Anunț

Adună
Nici un anunț încă.

Turneu A Cluj-Napoca 10 mai

Adună
X
Adună
Currently Active Users Viewing This Thread: 0 (0 members and 0 guests)
 
  • Filtrează
  • Ora
  • Arată
Curăță tot
postări noi

  • #26
    sa inteleg ca asa de tare a fost ca nume cu vechi state sunt pe locuri neeligibele

    Comentariu


    • #27
      Postat în original de ciprian
      In afara concursului : Bacotiu Ciprian - Cluj

      Comentariu


      • #28
        O accidentare mai veche..., n-am vrut sa fortez si am jucat foarte relaxat in afara de orice miza ...
        E un sentiment nou, n-ai nici o divergenta cu nimeni, am testat uneori 2-3 palete pe meci, m-am distrat.

        Comentariu


        • #29
          (at)selectia_naturala

          A fost un turneu interesant, cu 5 mese alocate fiecarei sectiuni.

          Grupele la amatori au fost facute fara capi de serie, criteriul principal fiind orasul ...

          Faptul ca au fost 5 grupe a pus probleme de algoritm de formare la grupele superioare: desi initial am dorit tot 5 grupe superioare (de 4), am cedat la cererea unor jucatori si am incercat sa formam 4 grupe de 5.

          Filo a gasit repede o varianta de amestec, iar sub presiunea timpului am adoptat-o fara a mai avea ce trage la sorti ca varianta....Cum a iesit, asa a iesit si gata !

          Transformarea asta duce la suprapuneri nefericite : intr-o grupa superioara vor fi 2 locuri 1 din inferioare, in alta 2 locuri 2 etc.
          Deci grupe superioare inegale ca putere.

          Trebuie sa ne gindim din timp la variante multiple de algoritm de acest gen (impar->par), pentru ca 2 turnee in paralel sunt destul de greu de stapanit, chiar daca ai o sala mare si mese multe.

          Evident ca norocul/ghinionul a avut un rol in stabilirea ierarhiei...
          Ce pot sa garantez este ca nu am facut nici un aranjament pentru unii sau altii.

          Comentariu


          • #30
            salut

            cine si-a uitat un tricou donic rosu la cluj sa ma sune sa ne intelegem la bere in zona unde au stat bistritenii

            Comentariu

            Who has read this thread:
            Procesare...
            X