Anunț

Adună
Nici un anunț încă.

Turneu A Mediaș - Editia a V-a - 06.04.2013 OPEN+AMATORI

Adună
X
Adună
Currently Active Users Viewing This Thread: 0 (0 members and 0 guests)
 
  • Filtrează
  • Ora
  • Arată
Curăță tot
postări noi

  • Din Arad: Meszar Razvan - open
    Blade: VECHITURA CU 70 LEI
    FH: FATA DE ROATA DE MASINA
    BH: PIAPTAN CU EFECTE SECUNDARE

    Comentariu


    • Postat în original de Dan2 Vezi post
      Greu de inteles frenezia cu care apar inscrieri pe ultima suta de metri, atata timp cat locurile sunt ocupate din prima zi si sunt deja 30 de amatori care asteapta la coada o eventuala retragere! Jucatorii de pe listele de asteptare sunt rugati sa urmareasca cu atentie retragerile si anunturile organizatorilor, pentru a evita o deplasare la Mediaș fara sa participe!
      poate e "patima" sau placerea de a juca tenis cu orice mijloace..
      Lama:Timo Boll Tricarbon OFF+
      Pe spate: Tenergy 80
      Pe fata.: Tenergy 64

      Comentariu


      • Pentru amatori Timaru ilie din Ocna - Sibiului

        Comentariu


        • Kezdi Janos la amatori loc 497

          Comentariu


          • Postat în original de Dan2 Vezi post
            Greu de inteles frenezia cu care apar inscrieri pe ultima suta de metri, atata timp cat locurile sunt ocupate din prima zi si sunt deja 30 de amatori care asteapta la coada o eventuala retragere! Jucatorii de pe listele de asteptare sunt rugati sa urmareasca cu atentie retragerile si anunturile organizatorilor, pentru a evita o deplasare la Mediaș fara sa participe!
            daca-i frenezie..las-o asa pentru ca intradevar pentru cine nu o are e cam greu de inteles,insa dupa cum stii,Mediașul este o locatie unde toata lumea se simte bine..si de care imi pare foarte rau ca nu am ajuns !

            Comentariu


            • va rugam anuntati retragerile din timp ca se ne fie mai usor noua celor din lista de asteptare (sa avem timp sa ne organizam )

              Comentariu


              • Regulamentul de joc
                120 jucatori admisi pe 10 mese (20 de grupe de cate 6).
                Amatori:
                - ora: 09.00 - ultima confirmare de inscriere: 08.45
                - 14 grupe inferioare de cate 6, se califica primii 3, 14 grupe superioare de 3, se califica primii 2, tablou eliminatoriu de 32;
                Open:
                - ora 14.00 - ultima confirmare: 13.45;
                - 6 grupe inferioare de cate 6, se califica primii 3, 6 grupe superioare de 3, se califica primii 2, eliminatoriu de 16;
                Repartizare la mese si durate de joc (aproximative):
                - 09.00 - 14.00 - grupele 1-10 amatori pe mesele 1-10 (15 meciuri/masa - durata de 4-5 ore);
                - 14.00 - 19.00 - grupele 1-6 open pe mesele 1-6 si grupele 11-14 amatori pe mesele 7-10 (15 meciuri/masa);
                - 19.00 - 21.00 - grupele 1-6 superioare open pe mesele 1-3 si grupele 1-14 amatori pe mesele 4-10, cate 2 grupe de 3 pe o masa (6 meciuri/masa - maxim 2 ore);
                - 21.00: eliminatorii - 11 meciuri la open si 27 la amatori, total 38, cam 4 meciuri/masa = 2 ore
                Ultima editare de FlorinBN; 31.mar.2013, 09:19.
                TEnergy 05 FX | Timo Boll ALC 30th A | TEnergy 05 FX

                Comentariu


                • Bine ca-s amator feroce ca va fi baie de sange la Mediaș
                  Ultima editare de FlorinBN; 31.mar.2013, 09:19.
                  Crestem CAMPIONI! Antrenam INTELIGENTA! CS VOINTA Cluj

                  Comentariu


                  • Buna dl. Folorin. De ce se voloseste din nou acesta varianta de joc?... (cate 6, se califica primii 3,) ultima data cand am fost la Mediaș am fost tot asa si din cauza unui golaveraj am venit acasa, adica am mers 300 km. dus ( Arad-Mediaș) sa joc 5 partinde dupa care sa vin acasa, va rog sa gasiti o cale de mijloc pt. fiecare dintre noi sa avem mai multe sanse de joc, adica sa fie normal... cate 6 se clifica primii 4... Din ce cauza spun acest lucru acum la Arad am mers mai departe de pe locul 4... Ma bucur ca sa marit nr. de concurenti.
                    Da, teoretic ami dau seama de ce se alege acesta varianta de joc sa se termine cat mai repede Concursul, nu ?... Da, si este mai usor de calculat grupele ect... Imi pare rau, dar noi ne gandim sa ne jucam si sa ne simtim bine, mai putin sa ne mai gandim si la socoteli, grupe ect... Dar noi care venim la concurs nu vrem acest lucru sa se faca cat mai repede, eu unul asa gandesc si sunt unul care vin ceva km. vin sa ma simt bine si nu conteaza ora la care se termina concursul , cred ca si alti gandesc la fel ca daca nu de ce as mai veni pana la Mediaș?... nu?... sa ma grabesc repede sa vin acasa, nu nici pe departe ..... Si cred ca este frumos sa se tina cont si de noi care suntem asa la inceput de cale in acest sport frumos, > adica din 3000 de amatori sper sa nu gresesc majoritatea suntem asa ca si mine la inceput de cale si trebuie sa aveam mai multe sanse de a urca mai sus, si va rog sa ne ajutati si sa aveti mai multa rabdare cu noi si sa nu ne simtim ca si o povara pt. voi care aveti mai multa experienta ca si noi...
                    Multumesc!
                    - 14 grupe inferioare de cate 6, se califica primii 3, 14 grupe superioare de 3, se califica primii 2 si inca cele mai bune 4 locuri 3, tablou eliminatoriu de 32;
                    Ultima editare de leo33; 31.mar.2013, 00:03.

                    Comentariu


                    • Daca din 6 ar merge mai departe primii 4, la numarul de mese existent ar insemna inca 2 ore cel putin.
                      Inteleg ca trebuie gasita o cale de mijloc pentru a se califica aproape toti jucatorii care vin de departe, dar pe de alta parte turneul trebuie sa se termine totusi la o ora decenta (nu cat mai repede dupa cum sugerezi). Dupa cum vezi, sint si voci care protesteaza ca la ora X inca se mai joaca in superioare etc.
                      Revin cu datele initiale ale turneului - 120 jucatori pe 10 mese - media este cu mult peste orice turneu la care am participat in ultima vreme si nici unul nu s-a terminat inainte de 12 noaptea.
                      TEnergy 05 FX | Timo Boll ALC 30th A | TEnergy 05 FX

                      Comentariu


                      • - 12 jucatori pe masa inseamna doua grupe de amatori de cate 6 la o masa, adica se joaca un meci si se astapta 5. Este foarte dificil, cere precizie, atentie maxima a organizatorilor si participanti ordonati, altfel se poate incheia dupa ora 2 noaptea.
                        - Calificarea a jumatate dintre participanti la fiecare faza de joc (3 din 6 in inferioare; 2 din 4 in superioare si, bineinteles 1 din 2 in eliminatorii) este rezonabila si trecuta in regulament. Cresterea nimarului de jucatori calificati este un cadou oferit de organizatori atunci cand spatiul si timpul disponibil le permit.
                        - IN situatia de la Mediaș, in care numarul jucatorilor inscrisi este cu 40% mai mare decat numarul de locuri disponibile, propun organizatorilor si participantilor sa ia in calcul posibilitatea desfasurarii turneului in doua zile: sambata pentru amatori (de la 10 la 20) si duminica pentru OPEN (de la 9,30 la 16.00) Spatiul ar deveni suficient, aerisit iar numarul participantilor ar putea fi chiar mai mare. sunt si inconveniente, dar merita incercat.

                        Comentariu


                        • Propunerea lui Dan e de luat in seama, dar depinde de cat platesc organizatorii pentru sala, daca le iese pasienta sa imparta concursul pe doua zile! Altfel, doua grupe de sase la o masa ar necesita si niste dotari suplimentare,... niste saltele la etaj, mai tragem un pui de somn intre doua meciuri!!!
                          Levi SIC Gloria OFF, Fețe: FH Xiom VEGA X max black+BH Der materialspezialist Kamikaze OX red
                          Levi SIC Carbo Def, Fețe: FH Tibhar Evolution MX-D 2mm black+BH Tibhar Grass Dtecs OX red

                          Comentariu


                          • As vrea sa particip, numai ca cei care ma insotesc de obicei la turnee nu au apucat sa se inscrie,...acum nu mai sunt locuri ( singur nu prea merge, este peste m?na, si nu pot sa-i las singuri acasa).
                            M-am explicat, asadar ma retrag....Vladoiu Gelu...amatori....bv
                            Hobby: Motoare si ski !
                            http://www.youtube.com/watch?v=dyNpInTHl2Y

                            Comentariu


                            • Botea Fabian ..Hunedoara. Amatori
                              Blade : 729 Dinasty Hinoki off
                              FH: Xiom Asia Japan
                              BH:Xiom Asia Japan

                              Comentariu


                              • o solutie ar fi sa nu se mai joace grupe superioare !
                                Butterfly Viscaria fl
                                Butterfly tenergy05

                                Comentariu


                                • Postat în original de GeluBv Vezi post
                                  As vrea sa particip, numai ca cei care ma insotesc de obicei la turnee nu au apucat sa se inscrie,...acum nu mai sunt locuri ( singur nu prea merge, este peste m?na, si nu pot sa-i las singuri acasa).
                                  M-am explicat, asadar ma retrag....Vladoiu Gelu...amatori....bv
                                  Pai, si eu sunt singur. Ai putea sa vii pe la Deva si de-acolo mergem impreuna
                                  - - - Actualizat - - -
                                  Cel mai bine ar fi ca, inainte de postarea unui turneu, organizatorii sa se hotarasca pentru cine organizeaza turneul : pentru cei care vin de la sute de kilometri sa joace sau pentru organizatori ? Aici nu ma refer strict la acest turneu, ci in general la toate turneele.
                                  Daca se aplica acest sistem de desfasurare cu 3 calificati, eu o sa ma retrag. Astfel, vor fi multumiti si organizatorii ca vor reusi sa termine turneul mai repede.

                                  Comentariu


                                  • Postat în original de mateidumitru Vezi post
                                    Pai, si eu sunt singur. Ai putea sa vii pe la Deva si de-acolo mergem impreuna
                                    Am apucat sa ma retrag, va doresc multa bafta.
                                    Hobby: Motoare si ski !
                                    http://www.youtube.com/watch?v=dyNpInTHl2Y

                                    Comentariu


                                    • No bine, pana la urma eu nu ma grabesc niciunde, oricum vin primul si plec ultimul, daca vreti 4 calificati asa va fi (mi-au mai spus si altii - a nu se crede ca m-a convins dl.Titi ) - dar sa nu se astepte lumea sa se termine superioarele ca la alte turnee.
                                      Gelule, inca nu am reactualizat lista de participanti, daca vrei sa participi in conditiile astea, da un semn pana maine dimineata.
                                      http://www.tenisdemasa.ro/forum/show...l=1#post158251
                                      Ultima editare de FlorinBN; 31.mar.2013, 18:09.
                                      TEnergy 05 FX | Timo Boll ALC 30th A | TEnergy 05 FX

                                      Comentariu


                                      • Multumesc, dar nu cred ca nea Titi a vb serios....si apoi la calificari de 4 mi-e frica sa ma intorc singur la 3 dimineata
                                        Hobby: Motoare si ski !
                                        http://www.youtube.com/watch?v=dyNpInTHl2Y

                                        Comentariu


                                        • Postat în original de FlorinBN Vezi post
                                          No bine, pana la urma eu nu ma grabesc niciunde, oricum vin primul si plec ultimul, daca vreti 4 calificati asa va fi (mi-au mai spus si altii - a nu se crede ca m-a convins dl.Titi ) - dar sa nu se astepte lumea sa se termine superioarele ca la alte turnee.
                                          Gelule, inca nu am reactualizat lista de participanti, daca vrei sa participi in conditiile astea, da un semn pana maine dimineata.
                                          http://www.tenisdemasa.ro/forum/show...l=1#post158251
                                          In numele adeptilor jocului in nocturna, iti multumesc frumos, Florine !
                                          Trebuie sa vina si Gelu, ca am de luat o revansa de la el.
                                          Ultima editare de mateidumitru; 31.mar.2013, 21:58.

                                          Comentariu


                                          • Eu sunt perfect de acord cu ce zice d-l Florin. Cred ca fiecare dintre noi isi doreste sa joace cat mai mult dar haideti sa avem in vedere ca dansul, daca este prezent la fiecare turneu pleaca ultimul de acolo. Cred ca merita si dansul un tratament mai "uman"
                                            Postat în original de FlorinBN Vezi post
                                            Daca din 6 ar merge mai departe primii 4, la numarul de mese existent ar insemna inca 2 ore cel putin.
                                            Inteleg ca trebuie gasita o cale de mijloc pentru a se califica aproape toti jucatorii care vin de departe, dar pe de alta parte turneul trebuie sa se termine totusi la o ora decenta (nu cat mai repede dupa cum sugerezi). Dupa cum vezi, sint si voci care protesteaza ca la ora X inca se mai joaca in superioare etc.
                                            Revin cu datele initiale ale turneului - 120 jucatori pe 10 mese - media este cu mult peste orice turneu la care am participat in ultima vreme si nici unul nu s-a terminat inainte de 12 noaptea.
                                            Crestem CAMPIONI! Antrenam INTELIGENTA! CS VOINTA Cluj

                                            Comentariu


                                            • de la petrila pt amatur daca mai este loc ANDRONE DAN
                                              JOOLA ARUNA OFF FETE JOOLA RHYZM-P

                                              Comentariu


                                              • Meszar Razvan, ma retrag din cauza incertitudinii de a putea participa.numai bine.bafta Dragos si Florin

                                                Comentariu


                                                • Ma bag si eu in seama.Si eu merg din Alba cam peste tot in tara si as fi multumit daca as juca 7-8 partide.Cu modestie spun ca valoarea mea este de locul 4 in gr.inferioara de 6.Nu merita sa fac 300km pentru atat.(nu ma refer la Mediaș).Nu merg pentru trofee (desi recunosc ca as lua o cupa daca n-ar fi atenti organizatorii) ci pentu placerea de a face sport si de ce nu,de a socializa.Totusi cred ca cine organizeaza un turneu A trebuie sa asigure o desfasurare fluenta a concursului si tot ce este necesar participarii unui nr cat mai mare de sportivi chir daca taxa ar fi cu 5-10 lei mai mult.Referitor la turneul de la Mediaș daca se pastreaza schema organizatorica anuntata,cred ca ar fi bine ca grupele sa fie facute de vineri ca cei de la amatori gr 11-14 sa vina de la ora 14 si nu de la 9.

                                                  Comentariu


                                                  • Bravo organizatorilor sa schimbat ----
                                                    ---
                                                    Regulamentul de joc
                                                    120 jucatori admisi pe 10 mese (20 de grupe de cate 6).
                                                    Amatori:
                                                    - ora: 09.00 - ultima confirmare de inscriere: 08.45
                                                    - 14 grupe inferioare de cate 6, se califica primii 4, 14 grupe superioare de 4, se califica primii 2, eliminatoriu de 28 pe tablou de 32;
                                                    Open:
                                                    - ora 14.00 - ultima confirmare: 13.45;
                                                    - 6 grupe inferioare de cate 6, se califica primii 4, 6 grupe superioare de 4, se califica primii 2, eliminatoriu de 12 pe tablou de 16;
                                                    Repartizare la mese si durate de joc (aproximative):
                                                    - orele 09 - 14 - grupele 1-10 amatori pe mesele 1-10 (15 meciuri/masa - durata de 4-5 ore);
                                                    - 14 - 19 - grupele 1-6 open pe mesele 1-6 si grupele 11-14 amatori pe mesele 7-10 (15 meciuri/masa);
                                                    - 19 - 22 (23) - grupele 1-6 superioare open pe mesele 1-3 si grupele 1-14 amatori pe mesele 4-10, cate 2 grupe de 4 pe o masa (12 meciuri/masa - cam 3-4 ore);
                                                    - ora 22 (23): eliminatorii - 11 meciuri la open si 27 la amatori, total 38, cam 4 meciuri/masa = 2 ore

                                                    Comentariu

                                                    Who has read this thread:
                                                    Procesare...
                                                    X