc pentru urari, multumesc pentru sustinere.Chiar daca cateodata, nu ne prea vine sa ne uitam in buletin sunt lucruri care niciodata nu sunt prea tarzii, chiar si aici .
                              Felicitari inca o data domnului Mureșan.
                              Numai de bine, tuturor!
                              - - - Actualizat - - -
                              Multumesc domnule Iuliu Zedler si tututor care m-au sustinut!
                              Ultima editare de aurelian.poleac; 09.apr.2013, 00:04.

                              Comentariu


                              • 05 Viscaria 05

                                Comentariu


                                • Felicitari si lui Gabi Gogu...mai ales pentru dovada de fair-play,care mie mi s-a parut uriasa: sa poti aplauda pe cineva la sfarsitul meciului, impreuna cu publicul, un jucator care te-a invins in acel meci, este un lucru maret...Toata stima pentru tine Gabi!
                                  BLADE : DHS Hurricane King III - FH: Cauciuc Negru - BH: Cauciuc Rosu

                                  "Știu că sunt prost dar c?nd mă uit ?n jur prind curaj"

                                  Comentariu


                                  • Postat în original de drukeru Vezi post
                                    Felicitari si lui Gabi Gogu...mai ales pentru dovada de fair-play,care mie mi s-a parut uriasa: sa poti aplauda pe cineva la sfarsitul meciului, impreuna cu publicul, un jucator care te-a invins in acel meci, este un lucru maret...Toata stima pentru tine Gabi!
                                    Am fost suparat pe mine insami pentru infrangerea suferita in fata lui Leo, in semifinala, insa el a fost mai stapan pe joc si, de data aceasta a fost mai bun!
                                    De aceea, am simtit nevoia sa imi arat aprecierea pentru el!
                                    Felicitari Leo!

                                    Comentariu


                                    • Multumesc organizatorilor ptr atmosfera calda si primitoare si felicitari castigatorilor si tuturor participantilor.
                                      Alaturat niste poze.

                                      Comentariu


                                      • Postat în original de drukeru Vezi post
                                        Felicitari si lui Gabi Gogu...mai ales pentru dovada de fair-play,care mie mi s-a parut uriasa: sa poti aplauda pe cineva la sfarsitul meciului, impreuna cu publicul, un jucator care te-a invins in acel meci, este un lucru maret...Toata stima pentru tine Gabi!
                                        și eu cred ca merita felicitari...dar un lucru nu înțeleg: de ce chiar așa un „lucru mareț” sa aplauzi pe învingatorul tau? doar nu era sa-i fi dat un cap în gura...

                                        Comentariu


                                        • Postat în original de adimucu Vezi post
                                          și eu cred ca merita felicitari...dar un lucru nu înțeleg: de ce chiar așa un „lucru mareț” sa aplauzi pe învingatorul tau? doar nu era sa-i fi dat un cap în gura...
                                          nu intelegi ca nu ai fost in aceasta situatie,asa pot si eu spune:

                                          Adi Mucu de jucai,si asa te spovedeai,normal ca bataie luai,fair play tu nu aveai si..un cap in gura luai",trei lulele,trei surcele,eu iti spun:la revedere
                                          pa

                                          Comentariu


                                          • :d :d :d

                                            Comentariu

                                            Who has read this thread:
                                            Procesare...
                                            X