Anunț

Adună
Nici un anunț încă.

[ TURNEU A "Cupa VIVA SPORT" ] - București 27 aprilie 2013

Adună
X
Adună
Currently Active Users Viewing This Thread: 0 (0 members and 0 guests)
 
  • Filtrează
  • Ora
  • Arată
Curăță tot
postări noi

  • Postat în original de mihais mioveni Vezi post
    Din inferioare (grupa 13) am iesit pe locul 1 cu 5 victorii, din superioare am iesit pe locul 2, iar pe tabloul de 32 nu ma regasesc. Oare de ce? Stoica Mihai
    Deoarece sunteti pe unul din locurile 33--48 in eliminatoriile de 48.

    Comentariu


    • Clasament OPEN:
      Loc Nume si prenume Localitate
      1 Sterea Viorel Mangalia
      2 Roman Iulian Brașov
      3--4 Durdun Gheorghe București
      3--4 Cretu Florin Iași
      5--8 Lungu Cosmin București
      5--8 Enciu Alexandru Slobozia
      5--8 Toma Florin Pitești
      5--8 Alexandrescu Marius București
      9--16 Lipan Alexandru Brăila
      9--16 Radu Costica Galați
      9--16 Rada Catalin București
      9--16 Ciuca Dan Pitești
      9--16 Bogdan Cristian Amarastii de Sus
      9--16 Corcoz Costin Focșani
      9--16 Ion Marius Brăila
      9--16 Burlacel Ionut București
      17--24 Cionoiu Cristian București
      17--24 Bodeanu Dan București
      17--24 Bocaniala Norocel Galați
      17--24 Pizlaru Ionel Focșani
      17--24 Zamfir Ionel București
      17--24 Mihaila Aurel București
      17--24 Panea Ovidiu București
      17--24 Fodoran Cosmin București
      25--32 Ceacarescu Cristian Slobozia
      25--32 ON HO București
      25--32 Dumbrava Nicolae București
      25--32 Gheorghe Nicu Drobeta Tr Severin
      25--32 Uta Adrian București
      25--32 Mosoia Stefan București
      25--32 David Dorin Barlad
      25--32 Ilie Florian București
      33 Boaca Valentin București 4v (retras acc)
      34--35 Popescu Valentin București 3v
      34--35 Calin Mihai Barlad 3v
      36 Traista Andrei București 2v
      37--44 Tomica Silviu București 1v
      37--44 Raducan Bogdan Craiova 1v
      37--44 Dinicescu Ion Pitești 1v
      37--44 Cristescu Cristian București 1v
      37--44 Coroiu Andrei Roman 1v
      37--44 Staicu Adrian Galați 1v
      37--44 Bularda Iulian Barlad 1v
      39--44 Vladu Nicolae Pitești 0v
      45--51 Filimon Bogdan București 0v
      45--51 Vasile Gelu Iulian București 0v
      45--51 Dica Constantin Craiova 0v
      45--51 Dumbrava Georgian București 0v
      45--51 Acatrinei Lucian Marian Roman 0v
      45--51 Radu Daniel București 0v
      45--51 Vasilica Adrian București 0v
      Ultima editare de Dan2; 01.mai.2013, 06:12.

      Comentariu


      • Postat în original de mihais mioveni Vezi post
        Din inferioare (grupa 13) am iesit pe locul 1 cu 5 victorii, din superioare am iesit pe locul 2, iar pe tabloul de 32 nu ma regasesc. Oare de ce? Stoica Mihai
        MIHAI esti clasat pe locul 33 -48
        Locurile I din grupele 1 pana la 16 au avut tur liber iar celelate locuri I impreuna cu locurile II din toate grupele au jucat un tur in plus pt tabloul de 32.Tu ai fost eliminat in turul preliminar si am suferit pentru tine.
        Nu a fost transparenta la alcatuirea tablurilor eliminatorii iar grupele de superiore la amatori alcatuite din 3 jucatori este o noua gaselnita marca DAN BODEANU.
        Tabloul eliminatoriu de la OPEN prezinta mari anomalii in sensul ca nu s a tinut cont de o restrictiie elementara aceea ca ocupantii locurilor 1 si 2 dintr-o grupa ar fi trebuit sa se intalneasca numai in finala nu in semifinale cum teoretic s ar fi fost posibil in cazul a 8 jucatori.
        In cea ce priveste organizarea au fost numerosi timpi morti iar spatiu de joc tare incomod.

        Comentariu


        • Clasament la AMATORI:
          Loc Nume si prenume Localitate
          1 Micuda Mihai București
          2 Dumitru Traian București
          3--4 Balan Ionel Călărași
          3--4 Vasile Marius Călărași
          5--8 Vladoiu Gelu Brașov
          5--8 Dena Corneliu Giurgiu
          5--8 Miron Liviu Campina
          5--8 Faur Laurentiu Călărași
          9--16 Corneanu Sorin Botoșani
          9--16 Costache Claudiu Călărași
          9--16 Bilanici Mircea Satu Mare
          9--16 Lefter Costel Galați
          9--16 Jaouir Khaled București
          9--16 Hutanu Alin Brașov
          9--16 Dumitru Gheorghe București
          9--16 Tomica Andrei București
          17--32 Luta Petre București
          17--32 Petrov Dan Timișoara
          17--32 Tanase Horia București
          17--32 Doba Vasile Pitești
          17--32 Papacu Bejoli București
          17--32 Colesniuc Romeo Botoșani
          17--32 Trocan Nicolae Mioveni
          17--32 Holban Dumitru Buzău
          17--32 Bucsan Romeo Pitești
          17--32 Rusea Gheorghe Breaza
          17--32 Banica Dan Ploiești
          17--32 Procopie Andrei București
          17--32 Nicolae Marcel Călărași
          17--32 Raportaru Viorel București
          17--32 Clapa Danut București
          17--32 Cretu Dinu București
          33--48 Vranceanu Mihai București
          33--48 Medeleanu Stefan Mangalia
          33--48 Poenaru Adrian București
          33--48 Stoica Mihai Mioveni
          33--48 Stolearenco Igor Galați
          33--48 Sandescu Florin București
          33--48 Craciunica Andrei Călărași
          33--48 Brulea Petre Ploiești
          33--48 Constantin Gabriela București
          33--48 Mandru Ionut Călărași
          33--48 Radu Aurel București
          33--48 Dumitrescu Dan Piatra Neamț
          33--48 Stanciu Alin Călărași
          33--48 Popescu Ionut București
          33--48 Sandu Stefan București
          33--48 Radulescu Dan București
          49--72 Trocan Alexa Mioveni
          49--72 Matei Razvan București
          49--72 Serban Liviu Onesti
          49--72 Silviu Niculae București
          49--72 Marin Iulian Campina
          49--72 Iacob Bogdan București
          49--72 Berzan Alexandru București
          49--72 Theodorescu Alex București
          49--72 Dinu Adrian Darmanesti
          49--72 Tudor Emil București
          49--72 Graur Robert Focșani
          49--72 Rusu Gianini Targoviște
          49--72 Arion Costel Marasesti
          49--72 Iacob Lucian București
          49--72 Parvu Nicolae Campina
          49--72 Sersea Adrian București
          49--72 Vasilica Adrian București
          49--72 Arabagiu Marius București
          49--72 Bordea Alexandru București
          49--72 Iordan Mihai București
          49--72 Orac Teodor Rm Valcea
          49--72 Dumitrescu Paul Ionut București
          49--72 Gheorghe Neculai Galați
          49--72 Dumitrescu Matei București
          73 Radu Daniel București
          74 Millo Lucian București
          75--78 Negria Mihai București
          75--78 Stanescu Ionut București
          75--78 Lazar Samir Campina
          75--78 Sivu Leonard București
          79--94 Dima Nicu București
          79--94 Rizescu Gheorghe Mioveni
          79--94 Medeleanu Radu Mangalia
          79--94 Giosan Marcel Galați
          79--94 Mureșan Andrei Sibiu
          79--94 Ionita Daniel București
          79--94 Enache Cristinel București
          79--94 Stanciu Stelian Călărași
          79--94 Niculescu Gabriel București
          79--94 Radu Gabriel Buzău
          79--94 Stan Andrei București
          79--94 Tocariu Sebastian Botoșani
          79--94 Ilea Ioan Gabriel București
          79--94 Calin Cristian Baicoi
          79--94 Balan Codrin București
          79--94 Sechea Mircea București
          95--111 Gramaticu Sorin București
          95--111 Panait Adrian Brăila
          95--111 Cucu Cristin Targoviște
          95--111 Popa Vicentiu București
          95--111 Musatescu Mugurel Targoviște
          95--111 Ghetea Danut Ploiești
          95--111 Sargu Marius București
          95--111 Cocala Claudia București
          95--111 Chira Bogdan București
          95--111 Frunza Catalin București
          95--111 Bejenar Silviu București
          95--111 Moraru Constantin București
          95--111 Mihai Alexandru Catalin București
          95--111 Marica Raul București
          95--111 Taranu Stefan București
          95--111 Velce Cristina București
          95--111 Istrate Andrei București
          Ultima editare de Dan2; 28.apr.2013, 22:25.

          Comentariu


          • Postat în original de dinicescuion Vezi post
            ...
            Nu a fost transparenta la alcatuirea tablurilor eliminatorii iar grupele de superiore la amatori alcatuite din 3 jucatori este o noua gaselnita marca DAN BODEANU.
            Tabloul eliminatoriu de la OPEN prezinta mari anomalii in sensul ca nu s a tinut cont de o restrictiie elementara aceea ca ocupantii locurilor 1 si 2 dintr-o grupa ar fi trebuit sa se intalneasca numai in finala nu in semifinale cum teoretic s ar fi fost posibil in cazul a 8 jucatori.
            In cea ce priveste organizarea au fost numerosi timpi morti iar spatiu de joc tare incomod.
            Va multumesc pentru analiza pertinenta si la obiect. Am observat cu placere prezenta d-vs inca de la inceputul competitiei de amatori, precum si atentia d-vs in desfasurarea acestei categorii. Felicitari pentru rezultatul obtinut la OPEN. Sunteti binevenit la orice turneu in care voi fi coorganizator.
            Tin deasemenea sa va multumesc pentru aprecierea acordata acelor mici inovatii pe care le aduc pentru o mai buna cursivitate a turneului.
            Toate cele bune!
            Ultima editare de Dan2; 28.apr.2013, 07:46.

            Comentariu


            • Postat în original de dinicescuion Vezi post
              MIHAI esti clasat pe locul 33 -48
              Locurile I din grupele 1 pana la 16 au avut tur liber iar celelate locuri I impreuna cu locurile II din toate grupele au jucat un tur in plus pt tabloul de 32.Tu ai fost eliminat in turul preliminar si am suferit pentru tine.
              Nu a fost transparenta la alcatuirea tablurilor eliminatorii iar grupele de superiore la amatori alcatuite din 3 jucatori este o noua gaselnita marca DAN BODEANU.
              Tabloul eliminatoriu de la OPEN prezinta mari anomalii in sensul ca nu s a tinut cont de o restrictiie elementara aceea ca ocupantii locurilor 1 si 2 dintr-o grupa ar fi trebuit sa se intalneasca numai in finala nu in semifinale cum teoretic s ar fi fost posibil in cazul a 8 jucatori.
              In cea ce priveste organizarea au fost numerosi timpi morti iar spatiu de joc tare incomod.
              Am stat langa domnul Bodeanu si TIberiu cand s a facut tabloul eliminatoriu la amatori si va pot spune ca s a facut in functie de pozitia in clasament.Cred ca e destul de transparent.

              Comentariu


              • Pozitia in clasament este criteriu de alcatuirea grupelor inferioare .REZULTATELE din grupele inferioare si cele din superioare TREBUIESC sa fie criterii desfasurarii competitiei in continuare,dar organizatorul are dreptul sa faca cum doreste.

                Comentariu


                • Postat în original de dinicescuion Vezi post
                  Pozitia in clasament este criteriu de alcatuirea grupelor inferioare .REZULTATELE din grupele inferioare si cele din superioare TREBUIESC sa fie criterii desfasurarii competitiei in continuare,dar organizatorul are dreptul sa faca cum doreste.
                  Din cate am observat tabloul eliminatoriu s a facut in functie de pozitia din grupa superioara(locul 1 sau 2 ocupat in grupa) si pozitia in clasament in sensul ca intai s au pus pe tablou locurile 1 in functie de pozitia ocupata in clasament si apoi locurile doi in functie de pozitia ocupata in clasament. Cred ca este la fel de transparenta si metoda aceasta ca aceea pe care cred ca o folositi si dumneavoastra cu locul in grupa si nr grupei pentru a forma tabloul.
                  In ceea ce priveste timpii morti si spatiul de joc incomod sunt de acord cu dumneavoastra.

                  Comentariu


                  • Postat în original de dinicescuion Vezi post
                    .......
                    In cea ce priveste organizarea au fost numerosi timpi morti iar spatiu de joc tare incomod.
                    Nae Ioane, ai uitat sa spui ca grupa dumneata, de sase, a jucat la doua mese. Pt mine a fost tare incomod sa stau cu foaia in mana, fara masa, pt ca dumneata sa joci la doua mese. Un meci de-al dumneata dura cat doua de la vecini, daca mai aveai si spatiu, sa joci de la distanta, nici acum nu eram acasa. Erai destul de amuzant cu "avioanele" ce le trimitea-i pe masa, dar le labarea-i prea mult. Nu ma bagam, dar timpii morti au fost si din cauza grupei din care ai facut parte(Roman, Dinicescu, Horia, Gelu,etc)...ati ocupat inca o masa nejustificat.

                    Felicit pe Dan Bodeanu impreuna cu toti baietii de la Viva si ma bucur ca am stat pana la final, unde am vz vreo cinci meciuri (open) meciuri extra-tari... in special George- Lulu si Vio-Lulu care au aratat mare valoare, spectacol la greu.
                    Hobby: Motoare si ski !
                    http://www.youtube.com/watch?v=dyNpInTHl2Y

                    Comentariu


                    • Postat în original de sevraj Vezi post
                      In ceea ce priveste timpii morti si spatiul de joc incomod sunt de acord cu dumneavoastra.
                      La fiecare turneu sunt inerent si timpi morti, din cauza intarzierii unor grupe mai numeroase sau mai lente. Pentru acestia, organizatorii au fost uneori stresanti in incercarea de a-i grabi. Evdent, cei care incheie grupele mai devreme au de asteptat pana se incheie si grupele intarziate.
                      De remarcat:
                      - in timpul finalei la amatori jocurile la OPEN au fost intrerupte;
                      - eliminatoriile s-au desfasurat lejer, fara criza de timp, sferturile , semifinalele si finala s-au derulat pe rand, cu timp suficient de odihna intre jocuri;
                      Criterii utile pentru comparatie ar fi ora la care s-au incheiat turneul, numarul de jucatori la o masa si numarul total de jocuri/nr de mese.
                      In acest sens, turneul de la Viva s-a desfasurat in limite convenabile:
                      ora incheiere turneu Amatori 20,50;
                      ora incheiere turneu OPEN 23,07
                      nr participanti/masa 162/18 =9,00;
                      Nr total de jocuri oficiale:
                      amatori: 288 inf+72 sup+47 el=407
                      OPEN: 138 inf+48 inf+15 el=201
                      TOTAL 608 jocuri/18 mese=33,7 jocuri/masa;
                      In perioada 10,00-20,00 (maxima incarcare) s-au jucat 590j/18 mese/10 ore=3,3 jocuri/ora la o masa.
                      Personal ma consider multumit de fluenta turneului;
                      Recomand celor interesati de astfel de comparatii sa ia in considerare mai degraba argumentele "obiective", in dauna celor "subiective".

                      Comentariu


                      • Dupa desfasurarea primei faze in care se tine cont de clasament AMATUR pozitiile viitoare nu mai au legatura cu clasamentul ci cu indicele grupei si locul ocupat in grupa .
                        Obs. locurile impare dau ordinea favoritilor in sens crescator a nr grupei iar cele pare in sens descrescator a nr. grupei.

                        Comentariu


                        • Apropo, nea Ioane, nu te deranjeaza cumva ca Dan Bodeanu a pleaca astazi de la turneu si tot astazi a postat clasamentul!?
                          Hobby: Motoare si ski !
                          http://www.youtube.com/watch?v=dyNpInTHl2Y

                          Comentariu


                          • Postat în original de GeluBv Vezi post
                            Apropo, nea Ioane, nu te deranjeaza cumva ca Dan Bodeanu a pleaca astazi de la turneu si tot astazi a postat clasamentul!?
                            E de apreciat si merita felicitat pt promtitudine .Felicitari si dvs pt victoria din turul II eliminatoriu dar mentionez ca unele meciuri ale mele au fost ff rapide mai ales la dl. ROMAN unde am castigat 5 ,1 si ZERO PUNCTE .

                            Comentariu


                            • Postat în original de dinicescuion Vezi post
                              E de apreciat si merita felicitat pt promtitudine .Felicitari si dvs pt victoria din turul II eliminatoriu dar mentionez ca unele meciuri ale mele au fost ff rapide mai ales la dl. ROMAN unde am castigat 5 ,1 si ZERO PUNCTE .
                              Si nu v-ati pus intrebarea:"Ar trebui sa dam un punct atunci când conducem cu 10-0 ?"
                              Poți vorbi neintrebat dar nu intreba nevorbit.

                              Comentariu


                              • Postat în original de noro Vezi post
                                Si nu v-ati pus intrebarea:"Ar trebui sa dam un punct atunci când conducem cu 10-0 ?"
                                La intrebarea asta m am gandit la inceputul partidei dar la 10 -0 am uitat si cand sa primesc serviciu am anticipat total gresit locul si serviciul a fost cam la 2 metri de paleta mea.

                                Comentariu


                                • Un turneu reusit,o buna organizare si nu in ultimul rand un spectacol pe cinste oferit de finalisti.

                                  Comentariu


                                  • Felicitari Mihai ! Joc spectaculos si eficient, psihic foarte bun, iti meriti locul I.
                                    Din pacate timpul nu mi-a mai permis sa stau pana la sfarsit sa te vad in finala, desi mi-as fi dorit.
                                    Felicitari organizatorilor, din punctul nostru de vedere a fost mai mult decat ok. Probabil ca daca s-ar fi desfasurat concursul la "Casa Poporului" am fi fost incomodati de inaltimea incaperilor...
                                    Sistemul cu 3 in grupa superioara mi s-a parut a fi un experiment reusit. Astfel se elimina eventualele "aranjamente". La sistemul clasic de 4 in superioare de multe ori poti sa nu te califici cu 2 victorii ori, cu acest sistem de 3 se schimba putin datele problemei. Dai meciul...esti eliminat. Mi se pare ok.
                                    Viva Sport se poate baza si pe viitor cu participanti din Botoșani !
                                    Respect.
                                    Blade: lemn off...ce lemn !
                                    Bh: cu tepi
                                    Fh: fara tepi

                                    Comentariu


                                    • Felicitari jucatorilor de tenis de masă din Călărași, care au avut o prestatie excelenta la acest turneu!
                                      Blade : Nitakku Violin FH : Tenergy 05 fx max: Nitakku Beautry-2,0.

                                      Comentariu


                                      • 49-72 Dumitrescu Paul Ionut este acelasi cu Dumitrescu Paul care a jucat in turneul SKT-Amatur din 14 aprilie?
                                        ...........................
                                        Completare: La amatori lipsesc 2 jucatori din clasamentul 49-72.
                                        Ultima editare de FlorinBN; 28.apr.2013, 12:11.
                                        TEnergy 05 FX | Timo Boll ALC 30th A | TEnergy 05 FX

                                        Comentariu


                                        • O organizare excelenta, Tibi si Horia au muncit mult ca sa iasa bine, bineinteles alaturi de d-l Bodeanu. Felicitari.

                                          Comentariu


                                          • Posteaza cineva finala de la open??? Abia astept sa o vad )

                                            Comentariu


                                            • Postat în original de Coynak Vezi post
                                              Posteaza cineva finala de la open??? Abia astept sa o vad )
                                              Va fi postata de baietii de la Viva. Cu siguranta merita vazuta.
                                              Hobby: Motoare si ski !
                                              http://www.youtube.com/watch?v=dyNpInTHl2Y

                                              Comentariu


                                              • Postat în original de GeluBv Vezi post
                                                Va fi postata de baietii de la Viva. Cu siguranta merita vazuta.
                                                Mai lasa-l pe Horica pina miine ca merita,a fost cam greu turneul pentru el dar sa descurcat binisor deci are dezlegare la peste azi

                                                Comentariu


                                                • Postat în original de FlorinBN Vezi post
                                                  49-72 Dumitrescu Paul Ionut este acelasi cu Dumitrescu Paul care a jucat in turneul SKT-Amatur din 14 aprilie?

                                                  ...........................

                                                  Completare: La amatori lipsesc 2 jucatori din clasamentul 49-72.
                                                  49--72 Gheorghe Neculai Galați [228]
                                                  49--72 Dumitrescu Matei București [1101]

                                                  Comentariu


                                                  • Postat în original de Coynak Vezi post
                                                    Posteaza cineva finala de la open??? Abia astept sa o vad
                                                    filmarile si pozele le vom posta in cursul zilei de azi (luni)
                                                    Adresa: Sos. Oltenitei nr. 103, Bucuresti / Program: Luni-Vineri intre 11-19 / Telefon: 0722.678.078 / Mail: contact@vivasportshop.ro
                                                    http://www.VivaSportShop.ro

                                                    Comentariu

                                                    Who has read this thread:
                                                    Procesare...
                                                    X