Anunț

Adună
Nici un anunț încă.

Turneu A - Oradea - Cupa Pingpongmania - 03 aug 2013

Adună
X
Adună
Currently Active Users Viewing This Thread: 0 (0 members and 0 guests)
 
  • Filtrează
  • Ora
  • Arată
Curăță tot
postări noi

  • Postat în original de Parfenie Vezi post
    Felicitari pentru organizare,sala cu aer conditionat a fost de nota 10,cu spatiul de joc au fost unele probleme .Vreu din nou sa subliniez comportamentul total nesportiv si necivilizat al domnului RUSU STEFAN din Cluj care a amenintat cu bataia un copil de 12 ani la masa de joc.Asta este ,asa educatie avem,sa speram ca aceste evenimente nu se vor mai repeta.Inca o data felicitari pt Marius si toate cele bune,felicitari lui Durdun.
    D-le Parfenie! Dupa nume nu va cunosc, dar banuiesc ca santeti acel 'sportiv' care m-ati trimis sa joc popice, dupa ce ati ascultat plangerea subiectiva a tanarului tenismen Ignat din Resita, fara sa fi urmarit meciul respectiv, ori sa intrebati cum s-au petrecut lucrurile. Ba, mai mult, m-ati amenintat ca dati un telefon si ma 'aranjati', dupa care ati sters-o englezeste. Mult curaj, n-am ce zice! Corect si frumos era sa luati informatii reale de la cei care au vazut meciul (Farcas Vlad, Mocean Dan sau altii... prezenti) si dupa aceea sa va expuneti parerea. Fiiindca n-ati procedat astfel, am cateva cuvinte sa va spun:
    Sant ardelean! Educat sa nu jignesc pe nimeni, sa nu provoc pe nimeni, iar daca gresesc cuiva, sa-mi cer scuze. Nimeni nu m-a auzit strigand So! (Organizatorii acestui turneu: Sferlea Maius si Apian Florin pot adeveri acest lucru, fiindca am avut placuta ocazie sa joc cu fiecare din ei cate un meci in grupe) In ardeal numai la caine se striga So!
    Ce m-a enervat pe mine, a fost ca dupa primele 2 seturi castigate 11-9 si 11-8, in setul 3, tanarul si talentatul Ignat jr a inceput sa strige ostentativ si la fiecare punct: So, Cho, Chole, So ma! aruncandu-mi priviri 'dusmanoase'. Am inghitit catva timp, dupa care i-am spus verde-n fata ca dau cu el de perete, daca nu inceteaza sa ma jigneasca. S-a oprit si a castigat f usor urmatoarele 2 seturi, folosind formule de incurajare precum: Bine, Bravo, Haide! N-a simtit nevoia sa ceara arbitraj ori supraveghere din partea organizatorilor. In setul 5 a jucat mai putin atent si a facut prea multe greseli nefortate. La scorul de 9-2 a intrat in criza de nervi. Si-a aruncat paleta pe jos, a inceput sa strige.. etc. S-a incheiat meciul si la scurt timp ati venit dvs cu reclamatii si amenintari care, intre noi fie vorba, nu ma pot speria! M-ati enervat putin si cam atat! Decat sa va legati de mine, care va pot infrunta oricand, mai bine l-ati invata pe tanarul Ignat ce inseamna respectul fata de cei mult mai in varsta si fair-play-ul la masa de joc. Mi-as cere scuze, dar n-am pentru ce. Nu eu am facut taraboi, ci dvs!
    Doresc sa inchei, aducand multumiri organizatorilor, felicitand invingatorii si salutandu-mi amicii: Popescu, Craciun, Tic si Tony din Oradea; Avram si Roman din Arad; Dezso si Andrasi din Ungaria; Titi, Radu si Doru din Deva; Silviu, Serban si Gabi din Cluj. (Sa ma ierte cei pe care nu i-am enumerat aici!) Cu respect: Stefan Rusu

    Comentariu


    • TEnergy 05 FX // Timo Boll ALC 30th A // TEnergy 05 FX

      Comentariu


      • Postat în original de Kantor Imre-Zoltan Vezi post
        Felicitari organizatorilor, felicitari participantilor si mai ales celor care au avut curajul sa investeasca intr-o sala de tenis de masă!!! Atmosfera super, conditii de joc bune!!!
        FINALA OPEN
        DURDUN G.-ROMAN B.-3-0
        ....din fericire .......suntem cu totii diferiti......

        Enjoy PING-PONG-mottoul Campionatului mondial din China 2015
        Un inteligent observă tot timpul, un prost face tot timpul observaţii.? Heinrich Heine

        Comentariu

        Who has read this thread:
        Procesare...
        X