Anunț

Adună
Nici un anunț încă.

Cupa AmaTur a comunei Corund 2013, turneu B - 10 aug 2013

Adună
Acest topic este închis
X
X
Adună
Currently Active Users Viewing This Thread: 1 (0 members and 1 guests)
 
  • Filtrează
  • Ora
  • Arată
Curăță tot
postări noi

  • Cupa AmaTur a comunei Corund 2013, turneu B - 10 aug 2013

    Denumirea turneului: "Cupa AmaTur a comunei Corund 2013"
    Categoria turneului: "B", se joaca la gramada
    Localitatea: Corund
    Locatia: Sala Sporturilor „L?rincz Márton”. Sala se afla lânga casa de cultura, în spatele unui bloc cu 3 etaje. Venind dinspre Odorhei o veti vedea pe dreapta, dupa Primarie, liceu si bloc. Venind dinspre Sovata, blocul va fi pe sânga. Nu aveti cum sa-l ratati. Vezi poze mai jos.
    Data: 10 august 2013
    Numarul de mese: 12 (6 Butterfly ITTF + 4 Joola ITTF - din partea TT Fit.Feel - Odorhei si 2 mese din bunavointa domnului Dobos Albert - Cristuru Secuiesc)
    Spatiul de joc: Excelent
    Timpul alocat: Nelimitat
    Numarul maxim de jucatori: 84
    Ora 08:30: prezenta la sala; ora 09: 00 începerea turneului
    Taxa de participare: 10 RON
    Sistemul de joc: clasic (grupe inferioare, superioare, eliminatoriu)
    - se va juca 3 din 5 seturi
    - stabilirea capilor de serie se face conform clasamentului AmaTur la zi
    Se asigura:
    - apa minerala
    - masa de prânz, facuta la ceaun
    - mingi de joc Andro 3*
    - material de premiere: cupe (I-IV), medalie & diploma (I-VIII)
    Parteneri si sponsori: PRIM?RIA COMUNEI CORUND, FIT.FEEL SPORT&WELLNESS CLUB, MAGDOLNA IMPEX SRL, FORMULA PRIMA SRL,CONSILIUL JUDEȚEAN HARGHITA, PRODUSELE GÓBÉ ALE LANȚULUI DE MAGAZINE MERKÚR, CLUBUL SPORTIV "L?RINCZ MÁRTON" DIN CORUND, DTP STUDIO SRL, ASOCIA?IA TRABANT CLUB UDVARHELY
    Localitatea si caile de acces:
    Corund (Korond) este un sat în partea de vest a județului Harghita, în Depresiunea Praid. Este resedinta comunei Corund. Localitatea este cunoscuta ca un vestit centru de ceramica populara.
    Localitatea este situata la o altitudine de 580 m, pe valea Corundului, pe DN13A (Balauseri - Corund – Miercurea Ciuc), la 18 km distanta de stațiunea balneoclimaterica Sovata (Lacul Ursu), 11 km Praid (Salina Praid) și 29 km de orașul Odorheiu Secuiesc.
    Oferte de cazare:
    http://www.tourist-informator.info/#...--Romania.html
    Înscrierile se pot face atât pe forum, cât si telefonic pâna vineri seara, orele 21,00.
    Organizatori:
    Dénes Ferenc: 0740055530
    Kézdi János: 0749497014
    Tókos Pál: 0742257995
    Cateva poze:




    !!!
    Prin prezenta Clubului Sportiv Fit.Feel cu un stand special, asiguram participantilor la concurs posibilitatea de a cumpara materiale sportive de tdm în timpul turneului (ANDDRO si DHS). De asemenea, colegii de la Fit.Feel vor avea si un stand unde vor prezenta câteva jocuri logice ale Mind Fitness Games, participantii la turneu putându-si antrena mintea în timpul de odihna dintre meciuri si cu câte-o partida disputata la mese mai mici decât cea de tdm.
    Ultima editare de denesferi; 07.aug.2013, 09:30.

  • #2
    Înscrieri & clasament:
    Înscrieri:
    1. Farkas Gábor - Tg. Mures – loc 5 - MP: 28.9
    2. Bauer Lajos - Tg. Mures – loc 12 - MP: 28.4
    3. Sipos Nándor - Tg. Mures – loc 33 - MP: 25.3
    4. Zidar Victor - Reghin - loc 39 - MP: 20.3
    5. Nica Ionut - Brasov - loc 58 - MP: 18.6
    6. Dénes Ferenc - Praid - loc 61 - MP: 18.2
    7. Erd?s Ferenc - M-Ciuc - loc 71 - MP: 21.7
    8. Tipser Gabriel - Sighisoara - loc 79 - MP: 16.5
    9. Vladoiu Gelu - Brasov - loc 101 - MP: 15.7
    10. Tamás Nagy Jen? - M-Ciuc - loc 108 - MP: 17.7
    11. Nistor Iosif – Siculeni – loc 113 - MP: 15.1
    12. Kántor Imre Zoltán - Reghin – loc 122 - MP: 15.1
    13. Nicula Dumitru - Agnita - loc 124 - MP: 14.8
    14. Toncean Mircea - Reghin - loc 146 - MP: 14.7
    15. Bán Péter - Cluj-Napoca - loc 157 - MP: 13.4
    16. Farkas Bence - Tg. Mures – loc 160 - MP: 13.6
    17. Predescu Levente - M-Ciuc - loc 170 - MP: 13.5
    18. Sipos Ferenc - Tg. Mures – loc 174 - MP: 15.4
    19. Marian Florin - Reghin - loc 176 - MP: 16.3
    20. Rosu Dan - Brasov - loc 178 - MP: 13.5
    21. Lakatos Zsolt - M-Ciuc - loc 200 - MP: 13.8
    22. Bíró Attila - M-Ciuc - loc 212 - MP: 16.3
    23. Bíró István - Reghin - loc 227 - MP: 13.0
    24. Muntean Alin - Târnaveni - loc 238 - MP: 18.2
    25. Pop Zoltan - Dej - loc 243 - MP: 13.8
    26. Vita István - Reghin - loc 290 - MP: 15.8
    27. Kromek Iulian - Cugir - loc 297 - MP: 13.5
    28. Anita Dorel - Brasov - loc 313 - MP: 18.6
    29. Oláh Olivér - Sfântu Gheorghe - loc 320 - MP: 16.1
    30. Fancsali Kálmán - Lunca de Sus - loc 321 - MP: 11.9
    31. Kulcsár Loránd – Sânpaul - loc 327 - MP: 11.6
    32. Imecs Attila - M-Ciuc - loc 333 - MP: 10.4
    33. Marian Calin - Reghin - loc 361 - MP: 11.5
    34. Kriszta Árpád Loránd – Sânpaul – loc 381 - MP: 10.5
    35. Tóth László – Cluj-Napoca – loc 382 - MP: 26.5
    36. Medve Mihai - Reghin - loc 409 - MP: 11.6
    37. Eftimie Adrian - Agnita - loc 432 - MP: 12.9
    38. Onet Nicolae - Sighisoara - loc 471 - MP: 9.6
    39. Tókos Pál - Odorheiu Secuiesc - loc 479 - MP: 11.3
    40. Kézdi János - Corund - loc 481 - MP: 10.2
    41. Nagy Mihály - Reghin - loc 491 - MP: 12.6
    42. Zedler Iuliu - Blaj - loc 587 - MP: 7.3
    43. Irsai István - Tg. Mures - loc 589 - MP: 19.0
    44. Keresztes Zoltán - Gheorgheni - loc 602 - MP: 16.2
    45. Samoila Florin - Sighisoara - loc 615 - MP: 12.3
    46. Györfi Szabolcs - Gheorgheni - loc 731 - MP: 12.6
    47. Lapadat Eugen - Sighisoara - loc 754 - MP: 10.2
    48. Benyi Crinel - Târnaveni - loc 778 - MP: 19.9
    49. Șarcani Andrei - Tg. Mures – loc 788 - MP: 6.7
    50. Fazakas Attila - Toplita - loc 808 - MP: 11.5
    51. Puiulet Iosif - Agnita - loc 812 - MP: 9.3
    52. Bendris Nicu - Tg. Mures - loc 905 - MP: 16.3
    53. Sz?cs István - Siculeni – loc 950 - MP: 14.8
    54. Bartha Fruzsina - Odorheiu Secuiesc - loc 962 - MP: 8.7
    55. Barabás Sándor - Toplita - loc 963 - MP: 7.9
    56. Szávuly Attila - Cristuru Secuiesc - loc 998 - MP: 8.8
    57. ?tefan Andrei - Târnaveni - loc 1096 - MP: 8.2
    58. Simon Ferenc - Lunca de Sus - loc 1137 - MP: 14.7
    59. Bartha István-Zsolt - Aita Mare - loc 1188 - MP: 8.2
    60. Soroiu Claudiu - Târnaveni - loc 1247 - MP: 12.5
    61. Pelaghie Ioan - Tg. Mures - loc 1252 - MP: 10.4
    62. Miklós Imre – Bradesti – loc 1260 - MP: 5.7
    63. Kolozsi László (sen.) - Odorheiu Secuiesc - loc 1282 - MP: 7.7
    64. Motorga Dorin - Tg. Mures - loc 1440 - MP: 8.6
    65. Tódor László - Gheorgheni - loc 1493 - MP: 8.8
    66. Bartha Levente - Odorheiu Secuiesc - loc 1558 - MP: 8.5
    67. Muresan Codrean - Tg. Mures – loc 1564 - MP: 7.7
    68. Simon Róbert - Gheorgheni - loc 1630 - MP: 7.3
    69. Szakács János - Eliseni - loc 1649 - MP: 1.6
    70. Moldován László - Praid - loc 1837 - MP: 10.0
    71. Farcas Silviu - Tg. Mures - loc 1885 - MP: 9.1
    72. Losonczi Dénes - Sângeorgiu de Padure - loc 1890 - MP: 9.1
    73. Lovász Vilmos - Gheorgheni - loc 2047 - MP: 8.2
    74. Mihály Éva - Odorheiu Secuiesc - loc 2055 - MP: 8.2
    75. Balázs Áron - Corund - loc 2144 - MP: 1.6
    76. Bartha Zsolt-Attila - Aita Mare - loc 2305 - MP: 6.4
    77. Sándor István - Bradesti - NOU
    78. Józsa Gábor-Gellért - Corund - NOU
    79. L?rincz Levente - Corund – NOU
    80. Polotca ?tefan - Sângeorgiu de Padure - NOU
    81. Bíró László - Corund - NOU
    82. Tódor Árpád - Cristuru Secuiesc - NOU
    83. Medrea Cristian - Cluj-Napoca - NOU
    84. Király Ferenc - Odorheiu Secuiesc - NOU
    Lista de asteptare:
    85. Lunca Razvan - Târnaveni - loc 1605 - MP: 12.7
    86. Baciu Gabriel - Târnaveni - loc 1039 - MP: 10.8
    87. Popa Dumitru Rares - Târnaveni - loc 2138 - MP: 7.3
    88. Pál Róbert - Germania - NOU
    Ultima modificare facuta de tokosp; 08-Aug-2013 la 23:12.
    Clasament:
    1 - 4.
    Farkas Gabor - Targu Mures
    Bauer Lajos - Targu Mures
    Erdos Ferenc - Miercurea Ciuc
    Toth Laszlo - Cluj Napoca
    5 - 8.
    Ordog Zoltan - Reghin
    Farkas Bence - Targu Mures
    Zidar Victor - Reghin
    Sipos Nandor - Targu Mures
    9 - 16.
    Nistor Iosif - Siculeni
    Denes Ferenc - Praid
    Biro Csaba - Ungaria
    Tamas Nagy Jeno - Miercurea Ciuc
    Irsai Istvan - Targu Mures
    Nicula Dumitru - Agnita
    Vladoiu Gelu - Brasov
    Vita Istvan - Reghin
    17 - 24.
    Tipser Gabriel - Sighisoara
    Lakatos Zsolt - Miercurea Ciuc
    Biro Attila - Miercurea Ciuc
    Pop Zoltan - Dej
    Olah Oliver - Sfantu Gheorghe
    Kriszta Arpad Lorand - Sanpaul
    Fazakas Attila - Toplita
    Bendris Nicu - Targu Mures
    25 - 36 loc 3 gr.sup.
    Kantor Imre Zoltan - Reghin
    Toncean Mircea - Reghin
    Predescu Levente - Miercurea Ciuc
    Sipos Ferenc - Targu Mures
    Marian Florin - Reghin
    Anita Dorel - Brasov
    Fancsali Kalman - Lunca de Sus
    Marian Calin - Reghin
    Tokos Pal - Odorheiu Secuiesc
    Kezdi Janos - Corund
    Keresztes Zoltan - Gheorgheni
    Puiulet Iosif - Agnita
    37 - 48 loc 4 gr.sup.
    Biro Istvan - Reghin
    Kulcsar Lorand - Sanpaul
    Imecs Attila - Miercurea Ciuc
    Eftimie Adrian - Agnita
    Onet Nicolae - Sighisoara
    Samoila Florin - Sighisoara
    Gyorfi Szabolcs - Gheorgheni
    Lapadat Eugen - Sighisoara
    Benyi Crinel - Tarnaveni
    Barabas Sandor - Toplita
    Szakacs Janos - Eliseni
    Polotca Stefan - Sangeorgiu de Padure
    49 - 3v gr.inf.
    Kelemen Laszlo - Miercurea Ciuc
    50 - 53 2v gr.inf.
    Medve Mihai - Reghin
    Muresan Codrean - Targu Mures
    Moldovan Laszlo - Praid
    Frank Zoltan - Nagyrabe
    54 - 67 1v gr.inf.
    Zedler Iuliu - Blaj
    Szocs Istvan - Siculeni
    Bartha Fruzsina - Odorheiu Secuiesc
    Szavuly Attila - Cristuru Secuiesc
    Stefan Andrei - Tarnaveni
    Bartha Istvan Zsolt - Aita Mare
    Pelaghie Ioan - Targu Mures
    Miklos Imre - Bradesti
    Motorga Dorin - Targu Mures
    Todor Laszlo - Gheorgheni
    Bartha Levente - Odorheiu Secuiesc
    Lunca Razvan - Tarnaveni
    Farcas Silviu - Targu Mures
    Medrea Ion Cristian - Cluj Napoca
    68 - 77 0v gr.inf.
    Simon Robert - Gheorgheni
    Losonczi Denes - Sangeorgiu de Padure
    Derzsi Robert - Cristuru Secuiesc
    Lovasz Vilmos - Gheorgheni
    Popa Dumitru Rares - Tarnaveni
    Balazs Aron - Corund
    Bartha Zsolt Attila - Aita Mare
    Mag Jozsef - Odorheiu Secuiesc
    Biro Laszlo - Corund
    Gociu Silviu - Praid
    Ultima editare de PaliHR; 10.aug.2013, 22:18.
    FH: Butterfly Tackiness Matsushita Pro Model BH: Dr. Neubauer Diamant
    Tel : 0742 257 995

    Comentariu


    • #3
      Kriszta Arpad lorand- Sanpaul
      Lemne: DHS Hurricane Long W997
      FH: DHS Hurricane Neo 3 nationala blue sponge 2,1/ 40
      BH: DHS GoldArc 8

      Comentariu


      • #4
        Farkas Bence din Tg Mures
        blade:timo boll tamca 5000
        fh:YASAKA RAKZA 9 MAX
        bh:YASAKA RAKZA 9 MAX

        Comentariu


        • #5
          Kantor Imre Zoltan din Reghin /loc cls. 128/
          Ultima editare de kezdijanos; 19.iul.2013, 15:29.

          Comentariu


          • #6
            Se înscrie Miklos Imre din Bradesti.
            FH: Butterfly Tackiness Matsushita Pro Model BH: Dr. Neubauer Diamant
            Tel : 0742 257 995

            Comentariu


            • #7
              Nistor Iosif din Siculeni, Incze Levente si Predescu Levente din M-Ciuc
              BL: Der Materialspezialist Revolution All+
              FH: Andro Rasant Grip 1,9
              BH: Der Materialspezialist Mega-Block 1,5

              Comentariu


              • #8
                Denes Ferenc - Praid - loc 56

                Comentariu


                • #9
                  Kulcsar Lorand si Lorincz ferenc Attila din Sanpaul
                  Lemne: DHS Hurricane Long W997
                  FH: DHS Hurricane Neo 3 nationala blue sponge 2,1/ 40
                  BH: DHS GoldArc 8

                  Comentariu


                  • #10
                    Cupa musai sa fie din ceramica!!! Lakatos Zsolt din Miercurea Ciuc
                    Lemn Levi SIC Gloria OFF; Fețe - FH:BT Tenergy 05 max black+BH Tibhar Grass Dtecs OX red
                    Lemn TSP BLACK BALSA 7. OFF: Fețe -FH:Tibhar Evolution Mxp max black+BH Tibhar Grass Dtecs 0,5 mm red

                    Comentariu


                    • #11
                      Postat în original de laky Vezi post
                      Cupa musai sa fie din ceramica!!! Lakatos Zsolt din Miercurea Ciuc
                      Sper sa nu se supere pe mine colegii organizatori pentru divulgarea unuia dintre surprizele planuite, dar asa ne-am gândit si noi... renumele de centru al olaritului fiind unul dintre motivele pentru care am optat pentru Corund ca si gazda al acestui turneu organizat în yona Odorhei.
                      Cu multumiri,
                      Pali
                      FH: Butterfly Tackiness Matsushita Pro Model BH: Dr. Neubauer Diamant
                      Tel : 0742 257 995

                      Comentariu


                      • #12
                        Balazs Aron si Kezdi Janos din Corund

                        Comentariu


                        • #13
                          Fancsali Kalman - Lunca de Sus - 360

                          Comentariu


                          • #14
                            Sandor Istvan - Bradesti - NOU
                            Tokos Pal - Odorheiu Secuiesc - 592
                            FH: Butterfly Tackiness Matsushita Pro Model BH: Dr. Neubauer Diamant
                            Tel : 0742 257 995

                            Comentariu


                            • #15
                              Postat în original de Dragomir Paul
                              Oferte de cazare ?!
                              Cu scuzele de rigoare, revenim în cel mai scurt timp posibil si cu informatii despre mai multe pensiuni.
                              FH: Butterfly Tackiness Matsushita Pro Model BH: Dr. Neubauer Diamant
                              Tel : 0742 257 995

                              Comentariu

                              Cine a citit topicul
                              Procesare...
                              X