Anunț

Adună
Nici un anunț încă.

Memorialul "DAN LEORDA" A+ , Reghin 11 mai

Adună
X
Adună
Currently Active Users Viewing This Thread: 1 (0 members and 1 guests)
 
  • Filtrează
  • Ora
  • Arată
Curăță tot
postări noi

  • Memorialul "DAN LEORDA" A+ , Reghin 11 mai

    MEMORIALUL “DAN LEORDA” TURNEU A REGHIN 11 MAI
    EDITIA A V-A
    LOCALITATEA: Reghin
    DATA: 11 mai 2013
    ORA: 09:00 (inscrierea se va efectua la ora 8:30 )
    TAXA : 35 Lei (5 lei/pers vor fi directionati catre fondul Amatur
    SALA: Sala de sport din "Parcul Tineretului" (aceeasi locatie ca si anul trecut)
    Indicatii de acces:
    Masinile pot fi parcate in parcarea supermarketului Kaufland (pt cei care vin dinspre Tg Mures sau Bistrita) sau in parcarea Elecrtica Reghin (pt cei care vin din directia Toplita-Piatra Neamt)
    Dinspre Tg Mures : Dreapta la benzinaria MOL,iar in capatul strazii dreapta pana la magazinul Kaufland.
    Dinspre Bistrita : Stanga la benzinaria MOL,iar in capatul strazii dreapta pana la magazinul Kaufland
    Dinspre Piatra Neamt-Toplita : La intrare in oras,stanga in dreptul benzinariei Lukoil ,iar in capatul cartierului Unirii,vis-a-vis de statia Petrom se afla parcarea Electrica.
    NR MESE : 36
    SISTEMUL DE JOC: grupe inferioare + grupe superioare + eliminatorii - dupa sistemul 3 din 5
    NR. DE CAPI DE SERIE: conform clasamentului AmaTur la zi
    INSCRIERI: Pe forum sau telefonic pina vineri 10 mai ora 18.00
    MINGI : DONIC 3* - oferite gratuit prin amabilitatea domnului Gelu Popescu , Androgir Bucuresti
    MATERIALUL DE PREMIERE:
    AMATORI si OPEN :
    LOCUL I – Cupa + diploma + 1 voucher in valoare de 250 RON
    LOCUL II – Cupa + diploma + 1 voucher in valoare de 150 RON
    LOCURILE III-IV – Cupa + diploma + 1 voucher in valoare de 100 RON
    LOCURILE V-VIII – Cupe + diplome
    Locurile I si II ,atat la Amatori cat si la Open sunt acordate de catre Firma BUTTERFLY ROMANIA ,prin amabilitatea domnului RASVAN CRISAN –importator direct BUTTERFLY http://www.tt-shop.ro/
    Locurile III ,atat la Amatori cat si la Open sunt acordate de catre Firma Androgir Bucuresti ,prin amabilitatea domnului GELU POPESCU –importator direct XIOM si DONIC http://www.tenismasa.ro/
    Se vor organiza 2 turnee:
    OPEN –ORA DE INCEPERE 13:00 !!!
    participa jucatorii clasati pe primele 60 de locuri,cei cu media turneelor de minim 19p.,jucatorii legitimati in divizia B precum si jucatorii amatori cu MA 13-18 care sunt rugati sa-si anunte optiunea la OPEN.
    AMATORI – ORA DE INCEPERE 9:00
    Participa orice jucator amator cu media turneelor A mai mica sau egala cu 18.
    IMPORTANT!
    NR de jucatori : nelimitat
    Turneul se va desfasura in 2 sali! Amatorii incep la ora 9 ,urmand ca Open-ul sa inceapa la ora 13.
    Inscrierea se face in sala mare din parcul Tineretului,urmand ca o parte participanti sa fie transportati la a 2a sala cu microbuze puse la dispozitie de catre organizatori.
    MASA: (masa de dimineata si pranzul sunt incluse in taxa de participare)
    Dimineata: Produse de patiserie , mere , apa plata ,apa minerala , suc de mere
    (la discretie)
    Pranz:
    La fel ca si anul trecut ,vom organiza o “masa campeneasca” acoperita ,astfel incat sa nu avem emotii cu vremea.
    Se vor pregati la ceaun 4 feluri de tocanite ardelenesti , urmand ca fiecare participant sa-si aleaga ce doreste sa serveasca in functie de preferinte.
    Se vor servi tocanite de miel ,vitel ,porc ,si copanele de pui.
    ORGANIZATORI:
    Kantor Imre -0741908006
    Leorda Rares 0740250901
    Fișiere atașate
    Ultima editare de leordarares; 03.mai.2013, 07:12.

  • #2
    Rezervarile se fac direct la hotel!!
    Oferta de cazare:
    http://www.hotelmarion.ro/ Hotel Marion Padurea Rotunda
    Tel/Fax: +40-265-512.232
    +40-265-512.775
    Camere duble : 50 lei ron pers/noapte (mic dejun inclus) .
    Mai sunt disponibile 20 de camere
    Pensiunea Casablanca
    http://www.infopensiuni.ro/cazare-re...ea-casablanca3
    0365 486 845 / 0788 214 627
    Camere duble : 60 ron pers/noapte (mic dejun inclus)
    Mai sunt 8 camere disponibile
    Hotel Parc 2**
    Hotelul se afla la 1 minut de sala ,conditiile de cazare sunt acceptabile
    Sunt disponibile 4 camere duble si 3 camere triple.
    Pret 35 ron pers/noapte (mic dejun inclus)
    Tel 0265.521.396
    Ultima editare de leordarares; 27.apr.2013, 12:55.

    Comentariu


    • #3
      Clasament Amatori
      1 - 4.
      Cindea Cosmin - Sibiu
      Muntean Alin - Tarnaveni
      Tudorache Constantin - Targoviste
      Hotico Ciprian - Sighetu Marmatiei
      5 - 8.
      Puscas Arpad - Gherla
      Purcaru Nasta - Cluj Napoca
      Denes Ferenc - Praid
      Moldovan Ovidiu - Sighetu Marmatiei
      9 - 16.
      Dumbrava Daniel - Focsani
      Toma Iulian - Braila
      Zedler Csaba - Agnita
      Moldovan Liviu - Sighetu Marmatiei
      Marcu Vasile - Vatra Dornei
      Georgiu Dragos - Vatra Dornei
      Dan Andrei - Piatra Neamt
      Mustocea Andrei - Petrila
      17 - 32.
      Pop Zoltan - Dej
      Padurariu Costel - Brasov
      Tira Viorel - Bistrita
      Tipser Gabriel - Sighisoara
      Groza Florin - Cluj Napoca
      Garaz Mircea - Bistrita
      Irsai Istvan - Targu Mures
      Mocean Dan - Cluj Napoca
      Vlaisan Vasile - Vicovu De Jos
      Silveira Alexandra - Cluj Napoca
      Nistor Iosif - Siculeni
      Antal Denes - Brasov
      Fancsali Kalman - Lunca de Sus
      Volostiuc Marius - Suceava
      Nicula Dumitru - Agnita
      Szakali Csaba - Miercurea Ciuc
      33 - 56.
      Corneanu Sorin - Botosani
      Farcas Vlad - Cluj Napoca
      Kantor Imre Zoltan - Reghin
      Popa Mircea - Brasov
      Colesniuc Romeo - Botosani
      Constantinovici Ciprian - Liteni
      Rosca Neculai - Galanesti
      Pop Danut - Dej
      Bercea Marius - Somcuta Mare
      Biro Istvan - Reghin
      Sipos Ferenc - Targu Mures
      Pascu Adrian - Cluj Napoca
      Sofian Corneliu - Suceava
      Vita Istvan - Reghin
      Andrasi Zoltan - Ungaria
      Chetan Laurean - Reghin
      Kriszta Arpad Lorand - Sanpaul
      Parcalab Mihai - Bistrita
      Ciurca Sorin - Tarnaveni
      Nagy Endre - Reghin
      Androne Daniel - Petrila
      Beltechi Dumitru - Victoria
      Radu Constantin - Sibiu
      Bendris Nicu - Targu Mures
      57 - 84 loc 3 gr.sup.
      Vlase Gheorghe - Slobozia
      Miron Mihai - Cluj Napoca
      Vranceanu Mihai - Bucuresti
      Iaru Horatiu - Cluj Napoca
      Marian Florin - Reghin
      Ban Peter - Cluj Napoca
      Toncean Mircea - Reghin
      Predescu Levente - Miercurea Ciuc
      Trocan Nicolae - Mioveni
      Nemaciuc Mihai - Suceava
      Toma Dorin - Pitesti
      Benyovski Bela - Sibiu
      Szalai Liviu - Oradea
      Lorincz Ferenc Attila - Sanpaul
      Rozenfeld Cristian - Cluj Napoca
      Imecs Attila - Miercurea Ciuc
      Rus Andrei - Brasov
      Cherhat Dumitru - Cluj Napoca
      Maximciuc Felix - Baia Mare
      Dumitrescu Dan - Piatra Neamt
      Maerean Claudiu - Bistrita
      Valcica Raul Ginno - Uricani
      Florea Vasile - Sighetu Marmatiei
      Antohi Ioan - Sighetu Marmatiei
      Gatea Marius - Piatra Neamt
      Muresan Florin - Deva
      Janosi Attila - Targu Mures
      Nagy Lorincz - Carei
      85 - 112 loc 4 gr.sup.
      Darmaz Ion - Targoviste
      Anitei Marcel - Cluj Napoca
      Dinicescu Ion - Pitesti
      Trocan Alexa - Mioveni
      Gipsy King - Alba Iulia
      Muntean Mircea - Baia Mare
      Stoica Mihai - Mioveni
      Marin Floricel - Brasov
      Dani Leo - Arad
      Serban Liviu - Onesti
      Ciucur Laurentiu - Sibiu
      Moldovan Doru - Dej
      Kulcsar Lorand - Sanpaul
      Theodorescu Alex - Bucuresti
      Tihan Silviu - Braila
      Tobosaru Gheorghe - Brasov
      Moisa Dan - Turda
      Ticala Sorin - Aiud
      Somlea Darian - Cisnadie
      Medve Mihai - Reghin
      Ghile Ioan - Oradea
      Firu Marian - Vatra Dornei
      Pascu Gabriel - Braila
      Maxim Cristian - Bistrita
      Moldovan Alin - Sighetu Marmatiei
      Szivery Adrian - Arad
      Ciobanu Daniel - Blaj
      Tokos Pal - Odorheiu Secuiesc
      113 - 117 2v gr.inf.
      Spaller Tiberiu - Nasaud
      Hattab Amin - Cluj Napoca
      Groza Alexandru - Cisnadie
      Nagy Mihaly - Reghin
      Negrean Ioan - Sibiu
      118 - 144 1v gr.inf.
      Matei Dumitru - Deva
      Rosca Adela - Galanesti
      Pralea Constantin - Alba Iulia
      Marian Calin - Reghin
      Onet Nicolae - Sighisoara
      Nistor Szilard - Siculeni
      Plesoiu Gelu - Turda
      Rosca Mihai - Galanesti
      Beches Andrei - Sibiu
      Botian Radu - Sibiu
      Paul Vlad - Sighetu Marmatiei
      Szekely Gheorghe - Blaj
      Kovacs Ciprian - Arad
      Barac Marius - Sibiu
      Campean Ioan - Reghin
      Szocs Istvan - Siculeni
      Tarlea Adrian - Deva
      Horeanu Lucian - Botosani
      Anghelina Alin - Deva
      Vass Sandor - Beclean
      Vass Alexander - Beclean
      Salavastru Petru - Botosani
      Barabas Sandor - Toplita
      Fazakas Attila - Toplita
      Bucur Alin Adrian - Targu Mures
      Neamtu Adrian - Gherla
      Fat Vasile - Desesti MM
      145 - 167 0v gr.inf.
      Tintas Adrian - Sighetu Marmatiei
      Morosan Marian - Suceava
      Sana Doru - Cluj Napoca
      Rosca Nicolae Jr - Galanesti
      Graur Robert - Focsani
      Giosan Marcel - Galati
      Fourichon Luc - Pitesti
      Scurtu Nicolae - Bistrita
      Cucu Cristin - Targoviste
      Zedler Iuliu - Blaj
      Botea Fabian - Hunedoara
      Rus Nicolae - Oradea
      Hetea Cosmin - Agnita
      Boicu Gabriel - Vatra Dornei
      Decean Darian - Sibiu
      Ciurca Ovidiu - Targu Mures
      Sarcani Andrei - Targu Mures
      Constantin Bogdan - Focsani
      Cristian Simion - Reghin
      Maior Norbert - Reghin
      Matei Ionut - Reghin
      Szocs Mihaly - Targu Mures
      Vela Gabriel - Caransebes
      Clasament Open
      1 - 4.
      Roman Iulian - Brasov
      Gogu Gabriel - Cluj Napoca
      Farkas Gabor - Targu Mures
      Barabas Zoltan - Targu Mures
      5 - 8.
      Florescu Eleodor - Deva
      Roman Bogdan - Arad
      Toma Florin - Pitesti
      Enciu Alexandru - Slobozia
      9 - 16.
      Constantinescu Marius - Bucuresti
      Macovei Liviu - Brasov
      Avram Victor - Arad
      Lipan Alexandru - Braila
      Bauer Lajos - Targu Mures
      Nistor Dorel - Bistrita
      Zbancu Leo - Deva
      Bocaniala Norocel - Galati
      17 - 24.
      Apian Florin - Bistrita
      Cozma Catalin - Falticeni
      Sicoe Rodica - Cugir
      Hagatis Andrei - Vatra Dornei
      Mosneagu Marius - Falticeni
      Frant Nicusor - Resita
      Temelie Dragos - Sibiu
      Danila Claudiu - Petrila
      25 - 36 loc 3 gr.sup.
      Motoroi Costin - Bucuresti
      Maxim Valentin - Cluj Napoca
      Lazaroiu Adrian - Targoviste
      Ceacarescu Cristian - Slobozia
      Pizlaru Ionel - Focsani
      Zidar Victor - Reghin
      Soare Valentin - Valenii De Munte
      Papp Dezso - Ungaria
      Chirap Dan - Gura Humorului
      Tamas Nagy Jeno - Miercurea Ciuc
      Aga Alexandru - Botosani
      Kis Robert - Bistrita
      37 - 48 loc 4 gr.sup.
      Nascu Serban - Cluj Napoca
      Morosanu Vasile - Suceava
      Meszar Razvan - Arad
      Oprea Nicolae - Brasov
      Vladu Nicolae - Pitesti
      Nica Ionut - Brasov
      Catricicau Adrian - Baia Mare
      Migea Cornel - Sibiu
      Tutoveanu Razvan - Brasov
      Sipos Nandor - Targu Mures
      Carpovici Boris - Falticeni
      Barbu Dan - Ramnicu Valcea
      49 - 52 2v gr.inf.
      Bodeanu Mihai - Bucuresti
      Corbu Sorin - Resita
      Stanciu Silviu - Petrila
      Vilcu Adrian - Iasi
      53 - 58 1v gr.inf.
      Simion Boby - Cluj Napoca
      Mitzea Alexandru - Sibiu
      Balan Cristian - Ramnicu Valcea
      Anita Dorel - Brasov
      Tecuschi Dan - Brasov
      Daniel Istvan - Targu Mures
      59 - 68 0v gr.inf.
      Vladoiu Gelu - Brasov
      Erdos Ferenc - Miercurea Ciuc
      Pal Zoltan - Miercurea Ciuc
      Rosu Dan - Brasov
      Hutanu Alin - Brasov
      Duceac Catalin - Botosani
      Aron Darie - Sibiu
      Catinean Vasile - Petrila
      Parfenie Constantin - Resita
      Kiss Dionisie - Petrila
      Ultima editare de leordarares; 17.mai.2013, 06:48.

      Comentariu


      • #4
        Vladoiu Gelu...Brasov...Open
        Ultima editare de FlorinBN; 26.apr.2013, 12:55.
        Hobby: Motoare si ski !
        http://www.youtube.com/watch?v=dyNpInTHl2Y

        Comentariu


        • #5
          Adrian PASCU- Cluj amator cu perspective
          Crestem CAMPIONI! Antrenam INTELIGENTA! CS VOINTA Cluj

          Comentariu


          • #6
            pop zoltan din dej amatori loc 393
            - - - Actualizat - - -
            pop danut din dej amatori loc 254

            Comentariu


            • #7
              Miron Mihai - amatori, Cluj Napoca

              Comentariu


              • #8
                Giosan Marcel, Galati - Amatori
                Blade: Nittaku Septear; FH: Yasaka Rakza 7 Soft, BH: Xiom Vega Pro

                Comentariu


                • #9
                  Din Baia Mare, la amatori:
                  Sopoian Cornel
                  Muntean Mircea
                  Maximciuc Felix
                  Viscaria
                  Tenergy 05 FX/Tenergy 05 FX

                  Comentariu


                  • #10
                    Din Blaj, AB, la amatori, Zedler Iuliu.

                    Comentariu


                    • #11
                      Nistor Iosif si Nistor Szilard din Siculeni

                      Comentariu


                      • #12
                        Pop Dan Mircea , Baia Mare - amatori
                        lemn Dr. Neubauer Barricade DEF
                        FH Donic Slice 1.5 mm
                        BH TT Master Insider 0.6 mm

                        Comentariu


                        • #13
                          Regret profund ca anul acesta nu voi putea participa la turneul meu preferat, acesta suprapunandu-se cu cursul festiv al ficei mele, de terminare a facultatii. Urez din suflet mult succes organizatorilor si concurentilor, pentru ca "Memorialul Dan Leorda" sa fie in continuare cel mai tare turneu din Ardeal!
                          Lemn Levi SIC Gloria OFF; Fețe - FH:BT Tenergy 05 max black+BH Tibhar Grass Dtecs OX red
                          Lemn TSP BLACK BALSA 7. OFF: Fețe -FH:Tibhar Evolution Mxp max black+BH Tibhar Grass Dtecs 0,5 mm red

                          Comentariu


                          • #14
                            Se inscriu la amatori din Sighetu Marmatiei:
                            Tintas Adrian
                            Moldovan Alin
                            Paul Vlad
                            Florea Vasile Jr.
                            Antohi Ioan
                            Lemn:Levi Off Fh:Xiom Vega Def,Bh: Xiom Vega LPO
                            http://www.tenismasa.ro/

                            Comentariu


                            • #15
                              Din Braila , la amatori ; Toma Iulian si Tihan Silviu

                              Comentariu

                              Cine a citit topicul
                              Procesare...
                              X